Veronika a Adámek 11,5 M - střídačka Šulánek a Verunka

Rodičovství
  • euka2
  • 21.11.03

Ahojky holčiny a dětičky, tak jsem tady s novým deníčkem?.jak se máte? Už vás postihlo vánoční šílenství? :) Mě teda skoro ano, dárečky už mám skoro všechny, resp. pro Adámka skoro všechny. Máma mě teda o nějaké ?pumpne?, aby měla pro Adámka k narozeninám, svátku a Vánocům. Ale mám další typ na dáreček: videokazeta s ?kreslítkama?, tj. třeba kreslená pohádka?o Cipískovi?. Adámek je tím max. nadšen a alespoň na chvíli se zastaví v celodenním běhu. Vánoční cukroví nám napeče babička během našeho dovolenkování, tak to máme dobře zařízený, ne? Až bude Adámek větší, budeme si péct cukroví, resp. jen něco málo, abychom měli o zábavu postaráno?.upatlaná kuchyně, kousky cukroví po zemi?to miluju :(((( Ale co bych pro tu zábavu neudělala.

A jak je na tom Adámek? Míry, váhy zatím neznámé, na roční prohlídku jdeme až se vrátíme od moooooře :-) Ale pozor, máme další zoubky!!!, tj. dvojky nahoře nám rostou?proto asi špatně spinkal a budil se. Dnes se to výrazně zlepšilo, takže mohu říct, že jsem se i vyspala, i když jsem vstávala asi 4 x. Celkem máme 6!!! zoubků. Umíme, jak dělá rybička, tj. otvírá pusinku a mlaská u toho, pak jak dělá bim bam bim bam a ručičkou u toho kývá ze strany na stranu a taky jak dělá ježeček, tj. dupy dupy a dupe u toho :-) V mluvení žádný velký pokrok nenastal, resp. žádný, takže s oblibou hučí :-) Hučálek můj malinkatý. Chodíme úplně bravurně, jen venku se držíme, tam je nejistý. A nutno podotknout, že na trávníku v okolí baráku je tolik ?psích naděleních?, takže jsem i ráda, že kdyby náhodou upadnul, ať to není do toho ?nadělení? :-)

Tím, že Adámek začal chodit, se stal samostatnějším, takže když na chvíli odejdu z obýváku a jsem třeba na toaletě nebo v ložnici, nespustí se okamžitě pláč, ale stačí, když stále něco povídám a Adámek ví, že nezůstal sám?.to je velký pokrok, protože ještě donedávna jsem si ho musela brát s sebou právě třeba na toaletu :-)

Jsem zvědavá na roční prohlídku, hlavně co se bude týkat Adámkova jídelníčku. Knedlíky pořád odmítám dávat a zaprašované omáčky (jak už to v našem deníčku zaznělo) také ne. Nevidím v tom nic pozitivního, co by Adámek měl dostávat. Jsem ráda, že ovoce a zeleninu má rád. Chci se zeptat na ovocné šťávy (koncentráty), protože teď Adámek dostává šťávičky od Hami, které nejsou slazené?.a vůbec jsem si napsala a postupně píšu seznam, na co všechno se chci zeptat. A jak se nám přiblížil první rok, vyvstane otázka přetahování?.to bude síla to zvládnout, protože Adámek při koupání většinou stojí a něco hází do vany, cáká?, ale rozhodně to o sezení natož ležení ve vodě není?.je tragédie, když jednou za týden (přibližně) myjeme vlásky, to je křiku?a což teprve, když mu začnu něco dělat s pindíkem. Jak jste na tom Ivčo??? Jak to zvládá Mojánek????

Zjišťuji, že ten čas taaaakkk strašně letíííí. Zvlášť poté, co jsem začala chodit do práce. Pořád utíkám z práce za Adámkem, abychom byli aspoň trochu spolu. Opravdu Vánoce za dveřmi, zima se překulí, nějaké hory nás určitě čekají a máme tu jaroooo a lééééto a zase sluníčko. Což je alespoň trochu pozitivní.

Moje závislost na Adámkovi je 100%. Kolikrát jsem běsná, když se v noci během 15 minut vzbudí 3 x, to bych to nejradši nechala vyplakat, ale ještě ani jednou jsem to neudělala. Jenže když se ráno vzbudí a je v max. pohodě, koukne na mě těma svýma kukadlama a usměje se?.není prostě co řešit a nějaké nevyspání a chmury jdou pryč. Jsem strašně ráda, že Adámka mám. Je to prostě nej? chlapík mého života a jinak to asi nebude. Celý život a i hodnoty převrátil. Už jsem to tu několikrát psala, ale je to prostě tak. Dětičky jsou nejsladší v našich životech, prostě je to radost a 100% obohacení. Kdo je nemá, je opravdu ochuzený.

To jsem se rozněžnila na závěr, takže papa, děkujeme všem za přání k dovolené, budeme info co a jak a taky nás čeká oslava 1. roku, tak bude o čem vyprávět.

Papa Veronika a Adámek 11,5

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.11.03 01:37

Ahoj holky,
my máme do roční prohlídky ještě nejspíš daleko. Sestřička se ještě nedoradila s MUDr., zda nás pozvou před svátkama nebo až v novém roce. Má mi zavolat a zatím nic. Přetahování je u nás špatný, pořád nám to nejde, i když se snažíme každý den. Akorát, že jakmile mu tam sáhnu, tak zanechá veškerých vodních lumpačin, významně se na mě podívá a blaženě se usměje. Jednou to viděl Tomáš a prohlásil, že nás nejspíš zavřou :)
Pečení u nás uvázlo na mrtvém bodě, navíc jsme se z původních 3 druhů dostali na 2, neb o vanilkových rohlíčcích od víkendu už musíme hovořit v minulém čase :) Co nesnědl Honzík, dorazily sobotní návštěvy, maximálně nadšené, že už mám napečeno.
Fuj, to je ale pozdě, končím a jdu spát.
Ahoj Esterka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.11.03 02:17

Nakoukla jsem od Vrabčáků a trošku se zděsila, vy jste ještě nezkoušeli přetahovat? Já vím, že je o tom i tady i mezi pediatry velká polemika, ale zatím mi to procentuelně vychází 85% pro přetahování co nejdříve, 15% až po roce. Do těch 85% jsem si ovšem započítala i všechny ty maminky, které začaly až po roce a poté si stěžovaly, že musely jít na podříznutí nebo strhnutí srůstů a byly s tím komplikace - záněty, nové srůsty nebo psychika.
Sama jsem u synka začla na radu ze zastaralých knih už v druhém měsíci, v roce jsme přetahovali v pohodě (s jedním vyčištěním u pediatra v devátém měsíci - má nedůslednost či obava, abych neublížila - když jsem potom viděla grif našeho doktora, pochopila jsem, že jsem byla příliš rozněžnělá :-) ). A v 18tém měsíci už to byla součást Filipovy hygieny, kterou prováděl ještě raději než čištění zubů a nenechal si ji vzít :-)
To je moje zkušenost a poukaz na zdejší debaty - ale je možné, že se ozvaly pouze maminky, kterým to do roka skutečně fungovalo bez problémů.
Jinak přeji hezkou „rodinnou“ dovolenou, a ať z toho něco hezkého vykvete.
A samozřejmě pozdrav velice šikovnému Adámkovi.
 Romana

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.03 09:01

Ahojky Romano,

já se na to ptala 2 x naší dr. a ta mi pořád tvrdila, že v roce to stačí…tak jsem to nechala být a asi bych se chovala úplně stejně jako ty s tou rozněžnělostí. Když jsem to párkrát zkoušela, tak jsem nevěděla kam až si můžu troufnout a Adámek na mě tak koukal, cože mu to dělám :-))) No uvidíme, jak to dopadne.

Díky za příspěvěka papa Filípkovi.

Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.03 09:04

Ahojky Esterko,

to jsem se musela smát, jak se Kája blaženě usmívá a Tomáš prohlásil, že vás zavřou :-)))

zatím papa V a A

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.03 09:09

Čauky holčiny a dětičky,

tak botičky z chaty nám jsou, teda přebývá nám cca 1 cm botičky, ale nevyzouvají se, tak už nic nesháním. Dospělák sežene vykukovací botičky celoročně, ale u dítka je to teda katastrofa. Včera v nich Adámek běhal a moc se mu to líbilo. Hlavně klapou a tak je rachotu dost a dost.

Šulánku, jasně, sobota by byla asi nejlepší. Koukám, že do spaní se nám ty naše dětičky nevejdou. Adámek spí kolem půl 12 tak až 2 hoďky a potom ještě kolem 16 hoďky tak půl hoďky. TAk nevím, kdy by to bylo ideální :-/

papa zatím V a A

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.03 09:31

Ahojky Veroniko,

ty nasi raraskove maji uuuplne jine spani, chi:-))) Zbyva cas jedine hnedka po probuzeni:-))) nebo spise az se Adamek vzbudi po te 16h … to by jste u nas mohli byt cca kolem 17h … to uz jsme definitivne vzhuru. Tak co myslis? Eventualne bychom se mozna jeste vesly na chvili po obede po vasem spani … jestli dorazite v cca 14h tak mame tak hodinku kdy budou oba rarasci na nohou. Co vyhovuje vice?

Pokud u sandalek prebyva 1cm, tak je to ok, dulezite je mit to pevne kolem kotnicku.

Papa

Sulanek+Verunka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.11.03 09:31

Ahoj Romčo,
já se snažím „ze všech sil“, ale pořád nám to nejde. Doktorka tvrdí, že v roce se uvidí, sama to zkoušela a potvrdila, že to nejde. Ale pokud to nepůjde do roka (věku), tak jdu na urologii. Psala jsem o našem zážitku se starším chlapečkem v debatě Klučičí problém (zapomněla jsem se podepsat). Byla to tenkrát při a po zásahu urologa naprostá hrůza! Takže já taky tvrdím, čím dřív tím líp.
Ahoj Esterka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.03 09:37

Jo, ta navsteva, ktera chodi uz od srpna, zase nedorazi … nejaky pohreb:-( … ale pristi tyden uz prej nabeton a dokonce prijedou i na noc z patku na sobotu … maji taky potencionalniho zenicha jmenem Adamek … a je presne o tyden starsi (narozeny na muj puvodni termin, chi). Uz se tesim az pokecame, kdyz jsme se videli naposledy, bylo detem asi 4M a kousek a byl mezi nimi ve velikosti a hmotnosti siiiileny rozdil, ted uz to urco tak nebude … a s Evkou jsme mooooc dobre pokecaly, cela rodina se smala kdyz jsme staly pod stromem, deti v kocarcich pohupovaly a debatovaly o porodu a vsem kolem deti a vubec nevnimaly okoli … asi 2h v kuse se nikomu nepodarilo se nas vyrusit, my jednoduse vubec nevnimaly okoli:-)))

Akurat maji v planu pokecat dlouho do noci (predstava chlapa) a ja si nejsem jista, zda jim u uspavani Verunky nevytuhnu az do rana:-)))

Papa

Sulanek+Verunka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.11.03 09:57

Ahoj holky.
právě jsem objevila Kájův 8. zub. Možná je tam i jedna stolička! (9. zub), ale to si nechtěl nechat propátrat.
Ahoj Esterka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.03 10:01

Cauky kocky a kotatka,

tak u nas noc stale ve stejnem duchu, to znamena ze nic moc a nocni hodinova cucka (diky Veroniko za ten vyraz, chi) se opakovala a vstavani pred 8h ranni taky … chodim do prace cim dal tim pozdeji:-))) Navic jsme vecer mely zase mejdan, Verunka byla silene utahana, v 8h vecer dostala kasi a asi u ni i usla, nebot bylo ticho a zaden plac a ja si cetla noviny vedle v pokoji … kolem 9h jsem si sla zapnout computer ze udelam poradek s fotkama a co nevidim … Verunka si stoji v postylce, ale zvlastni bylo ze bez breku a ani nevim jak dlouho tam stala jako pionyrka:-))) Jenze lehnout nechtela a sapala se po mne, oci velke, ani stopa po znamce unavy. Tak jsem ji vzala vedle na mejdan at trochu jeste pozlobi segru a babi … jenze za chvili mi to doslo, siril se totiz nejaky divny zapach … a bingo, bylo to z pliny … takze jsem musela naloz odstranit a jeste jsem ji nechala trochu vyblbnout … no stejne to nepomohlo k rychlejsimu usnuti kolem 22h, kdy jsem ji definitivne odtahla do luzka. Zjistila jsem vsak, ze druha jednicka nahore bude taky brzo venku, takze je mi jasne co je pricinou … jenomze vzhledem k tomu, ze ma jenom 3 zuby a mlecaku je tusim 20, tak to se v nejblizsim roku asi nevyspim uz vubec, co?:-)

Jo, Verunka umi delat prosim, prosim … babi je fakt dobra co vse ji nauci. Ted pracuji na posilani pusinky … uz tam jsou naznaky, ze to pujde. Sranda je, jak kazde rano narukuje se svou sestavou vseho co umi … asi potrebuje pochvalu hnedka po probuzeni:-)))

Jinak Veroniko, rybicku a jezecka jeste neumime … asi poradime babi at zacne s vyukou:-)))

Videokazeta s kreslenymi pohadkami je dobry napad, dokonce nejake doma mam ale jeste mne nenapadlo ji to pustit … reklamy a znelky zatim funguji taky dokonale:-))

Problemy s pretahovanim vam holky tedy nezavidim … i kdyz vse ctu a ukladam do pameti … treba se mi to jednou bude hodit:-))) Blazeny usmev Kajika mne tedy faaaakt mooooc pobavil:-)))

Esterko, teeeda to je frmol s tim cukrovim, to chce nalozit do krabic a schovat treba na balkon at to doma moc nevoni:-))) Mnaaaam, nejake bych si hnedka dala. Ja bych vsak mela na:,–(it malou dietku, od te doby co chodim do prace, mam 2 kg nahore … to je tim ze papam sladke, zadne prochazky, o sportu si nechavam jenom zdat a v praci furt sedim u computeru … musim s tim neco delat at mam mistecko na to vanocni cukrovi…

Papa a hezky den

osamoceny pracujici Sulanek (bez sefa a kolegy)+Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.03 10:02

Ty brdo!!!!, za prve gratulace, za druhe bleda zavist … uz jenom 11-12 zubu a mate klid:-)))

Papa

Sulanek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.03 10:04

Ahojky,

po té 17 hoďce mi zase vytuhne v autě a půjde spát o půlnoci. Tak to zkusíme dopo, hned jak se vyspí, tak třeba kolem 9, není to moc brzo? Když budou spolu, myslím, že na spánek nebude pomyšlení a když už bude Verunka unavená, tak pojedeme domů. To je plánovánííííí

Kolem kotníčku to pevné má. Jířa je ani moc neochodil, jsou jako nové a z měkké kůžičky, takže si myslím, že to bude v poho.

papa V a A

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.03 10:06

Teeeeeeedddddddda­aaaaaaaa,

taky koukám jak puk! Gratulujeme.

Ale co se vlastně stalo dneska ráno nám? Já si před snídaní dávám Actimel (v těhotenství se mi osvědčil, nechytila jsem ani rýmu a teď si na nějaké nemoci taky nemohu stěžovat) a Adámek se po něm hned sápe. Tak mu dám svůj ještě zavřený na hraní a sama si vezmu další. A najednou slyším, jak saje a koukám, že prokousnul!!! obal a vysává si Actimel. Tak jsem mu ho hned vzala, ale tvářil se, že mu to moooooccc chutná. Bodejť by ne, mě taky :-)))

papa V a A

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.03 10:11

Čauky Šulánku,

taky mě už ta posilovna chybí, jenže pořád radši trávím čas s Adámkem, než ve fitku. Nicméně mám dobrý tip od kolegyně. Koupila si nějaký míč, má ho napůl nafouknutý a dá si ho na židli a sedí na něm. Zkoušela jsem to, je to bezva věc. Jedna to masíruje zadek a taky Tě to donutí se narovnat. Už plánuju, že jakmile ho někde uvidím, koupím si ho. Já se totiž neskutečně hrbím a navíc mě bolí zadek od sezení. Tímhle „masírováním“ mám i příjemný pocit v zadečkové oblasti:-)))) Teď to číst nějaký anonym…tak to bude zase komentářů :-)

papa V a A

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.11.03 10:12

jo jo, Johance Actimel taky přednedávnem zachutnal, nejvíc se jí líbí, že si ho umí prokousnout sama. Jogurty, které si bere z ledničky, jdou prokousnout mnohem hůře :-))) a špatně se vysávají.
Z prázdných lahviček jsem Johance udělala kuželky (přimalovala z papíru desku s pozicemi a přidala molitanový míček) - už začíná chápat princip, že se sráží míčkem a nikoli rozmetávají rukama :-)
Rozhodně nevypadá, že by jí to uškodilo, spíš naopak
pa Romana

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.11.03 10:32

Ahoj holky a mrňata!
Tak se konečně hlásíme s Klárkou.Nějak jsem neměla tu správnou psací náladu,takže jsem jen četla a četla.
Ten náš počítač nám dal.Hraju si takhle nějakou hru a najednou se to seklo.A pak už s tím nic nešlo.AVG nezaznamenalo žáden virus,natož aby ho odstranilo,přesto tam byl.Trojský kůň.Prevít jeden.Všechno nám rozhodil,takže jsme museli našeho Karla(Esterko,bez urážky,nám se to prostě líbilo)dát k reinstalaci Windowsů.Stejně to blblo,o připojení na internet nemohla být řeč.Po velkých snahách přesto náš milovaný počítač vstal z mrtvých a všechno klape.
Tolik k „našemu Karlovi“.

A co je u nás nového?Je toho spousta.Především to,že Klárka už párkrát udělala sama krůček,někdy i dva.Pořád se ale bojí,okamžitě jde na kolínka.Naštěstí díky tomu,že leze,nevyžaduje neustále chození za ručičky,moje záda by se asi zbláznila,už tak někdy nevím,s kým bych je vyměnila.
Jinak zubů je pořád pět,nějak se nám to zaseklo a ta druhá dvojka ne a ne vyrůst.je to legrační,když vycení zoubky a nahoře jsou jen tři.Však se dočkáme.A třeba ji nebudou tak zlobit jako mě.

Já si zase užila u zubařky,bohužel mi musela umrtvit další zub.Injekce nezabrala,vrtání bylo příšerný a už teď se „těším“ na čištění kanálků.Brrrrrr­.Musím být statečná holka a vyděržať.Nic jinýho mi taky nezbyde,že?

Ale zpátky ke Klarikovi.Má teď období,kdy se rychle učí.Pápá stále nedělá,sice to umí,ale nebaví ji to.Zato rybičku,čertíka a autobus umí bezvadně a na požádání.Rybičku ovšem dělá i když vidí jídlo.Hurrrrááá,má papací období.Dokáže toho zfutrovat mnohem víc,než před takovým měsícem.Obědy baští,někdy musím i přidat.Bohužel jsem musela zase vytáhnout mixér,jak je to s kousky,tak toho sní mnohem míň.
Naše holčička nás neustále překvapuje svou umíněností,její tempo nejde zrychlit ani zpomalit,všechno si dělá po svém.Včera jsem věšela záclony(konečně!!!) a ona bravurně vylezla na schůdky.Jednu nožku hodila na 1.schůdek,druhou hned na 2.schod.Děsně se jí to líbilo a pořád to zkoušela.takže zase musíme zvýšit naši ostražitost.Ale radost sem z toho samo měla.
Nočník ještě nemáme,zatím čekáme na narozeniny,jestli nějaký nedostane.Jak jste na tom s učením na něj Vy?

V sobotu jsme byli na svatbě.Naši kamarádi usoudili,že když už mají 9-měsíčního syna,je načase se vzít:o)))).Svatba byla fajn,taková vesnická,obyčej­ná,bylo tam hodně mladých lidí,takže nuda nebyla.navíc jsme si pokecali s naší porodní bábou Hančou,ani nechtěla uvěřit,že už to bude rok,co nám na svět přivedla naší Klárku.Jo,jo,před rokem nás každý bombardoval otázkami typu"kdy už",však jsem měla 1.termín právě 20.11.Ale podobně jako Ivin Mojánek,i naše holčička se krášlila a na svět se jí vůbec nechtělo.
Taky Vás přepadá nostalgická nálada?Mě teda pořádně,zvlášť když vidím nějaké novorozeňátko.Hned bych si zase dala říct.Hrozně se budu těšit na příští těhotenství i na porod a na ten krásný uzlíček štěstí.
Skoro tady brečím nad klávesnicí,nechám toho a jdu s i hrát s Klarikem.Právě mi rabuje v peněžence,tak jdu zachránit naše rodinné finance.

Hezký víkend všem přejí Hanka a Klárka(za 12 dní už jednoletá)
PS:Šulánku,můžeš mi prosím tě poslat zase seznámek?Zapoměla jsem heslo na poštu,takže mám novou e-mailovou adresu:Klarinet­.cz@seznam.cz
Díky moc

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.03 10:49

Ok, tak vas cekame kolem 9h … snad uz budeme vzhuru kdyz ted vstavame kolem 8h:-))) A kdyz budou vzruchy, Verunka mozna vydrzi i do 10.30h, zalezi na tom kdy bude vstavat … doufam ze ne uz 6h jak to ma o vikendu ve zvyku:-)))

Tesime se a papa

Sulanek+Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.03 10:53

Jo a vem fotak, ja ten svuj pujcuju brachovi na 14dni do Thajska, leti zitra rano … on vlastne u nas prespi a kolem 8 ci 9h rano leti…ten se ma, co? A jeho zena a 3 deti se furt mackaji u nasich a barak jeste neni obyvatelny … ja bych jeho zenou uz ho davno zakousnu:-))) … jesteze je to jenom muj bratr … to se da tolerovat mnohem vice, ze?:-))) …zvlaste kdyz mi usmlouval ty spotrebice za vyhodnou cenu, chi! Jsem potvora, ale mam ho rada … kdyz zrovna nezlobi:-))))

Papa

Sulanek+Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.03 10:57

Jsme na tom stejne, fitko ci squashik bych si dala taaaaak rada, ale cely tyden cucim v praci, tak chci byt o vikendu s Verunkou. Ale planuju, ze jak bude prckovi 1rok, zacnu fakt neco delat, treba ji vemu sebou a dam ji do detskeho koutku (pokud tam tedy beze mne zustane … to nevim, chi) ci vemu babi taky a alespon hodku cviceni dam … jinak se me telo zblazni. Ja mam normalni gymnasticky mic a obcas na nem valim sudy doma, ale neumim si predstavit, ze na nem sedim v praci.

„Masirovani“ v zadeckove oblasti .....:-))) … to musi byt prijemne:-)))))))

papa

Sulanek+Verunka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.03 11:01

Jasně, vezmu foťák.

už se těším. papa V.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.03 11:04

Ahojky HAni a Klariku,

jsem si rikala co se deje ze se vubec neozyvate … a to jste na rade s 1.narozeninami … uz 3.12. … malem jsem vas preskocila a vnucovala naslednictvi uz Adamkovi:-)

My na nocnik vysazujeme kazdy den kdyz si nekdo vzpomene po vstavani Verunky z pelisku a kdyz treba vidime ze tlaci a jsme doma. Musim rici, ze vetsinou do nocniku neco udela, minimalne se vycura, casto i vykaka … ale to vis ze si sama nerekne. Kdyz se zacne zvedat ze tam uz sedet nebude, nenutime ji a bereme ji z neho.

Gratulace Klarikovi k prvnim kruckum a k horolezectvi, taky uz mame za sebou vyslap na papaci zidlicku … tedy jenom na ten schudek na nozicky …

Prejeme at zoubky tvoje nezlobi a viry v computeru taky ne!

Seznamek ti poslu, adresu uz mam v seznamu.

Papa

Sulanek+Veronika

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.03 11:06

Ahoj Hani a Klárko,

to víš, já se zasnívám pořád…jaké to bylo před rokem a jaký je to pokrok teď po roce. Jasně, honem sem s dalším novorozeňátkem :-))) Ale něco na tom je, že dítě od roka je už zábava a pořádně o NĚČEM :-))))
Už se moc těším, až Adámek začne žvatlat a budeme si důůůležitě povídat o autech, zvířátkách…a pak budu na mrtvici z jeho a proč a proč a proč:-))), ale už se na to mooooccc těším.

papa V a A

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.03 11:18

Ja chci taky jeste mimi … neni vsak s kym:-(((

S tou zabavou s tebou souhlasim … kdyz byla Verunka lezak, clovek se na ni nemohl vynadivat … a ted je to sice taky tak, ale taky se clovek poradne zasmeje … a myslim ze to bude jeste zajimavejsi. Stejne bych chtela jeste vonavy bezbranny uzlicek…

papa

Sulanek

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 21.11.03 12:01

Ahoj holky a lumpici,
Tak jsem si dala prispevkovy zavazek, tak jsem sama zvedava, jak to dopadne. Ale na nekolik komentaru denne teda neaspiruju ? holky jak to stihate? Jak uz tady dneska muze bejt 23 komentaru? Jeste jsem je necetla, tak se omlouvam, ale musim vam sdelit jednu novinu a doufam, ze vas to moc nenastve: Tomasek uz asi tyden v noci spi bez vstavani!!!!! Je to fakt divny, ze zrovna kdyz si tady kolektivne stezujete na nespavost I tech puvodne spacich zlaticek, tak Tomas se rozhodl me konecne nechat vyspat. A spi hodne I pres den, tak ja nevim cim to je, ale ani si s tim hlavu nelamu, jen doufam, ze mu to jeste chvili vydrzi.
Sulanku toho tvyho brachu bych si potrebovala pujcit. Ja bych ho mohla vymenit za myho, ten je zase k nezaplaceni s veskeryma poradama technickyho typu (bez nej uz by ten muj dum stal urcite nakrivo) a odvazenim cehokoliv kamkoliv, ale smlouvat neumi.
Jak jste na tom holky s kojenim? Ja uz asi mesic kojim jen rano a vecer a posledni tri rana uz jsem nabidla jenom Bebu a bylo to v pohode az dneska rano Tomasek vypil 280 ml na posezeni (vlastne polezeni) a pak se po mne stejne zacal sapat, tak dostal i prsicko. Vecer si to odstavovani ale neumim predstavit, I kdyz pri kojeni neusne, krasne se sklidni, v postylce se otoci na bok, ja mu dam pusinku na dobrou noc a odejdu a on sam usne. Ale bez toho kojeni to nechci videt.
Veroniko s tim jednim platem jsem to myslela tak, ze bych to v Londyne zvladala financne jen tak tak z meho platu, I kdyz je slusny a I kdyz Edward prispiva. Dost tam padne na bydleni, ale hlavne se musi pocitat minimalne tisic liber mesicne na hlidani a to je fakt dost. I kdyz tady budu vydelavat mnohem min, tahle polozka bude nesrovnatelne mensi a bydleni taky. No stejne ale cervicek pochybnosti hloda.
Tak zatim, jdeme papat a pak hura do koupelnovyho studia, uz jsem tam jak doma (vcera jsem mela potrebu se tam podelit o svuj genialni napad, machala jsem rukama od zhora dolu a horlive jsem vysvetlovala, ze by ty pruhy mohly bejt treba I horizontalne ? mozna uz bych tam chodit nemela).
Pa pa Katka a Tomasek spac
P.S. Sulanku, urcite mi zavolej kdyby jste mely cas a chut na prochazku, ma byt krasne, tak by to bylo fajn. My mame neco mozna v sobotu, ale neni to jiste a v nedeli mame uplne volno.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.03 12:40

Ahoj Katko a Tomášku,

díky za vysvětlenou, já nevěděla, že jsi v Londýně i pracovala. Nějak mi to uniklo. No a mamka by hlídat nemohla?
Třeba i v Londýně? Vím, teď jsem za paní chytrou, ale to už máš asi taky probrané.

Závidím tiše i hlasitě :-))), že Tomášek tak hezky spí. U nás je to lepší, když už se vyklubaly další zoubky, ale pořád je to tak 3 x. Přitom já už potom nemůžu moc usnout, takže se hoďku až 2 převaluju a jsem vzteklá:-(((( A taky jak Tomášek sám usne v postýlce. My usínáme u lahve s čajem.

papa V a A

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.03 13:01

A vis Veroniko, ze ta moje beruska usina u lahve s cajem ve dne taky? Kdysi usinala vecer u kase z lahve, ale v posledni dobou si dela mejdan kazdy vecer, chi, takze ji uspi jedine prso … a to az po chvili zlobeni:-)))

Papa

Sulanek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.03 13:12

TAk si predstavte jaky je ten muj bracha truhlik … normalne mi zatajil, ze pritelkyne jeho nejlepsiho kamarada (zname se vsichni z Moravy z gymplu) je tehotna … a za 1-2t rodi!!!! No chapete to??? A to byl za nimi nekde u Benesova i s celou rodinou v lete a nic mi nerekl i kdyz se to tam dovedel! A protoze chce jet za nimi dneska vecer (zitra tedy leti, tak chce toho stihnout nejak moc), ukecal mne at ho tam odvezu a vemu i Verunku a ze pokecame … takze mame vecer o zabavu postarano … urcite budeme slovne „rodit“ apod.:-))) Takze dneska si Verunka skutecne mejdan muze udelat:-)))

A aby nebylo malo, tak chce bracha zitra odvezt na letiste … podotykam ze to bude rano a kolem 7h by tam mel byt … jsem zvedava jak to bude s Verunkou, obycejne mne rano vysava, tak nevim, nevim… ale nejak to udelame.

Takze Veroniko, bez problemu muzete dorazit po ranu, ja urcite spat nebudu uz nekolik hodin:-)))

TAky se o vikendu srazime s KAtkou a Tomaskem … bud zitra nebo v nedeli pujdeme na prochazku do parku … chce se nekdo pridat? Bude pekne pocasi, tak se toho musi vyuzit, ze? Mame sraz kolem 3h odpo u Vysocanske polikliniky … jenom den jeste neni jasny:-)))

Tak se mejte, jdu konecne pracovat:-)))

Papa

Sulanek+Veronika

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 21.11.03 19:57

Aspoň jsi si ty rohlíčky vyzkoušela a teď víš, že to zvládneš!

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 21.11.03 20:18

Ahoj vsichni,

Tak holky, ja se jdu zitra podivat na jednoho malinkyho novorozenecka! Prave prehrabuju Lukaskovo nejmensi obleceni, protoze jsme byli pozadani o pujcku. Uplne se nad tema pidi obleckama rozplyvam a nechapu, jak se do toho mohl vejit. Ten malej se narodil predcasne a byl cely mesic sam v nemocnici, hruza, ze jo. Maminka sice za nim denne jezdila, ale stejne to neni ono. Ted se uz naucil sam papat, tak je uz doma a pry se snazi vsechno dohnat.

Taky jste me trochu nahlodaly s tim klucicim problemem. Ale vim, ze jsme to tu resily uz pred nejakou dobou a prevladal nazor zacit az po roce, tak jsem snad nic nezanedbala. Mozna zacnu trosku zkouset uz ted, bude nam 10 mesicu.

O nasem kojeni jsem uz psala, ted kojime jen 1-2× k ranu, vecer uz ne. Chtela jsem udrzet kojeni pred spanim, ale Luky mi dal najevo, ze mu to teda nestaci a pote, co se napil ode me, delal, ze chce jeste. Tak dostal lahev a tu celou vypil. Podotykam, ze pul hodiny pred tim vecerel kasi. Takze jsem vecerni kojeni zrusila, protoze mu nestacilo. Umi usinat vpohode sam. Jakmile dopije, odchazim z pokoje a on do 5 min spi. Po pulnoci se ale taky budi a obcas i 4×, takze to neni takova idylka. Jo a taky nemuzu pak kolikrat usnout a nadavam si, co blbnu.

Sulanku, dik za podporu naseho vyberu auta, nam ho doporucil jeden kamos, kdyz jsme byli v zari v Cechach. Puvodne jsme chteli jine, ale pak jsme trochu vice patrali a zjistili, ze tohle je naprosto skvely podle vsech hodnoceni.

Koncim, Luky se mi neustale sape po klavesnici a ja trnu, kdy mi to zase vymaze.

Petrus a Lukasek brzo 10M

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.03 21:02

Ahoj holky!
Musím se také do debaty o přetahování přidat. Původně nám pediatr také řekl, že do roka se nebude s pindíkem nic dělat. No a když jsme přišli na půlroční kontrolu, tak mu ho zkoušel přetáhnout a ono mu to nešlo a najednou začal hrozit obřízkou. Tak prý máme 3× denně zkoušet. Já se na to ptala kamarádky, která má stejně starého chlapečka a té prý lékařka řekla, že ho má přetahovat hned od narození obden a v půl roce už mu to šlo úplně. No tak my jsme zvolili zlatou střední cestu a od půl roku jsme to začali realizovat 1×denně večer ve vaně a teď už nám to jde úplně. Jen byl taky velký problém Lukáška udržet. Tak to děláme tak, že se koupe buď se mnou nebo s manželem a položíme si ho na nohy, strčíme nějakou zrovna neokoukanou hračku do ruček a rychle provedem co je potřeba. Stejně s mytím vlásků, také je to pro nás náročné.
A ještě jsem si vzpomněla na jinou mou kamarádku, která mi popisovala, že když jí řekl lékař, že má synkovi přetahovat kůžičku, tak nevědouc (byla tehdy čerstvě osmnáctiletá, jedináček a navíc bez manžela, který byl v cizině) mu ho přetahovala tak, že mu za tu kůžičku tahala dolů místo nahoru. :-))) No dopadlo to zásahem na urologii. :-(((
Nakonec přeji Veronice s Adámkem a Tomem krásnou dovolenou!
Ahoj
Monika a Lukášek (8,5m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.03 21:09

No téééda! Taky moc gratulujem! To už je pořádný chrup! A už čistíte zubním kartáčkem, náprstníčkem nebo ještě nečistíte? My jsme začali s tím náprstníčkem, ale brzo taky skončili. Lukášek mi ho chtěl pořád jen brát a ožužlávat a když jsem mu ho nedala, tak mě místo toho kousal do prstu.
Monika a Lukášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.03 21:26

Ahoj Šulánku a Verunko!
Můžu poprosit také o ten seznámek? A ty naše udáje pro zařazení jsou tedy: zatím anonymní, 28, Prostějov, Monika, 6.3.2003, 3,3kg, 50 cm. Minule jsem si nevím proč přidala a napsala, že je mi 29 a to mi bude „AŽ“ za 2,5 měsíce! :-)
Díky
Ahoj
 Monika

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.11.03 00:02

Ahojte!
Tak to vypadá,že budu dneska první,kdo napíše:o)))).Nějak nemůžu usnout,trochu bolí zub,potvora,měl by být už mrtvý a zatím se tváří,že to tak není.Taky jsem čekala na Matese,mají podnikový večírek,to se ho asi nedočkám.A to mi než odcházel slíbil,že mě vzbudí v 8 h. výbornou kávou.To joooo,už to vidím.A to po té svatbě říkal,že už nepije.V neděli měl pěknou kocovinku,ale nějak na to zapomněl.
To mě teda kocoviny nechybí.Než jsem otěhotněla,pařili jsme o106,ale teď už nějak není nálada.Když si člověk uvědomí,že ho ráno vzbudí vyspané dítě,které pořád někam leze a rodiče ani náhodou nenechá odpočinout…
Takže teď spíš pokecáme s přáteli u nás doma,vypijeme nějakou lahvinku(to Chardonnay minule nemělo chybu)a šup do hajan.
Teď koukám,že Verčo jedete na dovču,asi jsem v minulém deníčku něco zaspala.No,ještě to jdu prostudovat.
Hezkou sobotu přejí mžourající Hanka a chrnící klárka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.11.03 01:29

Ahoj holky,
koukám, že tady straším s nespící Hankou :)
S tou stoličkou jsem se nejspíš unáhlila. Pokud tedy to něco, co jsem tam zahlédla je zub, tak má nejspíš ještě na skutečné vyklubání nějaký ten den čas. On si to pořád nechce nechat propátrat.
Odpoledne jsem se tomu tedy nevěnovala. Protože to se pro změnu pan doktor věnoval mému zdevastovanému chrupu. Naobjednala jsem si takové věci, že můj nový chrup bude zřejmě nejcenější věc v naší domácnosti. Zřejmě trumfne i naše (sice stařičké) auto.
Kájovi čistím zuby od léta, od doby kdy měl aspoň dva. Na jeden jsem se vydlábla. Čistím buď tím prstovým nebo tím od Oral pro mimina. Ale čistím zatím bez pasty. Čímž jsem si vzpomněla, že bych s dovolením požádala Ivču, jestli by nemohla znovu poslat ten přehled o zubních pastách. Předem díky.
Já právě dosmolila seminárku ze sociální komunikace. V mém případě je to tedy opravdu čistá teorie. Takové věci v podstatě už neznám. 4 roky komunikuji jen s dětmi a sporadicky s manželem. Posledně jsem ve škole při experimentu - odhad cizích lidí - byla bezkonkurenčně nejhorší ze všech. Projela jsem to jak v odhadu chlapů tak ženských. Marně jsem se domáhala, aby přivedli nějaké dítě, že se třeba chytím :) O víkendu se musím naučit na zkoušku z prváku, napsat ještě jednu seminárku, přečíst jednu, kterou za nás napsala spolužákova manželka a předběžně se naučit ještě na jeden předmět. To je ovšem nad moje síly. Irčo, jak můžeš zvládat ještě práci a cvičení?
Ahoj Esterka

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 22.11.03 01:53

Ahoj holky,

Ja si vzdycky rikam, ze touhle dobou uz zadny prispevek od vas neprijde, jelikoz uz mate hlubokou noc a ono houbelajs. Esterko, jak to delas, ze jeste skoro ve 2h rano sedis u masiny? ja bych druhy den asi vypadala jako chodici mrtvola.

Kdyz tak ctu, co jeste vsechno delas do skoly, tak si vzdycky oddychnu, ze uz to mam vsechno za sebou. Ja vzdycky na vsechny zkousky a pripravy do laborek potrebovala naprosty klid, zavrit se nekam na 14 dni. Takze ted bych to proste nezvladla. Mam procitat a psat nejaky clanky a i to je obcas nad me sily. Nejhorsi je, ze bych si cas snad i nasla, ale strasne se mi nechce, proste me to prestalo bavit a hledam, co bych sla delat jinyho. Az je mi z toho ouvej. Uplne me ten pobyt doma odcizil od prace, ktera me driv bavila. Takze se mi nechce vracet nejen kuli tomu, ze bych musela dat Lukaska nekam na hlidani, ale i proto, ze me to nebavi. No snad me to prejde, jinak jsem se dlouhy roky placala ve skole zbytecne.

Jojo, zdevastovany chrup, to znam, taky mi ho tu davali dohromady a jeste budou. A taky to bude asi 2.nejcenejsi (po tom novem autu, ktere teda jeste nemame)zalezitost v nasi domacnosti. Nekdy si rikam, ze jsem se mela dat na zubarinu, to sakra vydelecne povolani.

Tak doufam, ze dneska (naseho casu) uz tady zadny prispevek neuvidim, a ze vsechny pekne spite!

Petrus a Lukasek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.03 09:09

Ahoj holky a dítka. Tak Karolínka pořád kadí a občas zvrací. Nějak se toho nemůžem zbavit. Ve čtrtek jsme byli u Mudr. udělala Káje výtěr, dala Hylac kapky, a mast na zadeček. Včera jsem volala na výsledky výtěru, a zatím v pořádku, v pondělí mám zavolat znova to už budou komplet. Tak nevím z čeho ten průjem. Skoro nic nechce jíst, v rámci diety. Vede suchý rohlík. Ty Hylac kapky asi nezabíraj, stejně mi příjde, že se po nich pak pozvrací. Tak pořád peru a převlíkám a peru a převlíkám, nestačím sušit. Včera došli čistý pyžámka a punčocháče. Už jsem z toho namrtvici. Karolínka je ale statečná, občas je protivka, ale není se co divit. Gratulace všem k dalším zoubkům a pokrokům. Karolínka se naučila dělat halo-halo,vezme mobil a dá si ho k uchu. Je roztomilá.Tak končím Karolínka se zrovna opět po...... tento den už snad po pátý. Jestli se to o víkendu nezlepší, razíme opět k Mudr. Tak se mějte a hodně zdravíčka všem. Gabča s Karolínkou (pokakánkem)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.03 15:39

Ahoj Šulánku!
No nejsem já truhlík?! Včera jsem zapoměla uvést mail, na který bych chtěla poslat ten seznámek. Takže mail je: Monika211@post.cz.
Předem moc díky!
Ahoj
Monika a Lukášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.03 15:58

Ahoj mamky a dětičky!
Teda to je mi Karolínky moc líto, že má takové trápeníčko! My jsme měli něco podobného asi před měsícem. Nejdříve to chytlo Lukáška a drželo ho to asi 2 dny a pak mě 1 den, ale to byla hrůza! Asi to byla nějaká střevní chřipka. U doktora jsme nebyli, nebyli jsme schopni se tam dopravit a třetí den to už bylo v pohodě. Ale já za ty dva dny shodila 2 kg! Hmm, pak jsem je hned zas nabrala. :-(((
Tak přeju ať se brzo uzdraví a už ji nic nebolí!
Esterko, to se teda klaním, že to všechno tak zvládáš. Já k tomu všemu dělat ještě školu, tak mě picne! Studovala jsem výšku při práci, tak vím, jak je to namáhavé, ale ještě k tomu zvládat děti, to by bylo nad moje síly! No se zoubkama se budem muset polepšit a taky začít čistit!
Ahoj
Monika a Lukášek

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 23.11.03 09:27

Ahoj holky a lumpici,
To mame ale sedivo co. My jsme si sobotu spestrili prochazkou s Sulankem a Verunkou a musim potvrdit, ze Verunka je jeste kouzelnejsi nez na fotkach a opravdu tak sikovna, jak Sulanek popisuje. Kdyz se vzorne vyspinkala tak se probehla, napapala, predvedla nam prosim prosim a papa, neco povypravela ?. No ti nasi kluci vcetne Tomaska se budou muset hodne snazit, o Verunku bude frmol.
U nas byla narocna noc, vstavali jsme mockrat a finalni budicek byl v 5, au au. To mam za to jak jsem se chlubila, ze Tomasek krasne spinka. Tak uz na nas ty erupce asi taky pusobej.
Ja jsem se doktorky ptala na pretahovani uz pred nekolika mesici a rekla do roka nepretahovat, pak to zkusi ona a pak se uvidi. Tak nepretahujem. Doufam, ze tim Tomasovi nezadelavam na nejakou bolistku, to bych teda fakt nerada.
Teda jak dela jezecek bych nevedela, kdyby se me nekdo zeptal a pritom je to jasny, dupe. Pred casem tady nekdo psal jak delaj kralici, ale ja jsem to zapomnela ? poradi nekdo? Tomasek umi papa, paci paci, jak je velikej, tik-tak a Indiana, ten je nejlepsi.
Vposlednich dnech nabira vyndavani cehokoli odkudkoli na obratkach, Tomasek uz je tak zrucnej a rychlej, ze doslova v nekolika vterinach je celej byt vzhuru nohama. Hruza je, ze uz umi otevrit spoustu skrini a supliku, takze spousta pokladu putovala do vyssich sfer. Nejvetsi uspech mel pytel s provazky, hlavne takovy ty velky klubka Tomaska uplne fascinovaly a tak rozmotaval a rozmotaval a zamotaval se a zamotaval se ?. Tomaska jsem zachranila, klubka ne.
Klarince prejeme brzke uzdraveni, Veronice s Adamkem kraaaaaasnou dovolenou a vsem ostatnim bezpecne zlobeni!
Pa pa Katka a Tomasek (za tyden 11 m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.03 12:38

Ahojky!
Využívám chvilku, že Mojánek usnul a aspoň na chvilku jsem jukla a „éčko“. Přiznám se bez mučení, že deníček jsem číst nestihla a komentáře jsem ještě nepřelouskala ani z deníčku minulého, ačkoli jsem si je aspoň stáhla.
V rychlosti jsem jen v úvodu zahlédla dotaz Verči na pindíka : - )… Já s ním zatím Mojánkovi nic nedělám, zapomněla jsem se zeptat na roční prohlídce, co s tím dál. Když jsem se o něco pokoušela, moc mi to nešlo, tak nevím, jestli to bude v pořádku (vy všechny pilně „přetahujete“ ? ). Kamarádka mě zas ubezpečovala, že pokud se něco děje, řeší se to stejně tak kolem třetího roku věku (např. obřízkou).
Hodně stručně popíšu narozeninové oslavy. Naplánovali jsme je na odpoledne,kdy je Mojánek vyspinkanej, takže byl naprosto spokojenej. Můj dortík-auto z piškotového těsta mu moc chutnal (zato můj brácha z něj moc nadšenej nebyl - když jsem mu prozradila, že v tom je jogurt, tak se málem zhroutil!), babičce jsme její krémák pochválili, ale Mojánkovi jsme ho odepřeli.
Od babičky tchyně dostal velký vláček a zimní kombinézku. Od tet dostal plyšový batůžek a bačkůrky (ty už jsme moc potřebovali! jen je škoda, že je Mojánek vydrží mít na noze tak deset minut a pak se zouvá : - )) ). My jsme mu dali odrážedlo (pouze tento jediný dárek - to jsme, co?) a z toho byla největší radost. Hned ho oklopil na bok a začal „opravovat“ kola - byl úplně rozzářenej! Při tom svým brm brm prskal jak šílenej a usmíval se na všechny strany…
Druhý den jsme slavili u našich, taky v pohodě. Mamka se bála, že by nezvládla upéct tak pěkný dort, aby se to dalo fotit : -))) (přitom peče výborně, ale není holt na to zdobení…), tak jeden malý koupili a musím říct, že byl moc dobrý (ale Mojánkovi jsme ho taky nedali, měl ještě ten můj „autíčkovej“). Dostal takové navlékací barevné kroužky (jak se to dává na takovou tyčku-někdy ty kroužky jsou ukončené třeba hlavou zvířátka - neumím to moc popsat), krásné sportovní botičky (šedostříbrno­oranžové) a k tomu kapsáče (rovněž šedooranžové)-bomba! Pak mu ještě založili stavební spoření (z tohoto dárku jsme teda měli větší radost my, Mojánek nějak neocenil : - ))) ). Od bráchy se švagrovou dostal hezkou knížku a krásnou fleecovou bundičku. Od neteře malého plyšového čertíka. Takže dárků i radosti bylo dost a dost!
Dneska je to takový dost strohý příspěvek (přitom zážitků je s Mojanem naším samozřejmě spousta), ale víc nestihnu. Ach jo.
Mějte se moc krásně a těším se, že se sem někdy dostanu na dýl.
Ivča a Mojánek (1 rok, 10,28 kg, 78 cm)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.11.03 09:13

Čauky holčiny a dětičky,

už se moc těším na Adámkovu oslavu. Nějaký dort, asi ten zakysánek to vyhraje. O víkendu jsme nacvičovali sfoukávání svíčky, ale Adámek funěl jen nosánkem a pusinkou ne :-)))

Tak jsem zkoušela přetahování a byla z toho vyjukaná. Adámek moc nespolupracoval, pořád mi ruku dával pryč. Nakonec se to podařilo a celkem lehce, ALE ONO TO NECHTĚLO JÍT ZPÁTKY!!!! Asi se mu u toho i postavil, tak 5 min. to trvalo, než ho to přešlo a kůžička se taky přesunula do správných míst :-))) No to je popis :-))) Ale jak říkám, šlo to lehce, jen jsem nevěděla, kam až nebo jestli se mi to podařilo úplně. Asi úplně, když ta kůžička zůstala ohrnutá, ne? Uááááaaahhhhh, číst to nějaký chlap, tak se posměje.

Ještě nemám nic zabaleného, teprve dnes až Adámek odpadne se do toho pustím. Naštěstí už mám zkušenosti z Tuniska, tak vím, co s sebou.

Tak jdu něco dělat, mám toho požehnaně a papa

Veronika a Adámek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.11.03 09:34

Cauky kocky a kotatka,

o vikendu jsem nejak nestihala psat a dneska to nebude lepsi … zase moc prace, ach jo!

Teeeda Veroniko, to jsem se pobavila tou historkou s pretahovanim, tak uz to ma Adamek poprve za sebou:-))) Ja ti neporadim zda jsi to udelala dobre ci ne…:-)

Jo holky, musim rici ze Adamek je chodec prvni tridy, zadne becko … a je to kus chlapa, fakt. A je tak roztomily, hlavne ten jeho usmev! Proste se povedl! To mela Verunka rande dopo v sobotu a odpo bylo dalsi, s Tomaskem od Katky. To byla romantika, tandemove spani v kocarku a krasna prochazka. S Katkou jsme pekne podrbaly a furt cekaly az se robatka probudi … nakonec se povedlo a tak se napapali a supajdili jsme domu, byla najednou strasna zima. A co vam budu povidat, Tomasek je dalsi fesak k pohledani, a ta jeho roztomila pusinka,fakt k spapani. Jenom se tentokrat nejak po Verunce nesapal, svacinka mu byla prednejsi:-)))

Jdu tvorit hodnoty takze zatim papa

Sulanek+Veronika 10M (dneska presne)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.11.03 09:40

Ahojky Gabi a Karolinko,

doufam ze uz je kocicce lepe, chudinka mala. Trva to nejak dlouho, co? Hlavne at v tom neni nejaka potvora bakterie ci neco podobneho a brzy se zotavi.

Papa a myslime na vas

Sulanek+Verunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.03 12:23

Ahoj všem!
Tak jsem dnešní Mojánkovu spací pauzu využila ke čtení 3 deníčků včetně komentářů nazpátek (vy jste mi teda daly zabrat)!!! A ještě nejsem u konce? Jenže tuším, že za chvilku dráčátko otevře očka, tak chci v rychlosti reagovat. S křížkem po funuse něco k tomu podávání fluoru: Nám ho taky doktor nenapsal a jestli si vzpomínáte, jak jsem sem kopírovala článek o výběru dětské zubní pasty, psalo se tam o tom, že v tomto věku nadměrné podávání fluoru spíše škodí, protože může způsobit vývojové poruchy skloviny. A pak se v tom vyznejte?
Verčo, společná dovča v Egyptě je naprostá bomba!!! Snad ještě jukneš dneska na e-mimčo-chtěla bych ti popřát, ať se to vydaří se vším všudy!
Mám napsané poznámky, o čem bych chtěla napsat a je to v heslech na celou stránku. To zas bude příspěvek! Ale nevím, kdy se k tomu dostanu.
Vítáme v ?klubu? Monču s Lukáškem!
Ahojda
Ivča a Mojánek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.11.03 12:34

Ahojky,

no jo, já spisovatelka :-))

Fotky jsou dané na vyvolání a dnes si je taky vyzvednu. To jsem moc zvědavá, jak tam ty naše dětičky dopadly :-)))

Zatím mě ještě cestovní horečka nepopadla, to přijde asi až při balení.

Zatím papa V a A

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.11.03 12:38

Ahoj Ivčo,

jsem tu a i tak díky…moc teda nespoléhám na to, že by se to nějak radikálně změnilo a když ne, tak si aspoň odpočinu, když na Adámka budeme 2 :-))) Třeba i trochu bronzu si přivezu.

Já jsem z toho fluoru taky celá divá, sem tam ho dám, sem tam ne. Zoubky čistíme bez pasty, prozatím.

Tak jdu zase něco porobiť a papa

V a A

PS: To já se zase nedočtu, až přijedu, to bude povídání…:-)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.11.03 13:06

Cauky Ivi a Mojanku,

tak dlouho jsme netrpelive ocekavaly popis oslavy a ty jsi nas takhle napinala:-))) No hlavne ze jsme se nakonec dockaly, chi.
Ja mam pro Verunku taky odrazedlo-auticko a uz bych ji ho chtela dat … tak vymyslim ze by ho mohla dostat treba k Mikulasi kdyz pamlsky nemuze:-))) … no uvidime kdy vymeknu:-))

Papa a tesime se na dlooooouuuuha­taaaaansky prispevek

Sulanek+Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.11.03 13:12

Ahojky Veroniko,

ty brdo, to je ale frmol … ze mi das pak pridelat nejake povedene, please!!!

A uz zitra budes blize slunicka, jeeee, bleda zavist … uz je nacase tu cestovni horecku dostat, ne?

At Vam to tam vyjde jak nejlepe muze a uzijte si nadherne spolecnou dovolenou, Adamek bude mit urcite radost ze muze byt s vami obema.

Papa a cekame na zpravicky od more

Sulanek+VEronika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.11.03 13:28

Ahojky holky a deticky,

tak Verunku trapi od patku rymicka, nudlicky tekly a ted je to nekde ucpane a zvlaste vecer u usinani nas to trapi … vcera byl opet mejdan do 22h a asi 3× jsem vysavala a cistila nosanek, to byl chrapot jako u chlapa … nakonec vsak usla po dlouhem boji a spala az do rana s jednou malou cucani prestaveckou kolem 4,30h … takze opet klasika a vstavalo se pred 8h … ja fakt nestiham potom na 8h chodit do prace:-))) Nevim jak ji to opet posunout na drivejsek, vecer jednoduse nazaspi a to muze byt unavena buhvijak, potvurka moje mala…

Vcera jsme koupily taky prvni zubni kartacek Oral B pro batolata … je moc hezky barevne ale jinak Verunka koukala, co ji to delam:-)) Tvarila se tak divne, fakt… a moc pusinku otevirat nechtela. Bylo to lepsi, kdyz jsem ji kartacek pujcila k samoociste … chvili si lechtala dasinka v zadu a pak ho upustila do vanu jako nezajimavou hracku … no budeme se snazit o hygienu zoubku kazdy den … uz mame 3 a 4. sviti do dalky … davam mu jeden az dva dny a bude tam taky.

Taky Verunka prisla na genialni vec … skripani zoubkami … no to je siiiileneeeee … a provozuje to klido i v noci … auuuu moje usi!

Vcera jsme byly opet po zakupkami a koupily misto umelohmotneho prvniho kocarku nakupni vozicek … je uplne prdacky a pri trose fantazie se da pouzit i jako kocarek, chi. Tak uz mam snad s darkami pro deti posekano… jo vlastne jeste babi koupila umeleckou :,-(u (vselijake druhy barev -pastelky, fixy, vodovky, voskovky atd. ve velkem pouzdru) … ja ji rikala ze to prehani ze je to jeste brzo, ale on na to ze to dostane k narozeninam a zacne s vyukou… tak at… babi umi moc krasne kreslit (ja tedy umim ale moc skarede, ha-ha) tak treba od ni Verunka pochyti neco vice nez jen jeji jmeno, ze?

Mejte se bajecne a papa

Sulanek+Verunka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.11.03 13:47

Ahojky všem,

babička Verunky je opravdu snaživá a Verunku pořád učí…třeba jak babička cvičí. Verunka je u toho bombová.

My děláme z domovního telefonu haló, haló a Adámek si vezme telefon a strčí si ho k oušku…sem tam obráceně, ale moc se mu to líbí. Taky se naučil lézt na sedačku. Jednu područku shodí na zem a pak si na ni stoupne a přeplazí se nahoru. Dolu mu to ještě nejde, ale trénujeme to po bříšku, tak se to snad naučíme.

Verunka má svělej mobilní telefonek - dětský, mluví česky a anténa svítí. Adámkovi se to mooooccc líbilo a nechtěl ho Verunce půjčit.

zatím papa V a A

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »