Večerní koupání dětí - komedie, kterou v televizi nenajdete

Rodičovství

Už jste se někdy pokusili společně vykoupat a umejt a uložit k spánku kotě a kůzle? Pokud jste rodiči dvou malých dětí, tak to znáte. Pokud ne, tak žádný scénář nedokáže vystihnout to, co se při tom děje. Takovou shouw žádná televize nabídnout nemůže. Konečně vy se na ni dívat nebudete. Vy jste totiž hlavní postava.

18:45. Začíná Večerníček. 2,5 letý Jára usedá na svého „pejska“, deku ve tvaru chlupatého psa. Jindru (5 měs.) beru do náručí, usedám na gauč a kojím.
18:47 Járu bere jen znělka, pohádka nezaujala. „Mámaaaaaaa, máááámááááá ham!“ skáká okolo mně, takže Jindra se leká a nemůže pít. „Co bys chtěl? Máš na stole piškůtky, teď nemůžu, papá Jindra.“

18:48 Jarda poslušně odcház ke stolu a cpe si do pusy asi pět piškotů naráz a děsně se tomu tlemí. Samozřejmě se zakucká. Odkládám Jindru a letím k Jardovi.
18:50 Zjišťuju, kde se potlouká tatínek a jestli ho náhodou dnesa nenapadne přjít umýt Jardu, abych měla klid na Jindru. Bohužel, seká zahradu a jen tak neskončí.

18:59 nesu Jindru do koupelny na přebalovací pult, obložím ho ručníky, aby tak snadno nezklouzl, zacpu vanu, otočím kohoutkem a jdu nahánět Járu.

19:00 Z koupelny se ozývají podezřelé zvuky. Letím tam. Jindra se směje, zamotanej do plíny.

19:01 Jára se válí v pokoji v posteli a ukazuje mi, že dal spinkat autíčko. „Jasi šikovnej, ale teď se jedeme mýt. Teď se jdeme mýt. Járo, slyšíš? JÄRO!!!!“

19:03 Vzpouzejícího synka táhnu smykem do koupelny, což se mu asi po dvou metrech začne líbit.

19:04 Pokus o slíknutí. Jarda mi zdrhá do kouta pod bojler, kde mám uložené koště a kýbl a další čisticí prostředky.

19:05 Jindra se pokusil na pultíku o převrat. Nikoli státní.

19:06 Jára sedí na záchodě a řve. Nejhorší věci na světě pro něj jsou čůrání, přebalování a krmení. Jakmile dočůrá, s pýchou přijímá gratulace, že to opět zvládl.

19:07 Lupnu Járu do vany společně s kachničkou a parníkem. Další rekvizity jako šampóny a ručníky si tam už háže sám. Svlíkám Jindru.

19:08 Jára nechává ukapávat nacucaný ručník mimo vanu na dlaždice. Zabavuji ručník, utírám podlahu.

19:10 Nahatého Jindru pokládám do jeho vaničky ve „velké“ vaně. Urychleně ošplíchnu. „Ne, Járo, dneska mýt hlavičku bráškovi nebudeme. Ne, neotvírej ten šampon .. nelij ho do vody! NE!!!!“ Musím si zapsat do nákupního senamu nový dětský šampon ......

19:12 Suším Jindru, balím do osušky, zabavuji kachničku, která se vyčůrala na dlaždice, utírám podlahu a myju Járu.

19:14 Oblíkám urychleně Jindru. Začíná být netrpělivý, zívá. Sakra, já mu zapomněla natřít prdíznu.

19:17 „Járo, vypusť vodu, půjdeme z vany, jo?“ Co čekáte? Že i když povelu moc dobře rozumí, že ho snad splní??? Vzteklé upadnutí do vody má efekt plácbutí ploutví velkého vorvaně.

19:20 Bitva o Oranžovou koupelnu končí vítězně pro mámu. Zajatec se ale nemíní vzdát, řve, kroutí se v náručí a jak rozhazuje vším možných včetně hlavy, tak se samozřejmě strefí. Křik graduje, protože mladší brácha se lekl a taky se rozbrečel. Přemýšlím o návštěvě nějakého psychiatrického zařízení, zejména pak krádeži poutacích pásů.

19:21 Začínám velmi nahlas zpívat. Prší prší, skákal pes, pec nám spadla, popřípadě Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap.

19:24 Járovi se podaří ukořistit dětský krém, kterým mu natírám jeho suchou kůži. Obrátí ho vzhůru nohama a své citlivé pleti dopřeje řádnou dávku. Přidávám do zpěvu. Zjišťuju, že část krému přistála i na tátových kalhotech, které si zde odložil při návratu z práce a které si pravděpodobně bude zase zítra ráno chtít oblíct.

19:30 Ohřívám Járovi mlíčko na dobrou noc, zatímco Jindra se hlásí o krmení a spánek.

19:31 Beru do náručí Jindru, za druhou ruku Járu a odcházíme do prvního patra do jeho pokojíčku.

19:33 Jára se vrací. Zapomněl dát tátovi dobrou noc. Jenže táta není. Kde je táta? „Táááátááááááááááá ......“

19:36 „Není, táta prostě není. Asi šel k dědovi (= soused, kterému říkáme "děda“). Ne, teď tam nepůjdeme, jdeme spinkat. Járo, spinkat! Podívej, autíčka už taky šla spinkat, medvídci šli spinkat, sluníčko už taky půjde spinkat … brácha by taky spinkal ..... (máma teda taky …už asi dva roky)

19:48 Jára konečně uložen v postýlce, Jindra večeří a usíná. Opatrně ukládám do vedlejšího pokoje, uklízím koupelnu, dávám sušit plíny a ručníky.

19:50 Chůvička se rozdrnčí: „Mááááááámááá­ááááá!!!!!“ Letím do prvního patra. Jára stojí v postýlce, vysmátej jak lečo. „A spát!!!!!!“ Jdu mejt nádobí.

19:58 Opět chůvička: „Mááááááámááá­ááááá!!!!!“ Scénář se opakuje ještě jednou okolo 20.10. Pak chůvičku vypínám.

20:16 se budí Jindra a fňuká. Usnul příliš brzy vyčerpáním, má ještě hlad. Ned hlavou to duní, jako kdyby tudy běželo stádo bizonů a ne v postýlce ležel malej kluk.

20:30 Už si večeři vařit nebudu, vytahuju nějakej sýr, nějakej rohlík, nějakej jogurt. Na okno klepe táta. „Hele, já se zasek u dědy, ještě se tam vrátím, jo?“

20:45 Jdu nahoru. Jára je celej uřvanej. Uklidňuju ho a upozorňuju, že sluníčko už dávno spinká a jestli ještě jednou přijdu, dostane na zadek, ale už fakt.

21:10 Domů se nám vrátil živitel! Povečeřel stejným stylem jako já a s uspokojením konstatuje, že se byl podívat na kluky a že oba krásně spinkají. A to dělám schválně, ne?, že když on přijde domů, tak já se jdu mejt a jdu spát!!!

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 03.06.10 06:24

Marně po přečtení uvažuju a hodně hluboko v paměti lovím, jak jsem to dělala a zvládala já před 20 lety. Nejstarší syn měl 3 roky a 4.měs., druhý 2 roky a 2.měs., když se narodil můj nejmladší. Manžel pracoval na tři směny-pravda je, že jsme bydleli v paneláku a ne v domku. A když malá od sestřenky měla 14.měs., měla jsem ji na rukách, tak jsem taky přemýšlela v tomto věku jsem měla svého nejstaršího a druhý čerstvé mimino a to byla doba látkových plín, obchody otevřené do sobotního poledne a rodiče bydleli 30km daleko, byli pracující a my tam kvůli směnosti manžela jeli tak 1× za 14 dní.
Tak jsem si po vašem přečtení na tu dobu nějak zavzpomínala a ptám se, kdo je na tom líp-mamka s dvojčaty nebo s malým věkovým rozdílem?
Hodně sil, do dalších „bojů“.

 
Loffda
Extra třída :D 10824 příspěvků 03.06.10 11:54

:lol: :lol: :lol: Dlouho jsem se tak nezasmála, díky za krásný čtení v tomhle ošklivým počasí! :palec:

 
tessmi1
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 03.06.10 12:14

skvele napsany :palec: vazne jsem se pobavila a ted se modlim aby se mi na utz neukazali dvojcatka:mrgreen: :mrgreen: zatim cekam prvni a koukam ze se mam na co tesit :mrgreen: :mrgreen:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 03.06.10 13:08

Jéééžiš, jak já Ti rozumím :lol: :lol:
Mám to věkové rozpětí mezi dětmi skoro stejné jako Ty… hele, v nejhorším se časem sejdeme v blázinci. Kdybys tam byla první, drž mi místo!

 
levi
Závislačka 3267 příspěvků 03.06.10 13:43

To je přesně jak u nás. Máme věkový rozdíl podobný, ale kluci už jsou trošku starší /3,5 roku a 1 rok/, takže u nás se ještě přidalo to, že mladší se snaží vylézt z vany pro ty hračky, co tam starší zahodil. Cákají po sobě, vylívají si hrníčky s vodou na hlavu, přičemž většina vody vylítne z vany ven. Já se ještě snažím v rychlosti připravit kakao a kaši na spaní, protože když to chystám dřív, neodhadnu, jak dlouho budou ve vaně a je to většinou studený a když chystám jídlo až po vyndání z vany, tak vříští oba, že chtějí jíst.
Není to tak vždycky, často koupe tatínek, ale te'd jak je venku víc práce, je to u nás čím dál častější situace.

 
Kaikoura
Stálice 98 příspěvků 03.06.10 17:49

Ahojky,
docela jsem se pobavila, i když si říkám, že to samé mě třeba za pár let čeká taky… :mrgreen: Zatím čekám svoje první mimi. :-D To bude ještě pohodička (alespoň doufám) :mrgreen: Budu to muset dát přečíst svému nastávajícímu, aby věděl, že v době koupání rozhodně sekat trávu nebude… :mrgreen:

 
asha
Nadpozemská drbna 29546 příspěvků 03.06.10 18:25

Boze…mam to ve trech. A je to masakr! :D Jeden by rekl, ze 6ti lety dite uz je rozumny. Tak pro ty, kdo nemaji vlastni zkusenost: netyka se to koupani a cehokoliv, co se MUSI. Po nekolika zkusenostech nekoupem v zadnym pripade vsechny najednou 8-) Tatinka komentovat nebudu, oni to maji fakt v genech (umet se sikovne vyparit, pripadne se vubec nedostavit) :D

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 03.06.10 18:51

Super deníček :palec: :potlesk: , pobavila jsem se, to jó, ale začínám přemýšlet, jestli to druhé dítě po dvou letech je dobrý nápad :think:

 
MaMis
Závislačka 3525 příspěvků 03.06.10 19:39

Tak to tě plně chápu mám doma to podobné…a tuhle když byl manža doma a šla jsem koupat starší drveru tam mi tam tu mladší do koupelny přinesl, že neche být dole sama :mrgreen: takže malá byla v lehátku v koupenlě a já koupala starší…

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18092 příspěvků 2 inzeráty 03.06.10 23:24

Skvělý deníček,
tohle mě nepotkalo, ale zase mám velký rozestup u dětí. Dcera má 15 let a synek 7 měsíců.
Hodně jsem se při tom zasmála.
 Jitka

 
zandule
Kecalka 128 příspěvků 04.06.10 12:10

Kráááásssněěě napsáno, vytiskla bych to a posalala manželovi doporučeně, nesměj se, opravdu, třeba mu dojde, že povídání u „souseda“ není na prvním místě. Přeji Ti hodně pevné nervy a věř, že bude líp :lol: :-D :lol: :-D :potlesk: :palec: :palec: :palec:
Smekám před tebou jak to zvládáš, mám jednoho dvouoletého neposedu a občas toho mám dost, ale dvě děti doma, to si zatím neumím představit.

 
Michaelakkk  04.06.10 23:34

Tak tohle nemá chybu ještě teď si vybavuju jak mamka koupala a ukládala mé sourozence ted je jim 10 a 7 toho 17 letého nepočítám ale byla to aky pořádná sranda :D

 
sherry28  09.06.10 07:21

Tak toto mě čeká :wink: mám už sice dva rošťáky, ale starší synek je docela rozumný, jsou od sebe 4,5let, takže i mi lecos pomůže. Letos jde do první třídy a v listopadu na začátku se má narodit třetí mimi, tak jsem zvědavá jak budu zvládat prvňáčka, skoro dvouletého neposedu a novorozence :-P :-) 8-)

 
contessa  09.06.10 10:47

Tak to samí je u nás.Péťa 2,5 roku a Radeček 5 měsíců.Večerníček u nás moc nefrčí.Spíše od sedmi Barandov hlavně víkend a Lokomotiva Tomáš a mrňousci.Do vany chodí spolu,tak že já skloněná nad vanou přidržuji malého a trénujeme plavání ve vaně a starší se koupe,mití je jak tak zvádnuto samostatně.Po koupání hurá do postýlek,jedno kojím druhý že spát nechce a když mladší usne spustí starší a nebo často se nám stává že slyším s pokoje … Dáda kouká??? a smích Péťa vzbudil bráchu,aby si spolu hrály. .

 
lulje
Kelišová 5527 příspěvků 12.06.10 06:37

Skvěle napsané!!!!
Za 10 dní mám termín. Děti budou od sebe dva roky, jako ty tvoje. V duchu si to představuju, jaké to bude. Vidím, že mé představy se neliší od skutečnosti :lol:
Hele, a pořád lepší,když chlap tlachá u souseda, než když ještě u toho nervačí on. Stačí ty dvě děti ;)
U nás je to tak, že nějaká rozlitá voda, pomalovaná zeď, rozlitý nočník, polívka na tričku apod. mě nechává vlažnou (schválně nepíšu chladnou, tak dobrá fakt nejsem :lol: ) - ale jak se k podobné příhodě nachomýtne manžel, tak začne vyvádět, vychovávat dítě i mě, hned by to řešil plácnutím (dítěti po zadku nebo po ruce, mě nejspíš po papuli), takže jsem vděčná za to, když pomůže do vany a z vany, ale zbytek ať raději nevidí :lol:
Holky, nemáme to jednoduché, ale věřím, že tyto koupelnové a jim podobné příhody jsou nic oproti tomu, co nás čeká, až přijde puberta. Už teď se toho děsím :think:
Tak hodně síly, a těším se další podobný deníček. Nechci, aby to vyznělo škodolibě, ale jsem ráda, že u někoho to chodí podobně, ne-li hůř než u nás :mrgreen:

 
lulje
Kelišová 5527 příspěvků 12.06.10 06:37

Skvěle napsané!!!!
Za 10 dní mám termín. Děti budou od sebe dva roky, jako ty tvoje. V duchu si to představuju, jaké to bude. Vidím, že mé představy se neliší od skutečnosti :lol:
Hele, a pořád lepší,když chlap tlachá u souseda, než když ještě u toho nervačí on. Stačí ty dvě děti ;)
U nás je to tak, že nějaká rozlitá voda, pomalovaná zeď, rozlitý nočník, polívka na tričku apod. mě nechává vlažnou (schválně nepíšu chladnou, tak dobrá fakt nejsem :lol: ) - ale jak se k podobné příhodě nachomýtne manžel, tak začne vyvádět, vychovávat dítě i mě, hned by to řešil plácnutím (dítěti po zadku nebo po ruce, mě nejspíš po papuli), takže jsem vděčná za to, když pomůže do vany a z vany, ale zbytek ať raději nevidí :lol:
Holky, nemáme to jednoduché, ale věřím, že tyto koupelnové a jim podobné příhody jsou nic oproti tomu, co nás čeká, až přijde puberta. Už teď se toho děsím :think:
Tak hodně síly, a těším se další podobný deníček. Nechci, aby to vyznělo škodolibě, ale jsem ráda, že u někoho to chodí podobně, ne-li hůř než u nás :mrgreen:

 
lulje
Kelišová 5527 příspěvků 12.06.10 06:38

Proč hned dvakrát? Nechápu :oops: :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama