Vánoce, svátky strachu a bolesti

Těhotenství

V prosinci 2004 jsme se dozvěděli, že ve mně umírá náš synáček. V lednu 2005 jsem ho porodila mrtvého. Letos na Vánoce, kdy jsem byla ve 24. tt, se stalo něco, co mě dostalo totálně do kolen a měla jsem opět chuť zabalit celý svůj život.

Jak jsem psala v jednom svém deníčku Davídek, kterého si vzal Edwardsův syndrom , náš první synáček dostal krutý ortel osudu ještě předtím, než se narodil. Byl u něj potvrzen Edwardsův syndrom. Dozvěděli jsme se to chvilku před Vánoci. V lednu jsem pak porodila v 8. měsíci mrtvé miminko. Doktoři nám udělali obtisk jeho ručičky a nožičky. Nikdy jsem neměla dost síly se na to podívat, a tak jsem si to nechala schované. Kdyby třeba jednou.

Na letošní Vánoce jsem byla ve 24. tt, to už jsem věděla, že čekáme holčičku. Byla zázrak. Přišla k nám i přes to, že nám lékaři řekli, že nemůžeme mít vlastní děťátko. Asi jsem si moc naivně myslela, že když přišel zázrak, nemůže se už stát nic špatného. Náš zázrak jsme si pořídili na nádherné letní dovolené, kde jsme byli s manželovou maminkou a tatínkem. Babí a děda měli rodinný pokoj pro ně + pro holky, sami nám to navrhli, ať máme s manželem klid sami pro sebe. Bylo to pro nás příjemné potěšení, a tak jsme si dovolenou opravdu užívali. A užívali jsme si tak, až se nás domů nevracelo 6 ale 7 :)

Ve čtvrtek 22. 12. 2011, mi celý den bylo tak divně, hlavně večer, to už jsem i zvracela. Myslela jsem si, že je to jen tím, že jsem moc jedla a něco mi nesedlo. Ač mi bylo špatně, šla jsem normálně spát. Jelikož malá vstává tak ve 23 hodin a trénuje ve mně snad kickbox, měla jsem několikrát za noc nutkání jít na záchod. Byly myslím 3 hodiny ráno a já jsem zjistila, že jsem jakási vlhká. Podívám se a cosi růžového. Letím do ložnice a je to i na posteli. Málem jsem se vyvrátila, musela jsem si sednout na zem a s pláčem jsem vzbudila manžela. Chudák, ten den byl strašně unavený a než mu to došlo, chvilku to trvalo. Ale vůbec jsem mu to neměla za zlé. Já se osprchovala, oblékla a zavolala mojí kamarádce, jestli by nemohla přijít k nám pohlídat holky. Bylo mi to fakt blbé o půl 4 ráno někoho vzbouzet, ale vím, že ona by pro mě udělala cokoli a mě ani nic jiného nezbývalo. Manžel pro ni jel (naštěstí bydlela kousek). Já ji nachystala spaní v obýváku, jen takové provizorní, ale jistě se v té situaci na mě nezlobila. Byly skoro 4 hodiny v pátek ráno a my vyrazili. V nemocnici jsme byli za chvilku, máme to kousek. Děkuji bohu, že službu měla taková starší sestra, která na mě byla vážně strašně moc hodná.

Na vyšetřovně už to bylo horší. Řekla jsem doktorovi, že mě už večer bolelo břicho, že jsem zvracela a pak to slabé krvácení. To jen kýval hlavou a brblal hm, hm, hm. Přišel další doktor a to stejné. A ještě jeden. Pak si tam spolu něco šuškali, no a spustili. Jeden, že má podezření na nějakou infekci, druhý, že mi začíná sestupovat plod dolů a ten třetí, že to vypadá jako bych tahala něco těžkého a přetížila si bříško, a ublížila tak miminku. Infekci pak vyloučili, dělali nějaký test a ten byl v pohodě. To přetížení jsem vyloučila já, protože jsem se fakt šetřila, nedělala jsem nic, co by bylo moc náročné, prostě nic. A jak mi sakra může jen tak sestupovat plod? Prý prostě asi brzo porodím, ale miminko je ještě moc malé na to, aby mohlo bojovat. Rodí se i takhle malé děti, ale jejich šance je moc malinká a u mě prý vzhledem k velikosti plodu není téměř žádná šance na to, že by přežilo. To už jsem začala brečet tak, jak mi dech stačil. Copak to sakra před 7 lety nestačilo? To už jsem si toho nezažila dost?

Byla jsem hospitalizovaná, ležela jsem na pokoji napojená na kapačky a na přístroje. Cítila jsem se jako naprostá nula. Manžel tam zůstal se mnou až do rána, pak jel domů za holkama, aby jim řekl, co a jak. Zavolal babičce, jestli by mohla přijet a postarat se o holky. To byl pátek 23. 12., den před Štědrým dnem a já ležela v nemocnici a plakala za svoje miminko. Nechtěla jsem o něj přijít. Vždyť je to náš malý zázrak. Vždyť když už si tak těžce probojovalo cestu k nám, tak to nesmí vzdát. Začala jsem znovu plakat a prosila jsem Davídka, našeho andílka, ať má roztažená křidýlka nad svojí malinkou sestřičkou, ať na ni dává pozor a ať nám ji tady nechá. Moc jsem ho prosila.

Vzpomněla jsem si na jeho obtisk. Volala jsem manželovi, ať mi to doveze, až sem pojede. Když přijel, zeptal se mě, zda to opravdu chci. Byla jsem pevně rozhodnutá. Rozbalila jsem krabičku, ze šátku vybalila bílou destičku, na které byla malinkatá nožička a malinkatá ručička. Z druhé strany bylo napsáno - 8. 1. 2005, Davídek Dočkal - miminko, které odešlo mezi anděly. Začala jsem strašně plakat, bylo mi všechno strašně líto a úplně jsem viděla, jak za pár let rozbalím šáteček, kde bude ručička, nožička a x.12.2011, „zázrak“ Dočkalová - miminko, které odešlo za bráškou Davídkem. Brečela jsem a říkala, že až o maličkou přijdeme, zabiji se, protože jsem špatná žena a ještě horší máma, když jsem nebyla schopná přivést ani jedno ze dvou dětí na svět. To už mě manžel ale zastavil. Říkal, ať nezoufám, že Davídek vše zařídí tak, aby se nám narodila krásná zdravá holčička.

Sobota 24. 12. 2011 byl snad nejhorší den celé rodiny. Hlavně proto, že ho holčičky doma proplakaly. Když jim jakože Ježíšek přinesl dárečky, vůbec je prý nechtěly rozbalit, jen plakaly a prosily Ježíška, ať si vezme všechny dárky a přinese jim maminku a zdravé miminko. Pak se k večeru za mnou všichni včetně babičky a dědečka zastavili. Bylo to krásné, mít je na Štědrý den alespoň na chvilku u sebe. Před holkama jsem byla statečná, ale když pak odešly s babí a dědou a zůstal tam jen manžel, zase na mě vše padlo. Doktoři mě obskakovali a říkali, že se miminko drží tam, kde má, že to vypadá dobře. Nebo alespoň lépe. Za těch 11 dní, které jsem si tam poležela, se to ještě o něco zlepšilo a 2. 1. 2012 mě pustili domů s tím nejpřísnějším klidovým režimem, jaký jsem si jen dokázala představit. No vypadalo to asi tak, že jsem se na den nastěhovala do obýváku, kde jsem ležela na gauči a odpočívala, když jsem musela na záchod, plazila jsem se podél zdi. Ve sprše mi pomáhal manžel. Holky dostaly angínu, takže opět k babičce.

V pátek 6. 1. mě čekala kontrola v nemocnici, kde mi bylo řečeno, že to nějak musím dotáhnout alespoň do 30. tt, aby se maličká dobře uchytila. Trochu mě potěšilo to, že se to tak zlepšilo, že už nám ten doktor řekl, že bychom to mohli alespoň do toho 30. tt spolu vydržet :) Samozřejmě, čím déle, tím líp, prý alespoň 35. tt. Dnes 12. 1. jsem byla opět na kontrole a opět tam bylo malinkaté zlepšení, doktorka doslova řekla, že malá vystrčila drápky, zasekla je do mě a drží se :) Já za těch 10 dní přečetla už tolik knížek, co snad za celý život ne :). S manželem si krásně povídáme, on se o mě celé dny stará a já jsem mu za to moc vděčná. Teď mi kterýsi den udělal výbornou svíčkovou :) Zítra za mnou přijedou moje milované holčičky, ale abychom tatínkovi trochu ulevily, na víkend budou ještě u babičky. Jen tak pro srovnání, tchyně s mojí mámou - moje máma mi sem tam zavolala, jak to tedy s námi vypadá, jestli mimi bude nebo nebude. Nevím, víc ji asi nezajímá. Ještěže mám náhradní maminku a to tu manželovu :) Máma je samozřejmě jen jedna, ale vy, které takovou situaci znáte (kdy vlastní nemá moc zájem a partnerova je přímo ukázková), mi jistě rozumíte :). K dnešnímu dni jsem 27+5 a věřím tomu, že to s maličkou spolu ještě nějakou chvíli vydržíme, než se bude chtít oddělit a doufám, že alespoň do toho 35. tt.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem maminkám, které mě podporují a přejí mi jen to nejlepší. Dále pak maminkám, které se prokousaly celým deníčkem. Poděkovat musím také mojí bezvadné rodince, která při mě stála, pomáhala mi v těžkých chvílích a já jim za to slibuji, že příští Vánoce si pořádně užijeme s malou sestřičkou :)

A na závěr patří největší dík také mému skvělému manželovi, bez kterého bych asi zcvokla. V nemocnici se mnou byl, jak nejvíce mohl, o holky se postaral. Postaral se o naši domácnost a potom i o mě, když jsem tam jen tak ležela a nemohla nic. Cítila jsem se trapně, když luxoval, myl podlahu, vařil nebo uklízel nádobí. Obvykle namítám, ale tentokrát jsem nemohla. Jen jsem mu dojatě vždy poděkovala. A děkovat mu budu celý život, protože vím, že ať se mi stane cokoli, můj muž se o mě a naši rodinu postará na 1s* :)

Hodnotilo 58 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
VerunkaK
Povídálka 50 příspěvků 18.01.12 01:19

to je úžasné. Moc držím palce,ať to zvládnete a maličká se narodí zdravá a dělá Vám jen samou radost. Davídek Vás jistě vyslyšel a drží nad svoji sestřičkou ochranné křídla. Už se teď těším na Váš další deníček třeba o tom,jak maličká poroste před očima. :kytka: přeji hodně štěstí a síly!

 
NikSo
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 18.01.12 02:26

PajaDee máš můj veliký obdiv.. :potlesk:
při čtení tohoto deníčku se mi po tvářích koulely slzy jak hrachy, věřím že vše dobře dopadne a vaše maličká se narodí zdravá a vám s manželem bude milovanou dcerou a vaším holkám sestřičkou..
přeji výdrž, štěstí a ZDRAVÍČKO :kytka:

 
emaf
Ukecaná baba ;) 1810 příspěvků 18.01.12 07:30

Držím palce at se vám narodí krásná zdravá holčička!!

 
Kima-o
Závislačka 4886 příspěvků 18.01.12 07:36

v práci se asi nesluší brečet, ale já tady nad tvým deníčkem vzlykám jak malá… jsi ohromně silná, ty i tvoje rodina… několik týdnů ještě s miminkem vydržíte, Davídek se o to postará a já se těším na deníček o vaší princezně! :hug: :kytka:

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 18.01.12 07:45

Moc přeju, aby malinká vydržela a pak už jste se jen a jen radovali. Malinký andílek opravdu drží nad malou ochranná křídla. Budu se těšit na další deníček, jaký byl porod a jak si s malou užíváte :palec:

 
kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 18.01.12 07:50

Tak Tvuj denicek me opet dohnal k slzam. Drzim palce, aby se narodila zdrava holcicka. Po vsech tech trapenich si to uz zaslouzite. Moc, moc na vas myslim :hug: !

 
koblizek0434
Kecalka 135 příspěvků 18.01.12 08:00

To je nádherné..Moc držím palce vám oběma..Musím říct,že i když jsi v takové situaci,máš to nejlepší na světě-milující rodinu.upřímně ti závidím,to mi věř.S takovými lidmi okolo tebe to MUSI dobře dopadnout.Jěště jednou vám přeji mnoho štěstí

 
PajaDee
Kecalka 201 příspěvků 18.01.12 08:04

Děkuji Vám všem holky :hug: . Jsem strašně ráda, že se zlepšuji, ale právě bez pomoci manžela a příbuzných bych nemohla celý den jenom ležet a kdo ví, jak by to dopadlo :nevim: . Navíc malá se ukázala jako veliká bojovnice :srdce:

 
Lenka-K-85
Závislačka 3481 příspěvků 18.01.12 08:10

Držte se holky, já moc dobře vím ,jak ti je. 5.1. mi odtekla plodovka ,byla jsem 25+6 ale moje holčička odpovídala na 23+2tt odhad utz 620g .Odvezli mě rychlou do Motola ,píchli kortikojdy a modlili jsme se aby tam vydržela co nejdéle. Doktoři však rozhodli že musí v neděli ven jinak na tom bude ještě hůř.Víkend byl neskutečný ,totálně jsem propadla v zoufalství,ale v neděli se nám narodila holčička 660g ,která je úúúžasná a neskutečně bojuje o život.Neměla do dnes jedinou komplikaci ,má v pořádku plíce i srdíčko a už včera jsem si ji mohla poprvé pochovat,měla jsem jí u sebe hodinu a půl je to naše malinkaté zlatíčko :andel: :andel: a já už vůbec nepochybuju,že bude naprosto zdravá! Tak nezoufej ikdyby se narodila dřív ,doktoři jsou machři a holčičky velké bojovnice ! Přeju ti ale aby sis to prožít nemusela a úspěšně to dotáhla až do termínu. Tak papapa moc držím palce! :hug: :hug:

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 18.01.12 08:14

Moc, moc držím palce, aby to dobře dopadlo. :kytka: Já si proležela v nemocnici skoro celé těhu a bylo to pro mě hrozné.

 
micinka79
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 18.01.12 08:39

Držím pěstičky.I mě ukápla slza. Jsem ted v 11 týdnu a neumím si představit, prožívat něco takového.Ale když malá vytáhla drápky, tak věřím, že tam vydrží až k tomu 38 týdnu :D a gratuluji k úžasnému manželovi a rodině :hug:

 
milas
Hvězda diskuse 36164 příspěvků 18.01.12 08:48

**i kdyz jsem 5,5 let porad snazilka, tak moc moc drzim palce at malicka je v poradku, je to velka bojovnice!! A at jste cela rodinka ta nejstastnejsi na svete!! **

 
micha.bello
Závislačka 2650 příspěvků 18.01.12 09:03
ahojky

Při čtení tvého deníčku jsem se neubránila slzám. :,( Hlavně u toho rozbalování šátku s obtiskem Davídka ručičky a nožky. Je to moc smutné… Moc ti přeji, abys nyní miminko donosila co nejdál (alespoň do toho 35. týdne). Budu na vás myslet a těším se, až si tu přečtu o narození tvé malé zdravé holčičky. :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 18.01.12 09:07

taky jsem si poplakala, přeju krásné narození holčičky v řádném termínu!!! pěkně dopečená ať je :)

Máš úžasnou rodinu a zasloužíš si ji :kytka:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 18.01.12 09:07

Opravdu krásný deníček, v kterém je cítit velká láska k dětme, tchýni i manželovi, je to krásné, když na to člověk není sám a má se o koho opřít, moc si to přeju, zasloužíš si to :hug:

 
Susanna
Generální žvanilka 20956 příspěvků 18.01.12 09:08

Moc držím palečky, ať je všechno v pořádku. Máš úžasnou rodinu a věřím, že brzy do ní přibude ještě jeden člen. :hug:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 18.01.12 09:10

PajaDee moc vám oběma držím palce :hug: :hug: Takz jsem si tu pobrečela, vím, jak ti je. V květnu jsme přišli o chlapečka, teď jsem znovu těhotná, ten strach je neskutečný.

 
marunka05
Závislačka 2945 příspěvků 18.01.12 09:14

Držím pěsti moc.Měla jsem slzy v očích kdyz jsem to četla.Tentokrát to určitě výjde!

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 18.01.12 09:31

HOlčičky držím Vám všechny palečky co doma máme ať je všecičko v pořádku. Maru

 
Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 18.01.12 09:35

Já jsem si taky poplakala. Budu na vás moc myslet a přeji zdravíčko :mavam:

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 18.01.12 09:45

Ani já jsem se neudržela a pobrečela si. Jsi strašně moc statečná, obdivuju tě, jak to zvládáš. A máš taky úžasnou rodinu :srdce: Moc ti přeji, ať maličkou donosíš co nejdýl a ať se můžete příští vánoce radovat všichni dohromady :kytka: Uvidíš, maličká se drápkama tak zasekne, že ještě budeš přenášet :D :hug: :hug:

 
Dančí
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 18.01.12 09:46

moc vám držím palce, ať se malá narodí v pořádku a zdravá :hug:

 
alik076
Závislačka 3665 příspěvků 18.01.12 09:57

Držím palce, aby jste vydrželi co nejdéle a vše dopadlo na 1s* :-) Držte se.

 
PajaDee
Kecalka 201 příspěvků 18.01.12 10:05

Opět Vám holky moc a moc děkuji :hug: jsem strašně ráda, že tady každý každému přeje jen to nejlepší, že se tu člověk cítí dobře :) . Mě se úplně derou slzy do očí, když tu čtu vaše komentáře :) :hug: . Mě jeden pan doktor řekl, že mě nechce strašit, ale mít v bříšku chlapečka, možná by to nezvládl. Že holčičky jsou prostě větší bojovnice, mají snad větší chuť do života :) . Nakonec je i manžel - který si přál synáčka rád, že budeme mít holčičku :D . Všem děkuji a všechny Vás mám moc ráda :hug: :hug: :hug:

 
karolínka12  18.01.12 10:11

držím moc palce :hug: :hug: :hug:

 
luskabay
Kecalka 295 příspěvků 18.01.12 10:17

teda … klobouk dolu před tebou, ale i manželem, jste oba moc silní a stateční…přeji Vám jen to nejlepší :hug:

 
KaterinaKK
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 18.01.12 10:18

Preji z celeho srdce, aby tvuj pribeh mel happy end a dockala jsi se placiciberusky v naruci nejlepe v terminu porodu. :hug: :hug: :hug: Urcite budete mit tento rok nadherne Vanoce, kdy budes hlidat malou berusku, aby nekradla vanocni ozdoby ze stromecku :mrgreen: Nasi mali andilci nas strezi shora a cekaji na nas, az je konecne obejmeme :srdce: Drz se!!!!!! :hug:

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 18.01.12 10:19

Ahoj, tvůj příběh si z deníčků pamatuji a když jsem začala číst tento, běhal mi mráz po zádech - jsem moc ráda, že se vám podařilo to neskutečné období Vánoc ve zdraví přestát, moc držím palce a budu se těšit na deníček o tom, jak se vám váš malý zázrak narodil a prospívá :-)

 
Štuclíček
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 18.01.12 10:28

Kdybych měla klobouk, tak ho smeknu. Před Tebou, co si musíš vytrpět a hlavně před Tvou malou bojovnicí. Věřím že bude všechno v pořádku a Davídek tu svou sestřičku pohlídá. :hug:

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 18.01.12 10:28

Ahoj Pájo,

držím pěsti, ať to všechno dobře dopadne:) Určitě ano, Davídek na vás dohlídne… E.

 
kaczka89
Kelišová 5091 příspěvků 18.01.12 10:42

Přes slzy na psaní skoro nevidím!! Moc vám přeji ať se malá drží zuby nehty!! Davídek určitě sestřičku hlídá!!! Moc držím pěsti!! :hug:

 
Raven08
Závislačka 4764 příspěvků 18.01.12 10:43

Tak jsem cteni tveho denicku probrecela a pro slzy skoro nevidela. Moc vam drzim pesticky a ze srdce vam preju at vse dobre dopadne, pohodovy porod a zdravou holcicku. Cele rodine preju jen stesti, zdravi a pohodu. Jsi moc statecna holka, jeste chvilku vydrz a tvoje slunicko bude brzy s vami.
Mam mesicniho chlapecka, je to me prvni dite a totalne mi zmenil zivot. Deti jsou pozehnani. :)
Myslim na vas a verim, ze vse dobre dopadne. Tesim se na dalsi denicek o porodu tve princeznicky a vasich spolecnych dnech. Hodne lasky posila Monika a Benik.

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 18.01.12 10:44

Držím palečky ať vše dotáhnete do zdárného konce a jeho konci se budete radovat z krásné a zdravé holčičky. Davídek vám ji pohlídá, aby byla v pořádku.Jsem dojatá když čtu jak bojujete s osudem. Máš skvělého manžela, který se o tebe postará, skvělou tchýni, která pomůže. To že vlastní matka jen zavolá, též tak trochu znám. Bohužel lidi nepředěláš, ale máš okolo sebe spoustu skvělých lidí, kteří ti pomáhají. To je hlavní. Přeji hodně zdraví, ať vaše holčička dojde do zdárného konce a má život naplněn jen láskou, štěstím a zdravím. :hug: :hug: :hug:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 18.01.12 10:46

ty jooo takhle emotivní deníček už jsem dlouho nečetla strašně vám držím palečky :hug: :hug:

 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 18.01.12 10:50

Moc držím palce. A vím, že to musí být težké, ale věřím, že vše dopadne tak jak má, a budete všichni v pořádku zdraví :) A to s tvou maminkou mne mrzí. Já se s tou svou nestýkám od pohřbu Vanessky. O svá vnoučata nemá absolutní zájem. A nám je i tak dobře. Hodně štěstíííííííííí :srdce: :srdce: :srdce:

 
LenkaZrzule
Povídálka 39 příspěvků 18.01.12 11:04

I já se připojuji a držím všechny palce co mám ať je vše v nejlepším pořádku a do vaší rodiny přibyde další úžasná holčička :hug: !!!
HODNĚ ŠTĚSTÍ!!

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 18.01.12 11:13

Teda, držte se, jste fakt statečná rodinka! Moc moc vám držím palce, ať mají holčičky to miminko :)
Jaké to je, když se máma nezajímá, to znám, v druhé těhotenství jsem krvácela, mimi mělo nález na srdíčku, pořád mi tvrdlo břicho a moje máma nic, i když to věděla a tchýně se mnou jezdila po kontrolách, starala se nám o staršího kloučka a do porodnice mi zas Barunku přinesla s dědou foťák. Máma je sice nevlastní, ale zase jsme aspolu od mých 10 let, tak trocha zájmu by byla na místě, ale… Tak jsem ráda za tchýni. Buď taky ráda, že jí máš tak bezvadnou, je to k nezaplacení. Já s tou mojí i vymetala hospůdky a jak nám to spolu šlo :)
Tak držím palce a doufám, že se tady dočteme o vaší mimínce, že je v pořádku :)

 
karkulina
Kecalka 149 příspěvků 18.01.12 11:13

Jste moc statečné, Ty i holčička v bříšku. A máš úžasného manžela. Moc držím palce, určitě to dobře dopadne a narodí se vám zdravé a krásné děvčátko. :) Ať je pro celou vaší rodinu nový rok krásný. :)

 
Vichrice
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 18.01.12 11:14

Přeji ať se malá těmi drápky ještě dlouho drží :) A drž se i ty :)

 
mamule
Kelišová 6682 příspěvků 18.01.12 11:14

Teda při čtení sem ani pomalu přez slzy neviděla na monitor a strašně moc držím palečky aby beruška zůstala v bříšku nejlépe do TP :hug: :hug: :hug: :kytka:

Příspěvek upraven 18.01.12 v 11:16

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 18.01.12 11:24

Držím moc a moc pěstí, aby jste to všichni zvládli. :hug:

 
PajaDee
Kecalka 201 příspěvků 18.01.12 11:29

zzuzzinda skoro každý na tchýni nadává, ale ta moje, ta je vážně k nezaplacení. Málo kdo si dovede představit společnou dovolenou s tchýní, já si ji zas nedovedla představit bez ní :lol: . Všichni jsme měli svůj klid, ale ty společné chvíle :srdce: … však ty mi jistě rozumíš :palec:

 
alisekR
Závislačka 3936 příspěvků 18.01.12 11:34

Bečim hrozně, moc se opatrujte a držte, protože zázraky se dějí a vy to dotáhnete, já tomu věřím. Holčičky jsou větší držandy než kluci, zvládají všechno líp, takže to bude v pořádku. Maličká se chytila a už se tě nepustí, nakonec jí ve 40tt ještě budeš prosit, jestli už by se jí nechtělo ven :palec: :palec: :hug: :hug:

 
mayerka
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 18.01.12 11:36

ahoj Pajo, taky moc držíme všichni doma všechny palce, ať to dobře dopadne. Tahle bolest je opravdu strašná, kdo nezažije, nepochopí. Doufám, že jste si ty hrůzy už všechny odbyli. Manžel a tchýně jsou zlatí, to je úplný poklad, taková rodina :hug: Posílám obrovskou pusu na bříško pro berušku :* Držte se všichni!

 
PajaDee
Kecalka 201 příspěvků 18.01.12 11:50

Děkuji maminky :hug: :*

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 18.01.12 11:56

Pajinko :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 18.01.12 11:59

Jsi moc statečná!!!Hrozně vám držím palečky,ať se malinká ještě drží a pevně věřím tomu,že jí váš malý andílek domluvil :srdce:
Samozřejmě nevím jak se cítíš nebo jak jsi se cítila,ale také jsem probrečela pár dní,že naší holčičku ztratíme,i dr. mi povídali,že porodím předčasně :( Dnes jsme ve 38+3tt a malé se nikam nechce.Uvidíš,že vaše sluníčko počká na tu správnou dobu a až vykoukne,všechno trápení vám vynahradí :hug: :srdce:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 18.01.12 12:03

PajoDee-neznám tě, ale tvé deníčiky doslova hltám, drzim vam vsem palecky a doufam,že vse bude vproadku,vim jak se citis-tedy aspon ohledne tehotenstvi ted.Ja s malym lezela od29tt do 35. tydne.Budu cekatna krasne zpravy

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 18.01.12 12:13
držím vám holky palce

Přečetla jsem si váš deníček. pro začátek by tam mělo být napsáno „dojděte si pro kapesník, budete ho potřebovat“. Když jsem to četla nepadlo mně že byste mohla psát knížky. Opravdu se to krásně četlo. Moc vám držím palce, aby se malá narodila zdravá a krásná a dělala vám jen radost :palec:

 
Mirčík
Závislačka 3178 příspěvků 18.01.12 12:31

Držím všechny pěsti pro štěstí,ať si Vaše holčička cestu na svět vybojuje a vy máte radost z jejího křiku na porodním sále a ať jste obě zdravé a všichni moc šťastní, taky smekám;-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama