Už jsou to dlouhé 2 roky

Snažení

Naše mimi né a né přijít. Snažíme s přítelem co to jde a pořád nic, jsem z toho zoufalá, příteli to je celkem jedno (má asi jiné starosti), ale mě to velice trápí. Nechci, aby se opakovalo to, co už se stalo.

Moje maminka by se moc chtěla dožít vnoučátka a i já bych jednou chtěla být babičkou, ale když nebudu matkou, tak se to asi sotva stane. Přemítám, jak je život nespravedlivý…

Co bych dala za miminko, které kolikrát vlastní matky zabijí nebo jdou dobrovolně na miniinterupci. Jsem z toho zoufalá. Podle mě bude chyba asi ve mně, ale to není jisté (mám problémy se zvýšenou hladinou mužských hormonů, nevím výsledky, už jsou léta staré, tak nevím, zda se něco od té doby nezměnilo).

Půjdu na vyšetření, ale donutit k tomu i mého přítele? To je nadlidský výkon, takže si myslím, že se miminka nikdy nedočkáme, což mě mrzí. Přítel je moc hodný a milujeme se. Jsme spolu už 2 roky a 3 měsíce.

Teď už chápu, že život bez úplné rodiny není ten pravý (ořechový). Máme společný byteček, já jsem teď momentálně bez práce, přítel je kuchař, i já jsem v tomto oboru vyučená, ale najít práci bez praxe? No, to je teď vedlejší…

Nikde na vyšetření jsme zatím nebyli. Já se v nejbližší době chystám ke své gynekoložce, tak uvidím, jak dopadnu. Hlavně, ať se mi nepotvrdí mé podezření, že jsem neplodná. Pak už to bude na příteli, jak se k tomu postaví, uvidím, do ničeho ho nebudu nutit, je to koneckonců jeho rozhodnutí. Ale zklamalo by mě, kdyby odmítnul. Moc ho totiž miluji.

Hodnotilo 6 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 03.03.12 08:21

ahoj, 2 roky, je poměrně už dlouhá doba… v klidu si zajdi na gyndu, kde ti vezme krev, udělá ultrazvuk a uvidí se a přítele? ten to má nejjednodušší - u toho se vezme jen spermigram (což pro něj není nic bolestivého, spíš naopak :) ) no a pak budete vědět na čem jste… pokud tě miluje, jak píšeš, tak pochopí, že je toto vyšetření nevyhnutelné… nám se taky nedařilo 2 roky a přesně po této době se zadařilo a stačilo k tomu málo - léky na posílení děložní sliznice,aby se mimi správně uchytilo . . .uvidíš, klapne to !!!! držím ti palečky !!! :kytka:

 
Elisia  03.03.12 08:29

Po 2 letech snažení vás označí jako neplodný pár ale příčina se začne hledat. Může a nemusí se najít… Je to běh na dlouhu trať (teda v těch horších případech) takže na nic nečekejte… přeji hodně štěstí ps: první co by se mělo tak spermiogram

 
Niki322  03.03.12 09:26

Jsme na tom podobně až nato že u nás už to jsou 4roky.Už máme nějaký vyšetření zasebou.vše v pořádku, ale spermiogram málo a pomalé spermie.tedka zobu clostík.Nijak jsme ty 4roky neřešili, měli jsme spoustu práce,nový dům atd.Na umělá jsme nechtěli jít.Možná když nezabere Clostík budem muset.

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 2 inzeráty 03.03.12 10:11

Ano,jen sem zapoměla napsat,že už mi maminka zemřela..takže se vnoučátka ani nedočkala,no já na vyšetření půjdu,to je jasné,aby mi pak jednou přítel nic nevyčítal :evil:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 03.03.12 10:17

ten spermiogram by měl být prvním z vyšetření, kromě ultrazvuku a změření hladin hormonů u ženy, protože všechny další vyšetření u ženy jsou invazivní - operativní. pokud tvoje půlka dítě chce, tak na to vyšetření půjde, není to žádný med, ale jde to řešit. preventivně můžeš zdravě vařit, nasadit mu doplňky stravy - třeba zinek a selen, neměl by chodit do sauny, nosit trenky ne slipy. přeju hodně štěstí

 
Dydynky
Závislačka 3466 příspěvků 03.03.12 11:53

Já otěhotněla až po roce a půl…mimoděložně bohužel a teď jsem po IVF v šestém měsíci. Neblázni hned s tím, že jsi neplodná!! Dneska už se dá vyřešit spousta problémů, jen najít příčinu.. Takže šupajdi na vyšetření, zkus se uklidnit a i když je to pro tebe těžké, musíš myslet pozitivně! A přítel? Pokud vidí, jak tě to trápí, tak udělat si to do skleničky je to nejmenší, co pro tebe může udělat..Vezmi svůj život pevně do rukou a jdi si za svým cílem, uvidíš, že se nakonec dočkáš! :hug:

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 03.03.12 12:06

2 roky vůbec není dlouhá doba. Raději mrkněte na Muže v naději. Nechci tím říct, že vám má chlap začít zahejbat, ale aby jste oba přišli na jiné myšlenky. myšlenky na plození dětí děti neplodí… Tak už se ženský vzpamatujte a přestaňte vymejšlet takový kraviny. Jestli máš podezření, že za to může hladina mužských hormonů, tak se zkus pídit po tom, co v těle tuhle hladinu ovlivňuje, kde se to vere, jak to funguje, ptej se, pátrej, po přírodních zákonitostech, hlavně z toho vynech medicínu a s tím spojenej nelítostnej byznys farmaceutickýho průmyslu. 2 Roky, nic neznamená. Já počítala, že to může trvat cca 3 roky, než otěhotním, s tím jsem počítala, nebylo mi vhod otěhotnět hned, protože jsme chtěla posplácet zbytek půjček a podobně. Bohužel, moje myšlenky opravdu lítaly po všech čertech jen jsme nemyslela na miminko a co se asi po půl roce po vysazení antikoncepce nestalo… Holky, změňte myšlení! je to hlavně váš mozek, vaše signály k partenrovy, to všechno z toho dělá začarovanej kruh.

 
Anonymní  03.03.12 14:38

Vím jak se cítíš mi se za chvíli budeme snažit již více jak tři roky přes CAR. Ted se snažíme ušetřit na 4 IVF. Dovolená bude za hubičku a nábytek po 7 letech stále v nedohlednu ,ale toto všechno vem čert,ale aby to už konečně vyšlo. Stále ani po tak dlouhé době nevíme kde je chyba zda v manželových spermiích či v mých vajíčkách . Takže mě ve výsledku mrzí ,že manžel děti v mých 30 letech nechtěl. Je pravda ,že už se nám i hůře na ty pokusy šetří a pak si také říkám kam jdou peníze z mého zdravotního pojištění když tak akorát jdu 2× z zubaři , jednou na gyndu a jednou na alergologii.

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 03.03.12 21:21

Zakladatelka nepsala,že se snaží o miminko dva roky,ale že spolu s přítelem jsou spolu dva roky,nebo se pletu? :think: O miminko se snažíte jak dlouho? Předpokládám,že moc dlouho to nebude :nevim: Nebo je to řečeno nadpiskem? To jste se začali o miminko snažit po třech měsících vztahu :?: Vyšetření podstupte určitě oba,pokud o miminko stojíte vzájemně,není co řešit ;)

Příspěvek upraven 03.03.12 v 21:23

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 04.03.12 10:13

Rascal, já jsem na to opravdu nemyslela, tak nechápu, proč se to usadilo ve vejcovodu. S jedním vejcovodem otěhotnět už bylo těžší, ale nebýt zamlklého těhotenství, tak by se to konečně díky nemyšlení určitě povedlo. No takhle mě nezbývá nic jiného, než na to nemyslet a doufat, že vejcovod na levé straně doroste, protože na pravé straně to mám také nějaké divné.

Příspěvek upraven 04.03.12 v 10:14

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 2 inzeráty 04.03.12 17:10

no jsme spolu 2 roky,a nikdy sme se nechránili,o mimi se snažíme tak cca 1rok a něco málo :kytka: :srdce:

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 05.03.12 13:09

Ahoj taky si myslím že možná stačí jen nějaké tabletky a nemusí to být nijak zvlášť drastické… A přítel pokud tě miluje tak to pro vás oba udělá… držím palce ať ho přesvědčíš a zadaří se Vám co nejdříve :)

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 07.03.12 22:54

Rascal-ty ses asi uplne mimo vid?je to v hlave. to jsou takovy ty blaboly zenskejch, co otehotnej do roka. kdyz si neumis predstavit, co to je, kdyz dite neprichazi, tak se radsi zdrz priblblejch komentaru, ktery autorka denicku jako podporu nepotrebuje!!!
autorce denicku preju miminko co nejdriv a hlavne, zacnete to resit.

 
angellik23
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 20.03.12 15:21

Ahoj, jen jsem ti chtěla napsat ať neztrácíš hlavu. i když jsou dva roky dlouhá doba neznamená to že to nikdy nepůjde. Vím o čem mluvím. Snažíme se taky už dva roky, poroce a půl zoufalého čekání na ty // mrchy jsem to už nevydržela a zašla za svým doktorem, ten mi udělal hormonální profil a nasadil hormony na ovulaci atd a pro mužskýho mi dal žádanku na spg. Já vesele polykala hormony a děcko pořád nikde a mužskej se začal vzpouzet že na žádný vyšetření nejde. Po půl roce se mi ho tam podařilo dokopat a výsledek samozřejmě katastrofa. Tak jsme nasadili vitaminy s tím že další měsíc měl jít na kontrolní odběr a rovnou nás objednat do CAru protože čekat už bych psychicky nevydržela, ale ouha v pondělí jsem zkusila test a byly tam //. Celý dva roky jsem si představovala jaký to bude, jak budu šťastná, ale žádný štěstí se nekonalo. Najednou na mě padl strach, strach z toho aby to bylo o.k. abych o něj nepřišla a ten strach trvá pořád. Přeju ti hodně síly a spousty pozitivních myšlenek a hlavně to nevzdávej!!!!

 
jindika  25.04.12 01:15

Souhlasím s Rascal a myslím, že její komentář není blbí. On ne každý rád slyší pravdu......jsou ženy, které čekají i deset let než se dočkají.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama