Vánoce se mají slavit v klidu!

Takže ženy, berme Vánoce s nadhledem, vždyť o Vánocích chodí Ježíšek a ne kontrola z hygieny.

*

Bohužel jsem vyrůstala v rodině kde Vánoce, a s nimi spojené vánoční svátky, nebyly o rodině, lásce, klidu či plné štěstí. Byly spíše plné hádek a stresu.

Moje matka je perfekcionistka, která Vánoce vnímá tak, že pokud nesežene všechny vymodlené dárky, nebude mít napečeno minimálně 12 druhů cukroví, zabalené dárky podle nejnovějších trendů a uklizený byt tak, že může přijít kontrola z hygieny, je to konec světa!

Ve vší té snaze udělat nám „dokonalé“ Vánoce, vlastně celé kouzlo Vánoc zmizelo a zastínil ho zbytečný stres. Nemám jí to za zlé, vím že to myslela dobře. Akorát jí už nedošlo, že možná tohle všechno za cenu toho, že bude celé dny unavená, protivná a nebude mít na nás čas opravdu nestojí!

Alespoň mám ale skvělou představu o tom, jak Vánoce slavit rozhodně nechci a ani nebudu.
Doma mám již patnácti měsíčního synka Tobiáška, už si všeho všímá a pozoruje okolní svět, proto se snažím brát vše s nadhledem a hlavně v klidu. Rozhodně se nehroutím, že jsou všude poházené hračky či upatlaná kuchyňská linka. Bude to každý den, dokud nevyroste a jako každý den se to také večer uklidí, aby ráno mohl začít nanovo!

Nemám napečeno x druhů cukroví - jen linecké a perníčky, které jsem dělala společně se synkem, protože mě to prostě nebaví. Než abych experimentovala a nakonec se to ani nedalo jíst, raději si objednám odzkoušené cukroví. Ušetřený čas i nervy raději využiji k tomu, abych se synkem koukala na pohádky či k hrátkám ve sněhu!

Dárky zabalím, tak jak je zabalím, stejně syn z toho rozum nemá a akorát to celé rozerve, rvalo by mi srdce balit se s tím celý den.

Nákup na svátky udělám nejspíše online přes službu, která Vám nákup doveze až domů, díkybohu! Nemíním totiž poslouchat naštvané a vystresované lidi v nekonečných frontách supermarketu o prodavačkách nemluvě.

Takže plán mám již jistý, snad vše dopadne v klidu, jak si představuji.

Hlavně se chci věnovat rodině a užívat vánoční atmosféru plnými doušky. Přeci jen je to kouzelný čas, tak si ho nekažme naprostými zbytečnostmi. Třeba tím, že zrovna něco není úplně perfektní. Mě stačí podívat se na rozzářené oči svého synka při pohledu na stromeček či jeho úsměv, když zrovna venku sněží. To že je on spokojený mi ke štěstí naprosto stačí!

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
21467
28.12.17 08:30

Kde se vlastně vzal ten zvyk vygruntovat celý byt těsně před Ježíškem? ;-) U nás to bylo podobně, ale máma ve stresu nebývala. Babička to prožívala a stále prožívá dost. Dokonce trochu tepala mě, kdy začnu už péct - že pohlídá raubíře. Jindy totiž začínám po Mikuláši a teď jsem vše stihla během dvou večerů ani ne týden před Štědrým dnem. A dvanáct jich nebylo, to bych ty krabice neměla kam dát!
Uklizeno jsme měli, večer jsme si užili a jsem ráda, že to bude zase AŽ za rok.

  • Nahlásit
  • Zmínit
3507
28.12.17 09:05

To fungování dělaly všechny… nedávno jsme se o tom bavili s mužem, že ty naše mámy byly jak naprogramovaný. :) hlavně jak lestily ty vystavené skleničky v obyvakove stene :lol:

  • Nahlásit
  • Zmínit
28.12.17 11:54

Manzela nemas? Ze by ti aspon na nakup zajel ;-)

  • Nahlásit
  • Zmínit
Doe_Jane
28.12.17 15:26

Tady někdo chtěl vyhrát poukázku tak honem něco napsal, co?

  • Nahlásit