Vagina - manuál pro majitelky, Carol Livotiová a Elizabeth T

Ostatní
  • emimino
  • 16.06.05

Vagina manuál pro majitelky Carol Livotiová a Elizabeth Toppová Ať je vám 15, 30 nebo 50 budete překvapeni, kolik toho o tak důležitém a zároveň skrytém místě nevíte. Tato seriózní kniha naprosto otevřeně poradí v mnoha otázkách souvisejících s nejintimnější částí ženského těla (sexualita, gynekologické potíže, početí, potrat...). Ojedinělá, odvážná, velmi poučná a přitom vtipná kniha vznikla díky autorskému týmu matkagynekoložka a její dcera. A5, V2, 249 Kč, 236 stran, ISBN 8023941135

Jsou věci, na které se nezeptáte své nejlepší kamarádky?

Autorky knihy Vagina - manuál pro majitelky si myslí, že ano. Gynekoložka a její dcera sepsaly seriózní, a přitom nenudící, knihu o tom, jak se o sebe starat, jak poznat, jestli je vše v pořádku a jak si to taky užít. Zaměřily se na důležité místo - ženské pohlavní orgány. Když se zamyslíte, jsou pro ženu hodně důležité - pokud správně fungují, můžeme mít děti a hezký sexuální život, který je klíčem ke spokojenému manželství.

„Mnoho žen má pochybnosti, zda to, co se nachází a děje „tam dole" je v pořádku, správné, normální. Ženská cesta sebeobjevování je složitější než ta mužská." Říkají autorky knihy. A navíc je s touto oblastí spojeno stále mnoho předsudků.

I dnes, v otevřené tolerantní společnosti, máme problém vyslovit slovo VAGINA (nebo jakékoli jiné označení onoho místa). Americký nakladatel radil změnit název, ale autorky si trvaly na svém - chceme mluvit otevřeně a upřímně, i ta kniha je upřímná.

Kniha se věnuje gynekologickému zdraví žen z nového úhlu pohledu - co může znamenat, když vás někde bolí. Tímto je praktickým rádcem a pomocníkem a může být prevencí pro vaše zdraví. Málokdy má lékař čas vysvětlit všechny souvislosti, příznaky, možné následky. Autorky sepsaly velké množství informací o různých nemocech a obtížích (mykózy, cysty, nádory, myomy, polypy…), pohlavně přenosných nemocech (kapavka, syfilis, herpes…), o problematice potratů (názor je jasný - žena by měla mít volbu, pokud ji nemá, je to ohrožení jejího života a zdraví). Autorky se nevyhýbají ani sexu, antikoncepci, menstruaci a dospívání. Kapitola o menopauze, napsaná díky osobní zkušenosti autorky, je zajímavá i pro ženy, kterých se dosud netýká.

Kniha určitě vzbudí zájem i mužů. Doporučuji toho využít a nenápadně založit pasáže třeba o tom, jak nás ženy ovlivňuje progesteron (premenstruační syndrom existuje - jsme náladové a příliš citlivé).

Kniha je určena všem věkovým skupinám, dospívajícím, ženám v reprodukčním věku, ženám po menopauze. Styl „Sex ve městě" je příjemným osvěžením odborného tématu. A jedno je jisté, kdybych tu knihu měla dříve, ušetřilo by mi to mnoho návštěv gynekologa a nejistoty.

Martina Boledovičová
Smart Press, s. r. o.,
Velflíkova 1417/12, 160 00 Praha 6
Email: boledovicova@smar­tpress.cz
Telefon: +420/775 265 332
Knihu můžete objednat na: www.smartpress.cz

300×428 .(){border:0} *]

PR Smart Press, s. r. o., www.smartpress.cz

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  17.06.05 09:13

Ahoj,
zdravím všechny návštěvnice Emimina. Věřím, že tato kniha vysvětlí spoustě žen jejich zdravotní možná i psychické potíže. Nicméně toto je kniha, která se zabývá ženskými phlavními orgány z hlediska fyziologického. Existuje ještě kniha Vagina monology od Eve Ensler(rovněž stvárněno jako divadelníhra), která se zabývá zejména psychologií spojenou s pohlavními orgány a to ve spojení s orgasmem, porodem a znásiněním. Myslím, že obě tyto knihy dokážou čtenářky a čtenáře překvapit. Někdy není od věci, kdaž je s touto problematikou seznámen i muž. Rozhodně to napomůže vzájemnému pochopení a možná i zkvalitnění pohlavního života.
Dobré počtení a co nejméně potíží Vám přeje
Mončičák

 
Goody
Kecalka 212 příspěvků 17.06.05 12:03

Tak tuhle knihu bych si nekoupila. Myslím, že žena je něco víc než jen chodící pohlavní orgán.

 
Anonymní  17.06.05 15:05

To je zase jeden z Amerických takzvaných bestselerů. My jsme naštěstí osvícenější než abychim potřebovali takovéto slátaniny. Nic proti, ale taky bych si to nekoupila.

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 17.06.05 21:53

Asi opravdu půjde o „bestseller“, ale pokud na ni narazím, prolistuji si ji. Většina „vtipných“ poučných knih mě zklame svým tajemnem v nadpisech a banálnostmi uvnitř.......­....ale jsem zvědavá, co kdybych něco nevěděla? (patřím ale k mladší, zvídavé a otevřenější generaci, tak nevím, nevím :o)))

Rozhodně by se hodila pro moji matku, protože hodně žen středního věku má problém nadpis knihy opravdu i vyslovit.........

Zatím, Veronika

 
Anonymní  21.06.05 12:48

Dobrý den, děkuji za názory. Také nesnáším nic neříkající americké bestsellery. Tato kniha je ale jiná. Informace o gynekologických obtížích mi takto nikdo nevysvětlil - lékař na to jednoduše nemá čas. K názvu - schválně provokuje, autorky trvaly na tom, že ženy se nesmí bát vyslovit toto slovo, jinak to prostě bude pořád tabu. Kniha je spíše feministická a opravdu pro ženy. Můžete prolistovat na www.smartpress.cz. Zdraví nakladatelka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama