Váš příběh - naděje umírá poslední

Snažení
  • emimino
  • 01.09.01

Příběh o tom, že sen se může vyplnit, i když v to už vůbec nedoufáte

Chtěla bych vám vyprávět příběh mojí kamarádky. Jmenuje se Dana a první miminko měla ve dvaceti. Zcela bez problémů, dalo by se dokonce říci, že poněkud nečekaně, protože byla svobodná a s dítětem zatím nepočítala. A tak byla svatba, narodil se chlapeček a vše šlo jako v pohádce.
Když měl Adámek tři roky, rozhodli se s manželem, že si pořídí další miminko a začali na něm usilovně pracovat. Jenže ejhle - uplynulo prvních šest měsíců, druhých šest měsíců a nic. Oba již začali být nervózní a tak zašli za lékařem. Ten jim doporučil počkat ještě půl roku. Jenže ani dalších šest měsíců nic nezměnilo.
Oba, jak Dana, tak její manžel, podstoupili řadu vyšetření (vzhledem k tomu, že toto téma bylo pro Danu dosti bolestné, tak bohužel neznám všechny podrobnosti) - výsledkem byl ortel, který oba obrečeli - další miminko bez umělého oplodnění není možné.
Vím, že u nich doma proběhla bouřlivá diskuse a vím, že jejich rozhodnutí je stálo mnoho úsilí. Oba se ale rozhodli, že metodu umělého oplodnění nepodstoupí.
Uběhlo několik měsíců a oba na vše zapomněli (nebo alespoň to tak vypadalo). Až jednou Dana přiběhla celá rozzářená - " Jsem těhotná."
Dnes na dvoře stojí kočárek s tříměsíčním Pavlíkem. Jak je vidět, naděje umírá poslední .

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek