Velikonoční přání aneb vajíčka na dva způsoby

O životě

Pokud budete mít chuť vyrobit velikonoční přáníčko vlastní rukou, předkladám vám dva návrhy, můžete samozřejmě přizvat i své děti.

Pomůcky: tvrdý papír, barevný papír, barvy (prstovky nebo tempery), fixy, nůžky , lepidlo, tiskátka

vajíčko č.1: Kuřáka

Na barevný (zelený) jsem namalovala obrys vajíčka, vystřihla a přilepila na o něco větší obrys vajíčka vystřižený z bílého tvrdého papíru. Poté na zelené vejce obtiskla moje ratolest prsty (použily jsme prstové barvy). Otisky slouží jako tělíčko kuřátka a zobáčky, nožičky a hřebínek jsem domalovala fixou. Vajičko jsem doplnila nápisem veselé velikonoce.

Vajíčko č.2: Zajíčči a slepičky

výroba tiskátek: z pěnové podložky (nebo se dá použít i vložka do bot) - v papírnictví stojí A4 asi 15Kč jsem vystřihla obrys zajíčka a slepičky a přilepila je Herculesem na dřevo.
Z barevné čtvrtky (pokud nemáte, můžete použít bílou) jsem vystřihla větší vejce. Dítko si na něj namalovalo travičku, sluníčko a otisklo zajíčky a slepičky. Opět lze připojit přání veselých velikonoc. S tiskátky se vyřádil i můj roční synek (používali jsme prstovky). Jeho papírové vajíčko jsme dotvořili nalepením odstřižků barevného papíru.

  

Tak vajíčkům zdar! A veselé velikonoce!

Diblík

Hodnotilo 2 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama