Už je to za dveřmi

Těhotenství

Zbývá mi jen pár týdnů do porodu a čím je to blíž, tím víc jsem ve stresu. Dnes jsem se vrátila z porodnice, kde jsem se byla zaregistrovat. Milá paní doktorka mi udělala UTZ a konstatovala, že náš drobeček už váží 3100 g a má dlouhé nohy a velkou hlavu po tatínkovi. Dál jsem zavítala do poradny, kde mě sestřička zpovídala, poslechla ozvy a nakonec vybídla vylézt na kozu.

Jsem zvyklá na svého gynekologa, je tolerantní a chápavý – od čtvrtého měsíce mám docela bolestivý spodek, nemohu spát s přítelem, bolí to i na omak – říkal, že je to jen překrvené.

Informovala jsem o tom i paní doktorku, která mi dělala stěr a potom klasické vyšetření čípku. Tak hrozně to bolelo! Jí to bylo snad úplně jedno a pořád opakovala: „Nestahujte se, uvolněte se“. Jak se mám do háje uvolnit, když to tak hrozně bolí? Nevím, jestli to nepochopila nebo si myslela, že jen hysterčím.

Jsem hysterická, ale tohle se vážně nedalo vydržet. Myslím, že když to dělá chlap, je to mnohem lepší. Nedokáže si to představit, a tak se snaží alespoň přizpůsobit. Teď se jen obávám další návštěvy příští týden, aby tam nebyla opět ta samá doktorka. Ale asi bych byla nejradši kdybych, další kontrolu už nestihla vůbec :-)

Jsem dnes 36+1 a už mám problém zvednout se z křesla nebo gauče. V posteli mám polohovací rošt, a tak se zvedám z polosedu. Vedra jsou docela brutální, ale změny ze 30 na 15 ještě horší :-( Tak jen doufám, že Jeníkovi už se bude chtít co nejdříve ven :-)

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lecka
Kelišová 5164 příspěvků 13.07.12 08:23

S těma doktorama máš pravdu, kdysi jsem chodila k doktorce a mohu říct skoro jatka, co jsem těhotná chodím k doktorovy a jsem super spokojena, jemný milý.. V nejhorším když tam bude tak ji asi řekni že od ní si vyšetření nepřeješ :nevim:

 
Timejka
Povídálka 15 příspěvků 13.07.12 09:47

Ahoj, chci se zeptat jestli u porodu uvažuješ o Epidurálce? jesti máš takhle citlivej spodek je mi tě moc líto. Nebo budeš rodit císařem? Měj se hezky a přeji hodně štestí

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 13.07.12 10:33

Také jsem měla spodek trošku citlivější, ale určitě ne jako ty :roll: V porodnici při první prohlídce jsem myslela, že umřu a ještě mi „omylem“ uvolnili zátku :zed: Ale otázka epi je určitě na místě…Je pravda, že jsem u porodu ani tak necítila spodek(jen šílený tlak na konečník) jako ty kontrakce, to mě málem zabilo :mrgreen: Jenže při zavádění klystýru jsem myslela, že jsem vejpůl, stejně jako u přetahování „čípku“ přes hlavičku…

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 13.07.12 12:13

Musím s tebou souhlasit. Kdykoliv jsem narazila na doktorku gynekoložku, tak to byla pohroma… A teď mám gynekologa a je to ten nej gynekolog pod sluncem. Kdykoliv jsem mu řekla, že mě to tam bolí, tak mi řekl, že mě prohlédne jen rukou, aby mi neublížil… Fakt klobouk dolů…

 
Marina8
Závislačka 3164 příspěvků 13.07.12 13:05

Já mám taky pár týdnů do porodu :D :)

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 13.07.12 13:18

Doktoři mají daleko větší cit. Člověk by řekl, že by to měla umět líp ženská, když ví, co jí je příjemné, ale opak je pravdou, zažila jsem toho,,na koze,,hodně, ale chlap prostě má daleko větší cit, vyšetření nebojí, nikdy to nedělá na sucho. Od doktorky mě to bolelo téměř vždy, i když vyloženě bolest, jako ty, jsem nikdy necítila. Ať to máš do nejdříve za sebou!!!

Příspěvek upraven 13.07.12 v 13:19

 
alifie
Extra třída :D 11305 příspěvků 13.07.12 14:34

V posledních dnech když jsem chodila na vyšetření, tak jsem vždy předem doktora informovala, že si nepřeji žádné bolestivé vyšetření. (To byla moje reakce na zatraceně bolestivé vyšetření někdy kolem 37. týdne, po kterém mi ještě týden bylo blbě. Kupodivu to pak šlo i bez zbytečných bolestivých zásahů - a nemyslím si, že jsem nějaká hysterka - rodila jsem dvakrát bez epidurálu.)

 
lusijkaš  13.07.12 16:21

Drzim palce, mam 6 mesicni holcicku a na porod vzpominam jako nejkrasnejsi zazitek v zivote. Staci si na to vzpomenout a mam na krajicku, kdyz jsem po prve videla tu svoji holcicku. Ten zazitek opravdu stoji za tu bolest, bolest se zapomene, ale vzpominka na to stesti ne. Nemysli tolik na to a zkus se soustredit na neco jineho :) At se Jenikovi a tobe dari.

 
monicka000
Povídálka 39 příspěvků 13.07.12 16:23
Ahojky

Uplne souhlasim zensky jsou min opatrny, chlap je vetsinou mnohem citlivejsi a chapavejsi pritom bych to spis cekaka od zensky :nevim:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 13.07.12 18:10

Já mám tedy doktorku, malinkou, drobnou s malýma ručkama, a vždycky je hrozně citlivá, takže to bude asi lidma.
Vůbec tedy nezávidím citlivý spodek, to si možná ten epidural zkus domluvit. Ale neboj se předem, to ti stejně nepomůže, akorát budeš vystresovaná. Přeji ti krásný, rychlý, bezbolestný porod :srdce:

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 13.07.12 18:20

Jestli.ti.můžu. poradit. odmítni. waginální. wyšetření. Dělám.to.taky­.tak.teď. když. musím.na.KO.do­.porodnie, po. minulé. welmi. neblahé. zkušenosti. Já. jsem.40+2.Není. to. potřebné. wyšetření, a.máš. plné. práwo. ho. odmítnout.
Promiň. za. psaní-rozbitá. kláwesnie

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 13.07.12 18:23

Lituju tě a držím palce, ať je porod brzy a šťastně za tebou.
Jinak ohledně šetrnosti doktorů mám osobně opačnou zkušenost. Mám doktorku, vyšetření od ní mě nikdy nebolelo, zato když jsem přišla do porodnice (den před porodem, planý poplach- poslíčci) a prvně do mě hrábl doktor, tak jsem viděla všechny svatý, to samé se opakovalo ten den a následující den ještě u dalších 3 nebo 4 doktorů- chlapů, při jednom vyšetření se mi dělali i takové světelné mžitky před očima. A co mě u toho štvalo nejvíc, že si často neodpustili takové to „no tak, snad to tak nebolí“, když jsem sykla bolestí, v duchu jsem nadávala, co oni tak mohou vědět o tom, jak bolí ruka v pipině před porodem. Pravada je, že oni hmatali asi hlouběji, než při běžném vyšetření (zkoumají tam nějaké ty vnitřní rozměry pánve), ale stejně, pak mě ještě před porodem vyšetřovala doktorka, taky to bolelo, ale přeci jen byla šetrnější, upozornila, že to bude nepříjemný a tak (a to byla mladá dr., která asi ještě nerodila).

 
SAJMONEKF
Povídálka 16 příspěvků 17.07.12 17:49

I já mám lepší zkušenost s mužem gynekologem než s ženou, zažila jsem jich dost, jsou necitlivé. Jak píšeš, taky už se ze sedu a lehu těžko postavím, termín mám dnes, včera mi odešla hlen. zátka, ale stále nic :-(, budeme mít kluka a taky Jeníčka :mrgreen:. Tatínek si s ním první shledání domluvil až na pátek, aby stihl porod, přes týden je pracovně pryč, tak uvidíme, zítra jdu na kontrolu. Tobě přeji ať je to lepší, ale asi ty komplikace co u těhotenství jsou musíme vydržet :(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama