Už asi znám odpověď

Prázdná náruč

Dnes je to něco málo přes rok od okamžiku, kdy jsem přišla o své první miminko a něco málo přes půl roku, kdy jsme přišli o druhé. Konečně znám odpověď na otázku, proč se to pravděpodobně stalo. Tolik jsme to chtěli vědět, ale teď nevím, jestli je to dobře nebo špatně a propadám zoufalství, že možná nikdy nebudu maminkou.

V háčkování jsem se trochu zdokonalila a doufám že budu mít snad..někdy.. pro...
5 komentářů

Já a můj Ondra na Lyžích..miluju ho..
5 komentářů

Jak už jsem napověděla v úvodu, je to asi půl roku od chvíle, kdy jsem přišla o poslední miminko a až dnes jsem si příspěvek mohla zpětně přečíst. Považuji za velký úspěch, že jsem si to po sobě mohla v kuse zkontrolovat, bez toho aniž by se mi koulely slzy po tváři. Není to tím, že by mě to už nebolelo, spíš mi všechny slzy vyschly a po tom všem mi zbylo velké prázdné místo v srdci a já si říkám, jestli vůbec někdy budeme moci tohle místo zaplnit, zdali ještě dostaneme od života šanci.

Začnu tam, kde jsem minule skončila, po revizi jsem se upnula na to, že musím 3 měsíce vydržet a hned se znovu začneme snažit a mezitím oběhám vše možné a nemožné, aby se tohle už nestalo. Můj Ondra byl naštěstí už svolný, těšil se, že bude tatínkem a já jsem měla radost, že to celé už bude mít konečně jiný scénář než po první ztrátě. Moc mi pomáhal pocit, že jsem sice o tohle malé přišla, ale brzy bude nové.

Můj Dr. se zdál jako specialista na svém místě a dělal mi všechna možná vyšetření. Začali jsme hematologií na trombofilní a leidenské mutace, nic, pokračovali genetikou, taky nic, každý týden jsem chodila na krev – hormonální profil, nic, zoonosy, nic, virová onemocnění, nic, cukrovka, nic. Leč to možná zní divně, strašně jsem si přála, aby někde něco našli, mohli to zaléčit a já se při příštím těhulkování nemusela tolik bát. Každý by si přál být zdravý, já ale ne, chtěla jsem něco mít, protože jsem nemohla věřit tomu, že by to dvakrát za sebou mohla být náhoda, navíc vše bylo u poslední v pořádku a najednou z ničeho nic tohle. Tomu jsem prostě nemohla uvěřit.

Mezitím se ale přesto začalo něco dít, čekala jsem první měsíčky po revizi a stále nic nepřicházelo. Dr. mě uklidňoval, že je vše v pořádku, že to byl pro tělo takhle dvakrát za sebou velký šok a musí se srovnat. Čekala jsem měsíc, dva, tři. Už mi to ale bylo divné a po 14 dnech jsem začala opět docházet k Dr. Dostala jsem nasazený Norethisteron a za 10 dnů měla MS dorazit. Byla jsem šťastná že už konečně přijde a my se budeme moci snažit o miminko. Čekala jsem další měsíc a stále nic, Dr. kontroloval na UTZ sliznici a folíky – sliznice byla 3 mm a folík 12 mm. Dr. řekl, že mi nasadí Estrofem a Utrogestan a za 3 týdny přijde MS na 100 %. Za 3 týdny přišlo špinění, měla jsem i z toho radost, pokládala jsem to po 4 měsících za úspěch, a Dr. také. Já jsem měla radost, on měl radost a už jsem si říkala, že vše snad půjde jako po másle. Přesto mě ale stále v hlavě tížila myšlenka: Co když otěhotním a stane se mi to zase? Vždyť nic nenašli.

Další měsíčky přišly v tom samém stylu a já jsem si postěžovala na blogu. Ujala jsem mě jedna dobrá duše, Terezka, a vštípila mi do hlavy myšlenku, že mohu míst srůsty a je to pravděpodobně Ashermanův syndrom. Přečetla jsem si v dostupných materiálech co to vlastně je a zhroutil se mi svět. Asherman způsobuje neplodnost. Pořád jsem na to myslela a v hlavě se mi honila myšlenka: Co když nikdy nebudu maminkou? Pak jsem tu myšlenku ale zase zaháněla, říkala jsem si, že přece nemohu určovat diagnózu na základě internetu. Půl roku jsem nedostala měsíčky a začala jsem vzpomínat, co MUDr. diktoval sestřičce: folík byl, tak musela být ovu, a když je ovu, musí být MS, sliznice ale byla nízká a tenkrát na UTZ řekl, že je nepravidelná, což je další příznak, a to nemluvím o bolestech, které mě každý měsíc v době kdy MS doprovázely, nemohla jsem si dojít ani na toaletu, aniž by mi nevyhrkly slzy bolestí.

Začala jsem hledat, bádat a byla jsem odhodlaná vše s MUDrem prodiskutovat. Když jsem mu ale při poslední prohlídce řekla o možnosti srůstů a popsala mu své bolesti, odbyl mě slovy: Jééé, jedna bába zase povídala, co? To určitě nemáte, to bych viděl na UTZ. Po delších diskuzích s Terezkou jsem si ale už byla jistá, že srůsty mám. Napsala jsem specialistovi Dr. Márovi do Prahy, který mi vše potvrdil, prý s velkou pravděpodobností Ashermana mám a srůsty opravdu nejsou na UTZ vidět.

Zhroutil se mi svět, potřetí v životě, protože jsem poprvé v životě dostala strach, že opravdu nikdy maminkou nebudu. Nemohla jsem tomu uvěřit a proplakala jsem týden, ve dne v noci, a další týden jsem se snažila dát dohromady. Doteď s tím nejsem smířená, ale jsem odhodlaná bojovat, jediné + na tom všem je, že nebojuji sama, ale bojuje se mnou ten nejlepší chlap na celém světě, který je i přesto všechno odhodlaný být a chce si mě i vzít. Dojímá mě to a sama sebe se ptám, můžu já tohle po něm chtít? Na druhou stranu je to to jediné, co mě drží nad vodou. Celé nás to tolik sblížilo.

Jsem v kontaktu s pár holkama tady z eMiminka a vím, že se i přesto otěhulit dá, ale že to bude hodně těžká cesta a po to všem sbírám všechny síly, které mi zbyly. Nevím, jestli to zvládnu, popadají mě stavy úzkosti, že pokud nebudu mít rodinu, nechci žít ani já. Vyměnila jsem Dr. 18. 2. už jdu k novému a 13. 2. mě čeká návštěva u Dr. Máry v Praze, prosím strašně moc mi držte palečky, mám tak strašně velký strach. Ale mám, co jsem chtěla. Tolik jsem si přála vědět, proč jsem potratila a závěr? Poprvé to bylo špatné, to se stát může, podruhé už tam ale asi nejspíš srůsty byly, a proto tam miminko nemělo dostatek místa. V duchu se té mojí malé lásce omlouvám, miminko bylo zdravé a nemuselo umřít. Moje tělo to nezvládlo. Je mi to tolik líto.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
skjaninka
Závislačka 4312 příspěvků 05.02.13 06:42

Dúfam, že si k Vám raz cestu miminko nájde a budete šťastní… :hug: :hug: Veľmi držím palce… :hug:

A len tak mimochodom, čo na to povedal prvý doktor, že sa vlastne potvrdilo to, čo si si myslela, a on ti tvrdil, že to tak nie je, že vlastne na utz nič nevidel, a preto nespravil podrobnejšie vyšetrenie??? :think:

Příspěvek upraven 05.02.13 v 06:43

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 05.02.13 07:06

Přeji mnoho a mnoho štěstí na cestě za vytouženým miminkem…

A stejně jako @skjaninka by mě zajímalo co na to říkal EX doktor??? Že zase jedna paní povídala, byla chytřejší než on… ale kupodivu měla pravdu???

Bych ty ješitný doktory někdy praštila fakt :pocitac:

 
xsim
Kecalka 279 příspěvků 05.02.13 07:53

Přeji moc moc štěstí aby se vám podařilo mít sve vytoužené miminko :-)budu držet palecky:
hug: :hug: :hug: :hug: :kytka: :kytka:

 
Badysek  05.02.13 07:54

Je mi to moc líto, čím jsi musela projít, ale máš skvělého přítele, a to je moc dobře. Spolu to zvládnete. Mimochodem, MUDr. Mára je skvělý odborník /nějaký čas jsem u Apolináře pracovala/, tak věřím, že ti pomůže. A ještě něco, co tě možná trošku povzbudí. Mám 10cm myom v děloze, je mi přes 40 let, 15letého syna a podruhé /s jiným partnerem/ se taky nedařilo, pak jsem o miminko přišla /zamlklé těhotenství/, doktoři si málem ťukali na čelo, že to chci ještě zkoušet, že není šance ani na otěhotnění, natož donosit, no a teď vedle mě řádí roční ďáblík. Tak hodně sil a štěstíčka, tak mě moc pomáhaly různé diskuse na e-miminu a bonelle.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 05.02.13 08:55

Ahoj
ja neznam tvou historii, nevim v kolikatem TT jsi o miminka prisla, ale nezda se mi, ze by to bylo srustama - urcite ne, jestli to bylo v pocatku. Srusty asi nemyslis uvnitr delohy, ale okolo - z endometriosy. To zridkakdy udela potrat, spis to behem tehu pekelne boli a taha. V deloze jsou dost vzacne, protoze se tam vlastne po kazde MS jede nanovo. A spis bys vubec neotehotnela.

A co si zajit na laparku s hysteroskopii? Situace se ujasni a vetsinu srustu ti pri ni mohou prerusit.

jinak potrat 2× po sobe se proste bere jako smula, vysetruje se obvykle az od tretiho. A nekdy se na zadny duvod ani neprijde - jeste se proste nemumi vysetrit vsechno. Nicmene ve tvem vyctu jsem nevidela zminenou imunologii. Doporucuji Podoli.

 
Kirste
Povídálka 40 příspěvků 1 inzerát 05.02.13 09:16

Moc moc moc držím palečky. Určitě se povede, musíš doufat ;) i já doufám a stále čekám. :hug: :mavam:

 
Marssyy
Extra třída :D 10021 příspěvků 05.02.13 09:53

Přeji hodně štěstí, aby si k Vám miminko našlo cestu :hug: :hug: :hug: držím palce :kytka:

 
Viktorka Maxikova
Kecalka 141 příspěvků 05.02.13 10:16

Držím pěstičky!!! taky mám za sebou zamlklé těhu a mimoděložko a ted jse těhu potřetí :) vyšetření ani žádné nemám! ty srůsty se mi taky nezdají, to bys asi fakt spíš neotěhotněla :think: doporučuji cvičit Mojžíšovou. mě strašně zlobí záda i v tomto těhu a to jsem poctivě cvičila… nebýt té mojžíšové, tak to asi zase dopadne špatně..
at to do třetice vyjde :hug:

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 05.02.13 10:58

@Pudloslava Podle mě pisatelka opravdu myslí srůsty uvnitř dělohy - Ashermanův syndrom, který jí dle detailního popisu příznaků s největší pravděpodobností potvrdil i specialista.

Misko, snad se v rukou odborníka všechno v dobré obrátí! :hug:

Příspěvek upraven 05.02.13 v 11:07

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 05.02.13 10:59

Držím palce a přeji hodně štěstí, ať brzy zaplníte to prázdné místo :hug: :kytka:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 05.02.13 11:44

Moc držím pěstičky. :hug:
Nechci aby to znělo blbě nebo tak, ale co třeba adopce? přemýšleli jste nad tím?

 
bartsch
Závislačka 3830 příspěvků 05.02.13 12:09

@Alani
Opravdu jsou asi myšleny srůsty v děloze. Nicméně MUDr. Mára jí zatím nic nepotvrdil, napsala mu (možná na Porodnice. cz) a on jí potvrdil, že to na srůsty vypadá. Nicméně ani MUDr. Mára (vím, že je vynikající odborník) bez podrobného vyšetření nic konkrétního neřekne a ani nemůže.
Jinak autorce deníčku přeji, ať všechno dopadne dobře a dočká se miminka.

 
Anonymní  05.02.13 12:29

Ahoj, vůbec nevěš hlavu. Já jsem po prodělané interupci nemenstruovala snad rok. Když měla přijít menstruace, také jsem měla velké bolesti, ale nic. Dostala jsem se do nemocnice u Apolináře a zjistili mi srůsty v děloze. Byla jsem na hysteroskopii, srůsty odstranili. Za 2 měsíce znovu, protože se objevili zase. Půl roku od druhého zákroku jsem otěhotněla a teď mám doma 18 měsíční dceru.

 
péťaskléňa
Kecalka 372 příspěvků 05.02.13 12:51

Držím pěsti. :hug: Hlavně to nevzdávej :!

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 05.02.13 12:53

@bartsch No však :-)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 05.02.13 13:51

Priznavam a kaji se, ze jsem denicek necetla moc podrobne. Tak moc drzim palce, aby to bylo neco dobre resitelneho.

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 20 inzerátů 05.02.13 18:38

Doufam ze k vam miminko najde cesticku conejdriv. Drzim palce

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57536 příspěvků 05.02.13 22:17

Já bych ještě neházela flintu do žita, v podstatě tě neviděl nikdo, kdo by ti to potvrdil, nastudovala jsi to dopodrobna, našla sis všechny příznaky, a tak je pak intrpretuješ, odborník tě ještě neviděl, nemusí to tak být. Ani dva potraty za sebou, ačkoliv psychicky jsou náročné, nemusí ještě znamenat tragédii. Držím palce, a´t je tvá nemoc jen vsugerovaná a ve skutečnosti neexistuje.

 
Anonymní  06.02.13 09:24

Držím palce! Ale pokud to správně chápu, tak jediné, z čeho vycházíš, jsou opravdu konzultace po internetu, žádný doktor ti to ještě na základě vyšetření nepotvrdil. Já oobně jsem k internetovým diagnózám velký skeptik. Chápu, že se člověku v hlavě ta myšlenka usadí, taky jsem to tak měla, než jsem otěhotněla, ale neztrácej naději, opravdu všechno může být úplně jinak, třeba by ti pomohla jen pořádná a vytrvalá hormonální léčba.

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 08.02.13 10:54

Kocicko nadeje umira posledni, lekari dnes dokazh zazraky, sem si jista ze se to podari, drz se!!!

 
Culie
Závislačka 4402 příspěvků 08.02.13 13:09

Držím palce at vše dobře dopadne, věřím v moderné dobu a pokrody v medicíně…hod­ně štěstí

 
miska.gra
Kecalka 365 příspěvků 26.02.13 13:03

Ahoj holky, moc vám děkuji podporu… chtěla jsem sem tedy napsat, že nakonec ty srůsty mám, tedy ten Ashermanův syndrom a 19.3 jdu na rozrušení na Histeroskopii, držte mi prosím palce, bojím se obrovsky..

 
cupino  26.02.13 19:30

Moc držím palečky, oni už skutečně umí dnes srusty rozrušit, když je to hodně tak se dělá nejdřve jedna pulka dělohy a pak druhá, ale dokáží to…
držím plaečky. pak by bylo dobré pít nějaké bylinky, na nárust sliznice doporučují kotvičník lékařský :mavam:

 
Papia  13.04.13 17:53

@miska.gra
ahoj, tak jak to dopadlo-podarilo se srusty odstarnit? moc doufam ze ano :palec: :hug:

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 07.06.13 21:28

Je super, že píšeš o tom, jak jste na to dva…

 
miska.gra
Kecalka 365 příspěvků 08.06.13 09:10

Ahoj holky, chtělo by to možná nový deníček.. :D :D :D srůsty jsou ostraněny, byla jsem na dvou HSK poprvé mi rozeušily vše a podruhé kdyby se mi udělali znovu-opravdu se znova udělaly, ale jen v hrdle tak mě bez CA, vše jsem na obrazovce viděla rozrušily…kaž­dopádně my bylo řečeno, že máme zelenou snažení se o miminku a kdyby se nevedlo do září tak znovu… HNED PRVNÍ MĚSÍC SE NÁM POVEDLO A JÁÁ JSEM 6TT… :andel: :andel: :andel: :andel:

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 09.06.13 21:23

@miska.gra :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce: moc držím palce ať si za těch zbylých 34tt mačkáš uzlíček na prsou :kytka: BTW a byl to ten Asherman??

 
miska.gra
Kecalka 365 příspěvků 10.06.13 17:04

@KlarkaK ahojky..jj ten Asherman to byl proto píšu srůsty odstraněny.. :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Už mám v nebi dva andílky


Reklama