Veronika a Adámek (15.týdenní)

Rodičovství

Ahojte holčiny a miminka, tak jak se máte? Zrovna trpím. Adámek nevydrží od kojení ke kojení být vzhůru. Přes den kojím po 2 hodinách, takže když už je tak hoďku vzhůru, začne kníkat, to je signál, že je unavený a chce spinkat, protože ani nošení na rameni nepomáhá. Vždycky jsem ho dala do kočárku a přejížděla přes práh, aby usnul. Někdy to trvalo déle, někdy krátce.

Dnes jsme byli u Tomášovi mámy a Adámek chtěl spát, Tomáš si ho vzal do postele a Adámek taky usnul i bez drncání. Tak jsem si řekla, že to jde taky bez toho a že to teda zkusím ho dát do kočárku, ať se trošku vypláče, protože na Tomovi taky plakal, ale za chvilku byl vyčuměný a nakonec v klidu usnul. Tak jsem ho dala teď do kočárku v domnění, že trošku bude plakat a usne. Jenže ouha, řve a řve a řve a nic nepomáhá. Vím, že je hotovíčko unavené, ale řekli jsme si, že to vydržíme. Tak teda vydržíme??? Uvidíme. Tom ho už 2 x vysápnul, měl ho na rameni, kde se na chvilku uklidnil, ale za chvíli začal zase, takže je unavenej a nemůže zabral. To jsme herodesové.

Ale jakpak jsme na tom jinak? Podstoupili jsme očkování obrny na lžičce, které proběhlo naprosto v pohodě. Adámek teda na lžičku není zvyklý, ale paní doktorka mu to do pusinky nějak vpravila. Rovnou jsem jí říkala, že to první kolo očkování mělo u nás dramatický průběh. Chce mu dát při druhém kole tu samou látku a pokud by to bylo opět dramatické, při třetím kole mu dá něco šetrnějšího. Myslím, že jí poprosím, aby to už udělala nyní.

Nechápu, jak je to možné, ale Adámek když prdí, tak i smrdí !!!!!!!!! Fakticky. Ne teda vždycky, ale nedávno se to objevilo :-)))) Jestli má na to vliv i to, co já jím? Nebo se to v něm nějak divně mele, asi.

Nedávno jsem se potkala s kolegyní z práce, která je taky na MD a povídaly jsme si o našich pokládkách a taky mimo jiné o kojení. Teď už je to neskutečná pohoda, protože Adámek i její Oskárek jsou během 10 minut najedený. Doby, kdy jsme seděly i 2,5 hoďky u kojení a kojily a kojily jsou už nenávratně pryč. Aspoň doufáme :-))) Takže JOHANKO VYDRŽ!!!! Bylo to děsivý, každý říkal, že je nutné nechat miminko vyřvat, že už nemůže mít hlad, ale nenech se zmást. Ono je rádo s maminkou a i to žužlání ho uklidňuje. Má prostě to SVOJE JISTÝ!!!!!!! Zlomilo se to tak ve 2 - 2,5 měsících.

V 15.týdnech života Adámka už má to zlatíčko svůj rytmus, takže jsme v poho. Přes den kojím po 2 hoďkách, víc bohužel Adámek nevydrží a řvát hlady ho nehodlám nechat. Usíná kolem 21 hoďky a spí tak do 3 - 4, jak kdy (nějak se mi pohoršil, spával do 5) a pak se vzbudí kolem 6 - 7 a je vyčuměný a nezabere. Zabere až za hoďku a na hoďku. Mezitím se stihnu nasnídat a osprchovat se, takže to nejdůležitější pro mě ze dne mám za sebou a jsem v klidu.

Když si hrajeme pod hrazdou, nebo si jen tak povídáme, posiluju břišní svaly. Někdy se mi podaří i 6×50 „lehsedů“, ale klasické lehsedy do nejsou. Znáte to, jen se položit, nohy pokrčit a trochu se zvedat, ale ne až úplně ke kolenům. No vy mi rozumíte. Musím být na jaro pěkná mamka :-))))))
Strašně rád si „sjíždí ruce“, cucá si je a dělá u toho děsné zvuky :-))) Tak jsem si řekla, že mu dám do ručičky dudlík, aby si ho do pusinky vpravil sám a zkoušel dudat. Nějak si ho tam vpravil s mým asistováním, ale že by klasicky dudal, to ne. Musela jsem mu ho přidržovat, aby mu nevypadnul. Naštěstí u toho nezačal plakat, ale stejně to bylo na houby. Takže opět bez dudlíku.
A možná, že Adámek bude levák. Většinu věcí „dělá“ levou rukou. Tom si toho všimnul, tak se mu snažím dávat hračky i do pravé ručičky. Tu sice neodmítá, ale ta levá mu jde prostě lépe. Je to určitě brzy říkat, že bude levák, ale je to stejně zvláštní. No má po kom. Moje mamka je odnaučený levák, tenkrát se to dělalo a Tom umí dělat i levou rukou. Tak možná, že ano, ale TEĎ to opravdu neřeším :-)))))

Jak jste na tom s koupáním? Jak často koupete? My zatím koupeme každý druhý den a zatím to nevypadá, že bychom tím Adámkovi udělali nějaký zmatek, když jeden den koupeme a druhý ne. Prostě kolem 21 hoďky odpadá a spinká.

V sobotu jsme byli na Matějské. Adámek se tam probudil, koukal z autosedačky všude kolem. Koupili jsme mu balónek na kočárek a drandili jsme. Sem tam jsem si říkala, jestli bychom neměli odejít, protože tam byl děsný rámus, aby nám klučina neohluchnul, ale zvládli jsme to na 1 *. Adámek pak začal mít hlad, jenže z parkoviště to vypadalo, že vyjedeme až tak za hoďku, takže jsem kojila v autě :-)))) No a co by ne? Adámek se napapkal a my v klidu odjeli domů. A jelikož bydlíme kousek od Flóry, kde otevřeli nové nákupní centrum, tak jsme se tam rovnou vypravili. NUTNĚ :-)))) jsem potřebovala kalhoty, tak jsem si je taky a hned dvoje koupila. Ale to byla povinnost !!!!!!! koupit, byly totiž zlevněné, jedny za asi 350 a druhé za 550, z původných nějakých 1300,– NO TO JE PŘECE POVINNOST KOUPIT !! :-)))))))))))) Dětský krámek tam sice je, ale výběr veškerý žádný, pro miminka skoro nic hezkého a je to tam předražené.

A víte, jak jsem dopadli s tím vydušením Adámka, jak jsem to popisovala nahoře? Ve 20 hodin se najedl a odpadnul tak, že si zadělal na půlnoc a teď spinká. Není sice přebalený, ani v pyžamku, ale budit ho nebudu přece. Jen ho přenesu. Chudinka byl tak unavený.

Tak jsem se zase rozkecala a jdu se hodit do polohy ležícího střelce.

Papa, opatrujte se a taky své pokládky

Veronika a Adámek (zítra 15.týdenní)

Váš příspěvek
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 24.03.03 10:15

Ahojky při pondělku,
opět je tam krásně, těším se, že se odpoledne vyvalíme s broučkem na zahradu. Doufám, že vydrží spinkat v kočárku, i když nebudeme nikam pochodovat. Já jsem o víkendu konečně předcvičovala, poprvé po půl roce a docela jsem se zřídila, hlavně nohy mě hodně bolej. Verčo si pašák, to bříško posiluješ vydatně:-)) . Taky jsem chtěla uklidnit Johanku, s tim kojenim to bylo u nás podobný, přes den chtěl Ondra baštit po hoďce, max. hoďce a půl, akorát v noci vždycky spinkal bez problémů. Taky jsem si řikala, že nemůže mít hlad, ale hrozně plakal a „prso“ mu vždycky pomohlo se utišit, tak VYDRŽ!
My teď papkáme přes den po 2 hoďkách, k večeru už bývá protivnější, asi jak je unavený, ručičky si taky strká do pusinky a mne si očička. Někdy přes den má problémy zabrat a pláče a pláče, i když je jasný, že je unavený, tak ho chovám a nebo opět přijde na řadu prso a udumlá se během 2 minutek a pak krásně spinká. Koupeme ho každý večer a spinkat dáváme okolo osmé. Vydrží do 3 a pak tak do půl šesté. A pak už teda rozhodně spinkat nechce, takže to je pro mě docela horor.
Taky jsem si v sobotu udělala radost a nakupovala, koupila jsem si sportovní kaťata, džíny a nějaký trička, takže jsem potěšila svou vyprahlou dušičku:-). Ale těch peněz, ach jo!

Tak přeji krásné sluníčkovské pondělí a papa

Irena a Ondrášek (9. týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.03 10:28

Ahoj Verčo a ostatní mamči s mimči.Tak Karolínka si taky sjíždí ručičky,dělá to poslední dva týdny.A vůbec nevím proč,zkoušela jsem jí dát do ručičky kousací kroužky,ale ještě v ručičce nic moc neudrží.Snad už se jí neklubou zuby?Koupeme každý den,Káje se to moc líbí.Jen co jí položím v koupelně na přebalovák,začne se třepat radostí.A když jí pokládám do vany tak přivírá oči,asi jak čeká kdy už bude ve vodě.Skoro pokaždé se vyčůrá do vody :) čuník jeden.A pak cáká,kope nožkama,směje se a povídá.Taky ty svoje pokládky pořád pusinkujete?:)) Já jsem hrozná pusinkuju jí na nožičky,ručič­ky,nosík,tvářič­ky,hlavičku atd.někdy si říkám,že jsem prdlá a co si teprve musí myslet Karolínka.Moc ráda se dívá na sebe do zrcadla.Dělám na ní cukrbliky,tak se tomu směje.O víkendu jsme byli celá rodinka na chalupě,opékali jsme si špekáčky to bylo príma:))Karolínka jěště denní rytmus moc nemá.Přes den kojím po 3hod.,koupeme někdy v 6h někdy v 7h.Usíná taky jak kdy.Ale spí mi třeba od 10 do 4-5h do rána,je to moje hodné zlatíčko.Dnes vyrážíme na nákupy,potřebovala bych boty a něco hezkého na sebe tak uvidím.Ala chtělo by to vyrazit do Prahy,tam by se to nakupovalo.Cvičím taky sice už jsem na své původní váze,přibrala jsem jenom 8kilo, ale posiluju 3X týdně 20min. břicho,zadek,no­hy.Tak se mějte krásně užívejte si nádherného počasí pa Gabča s Karolínkou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.03 12:04

Ahoj Veroniko,

mám holčičku dnes právě 10 měsíců starou, takže k Vám do deníčku nepatřím - Adámek je přece jenom o nějaký ten týden mladší, ale chtěla bych se s Tebou i ostatními maminkami podělit o své zkušenosti s očkováním.

Asi každá maminka je nešťastná, když vidí toho svého drobečka trpět. My jsme si to při očkování „vyžrali“ až do dna, takže máme bohaté zkušenosti.
Už na první dávku kombinované vakcíny (záškrt, tetanus, dávivý kašel, haemophilus) ve 3 měsících, měla moje Kačenka obrovskou reakci - horečky přes 39, neklid, pláč. Byla z toho samozřejmě úplně rozhozená a zůstalo jí velmi neklidné, přerušované noční spaní (do té doby spala krásně tvrdě, budila se 1× za noc na kojení). Máme skvělou a pečlivou paní doktorku, takže při očkování ve čtyřech měsících odložila úplně očkování proti žloutence, a kombinovanou vakcínu rozdělila na dvě poloviny podané po 5 dnech. Přesto opět po každé té polovině měla Kačenka opět horečky přes 39 a jednou také oteklou a bolestivou celou nožičku. Paní doktorka pak rozhodla dávku kombinované vakcíny v 5 měsících odložit o půl roku, aby měl imunitní systém možnost se vzpamatovat.

Mezitím, od 1.1.2003 vstoupila v platnost vyhláška Ministerstva zdravotnictví, podle které může dětský lékař sám předepsat použití šetrnější, neživé očkovací látky (tzv. acellulární pertuse). V tomto případě ale není očkování hrazeno zdravotní pojišťovnou. Jedna dávka kombinované vakcíny tak stojí 900 - 1200 Kč. Šetrnější očkovací látka je hrazena pojišťovnou pouze v případě, kdy je její použití doporučeno dětským neurologem nebo imunologem. Vakcína se objednává zvlášť na Hygienické stanici, takže se jedná o vcelkou zdlouhavou záležitost. Takže Veroniko, pokud chceš nechat Adámka očkovat šetrnejším způsobem, určitě si to začni domlouvat s lékařem s dostatečným předstihem.

Zatím ještě bohužel nemůžu z vlastní zkušenosti potvrdit, že na tuto vakcínu opravdu žádná reakce nebyla.
Kačenka ji měla dostat na začátku března, ale krátce předtím měla horečku při prořezávání zoubků. Jakékoliv očkování by se podle mé doktorky mělo provádět nejdříve 3 týdny po poklesu teplot. Minulý týden byla Kačka očkovaná proti obrně, a to standardní živou očkovací látkou na lžičku. Opět následovala uprostřed noci horečka přes 39 a navíc ještě zvracení. Ještě po týdnu není ve své kůži, je hodně ospalá, rozmrzelá a navíc mi přestala jíst. Na druhou dávku proti obrně (v květnu) pro Kačku budu opět objednávat šetrnější neživou očkovací látku, která je podávaná injekčně.
Již dvakrát odložené očkování kombinovanou vakcínou se znovu odkládá o několik měsíců. Jak je vidět, dodržení očkovacích termínů není tak důležité.

Koukám, že jsem se nějak rozepsala ze široka, snad si z toho vyberete to podstatné a užitečné.

Přeji všem mrňouskům přežití všech očkování bez následků.

Petra + Kačenka 10 měsíců

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.03.03 12:45

Ahojky Petro s Kačenkou,

tak to je asi ta varianta, o které mluvila paní doktorka, že ta vakcína je šetrnější. Na očkování jdeme ve čtvrtek, tak se tam zkusím na to poptat. Nevadilo by mi, že bych za to připlatila, i když Adámek horečku neměl a druhý den byl už skoro v pohodě. Samozřejmě byl ukníkaný, vzlykal, popotahoval nosem, plakal a hlavně blinkal jak Alík :-))))

Jednoznačně díky moc za rady, určitě to některá z nás využije. Máš pravdu, vidět ty naše pokládky trpět, to je síla, protože jim nemůžeme pomoci.

Papa a díky ještě jednou

Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.03.03 12:48

Ahojte holčiny,

to je náááááááááááád­dddddhhhhhhhe­eeerrrrnýýýýýý den. Jak vyšitýýýý. Teď nakojím Adámka a padáme ven si ho užít. Adámek za celý svůj život hihihihihi dostal už 16 tisíc korun od babiček a od nás jako mamky a taťky, takže to rovnou vezmu na stavební spoření s Liškou. Adámek než půjde do první třídy bude „bohatej“ :-)))))) chlapeček. No jo, jsem střelená matka, ale to dělá to jaroooooooooooo.

Huráááááá vennnnnn, že to to mělo na mě takovýýýýýýýhle vliv??? :-)))))))

Papapa, chce se zpívat (ťuk, ťuk na hlavu mamko vzkazuje Adámek :-)))

Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.03 20:25

Ahoj mamči a miminka , chci se zeptat jestli tady nějaká mamča nerodila cis.řezem a jak dlouho ji trvalo než se dala zase dohromady.Od kdy a jak se může cvičit?Mám ještě jeden problém , nevíte co s ucpanym nosíkem , mám pětitýdeního syna .Zkoušela jsem odsávačku nosních hlenů, asi mu hodně vadila , protože se moc vrtěl a brečel, tak jsem to raději vzdala , abych mu neublížila.Moc Vás všechny zdraví Míša a Matýsek (5.týdenní)

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.03.03 21:06

Zdravíme všechny maminky a jejich rošťáky a rošťandy!
Musím reagovat na něco z Veroničiných příspěvků ? Téda, Veru ? Tomáš je jak vystřiženej z Betynky ? kupuje malýmu oblečení, tvoří Tiramisu ? no, byla jsem z toho paffff! To já si vážím toho, když náš taťka stvoří čaj :-))) !
Já hlavně závidím všem maminkám a mimískům, kteří mají toho svého tátu sem tam doma. My totiž stavíme a navíc má manžel časově náročnější práci, takže ve všední den jezdí domů tak v sedm, někdy i později, takže vzhledem k tomu, že malej chodí nejdéle o půl osmé spát, někdy ho táta vidí už jen spinkat v postýlce. A o víkendech hned ráno vyráží na stavbu. Někdy to na mě přijde a je mi z toho hrozně smutno. I když nové bydleníčko samozřejmě chci. Jen když vidím na víkendové procházce ty šťastné rodinky, jak jsou pohromadě, tak mi to přijde líto. Navíc mám paradoxně o víkendu místo pohody ještě větší stresík. Protože ve všední dny už máme s malým pravidelný režim ? ráno v sedm budíček, nakrmím malého, pak sebe, umyju nádobí, ustelu, poklidím, v deset vyrazíme ven, pak si k obědu vezmu něco jednoduchého, případně mám navařenou polívku na tři dny a je pohoda. Jenže o víkendech si taťka chce třeba trochu pospat, pak než sklidím po snídani a dám byt do pořádku (nerada odcházím z ?džungle?), tak to sotva na desátou stíhám a Mojík už doma křičí jak o závod (doma těžko usíná). Pak rychle z procházky domů, stvořit oběd, přitom malej třeba vyvádí, tak odbíhám od plotny (včera jsem si takhle pěkně spálila cibulku ? stačilo jedno otočení a podání dudlíku) ? jak by bylo fajn, kdybych nebyla doma sama a někdo mi byl i na takovéhle blbůstky nápomocen!!! Někdy fakt fyzicky, ale převážně psychicky náročný!
Ještě k usínání přes den ? my s tím máme taky problém, ale zjistila jsem, že pomáhá, když si sednu malému k postýlce, chytím ho za ruku a druhou ruku mu položím na tvářičku. On se tak jako schoulí k mojí ruce a po chvíli ?žalování? usne. Ale venku vydrží spát třeba dvě hodiny, doma tak třičtvrtě hodinky a dost.
Jinak se nám už týden daří oblékání bez pláče. To byste nevěřily, co pomáhá ? já u toho malému vždycky zpívám a on je z toho tak vedle, že úplně zapomene vnímat, že ho strojím a je klid. Nejsem žádná Vondráčková ? naše učitelka hudebky by asi z mého zpěvu šílela, ale malýmu to ke štěstí stačí?
Mějte se krásně a užívejte sluníčka!!! Teď se na ty procházky chodí jedna radost?
Ahoj
Ivča a sedmnáctitýdenní Mojánek (nové míry a váhy: 64 cm a 6,60 kg)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.03.03 09:14

Ahoj Míšo,

císařským řezem jsem nerodila, ale něco k ucpanému nosíku, tak to probíhá u nás. Odsávačku nepotřebujeme, jen když má Adámek v nosíku nějakého toho holoubka :-))), tak štětičkou do ucha, málo obalenou vatou mu jej vyndám. Nebo v porodnici nám říkali, abychom vzali kousek papírového ubrousku, stočili ho do ruličku, trochu navlhčili a pak to nadělení vytáhli. To je ale asi standardní postup. Adámek se taky u toho šklíbí, ale pomůže mu to, protože vždycky když to má v nosánku, otáčí hlavičkou na podložku a chce to nějakým způsobem dostat ven.

Zatím papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.03.03 09:23

Ahojky Ivčo a Mojánku,

máš pravdu, „sem tam“ je ten táta zapotřebí :-))))))) Jsem ráda, když už přijde z práce a Adámka si třeba jen chvilku vezme. Mám toho za celý den taky už dost a to je Adámek pohodové miminko. Včera jsem byla asi z toho jara tak unavená, že se mi tomu ani nechtělo věřit.

Mám štěstí, že fakticky nemusím vařit a úklid se po mě taky moc nechce a přesto jsem pořád hotová a unavená. Jen utřít prach a umýt koupelnu. Tady v centru se strašně práší a mohl by se denně utírat prach. K tomu taky Aimy ještě přispěje svou troškou do mlýna, labradoři pouští chlupy, takže chuchvalců chlupů je požehnaně. Nevím, jak to budu řešit, až Adámek začne lézt. Aimy už je velká slečna, ale pořád telecí štěňátko. Tuhle si lehla na Adámkovu deku, kterou má na hraní… tak jsem jí hnala a hned vše vyměňovala. Sem tam mu sice třeba olízne ruku, tu mu potom umývám, ale myslím, že Aimy si už na nového človíčka zvykla.

Ivo neboj, já taky zpívám z plna hrdla, Vondráčková ze mě taky asi nebude, ale co, Tomáš to přežije a Adámkovi se to líbí.

Zatím papa

Veronika a Adámek

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 25.03.03 10:10

Ahojky holčiny,
tak kdepak se nám dneska schovalo to sluníčko? Doufala jsem, že bude zase jako včera a vyvalíme se na zahrádku a ono nic:-(.
Ivčo, úplně chápu, že ti je občas smutno, já jsem taky ráda, když mi David pomůže aspoň na chvilku Ondru pochovat, nebo přebalí. Taky celkem rád vaří, takže v tomhle směru je to fajn. A stejně jsem večer unavená k padnutí. Chodim spát nejpozdějc v půl desátý a stejně jsem ráno „tuhá“.
Holky, já zpívám jen občas, protože jsem zcela hudebně hluchá, tak abych Ondráška zbytečně „neděsila“, a zvládám tak maximálně skákal pes nebo kočka leze dírou:-)))))).

tak papa
Irena + Ondrášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.03 11:07

Ahoj Míšo.Já rodila císařěm 2×,poprvé to bylo v pohodě a tedˇ jsou to 3měsíce a jizva ještě bolí masíruju jí každý den,nejlepší je prý vepřové sádlo nesolené.Tak mi to řekl gynekolog.Cvičím od 6nedělí,posiluji 3× týdně břicho a dobrý.To si musíš zkusit sama,jak ti to bude vyhovovat,aby tě to nebolelo.Přeju ti atˇ si brzo fit.S holoubkama to dělám stejně jako Verča.Pa Gabča s Karolínkou (3 měsíce).

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 25.03.03 18:07

Zdravíme maminky, holčičky i kluky!
Včera jsme měli den plný zážitků. Ráno jsme se byli podívat na kojeneckém plavání. Mojánek si tam mohl oči vykoukat. A maminka taky. Už se na to těším, jen nevím, jestli budu tak odvážná přitom ponořování malého do vodičky a cákání na obličej?
Odpoledne jsme se šli projít za našima na zahrádku. Tam jsem ho vyndala z kočárku a nosila po zahradě (byl vlastně takhle poprvé venku ? mám tím na mysli mimo kočár). Ukazovala jsem mu kytičky, stromečky, mašinku (okolo zahrady jezdí vlak) ? no ten vám byl vyvalenej!
Večer byl úplně vzorné miminko. Po koupání jsem ho nakrmila, položila do postýlky, tam si chvíli povídal a najednou bylo ticho. Nevěřícně jsem se tam šla podívat (neboť před spaním je u nás vždycky velký pláč) a on opravdu spinkal jak Šípková Růženka.
Holky, jestli vás přes den mimča zloběj a nechtěj moc spinkat, zkuste vypozorovat, kdy bývají unavená a vnuťte jim nějaký režim. Pokud spí jen v kočárku, obětujte pár dní a donuťte se jít třeba dvakrát denně na procházku, aby se vyspinkali. U nás bylo taky zlobeníčko, protože malej doma neuměl usínat, pak byl přetaženej a uplakanej. Tak jsem se donutila vždy ve stejnou dobu vyrazit ven a teď je to pohoda. Když je nejhůř a nemůžem jít ven, tak v tu hodinu usne i doma (i když s pláčem a musím u něj chvíli sedět, než zabere). Navíc i já jsem v pohodě, protože vím, kdy bude spinkat a můžu si i něco naplánovat - různé zařizování, ale třeba i kosmetiku a kadeřnici.
S oblékáním jsme to teď vyřešili následovně. Máme hodně hezkých dupaček, ale na den už je malému moc nedávám, protože se mi víc líbí v těch punčocháčkách nebo kalhotkách. Abychom to užili, tak dupačky dávám na noc místo pyžamka a ráno malého převléknu. Tím, že to má jen na noc, tak mu to nechám dva dny. Jinak jsem mu vždycky dala oblečení jen jednou a šup s tím do prádla. Jenom bych se vás chtěla zeptat, jaké kupujete ponožtičky??? Na dupačkách držely jakékoliv, ale když je dám Mojánkovi k těm kalhotkám na holé nožičky, tak dvakrát kopne a ponožky jsou dole.
Ty procházky jsou teď vááážně náááádhernýýýý!!! Koukám ráda do zahrad, co už všechno kvete a nemůžu se dočkat, až budu moct dát za okna muškáty a fuchsie. Jsem to takovej kytkomil a milovník zeleně.
Pozdravujte miminka a užívejte si sluníčka!
Pa Ivča a Mojánek

Příspěvek jsem tvořila ráno, teď večerní dodatek:
P.S.: No, tak hlavně, že jsem si výše hrála na chytrouše, jak se má dětem zavádět režim? Dnes se mi dopolko nechtělo ven, tak jsem uspala Mojana doma. Spal jen půl hodiny, pak už to měl asi rozhozené, takže spal i odpoledne jen třičtvrtě hodinky (přitom jsem odpovědně drncala s kočárem) a prakticky celý den kňourá, zlobí, vztekánkuje se ? už nevím, co s ním ? pořád měníme polohy ? autosedačka, pojízdný koš, hrací deka, nošení, teď ho mám pro změnu na klíně (jen se malinko bojím, aby se mi za chvíli ve slinečkách neutopila klávesnice?). Dokonce jsem byla už tak zoufalá, že já, proslulý odpůrce koukání na televizi (všem dětem v rodině nadávám sotva sednou před bednu ? mají mě díky tomu hodně ?oblíbenou?? :- )))) ), jsem mu pustila telku. Chvíli to zabralo, ale Rosák v Riskuj ho asi dvakrát nezaujal, protože po deseti minutách zase řev.
Dneska se docela těším, až naše milované miminko usne. Ale jinak bych ho nedala !!!! :- )))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.03 18:37

Ahoj Verčo a Gabčo, moc Vám děkuji za rady.S těma holoubkama je to už lepší a do cviěení se pokud budu moc dám hned příští týden .Doufám ,že to zabere a do léta schodim ještě těch přebytečných 10kg.Moc Vás zdraví Míša a Matýsek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.03.03 18:41

Ahojky Ivčo,

já mám taky problém s ponožtičkama. Právě že na dupačkách držely jakékoli bezvadně, teď když má jen tepláčky tak mu všechny padají. Rozhodla jsem se, že teda koupím pučocháčky a Adámek bude v punčocháčkách a bodýčku a mikině? To nevím, jestli jo, protože když má dupačky a bodýčko, tak to jsou přece jen 2 vrstvy na tělíčku a kdyby měl jen bodýčko a punčošky, to to beru jako jednu vrstvu. Tak nevím, jestli mu mám tu mikču dávat. To jsou starosti :-)))))))))))

A jak oblékáš Mojánka přes den teď, když je tak hezky, když jdete ven? Adámek má dupsny a bodýčko a ponožky a pak mu už jen dám bundičku z teplákoviny a čepici, kterou mu někdy sundám. Dnes třeba ne, protože sluníčko moc nesvítilo. Rukavice jsem mu nedala a ručičky měl pořád teplé, to jsem kontrolovala.

Zatím papa

Veronika a Adámek

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 25.03.03 19:08

Ahoj Ivčo, tvůj komentář mě zaujal, jsem na tom totiž s tím chlapem podobně, taky stavíme a taky je doma jen minimálně, a když je doma, tak je unavenej a hned usne místo aby mi něco pomohl nebo si pohrál s Marcelkem déle než půl hodinky… a taky mě to mrzí, ale nic s tím nenadělám, potřebujeme se rychle z toho paneláku odstěhovat a já pevně doufám, že mi to pak bude v domečku se zahradou vynahrazeno! I když miminko už do té doby vyroste z nejkrásnějšího miminkovského věku (cca za 2 měsíce se stěhujeme), vím, že bude mít príma tátu, který se mu bude věnovat pak o to víc.
Musíme být trpělivé a tolerantní, i když často je těžké vydržet nevybuchnout a nezačít se dohadovat, kdo je víc utahanej… takže tady většinou nevyspaná lítám po bytě i když je taťka doma a někdy brečím jak želva - záchvaty sebelítosti - jsem přece ta největší chudinka - znáš to taky, ne? Doma neustále bordel jak nevím kde, ale už jsme si zvykli, neuklízím, nevařím, dělám jen to, co je nutné a raději ten čas věnuju miminku, než abych se plahočila denně s hadrem po bytě. Zpočátku když jsem se snažila zapůsobit a zvládat miminko i domácnost, jsem byla totálně psych.vyčerpaná a taky jsem mockrát připúálila jídlo, přesně jak píšeš, než mi došlo, že honit se nemá cenu. Manžel kromě toho že dělá na baráku, tak chodí někdy i na noční do práce, takže se stává, že to bere jedním vrzrem a já jsem někdy i 2 dny a 2 noci v kuse sama doma a jsme v kontaktu jen telefonicky, žádná slast to není, ale pořád si představuju ten vysněný domeček a jsem ráda, že jde mýmu šikulkovi práce od ruky.
Radujme se z jara, venku je nádherně, taky chodím ven s kočárkem sama, nemám po ruce ani babičky ani žádnou kamarádku se stejně starým mimčem, ale pomalu si zvykám, zatím nemám času nazbyt, tak o tom moc nepřemýšlím, řešit to budu až se konečně odstěhujeme.

Jak jsem psala o mých problémech s neustálým kojením ve dne v noci po hodině, od včerejška se to zaplaťpánbu zlepšuje, přes den vydrží hodinku a půl nebo 2 hod, v noci skoro 2,5 až 3 hod a už ani tolik moc nepláče, tak jsem ráda, snad bude krize pryč a já se víc vyspím.
Dneska jsme byli různě po nákupech a taky na kontrole s kyčlema, Marcelek byl vzornej, krásně spinkal nebo koukal a povídal, vydržel odpoledne 2,5 h bez jídla (!) a teď momentálně mi spinká v náručí a já jednou rukou píšu, půjdu ho uložit do postýlky, dám si sprchu a zalehnu na chvíli taky, jsem dneska v noci sama a zítra přes den taky, tak si musím odpočinout a připravit se na „šichtu“.

Mějte se všechny moc krásně, děkuju taky za tip s vakcínou, určitě se doktorky zeptám až to bude aktuální a ráda si připlatím, jen aby chudinka malej můj tolik netrpěl.

Johanka a Marcel skoro 8 t

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 25.03.03 20:50

Na ven oblékám tričko (body), nějaké ty kalhotky (punčocháčky), pak lehký svetřík a tenkou teplákovku (takovou sametovou či co je to za materiál). Čepičku dávám slabou bavlněnou a slabé rukavičky. A pak mám takovou saténovou vyteplenou zabalovačku. To je vše, ale zdá se mi,že i tak byl Mojánek zpocenej. Ruce měl úplně horký. Zítra (jestli bude sluníčko), tak asi vyrazíme taky bez rukaviček.
Já bych na doma mikču asi nedávala. Včera nám svítilo do bytu sluníčko, bylo tam tady hrozný vedro, tak jsem Mojase nechala (ke zděšení mamky-babičky) jen v bodíčku a ponožtičkách (jediných nepadajících). A měl pořád nožky teploučký.
Už se těším, až budou moct bejt jen na lehko a vyniknou ty „modely“.
Dneska jsme byli v Tescu, tak jsem malému rozepnula zabalovačku a shrnula mu ji k nožičkám a stáhla mu boudičku, aby měl rozhled a byla jsem dost pyšná, když několikrát zaznělo „Jééé…to je krásný mimi!“ Pyšnější matku si nedovedeš představit… Ale vlastně dovedeš, viď? Koukáš na ni každej den do zrcadla hihi :-))))
Měj se a ahojda
 Ivča

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 25.03.03 20:51

Ještě se připojuji s jednou prosbou. Všimla jsem si,že dost maminek vede www.stránky. Ráda bych se do toho taky pustila. Mohla byste mi některá poradit, jak na to???
Díky!
 Ivča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.03 08:41

Ahoj holky.

Venku je fakt nááádherně. Taky už jsem Magdalénku venku vytáhla z kočárku - koukala jak Alenka v říši divů. Dokonce jsem jí i kojila na lavičce v lesoparku. S kojením si problémy nedělám. O víkendu jsme byli nakupovat v hypermarketu a když Magda dostala hlad, nakojila jsem ji v restauraci. Sedli jsme si stranou a hotovo. Myslím, že se nad tím nikdo nepozastavoval a pokud ano, je to jeho ?
Koupili jsme Magdě hrazdičku a má veliký úspěch. Chvíli kouká a pak začne do ní bušit. No a pak koukáme my :-)). Taky se nemůžu na toho svého miláčka vynadívat a stále ho pusinkuju. Můžu říct, že tohle těhotenství a mateřství si vyloženě užívám. Jsem v pohodě, žádné stresy a i Magdík je možná i díky tomu taky pohodové děťátko. Máme z ní obrovskou radost.
K tématu oblékání ? doma má malá oblečené body nebo nátělníček a dupačky. Na venek jí na to dám jen svetřík nebo myšáčkovou mikinku a čepičku. Celkově je položena v beránkovém fusaku. Píšu položena, protože má jím zakryté jen částečně nožičky. Rukavičky už nějakou dobu nedávám. Magda se zdá takhle oblečená spokojená, tak snad je.-)).
Dneska jdu ke kadeřnici a jsem pevně rozhodnuta, si nechat své polodlouhé vlasy výrazně zkrátit. Doufám, že mě pak Madlenka pozná. Taky vám tak hodně vypadávají vlasy. Sice to přičítám i jarnímu línání:-), ale když vidím ty chuchvalce černých vlasů, tak mě to celkem děsí.
Tak se jdu věnovat tomu svému miláčkovi.
Přeju dny plné sluníčka na obloze, ale i v duši.

Iveta s Magdalénkou (14 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.03 17:38

Ahoj Ivčo,
www stránky dělám v programu Front Page 2002 a to podle uživatelský příručky (program komunikuje anglicky, česká verze zatím neexistuje) a podle knížky „jak na počítač“ - vytváříme www stránky od Petra Broži).
Stránky se daj vytvářet i v běžným texťáku, ale vyžaduje to dobrou znalost html jazyka. Já osobně neumím ani anglicky, ani html, takže se v tom docela solidně plácám. Ale dělám to hrozně ráda.
Přeju Ti hodně trpělivosti a úspěchů a hlavně pohodový a zdravý mimčo
 Katka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 26.03.03 21:31

Ahojky,

tak jsme se vrátili z Liberce, kde jsme byli jen na otočku. Udělali jsme si s taťkou výlet, který tam měl jednání. Jedno kojení jsme absolvovali u kamarádky a druhé, protože nebylo zbytí a já musela ještě na finančák podat daňové přiznání, jsme absolvovali v autě. Adámek to bezvadně zvládnul, koukal všude kolem, protože když je v autosedačce, tak nemá prdelka takový přehled :-))) Jenže byl tak unavený, že doma už nic nepomáhalo k utišení. Ani oblíbené kopáčkování před koupáním bylo s takovým brekem, že jsem musela rychle připravit vaničku a honem tam s Adámkem. Tam se uklidnil, ale při mazání a oblékání začal nanovo, takže honem honem a kojit. To se teprve upokojil, i když hlad ještě mít neměl…ale co já mamka hlupka vím, že jo Adámku ? :-)))))

Zítra jdeme na druhé kolo očkování… bojím, bojím, aby to nebylo jako minule. Pokud to půjde, budu podávat průběžná hlášení :-))) Je tu mamka, takže na Adámka budeme dvě. Tvaroh mám v zásobě na doporučení jedné dobré duše, tak uvidíme, když nebude možno použít šetrnější očkovací látku.
Já to zase těžce ponesu, až ho budou píchat. Je chudinka nahý, protože zároveň probíhá poradna, sestřička ho drží a paní doktorka bodá, uuuuááááááááá­áhhhhhhhh, budu plakat s ním.

Víte, že od té doby, co mám Adámka, nemůžu vidět v televizi záběry, kde děti trpí, jsou nemocné, týrané, zneužívané podvyživené…válka v Iráku je toho příkladem. Vůbec nechápu, jak může někdo takovým malým prdelkám ublížit, jak můžou strádat.

Zatím papa a hezké sny všem

Veronika a Adámek

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 27.03.03 13:54

Ahojky,
tak na vás Verčo s Adámkem myslím, jak vám to očkování dneska proběhlo. Doufám, že jste moc neplakali:-)).
je tam opět žůžo počasí, dopoledne jsem strávila s Ondráškem na zahradě, taky jsem ho nosila a ukazovala stromy a kytičky. Bylo to prostě úžasný. Na ven ho oblékám celkem málo, má jen body a dupačky nebo tepláčky a přes to tenkou bavlněnou bundičku. Čepičku jsem mu dneska už sundala a do deky jsem mu přikryla jen nožičky a stejně se odkopával. No, rozhodně nevypadal, že by mu byla zima. Myslim, že některý mamči (když pozoruju při procházkách) ty svoje miminka oblékají ještě furt jako by bylo - 10. Občas když vidim, že jsou ty mimča nabalený v kulichu a v chlupatym zimnim fusaku, přijde mi to zbytečný.
Tak užívejte sluníčka a papa

Irena a Ondra

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.03.03 18:12

Ahoj Veru a Adámku!
Několikrát jsem si na vás dnes vzpomněla, jak jste to zvládli! Doufám, že nebylo moc pláče a nemusela jsi trpět za Adámka.
Myslí na vás Ivča

Bojuju tady o klávesnici s Mojáskem na klíně, tak musím končit a jít ho hodit do vany, aby se trochu unavil a hezky usnul!

Pa Ivča a ďáblík

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.03.03 20:01

Ahojte holčiny,

jsem to ale trubka jazzová :-))))) Iren, díky za účast. Adámka neočkovali, protože po očkování obrny na lžičce se musí počkat alespon 1 měsíc. Ani nevíte, jak se mi ulevilo, ze toho mého chlapečka nebudou trápit. Hlavně, že mi to už říkali minule, jenže jsem to samozřejmě zapomněla. Ale domluvila jsem se s paní doktorkou, aby mu příště píchla tu šetrnější - neživou očkování látku. Prozatím ji nemá, je objednaná a mám si před dalším kolem očkování zavolat, jestli jim už došla. Jinak si ji mohu koupit. Stojí asi kolem 1000,–Kč, ale to bych samozřejmě obětovala, aby to Adámka nebolelo a mělo to klidný průběh.

Ale jak jsme na tom???

Adámek v 15.týdnech váží 6,45 kg a měří 63 cm, tj. za 3 týdny přibral 180 dkg. Což je prý v maximální pohodě.
Adámek byl na bříšku a přímo ukázkově předvedl paní doktorce, jak zvedá hlavičku. Jenže chvilku předtím se tam počůral, ale to prý „panu prezidentovi“ :-))))) projde hihihihi
Stále má vyrážku v obličeji, tak máme předepsané jiné mastítko - Excipial s mandlovým olejem. Tak snad už nám to pomůže.
Bavily jsme se na téma blinkání, protože teď často ublinkává i natrávené mléko. Mám ho dávat spinkat do zvýšené polohy a během kojení nechat odříhávat. Tak jsem to kdysi dělala a opravdu nebyl problém, jenže to Adámek jedl dlouho a mezitím si nádherně odříhnul. Jenže teď zbodne svoje mléčko během 7 - 9 minut a je napapkaný a odříhává si až potom. No a i kdyby tohle nepomohlo, mám mu dát před kojením Nutriton. Už jsem mu zvýšila slamníček na spaní, na odříhnutí při kojení jsem zapomněla a nemám srdce ho odtrhnout od prsu :-)))). Po kojení si sice odříhnul, tak uvidím, co to s ním teď udělá. Jen v noci mu budu muset tu podložku pod slamníček přendávat, abych na něj pořád viděla. Dala jsem tam podložku, kterou jsem koupila na koupání a vůbec ji nepoužívám. Použila jsem ji jen jednou a Adámek měl málo vody, já u toho byla nervózní, že je mu zima, tak podložka putovala pryč a Adámka při koupání držím a ještě jsem toho mého chlapečka neutopila :-))))

Adámek měl taky „zarostlý“ nehet na prstíkách na nožičce. Prý se nemám plašit, nehtíky má jemné a vůbec ne tvrdé, takže nic takového prý nehrozí.

Bavily jsme se na téma koupání. Koupeme ob den tak jestli není lepší koupat denně. Moje paní doktorka denní koupání nedoporučuje, protože voda prý vysušuje a ob den je prý optimální. Přitom i do vody přidáváme koupací olejíček. Prozatím se koupání ob den neprojevilo na změně Adámkova rytmu, protože ať koupeme nebo ne, pravidelně usíná kolem 21 hoďky.

Taky obličejíček se má pořád mazat, protože jak Adámek slintá, sliny mu vysušují pokožku, tak aby ji neměl takovou olezlou.

Tak jsem se vypsala, co a jak, to jsem zvědavá, co vymyslím v neděli do nového příspěvku :-))))

Zatím papa

Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.03.03 21:03

Díky Ivčo, žes na nás myslela, ale já to spletla a vysvětlení je níže. Díky ještě jednou.

Papa Veronika a už spící Adámek

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.03.03 21:45

Ahoj holčiny!
Musím dát Ireně zapravdu, co se týče toho oblékání. Dnes jsem viděla jednu maminku, jejíž klučina měl mikinu, kalhoty s laclem, na tom zimní bundičku a fusak. Přitom to bylo sedící dítě - u těch předpokládám, že už jsou trochu odolnější. Bylo mi toho broučka líto. Já měla totiž v tu dobu na sobě triko s krátkým rukávem a rozepnutou lehkou šusťačku. Já jsem dnes Mojkovi ven dala jen tenké tričko a takový kabátek. A měl jen lehkou deku, ještě napůl odhrnutou. Vždyť na sluníčku bylo 20!!!
Veru, tak to jsem ráda, že má Adámek na měsíc pokoj od toho ošklivého píchání. Tvaroh si holt musíte dát na chleba? :- )))).
Náš zlatej brouček dneska usnul docela vzorně už ve čtvt na osm. A od té doby mamka sedí u počítače. Přitom ta kupa žehlení na mě dost výhružně kouká! Taťka nám odešel na fotbal, tak si musím chvilku zasurfovat. Jinak mi pořád kouká přes rameno a chce vědět, co vám píšu. A pak se mi směje? Chlap, no! Nechápe, že si prostě potřebuju s někým popovídat o těch miminkovských věcech, když s ním to probrat nemůžu!
Dneska mě naštvali na sociálce, protože mi špatně spočítali mateřskou a chtěj po mě vrátit 6 tisíc!!! Můžu si stokrát odůvodnit, že mi ty peníze prostě nepatřej, ale jejich vracení mě bude hodně bolet? Za to mohl mít Mojánek oblečků!!!
Tak pa
 Ivča

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.03.03 21:49

Ahoj Johanko!
Ještě, že můj manžel tráví noci doma, jinak bych si myslela, že máme stejnýho chlapa, kterej se u nás střídá!!! U nás je nevýhoda, že baráček bude hotový až tak za dva roky (loni jsme začali a zednickou partu tvoří pouze manžel a oba dědové). Takže si ještě pár měsíců (a nejspíš let) bez toho taťky pobudem.
Ve výhodě jsem v tom, že když je nejhůř, tak babičky a dědové vypomůžou tím, že vezmou malýho ven. Ale zase na druhou stranu jsou ode mě vyžadovány teplé večeře, takže se mám co ohánět. No - vždycky to taky nedopadne… Né, že bych to třeba nestihla, ale taky se mi někdy prostě nechce.
ahoj
 Ivča

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.03.03 07:22

Ahojte holčiny,

Ivčo, to je teda síla, špatně Ti to spočítají…no jo, to by bylo oblečkůůůůůů, úplně jasně to vidím.

K ránu jsem byla v šoku. Adámek spal od půl 9 do 6!!!!!!!!!!!!!!! To bylo poprvé. Jenže já se v noci trubka probudila, rovnala jsem ho v postýlce, protože jak byl na nakloněné rovině, sunul se mi dolu a ještě ke šprušlinám… a pak jsem nemohla hoďku usnout. Adámek je pašák, jen tak dál Adámku.

Dnes to bude zase náááádhernýýýý den. Už se těším na procházku.

Papa zatím

Veronika a Adámek

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 28.03.03 22:34

Ahoj Míšo,
varianta vytahování nudliček z nosu, která je používaná také v nemocnicích, je ta, že odsávačku připojíš leukoplastí na vysavač a na nejnižší výkon holoubky odsaješ. Je to velmi rychlé a miminku to neublíží.
Zuzka + Vojtíšek 18 t.

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 28.03.03 22:44

Ahoj Ivčo,
pokud nechceš mít originální styl svých stránek, ale chceš pouze známým ukazovat fotky, tak na stránkách rodina.cz můžeš po registraci jednoduše vkládat fotky.
Inspiruj se třeba u nás family.cz/pilutek
Měj se hezky
Zuzka + Vojtíšek 18 t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.03.03 09:13

Ahoj holky, zdravím vás všechny víkendu, jsem v pohodě, protože už 3 dny dobře spím, vám se to bude zdát málo, ale mě to stačí a jsem šťastná, že se malej prcek umoudřil s tím večerním a nočním řáděním, spíme každý den od cca 23 h po 2,5 hodinách, což je úspěch. Usíná pozdě, po té 23 h, někdy po půlnoci, ale pak vydrží spát celé dopoledne, do 9 h minimálně, tak je to fajn.
A protože jsem odpočatá,vyrážíme celá rodinka zítra na 2 dny k mým rodičům na výlet, aby si taky Marcelka užili, bydlí hodně daleko a viděli ho naposledy před měsícem a půl.

Jak tady píšete o tom koupání, taky mi každý říkal, že mám koupat obden nebo dvakrát týdně, i v kurzu to říkali, ale já koupu denně, protože Marcelek je vždycky dost zpocenej a špatně by se mu spalo, navíc se mu koupání v kýblíčku moc líbí a uklidňuje ho to. A já mám lepší pocit, že mám čistý voňavý miminko. Do kýblíku přidáváme trošičku sójového olejíčku z lékárny, přípravek se jmenuje Balnea Hermal a můžu všem doporučit, příjemně to voní a je to pro miminkovskou pokožku úplně neškodné a krásně zvlhčuje. Jen ho v rychlosti vycachtám tak 2 minutky a ven do osušky. Déle ho ve vodě nechávám těch 10 minut maximálně opravdu jen dvakrát, třikrát týdně. Takové rychlé opláchnutí mi připadá pohodlnější a efektivnější než prcka otírat žínkou a vlastně ty bakterie tím po něm roztírat… Každé ráno se taky budí zpocenej (a to ho nenavlíkám, na noc větráme a zvlhčujeme vzduch), tak ho po probuzení otírám vlhčenýma antialergenníma ubrouskama, to se vždycky na přebalováku chechtá a celej se tetelí radostí, nechápu proč, musí ho to přece studit.

Dvakrát denně chodíme ven do blízkého parku nebo lesa, vydrží před den venku tak hodinku a půl bez jídla, maximálně dvě hodiny, já ale v klidu kojím i na lavičce a kašlu na to, co si myslí lidi, je mi potěšením provokovat kolemjdoucí důchodce, kteří to neopomenou okomentovat, když minou lavičku. Takže teď když je tak nádherné počasí, jsme celkem denně venku tak 4-5 hodin.
Oblíkám jen bodýčko a bavlněné dupačky, na to ještě takové ty botičky-ponožky a sametový kabátek nebo lehký svetříček a položím ho takhle do fusaku, kterej ani moc nezavírám, když je teplo a žádnou deku navrch. Na hlavičku jen tenkou bavlněnou čepičku a rukavičky už taky nedávám a Marcelek je spokojenej, často ho venku „osahávám“, jestli mu není zima a ani náhodou, ručičky i obličejíček i hrudníček má teploučký.
Jednou jsem ho chudáčka oblíkla víc a začal venku brečet, tak jsem mu musela jednu vrstvu svlíknout, umí si sám říct, jestli je mu vedro.

Tak to je pro dnešek všechno, malej ještě spinká, tak využiju dopoledne k nějaké záslušné činnosti, třeba vyžehlím nebo něco uklidím, spát se mi nechce, v noci mi spát 2×2,5 hodinky a k tomu hodinku ráno stačí.

Přeji krásný víkend!
Johanka a Marcel 8 týdnů

Vložit nový komentář