Je i On zdravý?

Snažení
  • Lacy
  • 23.09.12

Ahoj, jmenuji se Lucka, je mi 23 let a s přítelem Honzou, kterému je 28 let, se již několik měsíců snažíme o miminko. Doufáme, že to co nejdříve vyjde a budeme rodina.

Seznámení s Honzou

S Honzou jsem se seznámila čistě náhodou. Byla jsem na jedné akcičce spolu s kamarádkami a on se tam objevil. Údajně tam neměl co dělat, měl vyzvednout svého bratra a společně měli odjet domů, jenže já jsem byla magnet, který ho přitahoval čím dál tím víc a on se nemohl odtrhnout. Po pár skleničkách vína, ploužácích a hodinovém povídání Honza navrhl, že mi ukáže jedno krásné místo. Autem jsme odjeli k rozlehlé louce, kde se událo naše první milování. Dál si to dokážete představit – začali jsme spolu chodit. Ačkoliv je Honza o 5 let starší, myslela jsem si, že spousta lidí bude mít připomínky, ale ne, všichni nám to přáli a my byli šťastní :-)

Společné žití

Asi po ročním chození, kdy mi bylo 19 let, maturitu jsem měla úspěšně složenou a Honza pracoval v jedné fabrice, jsme se rozhodli pro společný život. Našli jsme si garsonku za docela slušné peníze, nastěhovali se, já jsem si našla práci jako prodavačka oblečení v textilu (pracuji tam dodnes), vydělávali jsme s Honzou oba, takže jsme vycházeli v pohodičce, zbývaly nám i peníze, a tak jsme začali šetřit – na nové auto. Honza ho měl vyhlídnuté již delší dobu, tak byl rád, když jsem nějakou tou „penízkou“ přispěla a přispívali nám i rodiče, jak mí, tak Honzovi. V garsonce jsme bydleli asi jen rok a půl, vzhledem k velmi hlučným sousedům. Mí rodiče nám sehnali byt v podnájmu u jejich kamarádů, který jsme si později koupili, i nové auto, já jsem si udělala řidičák, a to všechno jsme zvládli během 3 let :-)

Úvaha o miminku

První slova o miminku padla o Vánocích 2011. Byli jsme s Honzou u stromečku, koukali na dárky a říkali si, jak by bylo krásné, kdybychom koukali tři nebo čtyři. Mně zbývalo poslední plato HA, tak jsme se domluvili, že jej doberu a v lednu se začneme snažit o miminko. 26. 12. jsem si vzala poslední pilulku, 2. 1. v pondělí jsem šla na KO na gynekologii, ujistila se, že jsem zcela zdravá (jsem!) a mohlo se začít.

Nejde, nejde a nejde

Je září a pořád nic. V hlavě se mi honí myšlenky: „Je i Honza zdravý?“ „Má dobré spermie?“ Klid Luci, však se to podaří. Utěšuji se a doufám, že v říjnu už budu 2v1 :-)

Držte palečky, děkujeme!

Hodnotilo 9 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Eilaan  23.09.12 06:25

Držím moc palečky!!!

 
Eilaan  23.09.12 06:26

Držím moc palečky!!!

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 23.09.12 07:31

Povede se to, nepitvej to a užívej si snažení. :pankac:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 23.09.12 08:18

Z běžný kontroly u doktora se nepozná všechno. Já jsem byla taky o Vánocích 2011 zdravá. 2× jsem otěhotněla a 2× o mimino přišla. Někde bude problém a ten se teď snažíme odhalit.
Bejt tebou, skočila bych si po novým roce do CAR, aby vás oba zkontrolovali a popřípadě pomohli.
Hodně štěstí

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 23.09.12 08:30

Přesně tak, souhlasím s Izzz, běžná gynekologická kontrola nemůže v žádném případě odhalit, jestli jsi „zdravá“ na početí dítěte. Může se jednat o různé genetické, imunologické, hematologické nebo jiné poruchy, které brání otěhotnění. Tím chci říct, že chyba nemusí být na straně partnera. A samozřejmě nemusí být nikde, jen zatím nepřišel ten správný čas…

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 23.09.12 10:54

Pěkně naspáno neboj ono to dopadne… mě je ted 24 a příteli 29 a jsem spolu 3 roky a za tu dobu jsme stihyl spolu bydlet v podnájmu koupit si vlastní byt a dokonce máme i ročního hošíčka a příští rok v červnu plánujeme svatbičku :palec:

 
Verun83
Kelišová 5750 příspěvků 67 inzerátů 23.09.12 11:18

Pro svůj klid klidně přítele pošli na spermiogram, já toho svého taky poslala po 9ti měsících. taky mě to hlodalo. podařilo se nám po 16 měsících přirozeně. do CAR jsem nechtěla jít, chtěla jsem otěhotnět normální cestou a pořád jsem věřila, že to půjde. a ono vyšlo.
držím palce :kytka:

 
ZizalkaA
Nováček 3 příspěvky 23.09.12 12:37

Držím palce aby se co nejdříve zadařilo :)

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 23.09.12 15:18

Neboj, my se o přrní dítko snažili 9 měsíců, už jsme se i v práci domlouvala (pracovala jsem v IVF centru), že po Novém roce si nehcám udělat vyšetření průchodnosti vejcovodů a pak přijde můj drahý na spermiogram a ono se zadařilo. A druhé jsme počali po 6 měsících :)

 
věrka6
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 23.09.12 15:37

Preji at se vam brzy zadari. nechapu tady nektere co by vas hned nekam posilali to uz je jak nejaka moda.my jsme oba zdravi a taky nam to normalne trvalo rok a neco.ono cim vic na to clovek mysli tim vic to nejde. prejeme hodne stesticka.

 
Lacy  23.09.12 15:52

Všem moc děkujeme. Právě si dovolenkujeme na Slovensku, prostředí krásné, snad je i krásně plodné :-)

Děkuji všem za komentář, či radu. Uvidíme, jak to vyjde, s tím otěhu, snad brzy..
Jinak mně štve, že je název zcela jiný, než měl být a vypadá hrozně, grr!

 
makykyna  23.09.12 17:44

Držím palečky!!mooooc vám to přeju :srdce: -neboj určitě se to brzy povede! :hug: mě je taky 23let a taky mám o 5let staršího přítele, který se taky jmenuje honza :D máme spolu už dvouletou holčičku a já věřim že i vy se brzy miminka dočkáte. :kytka:

 
Lacy  23.09.12 17:49

@makykyna Jů, tak to je super náhoda :-) Snad, ano, a gratuluji k holčičce ;-)

 
makykyna  23.09.12 17:57

Jo to teda je :D a děkuju snad se i vám zadaří :mavam:

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 23.09.12 18:08

@věrka6 Nechápeš, protože jsi nezažila…

 
tevevka  23.09.12 19:32

Na to, že jsi v nejlepším reprodukčním věku mi to přijde trochu dlouhá doba, kdyby ti bylo o 10let víc tak ne, já na tvém místě už bych minimálně nechala vyšetřit spermiogram - aspoň vás to uklidní na další snažení nebo se na něco přijde a začnete to řešit, já bych to řešila, ať se Vám to snažení neprotáhne na moc dlouho a nepřipraví Vás o nervíky

Moc držím palečky

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 2 inzeráty 23.09.12 19:34

Přesně jak píše Verun83 a další. Nenech se vystrašit a buď v klidu. Nám to taky trvalo rok, ale nakonec se podařilo přirozeně. Někdy to nejde hned a chce to čas-miminko příjde. Taky mám kamarádku, na kterou snad manžel jen šáhne a je těhotná. Jsi mladá a nemáš kam spěchat. Užívejte si milování a „nevyrábějte“ u nás to zabralo :kytka:

 
tevevka  23.09.12 19:36

Je fakt, že z obyčejné prohlídky se fakt moc nezjistí, a víš třeba jestli máš ovulaci, měříš BT nebo testy??? Nebo jsi chodit na UZ jestli máš folíky..? Třeba tyhle drobnosti hodně napoví a dá se lehce na něco přijít i dr. to pomůže.

 
tevevka  23.09.12 19:41

Samozřejmě možná je to jen o psychice a chce to čas, ale z tvého příspěvku vyplývá, že se máte dobře a máte se rádi a žijete si relativně v klídku, tak nevidím nějaký extra stres, který byl blokoval početí
Pokud je ale něco jiného v nepořádku, třeba nemáš ovulaci, tak bys mohla čekat třeba 10let a nic ti nepomůže, dokud nedojdeš k dr. a nezačneš to řešit

Ale věřím, že to není tvůj případ :palec:

 
věrka6
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 23.09.12 20:40

Rozarko ano mas pravdu nezazila, ale urcite sama vi co vsechno existuje.me bylo 17let a trvalo to. vsechno preci nejde hned a jen, ze to nekomu trva hned neznamena problem.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 23.09.12 20:51

Držím moc pěstičky :hug: Také jsem myslela na to, zda je můj manžel ok, uběhlo půl roku a pořád nic. Pak mě udělal gynekolog HP a to bylo v pořádku a pak šel manžel na spermiogram a bylo to tu, docela hrůza. Po tří měsíční léčbě nezabralo nic. Výsledek byl jen 1% dobrých a to je prostě u chlapa neplodnost. Měli jsme jít na IUI, ale nešli jsme, zrovna v době kdy jsme měli jít do Caru tak to prostě vlivem okolností nešlo a my jsme s manželem taky měli krizi… a přestali jsme to řešit, my jsme krásným příkladem toho, že tím, že člověk řeší jiné věci a žije z toho co se nabízí, tak to pak přijde samo. Otěhotněla jsem, aniž bych s tím vůbec počítala po skoro dvou letech. Takže i lékaři se mohou mýlit když tvrdí, že jiná šance jak IUI a nebo IVF není. Ale já ti samozřejmě doporučuji, aby jsi přítele na spermiogram poslala, nic to není. Pokud bude horší, můžou vám klidně pomoct vitamíny a energyman a miminko bude za chvíli. Je určitě hodně příčin neplodnosti, ale víš co? Já jsem si nic nepřipouštěla, já jsem věřila, že jsem zdravá když jsem ovulovala a MS měla přesnou, netrápila jsem se zbytečně zda mám ještě to či ono… na to jsem vůbec nemyslela. Samozřejmě, že je x skrytých věcí co ženě nebo muži může být, jenže si to připouštět to je na zbláznění. Dokud nebudeš mít něco černé na bílém, tak to vypusť z hlavy :andel:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 23.09.12 20:51

To neměla být reakce na nikoho, nevím co mi to tam skočilo :-)))

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 23.09.12 21:50

Držím moc pěsti, aby se vám miminko zadařilo co nejdříve. Co se týče toho, že jsi zdravá, tak to běžný gynekolog nemůže při jedné prohlídce poznat. Tím nechci nic přivolávat ani dedukovat… Zatím se nesnažíte tak dlouho, i když věřím, že vám to tak připadá. Po roce snažení se to začíná řešit v centru asistované reprodukce, ale do té doby to určo vyjde. Pokud máš obavy z přítelova spermiogramu, zeptej se svého gynekologa nebo nějakého urologa, zda by vám ho nemohl udělat.

 
cizova
Závislačka 3514 příspěvků 24.09.12 07:33

Třeba na to není ten správný čas ;) nám taky trvalo první přesně třičtvrtě roku(taky mi bylo 23) a teď čekám druhé a to teda hned na první pokus ;)…až jsme z toho byli v šoku že jsme to teda tak brzo nečekali :lol:

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 24.09.12 07:35

Držím palečky at Vám to klapne :hug:,my s přítelem(taky Honza) čekali na mimi skoro 2roky, nikde jsme nebyli, ani se neléčili-prostě to přišlo samo. Vím je to těžké, ale netlačte na pilu, my tomu nechali volný průběh-a ejhle! ZADAŘILO SE :srdce:.
Přeji hoodně sil Vám oběma, a at se brzy zadaří :hug:

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 24.09.12 08:15

Moc držím palečky, určitě to vyjde, neboj, většina holek otěhotní do roka od vysazení HA.

 
Lacy  24.09.12 14:43

Děkuji všem za komentáře :-)
Všechny jsem si pečlivě přečetla, bohužel ale nemám tolik času odpovídat na každý :-(

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 25.09.12 10:58

@věrka6 Samozřejmě, že když to nejde hned, nemusí to znamenat problém a opravdu si myslím, že 3/4 roku není žádná tragédie (i když věřím, že pro Lucku se to zdá jako celá věčnost). Jak jsem psala, chyba nemusí být nikde, ale taky nemusí být na straně partnera, jak autorka uvažuje. Protože to, že je v pořádku pro účely početí, běžná gynekologická prohlídka opravdu nemusí odhalit. A taky si myslím, že pokud má autorka brouka v hlavě, zda je všechno OK, je lepší podstoupit nějaká vyšetření a pak být konečně v klidu.

Příspěvek upraven 25.09.12 v 11:01

 
věrka6
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 25.09.12 12:11

Ano, ano souhlasim

 
Krabička
Kecalka 155 příspěvků 26.09.12 15:04

Zkuste se místo snažení o miminko jen přestat snažit aby nebylo (milujte se a množte se! :)) a ono to půjde. Je to hodně tou psychikou, to bude dobrý, palečky držíme! :srdce:

 
Lacy  26.09.12 17:10

@Krabička Děkujeme :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama