Těšíme se na berušku

Těhotenství

A Vánoce už jsou za námi... Bývá tu mnoho deníčků. Smutných, ale především těch veselých. Tenhle bude svým způsobem trochu jiný, nepíše ho maminka, ale budoucí tatínek. Tatínek, který se už nemůže dočkat. A protože má v posledních letech sklony k psaní na internetu (i když mu to nejde), rozhodl se o něj podělit. Ve verzi pro internet jsou upraveny některé části tak, aby byl dostatečně anonymní, alespoň prozatím.

pondělí, 26. prosince 2011

Svátek svatého Štěpána, 2. svátek vánoční. Den, který je v českých zemích spojen s tradiční vánoční koledou. U nás se koledovalo také. Přesněji řečeno, koledoval si můj otec. O půl osmé ráno nevydržel být jediným v celém baráku, kdo je vzhůru a jal se zkoušet všechny dveře. Jedny po druhých, až nalezl ty, které dávají své otevírání dostatečně hlasitě najevo. Samozřejmě za doprovodu nezbytného pokašlávání, pro případ, že bychom skutečně tvrdě spali.

Úspěšně přemlouvám berušku k alespoň několika drobným kopnutím do mé ruky. Pořádně nakopat dědečka bohužel zatím neumí…

Vstáváme. Někteří z nás energicky, jiní znatelně pomaleji. O 4 kila pomaleji. V obýváku už čeká otec, jenž prožívá své běžné každodenní ráno. Na pozdrav odvětí svoji obligátní větu: „Život mě nebaví, práce na nic a ke všemu mám velké DEPRESE“. Prostě „hodně špatné“. To je vůbec otcova nejoblíbenější věta. Naposledy ji použil v neděli, když si poprvé poslechl pohyby naší berušky. Celé dopoledne jsem strávil sestavováním kočárku. Povedlo se, ale byla to fuška. Obzvlášť přijít na to, jak do sporťáku vložit nánožník a zároveň jím provléknout kšíry.

Kočárek je sestavený a plyšová panda si v něm spokojeně hoví ve fusaku. Asi bych měl dodat, že kočárek ještě teď stojí zaparkován na čestném místě pod televizí. Asi bude trocha pravdy na tom, že některé hračky jsou hlavně pro tatínky. Zatím mi u ženušky procházejí výmluvy na to, že se ho musím naučit používat…

S kočárkem souvisí ještě jedna historka, kterou mi moje ženuška stihla dnes připomenout už asi desetkrát. Znáte pořad Kufr, v němž známé osobnosti hádali, k čemu může sloužit nějaký předmět? Tak něco podobného nám přichystal X-lander. Na rukojeti kočárku je poutko, zakončené kroužkem pro zacvaknutí. To jsem ještě pochopil a připnul ho na své místo na podvozku. Jenže až poté, co jsem poutko odvázal, a to jsem neměl dělat. Půl hodiny jsem seděl na zemi s poutkem v ruce a moje představivost pracovala na plné obrátky. A výsledek? To poutko může mít dva významy. Buď se ho může držet starší dítě při procházce, nebo slouží k uvázání psa. No dobře, když něco nevíte, zkuste Google (ještě že ho máme). A tak se zrodilo poutko pro zajištění kočárku při skládání. Jak prosté… Musíte ale uznat, že moje varianty byly rozhodně originálnější.

K večeru jsme odvezli otce na vlak, prošli si hypermarket (až vevnitř jsme začali přemýšlet, jestli vůbec chceme něco kupovat) a vydali se domů. Večer byl opět ve znamení koupele s Bublíkem. Tentokrát se ale v tatínkovi probudilo malé dítě, a tak se s námi k maminčinu velkému překvapení koupala desítka plastových míčků z balíčku pro berušku. No co, na obalu píšou, že jsou určeny do vody a tři roky mi už také byly, takže nehrozí jejich spolknutí. Nakonec z toho byla docela solidní vodní bitva. Ještě že pod námi nikdo nebydlí…

úterý, 27. prosince 2011

Dnešní noc se celá skládala ze spousty drobných úseků – spánek versus bdělost. Díky mému zlatíčku jsem, po desátém probuzení během jedné noci, začal vážně uvažovat o tom, že zavedu na WC vstupní automat na mince a budu tak bohatý, že mi bude závidět i hajzlbába, pardon, toilet managerka z pražského hlavního nádraží. I když s tím zaváděním automatu asi ještě počkám, vzhledem k tomu, že se mi v troubě začíná dozlatova propékat pěkně tlusťoučká kachýnka a nemám v kapse moc drobných.

středa, 28. prosince 2011

Dopoledne jsme se vydali k rodičům na velkou demolici ve stylu pořadu „Jak se staví sen“. Otec se totiž rozhodl, že po 30 letech je ten správný čas na výměnu kuchyňské linky a ta stará tedy musí pryč. Vybaven kladivem, dlátem a jiným demoličním nářadím jsem se pustil do práce, za vydatné spolupráce budoucí maminky. Naše zlatíčko samozřejmě nemohlo zůstat pozadu, takže v rytmu tatínkových úderů do zbytků kuchyňské linky, kopalo maminku do močáku.

Pokračování příště…

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 11.01.12 08:20

To je úžasné! Přečíst si takový deníček od mého přítele, brečím tak měsíc štěstím v kuse! :hug:

gratuluji k berušce!

 
wildcat8
Kecalka 272 příspěvků 11.01.12 09:16

to je tak krásně ze života :hug: a hlavně jak se zdá tak máme dost podobné otce :lol: ten náš taky ze všeho nejradši hlučné činnosti dělá v nejlepší dobu, ovšem teď už nebudí jen nás, ale hlavně malého a to teda teprve pěníme a co se jeho pohledu na svět týče taky to bude na chlup to samé :zed: :D

 
quatchii
Povídálka 35 příspěvků 11.01.12 09:35

také bych byla šťastná, jak blecha, kdyby mi můj manžel sám od sebe dal ruku na bříško, kdy malý kopal a měl z toho radost jako já - ten se už těší, až malýmu budou tak 3 roky a bude ho moct brát lézt na stěnu, na lyže a na kolo…atd. Holt každý je jiný :) ale nevyměnila bych, jen pár věcí občas zamrzí… Budu ráda číst deníček dál 8)

 
fytypaldy
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 11.01.12 09:58

Tak to je úžasný deníček dlouho jsem se tak nepobavila :lol: chci pokračování a teď a hned :mrgreen: guatchii zas na druhou stranu náš tatínek pořád mimíse v pupíku provokuje a když náhodou nekope tak ho začne budit aby kopalo a vůbec nechápe že mám už okopaný vše co se nachází od žaludku dolů :mrgreen:

 
unity
Kecalka 167 příspěvků 11.01.12 14:42

krásné, je z toho cítit, jak se na malou těšíte. Jste tady tak trochu raritka, ale díky Vám, alespoň víme, že jsou i chlapy jako Vy, který se nestydí napsat na mamino/mimino web :potlesk:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26678 příspěvků 11.01.12 15:34

Moc hezky napsane proste ze zivota,zadne sladaky :mrgreen:
takovyho otce mam taky a nejlepsi veta,kdyz prijedu do cech-lidi jsou nas…y,me uz to nebavi,hlavne ze mam duchod,nemas penize??? :mrgreen:
vzdycky teda mam ,tak dam,ale tyhle vety negativni nikdy nezapomenu.
uz se tesim na pokracovani… :D
na berusku se moc tesite a to je dobre,preji vam obema moc a moc lasky,zdravi a hlavne berusku brzy u sebe ;) :potlesk:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 11.01.12 16:33

Se po*eru! :lol: Seš prostě nejlepší pisatel na emiminu!!! :pankac:

PS.: obávám se že se na vaši berušku začínám těšit taky :mrgreen: Ještě pár takových deníčků a nakonec budu rodit s váma! :lol:


Ty tatínku, já bych si nutně potřebovala koupit a přečíst knížku, doufám, že na ní pracuješ a že jí časem vydáš! :pankac: I manžel se u tvých deníčků chcechtá, možná víc než já(asi proto, že je to chlap a tvůj styl psaní je mu velmi blízký), a já se chechtám strašně! :mrgreen:

Příspěvek upraven 11.01.12 v 18:39

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 11.01.12 18:21

spánek versus bdělost. Díky mému zlatíčku jsem, po desátém probuzení během jedné noci, začal vážně uvažovat o tom, že zavedu na WC vstupní automat na mince a budu tak bohatý, že mi bude závidět i hajzlbába, pardon, toilet managerka z pražského hlavního nádraží...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tak to mně dostalo.Těším se na další deníček.Nebo poutko na psa :mrgreen: :mrgreen: No rozhodně by marné nebylo. :pankac: :pankac:

 
slunicko83
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 11.01.12 19:31

super deníček, je krásný číst taky něco od budoucího tatínka mezi těmi spousty deníčků budoucích maminek :)

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 11.01.12 22:55

PARÁDÁÁÁÁÁ!Krásně napsáno ! Šikovnej :potlesk: !Těším se na pokračování!!!!! :mavam:

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 11.01.12 23:35

teeeedasupr deníček těším se na ten další :palec: :potlesk:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 12.01.12 00:29

Krásnej deníček… Jóóóó co já bych za to v těhu dala, kdyby mi manžel sám od sebe sáhnul na bříško… Ale jak už tu někdo psal, plánuje jak s malou bude chodit v létě na houby, na koupák, … :dance: Holt prostě v břiše ho nebrala, ale teď je z ní úplně po..... :srdce:

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 12.01.12 09:15

Kdy bude pokračovááání? :mrgreen: Jsem se krásně poránu zasmála a tím i naladila na celý pracovní den. Tatínku a maminko, díky. Kdy že máte termín porodu, jen abych věděla, kolik nás ještě čeká krásných příběhů ze života. Ps doufám, že po porodu budou v deníčku další Vaše příhody.

 
Hrdý tatínek
Nováček 2 příspěvky 12.01.12 10:38

Díky za všechny reakce.
Porod vychází na půlku dubna, takže deníčků bude ještě dost.
Ale i potom chci pokračovat a jednou z toho nechat berušce udělat něco jako knížku.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Vánoční víkend


Reklama