Velká rodina II.

O životě
  • Martina Baštová
  • 27.04.11

Ahoj maminky, slíbila jsem pokračování deníčku o naší velké rodině. Posledně jsem psala, jak se manžel vyléčil, teď bych chtěla pokračovat. To bychom totiž nebyli my, aby u nás všechno klapalo tak jak má, někdy mám pocit, že si na nás někdo zased.

Náš medvídek Anička,tady vypadá tak nevině,přitom by kluky strčila do kapsy :-)

Tady to i vypadá,že se mají rádi :-)den po téhle fotce jí filípek ostříhal...

Už jsem psala jaká u nás byla radost převeliká, že je zdravý, sice už nikdy nebude v takové formě jako před nemocí, protože i když jdeme na procházku nebo trochu popoběhne, tak se mu špatně dýchá, naštěstí srdíčko má v pořádku, tak snad se to časem upraví, bolí ho klouby, má i omezenou hybnost rukou, ale jsme vděční za každý den, kdy můžeme být spolu, jemu ani nevadí, že když jí, tak nic necítí, bohužel chemoterapie mu odrovnaly chuťové pohárky, často mu není dobře, musím kontrolovat, jestli je jídlo dobré, protože on, i když sní citron, tak ho necítí, kdyby snědl něco špatného, tak to ani neví, naštěstí to bere z nadhledem :-)

Chci pokračovat dál… Řekli jsme si, že tenhle rok už s doktory končíme, jak jsem se mýlila! Nejdřív já v únoru na druhou opraci dutin, měla jsem obrovské potíže, ta první se prostě nepovedla, do toho mě pořád bolelo břicho, nakonec jsem v březnu musela i na druhou operaci s břichem, udělaly se mi srůsty, prý je má každá dvoustá pacientka, dělají se prý ze stresu, no to já byla optimální kandidát, naštěstí v Motole mají šikovné ručičky a já ani nevím, že jsem někde byla :-)

Do toho naše dvě malé dětičky od začátku prosince pořád nemocné, oba během dvou měsíců 3 ATB, zápal plic a další zimní lahůdky… malé i píchali ouško, podotýkám, že 2 dny po jejich dobrání. Jednoho dne, někdy koncem března, už jsem to psychicky nevydržela, zajela jsem nejdřív s Aničkou na Bulovku na ORL a paní doktorka mi sdělila, že holčička má rozštěp patra, na to jsem si musela sednout. Najednou bylo vše jasné, ihned jsme šli na foniatrii a za další dva dny na Královské Vinohrady na plastickou chirurgii, jelikož je nemocná i teď, tak máme operaci naplánovanou na 17. 5.

Do té doby se toho snad zbavíme, i když nevím, nevím, není dne, abych ji neměla na odsávačce, no, ale bylo mi divné, že i dvouletý Filípek taky pořád stůně, tak jsem ho k té doktorce vzala taky, no a diagnóza úplně stejná! To už na mě bylo opravdu moc… takže celé kolečko i s klukem, na plastice naštěstí řekli, že to má málo a že ho budou jen hlídat, tak mu minulý týden vzali akorát nosní mandli, aby se té rýmy už konečně zbavil a aby nebyl přenašeč pro malou.

Do toho mi 16. 3. nastoupil 9letý syn do psychiatrické léčebny v Bohnicích, v říjnu u něj diagnostikovali Touretteův syndrom, to byla další pecka pro rodinu, ještě, že beru antidepresiva… jeho stav se začal prudce zhoršovat, vyhodili ho ze dvou základních škol během 3 měsíců, stále častěji se vztekal a narušoval vyučování, tak jsme ho na žádost školy do těch Bohnic odvezli, vlastně se nám ulevilo, že budeme mít chvíli klid, protože péče o takové dítě je víc jak náročná :-(

Teď, v pátek, po 6 týdnech ho propustili, je to úplně jiný, pohodový kluk :-) Navíc to vypadá, že TS ani nemá, jen chronickou tikovou poruchu, byl špatně diagnostikován, a tím pádem špatně léčen, sice nikdy nebude jako ostatní děti, má hodně autistických rysů a tím pádem je takový svůj, ale kdo ho nezná ani to nepozná. Jsem šťastná, že od zítřka nastupuje do nové školy, která patří k Bohnicím, bude pod stálým dohledem, sice ho tam vzít nechtěli, já se dovolala až na magistrát a pak už to šlo ráz na ráz. Tak snad mu začíná světlejší budoucnost :-)

Já mám po přechodu osteoporózu v celém těle, tak si připadám spíš jako jejich babička než maminka :-) Kdybyste mě viděli po ránu, když lezu z postele, to je pohled na stařenku :-) Ale co, když si budu stěžovat, tak si stejně nepomůžu, jsou na tom lidi o mnohem hůř! Já radši budu končit, moc vám všem děkuji za čtení mého románu, opravdu se u nás toto všechno děje…

Navíc manžel je teď v lázních, tak tu válčím se vším sama, někdy bych i skákala z okna, ale kdo né, když se na vás pořád někdo vrhá a vy nemáte z celého dne ani chvilku pro sebe, až se vrátí tak vím, že vše bude zase O.K, vždyť on si je zaslouží, moc mu je přeji, pro mě je to největší odměna, když je spokojený a šťastný, já měla to štěstí, že jsem u něj teď dva dny byla na návštěvě, užívali jsme si každou chvilku :-)

Než jsem odjela, tak jsem mu na polštář položila perníkové srdce s nápisem MILUJI TĚ, holky, ten byl rád, až mě to dojalo… prostě je to moje největší láska, někdy mám pocit, že víc už milovat nejde :-) Jo, jo, už končím děkuji, jestli jste dočetli až sem…

Hodnotilo 10 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 27.04.11 08:18

Ahoj Martino,moc tě obdivuju,jak to zvládáš.Jsi silná holka,ale myslím,že bys taky potřebovala pomoct.Nejradši bych tě poslala k nějakýmu homeopatovi,ale nevím,jaký máš možnosti a jak jsou v tvojí blízkosti finančně náročný,tak jestli chceš,mohla bych ti na dálku radit,co si máš sehnat za homeopatikum (v lékárně ho objednají do druhýho dne a stojí kolem 70,– Kč) a myslím,že bysme mohly zmírnit aspoň tu osteoporózu.Peníze si za rady žádný neberu:).Ale záleží samozřejmě na tobě,nevím,jaký vztah máš k alternativní medicíně :-) .Tak se měj hezky a drž se.

 
derenka
Kecalka 379 příspěvků 27.04.11 09:05

Přeji Vám hodně štěstíčka a hlavně zdraví :hug:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 27.04.11 11:00

Ahoj,
je mi líto čím vším sis už musela projít :-? Život je těžký, pro někoho víc pro někoho míň, ale děkuj za každé nové ráno, protože i když je těžký je krásný :wink:
Přeji mnoho sil a hodně zdraví :hug:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 27.04.11 11:49

Martino, nevím co na to říct, máš to moc těžké, drž se. Nevím, čím to je, že někdo si životem proplouvá jako zlatá rybka a někdo musí takto bojovat na všech frontách. Při tom všem mi připadá nejdůležitější, že s manželem máte tak moc rádi, to je k nezaplacení :srdce:
Jen bych se chtěla zeptat na ten rozštěp - byla to viditelná vada, nebo se na to přišlo rentgenem nebo UTZ? A byly i jiné projevy krom nemocnosti? Moje dcera taky pořád stoná, nosní mandli má pryč, věčně záněty dutin, středouší…je to velmi podobné. Díky :kytka:

 
Divine
Závislačka 2644 příspěvků 27.04.11 14:27

Teda klobouk dolu, jste velmi silna zenska :kytka: At uz Vam i cele rodine sviti na cestu porad jen slunce!!!

 
Čekatelka
Extra třída :D 14399 příspěvků 27.04.11 14:34

Držím Vaší rodině palečky :palec: a věřím, že již má vše nepříjemné vybrané. Tvůj přístup je skvělý a moc sympatický :palec:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26632 příspěvků 27.04.11 14:45

ahojky marti,ja jsem si řikala,že nikdo nemuže mit vic smuly než ja,ale muže.je mi tio strašne lito,co zaživate.manželovi viřid,že se mu chut vrati,ale chce to čas,ja mela to samy.s tim přechodem to si užiješ :lol: navaly.lidi budou koukat,kyčle,klou­by,ale to všechno se da.hlavne ty tvoji mrnousci,držim palečky ,at se vše vydaři.tobe pevne nervy.maš svatozař. :hug: :hug: :hug: drž se a zase pisni,jak jste zdravý :srdce: :palec: už nic špatného.všechny vas zdravim :mavam: :mavam:

 
MariSun
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 27.04.11 15:30

Ahoj Martino, hluboce smekám před tvým postojem. Jen málo lidí by si zachovalo takový optimismus a dobrou vůli. Z celého srdíčka vám všem přeji ať je vám spolu stále tak hezky a jste už spolu všichni zdraví a šťastní. :-D

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 27.04.11 18:39

Maminky moc vám děkuji za podporu,já nemám ani čas,abych vám pořádně napsala…až padnou mrňousové tak zasednu a pokusím se každé odpovědět,vaše komentáře mě hřejou na srdíčku :wink: zatím se mějte..Martina

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 27.04.11 19:32

Ahoj Marti!
Opravdu Tě obdivuju. Někdy si říkám, že na nás se taky každá nemoc nalepí, ale oproti Tobě je to nic. Moc Ti držím palečky, aby celá rodinka byla zdravá a v pohodě. Držte se! :hug: :mavam:

 
Kiwio
Kecalka 347 příspěvků 27.04.11 22:13

Ahoj Marti. Na to se dá říct jen jedno: Hluboce před tebou SMEKÁM a OBDIVUJI Tě! :srdce:

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 1 inzerát 27.04.11 22:55

Klobouk dolu, hodne sily! :potlesk: :palec:

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 28.04.11 09:33

Ahoj Veveří :-)doktorka na to přišla náhodou,chtěla Andulce nasondovat nosánek,to je trubička silná asi jako hadičková odsávačka,ono to samozhřejmě nešlo!!tak se do pusy podívala pořádně a přišla nato,na první pohled to není vidět..známka toho je rozdvojený čípek..ona je taky pořád nemocná,mám strach,že jí v květnu ani nevezmou :-(..UTZ,ani RTG jí nedělali..divila jsem se,že mi genetika vyšla dobře,ony prý se tyhle malé rozštěpy neukážou..moc držím palce ať je malá v pořádku,já už jsem z toho všeho unavená :-(

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 28.04.11 12:34

Martino,moc děkuju za zprávu,podívám se malé do krku.Tobě, manželovi a dětem přeju ať máte všechno špatné už co nejrychleji za sebou a ať už si můžete konečně odpočinout a vydechnout :kytka: :kytka: :kytka:

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 28.04.11 22:16

Ahoj Mucinko,jestli máš za sebou to co manžel tak máš můj OBDIV..vím,že člověku nezbývá nic jiného než to vydržet,to jsi taky po přechodu??je to teda mazec :oops: v úterý se manžílek už vrací z lázní tak bude vše hned veselejší :-D jsem ráda,že píšeš,že se chutě vrátí,on je teď 5 měsíců po léčbě a zatím necítí nic,naštěstí není takový plašan jako já a věří,že to bude O.K :wink: často mu bývá i špatně,ale vše bere z nadhledem…je to miláček,místo,abych ho držela nad vodou já tak on drží mě,se divím,že to se mnou vydržel :lol:

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 28.04.11 22:25

Ahoj Kiwio,snad to píšu správně.. :-) k alternativní medicíně se vůbec neobracím zády,věřím,že natom něco je 8-) přiznám se,že jsem natom tak blbě,že i chci věřit !! a můžeš mi něco poradit??byla bych moc ráda..beru teď z lékárny přírodní tabletky,taková náhražka hormonů,je to určitě lepší,ale není to ono,jsem hlavně unavená vnitřně,navíc malá mě nenechá ani jednu noc spát v kuse,já jsem velkej spáč,teda ráda bych byla…bydlím v Praze,mohla bys mi třeba někoho doporučit??předem moc děkuji Martina :srdce:

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 28.04.11 22:27

Člověk ani neví co se v něm skrývá :roll: to v sobě máme všichni,jen někdo má tu smůlu a musí si tím projít,přeji všem je všechno dobré a když starosti tak jen ty běžné :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama