Uvidíš, že se narodí 8. ledna

Porod

„Uvidíš, že se narodí 8. ledna, jako tvoje prababička, moje mamka,“ říkala babička ke konci prosince 2014 pokaždé, když se mnou mluvila. A já si v duchu říkala, že se to nesmí stát, jinak mi bude připomínat až do konce života, že měla pravdu, že to přece říkala celou dobu.

Termín byl sice až ke konci ledna, ale už před Vánoci mě gynekoložka varovala, že se mi může porod spustit kdykoliv, tak mám dodržovat klidový režim a hlavně se vykašlat na předvánoční úklid.

První syn se narodil ve 34+1 tt, takže jsem podobný scénář čekala. „Hlavně si ho musím hned pohladit, jak se narodí,“ říkala jsem si celé těhotenství. U prvního jsem to nestihla, sotva mi ho dali na břicho, už ho zase brali a odnášeli. A já si to pak několik měsíců vyčítala.

Vánoce jsme zvládli, stejně tak Nový rok. Pak už jsem byla v klidu. Gynekoložka se na každé kontrole divila, že se zase vidíme a já jsem pořád ještě těhotná.

Od začátku ledna jsem tušila, že už to brzy přijde. Každé ráno se mě přítel ptal „Zlato, tak dneska?“ a večer vždy „Tak dneska nic. Tak zítra?“. Stejně tak to bylo i 6. ledna.

7. ledna se opět nic nedělo, ale přítel mě nezapomněl popíchnout, že zítra rodit nechci, abych na to nezapomněla. Haha.

Obvykle se spolu večer, až dáme prvorozeného spát, díváme na seriály. Ale toho 7. jsem byla nějaká unavená a šla spát chvilku po uložení syna. Přítel toho využil k práci na svém e-shopu. Vzbudila jsem se, když přišel spát, bylo kolem půlnoci.

V 1 hodinu mě vzbudilo vlhko. Došlo mi, že dneska porodím. Osmýho ledna. Vzbudila jsem přítele, abych mu to oznámila a nechala ho ještě prospat. Jeho reakce byla „To si děláš srandu? Víš, že je osmého?“ a spal dál.

Mezitím jsem šla do sprchy, pak dobalit tašku a dopsat jména na papír k příjmu. Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá jménem pro holku. Ale věděli jsme, že to bude kluk, tak jen pro formalitu.

Kolem 3. hodiny jsem šla vzbudit přítele, že bychom už asi měli jet, pro jistotu. Sice ještě žádné bolesti necítím, ale už je to 2 hodiny od odtoku plodovky, tak pro jistotu. První porod byl rychlý, tak ať jsme radši tam.

Šel vzbudit svou mamku (bydleli jsme v té době ještě u tchánovců), aby šla za prvorozeným, jak jsme byli domluvení. Popřála nám štěstí a rychlý porod a šla si lehnout za ním. Pak nám vyprávěla, jak se vzbudil a pořád nahlížel, kdo to tam leží. :D Synovi bylo v té době 2 a ¾ roku.

Než jsme se pobalili a vyrazili, chvilku to zabralo. Do porodnice v Uherském Hradišti jsme dorazili kolem 4. hodiny. Na příjmu byla úžasně milá sestřička. Po úvodním papírování mi natočila ozvy a vytřeštila oči.

„Vy ani nevíte, že rodíte.“
Krásné kopce, kontrakce asi po 5 minutách. „Fakt vás nic nebolí?,“ ptá se. „Ale jo, trošku asi jo,“ odpověděla jsem.
Nález po vyšetření lékařem taky super – otevřená na 5 cm.

Na porodním boxu přítel sedl do křesla a usnul. Nedivím se, moc toho nenaspal. Nechala jsem ho. Já byla naštěstí vyspaná dost. Tělo si večer řeklo samo, že mám jít spát. Vyplňovala jsem ještě nějaké papíry. Sem tam přišla sestra změřit ozvy. Byla jsem ráda, že nemusím na postel, bolely mě kyčle, pánev a záda a lehnout si a ležet bylo pro mě dost náročné. Jinak jsme byli sami.

Když začaly bolesti být znatelnější, šla jsem do sprchy. Přítel pořád spal. Ani nevím, kolik bylo, ale bolesti začaly být poměrně hodně těžko snesitelné. Přišla mě vyšetřit PA. Prý to ještě nebude. A odešla.

V tu chvilku jsem začala cítit, že už to bude. Cítila jsem, jak malý prostupuje porodními cestami. Zmohla jsem se jen na to, abych ukázala příteli na „zvonek“ na sestru. PA přišla s výrazem trošku alá „hysterka mě volá, teď jsem u ní byla“, ale byla milá.

Ovšem jakmile se na mě podívala, úsměv jí ztuhl a zakřičela jen směrem do chodby „Rodíme!“ Mě jen se zděšeným výrazem nabádala „Netlačte, ještě netlačte.“

Seběhly se tam sestry a já nevím, jaký personál ještě, a šíleným fofrem vše chystaly. A mě stále nabádali, abych ještě netlačila. Snažila jsem se, ale tělo si poroučet nenechalo. Tělo prostě rodilo. A já to vzdala a řídila se tím, co chtělo moje tělo. Naštěstí stihli vše nachystat včas.

Jonášek se narodil v 8:42. Ihned mi ho dali na břicho a já ho držela oběma rukama a hladila to fialové tělíčko. Byla to láska na první pohled. To, co mi u prvního syna tak chybělo. Jonáška jsem držela a nemohla se na něj vynadívat.

Přítel přestřihl pupečník, i když se tomu bránil, sestřičky se nedaly odbít. :) Pak Jonáška měřili a vážili, přítel byl u něho. 50 cm a 3 015 g. Délka nebyla přesná, po propuštění u pediatra sestřička naměřila míň a divila se, kde těch 50 cm v porodnici vzali. Ale já jsem radši, že zapsali přibližnou délku, než aby ho natahovali jen pro přesné změření.

„Chcete ho nahatého nebo ho mám zabalit?“ ptá se mě sestřička po měření. „Ještě mi ho dejte nahatého,“ prosím. Dostanu ho tedy nahatého. :) Zkoušíme ho přiložit a on se krásně chytá a saje.

Přichází doktorka na šití, Jonášek mi trochu natrhl hráz. Malého mezitím zabalí do zavinovačky a dají pyšnému tatínkovi. Ten si ho užívá.

„Mám napsat desítky?“ ptá se jedna sestřička druhé. „Ale… Ale jo,“ mávne rukou druhá.

Později jsem zjistila, že měl Jonášek pupeční šňůru kolem krku. Až poté mi tahle jejich debata začala dávat smysl.

Po šití mě přikryjí a já si beru zabaleného Jonáška a opět zkouším kojit. Opět se krásně chytá a saje. Personál odchází a nechávají nás o samotě.

Voláme přítelově mamce, abychom jí oznámili příchod na svět jejího druhého vnuka Jonáška, voláme příteovým prarodičům. Nakonec voláme mojí babičce, aby nám mohla říct „Vidíš, já jsem říkala, že se narodí 8. ledna jako moje matka.“

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sediza
Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 26.03.16 00:12

To je krása. S takovou lehkostí napsané. Moc Vám blahopřeji. :potlesk:

 
jesenka33
Závislačka 3928 příspěvků 26.03.16 00:55

Lidí narození 8.1.jsou citlivý a empatičtí lidé.8 jsou senzibilní a mají nadpřirozenou moc…jsem také 8.1…blahopřeji k miminku a přeji hodně štěstí

 
ndkv
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 26.03.16 03:08

Pekny denicek, skvely porod. Moc gratuluji k miminku. PS: Mam taky syna narozeneho 8.1. :*

 
munchkin
Kelišová 6949 příspěvků 26.03.16 07:59

Gratuluji :kytka:, boží porod :potlesk: :potlesk:… Babičky mají prostě pravdu :mrgreen: :mrgreen:

Taky mám syna 8.1.,… :palec:

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 26.03.16 08:10

Gratuluju k mimču a k pěknému rychlému porodu. Ráda čtu, že se jednalo o Hradiště, podruhé jsem chtěla rodit taky tam. Jenom musím napsat, že s pupeční šňůrou kolem krku se rodí přibližně jedna třetina dětí a obvykle to žádný problém neznamená, jako u vás (můj první syn ji měl taky a apgar taky samé desítky).

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 332 inzerátů 26.03.16 08:25

Pěkný deníček… :potlesk: Krásné jméno… :palec: Gratuluji k miminku… :kytka:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 26.03.16 09:32

:potlesk: moc pěkně se to četlo, gratuluji k synkovi.

 
Anonymní  26.03.16 10:00

Kdybych trpěla porodními bolestmi a ten můj by klidně spal…to by naštvalo. Je to natolik vzrušující, ty okamžiky zrození, že se snad ani spát nedá. Můj muž se o mě celou dobu staral, chodil se mnou po chodbách, tahal za mnou stojan s kapačkou, masíroval záda, sprchoval, celých 12 hodin. Pořád na mě mluvil a byl mi ohromnou oporou. V té době mu bylo už 44 let, věděla jsem, že je to úžasný chlap, ale tam byl světový.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 26.03.16 10:20

Dvakrát jsem rodila v UH. Hradišti a můžu jen chválit. Moc gratuluji k hezkému porodu :kytka:

 
skubaneq
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 26.03.16 11:09

Krásné… :srdce:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 26.03.16 12:39
:kytka:
 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 26.03.16 13:01
:palec:
 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 26.03.16 13:52

Gratuluji k Jonáškovi! Pěkně napsané. Na to, jak sestra přišla s výrazem ála hysterka, jsem si vzpomněla na můj zážitek. Prodýchávala jsem kontrakci a sestra na mě houkla, co to jako dělám. No slabší povaha by se z jejího výrazu rozbrečela. Nemohla jsem bolestí promluvit, tak to zachraňovala druhá rodička, že tak dýcháme obě a pomáhá to od bolesti. Potom nám milostivě vysvětlila, že takové rychlé výdechy by nás brzo vyčerpaly. No mohla to říct hned a ne mě děsit. :roll:

 
avatatarka
Stálice 80 příspěvků 2 inzeráty 26.03.16 14:57

Gratuluju k hezkému porodu :kytka: Jen technická - v jaké poloze jste nakonec rodila, když na zádech to nebylo příjemné?

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 26.03.16 16:28

Děkuji za komentáře.
Ano, porodnice v UH je super, nemůžu si vynachválit :palec:

Anonymní, já ty kontrakce nepociťovala nijak extra, nepotřebovala jsem, aby byl vzhůru. Byla jsem celkem ráda, že spí. Spíš jsem se nudila :P Až kontrakce zasílily, tak už byl u mě a dělal vše, co jsem jen naznačila, aby udělal. Můj chlap je ten nejlepší na světě a já si to plně uvědomuju a jsem za něj moc ráda ;)

@avatatarka
Rodila jsem nakonec na zádech, respektive v takovém polosedu. Musela jsem tam, aby mě mohla PA vyšetřit a pak už to frčelo samo. Ani mě nenapadlo se nějak přemisťovat :mrgreen: Ale během té doby před samotným porodem to bylo fakt hrozné lehnout si na záda… :roll: :roll:

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 26.03.16 16:30

@jesenka33 Děkuji za tuto informaci, rozhodně je dobré to vědět ;) Některé ty věci už se na něm i začínají projevovat :think: :think: ;)

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 26.03.16 16:32

@fenny Ano, já vím, že to nic neznamená. Jen mi to mohli říct hned, abych nehleděla až při propouštění, co mi to vlastně říkají :mrgreen: A taky mi až teprve pak začalo docházet, co ten jejich rozhovor o desítkách znamenal :)

 
Misel02
Závislačka 4331 příspěvků 26.03.16 16:56

Moc krásný deníček a gratuluji a přeji mnoho zdraví všem :-D a datum 8ledna je taky moc pěkné

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16563 příspěvků 26.03.16 18:37

Tak me upoutal ten 8. leden a pak Uherske Hradiste a nakonec jsem zjistila, ze jsi to ty, Janul.. :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

 
reinkarnace
Závislačka 4447 příspěvků 2 inzeráty 26.03.16 19:53
:palec:
 
Lucie.P84
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 26.03.16 20:13

Blahopreji k Jonaskovi :)
Ja se mohla trefit hned do nekolika narozenin - tchyne, tchan, dcera, manzel. A ac na tchana to vypadalo po propusteni, ze nejspis jen poslicci, tak jsem se vratila jeste tentyz den a malem rodila v aute :) Tchan dostal k sedesatinam vnucku a ja rodila na datum, ktery jsem si neprala :))) hlavne zadne narozeniny - rikala jsem si cele tehotenstvi - krome teda tech dcery a manzela… Ale co :)

 
kikina89
Povídálka 22 příspěvků 26.03.16 21:04

:potlesk: moc hezky napsané :palec:
připomělo mi to muj porod, který probíhal taky uplně krásně, rychle a troufam si tvrdit že i bezbolestně. Takový porod je štěstí :-) Moc ti závidím že ti syna nechali a nikam ho neodnesli. Mě ho dali na chviličku, a pak ho šoupli do inkubatoru prý aby se prohřál :-( rodila jsem poprvé a vůbec nic jsem nestihla, ani si nepamatuji že by mi ho přikladali k prsu (manžel tvrdí že ano). Byl to takový fofr, a než se člověk rozkouká..a najednou byl fuč :( už to je 9 měsíců a pořád mě to mrzí. U druhého děťátka si dam stejně jako ty záležet na tom abych ho měla u sebe :-)

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 27.03.16 18:47

@tanik1912 :mrgreen: :mavam:

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 27.03.16 18:48

@kikina89 První porod byl taky úplně o něčem jiném. Syn se narodil ve 34+1, jen mi dali na břicho a hned ho odnášeli, nemohl dýchat. Chodila jsem se na něj dívat do inkubátoru.
Taky jsem si plánovala, že druhý porod bude jinak. A byl ;) :kytka:

Gratuluji a přeji úspěšný druhý porod ;)

 
Janityska
Povídálka 19 příspěvků 03.04.16 00:02

:srdce: :hug: krásné :palec:

 
jezinka86
Závislačka 3376 příspěvků 06.04.16 19:21

Rodila jsem stejny den, akorat az na vecer :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama