Už asi tuším, jak se cítí nemocní, kterých se ostatní štítí.

Ostatní

Mám genitální opar a už se za to (opět) stydím. Začalo to úplně nevinně. Navzdory názorům, které jsem později četla v odborné literatuře, nevěřím, že se tento druh oparu může na člověka přenést pouze sexuálním stykem. To moje trápení totiž začalo v době, kdy jsme byli s partou na dovolené na jižní Moravě na kolech. Podotýkám, že nás jelo 12, spali jsme pod širákem a nebylo nejen jak, ale ani s kým provozovat nějaké hrátky.  

Kombinace tepla, únavy (před dovolenou jsem ujela maximálně 20 km okolo města a na dovolené jsme dávali celý týden 60 - 100 km denně) a asi i otlaků způsobila, že se mi v intimní oblasti objevily, pro mě tenkrát neznámé, puchýřky. Myslela jsem si, že jsem se jen otlačila o sedlo a tak jsem nechala tyhle potvůrky, aby se krásně rozmnožovaly. Až když už jsem se nemohla bolestí ani vyčůrat bez toho, že bych na sebe při tom nevylila litr a půl vody ( a tím si opary pěkně zanesla ještě dál ), přinutilo mě to zajít k lékařce.
Paní doktorka diagnostikovala genitální opary a při tom se na mě tvářila, tak, že jsem si rázem připadala jako nějaká laciná děva vydělávající si po večerech na ulici, aby vylepšila rodinný rozpočet. Styděla jsem se příšerně.
Během toho roku jsem paní doktorku navštívila s tímto problémem ještě několikrát a její reakce typu: „Co tu zase chcete? Já tam nic nevidím.", mě hrozně ponižovala. Až jsem se naučila rozeznávat první příznaky začínajícího oparu a mazat si příslušná místa a nemusela jsem už neustále běhat na gynekologii, kde mi stejně nepomohli. Tak jsem se časem dopracovala k tomu, že se nestačil žádný opar ani udělat a já měla dva roky relativní pokoj.
Na internetu jsem si našla k téhle problematice pár informací a pomalu jsem si přestala připadat jako nakažená leprou a dokázala jsem o tomto problému i mluvit.
Za pár let jsem otěhotněla. Na opary jsem ani nevzdechla, měla jsem od nich klid, ale oni si našly mě. V osmém měsíci těhotenství se najednou jeden objevil, nereagoval na žádné mazání a během týdne se stihl rozmnožit, až jsem jich měla devět najednou. Skončila jsem v rizikové poradně, protože při přirozeném porodu ve fázi akutního oparu se může miminko nakazit a infekce se, bohužel, může dostat i do mozku novorozence. Teď mám 4 týdny před termínem porodu a opět se mi přes noc objevily, tentokrát dva najednou. Už jen z toho jsem zničená, bojím se, že se nestihne císařský řez a naše miminko bude postižené. Mám vztek, že na ty opary nic nezabírá a že zrovna teď nemůžou dát pokoj.
Ale až do dneška jsem se nestyděla.
Bohužel už se zase stydím a to díky kamarádce, která se k tomu postavila až s přehnaným strachem. Má dvouměsíčního chlapečka. Samozřejmě, že jsem jí, když měli přijít k nám na návštěvu, volala, ať raděj nechodí, že jí ho nepohlídám, protože ho radši nebudu chovat, ani brát do ruky. Ale měli jsme k nim jet o víkendu grilovat, večer, na zahradu, malého bych ani neviděla a samozřejmě za ním nelezla a kamarádka prohlásila, že bych stejně držela v rukou talíř a pila ze skleničky a to že tedy ne. Dokonce zrušila odpolední posezení s kolegyněmi ze zaměstnání (pracovaly jsme obě ve stejné firmě) na venkovní zahrádce restaurace, protože tam chci jít i já a co kdyby něco chytla.
Je mi z toho smutno. Mám vztek. Stydím se. Asi bych se měla zavřít doma a pro jistotu nikam nevycházet. Je mi trapně a do breku. Možná bych neměla nikomu radši ani podat ruku…

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 21.09.06 01:02

Bibianko -lehce se to říká, ale hlavně klíííííd :o)  Vyprdni se na „kamarádku“ a mysli na miminko. Je jasný, že každá máma má o ten svůj uzlík strach......Nej­horší je ale neznalost. Vím to sama od sebe, protože se léčím, ale málo komu to řeknu, protože většina za tím vidí bůh ví co. Takže tak. Ať jste oba, ty i miminko, v pořádku a určitě se nestyď, nemáš totiž za co!!!!!  

Klára ze Zimňátek 2005/2006

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15321 příspěvků 21.09.06 07:46

     ahoj,    chci tě taky podpořit. nemáš se za to stydět !!! a rozhodně si najdi solidního gynekologa !! :o))    přeji moc štěstíčka a zdravíčka, Irias z Jarnulek

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 21.09.06 08:04

Tak se kozy zeptej, jestli je takhle hysterická i ze styku s lidmi s oparem na rtu. Mmmmch, mimochodem dost často se virus způsobující primárně opar na rtu vysype i v genitální oblasti a virus způsobující genitální opar vysype v oblasti úst !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!! Jo a nepopůjčovali jste si třeba ručníky při koupání v rybníku a podobně????????? Blbý je, že jak ho jednou máš v těle, tak se mrcha vysype, kdykoliv když jsi oslabená a on to uzná za vhodné.
Pa Bludička
P.S. já od dvou let trpím na opary na ústech a taky jsem se v té době ani později neživila prostitucí

 
radana2
Kecalka 402 příspěvků 21.09.06 09:09

ahoj bibiano,  

vím o čem mluvíš. trpím na genitální opar už možná pět let.
začalo to ani nevím jak - rozhodně to ale nebylo od partnera! můj gynekolog mě dlouho léčil na kvasinky, postupně mi nevěřil, pak podezíral z hypochodrie a nakonec se mi otevřeně vysmál. změnila jsem lékaře. a ten mi po tom co jsem mu vylíčila svůj problém řekl : vás ani nemusím vyšetřovat, abych věděl že máte opar genitálu. byla to obrovská úleva. naordinoval mi herpesin 200, posléze 400. bohužel můj problém byl už tak zanedbaný, že jsem skončila na imunologii. ovšem nejvíc mi pomohly homeopatika. díky nim jsem nejen výrazně zmírnila akutní stav, ale dokonce se mi podařilo se herpesu zbavit.
otěhotněla jsem a na opary si ani nevzdechla. ve 21tt první výsev. obrovský strach. letěla jsem do nemocnice jako namydlený blesk. tam mě můj doktor uklidnil, že to vadí až při porodu. ve 30tt další opar. ve 35tt další. herpes jsem vždycky v zárodku zvládla homeopatiky, ale dr mě začal varovat. v porodnici na monitorech jsem uvedla, že trpím na opary a dali mi to do záznamů.
při porodu jsem naštěstí byla v pořádku. na první co se mě ptala PA bylo, jestli nemám opar! narodila se mi zdravá holčička. teď je jí 8 měsíců a já od 35tt neměla opar :-)  

přeji ti, aby se tvůj opar odporoučel a moje rada je - nahlásit to v porodnici !!! a změnit doktora.
a ještě se chci zeptat - píšeš, že si to jenom mažeš. herpesin nebereš? mám ho velkou zásobu a když tak ti ho ráda pošlu.  

užívej si poslední dny těhotenství a těš se na svoje miminko - je to zázrak :-)))  

pa radka

 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 21.09.06 09:09

Holky,

kamarádka dřív často trpěla na afty, opary a jiné příjemnosti (naštěstí vždy pouze v ústech). Pomohl jí Dolomit. To je normální vitaminový přípravek z lékárny, pouze vápník a hořčík. Já ho brala hlavně v těhu. Obě kupujeme ne tabletky, ale Dolomit ve formě drti. Je to pytlíček, docela levný, myslím cca 30 Kč. Tabletky moc nepomáhaly, ale když jí pravidelně drť, je bez problémů. Podle MUDr. byl její dřívější zdravotní stav totiž ovlivněn nedostatkem hořčíku.

Neříkám, že to musí zabrat i u vás, ale za zkoušku to možná stojí.

Janka

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.09.06 09:15

Já tedy na opary na rtech vůbec netrpím,ale ten na genitáliích jsem měla kdysi taky. Snad - já nevím, nebyl jsem s tím u dr. Jen jsem to několik dní a několikrát denně mazala propolisem - hezky na kůži. Za pár dnů bylo po problému. Jestli si to dosud nezkoušela, tak za zkoušku nic nedáš - doporučuji sehnat si propolis přímo od včelaře. Ale pozor, pokud jsi alergická na včelí produkty.
Květina

 
janikla
Nováček 2 příspěvky 21.09.06 10:14

Ahojky,
také jsem dřív trpěla na opary, na rtu a rozlezlo se mi to až k nosu, byly obrovský, moje praktivcká dr. mi vzala krev a zjistila mi strašně oslabenou imunitu, nemohl by to být i Tvůj případ?
Držím palce a užívej si miminka.
 Jana

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 21.09.06 10:54

Bibiano,
předně - takových vás je víc a když se na opary ptají všechny PA před porodem, určitě nejsou nic neobvyklého. ........ Neboj se, nesty´d se, pokud doktoři budou v+ědět, že opar máš, budou i vědět, co s ním při porodu a jak dál. 
Já jsem se před 14 dny taky pěkně styděla. Doktorka mi diagnostikovala pásový opar na oku. Úplně jsem zrudla, protože jsem si ho spojila s genitálním oparem a s těmi bláboly, co je prová¨zí o jejich vzniku.  Ona mi potvrdila, že je to i gynekologické onemocnění a já jsem se to málem snažila zavolat i manželovi (i dkyž se opar nikam neroznesl :o)).
Naštěstí jsem si do deseti minut na netu zjistila vše kolem a kolem a oslabená imunita je moje oblíbená věta při vysvětlování tohoto problému.  Dvě tehotenství, nějaká ta viróza, vytržený a zanícený zub.........a pak tohle. Přesně to odpovídá popisu, kdy že můžou opary přijít.
Všude doporučují vitamín B a antivirotika, ale nevím, jak je to s těhotenstvím. Gynekoložku bych změnila, to je fakt děsný, tenhle přístup a poradila se i jinde.  
Taky všude píšou, že člověk to opravdu neovlivní, pokud je tělo vyčerpané, opary s můžou objevovat stále znovu (i když je rozdíl mezi pásovými opary a těmi „jednotlivými“ - způsobují je jinéviry).
A ty máš být z čeho vyčerpaná! Tvoje tělo tvoří nového člověka, ¨roste v tobě dokonalé miminko a kdo by sakriš z tohohle nebyl vyčerpaný?!  Kamarádka rozhodně nemá dostatek informací, zato má velký strach o své mimčo, ale snad na to jenou přijde, jak se chovala nemožně.
Přeju ti, aby se s oparů co nejrychleji zbavila  a porod ať je bez problémů.  Držíme pěsti a přeju klid,
Bubu z podzimátek

 
Bibiana
Kelišová 6260 příspěvků 21.09.06 10:55

Moc všem děkuji za podporu, nějak mě to vzalo víc než jindy a ten obrovský strach, aby bylo miminko v pořádku…  No a kamarádka mě prostě dorazila. Nikde se moc o tomhle problému nemluví a občas si připadám jako vyděděnec…
Gynekologa jsem změnila před půl rokem, docházím kvůli oparům do rizikové poradny a dnes jsem dostala pořádnou dávku Herpesinu v tabletách( Radko, díky za nabídku, radši si ho taky šetři, ty mrchy jsou snad nezdolný.  :-( Ale  děkuji ti za povzbuzení, snad bude naše mimčo taky zdravé.)

 
Bibiana
Kelišová 6260 příspěvků 21.09.06 11:00

Ještě jednou díky všem, ani netušíte, jak moc jste mi vašimi povzbuzeními pomohly, je mi opravdu líp (zatím aspoň psychicky)
Vyzkouším i vaše „babské“ rady, Dologran mám doma a propolis taky, tak to namažu a uvidíme. :-)  

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 21.09.06 11:11

Ahoj Bibi,
radu na to, jak zatočit s tím zpropadeným oparem, nemám. Jen Tě chci podpořit a popřát, ať porod proběhne v pořádku a bez komplikací.

K té kamarádce - mořná by stálo za to, kdybys jí dodala o dané poblematice pár informací. Třeba takhle plaší jen proto, že o tom nic neví, nebo jen zkresleně. Zkus, třeba se pak chytne za hlavu a bude to lepší…

Hanka z Květňátek 2005

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 21.09.06 11:52

Bibianko, opary nemám, ale mám jinou nemoc. Mám chronický zánět tlustého střeva, který se projevuje průjmy. Chápu, jak se cítíš ohledně kamarádky. Také mám občas problémy s tím, že si lidé myslí, že jsem infekční. Bohužel jde o neznalost a neinformovanost. Pod pojmem „mám průjem“ si každý představí průjem infekční a tedy velké riziko nákazy. Ale skutečnost je jiná. Tohle se v žádném případě nijak nepřenáší.

Na druhou stranu se musím zastat i tvé kamarádky, která má strach. Strach z nevědomosti. Samozřejmě měla použít jiná slova nebo třeba výmluvy. Takto naplno to může říct jen pitomec a tuhle ženu bych už za kamarádku nepovažovala.

Kasia

 
Hannka
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 21.09.06 12:39

Bibiano, rozhodne se za to nestyd!!
I ja trpim na opary vseho druhu. Ty na genitaliich nevyjimaje. Delaji se mi vsude mozne po obliceji a celem tele. Je to snizena imunita. Moje doktorka je nastesti skvela a podle ni to ma spousta zenskych. I ja jsem si pripadala jako exot a pomalu se stydela zeptat. Ale uklidnila me, jen upozornila, ze to musim ohlasit v poradne pred porodem a potom primo pri porodu.
Mozna se Ti to bude zdat silne, ale s kamaradkou bych prestala komunikovat. Pokud neco nevim tak se napred informuju a pak delam zavery.
Takze, hlavu vzhuru, my vsechny ty nase drobky porodime zdrave! A i kdyz to treba nepujde jinak nez cisarem tak to  zvladnem a bude to ta nejmensi obet, no ne? :-)
Hannka, 23+2tt

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 21.09.06 13:19

Ahoj Bibiano:o)
lidi mají prostě strach - ale myslím že z větší části jde o strach z neznámého… ví přesně ta kámoška jak se genitální opar může dostat????…  myslím že se prostě bojí protože je neinformovaná… ale to už tu myslím holky psaly…
Je to potíž s chorobama - určitě se nemáš za co stydět i když vysvětlovat někomu vše o genitálním oparu vs. vysvětlení že máš chřipku… je sto ku jedné
Já si pravý strach užila pár dní na začátku prvního těhotenství… hrála jsem si s kámoščiným synem, a on ještě ten den onemocněl.....  a bylo to podezření na spalničky.....  které se pak nepotvrdily, asi to byl 6. nemoc nebo něco podobného,,,, ale ten strach byl opravdu velký - i když vím že všechny dívky jsou proti spalničkám očkované… přesto si říkáš co kdyby…
no a pak už jsem měla prostě strach k nim chodit, i když malému nic nebylo…poté co se M. narodil tak už to bylo vpořádku, ale v těhu jsem tam chodila opravdu jen v nejnutnějších případech…
Ale velkým pomocníkem pro mě je internet…prostě když něco nevím tak to zjistím a jsem hned klidnější
Přeju pohodový porod (a neboj pokud by musel být císař tak to určo stihnete:o) a hlavně se zbytečně nestresuj, lidi mají v povaze že se všeho bojí …snad pud sebezáchovy  

PS: ještě si neodpusítm jednu úsměvnou :   jela jsem ze špitálu z infekčního odd. bolely mě nohy bus nacvaklej… naštěstí nastoupil náhodou na další zastávce brácha … no začli jsme se bavit a došlo i na to že jedu právě z infekčního - že za týden budou výsledky jestli budu muset brát další léky atd atd… neřekla jsem naprosto nic konkrétního… ale do ani ne dvou minut obě dámy sedící „pod“ námi opustily svá sedadla- a důvod rozhodně nebyl výstup na další zastávce:o), tak jsme to s bráchou mohli probrat v sedě:o).....  

zdarví
Markéta , Michal 1,5 roku a mimi 28tt 

 
Bibiana
Kelišová 6260 příspěvků 21.09.06 13:56

Markéto, teď jsi mě rozesmála tvou story z autobusu. Vidíš, žiju s motem, že na všem se dá najít něco pozitivního, na tomhle jsem nic najít nemohla a teď vidím, že i tak se dá např. návštěva infekce proměnit v přínosnou věc :-))

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 11.11.06 09:54

Ahoj Bibiano, v prvé řadě, bych ti chtěla říct, že se nemáš za co stydět, nikdy nikdo neví co ho v životě potká a jaká nemoc ho  postihne. Myslím, že tvoje kamarádka je docela hloupá( i když by se dalo pochopit, že se bojí o mimino),ale silně pochybuju jestli je to opravdová kamarádka!!! Také bych si určitě našla jiného gynekologa, protože evidentně stávající paní „doktorka“ neví co znamená slovo profesionalita a lidskost (lékařská etika je asi pro paní doktorku TABU). V každém případě ti  ze srdce přeju hodně zdraví, zdravé a krásné miminko a hlavně aby jsi byla spokojená a šťastná maminka!!!!

 
pe1t4ra  07.12.10 09:34

me se opary na genitaliich udelaly z niceho nic mam jich tam asi 30 a uz je to dva tydny, nevim co mam delat, myslim ze bolesti asi umru, nemuzu uz v noci ani spat bolesti v praci trpim, doktror mi dal masticku, ale ja uz se tesim az konecne zmizej a budu moct zas normalne zit

 
jana32
Kelišová 5589 příspěvků 2 inzeráty 07.12.10 11:29

Mě se první opar (ne teda tehdy přímo genitální,ale na hýždi),udělal po návratu ze 14 denní dovolené u moře.V té době jsem byla přes rok sama bez partnera,tak ať mi někdo vykládá,že je ze styku :cert: :cert: Teď mi občas vyraší po MS,při stresu nebo po holení (nejčastěji v místě nástřihu :nevim: ) Hned jak začne „předpovídající“ svědění,mažu Hrpesinem a je to brzo pryč.Jinak virus oparu má v sobě téměř každý,už jako dítě.
Takže to ber jak to je a kamarádka by se měla trošku uklidnit :roll: Nikdy neví,kdy vyraší u ní

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama