Veronika a Adámek (13 a 14.týdenní)

Rodičovství
  • 15.03.03

Ahojte holčiny a miminka, tak už jsme zpátky v Praze od babiček a koukáme, co se tu dělo. No aspoň něco. Stejně ty naše nepřispěvatelky zbijeme, co?

U babiček jsme oslavili 3. měsíc. Neskonale nám to utíká. Od babiček dostal tyčinku Mars… ale abyste rozuměly… můj synovec kdykoliv přijede k babičkám, snídá Marsku a kolu… blééééé, jak to může jíst, nechápu, když je to tak sladké… a tak aby babičky dodržely tradici, dostal chlapeček taky Marsku, ale tentokráte bez koly, protože by ji nikdy nepil :-))) Cestu do Liberce jsme zvládli dobře, bála jsem se zase změny prostředí a zvlášť po očkování, ale Adámek je pašák. Druhý den po očkování byl ještě trochu rozmrzelý, ale už to bylo dobré. Jen se mu v místě jednoho vpichu udělala podkožní boulička. Tak nevím, jestli je to normální, nebo mu to blbě píchli a proto ho to třeba bolelo. Ale na co si chlapeček nezvykl??? Začíná mít denní rytmus a většinou nevydrží být vzhůru od kojení do kojení, takže je rozmrzelý, šmudlá se, pláče… a to je neklamné znamení, že chce spinkat. Jenže dudlík teda odmítá pořád, ududal by se bezvadně, jenže smůla, malíček se mi mu do pusinky nechce strkat, takže přišel na řadu kočárek a „uhajcávání“. Někdy sotva lehne, tak spí, někdy si ještě popláče, pak zaměří pohled nepřítomno kam a za chvíli už spinká. Spí kolem půl až třičtvrtě hoďky.

V Liberci bylo skvělý, že si ho mamka vzala na odpolední procházky a já mohla spááááááttttttt, to bylo bezvadnýýýýýýýý. I když už spí od 21 do 4 nebo 22 do 5 a pak ještě do 8 - 9, bylo to přece jenom skvělý, lehnout si a vypustit na chvíli starost o Adámka. Moc mi to pomohlo. A došla jsem si zase k holiči, na pedikůru, kosmetiku jsem nestihla, tu až zase příště.

A co už dovede? Převrátí se ze zádíček na obě strany. Mě to teda nepřišlo divný, ale doktorka se na to ptala, tak mi to došlo, že už z ležícího miminka je trochu pohyblivější miminko. Taky už drží hračku, rachtá si s ní a nevím, ale asi jednou nevědomky se mu podařilo přendat si ji z jedné ručičky do druhé. Jsem na něho taaaaaakkkkkk pyšná, jak je šikovný :-)))))))) Hrazdička je taky veliký pomocník, buď na ní jen kouká, nebo buší ručičkama do hraček a směje se u toho. Konečně objevil kouzlo úsměvu :-))) Je to bezva, protože vypadá maximálně spokojeně. V Liberci jsme ho taky hodně fotili, hlavně, když se smál. Máme album, které začíná focením bříška + ultrazvuky a pokračuje monitoringem, když jsme přijeli do porodnice a čerstvě narozeným Adámkem a tak dále..... Ke každé fotce připojuji „vtipný“ (rádoby) komentář. Moc mě to baví a ten komentář mě hned napadne. Děláte to taky?

V noci se mi už převrátí z boku na záda. Kolikrát mám strach, protože si v noci neodříhne a pak leží na zádech, tak aby se mi chlapeček neudusil. Naštěstí máme BABY SENCE, který hlídá Adámkův dech, tak jsem klidnější. Taky se vám miminka obracejí na zádíčka při spaní???

Nedalo mi to a v Liberci jsem mu koupila jarní obleček. Je to overálek, trochu teplý, různé barvy zelené a vepředu je obrázek míče na ragby a basket myslím. Už se těším, až bude tepleji a vyrázíme ven bez fusaku. To oblékání mě už deptá.

Objevilo se téma menstruace. Beru antikoncepci, ale zatím nic, teda nic, co by bylo trvalo alespoň 3 dny. Takže „to“ kolem mě vždycky jen tak projde, tak to asi menstruace nebude.

A ještě jedno „bohulibé“ téma, a to kakání :-)))) Adámek teď třeba 2 dny nic a pak to pošle do plínek tak, že ho musím strčit pod vodovod. To je nejlepší způsob, jak ho toho zbavit. Když byl malinkatý, tak každé kojení poslal do plínek várku, pak se to taky prodlužovalo na jednou denně.

Adámek je taky pořád opupínkovaný. Pořád ho to nechce pustit. Natírám ho Jarishem a vitamínovou mastičkou, ale zatím bez úspěchu. Tak to snad odejde samo. Když se narodil, byl takové heboučké miminko a teď je z něho opupínkovaný chlapeček :-((((

Víte, každý den je s Adámkem jinačí. A vlastně den ze dne dělá pokroky, byť malé, ale aspoň něco :-)))) Nedávno jsem psala, že bych chtěla, aby už Adámek chodil a šli bychom za ruce do parku a něco důležitého si povídali. Každé období a den je nádherný, i když je člověk unavený, tak stačí jediný úsměv Adámka a hned je lépe :-)))) Ale chodit by už mohl :-))))))))

Končím, moc Vás zdravíme, Adámek je hladovka „nenažraná“ :-)))), takže kojíme, pořád, žádné příkrmy.

Papa

Veronika a Adámek (v pondělí 14.týdnů)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.03 16:30

Ahoj všichni.Jmenuji se Gábina,a konečně taky něco napíšu o svých zlatíčkách.Mám 5,5letou Kristýnku a v úterý 3měsíční Karolínku.Obě přišli na svět císařskym řezem.Jinak jsem chtěla poradit Verče,když ti Adamek nemůže zabrat,zkus mu dát na hlavičku bavlněnou plenku.U mých holek to u obou vždy pomohlo.Karolinka už se hlásí, jdu jí nakojit.Mějte se krásně pa Gabča.

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.03.03 17:08

Ahoj holky a mimískové!
Po delší době jsem se dostala k psaní, tak očekávám, že to při mé ukecanosti bude hotovej román! Tak snad to vydržíte číst?
Hrozně to letí a Mojánkovi jsou už 4 měsíce! Je to šikulka ? asi týden už se sám přetáčí na bříško. Když ho chytím za ručičky, tak už hezky drží hlavu a přitahuje se do sedu. Oblíbené polohy jsou teď na boku (když večer usíná) a na bříšku, na zádíčkách moc být nechce, jen když ho dám na hrací deku a nad něj dám hrazdičku. To do ní mydlí buď rukama nebo mu ji posunu a kope do toho nožkama. Hrací deku mívám v obýváku na zemi. Dávám pod to ještě složenou larisu, aby mu nebyla zima. Pojízdná postýlka už je mu skoro malá a nemá tam žádné pohodlí. Na té dece se víc vyřádí a může tam trénovat obraty na bříško a zpátky. Ale zjistili jsme, že je malej hotovej televizní maniak. Ať mu deku dám do jakéhokoliv místa, vždycky, když pustíme televizi, tak vytočí hlavičku tak, aby na ni viděl. I kdyby ji měl mít do pravého úhle! Manžel už byl minule mrtvej smíchy, protože já tou dekou pořád otáčela na všechny způsoby ? jen aby na tu telku neviděl. A za tři vteřiny se už malej domrskal do takového místa, aby se zas mohl koukat. Tak jsme televizi nakonec vypnuli a měl po žížalkách! A my taky?
Milujeme koupání! Koupeme už nějakou dobu ve velké vaně a to je fakt zážitek! Malého položím na podložku a napustím mu vodu, že ji má někde k bříšku. Jenže on pak tak mává rukama a kope nohama, že se postupně po té podložce sune dolů a pak má vodu v uších a v pusince a vůbec mu to nevadí. Minule si ji nastříkal do očí, tak chvíli překvapeně mrkal a zase začal řádit. Je to vodní živel. Už kvůli tomu ho nechci připravit o to plavání a asi začneme od šestého měsíce chodit. Teď začne chodit kamarádka, která má starší mimčo, tak se půjdem podívat.Je to v malém bazénku a pro děti tam dávají čistou vodu, tak snad tam nic nechytnem.
Včera jsem zkusila malého ve vaničce na podložce položit na bříško, před něj dala do vody pískací kačenky a měl úplné záchvaty smíchu! Pořád cákal ručičkama do vody a snažil se ty kačenky chytit?
Mezi neoblíbené činnosti u nás patří oblékání (závidím těm, u kterých to tak není). Z hodného miminka se stává mrskající se uzlík řvoucí na plné kolo. Čepička a rukavičky jsou nenáviděné součásti šatníku. Rukavičky hlavně proto, že mu asi moc nechutnaj, když si v nich chce nacpat prsty do pusinky. Naštěstí pláč trvá jen po dobu oblékání. Pak ho dám do přenosné tašky a už je klid. Někdy je dokonce tak načasovanej na spinkání (máme už docela pevný režim), že mi při tom oblékání dvakrát usnul. V kočárku usne, než dojedeme na konec baráku. Jediný problém je v tom, že ještě před měsícem jsem měla pocit, že dokud ho nevyndám z kočárku, bude spinkat, i kdyby tam měl být čtyři hodiny. Ani jednou se totiž v kočárku neprobudil. Zato teď?! Vydrží spát tak hodinku, dvě, pak se probudí, chvíli kouká a začne brečet, že je k neutišení. Ze začátku jsem se vždycky lekla, že už má hlad. Teď jsem zjistila, že se prostě nudí a chce si jít hrát. Protože když ho přinesu domů a odstrojím, je samej úsměv, potvůrka jedna!!! Má mě pěkně ochočenou už teď!
Na oblékání jsem stejně ?ulítlá? jako vy všechny. Buď máme barevné dupačky a jednobarevné tričko nebo tričko s obrázkama a jednobarevné dupačky. A k tomu nám musej ladit ponožtičky (ale ty jsem teď přestala dávat, protože ten náš otužilec měl pořád zpocené nožičky). Taky jsem si teď hodně oblíbila dávat Mojánkovi body a punčocháčky. Ale vzhledem k tomu, že je hubenej a dlouhej, tak se manžel mohl uchechtat, když ho v tom viděl poprvé ? prej vypadá jak Harapes (pro ty, komu by snad to jméno nic neřeklo ? prostě vypadá jak baleťák!). Mě ale připadá, že v dupačkách je ještě takový miminko, ale v těch punčoškách už je to velkej kluk!
Nevím, jestli už jsem to tady psala, ale moc se nám neosvědčila značka Johnson. Používala jsem dětský olej Nelu Batole a na prdelku Leniens z lékárny. Pak jsme dostali od známých olej Johnson ? heřmánkový. Krásně voněl, takže když jsem spotřebovala Nelu, začala jsem Mojánka mazat tím. Jenže do dvou dnů měl, chudák, kůži jako hroch. Takovou úplně hrubou a ať jsem ho mazala pak krémem sebevíc, nemohli jsme se toho zbavit. Tak jsem koupila zase Nelu a do čtrnácti dnů se to spravilo. Teď už má zase pleť jako prdelku! A prdelku máme opravdu luxusní ? po té Leniens mastičce tam je úplnej sameťáček!!! Opruzeninky jsme naštěstí měli asi jen jednou, jinak na to netrpí. Plenky používáme Pampers nebo Fixies ? už MIDI velikost.
A z ubrousků se nám při porovnání kvalita-cena nejvíce osvědčily ubrousky z Intersparu ? ta jejich značka SPAR v oranžovém obalu. Pak jsem koupila taky levné v Rosmannu a ty mi vůbec nevoněj. To si radši připlatíme.
S prdíkama problémy nemáme ? masíruju bříško olejíčkem od Weledy a piju čaj Laktozan (z fenyklu, anýzu a meduňky), Sab Simplex nám pan doktor napsal pro případ, že by byl potřeba, ale zatím jsem ho nepoužila.
Poslední dobou už se nám podařilo zavést docela pevný režim. Říkám malému ?živý budík?, protože bez ohledu na to, kdy usne, budí se neomylně v sedm ráno. Většinou se hned po probuzení nabaští a pak si hraje. V deset jdeme ven a tam spinká ? většinou do 11, někdy zázrakem do 12. Ve dvanáct jí znovu (vydrží takhle dlouho proto, že ho kojím a pak dokrmuji Nutrilonem, takže je asi nacpanej dost) a pak se na mě kouká z postýlky nebo autosedačky, jak kuchtím. Ve 14 jdeme ven a vracíme se kolem 16. Následuje opět krmení. Kolem sedmé si začne stěžovat, to už se asi nemůže dočkat koupání. Ve vaničce ho nechávám teď řádit skoro čtvrt hodiny a pak než ho osuším, nanesu všechny masti a obleču ho, je skoro půl osmé. To se napapá a uložím ho do postýlky. Před měsícem se dařilo, že po tom jídle hned usnul, takže jsem ho dala do tmy do ložnice a vydržel tam skoro do půlnoci spát. Teď se ale hrozně bouřil a plakal, takže ho dávám po koupání do pojízdné postýlky, zapnu mu kolotoč a dám ho do vedlejší místnosti, kam mu jde trochu světla z obýváku. Chvilku si tam povídá a buď sám usne nebo ho pak jdu držet za ruku a většinou usne taky. Někdy má chudák záchvat pláče a ?stěžuje? si do dudlíku (nevím, jestli to znáte ? to si tak jako zuřivě žmoulá dudlíka a do toho bručí) ? asi nemůže zabrat. Tak mu zazpívám ukolébavku, v krajním případě ho pochovám (to ale opravdu málokdy, nechci moc, aby si na to zvykl) a pomůže to. Takže usíná kolem osmé. Pak se vzbudí ve 23 hod. na krmení a zase hned usne. Pak se budí asi po dvou hodinách, protože v noci jen kojím, takže má hlad za kratší dobu.
Koukám, že jsem se opravdu rozepsala!!!! Snad jste vydržely číst až do konce.
Pozdravujte miminka a mějte se krásně.
Ahoj Ivča a Mojánek (6,40 kg, 63 cm)

P.S.:
Přemýšlela jsem o tom, že bych začala asi od dubna chodit na solárko ? jsem taková ?bledá tvář?, tak abych se trochu připravila na léto. Ale ještě kojím, tak nevím, jestli to není nějak škodlivé. Nevíte o tom některá něco?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.03 21:18

Ahojky Ivčo, Mojánko a další přívrženkyně :-))), tj. zdravím taktéž Gabču s pokládkem

oblékání u nás není problém. Adámek to zvládá celkem v poho. Sem tam je problém, když mu přetahuju přes hlavičku mikinu a bundu, ale nepláče u toho. To jsem moc ráda. Rukavičky si taky sjíždí a vždycky u toho jakoby „vrčí“. Když si sjíždí ruce bez rukavic, pěkně mu to mlaská, a to ho uspokojuje, s rukavicema je po mlaskání :-)))

Taky jsem přemýšlela o oblékání. Větší dupačky jsou děsivý, tak si říkám, co čeho ho asi budu strojit. U miminek jsem taky viděla punčocháčky, ale Tomáš je rezolutně proti, že žádný punčocháčky nosit nebude, ani když bude větší tak třeba v zimě pod kalhoty. Je střelenej, jinak by asi Adámek zmrznul :-))) Tak budu dávat asi bodýčko a nějaké kalhotky musím koupit. I když bodýčko je možná málo, ne? Když měl dosud bodýčku a dupačky mu kryly skoro celé tělíčko bez ručiček???? Ach jo, to jsou teda starosti :-))))))) Ponožky zatím dávám k dupačkám taky, taky se snažím, aby mu to ladilo, ale nedávám je snad kvůli zimě, spíš ty nohavičky dobře drží, ale je fakt, že se Adámkovi asi potí nožičky, protože mu hezky smrďánkují :-)))) Vždycky mu je pusinkuju a očichávám :-)))) Matka úchylačka, no jo :-))))

Teď koukám, že nejsem připojená, takže tady Veronika a Adámek :-)))

Prdíky se nám zaplaťpánbůh vyhýbají. Piju 2 x denně čaj, z toho 1 je fenyklový a druhý pro kojící matky a Adámek si vše vyprďánkuje jak potřebuje.

Adámek potřebuje společnost, moc dlouho sám nevydrží a potřebuje zabavit. Máme hrazdu, ta je dobrá na cca 15 minut, pak leží na sedačce a chrastím mu hračkama. Co se tak dělá dál??? Mluvím na něj, ale všechno jen chvíli, pak ho to omrzí.

Dnes poprvé jsme ho nechali vyplakat, protože byl nakojen, přebalen a začal plakat a to byl signál, že nemůže usnout. Uhajcávání nepomohlo, nošení taky ne, tak se holt nedalo nic dělat. Srdce mi to rvalo, ale to bych se ho unosila. Má 6,2 kg a dost se už pronese. Plakal 15 minut?? Asi jo a pak usnul.

Ivčo, o solárku bohužel nic nevím. Ale co mohu doporučit je: už před těhotenstvím, i v jeho průběhu i nyní beru denně Multitabs s betakarotenem. Kdykoliv jsem před otěhotněním vyšla na sluníčko, opálila jsem se rychle a „bezbolestivě“. On ten betakaroten má přece jen něco do sebe. A barvička kůže byla skvělá jako od moře a dlouho vydržela. Může se to brát i v těhotenství i při kojení. Takže solárko zatím neřeším, a to i z důvodu, že bývalému manželovi po něm začala za uchem rašit nějaká bulka a museli mu to vyříznout. Mám z něho prostě strach, že to může vyvolat nějaké „rašení“. Tak kdyby nešlo solárko…

Ale víte, co mě trápí??? Šílená celulitita. Ne, že bych ji před těhotenstvím neměla, to ne, ale v přiměřený míře a taky jsem 3 x týdně chodila do fitka. Teď jak je vše povolené, je to prostě hrůza. Ty ďolíky na vnitřní straně stehen?!?!?! No děsivý. Uaaaaaaaaahhh… No a teď si to přečetl Tomáš a prý: „Vždyť máš na to věk!!!!“ Normálně jsem mu řekla, ať vystřelí !!! A začala jsem se chechtat. No jo, jsem starší, jemu je 29, mě 33… kam to dopracujeme ?!?! Drzítko jedno mladý!!! To jsem se to rozvášnila!!!!

Tak Adámek to dnes zalomil v půl 8 těsně po kojení, asi unavený tím vyřváním se :-((( Matka herodeska to jsem teda!!! Přebalený není od 6 večera. Tak to snad vydrží.
Jdu ho následovat.

Papa a hezké sny

Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.03 12:16

Ahojte holky a mimísci,
tak se vám musím přiznat,že jsme Aleškovi násilím vnutili dudlík.Včera byl zkrátka k neutišení.Byl nakojený, přebalený,vyprděný a vydováděný,a pak začal plakat a plakal a plakal, a tak jsme pořád dokola kojili,chodili a drncali,přeba­lovali,brouka­li nebo naopak nastolili úplné ticho a pořád nic.Tak jsem si šla uklidnit nervy žehlením a plně malýho svěřila manželovi.Už předtím jsme mu zkoušeli dát několikrát dudlík,jestli to třeba nezabere,ale dudlík lítal na všechny strany a malej řval dál.Tak jsem vyžehlila koš prádla a šla se podívat na vzteklouna a ten spinkal v košíku a spokojeně dundal dudana.Tak se mi manžel svěřil,že mu dudlík držel asi minutu násilím v pusince,a ono to nakonec zabralo a malej sladce usnul.Teď spinká a samozřemjě dudná zase cumel.Sice jsem dudlík odmítla malému dávat, ale teď jsem fakt ráda,že aspoň občas díky němu usne.Doufám jen,že se nám tím nepokazí sání.
Aleškovi taky zase vyskákali pupínky a má toho čím dál víc,takže asi zajdu za Mudr. pro nějakou mastičku.
Koupání má moc rád,teda za předpokladu,že není hladový.Takže ho vždycky před koupáním trochu nakojím a ta'tka se ho pak ujme a společně pak řádí ve vaničce.Chci taky od září začít chodit na plavání kojenců.Alešek je sice ještě malinkej ale už ho na to trochu připravujem a myslím,že se mu to bude zamlouvat.
Ve středu jdu k doktorce na kontrolu po šestinedělí,tak doufám,že bude vše OK.Antikoncepci brát nebudu,ale zeptám se jí na menstruaci,klidně bych se bez ní na nějaký čas ještě obešla:-)))Malýho mi nemá kdo pohlídat,tak doufám,že vydrží v kočárku po dobu,co budu v ordinaci a nebude vřískat na celou nemocnici.Možná mi dají přednost,no uvidíme.
Je to neuvěřitelný,ale Alešek kaká asi pořád.Co přebalování,to hovnisko v pleně.Nevím,jak se to prckovi povedlo,ale včera měl běhen hodiny pokakaný i dupajdy,hovádko jedno.Čůrá asi taky jak o závod,protože plínka je vždycky těžká,jako kdyby čůral olovo.
Tak se holky mějte nádherně,jaro klepe na dveře a už se těším,až nebudeme muset ty naše kulihrášky tolik navlékat.Odpoledne se jdeme s manželem a s malým v kočáru promenádovat po městě,už se těším-asi si koupím v cukrárně nějakej mls-mňam.
Ještě vzkaz pro Ivču ohledně solárka.Já jsem zá:,–(ní odpůrce solárií,takže bych tam nešla nikdy natož tak teď,ale jestli ti to může uškodit nevím,ale myslím si,že z hlediska zvýšené pigmentace teď už ne.
Baryna a Alešek(zítra 6.týdnů)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.03.03 19:01

Ahojky holčiny a miminka,

tak jsme byli nakupovat. Já si koupila letní šatečky a botičky (jsem botičkový maniak a botiček není nikdy dost !!!!!!!! :-)))))))))) Hned jak jsme přišli domů, jsem si to znova vyzkoušela a byla jsem moooc spokojená. Jen musím zapracovat na zpevnění bříška. Když ho zatáhnu, jsem „feša štíhlá mamka“ :-))))) A mooooc mi to slu :-)))

Taťka koupil Adámkovi nááááádhernéééé oblečení v NEXTu, a to: dvě trička, jedno bílé s medvědem, druhé modré s obrázky autíček a lodí a letadel, pak tepláčky s pruhy a k tomu modrou mikinu s nápisem NEXT. No to bude frajer libovej!!!! Už jsem si řekla, že ho na jaro do dupaček cpát nebudeme. Je to už velký kluk, tak jaképak dupačky :-)))))

Taťka si koupil kalhoty, tak to jsme byli hoooodněěě úspěšný.

Adámek to nakupování zvládl v pohodě. Nakojila jsem a vyrazili jsme. Jenže po 2 hoďkách se vzbudil a měl hlad, tak jsme na NOVÉM SMÍCHOVĚ v jedné restauraci nahoře nakojili. Personál byl k nám moc ochotný, sami ztlumili hudbu, Adámek se během chvilky najedl a mohli jsme pokračovat v nakupování. Pak se mu už nechtělo být v autosedačce, tak ho Tomáš nosil a za chvilku se unavil (Adámek), a tak hupky do autosedačky a Adámek si zase usnul. No vzornéééé miminko.

Ještě jsme stihli umýt auto a já se projevila jako správná blbka. Tomáš má totiž automata a já nevěděla, že to má i neutrál, který jsem tam musela zařadit, protože ta myčka byla samoposunovací. Pořád jsem té obsluze vysvětlovala, že to neutrál prostě nemá, že to nemá žádnou spojku, že to jede buď dopředu nebo dozadu nebo to parkuje… no blbka obecná, pak mi to ta obsluha ukázala, že N je neutrál a umyli nám auto. Opravdu za blbku. Víckrát se tam doufám neukážu. Pak jsem to líčila Tomášovi, protože ten zrovna venčil Aimy a jen se smál. No jo, to se holt stane. Adámek koukal, co se to kolem nás děje, samý kartáče a foukání, tak to bylo v poho.

Teď kopáčkujeme před koupáním, tj. Adámek je rozbalený, aby se vyvětral. Sem tam se mu z plenek udělá beďárek na bříšku, ale dost rychle to pomine. Tak já jdu za nima.

Papa Veronika a Adámek

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 16.03.03 19:35

Jůů,
teda Verčo to jste ale byli hodně úspěšné v tom nakupování. Já jsem si dneska taky užívala. Jela jsem se juknout do Letňan do Tesca a prošmejdila jsem tam pár obchůdků a vytipovala si co si nakoupím. Ondráška jsem nechala u mamči doma a tak jsem měla klídek:-) V týdnu tam znovu vyrzím a asi utratím trochu peňouzí, abych si udělala radost. Ještě kdybych měla tak o 4 kilča míň byla bych docela spokojená. No uvidíme, do léta je ještě trochu času. Jejda Ondrášek se mi zrovna budí, tak ho jdu honem vykoupat a pak půjdu asi spinkat. Jinak Ondra usíná na boku, ale v noci ho vždycky taky najdu na zádíčkách, asi mu to tak vyhovuje. Vzhledem k tomu, že máme taky baby sence, jsem v tomto ohledu docela klidná. Je to fakt úleva.
Tak já pádim za tim mmým chlapečkem a přeji krásný nový týden, mají být přímo jarní teploty. už dneska bylo krásně, co??

Irena + Ondra 7 týdnů

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.03.03 21:40

Ahojky Iren,

no vidíš, my se rozhodovali mezi Smíchovem a Letňanama. Jsou nám taky mooooc sympatický a pro miminka tam mají skvělé věci. Myslím, že zrovna v La Halle?

Mě taky ještě zbývají 4 kilča do toho, abych měla váhu jako před porodem. Musím říct, že kojením se postava výrazně lepší, jen kdybych si odpustila sušenky a dobrůtky obecně. Když totiž vidím, jak se tím cpu a váha je pořád stejná, tak si říkám, že kdybych se tím necpala, měla bych to už dávno dole. Něco s tím snad udělám, jenže Tomáš udělal Tiramisu, a to se jen těžko odolává.

Poté, co jsem si koupila ty šatečky jsem tvrdě najela na posilování břicha. Teda dnes jsem začala a musíííííí mi to vydržet. 3×50 na břicho denně a musí se to zpevnit!!!

Máš pravdu, dnes bylo skvěle. Snad to trošku vydrží, už se těším, až bude tepleji a samé sluníčko, to mi přímo vleje energii do krve :-))))

Tak papa, Adámek to taky už zalomil a já ho jdu následovat.

Veronika a Adámek (14.týdnů zíííítráááá)

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 16.03.03 22:24

Ahojky mamky,

s tim nakupovanim jste me pekne namlsaly, asi taky pristi vikend pozadam nekoho o odvoz do nakupniho strediska a utratim par penez. Lukasek mi pomalu ale jiste roste z me predem nakoupene vybavicky, tak to musim trochu doplnit. Taky mu pak uz nechci davat dupacky, ale spis nejake kalhotky nebo teplacky. Ted ma i jedny puncochacky vel. 56, a vypada v nich roztomile. Davam mu k nim slabsi mikinku na doma a je to fakt frajer.
Prave pred chvili byl opet pokakanej az na zadickach. Samozrejme , ze body i dupacky byly taky skrz. Dokaze to zvladnout behem 10 min, cunik jeden. Pak zase pul dne nic.
To minule postezovani na pupinky asi nejak pomohlo, zacinaji mu mizet a uz to skoro neni ani videt, hura. Tak to trvalo opravdu sest tydnu, jak doktor predpovedel. Snad se nam to zase nevrati.
Tak to kakani se ma casem snizovat, to sem rada, ze je to tak i u vas, nebyla jsem si jista a v knizkach jsem to nejak nemohla najit.
Jinak koukam, ze teda chodite spat pekne brzo, ja jsem spis nocni zivel. Driv nez o pulnoci se do postele nedostanu a rano bych si zase klidne pospala. Lukasek se uz naucil usinat po 10h, spis kolem 10.30 a vydrzi tak do 2h. To je uz pokrok, ale na Vercu teda nemame, do 4h nebo 5h ani omylem. V tu dobu uz se budi na druhe kojeni a pak kolem 7h opet. Odpoledne toho moc nenaspi, chce se mu cumakovat kolem a pozorovat. Zkousela jsem ho davat i do takove polosedacky. Ma pred sebou hraci okynko, kde plavou rybycky a bubla to. Takova blbustka, ale zatim na to jeste moc nereaguje. No jo, jsem prdla, je mu teprve 6 tydnu. Ale stejne je to krasny, jak dela kazdy den male pokroky.
tak se zase probral, mejte se

Petrus a lukasek 6tydnu

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.03.03 23:42

Ahojky kocky a kotatka,

mela jsem trosku delsi odmlku na emiminu, dokonce se mi ani nevedlo kazdy den sem alespon juknout a precist komentare … a nejhorsi je, ze ani nevim proc mi to casove nejak nevychazelo … asi to svedu na neustale navstevy (a to je fakt pravda) a taky sportovni aktivity (a to obcas taky):-))) Kazdy den si rikam ze dneska uz urcite neco napisu a najednou je noc a ve mne zadna sila…
No, ale dneska uz radsi skutecne napisu, bojim se ze by mne Veronika s Adamkem skutecne zbila:-)))
Tak nejdrive novinky … Verunka uz druhy tyden pribrala 150g a uz ma 3,85kg (jen pro porovnani s ostatnimi v 6t mela 3,7kg a 56cm) … no jo, nic moc ale uz vypada trochu lepe a doktorka tvrdi, ze uz se ji na stehynkach zacinaji delat faldiky … chi, mne se ani nezda, ma nozicky i stehynka jako zabicka. Kazdodpadne dobra zprava je, ze bliknkani se vyyyyrzane zlepsilo … minulou sobotu mi vyhodila kazde prso i lahvicku a od nedele jako by usekl a za cely tyden se poblila celkem 3×, takze i mne se lepe dycha. Dokorka nas vsak pro jistotu poslala na vysetreni priciny blinkani a tak jsme objednany na UT … budou ji snad delat pouze UTZ a ja doufam, ze ji nezpusobi zadne AU, AU … a pokud bude vse v poradku, odjedeme konecne na nejakou dobu (2-3t) na Moravu a seznamime prcka se sestrenicemi, strycem a tetickou … uz se mooooc tesime. Jinak jeste stale kojim a k tomu prikrmuji Nutrilonem AR, prikrmuji vsak cim dal tim vice, Verunka ma uz preci jenom vetsi spotrebu a jenom prsicky se uspokoji uz jenom v noci a mozna tak 1× denne, na vice ji neukecam a vzhledem k tomu, ze pribira tak malo, mozna by i snesla toho prikrmu vice, ale ja se bojim, ze pak uz s kojenim skoncim uplne a to tedy ne, chci kojit co nejdele i kdyz je to jenom castecne.

Taky jsem byla v patek na prohlidce po 6ti nedeli … a bylo to prekvapive v pohode a navic vse v poradku … jak rikal doktor, porod na mne nezanechal zadne nasledky toz se klido mohu pustit do vyroby dalsich potomku:-))) … chi, chi … jsem si radsi nechala napsat antikoncepci, i kdyz nechci zacit brat okamzite at jeste nezacnu menstruovat ..... ale jak tady psala Veronika, bere antikoncepci a presto ji ta cervena babizna obchazi … jak to? Ja myslela ze krvaceni u antikoncepce je pravidelne … ???

Jo, taky jsme byly na kyclych a taky vse v poradku … no proste uspesny tyden..... ten ortoped na kyclych byl taky uuuzasny … takovy roztomily mlady sympatak:-)))

Radsi to ted ukoncim a zbytek napisu v dalsim komentari …

Papa

Sulanek +Veronika 7t

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.03.03 23:44

Tak … a pokracuji … chi … nas se dneska jen tak nezbavite, jeste ze se blizi pulnoc:-)))

Co se tyka vyrazky na obliceji, tak nas taky neustale trapi. Takove to osklive akne uz sice zmizelo, ale ted ma tvaricky drsnoucke po takove jemne vyrazce a tak cekam trpelive, kdy to zmizne a bude zase hladounka jako prdylka. Na akne jsme dostaly nejakou zinkovou masticku, ale na tohle uz to nedavam kdyz je to tak suche …

Jeeeee, kakanicko tedy nemame tak casto jak tady popisujete … kakame tak 1× za 2-3 dny … i kdyz vcera vyjimecne bylo nakadeno 2× a dneska rano uz opet… to se nikdy predtim nestalo, toz nevim … ale rozhodne 8× denne jsme to nikdy nezvladly:-)))

Taky spinkani mame celkem dobre, v kocarku je to sice nejlepsi, ale v noci spinka Verunka bezne v poslednim tydnu od 23.30h tak do 4.30h az 5.30h a pak po prsu jeste tak do 7-8h … dneska u nas vsak byla vzacna navsteva az z Anglie a tak milacek nespal cele odpoledne a usnul az kolem 21.30h a tak jsem zvedava jak to bude vypadat a kdy bude budicek nebot nasilne buzeni nema v nasem pripade vubec zaden vyznam, z tvrdeho spinani se mi ji nedari probrat a nakojit.

Na tema oblekani … mame par dupacek, ale je pravda, ze nejradeji oblekame do teplacku ci jinych kalhotek a podvlekame puncoskama a na nozicky davam doma i navenek vzdy ponozky kvuli zime, Verunka miva studene nozicky i rucicky. Pravda vsak je, ze dupacky jsme mely vsechny velke (i ty male cisla) a tak ponozky v nich pomahaji drzet nozicky. Taky mi musi vse ladit a tak neustale neco dokupuji a kombinuji co s cim … no mamka uchylak:-))) Dokonce mam i par saticek … jednou jsem neodolala a jedny jsem ji oblekla … vypadala v nich rozkosne i kdyz je mela az ke kotnikum … musime s nimi jeste chvili pockat i kvuli zime, preci jenom ji nebylo moc horko…
Veroniko, byla jsem v tom Detskem raji dle tve rady, ale bodicka Oliverky tam maji za 189,– a ne za 159,– … toz nevim zda jsi se spletla ci jsi mela stesti na nejakou akci. Ale jinak moooc dekuji za souradnice obchudku, jsou tam moc hezky vecicky vcetne kocarku a postylek atd. … ale to uz preci vsechno mame … za podivani vsak nic nedam, ze?:-))

Taky se Veronika nadherne smejinkuje … a nejvice, kdyz si s ni ja nebo nekdo povida … je to tak kouzelne ze i kdyz se mi rano chce jeste desne spat a prcikovi uz ne, prinutim se neco povidat a kdyz dostanu nadhernou usmevavou odmenu, s elanem (to prehanim, chi) vyskocim z postele.

Jsem se opet rozkecala, co? No jo, kdyz uz se do psani pustim, nevim kdy mam prestat protoze se bojim, ze se k tomu opet nejakou dobu nedostanu:-)))

Tak dobrou noc a hezke snicky maminkam i miminkam

Sulanek+Veronika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.03.03 00:09

Ahojky Petrus,

jo, ja jsem sice taky nocni zivel a chodim spat kolem pulnoci, ale obcas se mi stane, ze vycerpanim vytuhnu omylem s malou na brichu treba i v 8 … a pak se probudim a jeste vyvinu nejakou cinnost.

Taky mam dvoje puncochacky v56 a jeste jsou trochu velike, ale hodne je oblekam, moc se mi v nich mala libi, mam totiz krome dupacek uz i kalhoty a teplacky a mikinky a vesticky a tak to kombinuji a pak ve vsem novem fotim … no magor matka:-)))

My ty pupinky uz mame taky jemne, uz tam nejsou ty bile spice a osklive zdureni, ale ted je to jemne a drsnoucke a po celem obliceji … a je nam 7t toz jsem zvedava kdy to zmizne uuuplne.

No … je po pulnoci … jdu do hajan

Mejte se bajo

Sulanek+Veronika 7t

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.03.03 12:22

Ahoj Sulanku a Verunko,

to je divný s těma bodýčkama. Fakticky za 159 jsem tam jedno koupila. Na ceny dalších bodýček jsem se teda nekoukala, protože tohle mě cinklo a musela jsem ho Adámkovi koupit.

Já té antikoncepci taky moc nerozumím. Nemůže říct, že bych menstruovala, to ne, prostě třeba odpoledne lehce špiním, že se vložka na to ani nevyplatí vzít (to je téma, co???) a druhý den už nic. To se mi stalo zatím 2 x, takže antikoncepci polykám statečně dál. Tomáš byl chtěl co nejdříve další 2!!!!! děti, ale já o tom pochybuju. Adámek mi stačí dost a dost :-)))

Verunka je pašák, že aspoň takhle přibírá. Musí být nádherně malinkatá, když má 56 a ta je jí ještě velká :-)))) Jsou to prostě miminka k zulíbání.

Tak papa, jdu se naobědvat a pak razíme do práce… máme to nové oblečení, tak to musíme provětrat :-)))))

papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.03.03 13:17

Čauky holčiny a miminka,

tak to máme dnes den jako vyšitý… Adámek už má dnes PÁTÉ bodýčko… jedno si poblinkal, druhé při přebalování počůral, třetí měl pokaděný, protože to měl až na dupačkách, čtvrté si opět poblinkal…takže teď má páté a máme hoďku po poledni :-))))) A já se mámy na začátku těhotenství ptala, kolikrát denně že se ty miminka převlékají :-))))))

Včera jsme se byli podívat v práci a hlavně!!!! ukázat se v nových oblečkách… Adámek sklízel maximální úspěch, jak mu to slu…, ale po kojení se tak rozplakal, že jsem ho nedovedla utišit, až si ho vzala kolegyně a u ní se uklidnil !!! Chápete to??? Takže to jsme se zase předvedli, jak umíme plakat.

Kočky, jak vám miminka usínají přes den? U nás je to vždycky s pláčem. Adámek je unavený a chce spát, když si šmudlá očička a ani na rameni není k utišení. Ale sám neumí zabrat. Jen párkrát usnul na rameni a pak jsem ho přendala do kočárku. Jinak je to vždycky s pláčem. Kdyby měl dudlík, tak se asi ududá, ale pořád ho nechce. Teď si poplakal, nemáme žádné koberce, tak přejíždím přes pantofle, které má Aimy na hraní :-))))), aby nám to aspoň trochu drncalo. Tak tahle usíná přes den. Noční usínání je v poho, protože po kojení sám odpadne nebo mi usne v náručí :-)))) Tak jak na to? Zkoušela jsem i tu plenku přes hlavičku, ale kdepak, asi jak si na to nezvyknul hned, tak už asi ne.

Teď konečně zabral, tak jdu relaxovat!! Hurááá.

papa Veronika a Adámek

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 18.03.03 21:23

Ahoj holciny,

Tak jsme se prave vratili z me kontroly po 6 nedeli, vsechno je OK. Pry nemam skoro zadnou pamatku. Pozadala jsem o pilulky, jeste nevim jak se jmenujou. Taky nedavaj recepty, ale rovnou poslou prikaz po internetu do lekarny, kde si lek vyzvednu pripraveny na me jmeno. No bude neco podobneho, co berete i vy, aby to nemelo vliv na kojeni. Jen doktor zduraznoval, ze se museji brat opravdu presne na hodinu.
Ach jo, chtela jsem jeste neco napsat, ale Lukasek se zrovna probral a ma pekelnej hlad. Tak zatim ahoj, jeste napisu.

Petrus a Lukasek 6 tydnu

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.03.03 22:17

Ahojky Veroniko a Adamku,

s tim body jste meli asi stesti, nevim, probrala jsem tam vse a nenasla jsem zadne levnejsi … ale neva, prochazka to byla hezka a cestou jsme nakoupily spoustu jinych veci:-)))

Na pribalovem letaku k antikoncepci pisou, ze pokud se nedostavi krvaceni do 2 mesicu, mel by se informovat doktor … no mne by i vyhovovalo brat prasky, byt chranena a presto nekrvacet, tobe ne?:-)))

Jeee, Tom je dobry kanec … dalsi 2 deti:-))) … uprimne receno, mne by to ani nevadilo mit dohromady 3 deti … ale ne hned a vzhledem k veku si je asi sotva poridim. Verunka mi v teto chvili take bohate staci, ale rozhodne ji chci jednou poridit sourozence … myslim ze prijde doba, kdy budu touzit drzet opet miminko v naruci az toto z miminka vyroste.

Adamek uz musi byt pekny kusanec … ja ho stale vidim takoveho malickeho jako pod tim slunickem, to byl takovy malicky kralicek … myslim, ze bych ho uz dneska vubec nepoznala…asi bychom mohly i naplanovat na duben nejake spolecne slunecne odpoledne, ze jo?

To oblecenicko z NEXT musi byt kouzelne, taky jsem tam pred casem poridila takove prdacke modre teplacky s ruzovym pruhem a rozsirenou nohavici a k tomu 2 trika (ruzove a bile), a taky riflove nadherne saticky, jenom musim pockat az Verunka trochu vyroste, ma to jeste prilis velkee i kdyz to jsou 62ky ci vlastne na 3M … jsem ji to chtela onehda obleknout, ale neslo to, ty rozsirene teplacky se totiz nedaji ohnout, vypadalo by to priserne:-))) … a saticky jsou az na 6M … uz se nemohu dockat!

Tak se mejte bajo a papa

Sulanek a Veronika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.03.03 22:21

Ahojky maminky a miminka,

tak jsme byly dneska na sonografii briska Verunky kvuli neustalemu blinkani ve Vinohradske nemocnici na detske klinice … no to byl zazitek. Nejdrive jsme oblezly cely pavilon nez jsme se dostaly do tech spravnych dveri … a samozrejme jsme prisly pozde, to vsak nastesti nikomu zjevne nevadilo. Nejak mi vsak zapomeli rici pri objednavani, ze musime mit plny zaludek nez vkrocime do ordinace a tak jsem trochu nakojila, ale pro nedostatek mleka jsme meli do Verunky jeste nalit cajik jelikoz jsme nemely sebou prikrm … a to byl tedy zazitek … sestricka sehnala caj, musim podotknout ze NE detsky, ale normalni cerny caj, jemne oslazeny … trochu sok kdyz vezmeme v uvahu, ze male je 7t a nikdy nic jineho nez mlicko nepozrela. Taky jsme si musely pujcit z luzkoveho savicku … ta ale byla uuuplne hrozna, fuj, mamka nastesti tvrdila, ze videla jak ji sestra vybira ze sterilizatoru … jinak bych ji ten cajik snad nalila jen tak do krku. Nejdrive jsem tedy vytahla prso a snazila se nakojit … vse OK az do doby, nez se kolem mihla nejaka bile oblecena objemna sestra, ktera se ptala tech jinych sester, proc musim kojit zrovna tam … bylo ji vysvetleno ze musime prcikovi naplnit brisko kvuli sonu a ona hned proc kojim tam na chodbe (ja myslela ze to je cekarna do ruznych ordinaci … a vlastne i byla kdyz tam byly lavice), pry za rohem je cekarna a tam si mohu sednout do koutka. Ja rikala ze to uz je preci jedno a ona na to, ze mi to muze byt neprijemne a ja na to ze mi to je jedno protoze jsem si uz zvykla … a ona na to pry ze to muze byt neprijemne okoli … no holky, to mne celkem rozcililo, jak neprijemne? Kojeni je preci prirozena vec a ja sedela na chodbe detske kliniky a ne uprostred Vaclavaku … no mela jsem co delat abych se udrzela a nerekla neco oskliveho. Nastesti se uz vracela mamka s tou savickou na caj a tak jsem malou odpojila od mlekarny pomerne brzo po incidentu. Verunce cajik moc nejel a ta savicka se ji taky moc nelibila, nicmene neco do ni nateklo a jak mamka predpovidala, ihned po zvednuti ho take vyhodila … neco vsak urco zustalo nebot na sonu bylo videt jako ta tekutina putuje mezi zaludkem a jicnem a krkem … no proste jasny zaver byl, ze zaklopka fakt nefunguje tak jak ma … toz se zitra budeme muset jeste dostavit do ordinace na gastro at rozhodnou co s tim … zda nam daji nejake leky ci zda budeme pokracovat zahustovanim s Nutritonem.

A zitra vecer snad taky odjedeme na Moravu … huraaaa … to bude ale pekne narocne…:-))), ale uz se moooc tesime. PC beru sebou a tak se snad obcas pripojim, i kdyz uz ted vim jak narocny program mne tam ceka … kdy se ja chudinka vyspinkam?:-)))

Tak ja jdu koupat a pak krmit at rano vstaneme slusne a vyrazime na Vinohrady vcas

PAPA vsem

Sulanek+Veronika 7t

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.03.03 09:30

Ahojky Sulanku a Verunko,

tak to mě mrzí, že máte takové zdravotní problémy. Jsem zvědavá, co vám na to předepíšou.

Taky se divím tomu přístupu ke kojení na veřejnosti. Já kojila na Smíchově v nákupním centru, vlezli jsme si do koutka, abychom tam měli klid, ale nikdo nic proti kojení tam neměl. Naopak, obsluha to komentovala, že už „jsme po obědě“ a můžeme vyrazit na další nákupy :-))) A zvlášt ten zdravotnický personál, to je teda síla. A víš co? I kdybych kojila na Václaváku, je mi to jedno, hlavně je, že Adámek má hlad a ten se musí uspokojit. Tak Václavák, neVáclavák :-))) Miminko je přece přednější.

Papa Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.03 10:06

Zdravím mamči a jejich zlatíčka.Tak jme byli včera na očkování ve 3měs.Karolínka váží 5,70kg a měří 58,5cm.Nejdřív jsme dostali očkování na lžičku,to Kája krásně spolkla a pak dostala do každého stehýnka injekci.Doktorka říkala,že jedna se snáší dobře,druhá hůř.Dostali jme čípky,kdyby měla horečku.Karolínka plakala,ale v kočárku usnula.Doma byla v pohodě,nakojila jsem jí pak si zdřímla a potom jsme šli koupat.Koupání se jí moc líbí,kope nožkama,směje se a povídá.Ale jakmile jsem jí vyndala z vany na přebalovák,tak to začalo.Karolínka plakala a nebyla k utišení,nepomáhal dudlík ani chování.Jednu nožičku měla zarudlou,horkou a nateklou v místě vpichu.Sˇli jsme kojit,to bylo taky na prd.Chvíli sála pak brečela a pořád dokola.Můžu vám říct,že takhle ještě nebrečela,úplně štkala a vzlykala chudinka malá.To trvalo půl hodiny.Pak jsem jí šoupla do postýlky aza chvíli usnula.Ze spaní popotahovala a kníkala.Za hodku se vzbudila,tak jsem jí nakojila,už tolik nebrečela.A pak byla v pohodě, v 9 večer to zalomila a spala až do 4 do rána.Tak doufám že už to máme za sebou,dnes je už dobrá jenom na té nožičce kam dostala tu horší injekci,má červenou bouličku.Nejhorší je,že jsem jí nemohla nijak pomoct.Tohle očkování nás čěká zase za měsíc,tak se máme na co těšit.A vám přeju aby to vaše mimča zvládli lépe.Tak to byly naše zážitky z očkování.Mejte se pa Gabča s Karolínkou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.03 13:51

Ahoj holky a miminka,
tak „na Mikisce“ se už taky rodí… To nám to ale utíká.
Sebrala jsem u vás inspiraci a toho našeho drobka jsem oblíkla do punčošek a mikinky. No, každopádně vypadá jako velkej kluk :o) Už se mi ho ani do dupaček nechce oblíkat, vypadá takhle rozkošně. Sice mu jsou punčošky trošku větší (vel. 62-74), ale aspoň mu chvilku vydržej. Sháněla jsem úplně obyčejný s kšandičkama, ale samozřejmě nikde žádný neměli. Tak má krásný bleděmodrý s příměsí lycry, bez kšandiček (ale krásně mu držej) a jsou na nich kytičky. Prostě je slaďoučkej.
Opupínkování nám zmizelo, už nemá ani drsný tvářičky. Mažu mu je 2× denně kosmetickým krémem od Bubchenu a opravdu to dobře snáší. Na Johnson´s má alergii.
Co se týče menstruace - dostavila se v 7. týdnu. Beru taky antikoncepci Exluton, prý nemá na menstruaci žádný vliv, protože neobsahuje estrogen. Takže krvácení může přijít kdykoliv. Já osobně bych byla radši, kdyby se ještě pár měsíců neobjevila :o)
Taky jsem u Irenky pobrala inspiraci a Matýskovi jsem založila webový stránky. Učím se metodou pokus - omyl, takže zatím nic moc, ale aspoň mám radost z toho, že mi nezakrňuje mozkovna :o) Kdybyste chtěli juknout, je to www.sweb.cz/matyas.nydrle
Co se týká cvičení, už jsem byla jednou v posilovně :) Doma se opravdu nedonutim.
Jo a k tématu kakání - Matýsek kaká 1 - 2× týdně. Byli jsme i na vyšetření, to když nekakal 14 dní, ale prý je všechno a poho, a navíc už jsem si zvykla tak ani nepanikařím.
Budu končit, venku se udělalo sluníčko, tak vyrazíme do přírody.
Ahoj Katka a Matyáš (9. týden)
PS. Sulánkovic Verunko, přejem Ti aby to všechno dopadlo dobře a Ty ses mamince uzdravila a pořádně přibírala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.03 14:53

Zdravím všechny maminky a miminka.

Včera se u nás mohutně slavilo:-). Madlenka má přesně 3 měsíce svého života za sebou. Taky vám to tak rychle utíká? Naštěstí dny jsou teď stále krásnější, delší a procházky nádherné. Magda musí mít stříšku u kočárku úplně staženou dolů a pozoruje všechno kolem, hlavně stromy. Já ji k tomu stále povídám … co vidíme, co budeme dělat, jak ji mám ráda,…Jestli nás někdo vidí, tak si asi myslí, že jsem tydýt:-). Ale Magdě se to moc líbí a krásně mi odpovídá. Prostě žádný monolog, skvělý dialog.

V tomto týdnu jsme byly na prohlídce u pediatra. Naše aktuální míry manekýny jsou: 6,26kg a 63cm. Jinak jsme krásné, úžasné a zdravé miminko. Za tuto chválu Magdalénka pana doktkora náležitě odměnila - předvedla mu sílu svých hlasivek v plném rozsahu. Ještě neví, jak reagovat na chválu od mužů, ale časem to určitě zvládne. Sono kyčlí máme taky OK.

K tématu menstruace chci jen dodat, že je to fakt velmi individuální. Já jí zatím nemám a doufám, že ještě nějaký čas mít nebudu. U první holčičky jsem ji dostala po 7 měsících. Ale má kamarádka u obou dětí hned po ukončení šestinedělí a to plně kojila do roku. No a další známá kojila do kluka 3 roky a mestruaci dostala, až ho úplně odstavila. Ale pak měla problémy znovu otěhotnět. Tak nevím, co je lepší.

Musím končit. Magdu omrzelo koukat se na hrazdičku, tak jdu plnit své mateřské povinnosti. Jdeme drandit s kočárem.

Mějte se moc krásně a piště.
Chci ještě pozdravit Gábinu s holčičkama. Konečně nějaké holky.

Iveta s Magdalénkou /13týdnů/

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.03.03 16:47

Ahoj Gabčo a Karolínko,

my jsme to, teda Adámek, snášel dost špatně. Po očkování jsme byli na procházce a to ještě šlo, ale začalo to, až se probudil. Hoďku nebyl k utišení, žádné osvědčené triky nepomáhali… no hrůza. K tomu blinkal jak šílený a i natrávené mléko…trvalo to do večera, kdy vysílením usnul. Ale taky tak lítostivě plakal a vzlykal a popotahoval a máš pravdu, nejhorší na tom je, že mu člověk nemohl pomoci :-((((( Uvidíme, co bude při druhém kole očkování. Už teď mě jímá hrůza.

Papa zatím Veronika

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.03.03 16:54

Ahoj Sulanku a Verunko,

to víš, že by to bylo bezva. Já se bez těhle pravidelností klidně ještě nějakou dobu obejdu :-)))

Taky si myslím, že teď máme miminek dost a dost, ale kdo ví??? Říkala jsem si, že už porod nechci zažít, ale teď už to zapomínám a samozřejmě, že se dá všechno přežít.

Adámek je už VELKEJJJJJ :-))) kluk!!! Máš pravdu, už bys ho nepoznala. Byl takovej maličkatej uzlík, teď má 6,2 kg a tváře jako slabikáře (po mamince hihi) a dvě brady. Jako starosta nebo Budha. Už je s ním sranda, ale když se na mě usměje, jsem nejspokojenější mamka na světě. Ale to asi každá z nás.

Bezva nápad někde se potkat, až bude hezky. Bydlíme na Žižkově, ale mám auto, tak můžu kamkoliv zajet. Tady je docela dobrej park Parukářka nebo Riegrovy :,-(y jsou taky bezva, ale říkám, není problém někam zajet.

zatím papa

Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 18:54

Ahoj mamči a mimča,
Alešek spinká,čumáček jeden,tak mám příležitost mírně se rozepsat.
My teď totiž máme trápení s vyrážkou.Dětská doktorka řákala,že má malej novor. akné,jenže se to pořád nelepšilo,tak jsme zašli ke kožařce a je to bohužel ekzém.
Ještě ve středu to vypadalo téměř hrozivě,tvářičky měl úplně červené,drsné a suché s hnisajícími ložisky.taky po tělíčku měl semtam nějaký pupínek.asi ho to chudáčka moc škrabalo,pořád plakal a budil se ze spaní.K tomu se nám přidalo bolení bříška,já nespala dvě noci a byla jsem už fakt zoufalá.
Dostali jsme milion mastiček a vodiček,teď už je líp,bříško povolilo,mastička zabrala a malej už má nejhorší trápení za sebou.
V úterý jdeme zase na kontrolu,ale nějak se s tou kožařkou nemůžu domluvit.Sama neví,jestli se jedná o atopiký ekzém,nebo jen o něco přechodného a příčin prý může být strašně moc.Takže teď mažeme a natíráme,tvářička se pěkně zahojila,ale hrozím se toho,kdy to vyskáče zase.Koupat se má jen 3× týdně,to je škoda,koupání máme moc rádi a pěkně po něm spíme.
Doufám,že nemáte podobné problémy,pokud ano zkuste poradit.
Jinak jsme zdraví,Alešek pěkně papá,kojíme furt pryč bez problémů.Začíná se zajímat o hrací kolotoč,hrazdičku i zvonící myšky.Když má náladu,krásně se směje a vyluzuje směšné zvuky.
Je to sranda,zrovna spinká a přitom prdí,to bude zase náklad.
Baryna a Alešek/skoro 7t./

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 19:20

Ahojky,
taže jen v rychlosti a nezaregistrovaná. Kontrolu po šestinedělí mám za sebou, paní doktorka byla velice příjemná, jsem prý v pořádku a dostala jsem antikoncepci, myslím Exluton. Ondrášek má 6 kilo, je to pěkný pucek a dneska jsou mu 2 měsíce. Neuvěřitelně to utíká. Krásně se směje a občas žbrblá nahlas, teda když má náladu. Když ne, tak dokáže být pěkný protivka a umí teda slušně ječet. Tak vám připadaj tak děsně legrační ty jejich holý dásničky?? Taky mu roste mu spousta nových vlásků. Co se týká toho akné, tak naštěstí nic nemá, jsem docela ráda. Taky bych potřebovala mít takovou pleť jako on, mám pocit, že jsem asi furt ještě v pubertě, nechápu proč se mi ještě v mém věku dělají „beďary“.:-)) No nic, Ondrášek si začíná pokňourávat, utíkám ho vykoupat a pak šupky do postýlky. Bohužel jsem si nestihla přečíst všechny příspěvky, tak to snad napravim o víkendu.

Irena + Ondrášek (2 měsíce)

PS: Tak dneska konečně začalo oficiálně jaro, neni to super??

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.03.03 09:32

Ahoj maminky a miminka!
Tak máme za sebou čtyřměsíční očkování (čtyřkombinaci), kterého jsem se obávala a musím říct, že jsme to přežili docela dobře. Podělím se s vámi o průběh.
Před měsícem Mojánkovi nožička hrozně zčervenala, otekla a měl to úplně rozpálené. A samozřejmě plakal, až mi to rvalo srdce. Když jsem mu na to dala studený obklad, tak chudák začal plakat ještě víc. Po půlhodinovém lítostivém breku jsem mu nakonec dala půlku paralenového čípku a pak se zklidnil.
Kamarádka mi poradila, ať na tu nožičku hned, jak přijdeme domů od doktora, dám preventivně tvaroh. Tak jsem mu tam naplácala asi polévkovou lžíci tvarohu, lehce převázala kapesníkem a světe div se! Ani nezaplakal, vůbec mu to nezpuchlo a teplotu měl jen 37,8 (ty obklady jsem mu dala celkem tři ? druhý asi po třech hodinách po tom prvním a třetí na noc). Byl jen trochu víc unavený než obvykle a přišlo mi, že si sem tam zakňourá, což jindy moc přes den nedělá. Možná to byla náhoda, ale za zkoušku to stojí!
Ať to s miminkama hezky zvládnete a není moc pláče! Já se přiznám, že když malému píchali ty injekce, tak jsem se musela hodně držet, abych nebrečela taky?
Krásné slunné jarní dny přejí
Ivča a Mojánek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.03.03 09:56

Ahoj Ivčo,

my jdeme na druhé kolo očkování ve čtvrtek. To jsem zvědavá, jak to bude Adámek podruhé zvládat. Poprvé to byla katastrofa, takže si taky koupím tvaroh a uvidíme :-)))) Adámek teplotu neměl, tak jsem mu čípek nedávala. Měl ji Mojánek? Nebo jsi mu ho dala jen aby se zklidnil? Taky vůbec nevím, jak mu ten čípek vpravit do tý malý prdelky. Tu půlku jsi rozřízla podélně? To jsou otázky, viď?

Díky a papa

Veronika a Adámek

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 22.03.03 20:20

Ahoj mamci,

Nas ceka prvni ockovani za tyden a uz ted se bojim, jak to bude snaset. Taky si preventivne koupim tvaroh, tim se urcite nic neskazi. Treba to nejak bere horkost a miminka to tak neboli.
Lukasek prave spinka, je to takovej ranni lenoch :). Vydrzi spat do 11h dopoledne. Teda v 9h rano se musi napapat, ale pak zase rychle usne az do 11h. Zato vecer je to snad cim dal horsi. Bezne ho uspavam skoro 2h a nakonec po 11h vecer usne. Ja jsem vzdycky uplne vyrizena. Taky porad netrpelive cekam na nejake delsi spaci intervaly. Jednu dobu to vypadalo, ze uz zvladne spat i 4h, ale zase si to rozmyslel, ulicnik jeden. Dodrzuje sve 2,5-3 h intervaly vnoci. No jo, ja uz jsem si na to zvykla, ikdyz spat aspon 4h hodky vkuse by se mi urcite libilo vic.
Ted jsem si vzpomnela, jak probiha uspavani u Veroniky. Prejizdet doma kocarkem po backorach, to jsem se fakt pobavila. Uz jsem slysela, ze se prejizdi pres prah u dveri, ale ty backory, to je krasne originalni.
Jinak jsme zdravi, pupinky na oblicejiku mizi, uz jen takove cervene flicky a trosku suche tvaricky, ale to jsem zacala mazat detskym mlickem. Lukasek to teda nema rad, a vubec zadne takove opecovavani, jako cisteni usi a nosu, to fakt nesnasi. Na prebalovani si uz zvykl, to nebreci, dokonce i oblekani se vetsinou obejde bez place. Je to zajimeve, jak se meni. Na zacatku u vseho tak brecel a ted to bere uz vklidu.
Prochazky ma taky rad, i kdyz moc nespinka, jen tak kuli oci, co se to kolem deje. Taky si s nim povidam a jestli nas nekdo pozoruje, tak si rika, co je to za samomluvku :)
Venku jsem zatim nekojila, a priznam se, ze by mi to nijak nevadilo. Ale manzel mi tvrdi, ze tady v Americe to radsi nemam delat. Pry by me nekdo mohl zalovat za neco nemravneho na verejnosti. No mne to teda pripada jako blbost, ale jeste moc neznam jejich pristup. Doktor se vzdycky divi, ze jeste kojim, mysli to teda v dobrem, jen to tu neni asi moc zvykem.
Ono je teda pravda, ze maminky maji jen 6 tydnu materskou dovolenou, sila co? Zamestanavatel jim zadne misto drzet nemusi, tak jim nic jineho nezbyva, pokud o tu praci nechtej prijit. Tak hold musi do prace a dite strci nekam na hlidani. Tim padem je to s kojenim asi dost nemozny. No ja teda nepracuju, Lukaska si chci uzit do konce roku. Pak bych sla do prace, ale nebude snadne neco najit. Hlavne to papirovani kuli imigracnimu uradu atd. No, tak jsem se zase rozepsala o necem trochu mimo, ale urcite to rychle prebehnete.
Jinak me teda dostal Sulanek s tim cernym cajem pro Verunku. Vubec nechapu, jak v nemocnici na detskem oddeleni nemaj detsky caj nebo spis sunar. To by melo byt naprosto samozrejmy. O tom kojeni na chodbe ani nemluvim.
Mejte se pekne,

Petrus a Lukasek 7 tydnu

Kacik5
Nováček 3 příspěvky 22.03.03 22:54

Ahoj Veroniko a Adámku,
mému Honzíkovi budou 7.4. čtyři měsíce a podle Tvých komentářů myslím, že Tvůj Adámek bude přibližně stejně starý. Mám tudíž ve stejnou dobu stejné problémy a proto jsem se rozhodla napsat. Mám sice 5 kamarádek, které mají miminka, ale to moje je z nich nejstarší, takže funguju jako „zasloužilá matka“ - což je opravdu jenom z jejich pohledu… Já sama bych potřebovala občas poradit, nebo alespoň s někým konzultovat jestli je to nebo ono normální a jestli to třeba také cítí stejně…
Tak třeba s tím usínáním to mám stejné. Večer koupeme, potom je večeře a Hanýsek krásně usne na rameni. Ani neprotestuje, když ho dávám do postýlky. Zato přes den… Když nejdeme na procházku - v kočárku usne v poho, tak začne plakat a to už je jasné, že se mu chce spát. Usne jedině v náruči - za chůze po bytě anebo musím ležet vedlě něho. No, asi jsem si ho trošku rozmazlila… Já prostě nejsem z těch matek, které dítě nechají v postýlce, dokud se neupláče do spánku. To bych nemohla. Takže v tom Ti asi neporadím, sama nevím, jak to změnit. Ale jinak je to miláček. Stále se na mě usmívá a nikdy neplakal déle než půl hodiny. Tak si říkám, že nemůže být úplně všechno bez problémů, to by asi ani nebylo normální. Když slyším kamarádky, že Ty jejich míma pláčou třeba 4 hodiny v kuse, to si neumím představit..
Chtěla jsem se zeptat - kolikrát denně jí Adámek a jak dlouho? V noci spinká? Hanýsek do nedávna spal od 21:30 do 05:30 ( už od prvního měsíce - asi je „spavec“ po mně) a teď se občas vzbdí v 03:00, tak nevím, proč se to změnilo.

Mějte se moc hezky,
Katka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 23.03.03 14:07

Ahoj holky, měla jsem delší výpadek a ještě jsem se ani neprokousala všemi komentáři, mám je stažené, že si je přečtu pak v klidu.
Nevím, jestli jste na tom některá podobně, asi ne, mám pocit, že všechny zvládáte všechno levou zadní a že krásně spinkáte… :)) Já jsem docela mimo už delší dobu, z našeho zpočátku vzorného spinkajícího dítka se koncem 3. týdne stal někdo jiný… takže k věci: už od 4. týdne kojím přes den každou hodinu, max. hodinu a půl, v noci to bylo docela dobrý, po 2,5 - 3 hodinách, jak kdy, někdy taky po 3,5 h. Kojení přes den po hoďce by mi nevadilo, ale už skoro druhý týden se Marcelek budí v noci taky po hodině nebo hodině a půl a ze mě se stává pomalu a jistě ploužící se unavená troska, myslela jsem, že je to přechodné období nějakého růstového spurtu, ale je to tak už dlouho, takže kojím 24 h denně po hodině, mezitím nosím kvůli odříhnutí a přebaluju, takže výsledný čas, který zbyde pro mě rovná se nule. Mlíka mám dost, stravu kvalitní a pestrou, všechno v pohodě, jen ten malej je pořád hladovej (anebo že by jen toužil po žužlání a mazlení?)… začínám být z toho divoká, nemůžu si nikam pořádně zajít a hlavně se nemám šanci vyspat, omezovat M. zá:,–(ně nechci a plakat ho taky nechávat nechci, dudlíka odmítá, přikrmovat na noc odmítám já… hlavně mě dokážou vytočit rady babiček, abych ho nechala vyřvat, že ony to tak taky dělaly (zabíjela bych za tyhle názory), říkám si, že kolem 3 měsíců by si mělo miminko vytvořit nějaký režim, tak jsem odhodlaná to vydržet (teď budeme mít 2 měs.), jestli do té doby nezkolabuju. Ze včerejška na dnešek spal dvakrát po dvou hodinách, to je pro mě hodně, věřte tomu nebo ne, já jsem se „vyspala“. Tak mám čas taky juknout chvíli na emimino a ozvat se. Doufám, že tahle „žrací“ krize pomine co nevidět, držte mi palce, nechci to vzdát, kojení je pro mě strašně krásný a nerada bych se ho sobecky vzdala jen kvůli tomu, abych se JÁ vyspala. Manžel pomáhá jak může přes den s normálníma pracema, ale v noci kojit místo mě nemůže:))
Docela by mě zajímalo, jestli máte některá taky takovou zkušenost a jak to dlouho trvalo. Podle různých poradkyň laktační ligy apod. a podle mé por.asistentky jsou potřeby miminek individuální a nemám si z toho dělat těžkou hlavu, některá mimča prý vyžadujou prs i dvakrát třikrát za hodinu…

Před chvílí jsme se vrátili z procházky, opět klasicky přesně za hodinu začal hystericky brečet hlady, tak jsme honem spěchali domů, je nádherně teploučko, jaro, mám z toho radost.

Pupínky nám pomalu a jistě mizí, dělají se pořád jen na bradičce a dole na tvářičkách, přesně v místech, kde bývá opatlaný, když papá nebo slintá, tak se to snažím často utírat a omývat převařenou vodou a takovou speciální vodičkou (Daliange).

Váha 5,20 kg, 60 cm, rosteme jako z vody (vlastně z mlíka) - aby ne, když je pořád přisátej!
Velikost oblečků - jak co a jak který výrobce, převážně 62, dupačky vel. 68, končíme pomalu s plenkami MINI, mám pocit, že ho škrtí, koupila už jsem MIDI 4-9 kg, jsou mu volnější, ale bude v nich myslím víc v pohodě.

Krásně se chechtáme nahlas, hlavičku taky drží už skoro sám, když se mu chce, je to náš malej užvatlanej nenasytnej brouček, fakt stačí jeden úsměv ráno na maminku a únava z nevyspání je skoro pryč…

Ještě jsem neměla čas jít k holiči ani na kosmetiku ani na pedikúru, prostě nikam, ani na návštěvu, jak jsem psala, jsem troska, takže není čas ani nálada… ani návštěvy neorganizujeme zatím žádný, jen k babičkám. Hubnu rychle (samovolně, nesnažím se), asi to bude tím kojením a tím, jak se nevyspím, pořád nosím a chodím atd… už mi zbývá „jen“ 7 kilo - to je docela slušný na to, že jsem měla +25 kg před porodem a +13 po propuštění z porodnice, ne? Je fakt, že nemám moc času na jídlo, ale neodbývám se, jím zdravě, vynechávám tučný a sladký, hodně piju a snažím se ve volných chvilkách mírně cvičit, hlavně posilovat břicho, zadek a nohy.

Mějte se krásně, jdu si teprve teď přečíst, co jste tady vyplodily.
Ahoj Johanka a Marcel 7 týdnů a něco.

Vložit nový komentář