Velká životní facka

O životě

Aneb můj život v deníčcích na pokračování...

Na počátku tohoto roku vyšel můj deníček o jakési naději na nový začátek…Tak, jak jsem to cítila, tak to i bylo. Zhruba v půlce února po dalším domácím incidentu se otec malého skutečně odstěhoval. Musela jsem ho vyloženě vytlačit ze dveří, ale šel… I když se ještě asi týden vracel a ťukal na okno, dělal scény…, byl pryč.

Začalo mi celkem pěkné a klidné období. Najednou jsem mohla dýchat, byla jsem usměvavá, cítila jsem se prostě fajn. Podala jsem si přihlášku na VŠ, začala se věnovat tomu, co jsem vždycky chtěla, jen nikdy nedělala. A protože si tatínek bral malého každých 14 dní na víkend, chodila jsem se také bavit. Měla jsem vyřešené dluhy, povolili mi oddlužení a i to byl důvod cítit se lépe, bezpečněji, mít krásný pocit, že vše mohu sama zvládnout a nikoho nepotřebuji. Až do jednoho večera…

Na diskotéku se mi ani moc nechtělo, ale protože šla i kamarádka s přítelem, zrovna bylo MDŽ a já vypila několik skleniček vína, vyrazili jsme. Stihla jsem jen pár „tanečních kreací“ a najednou vidím, jak se na mě dívá ON. Hned se mi líbil, na první pohled můj typ, ale dělala jsem jakoby nic a dál tančila a popíjela. Až najednou mě chytil za ruku. Vysmekla jsem se a šla ke svému stolu, ale byl neodbytný a přisedl si, pozval mě na drink a od té doby jsme se od sebe prakticky nehnuli. Byl milý, pozorný, měli jsme si co říct a postupným popíjením se i odbouraly jisté bariéry. Poprvé v životě jsem byla spontánní, uvolněná, nezodpovědná…A chtě­la jsem udělat něco jinak. Nakonec jsme skončili u mě doma.

Spala u mě také kamarádka s přítelem, takže jsem se tolik nebála, i když si říkám, že ve své opilosti bych možná reagovala stejně, i kdybych byla doma sama. Těžko říct…Cítila jsem, že bych ho už asi nikdy neviděla a nevím, něčím mě dostal, takže jsem se od něj nechtěla odloučit. Bláznivé…

Ráno bylo krásné - nadšení, vedle koho se probudil, pozvání na snídani, vaření společného oběda. Byl to nejen dokonalý den, ale i celý víkend a pak další a další dny. Jen mě trochu zaráželo, jak jde vše rychle. Začali jsme spolu bydlet, v tu dobu mi to přišlo jako celkem fajn nápad, říkala jsem si, proč má platit někde svoje ubytování, když takhle může přispět a já ho naopak kdykoliv vyhodit. Měl také krásný vztah k mému synkovi, a i on si ho zamiloval. Prostě taková „idylka“. Pomáhal mi, hodně věcí opravil, přizpůsobil - zkrátka byl užitečný a já po dlouhé době opravdu zamilovaná.

Netrvalo ale dlouho a něco bylo jinak…Pití, agresivita, žárlení, vysoké ego. Prostě někdo úplně jiný, než koho jsem poznala na začátku. Víc jsme se hádali, hlavně proto, že nesnesl mého bývalého (otce malého) a zakazoval mi s ním jakýkoliv kontakt. Tvrdil, že se ho zastávám a vyhrožoval, že ho zabije. Nemohla jsem snést tuhle agresi, děsila mě. Vše vyvrcholilo tím, že jsem odjela na přijímačky a on si chtěl malého nechat - pohlídat ho - a v době, kdy jsem se vrátila, v sobě měl už x piv. Pak ještě další a další situace, takže dva dny nato byl pryč. Řekla jsem dost. Bylo mi to líto, ani nevím proč, ale věděla jsem, že s tímhle člověkem nemůžu vychovávat dítě a že to takhle nejde. Donutil mě dát mu peníze, pak teprve odjel.

Den nato mi bývalý přivedl malého po víkendu, ale bylo mi zle, tak si ho vzal ještě ven. Vycházeli jsme spolu dobře. Sice mě nikdy nepřestal milovat a stále mi to dával najevo, ale věděl, že jsem šťastná a že už nic nepůjde vrátit zpátky. Prošel si peklem. Chtěl mi pomoct. Vzala jsem si nějaké prášky na žaludek a na chvíli si lehla. Jelikož se mi trochu ulevilo, rozhodla jsem se, že se půjdu projít, půjdu klukům naproti a určitě mi bude ještě líp. Bylo už celkem pozdě a ještě jsem s bývalým potřebovala probrat, co bude o prázdninách, jak si bude malého brát a tak, tak jsem uložila malého a udělala kafe. Seděli jsme na dvoře a najednou telefon a ON pod okny. Napitej jak zákon káže a že si jde pro věci. Normálně jsem ho pustila, neměla jsem se přece čeho bát. Chyba. Šel rovnou na dvůr a bývalého napadl. Byla to ošklivá rvačka, hned jsem volala policii, ale spoustě krve jsem nezabránila. Nehledě na ostudu a problémy v domě, co následovaly potom. Před policií ON lhal, slovně mě napadal a řekl, že byl už dvakrát zavřený. To byl pro mě šok! Navíc na mě plivl a já cítila krev v ústech. Jeho.

Nikdo nepodal trestní oznámení, následovalo pár ošklivých SMS a pak už jen klid. Byl pryč. Naštěstí není z města, kde já bydlím. Ale i tak jsem kvůli němu měla dost problémů. S majitelem bytu jsem měla promluvu, sousedům jsem se omluvila (téměř všichni rvačku viděli), ale to, jak vypadám, už asi nikdy nesmažu.

Život šel dál, v práci toho bylo hodně, přijali mě na VŠ a začala jsem uvažovat, že se přestěhuji. I když se situace v domě uklidnila, nechtěla jsem dál žít jako pod mikroskopem a navíc jsem si říkala, že nikdy nemám jistotu, že se ON nevrátí a nebude mi dělat zle…Našla jsem si větší a levnější bydlení, začala pracovat na úpravě nového bytu a občasné únavě, nechutenství a tmavší moči nevěnovala pozornost. Říkala jsem si, že jsem unavená z práce, nemám chuť k jídlu kvůli vysokým vedrům a že málo piju…A taky nervy.

Až jednoho dne mi kolegyně v práci řekly, že mám nažloutlé bělmo. Byl pátek, takže jsem měla celý víkend na přemýšlení, co se mnou je. Začala jsem brát novou antikoncepci a pak namíchala nějaké prášky, takže jsem doufala, že příčina se ubírá touhle cestou. Nabrali mi krev a vzhledem k tomu, že jsem na rovinu přiznala, s kým jsem měla „tu čest“, hlavní testy se týkaly žloutenky. Čekání do druhého dne odpoledne bylo snad nejhorší, co jsem kdy zažila…Zvýšené jaterní testy, naštěstí negativní žloutenka typu A a B, ale vzhledem k jaterkám další odběr krve na typ C s tím, že výsledky budou nejdříve za týden. Předepsané léky na játra, klidový režim. Volala jsem snad každý den, ale ani po 14 dnech výsledky stále nebyly. Byla jsem přesvědčená, že jsem v pořádku a že jsem jen špatně namíchala léky a vše je kvůli antikoncepci…Mýlila jsem se. Šestnáct dní po odběru krve mi sestřička zavolala, že jsem pozitivní na žloutenku typu C a ať se po víkendu zastavím. Další odběr krve a čekání na výsledky, zda-li se jaterní testy snížily (dozvím se asi za 3 hodiny), protože pokud ano, čeká mě v září návštěva speciálního centra v Praze a léčba interferony. Pokud ne, nejspíš hospitalizace.

Pro okolí nejsem nebezpečná, samozřejmě nesmím s nikým spát a dávat si obrovský pozor na krev, ale mohu normálně fungovat. Tím, že se u mě projevila akutní forma, mám velkou šanci se poměrně rychle a úplně vyléčit.

Neustále dokola si kladu milion otázek a říkám si „coby kdyby“. Kdybych s ním nebyla…, kdyby nedošlo k té rvačce…Ale vím, že už to nezměním. Byla jsem nezodpovědná, zamilovala jsem se, věřila jsem. Jsem člověk, který si z toho nejhoršího vybere to nejlepší, takže jsem vděčná, že nejsem nakažená něčím horším a že mohu žít dál, jak jsem žila - práce, domov… A že je můj syn v pořádku.

Ale stydím se. Nejsem typ, co střídá partnery, žiju normálním, spořádaným životem, mám práci, neberu drogy, téměř nepiju…a mám C. Je mi hrozně, ale musím jít dál a věřit, že brzy budu v pořádku a hlavně se poučit. Vím, že tohle už NIKDY neudělám. Byla jsem slepá a on byl tak milý, pozorný, spolehlivý…

Co mě drží nad vodou, je nový byt, na kterém stále ještě pracujeme, prázdniny, co máme, a nová motivace od září, kdy se stanu oficiálním studentem VŠ. Ale pocit, co v sobě mám, se už asi nikdy nezmění. Stud, výčitky…Náš „vztah“ trval tři měsíce, ale to, co následuje po něm, bude trvat mnohem déle.

Děkuji všem za přečtení, je to jakási další etapa mého života, jen jsem čekala, že bude třeba lepší…No, co se stalo, nelze odestát.

Vaše pisatelka Petra

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
becky87  29.07.13 01:04

Petus, cekala jsem netrpelive na dALSI DENICEK. Vsechny poctive ctu a vzdy si rikam, doufam, ze uz bude holce lepe. J emi lito na jakeho magora si narazila :zed: Moc me mrzi onemocneni, snad bude lepe.Libi se mi ale tvuj postoj, ze si ze vseho zleho beres jen to dobre. Drzte se a zase nam napis, verim, ze se vse sklidni a ty budes na stoprocent stastna :hug: :hug:

 
Maripossa
Kecalka 272 příspěvků 29.07.13 02:11

Preji mnoho sil :kytka: i takove veci se stavaji a chybama se clovek uci…snad to bude uz jen a jen lepsi a najdes konecne to prave stesti :hug:

 
jezek1
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 29.07.13 05:51

Podle tvého popisu se nemůžu zbavit dojmu, že ten parchant věděl, že to C má. Pravda, mohla jsi se od něj už před tím nakazit při sexu, ale to plivnutí…
A to že jsi mu naletěla? Prosím tě, kolik z nás by občas za pohlazení, zájem, pomoc a hezké slovo nevyměnilo aspoň na chvíli ten stereotyp doma.

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 29.07.13 08:09

Děkuji za reakce… Jaterní testy vyšly moc dobře, doktorka měla radost, billurbin zmizel úplně… :) Takže dál brát léky a v září se uvidí, zda-li bude třeba ta Praha, ale asi tam pojedu každopádně, protože podle všeho tu léčbu musí posoudit tam…
Pořád nad tím přemýšlím… Říkám si, kdyby ON byl na testech a dal vědět. Ale nic. Já jsem mu oznámila, jak jsem na tom, ale pokud on má zřejmě formu chronickou, nic se u něj nemusí ani projevit, tak tomu nevěnuje pozornost :roll:

 
verulicek  29.07.13 08:27

Držím pěsti! Jsi bojovník :hug:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 29.07.13 08:57

Jseš statečná, že to tak zvládáš a brzy jsi zjistila, že ten chlap nestojí za to. Držím ti palce, splést, ulítnout může každý, ale né každý to umí řešit. A ty to umíš.

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 29.07.13 09:29

Měla jsem ho opravdu ráda. Někdy, když se nad tím zamyslím, stále to nechápu. Bylo to tak rychlé a intenzivní a najednou bylo vše pryč a já mu balila věci, pro které si přijel jeho otec. Každopádně budu ostražitější… někdy do budoucna…, protože i když změna proběhla poměrně rychle, dlouho jsem ji neviděla.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 29.07.13 10:25

Teda… jako takhle strašně rychle si nakýblovat domu úplně cizího chlapa… a ještě když máš malého kluka? Mno… :zed: :think: :zed: Aspoň víš pro příště… :nevim:

Jinak je mi ale jasný, že hloupá ženská nejsi… tak se drž a přeji mnoho sil, jsem ráda, že jaterky už dopadly dobře :hug: :kytka:

A na chlapy bacha… tím spíš na cizí… :cert: :cert: :cert: :hug:

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 29.07.13 11:24

@Cmochy
Teď s odstupem mi to taky přijde neuvěřitelný, ale… asi jsem měla zatemněnou mysl a možná jsem si říkala, že s bývalým jsme taky spolu velmi brzy bydleli… a nějakou dobu to vydrželo… :roll: No, už to nezměním, ale každopádně jsem se poučila… :?

 
svycarka
Kelišová 6854 příspěvků 29.07.13 12:02

Noooo poradna facka od zivota :? Preji at vse dobre dopadne a rozhodne si nemyslim, ze by jsi se musela stydet :kytka: Hodne stesti a zdravi :mavam:

 
Crystalline  29.07.13 12:28

@P.e.t.r.a chybu muze udelat kazdy. Nejakyho kostlivce ve skrini mame asi vsichni. Hlavne at jsi zdrava a vyjdou tvoje zivotni plany. Mela jsem kdysi taky ulet - zkrat a pak rychle mazala na HIV test. Nastesti vse ok. Nikdy vic…

 
Lucyje83
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 29.07.13 13:47

Prozila sis mnoho nepekneho :( preji ti mnoho sil na zvladnuti tyhle potvory a hodne zdravicka a stesticka :kytka:

 
Rajon
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 29.07.13 13:54

@P.e.t.r.a :mavam: Hlavní je, že máš malého a ten ti určitě všechny bolístky vymaže z paměti. Drž se, přeju více štěstí na chlapy. :kytka: :kytka:

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 29.07.13 14:08

Děkuju všem… :hug: :hug:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 29.07.13 18:00

Kočko, to jsi teda draze zaplatila za takovou zkušenost :,( ale mám radost, že ty testy ti vyšly dobře :hug: držím palce, ať jsi co nejdřív fit.

 
zrzule23
Závislačka 4933 příspěvků 29.07.13 21:46

Jsi statečná ženská…klobouk dolů. ale taky dělám to že se i na tom nejhorším snažím najít to nejlepší. ikdyž jsou situace kdy to nejde. mám úpřímnou radost že ti testy dopadli dobře :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Alena nepřihl.  29.07.13 23:07

:oops: Teda takové zkušenosti. Nenakazil se při rvačce i otec dítka?

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 30.07.13 08:01

To ještě nevíme, snažím se ho nahnat na testy, ale vůbec nemá čas, co vím, je v práci od nevidím do nevidím… :roll: Nic mu není, tak to odkládá. Ale kdyby na testy šel, alespoň bychom věděli, odkud „vítr fouká“… Protože pokud nic, je čistý i ON ( o němž je téměř celý deníček ) a já mám žloutenku díky lékům. I když ta se prý jmenuje poléková… Sama jsem z toho už zmatená, ale raději to moc neřeším - beru léky a víceméně dodržuju klidový režim a raduju se z testů, co dopadly dobře :)

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 30.07.13 17:07

Jsi statečná ženská a snad bude vše v pořádku :hug:
Bohužel jsi se bláznivě zamilovala a on to byl s prominutím,,par­chant´´.
Příště si dáš větší pozor koho si nastěhuješ v brzké době do bytu :nevim:
Hlavní je že máš malého ten Tě podle mě dost drží nad vodou. Drž se :hug:

 
Gibbo  25.09.13 20:58

Zlati, bude dobře, myslím na Tebe :*

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 26.09.13 09:07

Nastala nová, nečekaná situace… Právě jsem dopsala deníček.

 
pavlina-strakova
Nadpozemská drbna 28043 příspěvků 27.09.13 00:32

@P.e.t.r.a Tak už na něho čekám a bojím se, snad tam bude zvrat k lepšímu :hug: :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama