Peníze až na prvním místě

O životě

Aneb Už nemůžu dál. Jsem zoufalá ze své situace, ze které se ne a ne dostat. Tak se z ní alespoň vypíši. Člověk by nevěřil, co všechno může život přinést a čeho jsou schopni vlastní rodiče.

Jako malá jsem měla cekem fajn dětství. Nebo jsem si to aspoň myslela. V pubertě jsem zjistila, že to až tak fajn není. Otec podnikal, ale nedařilo se mu. Začaly finanční problémy a začal se z něj pomalu stávat alkoholik. Chodil domů kolem třetí ráno ve strašném stavu, začal se hádat s matkou, rozbíjet nádobí a nábytek a vše vždycky zakončil tím, že se jde oběsit. Takhle to bylo každý den, nejenom přes den, ale i v noci. Když jsem ho viděla, jak jde domů, vzala jsem si kolo a utekla jiným východem. Nikdy nikomu z nás fyzicky neublížil, to ne. Ale nesnášela jsem ty jeho stavy, kdy si se mnou chtěl o všem povídat a potřeboval mi dávat najevo, jak mě má rád. Nesnášela jsem ho.

Finanční problémy se prohlubovaly. Čím jsem byla starší, tím víc jsem to viděla. 2 roky jsme byli bez elektřiny a teplé vody. Na učebnice mi peníze dávala babička, na cestování do školy jsem si vydělávala sama doučováním angličtiny a němčiny. Když mi bylo 18, založila jsem si účet a na mamčinu žádost jsem si zažádala i o studentský kontokorent a kreditku. Samozřejmě jsem jí vše dala. Tak mě prosila, jestli jí aspoň s tímto můžu pomoci.

Jednoho dne mě posadila ke stolu a požádala mě, abych si vzala půjčku 150 000 Kč, že pak taťka pojede do Německa a vezme si taky půjčku, aby tu mou doplatil. Do té doby ji budou splácet oni. Moje máma uměla hodně dobře přesvědčovat a já jsem byla hodně blbá, myslela jsem si, že jí to dlužím, když se o mě tak celý můj dosavadní život starala. A taky jsem jí 100% věřila. Tak jsem si půjčku vzala. A takových „drobností“ bylo víc, tam mamka potřebovala tisícovku, tu dvě atd. Fakt to s tím přesvědčováním uměla. Celé dětství a pubertu to byla skvělá kamarádka, byla jsem na náš vztah pyšná.

Pak jsem si našla přítele a mamka ho milovala, dokud jsme jí dávali peníze. Taky si kvůli ní vzal půjčku, pračku na splátky atd. Pak jsme ale jednou řekli: „Ne, už nemáme“, a najednou jsme oba byli svině. Teprve pak jsem začala vnímat, jak jsem se sebou nechala manipulovat. Zjistila jsem, že matka okrádala příbuzné, kolegy, zaměstnavatele, sousedy. Šla do vězení a vzkázala mi, že jí nemám volat, že se ozve sama. Byla ve vězení, pak ji pustili na podmínku, neozvala se. Mrzelo mě to. Vzpomínala jsem, jaký jsme měly krásný vztah. Proč už se mnou nechce komunikovat? Opravdu proto, že jsem jí přestala dávat peníze?

S přítelem jsme se časem rozešli. Pak jsem dostala dopis z vymahatelské agentury, že půjčka na moje jméno nebyla hrazena, a tudíž byla zesplatněna a já ji musím zaplatit. Dohodla jsem se na splátkovém kalendáři a začala platit. Co mi zbývalo.

Teď je mi 27 let. Měla jsem fajn a dobře placenou práci, mám skvělého přítele a bylo nám dobře. Rozhodli jsme se, že si pořídíme miminko. Začali jsme se snažit, pomalu, nechali jsme tomu volný průběh.

Jednoho dne v práci koukám na výplatní pásku a vidím zápornou položku „Nepřednostní srážka“. Na mzdovém mi vysvětlili, že se jedná o exekuci v celkové výši cca 180 000 Kč. Oprávněný je jistý nejmenovaný dodavatel elektřiny. Okopírovala jsem si papíry a hned začala řešit, o co se jedná, že jsem s nimi nikdy nic společného neměla. Po pár vyměněných mailech s vykonavatelem exekuce jsem zjistila následující: V roce 2004 jsem podepsala smlouvu o odběru elektrické energie. Nic jsem však neplatila, na upomínky nereagovala, poštu vyzvedávala a až s exekucí jsem po telefonu slíbila, že budu hradit, ale nehradila. Exekuce je pravomocná a já musím platit, respektive mi bude strhávána z platu.

Na soudu jsem nahlédla do spisu, a skutečně, smlouva vedená na moje jméno a RČ, ovšem bez čísla OP, podepsána – ano, opravdu to vypadalo jako můj podpis, to se máti opravdu povedlo, upomínky a výzvy přebírané, opět s podpisem. Nemohla jsem tomu uvěřit, co byla moje matka schopná udělat. Okamžitě jsem podala trestní oznámení a úspěch – matka se přiznala. Ovšem k čemu mi to je? Její podvod je promlčený a žádný trest ji nečeká. A exekuce? Oprávněný ji odmítá stáhnout, protože o ní takto rozhodl soud a měla jsem se bránit dříve, vždyť jsem si přece poštu přebírala.

Jak mi moje vlastní matka mohla něco takového udělat? Co si myslela, že se bude dít? Co čeká?

Co teď? Jsem těhotná, na konci června rodím, mám exekuci a další splátky, na které díky tomuto nemám peníze, takže už mám další exekuci a je otázka času, kdy naskočí další. S přítelem bydlíme u jeho rodičů, kterým nemusíme nic platit (zatím), na miminko spoustu věcí dědíme, něco koupí moje babička, tohle je super. Ale nemám na splátky a děsí mě noční můry o tom, jak u dveří domu přítelových rodičů zvoní exekutor a všechny jejich věci olepuje žlutými nálepkami.

Nebýt mého úžasného přítele a jeho rodičů, tak už bych nejspíš nebyla na světě. A taky nebýt toho prcka, co mám v bříšku, taky už mi asi zachránil život. Opravdu totiž nevím, jak dál. Snad se stane nějaký zázrak. Třeba se příteli začne dařit v podnikání, které má ještě k práci. Nebo až bude malej na světě, tak budu moci pracovat, alespoň částečně. Nic jiného, než doufat, mi nezbývá…

Prcka miluji a těším se na něho. Je to nejcennější, co mám.

Děkuji všem, kteří dočetli až sem, že jsem se mohla vypsat.

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bjetuschka
Závislačka 4035 příspěvků 18.04.12 09:59

Uff, to jsem přečetla jedním dechem. No jestli je to všechno pravda, co píšeš, tak to přece nemůže být tak černobílý. Proti soudu se můžeš odvolat, když je to takovejhle podvod, kterej na tebe ušila máma. Vzhledem k tomu, že už jednou byla za mřížema, tak je to pro tebe polehčující okolnost. Pomoct by ti mohli i ty její známý, který okrádala. 180 000 není prdel a myslím, že se určitě najde šance, jak se proti tomu odvolat…

 
reenata
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 18.04.12 10:29

No co k tomu dodat :( boužel jsou nekteří rodiče ktery jsou jen nazývani rodiči… snad se vam to podaři nějak vyřešit a opravdu prijde nejaky zazrak… rozhodne bych to nenechavala byt a otocila se na soudy ( je to podvod takze exekuce by mela byt stažena soudne ) :nevim:
A přeju hladky a rychli porod :) :hug:

 
lyžařka
Kecalka 362 příspěvků 18.04.12 10:34

ahojky, je to síla tedy co máš za rodiče!!! neuvěřitelný bohužel. každopadne podívej se 200 tis dneska neni žádna částka kvuli ktere by jsi měla nechtít žit nebo mit podobne myšlenky…200 tis to je střecha na baraku nebo ojetý auto.. takže hlavu vzhuru… je to nepříjemný to rozhodne navic když dluh neni tvuj! ale treba bude řeeni v tom že by si přítel pokud se mu dařit nebude mohl na rok najit práci třeba v cizine, nebo i ty až bude malej do školky , vetsinou nabizi i s ubytovanim. holt býva to potupnejsi prace nekdy…ale za rok dluh zalepený a asi lepsi než po 2 tis splácet 10 let… řešeních je hodne …držím palce a opravdu rodiče at se stydí!

 
Luciwa
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 18.04.12 10:59

ahoj, přečetla jsem jedním dechem, máme téměř stejný osud, svou matku jsem už neviděla 4roky. Naštěstí tohle vše už mám za sebou, vždy to nějak jde se z toho vyhrabat, věř tomu, těš se na miminko :srdce: a kdyby sis o tom chtěla popovídat, písni mi. L.

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 18.04.12 12:19

Nic se neboj, všechno bude dobré, všechno zvládnete. Přítele podporuj v podnikání, je to zdroj peněz, který se dá výrazně ovlivňovat na rozdíl od výplaty. Ale to jistojistě sama víš. Důležitá je tvoje podpora, že on to všechno zvládne, že má dobrý nápady. Taky ho hodně podporuj ve finančním sebevzdělávání a v moderním marketingu! Důležité jsou správné informace. A není důležitý co dělá, ale JAK to dělá. Kdybys chtěla pár rad na tohle téma, napiš mi SZ :-)

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 18.04.12 12:34

Práce v cizině je ale podle mě dost blbej nápad. Leda, že byste bydleli u hranic a přítel jezdil každý den domů (a neměl tu práci prostě daleko). Ono to sice donese víc peněz do domu, ale to, že je člověk sám, nikdy nedělá dobře. Vztahy na dálku jsou tou nejhorší variantou a to především pro nově založenou rodinu… Já osobně to hodnotím tak, že i nevěra druhýho není ještě tak strašná, jako to, když je člověk celý dny sám. nemá se s kým podělit o radosti a starosti. O to, co miminko dokázalo, aby to ten druhej viděl… To jsou věci k nezaplacení. A nejsou to teda věci, ale jsou to zážitky a vztahy a pocity… :-) Peníze jsou pomíjivé, ale lidská duše ne… ;-)

 
Anonymní  18.04.12 13:22

Mě se stalo něco podobného. Máma si našla přítele kterému nebylo nikdy nic dobré, pořád si bral nová auta na splátky atd. Jednou si pyšně přivezl Octavku, v té době novinka a super kára. Druhý den ho vyhodili z práce, že snižují stavy a i když tam dělal 15 let má smůlu. tak se rozhodl podnikat. Vzal si dodávku na liesing a že bude rozvážet jenže neví co a pro koho. Splátky se ale platit museli tak na oko prodal mámě jeho barák tak dostala hypotéku na 3,5 mega ale ani na tu posléze nebylo takže prodej baráku tentokrát doopravdy. Dostali 3 mega a doplatili dluhy a vzali si půjčky a hypotéku na jiný dům. Následovali půjčky ve všech bankách a společnostech které jen existují. Bum ho padlo mi 18. Prosili mě ať jim pomůžu, že jsem jejich dcera atd… No co vám budu povídat… Dlužím cca 2 miliony a úroky stále rostou, nemám to z čeho platit, vede se se mnou trestní stíhání na úvěrový podvody (ano až tam to zašlo, protože mi máma vystavovala falešný výplatní pasky, potvrzení o zaměstnání atd) mám 7 měsíčního syna nařízený zatím 4 exekuce další jsou v jednání. Bydlím u přítele, nemůžeme se vzít, nemůžeme přiznat že u něj bydlím skoro ani říct že jsme spolu. On ne že by byl bohatý, ale otec mu odkázal obrovský dům s pozemky a 3 auta. Bojím se co bude dál z RP mi nic vzít nemůžou ale až nastoupím do práce, budu platit matčiny dluhy celý život. Ale je to moje máma a já jí mám pořád ráda. Vím že za to „nemůže“ s tím chlapem už není, mimochodem on je vysmátej žádný dluhy, trestní stíhání nic. V 18 si holt člověk myslí že je nejenom pánem světa ale i vděčný rodičům až za hrob…

 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 18.04.12 14:16

Zlaticko, nevim, co rict. snad jen drz se..
Zazila jsem uplne to same.. viz muj denicek. S matkou se uz skoro dva roky nestykam.. Odpust ji, stejne jako moje matka te naucila, jak se zivot zit nema..
Hodne sil a hodne zdravi tobe a miminku :hug: :hug: :hug:

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 18.04.12 14:28

Bože, nepůjčovat nikdy a nikomu, bohužel ani vlastní rodině! Co se zkusit poradit s nějakým právníkem, jestli by se s tím nedalo něco udělat.Vždyť se jednalo o podvod!

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 18.04.12 16:08

To je hrozny,ceho je wchopna vlastni rodina.....clovek ma jen jdnu mamu a veri ji na 100% a dopadne to takhle,to je silqmceho jsou rodice schopny,mrzi me to...........Ja jsem moooc rada za moji mamu a tatu co jsou uzasni,a tobe a prckovi prji mooooc a mooooc stesticka a zdravicka a doufsm ze se tva situace nejak vyresi.......hlavni je zdravi tebe a tveho miminka......

 
anilwap
Kecalka 490 příspěvků 18.04.12 16:25

Hele, napadlo mě, a co takhle tvůj případ sepsat a poslat to do nějakého TV pořadu jako černé ovce, nebo nějakému investigativnímu novináři? Přijde mi to jako dost absurdní případ a podvod, který by možná stál za zmedializování a možná se tvoje šílená situace tímhle někam pohne. Za zkoušku nic nedáš. Lepší radu nemám :( Drž se!

 
Iuliana  18.04.12 16:28

boužel se nedá nikomu věřit :(

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 18.04.12 16:36

Ahoj holky,
děkuji za reakce i za podporu.

Pro objasnění, nejedná se mi „jen“ o těch 180 000 Kč a exekuci, ale předvším o to, že díky ní nemám na další splátky (jejichž část je taky platba za půjčku, která byla pro matku), naskakují mi další exekuce, penále atd… Prostě už na to všechno nemám kde brát a za chvilku jdu na mateřskou. To pro objasnění toho, že se nejdedná „jen“ o blbých 180 000 Kč.

Odvolat se nemůžu, jelikož jsem byla vyrozuměna, že trestný čin podvodu mojí matky je promlčený, takže smůla. Odvolat se proti exekuci taky nemohu, jelikož na to byla lhůta 15 dní od doručení obálky, kterou přebrala matka a já o ní nevěděla. Jenže to už nikoho nezajímá.

S právníkem samozřejmě řeším, ale i on už přestává být optimista. Vypadá to, že budeme podávat žalobu na neplatnost smlouvy a pak na neplatnost exekučního příkazu, ale soudit se nebudeme s matkou, ale s tím dodavatelem elektrické energie, takže se toho trochu obávám. Ale nevzdávám se.

Černé ovce jsem zkoušela, ale zatím mi přišla jen automatická odpověď, že toho mají hodně a neví, kdy mi odpoví.

Opravdu se snažím to vyřešit a všechny ty neúspěchy a hlavně když počítám, kolik mi přijde a kolik potřebuju na splátky, ve mě vyvolávají obrovský pocit beznaděje a zoufalství…

I tak moc moc moc děkuji za Vaše komentáře, příspěvky, povzbuzení :hug: :hug: :hug: i za to, že jste si to jen přečetli, neskutečně to pomůže, aspoň na chvilku… :hug:

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 18.04.12 16:40

Zkus se přihlásit do toho pořadu Český televize, pomůžou ti!!!!Je to zajímavý příběh a určitě tě aspoň nebudou nahánět exekutoři, když budeš pod kamerou. Nevím, jak se to jmenuje, ale jukni na stránky Český televize. Držím palce, nikdy v životě nepochopím, jak tohle matka může udělat vlastní dceři. Moji rodiče by nám snesli modrý z nebe i dětem a tchánojc taky. Tohle prostě není možný. A máma nedělala nebo pila nebo za to utrácela? no tys to taky teda, promiň, že to tak řeknu, neměla dělat. Nikdy bych si žádnou pofidérní půjčku nevzala. Ale když zfalšuje i tvůj podpis. Fakt svinstvo. Držím ti palce.

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 18.04.12 16:43

Nejsou to Černý ovce, ale nějaký ,,jak z dluhů nebo něco takovýho,,

 
pansy
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 18.04.12 16:50

Ahoj, drzim ti moc palce, at to vse dobre dopadne. Tvuj pribeh je mi blizky, mame tu samou situaci v rodine. Segrin pritel ma to samy-jeho mama je ve vezeni a on uz 10 let za ni splaci dluhy…oni mimco zatim kvuli tomu nemaji a ani se nevzali..taky kvuli tomu. Vim, jak tiziva situace to je a moc ti preju, aby se to podarilo co nejdrive vyresit.

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 18.04.12 17:15

Myslím, že to jsou krotitelé dluhů-partners … na ČT
holka, tomu co píšeš se ani nechce věřit :nevim: Tvá matka je opravdu hrozná!!!!! Vůbec se nedokážu vžít do tvé situace, ale buď silná a trpělivá, určitě se na vás brzy usměje štěstí-v červnu jedno roztomilé určitě ano :kytka: … jinak hodně síly a pevné nervy!!!! :andel:

 
blaufik
Kecalka 163 příspěvků 18.04.12 18:24

AHojky, tak musím říct, že jsem si připadala jako kdybych četla příběh svého přítele. Taky si vzal půjčky pro otce, taky slíbil, že to bude platit, taky mu vyzvedával poštu, kterou se neobtěžoval mu dát, taky mu půjčoval peníze… až jsme jednou řekli dost, nepůjčíme, nemáme, tak já jsem svině a manipulátorka, a od té doby se s ním nebaví. přítelovy dluhy se díky jeho otci vyšplhaly přes 200 000,– a exekuci má taky. Myslím, že se s tím moc dělat nedá, bohužel, .. jen zatnout zuby, a přečkat to hnusné období. Každopádně držím palec :hug:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 18.04.12 19:00

Salvaje, být tebou, co nejrychleji vyhledám finančního poradce a společně s ním byste vymysleli co dál. Každý den tvoje dluhy rostou nahoru, i když za ně nemůžeš, protože tě zneužila matka. Vzhledem k trestní minulosti tvojí matky, tomu, že nic nevlastníš a jsi těhotná, by určitě připadalo v úvahu požádat o osobní bankrot, s pomocí třeba přítele bys do 5 let zaplatila tuším jen 30% dluhů a máš čistý štít a můžeš začít znovu. Jinak to nevidím :nevim:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 18.04.12 20:02

To je strašný co ti máma udělala,neměla by si říkat máma…Snad to nějak zvládnete a vykopete se z toho.Přeju at je líp a můžete se těšit z miminka na plno.

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 18.04.12 20:13

@Veveří
děkuji za rady, ale obávám se, že tady finanční poradce nepomůže - nemá moc jak, s čím, od koho… A na oddlužení (osobní bankrot) bohužel nedosáhnu… Ano, už jsem zjištovala a zkoušela opravdu hodně možností a způsobů… Už mě napadá jen snad jít šlapat chodník, abych si co nejdřív vydělala co nejvíc a vše zaplatila :nevim:

Jinak ještě jednou všem moc děkuju, jste hodní :*

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 18.04.12 20:26

Ahoj, je dobře, že to řešíš s právníkem. No to je hezký, že matčin podvod byl promlčen :cert: a co to „přebírání“ zásilek - to je taky podvod, ne?
Tu matku a rodinu ani nekomentuju, ale zas ta česká justice :poblion: :poblion: :poblion: Tak přeju hodně sil v boji a nevzdávej to! :kytka:

 
kkaattkkaa
Extra třída :D 10592 příspěvků 18.04.12 21:58

TEDA,TO JE SILA! vubec si nedokazu predstavit,ze by tohle me udelala mamka.Drzim palce,preju hodne sil.Misto uzivani tehulkovani musis mit takove nervy.At vse dopadne dobre :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 18.04.12 22:41

Je mi Vás líto !!!! To není matka ,ale hovado!!!!Držte se ,teď myslete na miminko a určitě písněte jak se daří! Určitě nejsem jediná ,která by si přála dobrý konec tohoto smutného příběhu! DRŽÍM PALEČKY! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 18.04.12 23:04

http://aktualne.centrum.cz/…clanek.phtml?…

Koukej, tohle je dost podobný případ, že by to tak vyšlo i u vás? ;)

 
animula  19.04.12 02:20

Je mi to moc lito, ale tvoje maminka zni jako hodne nestasny clovek a patologicky lhar… Mohu ti poradit jedine, aby jsi se obratila na Asociaci Pravni Pomoci Obcanum, protoze dodavatel se hoji na tobe neopravnene. Soud nemel vsechny podklady a dukazni bremeno. S tim se da neco delat. Pokud chces nejake kontakty, napis mi na rostamensch z-a-v-i-n-a-c inmail.cz. Hlavne at je mimi zdrave, nestresuj se, pokud se matka priznala, o penize bys nemela prijit.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 19.04.12 09:34

:cert: Teda, tvoje matka by zasloužila!! To je brutus, jak někdy dokáže vlastní rodina okrádat. Braň se, zapomeň, že je to máma a jednej přes soud a policii.

 
šťastná_máma
Povídálka 25 příspěvků 19.04.12 10:01

Milá Salvaje, mám slzy v očích. Jak mohou rodiče takhle ubližovat svým dětem a zkazit život jim i jejich budoucím dětem? Hluboce s tebou soucítím. Věř, že tvoje miminko ti dá takovou sílu a odvahu do života, že to nakonec zvládneš a s odstupem času budeš za tuto smutnou zkušenost vděčná, neboť ji předáš další generaci. Děkuji ti za příspěvek, neboť vidím, že si mohu svých rodičů vážit.

 
bublinkaa
Kecalka 116 příspěvků 19.04.12 20:27

Ahoj mám bohužel podobnou matku!Ukecala by peníze i mrtvýho.Nemít přítele kterého mám,tak už mě exekuce připravila o bydlení.Držim pal­ce.

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 10.06.12 18:50

Ahoj, v čom priateľ podniká a odkiaľ ste? Ak to nechceš písať sem, napíš súkromnú správu.

 
---Mari---  21.06.12 21:03
Něco mi to připomíná...

Mám přítele a je v podobné situaci… Svým dobráckým srdcem a touhou po klidu při rozchodech s nenasytnými zlatokopkami si nadělal několik dluhů…jen díky své laskavosti… Rodiče mu odmítali pomoci, prý nemají…přitom jim chodí dopisy z banky s nabídkami na výhodné půjčky. Stačilo by zaplatit jen jistiny a pak splatit úroky (které by díky splaceným jistinám nerostly).Nabízel rodičům, že když si vezmou půjčku a pomůžou mu, že jim bude klidně dávat celou svou výplatu (nějakých 15 000). Oni nechtěli. Odmítali mu pomoci. Teď je díky tomu, že od něj všichni dávají ruce pryč, na pokraji svých možností, jak finančních, tak psychických. Každý měsíc prodává věci, které měl rád, které mají nějakou hodnotu, aby poplatil aspoň to nejnutnější. Ale to nestačí…já mu finančně pomoci nemůžu. Je to hrozný pocit, ta bezmoc… Je strašné, když ti nikdo nepomůže. A všichni na tebe koukaj jak na debila a myslí si, že dluhy máš jenom proto, že sis žila na vysoké noze a kupovala sis věci, který mezi nezbytné ani náhodou nepatří… :( :,(

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 22.06.12 16:06

Mari, mluvíš mi z duše s těmi pocity a s tím, jak si člověk připadá ve svém okolí… Přeji, aby se Vám podařilo toto období nějak překlenout a najít způsob, jak to všechno ukočírovat a zvládat… :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama