Vajo - 29. týden To nám to letí !!!

Těhotenství

Ahoj těhulky i všichni ostatní, kdo jste zabrousili k mému deníčku, Ozývám se zase po uplynutí pár týdnů, abych se s Vámi podělila o dojmy, novinky i postřehy.

Posledních pár týdnů bylo u nás poněkud cestovních. Nejprve jsme si užili s manžílkem zaslouženou dovolenou ? samozřejmě kde jinde než v Turecku. Koupili jsme si na zkoušku zájezd od Fischera do Bodrumu a bylo vše naprosto úžasné a můžu jen doporučit. Byli jsme v hotelu na pláži s dvěma bazény měli jsme polopenzi s takovou domácí stravou jak od maminky a měli jsme se jak na líbánkách. Dali jsme si závazek, že se nebudeme bavit o práci a užívali jsme si blankytného moře, pláží bez turistů a úžasného klidu a pohody. Lenošení jsme proložili několika celodenními výlety na lodi, které i s obědem vyšli na osobu na 300 Kč. Krásně jsme si zašnorchlovali a užili si podmořského života. Hned jsem to tam v hotelu okoukla, že bychom mohli příští rok přijet v podobnou dobu i s Melďou. V hotelu byli velice vstřícní, postýlku pro děti mají a ledničku můžu použít u nich na skladování miminkovských dobrůtek. No třeba to vyjde a ještě se tam jednou podíváme. Po příjezdu jsme se pustili do pracovních restů a minulý víkend jsem ještě byla navštívit tatínka v Bruselu. Byl to už poslední let a musím přiznat, že jsem měla už trochu obavy především proto, že mě na cestu už nechtěl nikdo pojistit, že od 26 tt je to ve výlukách. Naštěstí jsme vše obě ve zdraví přežily a ještě jsme si odbyly všechno vyřizování v Praze i v Liberci (v rámci manželovi firmy) a teď už se chystám si užít zbytek těhotenství doma. Naši Meliku jsme pasovali již na zkušeného letce, protože už v bříšku absolvovala 3 cesty letadlem ( takže 6 letů).

Zdravotně se cítím pořád dobře až na malé nedostatky. Od minulého týdne mě sem tam začalo tvrdnout břicho, především když jdu trošku svižnějším krokem, takže jsem se přizpůsobila a pohybuji se hlemýždím krokem. Taky mě paní doktorka zjistila jak z výtěru, tak v moči streptokoka, který údajně miminku může způsobit zápal plic a tak si jdu v úterý pro nějaká antibiotika. I když se paní doktorka tváří, že se jedná o běžný problém, já z toho radost moc nemám, protože braní jakýchkoliv prášků v těhotenství mi připadá blbý. Budu ráda, když mi napíšete nějaké Vaše zkušenosti.

Jinak si pomalu ovlivněna emiminem a další četbou knih uceluji představu jak bych asi chtěla to naše robátko porodit. Velice na mě zapůsobil porod Ed a když ho někomu líčím neubráním se, aby mi nezvlhly oči. Čím dál tím víc si ujasnuji, že porod může být i jeden z nejkrásnějších životních okamžiků. Dost dobře si vzpomínám na dobu dospívání, kdy nás starší při jakékoliv bolesti, kterou jsme prožívaly strašily se slovy, počkej to nic není - to až budeš jednou rodit?.. Ano porod určitě hodně bolí a člověk stejně nemůže jeho průběh do značné míry ovlivnit, maximálně psychicky. Stejně myslím na tento okamžik velice pozitivně a budu se snažit si tuto chvíli užít, protože bude snad patřit jen nám mě, mému manželovi a našemu miminku. Koupila jsem si v této souvislosti knížku Nová doba porodní, kde se zabývají také tím jak porod může psychicky miminko v budoucnu ovlivnit. Také se zde zminují o epiduralu, o kterém se zatím ještě neví, jak na dítě působí a co může v budoucnu u dítěte zapříčinit. Je to určitě každého věc, aby se rozhodl, jak chce miminko přivést na svět. Já jsem obecně člověk, který doktorům vždy důvěřoval a spoléhal na jejich rozhodnutí. V této situaci to ale cítím nějak jinak, protože se necítím být nemocná a tak ani necítím potřebu být léčena a chtěla bych si proces zrození miminka prožít co nejvíce přirozenou cestou a korigovat podle svých pocitů sama. Je zajímavé, že jsem k tomuto názoru dospěla až v této poslední fázi těhotenství, předtím jsem to nějak neřešila a brala jsem porod jako zakončení těhotenství u kterého je člověk v rokou odborníků, kteří si s tím již nějak poradí. Myslím, že především díky emiminu a taky díky Edině jsem se začala více zajímat o porod samotný a o to jak bych si ho vlastně já sama představovala. Za což těmto stránkám a především Šárce moc děkuji !!! Díky tomu všemu je můj pohled na porod pozitivní a těším se, až tu naši holčičku poprvé sevřeme v náručí.

To jsem se ale dnes sentimentálně naladila.
Posílám Vám všem moc a moc pozdravů a krásná kulatá bříška nemo štastná miminka v náručí.

Eva + Melika 28+1

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.03 07:54

Ahoj Evi a Meliko,

hned jak jsem spatřila Tvůj nový deníček, jsem si vzpomněla na Tvůj první. Toto tak letí…

Já měla také streptokoka, ale zjišťovali ho jen z výtěru. Brala jsem 2× tabletky na zavádění a při porodu jsem dostala kapačky. Kolik jich bylo, nevím, protože jsem měla i jiné problémy.

Prosím Tě, v kterém hotelu jste byli ubytovaní? Chtěla bych manžela umluvit na dovolenou do Turecka - pobytovku, moc se mi to nedaří (zatím vyhrávají jiné „balkánské“ země).

Evka a Vojta 9.týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.03 08:37

Ahojky Evi a mimi,ráda jsem si přečetla Tvůj deníček a úplně jsem slintala nad tou dovolenou…Hned bych taky někam jela,když je tady tak ošklivo. A zírám,jak to zvládáš i s bříškem,já jsem takový strašpytel,asi bych nic nepodnikla.ˇPříští týden mám jet asi 250 km vkuse autem a už to mi nahání strach.Jsem ve 20.tt a už taky nejsem tak ohebná a bystrá jako dřív. Psala jsi něco o našich zkušenostech s léky. Já si teda taky jako Ty myslím, že pokud to není zcela nutné,tak nejsem protagonista toho, aby se něco bralo.Já byla před týdnem 14 dní nemocná,asi cosi jako chřipka, měla jsem rýmu, trochu mě škrábalo v krku a teplotu pořád kolem 37.Pro jistotu jsem šla k doktorce,dala mi penicilin.Ale já ho nebrala.Nechtělo se mi brát jen na „rýmu“ antibiotika.Ležela jsem 14 dní v posteli,pila bylinkové čajíčky s medem proti nachlazení a tak nějak doufala,že to tělo se s tím samo vypořádá.Tak doufám, že jsem miminku moc neublížila,když jsem nebrala ty prášky.No bys dělala Ty? Asi kdybych měla horečky,tak si to vezmu,ale takhle se mi nechtělo…Je to tak dobře? Jenže neuplynul ani další týden a už na mě zase leze rýma.Ach jo.Dnes jdu na UTZ na gyndu,tak se tam zeptám,zda je to v pořádku a nemůže to prckovi nějak ublížit.Tak nevím,kdybyste někdo věděl víc, poraďte,ráda uvítám jakékoli informace. Obzvláště potom,co jsem se dohadovala s manžílkem,který chtěl,abych to brala,že mi to pomůže (přečetl si na letáku,že to těhotné můžou užívat).Jenže já jsem palice a nějak jsem cítila, že to prostě nepotřebuju,že neumírám…
Tak se zatím mějte všichni moc fajn, Evi,zase napiš do deníčku,ráda si to přečtu :) A pohlaď prcka v bříšku :)) Tak papa Maxik+20tt.

vajo
Kecalka 272 příspěvků 09.10.03 15:51

Ahoj Evko,

Letěli jsme s Fischerem a bydleli jsme v hotelu Akca v letovisku Ortakent kousek od Bodrumu. Hotel i místo můžu vřele doporučit i s malým dítětem. Jen upozornuji abyste si nekupovali na místě žádné výlety s cestovkou protože je maji šíleně předražený. Doporučuji malou kancelář na třídě kolem moře, kde prodávají výlety lodí za 10 - 13 EUR. Pokud se rozhodnete doporučuji odjet co nejdříve, protože koncem října už může být zima na koupání pak bych doporučila Egypt. Taky se nemusíte bát s malým mimčem jen je zapotřbí jet alespon do 4 * hotelu s dobrou cestovkou. Uroven je velice dobrá a na děti jsou všude zařízeni.

Přeji hezkou dovolenou

Eva

vajo
Kecalka 272 příspěvků 09.10.03 15:58

Ahojky,

já se ti vůbec nedivím, že jsi ty antibiotika nebrala já bych se určitě zachovala stejně a vzala je až v případě největší nouze. Taky jsem někde četla, že nejméně nebezpečné je brát léky v posledním trimestru, kdy má mimi dovytvořené skoro všechny orgány. Já jdu v úterý na kontrolu a pro to svoje prášky a tak jsem zvědavá, co mi paní doktorka naordinuje a řekne, chci to s ní vše důkladně probrat. Držím moc palečky, aby tě ta chřipka už netrápila a tys byla v pohodě. Mějte se báječně

Eva + Melika (29 tt)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 10.10.03 20:18

Ahojdá Eviku!

Téééta vy si užíváte:) Já letěla letadlem všehovšudy 2× na dovolenou chi chi a Melinka to stihla víckrát a to je ještě v bříšku:)
Jsem ráda, že jsi taky na chvilku vypla a užila si dovču hezky v klídku. Jsi moc aktivní chi chi. Nechceš mi dát kousek tvé energie?:)

Měj se nádherně a pohlaď za mě pupík
Pá Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.03 21:23

Ahojky,
propána. tedˇ jsem trochu vystrašená, protože já asi tak od 6 týdne musím brát sprej na astma a kapky do nosu 3× denně, všechno to mám konzultované s genetikem, ale přesto po každém nakapání, nebo vdechnutí spreje mám děsné výčitky svědomí, ale já bych se bez toho nejspíš udusila!!! Takže Vám docela závidím anitbiotika na určitou dobu. Pa Nika 17+6

Vložit nový komentář