Už je ti půl roku

Rodičovství

Dnes je ti půl roku a já už vše pomalu zapomínám, tak jsem se rozhodla napsat nám deníček na památku.


1 komentář


1 komentář

Ani nevím, kde mám začít. Asi začnu třeba jídlem. Už v porodnici jsme se nádherně rozkojily, přibírala jsi ukázkově a tak nás pustili brzo domů. Mlíka jsem měla na rozdávání, musela jsem si koupit odsávačku, ale i tak jsem je měla jako v ohni. Do 3,5 měsíce jsi krásně jedla z prsa, ale pak nastal nějaká zlom a ty jsi začala odmítat.

Docela jsme bojovaly, v noci jsi se najedla, ale přes den, jak jsi viděla prso, tak jsi začala mít záchvat a nejedla jsi třeba do 16:00. Tak jsme ve 4,5 měsících přešli na UM. To ti zachutnalo. Nakonec mě ani nemrzí, že nekojím. Ten měsíc stresu, že nejíš, byl hroznej. Jenže jsi začala pít mlíčka nějak moc, takže jsme v 5 měsících zavedli příkrmy. Dostala jsi mrkvičku, potom brokolici, brambůrku, cuketu a špenát (po něm ses osypala). Moc ti to nechutná, ale zatím spapáš 80g a myslím, že to není málo. Na svačinku jsi předevčírem dostala banán a ten ti teda chutnal moc.

V období přechodu na UM byla doktorka byla pořád v pohodě, i když Natálka vůbec nepřibírala. A to je taky důvod, proč jsme odešly. Docela nás donutila dát očkování už ve 2 měsících (Hexu + Prevenar zároveň) – měla jsem si říct, ale jako prvomatka jsem toho o očkování moc nevěděla. Pokaždé, co jsme přišly, vypadala napitě. Na všechno se nás ptala – jaké máme očkování atd. (podotýkám, že už Prevenar měla v nožence a chystala se píchat Hexu – nevím co by dělala, kdyby to spletla!).

Takže jsme šli k novému doktorovi. Přístup u něj byl neskutečný, Natálku prohlížel asi 15 minut, a řekl nám takové věci, jak tamta doktorka nikdy ne. Zjistil, že má šelest na srdíčku, atopický ekzém, chodidla vychýlená ven – takže musíme cvičit a tak. Když už píšu o těch doktorech, tak jsi dostala rýmu a měla jsi ji dva týdny. Bylo to hrozné, vůbec jsi nevěděla, jak se dýchá pusenkou, odsávali jsme odsávačkou na vysavač a nesnášela jsi to. Ale pomohlo ti to a už jsi zdravá.

Další kategorií je spinkání. Když jsme přijeli domů z porodnice, tak jsi měla dost převrácený režim. Místo dne jsi měla noc a naopak. Přes den jsi chrupkala a jenom papala a v noci jsme tě pořád jen nosili a nemohli tě utišit. Bylo to hrozné, nevěděli jsme, jestli tě bolí bříško, nebo máš strach. Asi okolo druhého měsíce se to spravilo a začala sis dělat režim. Po koupání mlíčko a spinkat do maminčiné postýlky. Šlo to, jenže já jsem se moc nevyspala a říkala jsem si, kdy tě to budeme odnaučovat. Takže jsi šla do své postýlky.

Přechod byl těžší spíš pro mě než pro tebe:D Akorát jsi byla zvyklá usínat v hacce, takže to byl další zlozvyk. Do pěti měsíců ses těchto zlozvyků zbavila bez větších problémů a začala jsi usínat a spát v postýlce. Budila ses tak dvakrát za noc na jídlo. Ale další problém nastal, když jsi začala všechno vnímat a začala tě budit televize (máme obývák s ložnicí přepůlené jen nízkou příčkou – jinak to udělat nešlo). Takže jsi v necelých šesti měsících putovala do svého pokojíčku a od první noci jsi spinkala celou noc. Tak je to doteď a doufám, že to nezakřiknu. Konečně se vyspím.

A ještě co ses naučila za ten půlrok? Je strašně krásné pozorovat, jak se učíš, jak se snažíš novým věcem. Nejdřív miminko, co jen leží na zádech, pak jsi začala pozorovat, usmívat se, všímat si hraček, brát hračky do jedné, pak do dvou ruk, podávat mi je, otáčet se na bok, na bříško, snažit se lozit. Je to neskutečně nádherný pocit, tě tak vidět, jak se zdokonaluješ, jak přicházíš na nové věci.

Když přijde táta z práce, tak by jsi mně nejraději vyskočila z náruče. Stačí na tebe udělat nějakou blbost a zalykáš se smíchem. Je to nádherné.

Já i táta bychom pro tebe udělali všechno na světě. Jsi náš miláček a jsme hrozně rádi, že tě máme.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mišula31
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 24.05.13 05:46

Krasny deníček :-)

 
Barunka96
Kecalka 279 příspěvků 24.05.13 08:46

Krásný deníček :-) mamince i broučkovi všechno nejlepší v životě :palec:

 
makau  24.05.13 11:21

Moc hezke, mala je roztomila.

 
Elionor
Kecalka 460 příspěvků 24.05.13 11:46

Krásne napísané a konečne ťa na nejakej fotke aj vidím ;)

 
soleile
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 24.05.13 12:15

Děkuji :hug: @Elionor no, taky jsem dlouho přemýšlela, ale nakonec jsem to sem dala :)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 24.05.13 13:04

Krásný deníček :palec: jen půl roku a tolik už toho miminko zažilo a naučilo se. 8o Ale ta vaše první doktorka, to je teda děs.

 
APetra
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 24.05.13 13:10

Pěkně napsané a obdivuji, že malá už spinká sama v pokojíčku. My už máme druhé dítě a za dva dny malé bude půl roku a ještě nepřišla myšlenka dát jí k sestřičce. Tak ať malá pěkně roste, ať pěkně baští a ať jste všichni moc spokojení.

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 24.05.13 14:54

Moc krásně napsané:) Jste šikulky! Všichni TŘI :))

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 25.05.13 00:14

Hezký deníček :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama