Vajo - 30 tt - tak už jsme obě třicítky !!

Těhotenství

Zdravím všechny těhulky i další čtenářky tohoto deníčku, Už to máme tady ! Obě dvě já i Melďa máme na krku třicítku !! Ale nebude dlouho trvat a Melďa se dostane do vedení ? vlastně už v úterý. Na oslavu 31 tt půjdeme ji okouknout s mužíčkem na UTZ. Už se moc těším až to naše sluníčko zase uvidím. Jak se pomalu porod blíží a mě se bříško, říkám mu batoh, zvětšuje, čím dál tím víc se těším až budu mít mimíska v náručí. Batoh se mi opravdu zvětšuje i s mým popředím, takže předpokládám, že se bez problému zařadím mezi výkonné dojnice OJ))). Asi aby se to vyrovnalo, tak mi také poporostlo pozadí, takže si připadám dost komicky ? hlava a končetiny zůstaly ve stejných parametrech a kila se jich nedotkly, ale ten prostředek jako by k nim nepatřil.

Naše sluníčko je velký čilouš a bohužel zatím aktivita, jak moudré knihy píší, neklesá. Dokonce se naše malá naučila, že mě může kopat na střídačku, jako když šlape zelí (spíš kope zelí) pod levé i pravé žebro. Asi ji už dostatečně povyrostly nožičky a tak má konečně dostatečný rozsah, aby to stálo za to! Taky se mi v bříšku sem tam otočí tak nešikovně, že se tlačí hlavičkou pod žebro (nevím co tam studuje, musí to být pro ni dost stísněné) a pak se mi udělá tvrdá boule ve tvaru druhého prsa ? vlastně třetího OJ))))). Tak ji vždy přemlouvám, aby se u:,–(ila jinak, ale většinou na ni zabere, že ji chůzí a pohybem setřesu a donutím zaujmout pro obě příhodnější polohu.

Taky jsem minulý týden byla na kontrole u pani doktorky a kromě toho streptokoka je vše v naprostém pořádku, dokonce CS sále 0. Dostala jsem antibiotina V-penicilin a v příbalovém letáku jsem se dočetla, že jej můžou brát i těhotné a kojící matky, tak mě to trochu uklidnilo. Tlak mám normální, ale dle mého normálně stále nízkého já říkám zvýšený ( normální můj tlak je tak 105/65 a ted jsem se dopracovala na 125/76). Ale cítím se stále velice dobře a to je asi nejdůležitější. Jen mě polekala ta ručička na váze už 9 kg nahoře což na mou konstituci 161 cm je dost, ale není to až tak vidět ? nebo se s tím asi já tak utěšuji OJ)))) ? mám ted krásných 65 kg a myslím, že tu 70 ? ku s Melďou spolu zdoláme. A to si myslím, že nemáme přehnané cíle.

Taky jsem se začetla do knížky Nová doba porodní a moc ji všem těhulkám doporučuji a tvořím si stále lepší a lepší představu, jak bych chtěla své robátko porodit. Tato četba ve mně navozuje taky určitou vyrovnanost a klid a dokonce se pomalu na porod začínám těšit. Myslím, že dostatek informací nejenom o porodu, ale i o podávaných lécích a jejích možných účincích vzbuzují v rodičce určitý klid, že ví co může očekávat a co chtít. Že není odkázána jen na rozhodnutí a pomoc lékařů, ale díky dostatečné informovanosti může vzít porod alespon trochu do svých rukou. Každopádně začínám být díky získaným informacím čím dál tím víc klidnější a vyrovnanější a na porod se opravdu začínám těšit. Možná,že se pokročilé těhulky a již zkušené maminky teď ušklíbnou, že mě to brzy přejde až to budu mít těsně před sebou nebo, ale alespon si teď užívám té nevědomosti a iluzí o tom jak by to podle mě mohlo probíhat.

Jinak pomalu dokupuji výbavičku, ještě mi chybí věci na koupání a přebalováni a drogérie. Taky se chystám s rodiči vyřešit, co by mi chtěli dát k vánocům a chystám se jim napsat pár nápadů na výběr, které by nám udělaly radost. Taky se chytám příští týden vypátrat nějaké to předporodní školeníčko a naplánovat si ho na listopad. Určitě chci absolvovat předporodní kurz s prohlídkou porodních sálů tady v Brně na Obilném trhu, kde chci rodit a zkonzultovat při tom své názory na přirozený porod a tím zjistit místní přístup. Co jsem slyšela i četla tady na vysvědčení porodnic by to snad neměl být problém, ale lidé jsou různí a určitě záleží na jaký personál člověk narazí.

Pro dnešek toho bylo až až. Takže Vám všem přejeme hezky plné batohy a hodně energie a zdraví do toho přechodového období plného chřipek ? ať se od Vás drží dál !!!!

A pohlaďte za mě ty svá štěstíčka.

Eva a Melika 29+4

Váš příspěvek
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 19.10.03 17:23

Ahojky!

Téda holky, vy nám rostete:) Evčo, kde se dá koupit takový „baťůžek“?:) Já že bych si tam zašla:)
Jsem ráda, že se těšíš a užíváš si těšeníčka!
Opatruj se a pohlaď za mě baťůžek /> Pá
Montička

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.10.03 21:56

Ahoj Evi a Meliko!
Nebo taky ahoj třicátnice:o)))))).
Evi,myslím,že je dobře,že budeš o průběhu porodu tak informovaná.Já určitě nejsem ta,která by se ušklibovala,že se těšíš na porod.Já sama na něj moc ráda vzpomínám,jasně,že to bolí jak čert,ale je to prostě nezapomenutelný zážitek.Strašně jsem se toho bála,všichni kolem mě to vykreslovali jak něco,co se snad ani nedá přežít.
Dá se to nejen přežít,ale i prožít.A ty bolesti jsou mnohonásobně vykoupené tím štěstím,které budeš svírat v náručí.Tomu se nic nevyrovná.
A tu knížku si určitě koupím,až budu(a já doufám,že jednou budu)čekat druhé miminko.
Hodně štěstí,pohlaď za mě bříško.
Ahoj Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.03 13:37

Moc zdravím stejně „postiženou“jako jsem já. I když musím říct, že není krásnějšího pocitu, než když maminka cítí svoje mimčo v bříšku. I když ve tři ráno to moc příjemné není, a moje mimčo se rozhodlo, že si to v noci vynahradí. Jak jsem zjistila, tak jsi asi z Brna, což jsem taky, a budeš rodit stejně jako já na Obilním trhu. Tedy pokud se nestane nedej bože něco nepředvídatelného. S těma kilama si nic nedělej, to se za chvíli ztratí, a i kdyby to zůstalo tak to stojí za to! Já jsem u prvního přibrala 14 kilo, teď jen 1,5kg a to jsem ve 31 tt, a můžu ti říct, že by bylo lepší kdybych měla tvých devět, jak píšeš, aspoň se nemusíš bát že není něco v pořádku. Takže se měj zatím moc pěkně , opatruj se a ať to zdárně zvládneš na Obilňáku! Zatím zdravím(e) Verena a 31tt

vajo
Kecalka 272 příspěvků 26.10.03 09:55

Ahoj Vereno,

taky tě moc zdravím a podle tvých týdnů soudím, že se možná na Obilnáku opravdu potkáme. S těma kilama to je fakt síla ani si pořádně nedovedu představit jaké máš bříško - měla bys začít nějakou žravou kůru. Určitě se ozvi můžeš i na můj mailík evay@volny.cz a můžeme si vyměnit získané informace tady z Brna.

Měj se krásně a opatruj svůj pupíček a dej mu sem tam najíst.

Eva

Vložit nový komentář