Veletrh pro Dítě 2019: Moje zkušenost

Zdravím všechny plánující, snažilky i těhotné (gratuluji). Všimla jsem si pár diskuzí, kde se pár žen ptalo na zkušenosti z veletrhu PRO DÍTĚ v Brně. Na veletrhu jsem byla již druhým rokem, a tak jsem se rozhodla vám napsat své zkušenosti – jak se mi tam líbilo.

*

Poprvé jsem byla na veletrhu v r. 2017, kdy jsem vyhrála dvě vstupenky zde na eMiminu. Adminka chtěla, ať dám vědět, jak se mi to líbilo, tak pozdě, ale přece… a lépe. :-D Šla jsem tehdy s přítelem, byl to takový první větší impuls v uvažování o budoucnosti. Ale až letos jsem si to pořádně užila. Možná proto, že jsem šla s kamarádkou, která se mnou sdílela veškeré detaily, probírala tvary dudlíků, rukojeti kočárků a rozplývala se se mnou nad hebkostí mušelínových bambusových plen. Možná proto, že letos s (konečně) manželem UŽ PLÁNUJEME. Každopádně manžel rád zůstal doma, prý si to se mnou ještě pak užije napotřetí, až to bude „žhavý“ (rozumějte, až budu těhotná). Ve čtvrtek odpoledne jsem tedy vzala kamarádku a v neděli jsem se na veletrh vrátila ještě sama.

Dle mých dvou kamarádek, které už mají děti ve věku 1,5 roku, to pro ně nebylo nic moc. Většinou všechno už měly, kočárek nepotřebovaly, přednášky už by jim stejně nic nového neřekly, a tak to tam pro ně nebylo až tak zajímavé. Těhotným a budoucím maminkám to však také doporučují.

Já jsem typ člověka, co rád hledá způsoby, jak se někde dostat zadarmo a dost často se mi to podaří, stejně tak i letos. Kdo neví, tak vstupenky na tento veletrh je možné získat zadarmo od jisté firmy, která pár dní (cca 3 dny) před začátkem veletrhu rozdává promo kód na vstup zdarma na svých facebookových stránkách. Pokud víte ještě o něčem, sem s tím :-D Platí na omezený počet vstupenek (netuším kolik, ale všimla jsem si příspěvku hodinu po uveřejnění a ještě na mě zbylo. Za další hodinu už byly fuč). Kdo dřív přijde, ten dřív bere. Vstupenka je jednodenní a lze využít v kterýkoliv den veletrhu, a to i ve čtvrtek, i když na stránkách veletrhu psali, že v tento den neplatí žádné zvýhodněné vstupenky.

Vstup ve čtvrtek je skoro dvojnásobně dražší než v jiné dny (300 Kč), ale pro veřejnost čtvrtek žádné výhody nepřináší. Byla jsem tam odpoledne, podium ani dětský koutek ještě nebyl udělaný, box na vhazování lístků do slosování nebyl připravený, doprovodný program, jako jsou přednášky a soutěže, tudíž ještě nebyl a u některých firem se vám nemohli plně věnovat, protože byli „uzavřeni“ pro schůzky s obchodními partnery. Menší stánky ale fungovaly bez rozdílu.

Neděli jsem tam strávila skoro celý den, od 10 hod. do 15 hod. Ještě bezdětná, sama, ale se zájmem, jsem se tam nenudila. Doprovodný program byl bohatý, věřím, že v pátek a sobotu to bylo ještě lepší. Avšak i přes poměrně dost lidí pohybujících se po areálu, na přednáškách skoro nikdo nebyl. Což byla ale výhoda pro mě, protože skoro na každé přednášce, která netrvala déle než 15 minut se soutěžilo o nějaké produkty nebo hodnotné ceny. O soutěžích více níže.

Pokud plánujete jít v neděli, běžte již dopoledne. Po 13. hodině to velké firmy už začaly pomalu balit, protože veletrh je oficiálně jen tak do 15 hod. Na tuto skutečnost si dost lidí na FB pak stěžovalo, není se čemu divit, když si zaplatili 180 Kč vstupné.

Veletrh byl rozložen do dvou budov spojených průchodem. V areálu mezi budovami G1 a G2 byly prý umístěny šatny, já jsem si jich však nevšimla, neboť o nich nebylo nikde psáno a mezi budovami jsem procházela spíše venkem nebo podzemním průchodem.

V budově s pódiem se vyskytuje relaxační zóna, jsou zde třeba sedací vaky, visí zde houpací sítě a také je tu pár stolků, kde si můžete sníst svou svačinu. Těsně u pódia byl zkrášlovací koutek střední školy oboru kosmetika, kadeřnictví, kde vám studentky udělaly účes (lokny), nalíčily nebo dokonce ostříhaly. Ostříhat se většinou nechávali muži.

Pokud chcete na veletrhu strávit více hodin jako já, doporučuji si jídlo a pití s sebou přinést. Jinak se dá najíst i v areálu. V podzemním průchodu byla kavárna, kde měli nějaké pečivo či chlebíčky, venku stály stánky s gyrosem, nudlemi atd., na mě to však bylo drahé. Porce nudlí za 100 Kč? Ne, děkuji. Láhev 3 dcl obyč. vody za 30 Kč. Naštěstí jsem objevila u stánku s plenkama Monperi barel vody grátis, tak zatímco jsme probírali typy jejich plínek, zahnala jsem žízeň. :-P Na některých větších stáncích měli dokonce připravené cukroví, šampaňské, ale nějak jsem neměla odvahu se zeptat, zda to mají jen pro obchodní partnery :-D Nenabídli mi jej, ani když jsem se opravdu hoodně zajímala o jejich zboží :-D Později jsem si aspoň koupila dobrou kávu a dala si Relax u přednášek.

Také se poblíž pódia nacházely dva dětské koutky: • Batolecí zóna pro děti do 3 let – část, kde se odehrávaly také batolecí závody • Dětský koutek – bezplatné hlídaní dětí od 3 let
Dle popisu zde ještě mělo někde být Little Tikes – hrací zóna pro nejmenší, ale nevím či to bylo součástí té batolecí zóny, nebo jsem to minula. No nijak jsem to nehledala.

Jelikož jsem byla na veletrhu bez dítěte i bez kamarádek s dítětem, nemohu popsat přebalovací a kojící koutek, každopádně tam dle popisu byl v obou budovách, dokonce prý i s mikrovlnkou.

Co se týče doprovodného programu, byla jsem spokojená. Nejvíc mě bavila Poradna Majky Staňkové – Centrum pro těhotné a rodinu. To byla přednáška stylem „Na stojáka“, paní byla vtipná a emotivní, popisovala různé scény, jak se cítí otec u porodu, probírala, jestli tam má či nemá být, jaké to bylo kdysi, jaké dnes a proč to vlastně tak prožíváme ty porody.

„Učily nás být hodnou holkou, neotevřít se jen tak někomu, a najednou ležíte na koze, každou chvíli se chce někdo podívat, chce si sáhnout, zvou na podívanou stážisty a říkají vám, že se máte uvolnit? A jak asi že?“

Dalším zážitkem byly Batolecí závody. V diskuzi na FB pod videem ze závodů jsem sice četla rozporuplné komentáře stylu „co to těm dětem jako děláme“ a „to jsou ty matky, co dítěti hodí na tvář banánovou šlupku, jen aby něco vyhrály“. Ale za mě to bylo hravé a neškodné a výhra byla pro to dítě. 1 cena: nejrychlejší batole z osmi dětí, které se dokázalo doplazit (cca 4 m) za pomocí nějakého nalákání do cíle, vyhrálo tři balíky plen Monperi – myslím že 1 balík byl po 50 kusech.

Pro starší děti tam pak byla výzva, ať přijdou říct něco na pódium – básničku, písničku - za odměnu pak dostaly lahvičku nebo spíš kelímek s brčkem. Pak se ještě losovalo o dětské hračky.

Mezi další program patřily krátké přednášky se soutěžemi o ceny. Např. přednáška firmy Elmex a později Colgate o zubní hygieně v těhotenství a týkající se malých dětí – v rámci přednášky jste podle prezentace vyplnili dotazník, kde jste odpověděli na otázky, jejichž odpovědi jste mohli slyšet v prezentaci. Následně se losovalo o dva balíčky na dentální hygienu.

Přednáška o produktech firmy Ceba Baby a následná „soutěž“ o 5 dárků. Vyzvali ženy, aby šly na podium, kde jsme se představily, následně už nám jen poděkovali za účast a rozdali dárky. Jak snadné :-D Kdyby nás bylo více, zřejmě by se losovalo, ale při počtu 5 žen v obecenstvu a 5 dárků (3× různé přebalovací podložky, poporodní kruh, těhotenský polštář), jaksi nebylo z čeho losovat. Viz má krásná měkká přebalovací podložka.

Přednáška nadace křižovatka pojednávala o projektu, který díky různým sbírkám pomáhá vybavit české nemocnice, jejich novorozenecká, dětská a JIP oddělení monitory dechu Babysense. Na konci prezentace se losovalo, jak jinak než o monitor dechu.

Konec veletrhu zakončilo losování Velké návštěvnické soutěže. Každý den se losovalo o jiné ceny, já jsem si hrozně dělala chutě na autosedačku – ať už Cybex, nebo NUNA, kterou bychom teda už i teď v rodině upotřebili. Ale tady mi štěstí nepřálo. Snad příští rok.

Pár věcí by se na přednáškách ještě dalo vylepšit, brala bych například nějaké ukázkové hodiny těhotenské jógy nebo „ochutnávku“ předporodního kurzu, něco, do čeho se člověk může víc aktivně zapojit.

Koukala jsem na webové stránky veletrhu FORKIDS v Praze (4.4.–7.4.2019), uvažovala jsem, že se zajedu podívat i tam. Workshopy nevypadají špatně, ale zřejmě žádné soutěže. :-D Pokud máte někdo srovnání, budu ráda, když napíšete.

Příštím rokem už na veletrh PRO DÍTĚ, doufám, půjdu s bříškem a užijeme si to naostro :-D

Soutěže

Zde uvádím přehled cen z losovacích soutěží. Další ceny v rámci přednášek si prohlédnete na stránkách BVV – doprovodný program.

Ceny ve velké návštěvnické soutěži

U pódia jste během dnů (pátek, sobota, neděle) vyplnili soutěžní lístek a vhodili ho do průhledného boxu. Každý den se losovalo o jiné ceny. U této soutěže bylo nutné být přítomen u losování – osobní převzetí výhry

PÁTEK • sportovní kočárek JET-R olive, značka Moon • oboustranná podložka na hraní značky East coast • Nosítko pro dítě Kinderkraft Nino • Kulatý polštář BEA • Univerzální víčka

SOBOTA • Autosedačka Axkid Minikid Grey • Pregnant - pás do automobilu + dudlíky a hračka Balibazoo • Jídelní židlička Mimzy • Bizzi Growin: sada do postýlky Hopscotch girl • Hrací deka Kinderkraft SmartPlay

NEDĚLE • Autosedačka holandské značky NUNA - AACE • Dětské lehátko Relax od značky Patron • Set doplňků k protisměrným autosedačkám • Kulatý polštářek LIMET • Kulatý polštář DONUT

Soutěž o kočárek s FUNBABY

Výhra: kočárek Neonato Puro z kolekce NeoPop v barvě Hunting Dreams v hodnotě 28 990,– Kč
Na stánku u hostesky jste vyplnili během dnů (čtvrtek, pátek, sobota) soutěžní lísteček, losování proběhlo v neděli s přenosem na Instagramu. Nebylo nutné být přítomen u losování, výherce kontaktovali na uvedený kontakt.

Soutěž o autosedačku

Výhra: Cybex Pallas S-fix v barvě Autumn Gold

U pódia jste během dnů (pátek, sobota, neděle) vyplnili soutěžní lístek a vhodili ho do průhledného boxu. Lístek jste si také mohli vytisknout doma. Losování proběhlo v neděli, nebylo nutné být přítomen u losování, výherce kontaktovali na uvedený kontakt.

Soutěž o kočárek Greentom

Tato soutěž byla v rámci přednášky, ale jedná se taky poměrně o hodnotnou cenu. Číslo do tomboly jste zdarma obdrželi na stánku, pokud jste projevili zájem o jejich zboží nebo si o něj vyloženě řekli. Pak jste si ho mohli také vzít během přednášky u pódia od majitele firmy. Losovalo se ihned po přednášce.

Váš příspěvek

Odesílám...
15200
4.4.19 07:18

Tak já jsem byla na veletrhu v sobotu s mamkou a 2,5 dcerou - cena Kč 140,–- pro dospělého, čas prohlídky 11.00 - 16.00 - účel - okouknout nové kočárky, kdyby někdy - pro druhátko

takže mně přednášky naprosto nezajímají - všechno už vím :mrgreen:, soutěže mne také moc neberou - ale dostali jsme fajn vzorky zubních past Elmex - dítě ukazovalo, jak si čistí zuby

batolecí zóna - byla moc fajn, dítě si tam vyhrálo, ale byla z mého pohledu moc malá, mohla být na větší ploše, bylo vidět, že dětem se tam moc líbilo

tragédie bylo občerstvení - lépe řečeno oběd - jsme 80 km od Brna, tak jsme měly hlad - stánek byl ve spojovacím krčku mezi oběma budovami- a katastrofa - výběr: kuřecí steak, smažák, rizoto a párek v rohlíku - obsluha tragicky nestíhala, nebylo kde sedět, šílená fronta - taky 3 obsluhující to logicky nemohli stíhat, celkem kmitali, ale prostě to bylo logisticky naprosto podceněné, samozřejmě ceny „lidové“, daly jsme si klasiku smažák, a dobře udělaly - rizoto vypadalo, že je z jakéhosi polotovaru
jinak nahoře byla fakt dobrá káva, uvítaly bychom ještě i nějaký stánek s pečivem, chlebíčky nebo něco takového
a dojmy z vystavovatelů - většinou byli velmi příjemní, všechno vysvětlovali, měli velké slevy - viděly jsme spoustu těhotných, které koupily kočárek, na něm naložena matračka, pleny, hnízdečko a až do vrchu další výrobky, byly tam opravdu výhodné ceny, někde 25 - 35 % slevy

novinka na trhu - zlaté kočárky - no zlatá konstrukce, mě teda vůbec neoslovily, šílený kýč, tak jsem usoudila, že příště koupím no name korbičku co nejlevnější a sporťák Thule - ten jsem si tady vybrala
pak mně zaujala dětská postel se skluzavkou - česká firma Domestav řada Bubble, srdcovka
my jsme nakoupily pro dceru dětské nádobí, dudlíky, funkční oblečení na kolo a pleny Happy, ty teda moc nic - bývá z toho opruzená, a čepičky - ke všemu byly nějaké dárky a slevy
takže celkový dojem ano, stojí to za to navštívit, ale opravdu by měli zapracovat na zlepšení toho stravovacího servisu

Příspěvek upraven 04.04.19 v 07:20

  • Nahlásit
  • Zmínit
474
4.4.19 09:41

My na tento veletrh jezdíme každý rok. Děti sice již dávno odrostli kočárkům, ale máme to jako výlet. Loni jsme dceři koupili koloběžku, kupujeme i české oblečení. Kdyby byl veletrh na stejném místě, jako letos, i za rok brala bych to všemi deseti. Restaurace skromná, jako každý rok hlava na hlavě, ale jídlo ucházející. Měli jsme rizoto, klasiku-smažák a nějaký moučník. Každým rokem se nám výběr vystavovatelů úží, loni i letos chyběla Veselá nohavice. Ale my se stejně příští rok zase vrátíme ;)

  • Nahlásit
  • Zmínit
1357
4.4.19 23:04

Ano, dá se poresit nějaké to oblečení, koloběžky, kola atd. Jinak samé kočárky, šílené zlaté konstrukce, ale proti gustu že :joy:. Jinak bída. Před čtyřmi lety si pamatuji více zábavy, hraček, aktivit, jezdil vláček, byly autodráhy, kineticky písek atd..letos? Pro děti nic! Tehu oblečení? Skoro nic. Pokud člověk nehledá kočárek, nuda. Za mě, každý má názor jiný.

  • Nahlásit
  • Zmínit