Vánoční zázraky se (ne)dějí

Snažení

Malé odlehčení pro spolusnažilky, o tom, jak je důležité (ne)věřit vánočnímu kouzlu aneb návod jak neoplakat novoroční menzes.

Středa 13.prosince 14:00. Konečně padla. Mávám svazkem klíčů na kolegyni a ta jen pokývnutím hlavy odsouhlasí konec dnešního pracovního dne. Cestou do školky zastavuji u nákupního centra, nákup tamponů se před hodinou stal akutní záležitostí a nezabere víc jak pět minut. Ó já naivní.

Hned za vstupem do drogerie se musím prodrat hloučkem lidí kteří hystericky očichávají všechny dostupné parfémy, a zoufalá prodavačka nestíhá doplňovat testovací proužky. Musím projít kolem regálu plného zlevněných dárkových balíčků, což je ovšem výzva. Jeden s tuhým mýdlem a sprchovým gelem mi padá přímo pod nohy. Ohýbá se pro něj starší paní opírající se o francouzskou hůl. Rychle se ohýbám pro balíček a než ho stačím předat, na pár vteřin mě paralizuje menstruační křeč. Paní mi balíček rychle rve z ruky s větou „Tenhle je poslední a já ho měla první!“ No potěš. Šťastné a veselé.

Konečně se dostávám do oddělení potřeb pro dámy. Očkem zabrousím na krabičky s ovulačními testy. NE! Slíbila jsi plodnosti vánoční prázdniny. Nebudeš testovat ovulaci, nebudeš dodržovat předovulační abstinenci a nebudeš před spaním v duchu místo oveček počítat manželovi oplodnění schopné spermie a už vůbec se je po sexu nebudeš snažit silou vůle zrychlit, aby se dostaly k tvému vždy naprosto přesnému vajíčku. Rychle beru obvyklé dvě velikosti OB a vystřelím k pokladně. Během doby strávené ve frontě stihnu ještě vzít deodorant a vybrat si řasenku… jako maličkou duševní náplast.

Do školky dorazím v 14:50. V chodbě obkličkuju nespočet kočárků a už si svůj 4,5letý poklad vezu domů. Můj poklad téměř náhodný, mně a manželovi do života téměř vstřelený. Tak proč sakra tady někde nezavází i můj kočárek? Ne! Tyhle myšlenky sis taky zakázala, společně s oplodňovacími rituály jsi je poslala na dovolenou někam do teplých krajin.

Svoje zlatíčko předávam mezi dveřmi babičce která na něj už mává oblíbenou margotkou. Já po chvíli usedám známé do jejího kadeřnického křesla. „Promiň že jdu pozdě, teď před Vánoci se i nákup tamponů mění v boj.“ Známá (ani kamarádka, ani cizí osoba) na mě vyvalí oči „Takže vánoční překvapení nebude?“ A jé. Už tuším. Ta stará písnička z loňských Vánoc se zřejmě bude opakovat… „Byla tady tvoje švagrová a prý všichni netrpělivě očekávají, jestli bude pod stromečkem obrázek z ultrazvuku, dělá se to tak ne?“ No tak jistě, manželovy zpomalené spermie si řekly: Hoši a holky, budou Vánoce, tak se do toho opřem, ať maj tady naši čupr dárek pod stromečkem. To mi samozřejmě pouze běží hlavou. Z úst mi vychází pouze „Ne, překvapení nebude.“ „Ale chtělo by to už, viď?“ Říká známá, když pročesává odrosty a naráží sem tam na šedivý vlas. „No jo, třicet není čtyřiadvacet,“ snažím se trapně zavtipkovat. „Tak třeba se zadaří teď, víš jak, Vánoce, svařáček, sexíček a takový to kouzlo.“ Teď přemýšlím, jestli trapně vtipkuje ona, nebo spermie dostanou díky vánočnímu kouzlu jakýsi signál a najednou se poperou o to, která z nich příští rok bude mít pod stromečkem první nadílku. Zbytek návštěvy raději věnuji tématům, jako jsou nákupy dárků, jak jsem se rozhodovala, jestli se mému dítěti bude rozvíjet mozek lépe při hře Paní pavouková nebo Zombie ruka apod.

Nechci aby to vyznělo, jako že nevěřím na vánoční kouzla. Věřím, že je kouzelné strávit tento čas s rodinou a myslet na lidi, kteří již existují, neobírat se o tyto zážitky myšlenkami na dítě, které ještě není. Věřím, že netestování, neměření a nespoléhání se na vánoční zázrak může být osvobozující… Dejte si svařák (zapomeňte na to coby kdyby, přece nebudu pít). Pomilujte se s vášní a láskou, aniž byste pak zvedali nohy. Nepočítejte DPO, aby jste mohli začít zběsile namáčet těhotenské testy… Přeji vám všem poklidné Vánoce a aby ty další byly obohaceny o nového člena rodiny nebo o kulaté bříško… a nemyslím tím přecpané cukrovím :) Šťastné a veselé.

Váš příspěvek
Janita3
Závislačka 2785 příspěvků 22.12.18 08:17

Moc hezky napsaný a krásně čtivý deníček :lol: Přála bych ti aby, jak píšeš Vás bylo příští rok pod stromečkem o jednoho více, nebo alespoň to kulaté bříško. Hlava je opravdu strašně mocná, užijte si ty nejkrásnější svátky a kdo ví, třebas Vám letošní Ježíšek ještě jeden dodatečný dáreček nadělí :hug:

dendishek
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 22.12.18 09:39

Hezký deníček. Také zrychluji manželové spermie silou vůle :mrgreen: máme podobný problém, a moc Vám přeji, ať se brzy zadaří druhé. My zatím čekáme na první. Vánoce teď zneužívám k odpoutání se od všeho, a zatím (před ovulací) to jde. Co bude později, to se uvidí :lol: krásné svátky :hug:

Pennya
Ukecaná baba ;) 1462 příspěvků 22.12.18 13:58

Která spermie se dočká vánoční nadilky :mrgreen: pěkný denicek, tak sidej volno

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 22:13

Já normálně na deníčky nereaguji, ale tohle mi popravdě nedalo… O první jsme se snažili hodně dlouho a nakonec se nám naštěstí povedlo z ivf, po roce a půl se nám povedlo k velkému překvapení doma, bohužel jsme o malou v druhém trimestru přišli… tak tři měsíce máme povoleno zkoušet, minulý měsíc jsem si řekla, že to poprvý v životě prubnu, ovulační testy a vyčkat na ovulaci.. což pro manžela bylo dlouhé, dostavila se až 20tý den a to mám normálně cyklus 28 dní.. .a tak když už , tak už :roll: No, můžete si tipnout, co jsem našla ted před týdnem skoro pod stromeček za dáreček :andel: Vzhledem k okolnostem je to jen první krok a dlouhá cesta před námi, ale někdy se ty vánoční zázraky dějí :andel: Jo, a to mám blíž k té 40 než 30ce a rozhodně jsem na to myslela hodně :mrgreen: anonym, nikdo to zatím neví. Takže člověk opravdu nikdy neví, i když doufat někdy bolí :)

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 22.12.18 22:50

Anonymní-gratuluji ke krásnému vánočnímu dárku. Máš pravdu-nikdy nevíš kdy to přijde. Já sama našla dvě čárky před pěti lety na třetí adventní neděli, ale nepovažovala jsem to za zázrak neboť jsme se vlastně ani nesnažili, prostě jsme se nechránili a až to bude tak to bude-bylo to dříve než hned :) Jinak si myslím že reprodukčnímu systému je jedno jestli jsou Vánoce, Velikonoce nebo 16.září :D Ano, přiznávám že zjištění těhotenství na Vánoce mu dodává kouzlo a ty si ho jistě po všem čím sis prošla zasloužíš :kytka: @Janita3 @dendishek @Pennya Díky holky, i vám krásné svátky přeji :*

Příspěvek upraven 22.12.18 v 22:51

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 23:12

@Oplatečka Je pravda, že reprodukčnímu systému je to opravdu jedno a někdy , co si budeme povídat, potřebuje trochu pomoct, jen mi to přišlo zrovna ted takové tématické , že si zrovna říkam , že se ten vánoční zázrak stát může :srdce: Jinak deníček pěkný a psaný s humorem, to já ráda. Každopádně přeji hodně každodenních zázraku, hlavně ten jeden do budoucna :)

Keshi
Závislačka 3164 příspěvků 1 inzerát 22.12.18 23:46

Tento rok jsem dostala pěkně do kožichu a sarkasmus je jediné co mě teď tak nějak drží pohromadě na pokraji totálního rozložení. Takže díky za deníček a přeji brzo capartíka v pupíku…I nám ostatním, čekajícím na zázrak. :srdce:

ZeLu
Neúnavná pisatelka 19988 příspěvků 23.12.18 13:35
:roll:
Lusicek
Kecalka 129 příspěvků 23.12.18 17:29

Trochu se v tom vidím :D my se snažíme rok a MS měla přijít 23.12 tak jsem trochu doufala že bych mohla místo MS mít pozitivní test..no MS přišla ještě o dva dny dříve :D asi aby mě naštvala takže zase nic…

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 23.12.18 19:20

@Keshi @Lusicek Holky, držte se.Je to těžké, já vím.snad nám další rok přinese to po čem toužíme nejvíc.

Keshi
Závislačka 3164 příspěvků 1 inzerát 23.12.18 20:26

@Oplatečka :hug: Příští rok je náš! :pankac:

belladonna
Závislačka 3061 příspěvků 26.12.18 16:00

Máme to podobně. Synovi budou tři, povedl se druhý cyklus snažení a teď to tři čtvrtě roku nejde. Ale jsem moc ráda, že to šlo dobře poprvé a aspoň toho jednoho cvrčka máme. Kdyby to bylo naopak, bylo by to smutnější.

MartinaIrena
Extra třída :D 10866 příspěvků 27.12.18 18:59

Pořád se směju odstavci ** Musím projít kolem regálu plného zlevněných dárkových balíčků, což je ovšem výzva. Jeden s tuhým mýdlem a sprchovým gelem mi padá přímo pod nohy. Ohýbá se pro něj starší paní opírající se o francouzskou hůl. Rychle se ohýbám pro balíček a než ho stačím předat, na pár vteřin mě paralizuje menstruační křeč. Paní mi balíček rychle rve z ruky s větou „Tenhle je poslední a já ho měla první!“ No potěš. Šťastné a veselé.**
To je vtipný, jak ti důchodci umí ve správnou chvíli odhodit hůl a vrhnout se na zboží

MartinaIrena
Extra třída :D 10866 příspěvků 27.12.18 19:04

@Oplatečka Jinak oplatecko, doporučuji se vyprdnout na počítání dnů a zvýšit šance množstvím pokusů. ;)

Eule
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 05.01.19 20:30

Jeeee, krásný deníček :-)

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 05.01.19 22:54

@Eule Děkuji :oops: ;)

Vložit nový komentář

Všechny deníčky uživatele

I muži mají své dny...