Vajo - 11. týden

Těhotenství

Zdravím všechny těhulky, snažilky i zasloužilé maminky, zítra se mi zase přičte jeden týden a vajo štastně vstoupí do toho již jedenáctého. Pěkně to utíká, co ? Jelikož manžílek je na služební cestě v Praze, tak využívám večera k napsání deníčku.

Musím říct, že až na ten začátek mám naprosto úžasné těhotenství. Cítím se velice dobře nic mě nebolí a kromě únavy nemám žádné jiné těhu příznaky. Snad tam vajo pořád ještě je - hihi o:))) Musím Vám moc poděkovat za Vaše příspěvky na téma zácpa a doufám, že pomohli i jiným. Aplikovala jsem jablka a vše je v naprosté pohodě. (Mám doma neustále ted dost velkou zásobu.)Potýkám se nyní pouze s problémem mé pylové alergie. Bohužel nemůžu a ani nechci, brát prášky nebo kapky (většinou obsahují kortikoidy) a tak stále soplím. Když konečně odkvetly lípy, tak začala kvést tráva a pak mě čeká zase jetel o:( - ach jo. Můj bratr mi doporučil si vyplachovat ností dutinu studenou vodou, ale velký efekt to nemělo. Nebo spíše mělo pokud jsem pak zůstala zavřená doma a to uznejte samy je v tomto překrásném počasí naprostá katastrofa. Takže pokud nějaká z Vás na alergie v těhotenství vyzrála napište mi prosím receptíček - předem děkuji.

Jinak víkend u nás probíhal ve znamení návštěvy našeho - mého tatínka z Belgie. Jelikož pracuje v Bruselu a nás jezdí pouze sem tam navštěvovat, tak se jeho příjezdu domů ani jinak říci nedá. Je to vždy pořádné točo, chce totiž během 3 dnů zvládnout vše, co normální člověk si rozvrhne na měsíc a tak maminka se z návštěvy vždy ještě několik dní dává dohromady. Je pro ni těžké stačit tatínkovu tempu. Samozřejmě chtěl navštívit plno známých, zvládnout nějakou kulturu i sport, navštívit babičky a ještě stihl seznamovací večírek s rodinou bratrové přítelkyně. Ale raději vše popořádku.

V pátek měli naši naplánované dva večírky a já se uvolila, jako nepijící těhulka, je z jednoho na druhý převést. Když jsem přijela, tak jedna známá zrovna líčila vše o své roční vnučce a říkala, že se mladí chystají na další a že by chtěli kluka. Už mají vymyšlené jméno Horymír. Jak to naši slyšeli byli mi vděčni za Kaana, kterého chceme z manžílkem dát a uvědomili si, že situace mohla být mnohem vážnější. Takže snad již žádné výhrady k našemu výběru neuslyším a pokud ano, řeknu, že mám v záloze ještě Šemíka - chi chi o:) Stejně to nakonec bude Melika, takže úvahy jsou ted bezpředmětné.

Dále naši pozvali na večeři jak jsem se již zmínila rodiče bratrovi přítelkyně. Večeře proběhla na jedničku, naše maminka dostala instrukce chování, kterých se celý večer držela (maminka je velice přátelský člověk, který si vždy s každým mezi dveřmi potyká). Nepotykala si hned mezi dveřmi a nevím, zda vůbec, ale zato výtečně navařila - v tom ona je opravdu machr, mohla by z fleku vaři v Hiltnu. Já jsem si při této příležitosti vzpomněla, jak jsme představovali naše rodiče s manželem - to bylo úplně jinačí vzrůšo.

Naši mě tenkrát byli zrovna navštívit v Istanbulu a Muratovi rodiče nás pozvali na vesnici za Istanbul, kde maji víkendový domek se zahradou. Jelikož byla ještě zima, tak místo zakrady byla kolem domu hnědá hrouda a hnědá tráva. Já jsem si dělala dost starosti, jak to naši vezmou, připravovala jsem je na to, že Murdova maminka nosí šátek (nechodí v černém, nosí většinou sukni nebo široké kalhoty a halenku a šátek - zn. kytka oblíbený vzor) a že žijí trochu jinak než my tady v Čechách. Zapomněla jsem jim říct, že v Turecku je běžné v rodině nebo v případě projevení úcty někomu staršímu, že mladý člověk políbí rodičům na uvítanou ruku. Jen ještě na vysvětlenou - nelíbe se ruka každý den, ale jen ve zvláštní příležitost (příjezd z cest, odjezd na cesty, svátky, svatba atd.) A Murat i já při našem příjezdu jsme jeho rodičům ruku políbili. Není to vyložené líbání, člověk si většinou přiloží ruku k bradě a potom na čelo, aby tím dal najevo, že toho člověka uctívá. Moje máma z tohoto rituálu byla trochu zmatená - spíš dost vyvedená z míry (našim samozřejmě nikdo ruku nelíbal). Táta jako člověk věřící v boha to pochopil a obešel se bez dalšího komentáře. Dál naštěstí návštěva probíhala v pohodě. Táta se snažil prostřednictvím mě a Murata udržet konverzaci a vcelku se dobře pobavil s Muratovým tatínkem, který má rád sarkastický i černý humor a to naše táty hned spojilo. Druhou návštěvu absolvovala při další návštěvě Turecka se mnou jen moje máma. A i u ní se ledy nakonec prolomily. Byly jsme u rodičů v bytě v Istanbulu a oni nakonec upekli jedlé kaštany a všichni jsme seděli v obyváku na zemi a loupali tu dobrotu. To se mojí společenské mámě moc líbilo, takže Murda měl již do naší rodiny pootevřené dveře. Ale byla to fuška - uff! Nakonec vše dobře dopadlo a Murda si získal respekt i lásku mých rodičů. Já to měla u jeho mnohem jednodužší, ale od ženské se většinou v Turecku neočekává, že zabezpečí rodinu a já výdělečně činná jsem byla pro ně hvězda. Chi chi taky se ted tak jmenuju Yildiz - znamená v turečtině hvězda, takže v překladu jsem Eva Hvězda O:)))))

Určitě jste z toho dnešního deníčku úplně zmožené, až ted jsem se zhrozila kolik jsem toho naklofala. Budu moc ráda za Vaše komentáříčky at se příště nemusím tak rozepisovat.

Mějte se krásně a přeji pěkná kulatá bříška, hodně pohody, sluníčka a hodně sladkých melounů.

Eva + vajo

Váš příspěvek
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 03.06.03 09:00

Teda,Vajo!
Já si sem chodím dobíjet baterky.Připadá mi,že tady vane větřík od moře a voní dálky.
Loni jsem byla na dovolené na Kósu a odtamtud bylo do Turecka jen skok.Kdybych byla zdatný plavec,tak jsem tam doplavala.A když se setmělo,tak mě malé rozsvícené turecké městečko připomínalo diamanty na černém sametu.Byla to nádhera.
Přeju hodně štěstí Tobě,Vaju a taky manžílkovi.
Martina

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 03.06.03 20:01

Ahojky!

Jsem na tom stejně, jako Nafteta. Chodím sem nasát tu otmosféru dálek:) Vždycky si uvědomím, jak je ten svět malý. Všechny cestovatelky máte můj obdiv, protože já nejsem člověk, který by si sbalil kufry a jel do cizí země, mezi cizí lidi. Obzvlášť, kdybych tam jela sama. To u mě nehrozí:)
Tak aspoň čtu zážítky ostatních
měj se krásně a pozdravuj bříško
Pá Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.03 18:33

Ahojky Eviku
jak vidim ty mas o zabavu postarano porad..:))
Docela ti zavidim ze vasi maji tveho muze radi…vsak ja se treba taky jednou dockam…
Podle toho co pises,prozivas tehotenstvi stejne pohodove jako ja,ze ti ani moc spatne nebyva,bud rada..:))
Jak ted snasis ty silena horka co jsou tu ted v Brne?? ja z toho silim nejradsi bych sla nekam se vyplacnout na bazen…
Rada bych se zeptala v ktere casti brna vlastne bydlis? jestli ti to nevadi ze se ptam.. ja jsem z Cernych poli…
tak se zatim mej krasne..a pozdarvuj vajo:))
Trinitron(Evik)
 18+2tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.03 20:10

Ahoj Eviku,

musím přiznat, že ty horka mě taky dostávají a lituju těhulky, které musí v této době tahat už velké bříško. O vodě taky přemýšlím, ale mám trochu strach z infekce a tak plánuju návštěvu spíše kamarádky s bazénem - bohužel mi zatím nevyšel čas. Jinak já bydlím v Žabovřeskách hned pod Kraví Horou a pokud bys měla zájem o pokec v Brně posílám mailík a můžem se domluvit evay@volny.cz

Měj se krásně

Eva + vajo

Vložit nový komentář