Už je mi 15 týdnů...Mareček, nejstarší Cipísek

Rodičovství

Jmenuji se Mareček, vážím už 7kg , měřím 66 cm a taťka o mně píše na emiminu deníčky každý týden. Taťka Zdenda mamce Peťulce vyprávěl, že se chtěl jednou připojit do deníčku Cipískovy party, kde jsem z miminek nejstarší (narodil jsem se 9.5.03). Zatím ale bude prý psát deníček zvlášť, je prý ješitný, do deníčku Cipískovy party se ale už taky zapojuje. To já ješitný nejsem, klidně se opičím a když Cipísci píšou o sobě sami, tak já taky. Na tom není nic špatného inspirovat se Valentýnkou.

Vždyť my si to tady přes Internet všechno mezi sebou v pohodě řekneme. Stejně už taťka čte víc ostatní deníčky než ty moje. Má už trochu víc času, protože mamka už je po embolii skoro zdravá a už mně i sama myje a unese mě. V noci se budím teď po dvou hodinách, taťka mě ještě nosí mamce do postele na kojení, takhle často piju i přes den a to proto, aby se mamce dělalo víc mléka. Ke konci její nemoci, když už byla mamka doma, jsem totiž dostával umělé mléko. I když bylo hypoalergenní a antirefluxní, tak mi tolik nechutnalo a musel jsem ho déle trávit. A hlavně chyběly v něm protilátky a tak se i mamka bála. Oba rodičové mají totiž nějakou tu sennou rýmu a když je někde prach tak kýchají, takže mám taky riziko, že budu mít alergii, až budu velký. No a tím kojením se to riziko alergie snižuje - to není z mojí hlavy, říkali to naši.

Takže umělé mléko je připravené doma v kuchyni, kdyby mamka měla málo, ale zatím to jde. I pěkné odříhnutí jde a čím dál tím méně ublinkávám, v tom vidím tedy pokrok a můžete se na to těšit i vy mladší.

Stoličku mám jen jednou denně, většinou odpoledne, je nějaká jiná, asi po tom umělém mléce a nebo se prostě mění, to je jedno. V noci hlavně čůrám, taťka mi mění plenku v polovině noci a je pěkně těžká. Taky se stane, že se počůrám po otření mokrou žínkou, když mě rozbalí. Leknou se, ale já ne, mně je to jedno. Naštěstí mi při tom nefénují břicho a nedostanu ránu střídavým proudem (je to ale dobrý nápad s tím fénem, taťka mi to říkal). Já totiž už ve svém pokročilém věku 15 týdnů bojuji s prdíky sám, jen silou vlastních břišních svalů a kopáním. Už jen výjimečně mě ty větříky dojmou k slzám nebo ke křiku.

A taky se mi začíná čím dál víc líbit posazování, samotnému mi to nejde, ale když mi nabídnou pěkně umyté ukazováky, tak já se jich chytnu a pokrčenýma ručičkama se přitáhnu do sedu. Lepší je, když to dělá babička, protože ta mi poprsím fixuje nožičky, jinak se mi nožky zvedají a dělám spíš sklapovačky než sed. V tom sedu nesmím být dlouho kvůli páteři a hlavně mě nesmí podpírat zezadu, jen se musím držet za ty ručičky, páteř na samostatné sezení ještě není stavěná.

Uvidíme taky, co nám 2.9.03 řekne paní doktorka z ortopedie, až mi prozvoní kyčle ultrazvukem. To už třeba řekne, že nemusím na papírovou plínku nosit ty dvě bavlněné a mamce ubyde trošku praní. Taky se budou pohodlněji nosit dupačky, některé totiž nemají na tolik plínek místo. No ale nechci to zakřiknout, až ultrazvuk a paní doktorka rozhodnou.

Taky půjdu brzy na očkování, už jsem ho měl mít, ale u paní doktorky měli dovolenou. Aspoň mi to nebude píchat žádná bledule, ale pěkně opálená sestřička.

Tak já už musím končit.
Taťka, kterému to diktuji, je unavený a já už vlastně taky spím, dneska to usínání bylo bez křiku, který jsem tropil poslední tři noci. On totiž třeba včera večer byl taťka na divadelním kuse Noc na Karlštejně - pod širým nebem - bez mamky (ale s její mamkou, mojí babičkou). To že tam mamka nebyla, bylo štěstí, protože pěkně pršelo a pan Brzobohatý s ostatními herci málem nastydl, takže nic pro mamku Peťulku. Dnes mě ale byla s kočárkem sama ukázat taťkovi do práce a vycházku se svými plícemi zvládla dobře.
Já taky.
Mám se dobře, protože spím a vy moji mladší a spánku milí vrstevníci asi taky. Vaše emaminy si to čtou asi dopoledne nebo večer, ale ony Vám to budou vyprávět, co jsem Vám tu napsal, jestli teď zrovna spíte.

Ať žije spánek a mateřské mléko.

Mareček, 15 týdnů.

Váš příspěvek
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.09.03 12:14

Ahoj Marečku,
to já kajdím kudy chodím :), pokakám tak 5 plenek za den a každé věnuji hovínek hned několik. Taky moc rád pokakávám všechno co je okolo při přebalováním, strašně mě to baví.
Na sezení jsem ještě moc mladý, to je pro vás ‚dospělá miminka‘, já si ještě užívám lenošení v leže.
A široké balení mám také, už se těším, až se té spousty plenek zbavím, v dupačkách to vypadá vážně komicky.
Kája, 8 týdnů

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 02.09.03 15:38

Čau Máro, Péťo a Zdendo!
Děkuji za držení palečků!!! Pomohlo to!
Však se dočtete v našem deníčku.
Jakpak jsi Marečku papal to umělé mlíčko? Lžičkou nebo flaškou? Taťka ho bude dávat Valušce, až budu jezdit do školy. Zatím jsme to ještě nezkoušeli, semestr začíná až v říjnu.
Zdendo závidím ti tu Noc na Karlštejně. Hodně jsem o ní uvažovala, že pojedu. No ale bylo šeredně a měla jsem to učení, tak z toho nic nebylo.
 Zuzka

barca4
Povídálka 21 příspěvků 02.09.03 20:37

Ahoj Kájo,
hurá já už nemusím nosit plínky látková kvůli kyčlím, ale jak řekla paní doktorka, „stačí nosit plínky z hygienických důvodů…“ Takže se těš, je to žůžo, teď už zase spím a poprvé bez plenek, a vůbec jsem dnes nekřičel!!!
Zdravím, Mareček

barca4
Povídálka 21 příspěvků 02.09.03 20:42

Ahoj Zuzko,
mlíčko pijeme z lahvičky se strašně malým otvorem, takže to skoro nepoznám, že to není prso a piju rád z obou „dudlíků“. Teď večer usínám zase po umělém mléku ale v noci mě čekají mámina prsa.
V kyčlích už mám jadérka hlavic stehenních kostí a hodnocení Ia, takže O.K.
Na Větrník zdraví Mareček a taťka s mamkou.

Zdenda

barca4
Povídálka 21 příspěvků 02.09.03 20:46

Zuzko,
a až budeš chtít na Noc na Karlštejně, tak lístky si kup včas. Ty na posledního srpna byly vyprodané již v červnu nebo červenci. A nebo dej vědět a koupím Ti je, Peťulka na to chce taky ještě jít, snad to budou za rok reprízovat.
 Zdenda

pisálek007
Povídálka 21 příspěvků 17.03.15 20:15
:lol:
Vložit nový komentář