Všichni směřujeme ke štěstí

O životě

Krásu života spatřuji v tom, že nám připravuje různé zkoušky. A když je překonáme, svítí nám zase slunce.

Mé vzpomínky na život začínají krásným dětstvím. To však trvalo jen do mých pátých narozenin. V tu dobu vstoupil do našeho rodinného života otčím, který nám několik let dělal ze života peklo. Tuhle kapitolu bych ale nerada rozebírala, protože na ono období bych raději zapomněla.

Když jsem sotva dospělá odcházela z domova, myslela jsem, že už nikdy v životě nemohu být šťastná. Měla jsem pocit, že za nic nestojím a že můj život postrádá jakýkoliv smysl. Bylo to jen takové přežívání od ničeho k ničemu. Z domova jsem odešla bez koruny. Neměla jsem často ani na pořádné jídlo, protloukala jsem se různě. Ale pak jsem si vybojovala slušně placené místo v jedné velké firmě a začala být na sebe hrdá, že mám svou vysněnou garsonku, kterou jsem si pronajala.

Můj první vztah zkrachoval. Když se v mém životě objevil další muž, byla jsem zase šťastná. Bohužel ani on nebyl ten pravý. Dodnes se sama sebe ptám, proč jsem tak dlouho žila v bludu, že si mě jednou vezme a budeme mít kupu dětí. Byla jsem tenkrát velmi mladá a naivní. Jeho řeči byly přesvědčivé a já, zvyklá z domova se sebou orat, jsem se od něj nechala manipulovat.

Jednoho dne jsem ale sebrala odvahu a uhodila na něj, že už toho využívání mám dost. Dodnes si pamatuji udivený výraz, se kterým na mě hleděl, když jsem si balila věci a hrdě odcházela pryč. Ptal se, jak se zapíná pračka a co má dělat s bramborami v kuchyni. S úsměvem jsem mu řekla, že je má dát do lednice a zaklapla za sebou dveře. Sestra se mi nabídla, že mohu nějaký čas bydlet u ní. Na tu dobu dodnes ráda vzpomínám. Má krásnou rodinu a já snila, že jednou možná budu taky takovou mít.

Jak šel čas, seznámila jsem se s mým nynějším manželem. Chodili jsme spolu a já si poprvé v životě připadala opravdu šťastná. Od začátku se ke mně choval velice zdvořile, byl vždy pozorný, uměl naslouchat a dával mi svou upřímností najevo, že je zvyklý jednat s lidmi na rovinu. A jako bonus navíc měl velmi laskavý smysl pro humor, který mi dodnes imponuje. Nějak bylo od začátku jasné, že si sebe vzájemně umíme pro něco vážit. Z našich rozhovorů po čase vyplynulo, že oba chceme mít děti a že bychom je chtěli vychovávat v sezdaném svazku. A tak jsme se vzali.

Po svatbě jsme začali plánovat miminko. O první dítě jsme se snažili rok a když se těhotenství podařilo, byli jsme velmi šťastní. Po celou dobu jsem neměla jediný problém, všechny kontroly byly naprosto ukázkové. Do poslední chvíle jsme si uchovávali to krásné tajemství, jestli to je chlapec nebo děvče. Porod byl dlouhý, ale krásný a přirozený. Syn se narodil se 9 dní po termínu, bez vyvolávání, bez poranění hráze, bez nástřihu a anestezie. Apgar score bylo krásných 10-10-10. Synovi je nyní 2,5 roků a je to zdravě se vyvíjející, čilý klučina.

Když mu byl rok, rozhodli jsme se, že mu pořídíme sestřičku. Vyšlo to k našemu překvapení hned první měsíc. Strašně jsem si přála mít syna a dceru a nějak jsem tušila, že miminko, které nosím pod srdcem tentokrát, je určitě holčička. Ani tehdy jsme si nenechali říci, zda je to chlapeček nebo děvčátko. Těhotenství probíhalo opět ukázkově, stejně jako porod. Bez vyvolávání, bez poranění, vše proběhlo hladce. Velký dík patří mému obětavému manželovi a jeho poctivým masážím hráze. Dostali jsme taky tři desítky a z porodního sálu jsem odběhla jako laňka. Paní doktorka mi k propouštěcí zprávě řekla humornou poznámku, že na ní není absolutně nic zajímavého, vše je jak z učebnice medicíny. Mám vysněnou dcerku, která roste jako z vody a dělá nám velkou radost.

Někomu by tenhle příběh mohl připadat jako nuda, ale pro mě je rodina největším štěstím na světě. Když jsem byla malá holčička, smutně jsem sedávala u okna a snila, jak by bylo krásné, kdybych někdy mohla zažít chvíli, kdy se celá rodina sesedne u večeře, povídají si spolu a smějí se. Strašně moc jsem toužila žít v harmonickém domově, kde by byli kolem mě milující lidé a tento sen se mi v dospělosti splnil.

V tomto krásném adventním čase přeji vám i všem vašim blízkým vzájemnou lásku, splnění Vašich přání a pocit životního štěstí.

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
joaska  18.12.13 06:59

At se sny plní dál. :mavam:

 
Mata26
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 18.12.13 07:30

Krasny pozitivni denicek, tak jen at vam to vse klape i nadale :kytka:

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 18.12.13 08:06

Moc pěkný deníček! Tonbě přeji také i nadále to štěstí co prožíváš..Krásné Vánoce :mavam:

 
nazdarek
Kecalka 114 příspěvků 18.12.13 08:21

Krásné. Myšlenky a přání mají velkou sílu, pokud vycházejí opravdu ze srdce. Ty jsi toho důkazem :andel: Krásné vánoce :srdce:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 18.12.13 10:06
:hug: :hug: :hug: :hug:
 
klafina123
Závislačka 2524 příspěvků 18.12.13 11:03

Jsem ráda, že se Ti sen splnil a přeji krásné Vánoce :hug: Klára

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 18.12.13 13:25

Moc hezky napsane od srdce :kytka: take preji krasne vanoce :kytka: :srdce:

 
kotýsek
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 18.12.13 13:27

:kytka: To je krásný deníček a moc ti to přeji. Možná o to více, že jsem to měla v dětství podobné ze strany vlastního otce.
Ještě tet mi naskakuje husí kůže.
A tet v dospělosti to mám také podobně, jako ty -mám krásnou rodinu-manžela-děti 3 a nesmírně si toho vážím!
Já vždycky říkám manželovi, že jsem ho dostala za odměnu. Zato všechno čím jsem si musela projít.

Příspěvek upraven 18.12.13 v 13:29

 
medulen
Kecalka 208 příspěvků 18.12.13 15:03

Krásná „nuda“ :D :potlesk:

 
Aleana
Kecalka 287 příspěvků 18.12.13 20:10

Děkuji :hug: za tento povzbudivý článek ;) Fakt moc hezké doufám že i já brzy najdu štěstí v rodině atd. jako ty :) Život mi nastrčil taky spoustu překážek, od smrti přítele, odchodu z domova v 17 ti až po období kdy člověk neměl ani na chleba.. S mým nynějším přítelem mi téměř nic nechybí jen asi to malé o které se přes rok snažíme.. Přejeme si vytouženou holčičku či rovnou dvě mimi :oops: :mrgreen: :andel: Které budeme milovat, učit a těšit se každý rok se společných Vánoc u stromečku a z dětské radosti :D

 
APetra
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 18.12.13 21:39

Moc ráda jsem si přečetla tvůj deníček a děkuji za krásné přání, které je na konci. Já se taky přidávám k přání a ať Ti tvůj krásný život pokračuje stejně krásně.

 
zuza23
Kelišová 5162 příspěvků 19.12.13 19:29

Tvuj pribeh si preje snad kazda divka, zena :kytka: Muj otec mi taky nedopral krasny detstvi a hlavne dospivani, takze asi vim, co si zazila a ani se nedivim, ze na to chces zapomenout. :nevim: :( Moc krasnej denicek. Peju ti, aby ti to stesti nikdy nezkoncilo :hug:

 
věrasek80
Echt Kelišová 9377 příspěvků 21.12.13 21:18

Tak at se sny plní dál alespon vám já na svůj krásný sen stále čekám

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama