Veronika a Adámek (18.týdenní)

Rodičovství
  • euka2
  • 13.04.03

Ahojte holčiny a mimátka malinkatá .))), už nám snad konečně začíná jaro, takže hurááááá na procházky za sluníčkem. Úplně mi to dodává optimismu. Blíží se nám Velikonoce a taťka prý je musí přehodnotit, protože je moc nemá rád a takové to nucené mlácení pomlázkou ho nebere, ale prý vzhledem k mému nezájmu o jeho osobu to asi přehodnotí, aby mi mohl dát na prdel :))))))))

To bylo jen úvodem, protože „to“ stále přetrvává. Nicméně Exluton pořád beru (na nic) a nemyslím, že by Adámkovi mléko nechutnalo. Beru ho už třetí měsíc a je to naprosto v poho.

A jak jsme na tom? Je pravda, že už ty týdny moc nepočítám, mám v tom taky hokej. Musím si to psát do kalendáře, protože, jak již tradičně, neskutečně to letí. Jen koukám, co už Adámek dokáže, takže:

Pod hrazdou pěkně vyvádí, převaluje se na bok (zvedne nožičky do výšky a pak se překulí), sem tam některou visací hračku chytne a nechce ji pustit. Hrazdičku zvedá ručičkou, takže se někdy bouchne a pak je z toho pláč. Pod hrazdičkou, nebo i když je pryč - teda ta hrazda, tak se otočí „ozádíčkuje“ o 360 stupňů. Vždycky jen valím oči, v jaké poloze ho najdu narozdíl od té, v které ho nechávám při odchodu. Samozřejmě že si u toho povídá, takové to klasické AJÉ, AGLI, AUUUUU. Hračku, kterou mu podám, si už přendá do druhé ručičky, vše ochutnává pusinkou a slintá o 106 :-))) Tuhle jsem ho měla na klíně a cinkala jsem mu hodinkama a on mi je mrška sebral. Jen jsem se bála, aby s nima nezačal rachtat tak, aby se neuhodil do obličeje.

Ale co by nejvíce chtěl, tak to je sedět a nejlépe chodit. Sám si zvedá hlavičku a tělíčko, když je na zádech. Stačí mu podat moje ruce, takže naznačit, že by se teda mohlo sedět a hned se začne zvedat. Ze začátku jen seděl, ale teď si už rovnou stoupá. Je to asi brzo, co? Musím se poradit s doktorkou, myslím, že ještě je na to malinkatý. Ale na druhou stranu, když to dělá sám. Poprvé, když si sednul, tak koukal udiveně, že vidí věci z jiného úhlu, než jen z lehu. Samozřejmě, že se nosí na rameni, teda kouká přes rameno dozadu, nebo se nosí v klubíčku, ale tohle je pro něho asi něco nového. Usmívá se, začne to komentovat, co vidí. Když se vzbudí v kočárku, chvíli tam ještě vydrží a když už je to akutní, tak mu podám ruce, aby ještě chvilku vydržel. Mrška se hned sápe na nožičky. Nemá vyvinuté ještě jedno jadýrko, no to dostanemu vyhubováno od MUDr. :-)))

Při dnešní procházce jsme zkusili sezení v kočárku. Byli jsme totiž hoďce na pragůlce :-), Adámek se vzbudil a že má hlad. Tak na Parukářce jsem neváhala a nakojila ho. Zvládli jsme to na 1* :-))) - to kojení je přece jen pohoda, všude s sebou, teplý, akorát rozepnout a je to :-))) Jenže kdybych ho pak dala do kočárku ležet, to by byl takovej řev, že jsem to neriskovala. Chvíli jsme se procházeli s Adámkem na ruce a pak jsem mu kočár vystlala fusakem a po:,–(ila ho. Nejdřív nevěděl, jestli se mu to líbí, nebo ne. Ani nekoukal kolem dokola, jak byl zmatený, ale za chvilku byl unavený, takže jsem ho položila. Taky jsem ho nechtěla nechávat moc dlouho sedět. Tak mě neukamenujte :-)))

Adámek zjistil, že mám dlouhé vlasy a pěkně mě za ně tahá. Už si je musím dávat do culíku, protože kolikrát tak zabere, že to pěkně bolí.

Mojánek to byl, který se koupe při 30 stupních? Teď si nejsem jistá, když tak se omlouvám. Nic proti tomu, asi lepší, když si odmala zvyká na studeno a otužuje se. Mě to taky říkala kamarádka, ať nedávám Adámkovi těch 37 stupňů… tak já pro jistotu dávám 39 :-))))))))) Zatím teda spíme při zavřeném okně, ale to se už snad taky zlepší. Adámek se odkopává, ač má peřinu asi 70×140 no prostě ten standardní rozměr. Larisu už mu nedávám, protože byl pořád odkopaný.

Pořád si cvičím na břicho, alespoň 3×50 denně. Není to žádný záběr, ale aspoň něco málo pro sebe dělám. Ráda bych zašla do fitka, ale taky se bojím, abych nepřišla o mléko. Když už jsem to vydržela tak dlouho, tak aby to alespoň vydrželo ty další 2 měsíce. Pak už je mi to jedno, jestli budu kojit nebo ne. Když jsem právě ve fitku, tak musím pořádně zabrat a nějaké šetření se mě nebaví. To samé bylo v těhotenství, takže jsem toho nechala. Ale ta celulitida!!!!!!!!!! Předtím jsem ji teda taky trochu měla, ale teď?!?!?! Děs a běs!!!!!!!!!!­!!!!!!!

Johanko, Pampersky jsem taky zkoušela a nic proti nim nemám. Huggies mám ráda proto, že mají lepší úchytky, tj. nepřilepí se Adámkovi na tělíčko. Ale přiznávám, že se stane, že mu v noci taky protečou a nemusí je mít zas tak nasáklé. Už ho v noci nepřebaluju. Zkusím Pampersky a uvidíme, jestli protečou.

S dovolenou taky nevím, jestli to risknout ano či ne. Stačí mi, kolik věcí s sebou tahám, když jedeme k babičkám do Liberce, a to se tam pořád pere. Plenky i oblečení. To oblečení by snad ani nebyl takový problém přemáchnout, ale plenky na utírání a odříhávání? Mám jich 50 a peru je tak jednou za 2 - 3 dny. Musím přiznat, že teda ne všech 50, ale tak 20 určitě. Dávám je totiž to kyblíku s vodou a víc se mi jich tam nevejde. Ostatní jsou v kočárku, postýlce…a tak různě. To si nedovedu představit, jak bych to dělala na dovolené.

Když už jsem byla u těch Velikonoc, tak jsem Adámkovi koupila 2 bodýčka a jeden letní obleček, aby ho teda beránek nepokal. Sobě teda nic, mě asi může po… :-)))) Byla jsem zase v Dětském ráji a zase jsem tam jedno bodýčko od Prince Olivera koupila za 159,–. Jak to dělám Sulanku? Nevím :-)))) To druhý bylo dražší, protože má nohavičky, tak v tom může být Adámek v létě a bude mu prima. Ten letní obleček stál asi 300,– a je to námořnický obleček pruhovaný s kačerama a navíc je to typově overálek, tak to se nám bude moc lííííbit.

Pomalu opuštíme bodýčkovou velikost 68 a kupuju 74. Koukala jsem, jestli náhodou nemám koupit už 80, ale ta je příšerně veliká. Hlavně, že jsem to říkala taťkovi, ať 80 nekupuje, že je to pro obříky, tak pro jistotu koupil 80 pyžámko :-)))))))) Tak až Adámek vyroste, bude ho mít jako nové.

Tak já končím, přeju všem hoooodněěě sluníčka a zdravá miminka.

Papa

Veronika a Adámek (zítra 18.týdenní)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.03 22:54

Ahoj Veroniko,

konečně jsem se dostala k tomu, napsat komentář… Dodnes jsem stíhala jen číst. Můj Honzíček je o týden mladší než Adámek, a proto čtu převážně Tvé články, jsou mi nejbližší. Musím se přiznat, že se u nich směju a samozřejmě hned vše srovnávám s tím, co už to moje sluníčko umí.
Od kamarádky jsem si půjčila hrazdičku a určitě jsem udělala dobře. Hned mě samozřejmě dostal, protože mu nestačilo kopat do visících hraček, jen co jsem se na chvíli otočila, už jednu „serval“ a šup s ní do pusy. V puse je teď prostě všechno.. Nejvíc mu chutnají ruce a když se mu to pokouším rozmluvit, tak je pěkně rozčílený.
Největší sluníčko je po ránu, když se probudí, to mi povídá, směje se nahlas… To teda nemá po mě, protože mě to po ránu chvíli trvá, než začnu být „komunikativní“. Asi má na to Hanýsek jiný názor, takže se pomalu přizpůsobuju.V ko­čárku ho to už občas moc nebavka a chce se chovat, aby mohl vše pozorovat. Už by asi chtěl sedět, také bych ho nejradši po:,–(ila, ale když se to teda nemá, tak asi budu muset počkat.
K tomu otužování - tatínek hned po příchodu z porodnice začal otužovat. Spíme při otevřeném okně a po koupání jde do 20ti stupňového pokoje. Já bych umrzla, ale když neprotestuje, tak mu to asi neva. Snažím se ho moc nenabalovat (hlavně v blízkosti tatínka), ale zase to s tím otužováním tolik nepřeháním.
Zrovna dnes jsem byla ve fitku - chodím od konce šestinedělí a vůbec mě nenapadlo, že bych mohla přijít o mléko. Četla jsem někde, že při větší zátěži se může do mléka dostat kyselina mléčná a to může být problém. Nijak výrazně se nešetřím a žádné následky jsem nezpozorovala. Je to úžasné odreagování a nebolí mě tolik záda.
Tak musím končit, táta jde k počítači pracovat. Mějte se hezky a snad se brzy dostanu k tomu něco napsat a přidat se tak ke všem maminkám, které pravidelně přispívají.
Kačík a Hanýsek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.04.03 11:35

Ahoj Kačíku a Hanýsku,

tak Vás tady vítáme, to je dobře, že jste rozšířili naše řady. Koukám, většina miminek je pěkně otužilá, to my s těma 39 stupněma při koupání jsme pěkný břídilové. V noci i když máme vypnuté topení, tak v ložnici je 22 stupňů. S tím nic nenadělám. Až bude trošku v noci tepleji, prubnu to otevřené okno.

Mějte se zatím pěkně a papa

Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.04.03 11:39

Ahojte holčiny,

musím se Vám přiznat, že mě večer dostaly Televizní noviny, ve kterých hlásili, že ten malý Vítek, kterého hledali zemřel na podchlazení. Celou dobu u něho byl jeho pejsek a zahříval ho. Brečela jsem jak želva.

Vůůůůůůůůůůůůb­bbbbeeeeccccccc si to nedovedu představit, přijít o Adámka. Musí to být pro tu rodinu šílená rána a nevím, jak bych se já s něčím takovým vyrovnala. Radši na to nepomyslet.

Přeju všem miminkům, aby byla hodně zdravá a až budou větší, aby nikde netrajdala sama, aby se jim nic zlého nestalo.

Papa

Veronika a Adámek

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.04.03 12:18

Nejde mi poslat komentář normálně, tak musím dát „odpovědět“ Kačíkovi, abych sem mohla něco šupnout:

Ahojte holky, tak je tady zase nový deníček! A nic moc příspěvky zatím po dvou dnech, tak tomu třeba tím svým pomůžu:))
Máme se krásně, venku svítí sluníčko, za chvíli vyrážíme ven, nejdřív si ale uvařím nějaký dietní oběd ? asi těstoviny se zeleninou a dostala jsem chuť na strouhanou mrkvičku s citrónem a jablkama, mňam… jenže to je hodně práce škrábat a strouhat mrkev.. uvidíme.

Pro Ivču ohledně dovolené: my plánujeme moře asi příští rok, taky mimo sezónu (třeba září, říjen), letadlem (autem ani autobusem bych to nesnesla, trvá to na můj vkus moc dlouho, navíc nemáme v autě klimatizaci), podle mě malá miminka špatně ta vedra snášejí a tak trochu trpí… i když zase u moře je zdravý vzduch a správná vlhkost, takže lepší než letní dusna v ČR, navíc třeba v paneláku ? fuj. Letos nám bude stačit naše chalupa na horách, kde je nádherně, chystáme se tam strávit skoro celé léto, až budou u nás pařáky, v Krkonoších bude moc příjemně, už se těším. A taky nejsou na dovolenou u moře penízky, takže za rok nebo za dva uvidíme, kam vyrazíme.

Velikonoce přímo nenávidím, přecházíme je jakoby nebyly… a zá:,–(ně nikomu neotevíráme. Jako malá holka jsem je měla docela ráda, barvila jsem s mamkou vajíčka atd. ale brzo mě to přešlo a začalo mi to připadat celý trapný. Možná je to fajn někde na vesnicích, kde se dodržují nějaké tradice, pak to má smysl, ale ve městě, kde chodí akorát cikáňata od dveří ke dveřím žebrat o sladkosti… děkuji nechci. Hezké na tom je jenom to, že svítí sluníčko a je jaro a všechno vypadá veselejší.

S tou studenou vodou u Mojánka taky zírám!! Jste šikovní, že to zvládáte, uvidíš, Ivčo, že Mojánek nebude vůbec nemocný, když ho takhle zvykáš. My Veroniko taky dáváme 37-39 stupňů a Marcelek si v teplíčku lebedí!! Vím, že bych měla začít prďulku otužovat, o to víc, že se chystáme chodit na plavání asi tak za měsíc, ale když on má tu teploučkou vodu tak rád:)) Jednou jsem dala chladnější a moc se mu do kyblíku nechtělo, namočil tam nožičky a začal valit oči a tak jako sípat a funět, jako by se vody bál, tak já rychle chrst tam hrnek horký vody a bylo to ok. No jo, měli bychom postupně začít vodu ochlazovat, aby nám pak v bazénku nenastydl nebo aby se nezačal bát vody.
Tak zatím ahoj, Johanka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.04.03 12:22

Ahoj, u nás to bylo přesně stejný - taky jsem brečela… od doby, co mám Marcelka, tak mě deprimujou všechny negat.zprávy, třeba o týrání dětí, o kojeneckých ústavech atd… nedávno dávali nějakou reportáž z nemocnice, kde byly záběry na ani ne kilová miminka v inkubátorech, na kapačkách, v pusince a všude ty trubičky… bylo mi z toho na nic a ještě před spaním se mi ty hrůzné obrazy vracely na mysl. Je to opravdu boží dar, že máme zdravá miminka, nedovedu si představit, že bych měla trpět kvůli zlé nemoci nebo něčemu…asi bych nebyla tak silná. Tak ať nám to všem vydrží a jsme všechny i s miminkama zdraví a spokojení.
Johanka

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 14.04.03 21:34

Ahoj holčiny a mimča,
To byl ale dneska kráásný sluníčkový den, co?
Tak máme byteček celý nově vymalovaný. O víkendu na tom zapracoval David s jedním známým a mě s Ondráškem vystěhovali k mojí mamče, abych jim tam moc nepřekážela. Takže já si lebedila u maminy, byla obskakovaná a oni tam chudáci dřeli do noci, protože toho bylo hrozně moc. No a dneska ráno, když jsem přišla domu, tak bylo všude krásně uklizeno, vytřeno, okna umytá a po malování ani památky. Prostě mám manžílka naprostou jedničku s hvězdičkou. Jsem z těch barev úplně nadšená a připadám si jako bychom měli úplně nový byt. Obývák máme v kombinaci dvou žlutobéžových barev, ložnici zelenkavou a kuchyni taky do zelena, ale jiný odstín.

Jinak dneska byl Ondrášek na kontrole s kyčlema, má je v pořádku a tak už ani na noc nemusíme dávat plenku navíc, tak jsem moc ráda, byl to opruz.

Co se týká plenek, tak my kupujeme taky Huggiesky (ty modrý) a jsem s nima celkem spokojená. Nikdy se mi ještě nestalo, že by je pročůral, jen párkrát nám ?ujelo? hovínko z postraních gumiček, když měl hrozně moc ?nastřílíno?. Ubrousky na utírání prdelky se mi nejvíc osvědčily od Helen Harper´s a to jsou dokonce i ty nejlevnější (nebo jedny z nejlevnějších-50Kč).

Holčiny, ohledně té dovolené, já bych teda k moři nevyrážela, ale je to jen můj názor. Podle mě tam bude na prcka hrozný horko, je to každopádně změna klimatu a i ta cesta v autě musí být pro ně dost náročná. Řekla bych, že v tomhle věku budou stejně spokojený i na chalupě někde v Čechách. To moře si víc užijou až jim bude 4 nebo 5 let. Já bych asi ani z tý dovči nic moc neměla, jak psala Veronika, ta hrůza co bych všechno musela táhnout. Prostě si to nedokážu vůbec představit.

Jo a plánujete nebo chodíte už někdo na ?miminčí? plavání? Já bych rozhodně chtěla s Ondrou chodit, řeka bych, že vodu má moc rád a mohlo by se mu to líbit.

A ještě co se týká toho cvičení a kyseliny mléčné, tak je pravda, že při vyšší námaze se do těla dostává kyselina mléčná a tím pádem i do mlíčka a tak byste neměly kojit ihned po cvičení. Mělo by se počkat aspoň hodinku. Já sama předcvičuju aerobik a tak se to snažim dodržovat, protože bych o mléko nechtěla přijít a Ondrášek si ani zatím ?nestěžoval?. Nebo možná jo a já mu nerozuměla? Chacha, hrozně legračně totiž klábosí svoje kch, ga, eu, gai a já to teda po něm opakuju, to jsem zvědavá, kdy to plácnu někde ?na veřejnosti?.

Tak já se jdu pomalu uložit do postele, taky se pěkně vyspinkejte!

Irena + Ondra (12.týdenní)

PS: Holky, mluvíte mi z duše, taky nesnášim všechny zprávy, kde se něco děje malým dětem nebo zvířátkům. Toho Vítka prý nechala maminka samotného doma? to je dost divný,ne? Ale brečet se mi chtělo hrozně, chudinka, jak musel být vylekaný. Fuj, nesmim na to myslet, měla bych z toho depku.

PS2: Koupu taky v teplejší vodičce, řekla bych tak 37 stupňů a Ondra je spokojený.

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 14.04.03 21:55

Ahoj holčiny,
tak nevím na co odpovídat dřív. Snad na nic nezapomenu:
Huggiesky se nám Johanko taky neosvědčily, několikrát protekly a už mi nesmí do baráku, i když jsme k nim dostali šálku, prát počůraný bodýčka a dupačky mě fakt neba :-((.
Adámka koupeme ve vodě 37-39 stupňů, začínali jsme ve 40, tak to už je pokrok, ne? Doma má přes den tak kolem 21,5 - 22 stupňů, večer na spaní asi 21. Přikrývám ho peřinkou, pod dekou se mi taky furt odkopával, a pak měl moc studený nožičky a taky rýmičku.
O tom Vítečkovi mi ani nemluvte, řvala jsem taky jak želva a navíc jsem byla děsně naštvaná na ty jeho rodiče. Umíte si některá představit, že necháte chodit po ulici samotný dvouletý děcko s pejskem? Já ne, a to mám i toho psa (toho mi bylo taky moc líto, jak se snažil ho zahřejvat, hned jsem povídala tý naší dobrmanský potvůrce :„taky by si Adámka zahřejvala, viď“ a dostala i pusu :-)))) ), ty rodiče bych zavřela za zabití z nedbalosti. Hrozně mě doteď deptá, co si ten chudáček musel prožít, ten strach, hlad, žízeň, únavu … Mám bohužel takovou povahu, že si to představuju na vlastní kůži aniž bych chtěla, a tohle bych nechtěla prožít ani jako dospělá, natož dítě. Fuj, už končím s tím hrozným tématem.
S dovolenou máme taky dilema, a velký. Chtěli bychom jet koncem prázdnin do Chorvatska autem (máme klimatizaci), ale zas tak o tom na 100 % rozhodnuto není. Nechali jsme to otevřený až podle toho, v jaký bude Adámek aktuální kondici.
Tak zatím pa, půjdu si lehnout, ale ještě se mrknu na Vaše fotečky, nemůžu se stále na ty drobečky vynadívat.
PetraK a Adámek, 12. týden

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 14.04.03 22:01

Jo, zapomněla jsem, plenky teda používám přes den ARO (jsou levný a stejně je furt měním) a na noc Fixies - Fixies mi ještě neprotekly a ARO někdy neunesou příval hovínek, ale to už musí být fakt porce, to by asi nezvádly žádný plínky. (A to většinou nepustí postranní gumičky, ale vyleze mu to po zádíčkách). Ubrousky máme taky ARO, vychází na 50 halířů jeden a jsou perfektní, měla jsem i Pampers a Johnson, ale rozdíl jsem neviděla, snad jen v ceně - vychází jeden ubrousek přes 1 Kč. Ne že bychom byli chudáci, já vydělávám i na mateřský, ale když nevidím rozdíl, tak proč platit víc (to je z nějaký reklamy, co?).
 PetraK

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.04.03 22:14

Ahojky Petro,

to jsem nevěděla, že lze vydělávat i na MD? Mě říkali, že to nejde. Nebo to máš na někoho - manžela?

Díky Veronika

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 14.04.03 22:17

Tak jsem se pokochala miminkama v galerii a zjistila jsem, že kromě miminek se množí fotečky i maminek. Už znám Verču, Sulánka, Katku, že bych se taky odmaskovala? :-)))) Asi na tom zítra zapracuju.
Jo, Adámkovi dávám oblečení velikosti 68 - 74, a na léto jsem mu koupila tílko Prince Oliver vel. 80. Nevím, zda tady byla diskuze ohledně cen této značky, v Říčanech je príma obchůdek a tuto značku v bodýčkách tam mají v cenách od 159 - 180 Kč. Tílko bylo za 97 Kč. Nekupte to :-))). Dneska jsem zjistila, že Adámkovi se nějak „přifoukly“ stehýnka, asi se blížíme k 7 kilům.
PetraK a Adámek, 12. týden

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 14.04.03 22:18

Ahoj,
taky vitame Kacika s Hanyskem, dalsi chlapak do klubu!
Holky o malem Vojtiskovi jsem cetla na internetu, fakt strasny. Prijde mi to strasne smutny a hlavne uplne zbytecny. Tak male dite se proste nema co samo toulat venku. A jestli byl tak hyperaktivni, o to vic se ma hlidat. Podrobnosti neznam, tak nikoho neodsuzuju.
Prave se tu cpu kvetakem s bramborama. Mrkvicku s jablkama mam taky moc rada a dost casto se s tim patlam a strouham. Za tu dobrotu to stoji. Lukasek mi casto pomaha, povida mi k tomu.
Jinak moje komunikativni schopnosti silne degenerujou, za cely den se omezim jen na gege, kchchch, auuu atd. Vecer nutim sveho utahaneho manzilka ke konverzaci, no ale jemu to zas nedela problemy. Je od prirody dost ukecanej.
My taky nepatrime mezi otuzilce, koupeme v 37-38 stupnove vode. Myslim, ze je nas vetsina. Navic ta voda v male vanicce rychle stydne a po 5 min ma klidne 35. Lukasek se castoy cachta aspon 10 min a uplne citim, jak je ta voda o poznani studenejsi. Tak se mi to zda akorat.
Ja mam na velikonocich taky rada jen to jaro a barveni vajicek a peceni beranku. Ta pomlazka mi prijde ujeta ve mestech. Navic je to jen ceska a slovenska tradice, nikde jinde v okolnich zemich to neznaji. (Mozna jeste Polsko, to si nejsem jista). Jednou jsem to vypravela sve kamaradce Italce a ta se mohla urechtat.
tak ja koncim, chceme papat, uz na me hulaka.

Petrus a Lukasek 11 tydnu

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 14.04.03 22:21

No, oficiálně to nejde, ale já vedu účetnictví, a tak třeba faktury za zpracování roku 2002, co mi platili v březnu jsem napsala na červenec (to už budu mimo MD a při rodičovském příspěvku si můžeš vydělat asi 3,5 tis. Do toho se stejně nevejdu, ale když to přešvihnout, tak se dobrý jenom v jednom měsíci, takže furt fakturuju v červenci :-))) ). Klientům je to jedno, do daní to dostanou a já jsem v poho.
 PetraK

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 14.04.03 22:47

Čau holky,
tady se teda nakouslo témat, že nevím, co mám komentovat dřív.
Plenky používám Pampers, někdy Fixies, jelikož se mi už párkrát stalo, že v Hypernově neměli naší velikost Pampers. To je teda bordel! Ubrousky používáme Pampers, jednou jsem zkusila Johnson a do rána měl Šimůnek zadeček červenej jak opička. Takže fuj Johnson!

Takže to cvičení teda vadí nebo nevadí na to kojení. Ráda bych šla na aerobic, ale furt mám strach, abych nepřišla o mlíko, jak to tedy je? Irča je odbornice.

Dnes jsme byli v poradně, zítra má totiž Šimůnek „malý narozeniny“, jsou mu tři měsíce! Aktuální váha je 5500 g a délka 60 cm. Je s ním už taková sranda, chechtá se nahlas, pořád mě pozoruje, prostě je to už něco úplně jinýho. Je to už člověk, kterej vnímá. Už to není je ležící panenka.
Dneska jsem koupila v hračkářství nafukovací balón a hezky na něm Šimůnek cvičí. Položím ho na balón na bříško, on se ho hezky drží, nožičky má v vzduchu a jezdí na něm. Směje se na celý kolo, moc se mu to líbí. Taky se hezky přetáčí na bříško, jen mu podám prst, on se mne chytne a jede… Akorát si vždycky zalehne celou vahou spodní ručičku a neví co stím.

Teď jsem musela odběhnout, sedím u PC, mám tu vysílačku, takže slyším, kdy se Šimůnek vzbudí, jenže mi to nedá a chodím ho pořád kontrolovat, jestli dýchá a tak. Děláte to taky? Nebo jsem cvok sama.

Vodu mu napouštím cca 32 max 34 stupňů. Na spaní máme tak 18 stupňů. Taky ho často doma rozbaluju, aby se pěkně protáhl bez plíny a oblečení. Hlavně ráno, po probuzení ho svlíknu a on si třeba hodinu vydrží kopat a pozorovat, co se děje kolem. Nožičky teda mívá studený, ale já si říkám, že když neřve a směje se, tak mu to nevadí. Takže to je taky takovej malej otužílek.

Ve čtvrtek jdeme poprvé na plavání. Jsem na to moc zvědavá. Hodina stojí asi 200 Kč. Je to individuální (od tří měsíců) v malém bazénku a od pěti měsíců se chodí plavat do velkého bazénu společně s dětmi. Uvidíme, jak se to bude Šimůnkovi líbit.

Tak zatím ahoj, jdu pomalu do postýlky

katy a šimůnek zítra 3 měsíce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.03 08:39

Ahojte holčiny,úplně mi mluvíte z duše, myslím to s tím kloučkem. Taky jsem měla slzy na krajíčku, dojalo mě jak se ho ten jeho pejsek snažil zahřát. Ale nechápu jeho rodiče, jak můžou v dnešní době pustit 2,5 letého špuntíka samotného ven. Já mám kromě Karolínky skoro 6letou Kristýnku a ven samotnou jí nepustim ani omylem. Jukla jsem na fotky.Vaše zlatíčka jsou jedno hezčí než druhé. Já k poslání fotky nemám propriety, asponˇ si to myslím ( v počítačích se nevyznám) Bodíčka Prince Oliver má Karolínka dvoje, jsou boží. U nás je mají za 130 kč. Plenky střídám, ale nejvíc jsem spokojená s Pampers. Ubrousky Johnson. Jinak Káju asi také moc neotužuju, v ložnici netopím, ale ve vaně má dost teplou vodu. A ven jí ještě dávám fusak i když jsem koukala, že některý mamči ho nedávaj. A co vy???? Ve čtvrtek jdeme na druhé očkování do stehýnek, už tedˇ mě jímá hrůza :((((( to zas bude večer pláč k neutěšení.Chudák Karolínka. Zážitky napíšu. Taky jsem si o víkendu umyla okna a vyprala záclony,mám jarní úklid za sebou. Velikonoce slavíme. Pekla jsem s mamčou perníčky, v sobotu na procházce jsem si do vázy utrhla větvičky břízy a zlatého deště. Kristýnka na ně doma navěsila vajíčka (ty papírové) A v neděli jedeme k babičce barvit vajíčka,pro děti je to zážitek. Už se těším na mazanec a hlavičku to si dáme do nosu:))))) Karolínka krásně pase koníky, snaží se převracet na bok a vydává náznaky hlasitého smíchu. Je moc hodná zlatíčko naše. Já se loučím mějte se krásně i s mimískama. Pa Gabča s Karolínkou (zítra 17 týdnů)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.04.03 10:29

Čauky holčiny,

to máme zase super sluníčkový den, co? Už se těším na procházku.

Zatím fusak ještě mám, ale Adámka už moc nepřikrývám. Jak kdy, ono sice svítí sluníčko, ale včera foukalo, ale to jsme jeli jen s autosedačkou a už bez fusaku a Adámek to zvládnul. Sahala jsem mu na ručičky a měl je teplý, tak poho.

Včera se tu stavovala mamka a přivezla Adámkovi pirátský šátek, jeden bílý a druhý modrobíle pruhovaný s kšiltem. To mu budu dávat v létě a možná i teď, protože čepici už nedávám. Přijde mi, že je na ní teplo. Hned jsme mu je zkoušeli a s tím kšiltem zatím dávat nebudu, Adámek moc nevidí, ale ten bílý je bez kšiltu a je prďácký. Odmítám dávat Adámkovi kloboučky :-((((((( Vypadal by v nich jak debil Emil. Vlastně ani ty přízové čepičky neměl, vůbec mu neslušely. Takhle s pirátským šátkem bude pěknej frajer. Adámek má víc hadrů než já, ještě, že zatím nemá botičky, protože na ty jsem zase zatížená já. Botiček není nikdy dost !!!! :-))))))))))

zatím papa

veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.03 11:35

Čau holky,
My fusak zatím máme , ale už nedávám ten nánožník na kočár. Dnes jsme vyrazili po úřadech, tak jsem vrzla Šímu do šátku, abych se nemusela harcovat s kočárem. Je to fakt prima praktická věc ten šátek nemůžu si ho vynachválit. Teda praktickej bude do tý doby, než bude mít Šíma 10 kg!

Šímovi jsem taky koupila na léto pirátskej šátek, modrej. Moc mu sekne. Vyrazili jsme totiž do H a M do Novýho Smíchova. Konečně jsem se dočkala, že tady tenhle obchod otevřeli i v Čechách. Znám ho ze svého švýcarského pobytu, moc ráda jsem tam chodila nakupovat. Mají tam totiž moc pěkný levný oblečení. Takže neváhejte a vyražte tam! Šimůnkovi jsem tam koupila ještě džínovou bundu - nosí jí už teď a je velkej frajer, na lého mám tříčtvrteční džínový lacláčky a k tomu koskatou košili. Když člověk vidí ty nádherný dětský hadříky, tak se neudrží, teda aspoň v mým případě!

Jak jste probírali ty dovči… my o moři uvažovali, ale nakonec jsme rozhodli pro Jizerky, už máme zaplacenou zálohu do krásnýho malýho rodinnýho penzionku. Jedeme v půli července, kdy budu ještě jen kojit, aby nebylo moc práce navíc. Bereme s sebou krosničku a kočár máme teréňák, takže to bude turistický týden. Doufám, že nám bude přát počasí! čau katy a šimůnek 3 m.

dneska je tak krásně, ať už to vydrží. Šíma bude spinkat v kočáru na zahradě a já budu pracovat. Jdu sázet mrkev, brambory, petržel, fenykl atd., v létě budeme sklízet a budeme mít pro Šimůnka všechno bio. Že bych ještě začala pěstovat králíky a drůbež? cháchá, tak to tedy skutečně nehrozí!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.03 13:37

Ahoj

Chodím na aerobic od února a kojím dál úplně normálně. A malému pořád stejně chutná, takže si nemyslím že by v tom měl být nějaký problém.

Četla jsem i o tom něco, také jsem si předtím nebyla jistá. Zjistila jsem, že lehká zátěž nevadí. Psali tam konkrétně i o aerobiku, ten nevadí. Jen by se mělo při cvičení dost pít, nejlépe vody. To kvůli té případné kyselině mléčné.

Takže sportem ku zdraví (hlavně s vodou!)

Ahoj Eva

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 15.04.03 19:05

Ahoj mamci,

tak tu mame skoro 10h rano a nas mrnous jeste vesele vychrupkava. Vcera konecne poprve usnul bez breceni a to dokonce v 21.30. Kez by mu to vydrzelo. Jinak je to teda kazdy vecer des a hruza. Je unaveny, mne si ocicka, ale zarputile bojuje, aby je nahodou nezavrel a neusnul. Vydrzi to v pohode i cele 2,5 hodiny nez odpadne a usne. Mezitim vetsinou rve, hryze si rucicky a obcas i chvilkama usne. Jenze do 10 min je zase vzhuru a znova. Ja uz mam od manzela zakazano chodit ho utesovat a tahat z postylky. Ja vim, ze je to tak asi spravne, ale vydrzte to, kdyz je tak nestastny, aspon mne to tak pripada.

Jinak jsem konecne zacala trosku doma cvicit, mam z vas depku. Ale fakt nebylo kdy, ted se nejaka minutka volna uz naskytne, tak ji vyuziju. A to mam fitness primo u domku a zadarmo, jelikoz to patri k arealu. Ja vim, byt to u vas, tak jste tam porad, ale Lukasek by mi tam rval. Takze tam zatim nechodim, cekam az se dokaze sam vic zabavit, aby tam chvili vydrzel v kocaru. Pak to bude fajn.

Jinak H a M obchodak mam taky moc rada, Lukasek ma vetsinu oblecnu prave odtamtud. Nakoupila jsem to jeste, kdyz jsem pracovala v Nemecku a nemuzu si ten obchod vynachvalit. Sama jsem si tam nakoupila dost hadru. Vrele doporucuju.

Pred chvilkou jsem si cetla prispevek od Janika s dvojcatkama, no moc jsem se nasmala. Psala, jak si holky v postylce vzajemne cucaly hladove pesticky. To musi fakt vypadat legracne.

Lukaskovi jsem minulou sobotu byla nakoupit spoustu letnich oblecku, nejake kratasky s laclem a tricka s limeckem. Dokonce jedno, ktere vypada, jak basebolovy dres. Klobouk s ksiltikem je taky nutnost, bohuzel piratske satky jsem tu nevidela, ty museji vypadat prdacky.

Tak uz se pomalu protahuje a probouzi,
dobrou noc u vas,

Petrus a Lukasek 11 tydnu

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.04.03 19:48

Čaute holčiny,

to byl super den!!!!! Adámek měl: dupsny, bodýčko a triko s dlouhým rukávem a ponožky. Váhala jsem, jestli mu nemám dát bundičku, ale pak jsem vystrčila ruku z okna a nechala ji doma (tu bundičku :-))). I fusak jsem vyhodila z kočáru a pro jistotu :-))) vzala jen dečku. A ZVLÁDLI JSME TO V POHO. Když jsme jeli delší dobu ve stínu, přehodila jsem přes Adámka dečku, aby měla dušička klid.
Viděla jsem jednu maminu s kočárkem, jak měla ještě teplej fusak a vrchní dekl na kočárek. Bláznivka.

Jak byl Adámek „odhalený“ nemohla jsem se na něj vynadívat a hlavně, JAK JE VELIKÝ!!!!!! Ve čtvrtek jdeme k paní doktorce do poradny a taky na píchání (auauauauauauauu), tak jsem moc zvědavá, kolik moje malá prdelka měří. Máme už u paní doktorky tu šetrnější očkovací látku, tak to snad tentokrát bude v poho.

Tak jste mě naladily s tím obchůdkem H a M nebo M a H ??? (to je jedno)na Smíchově , takže tam v sobotu vyrazíme, co by nás eventuálně cinklo do nosu.

Tak končím, papa

Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.03 18:27

Ahoj, jenom jsem se chtela zeptat jaka byla puvodni profese Veroniky pred porodem. Z jejich prispevku mi pripada, ze se zivila modelingem, protoze jinak mi v tom pripade trochu neco unika. Mam kamaradku, v tehotenstvi pribrala 11 kilo a bohuzel porodila ve 30.tydnu chlapecka 1.80kg. Behem sestinedeli diky stresu nejen ze vsechna teh.kila zhubla ale jeste asi o 3 kila min a navic prisla o mliko. Kdyz jsem ji chtela trochu pochvalit tak mi rikala, ze by byla radsi tlusta jak prase, jen kdyby porodila normalne vcas a vse bylo O.K. Trochu mi prijde mimo, resit se 4mesicnim miminkem jestli mam celulitidu nebo ne. Telo se po tehotenstvi a porodu dostava do puvodniho stavu a formy az po roce. Nerikam, ze o sebe cerstve maminky nemaji dbat-naopak, ale nezlobte se na mne, tohle mi prijde trochu prehnane…

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.04.03 18:31

Ahoj holky a mimískové!
Právě jsem dopřebalovala Mojánka a jsem z toho normálně fyzicky vyčerpaná? Abych to vysvětlila. Mojánek zrovna nevoněl, tak jsem tušila nadílku v kalhotkách. Rozbalila jsem mu plínku, jenže v tu chvíli se ten malej zbojník otočil na bok a vyblinkal se. Roztejkalo se to po přebalováku. Já nevěděla, kam se mám vrhnout dřív? A Mojánek u toho měl z nepochopitelných důvodů záchvaty smíchu. Rozhodla jsem se nejdřív vypořádat s kakáním. Jenže on samozřejmě na tom přebalováku během toho rejdil, takže když jsem po chvíli šla odstraňovat blinkání, tak to měl po celé jedné tváři rozmatlané a vypadal jak indián vydávající se na válečnou stezku : - ))) A aby toho nebylo málo ? zatímco jsem ho nechala, aby se během toho mého úklidu horní části přebalováku vyvětral, tak se mi do toho všeho ještě počůral ? no, mohlo mě to napadnout. Pak jsem mu dávala plínku, mezitím se mi asi pětkrát otočil na bříško a měl z toho hroznou psinu? Holky ? a to ještě nechoděj! To si pak asi teprv užijem.
Počasí je skvělé, co? My jsme skoro celý den venku. Když to Mojánka přestane bavit na zádíčkách, položím ho na bříško, rozhlíží se kolem a je v sedmém nebi. Když na něj někdo kolemjdoucí promluví, vykouzlí úsměv na rtech nebo něco zažvatlá. Venku má dost žízeň, tak s sebou pořád vozím čajík. Včera jsem to ale malinko nezvládla. Svědomitě jsem si nachystala lahvičku, jenže jsem k tomu nevzala dudlík. Když začal malej venku brečet, vytáhla jsem čaj a koukám ? jakpak se asi napije? Kamarádka, co šla se mnou, hned vymyslela, že se stavíme u jedné známé, aby nám půjčila lžičku. Tak jsem nalila čaj do víčka a Mojas to šikovně pil ze lžičky. Ještěže je to takový zlatíčko.
Jinak jsem si tak říkala, proč se všude zdůrazňuje, aby se vyvyřovaly lahvičky. Mojánek popadne všechno, co je po ruce a šup s tím hned do pusy. A hračky mu teda nevyvařuju. Tak si myslím, že ty děti jsou odolnější, než si myslíme. Přiznám se, že někdy jen lahvičku vymyju štětkou a vypláchnu v horké vodě.
Noční můrou se u nás teď stalo večerní usínání. Nejdřív to bylo v pohodě ? pět až deset minut pláč a pak Mojásek usnul. Jenže teď (poslední tři dny) dokáže brečet i hodinu!!! A nepomáhá ani když si sednu k postýlce, aby mě viděl (což dřív fungovalo). Jsem matka tvrďák ? chování zatím odolávám. To bude až ta nejkrajnější možnost. Ale ten pláč mi rve uši. Nevím, jestli ho dávám spát pozdě a je už přetaženej nebo naopak brzy (většinou to vyjde na 19 hod.). Je vykoupanej, přebalenej, napapanej, někdy se ještě i napije čaje, pak ho dám odříhnout a stejně pláč. Nejdřív jsem se bála, jestli ho něco nebolí. Ale je divný, že by byl tři dny po sobě přes den v klidu a vždycky večer ho přepadla nějaká bolístka. Prdíky nehrozej, vyprďuje si celej den bez problémů. Mám už z toho vždycky od koupání trauma, jak zas bude vyvádět! Ach jo ? kdyby ty děti dokázaly říct, co je trápí.
Holky ? taky se vám stane, že usnete v noci při kojení? Já jsem asi strašná ? tím, jak jsem utahaná, tak dokážu usnout ve vteřině. Dneska jsem asi trhla rekord. Malého jsem si vzala na kojení o půl třetí a v půl šesté mě probudilo, když se mi začal mrskat v náručí. Asi se už chtěl protáhnout.
Včera jsem si zkoušela plavky. Od května začínáme chodit na kojenecké plavání, tak jsem potřebovala zkusit, jestli se vejdu do loňského modelu. Docela to šlo, jen ten horní díl by možná mohl být o čísílko větší. Ale aspoň mi to v těch menších plavkách dělá žlábek!!! Prohlížela jsem se v zrcadle ze všech stran a zcela mě zdrtila jedna věc. S celulitidou už jsem se tak nějak zžila ? dobrovolně odejít nechce a já už složila zbraně : -))). Ale na nohou pod koleny jsem objevila křečové žíly!!! Holky ? já to málem obrečela ? jsem blázen, co? Na krátké sukně to teda moc není ? mám tam úplný modrý provázky. A to jsem se tak těšila, až už budu moct vyrazit v kraťáskách a opalovat nohy. Musím s tím rychle někam zajít. Naši to maj oba hrozný a ta dědičnost je prostě mrcha mrchovatá. Celý těhotenství jsem to měla pod kontrolou, pořád jsem to mazala nějakým kožním tonikem proti křečovým žilám a nic. A teď se to objeví. Ach jo : -(((
Mojánek mě tady trpělivě sleduje z autosedačky. Ale dlouho to asi nevydrží. Dopolko moc nespinkal, tak asi budem muset vyrazit co nejdřív ven, aby to dospal.
Mějte se moc krásně a užívejte sluníčka!
Ahoj Ivča a Mojánek (dnes pětiměsíční !)

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.04.03 18:44

Škoda, že je tento komentář nepodepsaný. Ráda bych se obracela na konkrétní osobu. Aniž bych četla tento příspěvek, vložila jsem svůj komentář, kde také svůj „stav těla“ trochu hodnotím. Modelingem jsem se neživila, po postavě modelky netoužím, ale mám potřebu se i po porodu líbit svému manželovi. Nevidím na tom nic špatného a naopak se mi líbí, že v dnešní době těhulky i maminky vypadají hezky a dbají o sebe. Samozřejmě nesouhlasím s tím držet diety na úkor miminka (v těhotenství a při kojení). Ale to, že si někdo zacvičí, aby vypadal dobře, to snad není nic špatného (a hlavně - má můj obdiv, protože já jsem na to lenoch). Nevím, o čem konkrétním ohledně celulitidy Verča mluvila, ale měla jsem potřebu se k této reakci vyjádřit. A příště prosím - podpis! Za svůj názorem si přece stojíš!
Ahoj Ivča

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 16.04.03 20:52

Ahoj mamci,

Tak nas dnes moc pekny den neceka, vypada to na dest. Uvidime, jestli budeme vubec moct vyrazit na prochazku :(((
Ivca nahodila par tematek, tak zacnu plavkama. Ja si je taky zkousela, minuly tyden a zjistila jsem, ze potrebuju nove. A to je mam jen rok. Do vrchniho dilu se nevejdu ani nahodou. Asi si poridim jednodilne, i kdyz jsem spis zastance dvoudilnych. Ted vsak budou asi praktictejsi.
Krecove zily mame taky v rodine, moje mamka byla dokonce na 2 operacich. Modlim se, aby se mi taky neudelaly, zatim mam jednu zilku, ktera teda krapanek prosvita, ale to je jeste OK. Cele tehotenstvi jsem se vyhybala dlouhemu stani na nohou. Bohuzel moje prace neni zrovna sedaci, dost casu prave prostojim a nabeham, tak jsem zvedava, jak to bude dal vypadat. Taky pry antikoncepcni prasky podporuji krecove zily, a ja je brala (a chci dal brat) skoro 9 let vkuse. No to teda pokousim dablika, co?
Taky rada nosim kratke sukynky, teda ty uplne mini uz ne, ale par centaku nad kolena je akorat. Mam i dlouhe sukne ke kotnikum, uzke, do tech se jeste nevejdu, skoda. No jo, ale holky, uz tri dny po sobe aspon trochu cvicim, taky me dneska pekne boli brisni svaly. Takze to zas tak neflakam! Mam z toho fajn pocit. celulitidu mam trochu, ale zatim to neni moc videt. Na to moc netrpim, ale co neni, muze byt. Zato mam po mamce vetsi brisko. Uz jako mala jsem byla hubenour, ale brisko mi vzdycky koukalo.
Ivco, pises, ze davas Mojankoci cajik? Ja se prave ptala doktora, jestli mam davat Lukaskovi taky neco pit, kdyz budou horke dny a on mi tvrdil, ze do pul roku vubec nic. Pry ma dost vody v mliku. Tak jsem z toho jelen, doufam, ze pak nebude mit venku zizen. Uz ted tu mame dny, kdy je venku ve stinu 26stupnu a na slunicku primo vedro.
S vyvarovanim lahvicek bych to taky neprehanela. Myslim, ze kdyz se poradne budou myt v horke vode s jarem, tak to staci.
Zrovna poslocham, jak Lukasek pousti do pliny jednu naloz za druhou, …
Jdu prebalovat,
mejte se,

Petrus a Lukasek 11 tydnu

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.04.03 21:46

Zdravím neznámou a hlásím se se svou odpovědí,

s modelingem nemám nic společného, jsem právničkou. Žádné diety nedržím a naopak i večeřím, což jsem před těhotenstvím nedělala. Mléka mám jak se zdá dostatek, protože dosud plně kojím. V tomhletom mám jasno, takže zatím 3 kila navíc neřeším. Jak jsem psala, celulititu jsem měla i před porodem, ale teď je to ještě horší, že se „na sebe nemohu podívat“ :-))) Mám ji na stehnech a zadku a vadí mi to. Prostě mi to vadí. To, že mám malého Adámka na tom nic nemění. Takže sukni nad kolena bych si teď nevzala. Proč chodit v něčem, v čem se necítím. Nicméně „celý život“ v kalhotech chodit nemíním.
Díky Iviku za podporu, samozřejmě, že se chci líbit.
Celulitida nezmizí pouhým hubnutím, to je snad jasné, chce to vše dohromady. Pohyb, masáže, úprava stravy a pitného režimu. Co se týče pití, toho máme každá myslím dostatek :-)))), že nestačíme létat na toaletu.
Pokud by si pisatelka dotazu všimla, taky jsme probíraly cvičení, kterému se prozatím vyhýbám. Myslím tím záběr v posilovně, která mi chybí a protože neumím cvičit napůl, chystám se tam až přestanu kojit. Posilování břicha nezmiňuji, protože to nemůže uškodit a naopak se i v porodnici doporučuje.

Tak to je asi vše. Snad je z toho jasné, že žádné cvičení nepřeháním ani cíleně nehubnu proto, abych úmyslně přišla o mléko. Je to to nejlepší, co mu, mimo své lásky k němu, mohu dát.

Zatím

Veronika

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.04.03 22:02

Ahojky Ivčo, Mojánku a maminky a miminka :-)))))

Mojánek je teda pěkný číslo, ale může nám to vždycky dojít a snad už by mohlo, když už jsme tak zkušené matky :-)))), jakmile jsou rozbalený, jde všechno ven :-))))))))))))

S těma čajíkama bych to taky neřešila. Do půl roku snad mají v mléku všechno a myslela jsem si, že jen v těch opravdových vedrech - tak kolem 25 a víc - tak asi až pak bych se poradila s doktorem, jak je to teda s tou žízní a čajíkama. Adámek má pořád jen mléko a viditelně nestrádá.

S těma hračkama máš pravdu. Já teda jen jednou vyvařila jednu hračku, ale to bych to musela dělat každou chvilku, jakmile ji já nebo někdo jiný vezme, Adámek ji mrskne na podložku… A s lahvičkama zkušenosti nemám, ale myslím, že k tomu přistupuješ normálně.

Taky jsem zvědavá na usínání, až se Adámek nebude kojit. Většinou usne při kojení a jelikož si odříhává během něho, to poslední už tradičně neřeším a nic se mu neděje. Takže se vlasně ududlá k spánku. Až bude flaška, budu to asi muset vydržet a být tvrďák jako Ty. Myslím, že si za pár dnů zvykne a bude usínat v poho. Aspoň tak doufám.

Já se vždycky bála usnout u kojení. Mě se to ještě nestalo. Jednou v začátkách, se Adámek probudil a já měla tak tvrdej spánek, že jsem nejdřív letěla na toaletu a tam jsem si v polospánku říkala, dělej, probuď se, musíš kojit… a vzbudila jsem se dokonale. Teď už se Adámek v noci nebudí - zlatíííííččččkkkko­ooo milovaný - spí od 21 do 6. A když náhodou, nají se během chvilky a zase vytuhne, takže neusínám při tom.

A plavky? Já se nejradši opalovala na chatě a to jsem byla nahá nebo u moře a to jsem byla nahoře bez. Jak já to teď budu dělat? Chata je pořád, tak je to jasný a moře zatím nevíme. Ale víte, co vám doporučím? Jím denně jeden Multitabs s betakarotenem. Důležitý je ten betakaroten, ale to vy určitě víte, že to pomáhá opalování se. Nikdy jsem se nespálila, byla jsem rychle opálená a opálení dlouho vydrželo. Podle příbalového letáku se to smí jíst i v těhotenství a při kojení, takže to jím pořád. Doporučuju.

To jsem se zase rozkecala, jdu si lehnout a spáááááttttttt.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.04.03 22:03

Ještě jsem zapomněla,

Iren, vše nej… k svátku. Hlavně buď v poho a ať jste oba zdraví.

Papa

Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.03 00:52

Ahojky holciny a mimiskove,
kazdy den si rikam ze neco vecer napisu … a nejak to nevychazi, vzdycky mne unava premuze … Verunka mi totiz porad blinka a becinkuje a tak je volneho casu pramalo, ach jo. Uz jsem si minuly tyden myslela, ze to bude lepsi, asi 3 dny jenom obcas ublinkavala, dokonce v poradne jsme byly pochvaleny … pribraly jsme pul kg za 3t a tak mame 4,4kg a 59cm …ale pak to zacalo nanovo a zda se mi, ze je to cim dal tim horsi … napapa se a pak blinka a pak ma brzo hlad tak zase papani a blinkani samozrejme s brekem … je mi te me chudinky silene lito. Vcera jsme byly po mesici na kontrole na UTZ a zadne zlepseni nenastalo, zaklopka nezaklapuje … mame brat stale PREPULSID a na kontrolu prijit zase az za 2-3mesice … to je ale silene, zda se ze se ji neda pomoci a musime pockat az se to vyvine samo … ach jo!:-( V cekarne tam byla nejaka pani a rikala ze jejimu malemu vnukovi to trvalo celych 9 mesicu nez prestal blinkat a taky zkouseli vse mozne.
Jeeeezisi, takovych temat je tu nakousnutych … no nevim kde zacit, uz jsem si napsala seznam a myslim ze to dneska rozhodne vse nezvladnu okomentovat:-)))
Takze co se tyce koupani a teploty vodicky tak musim priznat, ze zpocatku jsem koupala pri teplote 38-40 ale v posledni dobe se snazim to snizovat na 37 a mala s tim nema zadne problemy, to jenom mne se zdalo ze to neni prilis teple:-) Asi je lepsi trochu otuzovat, je to pro dobro tech nasich mimisku … a kdybych preci jenom zacala chodit na kojenecke plavani, bude potreba snizit jeste mnoooohem vice … tak na 33 jak rikala jedna pani v poradne. Chtela bych chodit s Verunkou plavat ale znamenalo by to zustat v PH cele 2 mesice a neodjizdet na Moravu, kde zase mame dobrou kojnou … to je ale dilema, co? Plavat ci nechavat kojit? Babo rad:-))) Co myslite? Pro co hlasujete? Jenom pro nezasvecene, mam na Morave svagrovou, ktera ma 8mi mesicni holcicku a mleka na rozdavani a tak mi v prubehu tech 3t pobytu Verunku kojila misto flasky a ji to celkem jelo … pul kg mluvi za vse.
Pleny pouzivam Pampers i Huggies … mam nakoupeny obe znacky z ruznych velikosti … a uprimne receno musim priznat ze na Pampersky neni. Huggiesky jsem pouzivala standardky a prijde mi ze tolik nesajou a pri rozbalenni jsem citila ze ma Verunka pokozku mokrou coz se u Pampersky nestalo snad nikdy. Ted jsem vsak koupila Huggiesky z rady Freedom … zatim ty pro nejmensi zlute (ted maji akci v drogeriich Droxi … velky balik za 389,– Kc a k tomu tricko a nekde pridaji i balik vlhcenych ubrousku) a ty jsou tedy mnohem lepsi, mekkci, savejsi a dokonce i vetsi, takze se nemusim bat, ze mi z nich ta moje prdylka tak rychle vyroste …ale i tak se budu vzdy snazit mit doma obe znacky najednou a na noc a ven budu pouzivat spise Pampersky. Ubrousky mi vyhovuji take Pampersky, ale mam i jine a nemohu rici ze by byly spatne, stejne je pouzivam jenom v pripade nouze nekde mimo domov a obcas otiram po curani, kakanicka za:,–(ne oplachuji pod tekouci vodou.
Pripad maleho Vitecka mne tedy taky dostal, chudacek maly, byt jeho matkou, asi se zblaznim!!! Slzicky mi padaly kdyz jsem o tom cetla v novinach, ani teplicko pejsanka nestacilo. Vite ze jsem nejdrive odsoudila rodice, co ho spatne hlidali, zvlaste kdyz vedeli, ze to dela casto, ale pak mi ma mama pripomela, ze muj bracha, kdyz mu byly 2 roky se taky vydal sam s konvickou na mliko za babickou do jine vesnice, chtel vsak k tomuto ucelu pouzit vlak … nastesti si ho nejaci znami na tom nadrazi vsimli a dovedli domu … asi se to hold stava a o to musime byt ostrazitejsi. Rodice Vitka jsou uz i tak potrestani vic jak dost…
No, moc mi toho ze seznamu neubylo, ale cas pokrocil a je potreba i trochu zchrupnout, ze? Mejte se bajo a snad se ozvu drive nez za tyden:-)
PAPA
Sulanek+Veronika (v patek 12t)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.03 00:54

Veroniko,
ja bych si toho anonyma asi ani moc nevsimala, mne prijde uuuplne normalni, ze se zenska po porodu (a nakonec i v prubehu tehotenstvi) kriticky koukne sama na sebe a zhodnoti sve mouchy … vzdyt by to snad ani nebyla zenska kdyby ne:-) Navic se zde toto tema probira s nadhledem a humorem tomu potrebnym. Taky se na sebe koukam kriticky, ale veset se kvuli speciku navic rozhodne nehodlam a mimi je pro mne na prvnim miste a proto zadne diety a jidlo si rozhodne neodpiram, to jsem se v tehotenstvi drzela zkratka vice, mam mlicka malo a nechci prijit i o neho … a uz mam vyzkouseno, ze me sportovni aktivity jako badminton a squash na kojeni vliv nemaji.
Zkratka nic se nesmi prehanet a nechapu anonymni pisatelku, vubec nevim o co ji jde.
Cauky
Sulanek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.03 00:56

Jeee, jak to ze jsem anonymus? To se mi jeste nikdy nestalo… hmmmm.
Sulanek

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 17.04.03 07:17

Ahojky Sulanku,

Jen bych se chtela zareagovat na to „babo rad“. Jestli ti Verunka pribrala fakt pul kg, tak ji to mlicko svagrove svedci. Asi bych nevahala a radeji jela na Moravu, plavat muzete preci trochu pozdeji. Navic se mi zda jeste trochu slaba na plavani, miminka ve 12 tydnech maji prumerne o 1kg vic. Jen muj nazor.
Mej se taky bajo a pusinku Verunce.

Petrus

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 17.04.03 09:58

Teda já zírám, milá anonymous, o co ti jde… ale jak už kdesi psala Šárka, hloupé komentáře a anonymy je lépe ignorovat než na ně reagovat a vyvolávat tím nežádoucí reakce. Chci se ale Veroniky zastat, nelíbí se mi, jak ses do ní ?navezla?.
Není na tom přece nic špatného, když člověk konstatuje, že má celulitidu, bereme to tady s humorem, ne? Proč si o tom nenapsat? Taky klidně o sobě napíšu, že se cítím tlustá jak vepř a taky mám celulitidu, která mi trochu vadí… a protože se chci líbit nejenom manželovi, ale taky sama sobě, v rozumné míře cvičím, aby se mi postava brzy zlepšila.
Johanka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 17.04.03 09:59

Ahoj Sulánku, taky jsem vzhledem k tvým problémům s Verunčiným přibírám toho názoru, abys dala přednost raději kojení než plavání… jak píše Petrus, na plavání můžeš chodit později. My taky začneme chodit plavat ne teď ve 3 měsících, ale později, třeba ve 4 nebo 5 měs. (teď nám to rodinná situace neumožňuje ? blížící se stěhování atd.)
Měj se hezky, ať se vám daří a jste zdraví!
Johanka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 17.04.03 10:00

Ahoj holky, máme krásný jaro, taky jsme byli venku jen ?nalehko? a bez fusaku, Marcel už nespinká celou cestu v kočárku jak dřív, ale skoro celou dobu ?prokecá? a prochechtá, pak začne pofňukávat, tak ho nosím na ruce (a tlačím kočárek ? lidi na mě koukají jak na cvoka, tak malý mimi a není v kočárku) nebo si s ním sednu na lavičku (držím ho na klíně), on prostě potřebuje VŠECHNO vidět a pozorovat, valí kukadla na stromy, lidi, taky v parku běhají veverky, je to legrace. Máme se fajn, v noci spíme pořád po těch 3-4 hod., k ránu po 2 hod., přes den kojím jak kdy po hodině, dvou nebo dvou a půl. Nosím Marcelka často v babyvaku, tam se vždycky zklidní, když brečí nebo když nemůže usnout. Hodně mu zpívám, někdy mám úplně vyřvaný hlasivky, když zpívám třeba celé odpoledne a večer. Moc se mu to líbí (manželovi ale ne:), kdo má ty moje skřeky furt poslouchat, že jo).
K těm ubrouskům ? používáme taky Pampers, střídáme s Fixies, i když nemám nic proti ?obyčejným? ? fungují stejně dobře:) taky máme doma ty levné Helen Harper ? používám je ale jen na cestování, mají praktický umělohmotný uzávěr.
Koupila jsem ty nové ubrousky Huggies na zkoušku ? neparfemované, v té igelit. taštičce s takovým tím ?zipem? ? jsem s nima spokojená, ubrousky jsou pevné, pěkné, jsou na nich vytlačený obrázky… ale jsou teda pekelně drahý, stály přes 80 Kč (60 ks uvnitř), takže zůstaneme jen u toho jednoho zkušebního balíčku:))
S vyvařováním lahviček a hraček taky nebudu přehánět ? hračky ?vyvářím? jen když jsou nově koupené, pak oplachuju v teplé vodě, lahvičky pro odrostlejší miminka podle mě není nutné pořád dokola extra sterilizovat a přehánět to.
U kojení jsem usínala každou noc první 2 měsíce, byla jsem tak děsně utahaná, nemohla jsem to překonat… taky se mi stávalo, že jsem se po 2 hodinách od začátku kojení probudila a M. mi spinkal ještě v náručí (v posteli, takže kdyby vypadl nebo sjel dolů, nic by se nestalo ? i když u mě fungujou mateřské instinkty i ve spánku, že bych M. asi nezalehla nebo mu nevědomky neublížila), když kojíme vleže na boku, kolikrát usnu u toho i teď… a pak se proberu, M. mi spinká u prsu a já marně vzpomínám, jestli už jedl nebo teprve se chystá, pak mrknu na budík a zírám, kolik už je hodin:))) tak ho zvednu na odříhnutí, ale on stejně tak tvrdě spinká, že nechce… kolikrát celou noc neodříhává a nic se neděje, ráno si to vynahradí… samozřejmě ho pokládám na bok a jsem ve střehu. Neukamenujte mě jako nezodpovědnou matku, hodně se snažím, ale někdy jsem prostě tak šíleně utahaná, že mě to přemůže (hlavně v době od cca 3. do 7. týdne, kdy jsem kojila po hodině i v noci, to bylo doslova ?na chcípnutí?, jak jsem byla fyzicky vyčerpaná). Marcel v noci spí tak tvrdě, že s ním můžu dělat cokoliv a on ty oči prostě neotevře, kdybych s ním pochodovala hodinu, tak si neodříhne a můžu ho klidně v noci i přebalovat, studit ubrouskama, převlíkat a M. se vůbec neprobere, je jak hadrová panenka.
Mějte se, ahoj
Johanka a Marcel 11 týdnů

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 17.04.03 19:48

Ahoj holky a mimča,

To byl dneska ale zase ukázkový jarní den, co? Škoda, že už se má počasí od zítřka kazit. Vzhledem k tomu, že bydlíme v baráčku, tak se vždycky dopoledne ?vybatolíme? s Ondrou na zahradu a když on spinká v kočárku, tak já dobíjím baterky na sluníčku. Nevím, jak na vás, ale na mě to působí neskutečně ?blahodárně?, prostě krásně relaxuju. Akorát musím Ondrovi pořídit nějakou kšiltovku, protože když s ním ?špacíruju? po zahrádce a ukazuju mu kytičky, tak mu sluníčko hrozně svítí do očí, až je chudinka musí celý přivírat. A babička říkala, ať mu nějakou vyberu, že mu jí dá k velikonocům, aby ho nepokakal beránek.

Děkuji ti Verčo za přání k svátku. Zjistila jsem, že čím jsem starší, tím méně vnímám svoje narozeniny a svátky, skoro jsem na něj zapomněla. Ještě jsem si vzpomněla, co vůbec dělá Aimy? Jak se má? A jak to zvládáš s Adámkem dohromady?

Dneska jsem byla na chvilku v práci a byli jsme moc pochváleni, jak nám to sluší, takže jsem byla náležitě pyšná matka. Ondra naštěstí tyhle návštěvy zvládá dobře a nepláče, takže jsou vždycky všichni překvapeni, jak je hodný. Teď k večeru byl ale pěkně mrzutý, plakal, nedal se utišit a tak jsem ho vykoupala už v půl sedmý a teď už chrupká v postýlce, takže mám dnes trochu delší večer jen pro sebe. David je přes noc v práci, takže plánuju pleťovou masku, lakování nehtů a pak když zbude elán, tak žehlení plenek. Panečku, to je romantika. Poslední dobou mi na mojí ?údržbu? až tolik času nezbývá a tak toho dneska musim využít. Tím se dostávám k tomu anonymnímu komentáři. Moc jsem ho nepochopila. Myslím, že se všechny chceme líbit nejen manželům, partnerům, ale i sami sobě a to, že máme mimčo na tom přece nic nemění. Jen kvůli tomu přece nemusim mít 10 kilo navrch a celulitidu i na hlavě. Teď jsem to samozřejmě přepískla, ale chci tim naznačit, že souhlasím s Verčou a ostatními, že na sebe hledíme kriticky i teď a chceme na sobě pracovat, ne? Fuj to jsem se rozčílila. Jinak pro Katy, klidně cvič, myslím, že jsi na to byla zvyklá i před porodem, ne? Záleží jen na tobě, jestli ti to bude dělat dobře a hlavně aspoň hoďku vydržet po cvičení než Šimůnka nakojíš, aby se vyplavila ta kyselina mléčná. Jo a taky hodně pít!!!

Jo, holky, dneska jsem koukala do deníčku k Vrabčákům a Jiřina (maminka Vrabčáka) čeká další miminko! Dokážete si to představit, takhle rychle po sobě? Já teda ne. Docela ji obdivuju, má odvahu!

Ve středu jdeme k pani doktorce na prohlídku a na očkování, bude to pro nás poprvé, tak jsem zvědavá, jak to zvládneme a jaká bude reakce. Dostane to klasické očkování, tak doufám, že nepropláče zbytek dne a noci. Zakoupím dle rady tady uvedené tvaroh, tak to snad pomůže. Asi mi to bude srdíčko trhat, jestli bude moc plakat, chlapeček můj.

Tak to by bylo pro dnešek všechno, ať to není moc dlouhý. Přeji vám krásný zbytek sluníčkového dne, už spíš teda večer a pusinky pro miminka!

Irena + Ondrášek (už skoro 3 měsíce, hurááá)

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 17.04.03 19:53

Ahoj holčiny a mimča!
Dneska je zas nádherně! Mojánek se umoudřil a vydrží spinkat v kočárku, i když nedrncám. Takže si konečně můžu sednout na lavičku a slunit se nebo si číst. To už se mi začíná líbit!! Včera jsme šli do Jiráskových :,-(ů ? to je takový velký park v Hradci, tam jsem si sedla na lavičku a Mojánek zlatíčko spinkal 3 hodiny! Koukala jsem se, jestli vůbec dýchá : - ))) !
Verčo, ty seš teda odvážná, že nedáváš čepičku! Mě pořád připadá, že fouká studený větřík, i když krásně svítí sluníčko, tak mu tu lehkou bavlněnou čepku radši vždycky napařím.
Uklidnilo mě, že taky pořád pereš plíny. Jiřka na Vrabčákovi kdysi psala, že prádla moc nemá. Tak jsem si říkala, že to asi já s tím praním nějak přeháním. Já mám spotřebu plín snad 10 kusů na den! Jednu má malej na dece (tu tak dokonale poslintá, že padnou klidně 2 ? 3 kusy na den), pak mu jednou otírám pusinku průběžně, další mám v kočárku, jednu plínu mám na přebalováku (tu měním každej den, což je asi fakt přehnaný, když je čistá), jednu plínu mám v ohrádce (tu během pár hodin tak zmuchlá, že většinou dávám taky dvě na den), pak mu dávám plínu kolem krku, když ho nechávám odříhnout, kdyby náhodou ublinknul. Většinou do ní něco ?upustí? (třeba mu jen vyteče nespolykané mlíčko), takže jde taky večer do prádla. Utírám ho pořád do velkých plen (tetra osušek) a ty peru po jednom použití (asi taky zbytečnost). Oblečení teď s příchodem slintání máme taky spotřebu ? vždycky, než jdeme ven, tak Mojíka převlíknu, aby ho ty poslintané límečky (no někdy je to pravda až na bříško!) nestudily. A jelikož nemáme těch triček a bodýček 40, tak zapínám pračku ob den. A pak to žehlení!!! Holky, žehlíte pořád poctivě plíny? Já mám kamarádku a ta už od pátého měsíce plíny nežehlí. Jenže mě to pak připadá takové nepořádné ? třeba u doktora vytáhnout na utření pusy nevyžehlenou plínu?? Já vždycky ještě před odchodem vybírám tu nejbělejší a nejpěkněji vyžehlenou ? no fakt cvok, co?!
Veru ? když si chce Adámek pořád sedat (Mojánek taky), nestačilo by mu pro vylepšení rozhledu položit ho v kočárku na bříško? Abys mu šetřila zádíčka. U nás to funguje spolehlivě.
Vy jste mi s tou teplotou vody teda daly! Uklidnil mě jedině komentář Katy, že maj taky otužilce. My totiž i v té ložnici máme většinou kolem 17 ? 18 stupňů. To je teda studenej odchov? Ale já si říkám, že když Mojánek nepláče (naopak tu koupel miluje), tak snad mu nějaké zlo nečiním. Naopak musím říct, že když jsem mu ze začátku dávala teplou vodu a pak ho vytáhla ven do studeného pokoje, začal brečet (a někdy úplně klepal bradičkou). Od té doby, co koupeme ve studené, je to spokojené miminko a v poslední době mi ani jednou po koupání neplakal. Tak si říkám, že je mu asi příjemnější, když ten rozdíl teplot není takový.
Katy, Šimůnek je šikulka, když už se s tvou pomocí obrací na bříško! To bude taky nějakej čilouš!
Petro, jsem zvědavá, jak se rozhodnete s tím Chorvatskem. My jsme plánovali cestu autem. Máme taky klimatizaci, velké auto ? vzadu s tmavými skly, takže by ta cesta mohla být i snesitelná. Jen si vůbec nedokážu představit, jak by to malej zvládl, jestli by usínal v autosedačce a tak. Zatím jsme jeli nejdál asi 200 km a to byl hodnej. Ale takhle dlouhá cesta je náročná i pro dospělé, natož pro mimčo, které je zvyklé na nějaký režim. Přemýšlela jsem i nad tím, kde by třeba na dovolené spinkal. Berete (i vy, co plánujete dovču třeba tady v Čechách) nějakou přenosnou postýlku? Nebo bude mimčo spát s vámi? Z toho bych měla docela strach, aby si na to malej nezvykl a pak ho to budem za velkého pláče odnaučovat!
Jinak jsem měla depku, když jsem četla, jak vášnivě nakupujete oblečení na léto. Já budu mít od příštího měsíce tu almužnu, tak se obávám, že to na moc parády nedá (ono těch devět tisíc, co budou chybět, bude znát!!! Ach jo?). Snad taťka pustí nějakou korunu. Jenže my budem muset dávat penízky hlavně do stavby, takže na nějaké vyhazování z kopýtka to moc nebude.
Ireně dodatečně přeji vše nej, nej, nej ke včerejšímu svátku!!!
Mějte se krásně, posíláme pusinku mimíkům
Ahoj Ivča a Mojánek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.03 20:10

Ivčo,
nic si z toho nedělej, já taky peru furt a spotřeba plínek je šílená. Žehlim je , připadalo by mi to neupravený a neměla bych z toho dobrej pocit. Takže jsem na tom stejně jako ty:-)).
Irena
PS: Díky za přání:-)

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 17.04.03 20:28

Ahoj Johanko a ostatni mamci,

Lukasek si v noci taky neodrihne. Jakmile ho zvednu na rameno, klidne pokracuje ve spanku. Zkousela jsem s nim i trepat a nic, takze to neresim, V noci ho i prebaluju, sice se u toho krouti, ale jakmile ho soupnu do postylky, po chvilce prestane a spi. Navic mi casto procura pyzamko, tak musime i celeho prevlikat, zrovna dnes se nam to zase povedlo. Ja ho nedavam ani na bok, miminka maji od narozeni vyvinuty reflex a zadavit se nemuzou. Pokud si nahodou ublinkne (a to se nam uz nestalo par tydnu), tak mu to normalne stece po pusince. Uz vydrzel spinkat i 5 hodin, ale zase se nejak pohorsil a zkracuje si to, ulicnik. Dneska jsem stavala asi 4×, jsem jak zmlacena.
Holky, pridelali jsme Lukaskovi nad hlavicku zrcatko Normalne jsme ho privazali k hrazdicce) a on je z toho uplne paf, porad na to zrcatko zira a mlati rucickama, fakt je z toho uneseny. Cetla jsem to v nejake knizce, ze maji radi zrcatka a je to pravda.

Mejte se fajn,
Petrus a Lukasek 11 tydnu

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.04.03 21:39

Ahojte kočky,

jednoznačně, kojte, kojte, i z „cizích“ prsou, plavání může počkat.

Papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.04.03 21:58

Ahojky Iren, Ondrášku a všechny mamči a miminkové :-)),

Aimy je pěkně velká 6.měsíční labradorská slečna, která šíleně pouští chlupy (kdybych věděla jak, tak snad do toho ani nejdu). Kvůli těm chlupům mám obavu až začne Adámek lézt. To můžete vyluxovat a setřít, Aimy projde a můžete začít nanovo. Jak Adámek leží na dece na zemi a převaluje se, tak i jsou chlupy na dece, a to dávám pořád pozor. Ach jo, pořád klepu deku, sbírám chlupy kde to jen jde.
Ze začátku jsem z toho měla strach, Aimy byla 2.měsíční, když se Adámek narodil, takže se venčila doma. Sice jsem s ní kolem oběda vyběhla, ale to jsem zase měla strach, aby se Adámek neprobudil a případně neřval. Sem tam se to stalo a pak jsem si to vyčítala. No to se nedalo jinak. Od jejích 4 měsíců už to zvládá sama venku. Teď už jsem i zkušenější mamka, takže vím, že se Adámkovi nic nestane, když si trochu pobrečí. Přes oběd s ní vyběhnu, Adámek spinká, na to si počkám. Během chvilky je vyvenčená a mastíme zpátky. Na odpolední procházky s námi taky chodí, ale už má sílu, takže tahá, já na ni řvu, ať netahá… a tak pořád dokola. Musí se to naučit, protože jakmile zatáhne, já „letím“ za ní a kočárek se mnou… Jinak je to hodná holka, Adámka si olízla, sem tam mu olízne ruku, tak mu ji hned utírám, ale nemyslím, že by mu ublížila. Adámek si leží na zemi a já jsem třeba na toaletě a Aimy je normálně navolno v bytě. Nikdy se nic nestalo. Tohle plemeno má rádo děti.

K Vrabčákům jsem taky koukala a říkala si jen Jééééžžíííššššší­ííí. Vůbec si to nedovedu představit mít takhle rychle 2 děti za sebou. Moje máma to tak chtěla a jsme se ségrou o rok a třičtvrtě za sebou. Ale já to nechci. A vůbec jestli druhé. Jednoznačně Jiřinku obdivuji, když si vzpomenu na začátky kojení, to bylo jen sedět a kojit, sedět a kojit, v noci kojit, nedostatek spánku :-((((((((((((((((((

Držím pěstičky při očkování, ať je to bez následků. U nás to trvalo do večera a noc už byla tradičně poklidná.

Papa zatím Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.03 22:04

Ahojte holčiny. Tak máme za sebou 4měsíční prohlídku i s očkováním. Karolínka to zvládla na JEDNIČKU. Trochu plakala při píchancích. Paní doktorka říkala, že druhé kolo očkování se snáší lépe. A měla pravdu. Kájulka je úplně v pohodě jako by na žádném očkování nebyla. Je to o 100% lepší.:)))))))))) A co vy Verčo??? Myslím na vás, vy dostanete tu lepší vakcínu. Snad jste to taky zvládli v poho. Naše míry jsou 63cm a 6,30Kg. Paní doktorkce jsme ukázali jak pasem koníky a jak držíme hlavičku. Tak nás pochválila, že jsme šikovný. A za měsíc na další kolo očkování. Už se nebojím.:))))) Jinak na téma celulitidy, řekněte mi kdo jí nemá?? Co by jsme chtěli (já po dvou) dětech??? Už nejsme žádný osmnáctky. Já ji mám též, ale není to hrůza. Sukně nosím. A stejně si myslím,že pánové si všímají jiných věcí než je naše pomerančovka. Soudím podle mýho chlapa, ten ani neví, že jí mám. Tak já končím krásné dny přeje Gabča s Kakolínkou (zítra 4měsíce)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.04.03 22:09

Ahoj Ivčo a Mojánku,

víš, on má Adámek vždycky kapucku, to jsem nenapsala. Ale kontroluju ho, a ručičky má teplý, tak to tak dělám.

Já plenky na přebalováku měním, až když jsou poblinkaný nebo počůraný. Jinak třeba dnes večer padly 4 plenky na blinkání. Nějak si Adámek málo odříhnul a bylo to tady. Fandili jsme Slávii, aby vyhrála ligu a Adámka to moc nezajímalo, tak si to zpestřil jinak. Ještě teď mám poblitý triko, ale jeden den jsem se převlíkala i 3 x, tak už to neřeším. Večer to hodím do prádla a je to.

Plenky prozatím žehlím, zdá se mi, že se pak lépe používají a žehlím je zatím pořád z obou stran. Asi by se to už nemuselo, ale mám větší jistotu. A ony i lépe vypadají. Jsem i střelená, že ty pevný okraje (nezaobroubený) narovnávám. Vadí mi, když by to bylo zažehlené. Zato oblečení se někdy stane, že mu dám nevyžehlený, když je prostě velká spotřeba za den. Adámkovi se nikdy nic nestalo. Už to není šestinedělní miminko, tak už snese více :-)))))

Jdu si hajinknout, papa a sladké sny Vám i miminkům přeje

Veronika a spící Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.04.03 22:13

Ahojky,l

jen v krátkosti o očkování. Gabčo díky za účast. Adámek teda řval u injekcí, já ho chudinku nemůžu vidět, jak trpí. Řval jak tur !!!!!! Ale jinak odpoledne v maximální poho. Vůbec nebylo znát, že nějaké očkování proběhlo. Jsem ráda, že jsme měli tu šetrnější vakcínu. Minule to proběhlo děsivě. Aspoň pro mě. Nezapomenu, jak Adámek vzlykal a popotahoval.
Doporučuju všem, když to první očkování bylo tragické, aby si řekly o neživou vakcínu. Je to nebe a dudy.

Tak papa, výsledky prohlídky si šetřím na nový příspěvek.

Papa Veronika a Adámek

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.04.03 17:59

Ahoj mamči!
Tak se pokusím do fotogalerie vložit Mojánkovy fotky. Taťka si dělá srandu, že ouška budou na šití, něžně mu říká ?ty naše malá Rogalko? : - ))) Já jako nekriticky milující matka myslím, že by to s těma plachťáčkama mohlo být horší : - )))) !
Jdu chystat koupání, Mojánek mi začíná pokňourávat.
Mějte se a kdybych už neměla čas sem nakouknout, tak vám přeji, ať v pondělí prdelky moc netrpěj!
Ahoj Ivča

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.04.03 18:13

Tak velké zklamání - fotky mám ve formátu .gif a nejdou mi tam vložit. Nevíte, jestli by to šlo nějak vyřešit? Já zas žádný počítačový genius nejsem, tak si s tím nevím rady… Škoda.
 Ivča

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.04.03 18:29

Ahoj, taky pořád peru a žehlím plínky, taky z obou stran (jde asi spíše o estetickou stránku věci), Veroniko, taky mi vadí ty okraje, přesně jak píšeš, rovnám je a přežehluju! Taky někdy oblíknu Marcelkovi nevyžehlený bodýčko nebo dupačky… myslím, že to žehlení není pro nás už tak důležité, když se nejedná o „čertsvé“ miminko… mimochodem věděly jste, že v porodnici perou erární oblečení, co oblíkají novorozencům, a plínky, co jim dávají pod hlavičku, v normálním hnusném dospěláckém prášku v nějaký hromadný prádelně? Já jsem se to dozvěděla až den před propuštěním z porodnice, když se Marcelkovi udělaly pupínky po tělíčku… jedna sestra mi sdělila tuto informaci a zároveň řekla: „když vám to tolik vadí, měla jste si přinést do porodnice vlastní košilky atd.“ - jasný… kdyby mi to býval někdo řekl (myslela jsem, že erár je povinnost z nějakých hygienických důvodů nebo kvůli předpisům), s radostí bych to udělala, tak to je poučení pro příště. To jsem odbočila někam jinam.
Tak se mějte krásně, jdu pročíst ostatní deníčky, zatím jsem stihla jen zaregistrovat, že Jířa je zase těhotná!!! Super!!! Někdy si ve skrytu duše přeju, aby se mi to „stalo“ taky… když teda neberu tu antikoncepci… byla by to ale určitě zabíračka a nedokážu si představit, že bych to fyzicky a psychicky zvládala, mít děti rok od sebe (i když moje mamka to kdysi zvládla taky a ještě k tomu prala a žehlila látkové pleny).
Johanka a Marcel 11 týdnů

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 18.04.03 18:33

Včera jsme byli prvně plavat v minibazénku, bylo to bezva, taky jsme byli pochválení, že jsme otužilci, šimůnek je prý první miminko,v tomhle věku, které začíná v tak vlažné vodě. Byl moc spokojenej chechtal se a já byla odvařená tak jak on! Už se těšíme na příští týden.
Nemusíme vůbec snižovat teplotu vody, ve velkým bazénu, kam budeme chodit od 5ti měsíců je voda 31 stupňů, takže to je prakticky naše teplota. Minulou neděli jsem omylem napustila vodu asi 37 stupňů a Šíma vřískal jak protrženej, vypadá to, že to na něj bylo moc horký.

čau katy

Dnes ráno se šimůnek přetočil sám z bříška na záda, jsem zvědavá, jestli to byla náhoda nebo to zopakuje. Taky krásně pase koníčky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.03 20:51

Ahoj mamci,

K tomu anonymnimu prispevku nahore se vyjadrovat nehodlam, nevim jaksi komu bych psala svuj nazor, a to mi celkm vadi.

Ja taky zehlim pliny a hlidam si okraje. Jednou jsem zacala zehlit a musela jsem od toho odbehnout, tak se manzel nabidl, ze tech par plen dozehli (ja zirala jak puk :))). Jenze holky, kdybyste videly, jak to dopadlo… Ale snaha se ceni, ze?
A stejne jak u vas, Lukasek taky obcas dostane nevyzehlene bodycko, to fakt nekdy nestiham, mame jich jen 6, a to bych musela zehlit snad obden.
Verco, jsem rada, ze jste zvladli s Adamkem dobre dalsi ockovani, pamatuju si, jak si popisovala to predchazejici. My jdeme na druhou davku az na konci 4. mesice a nebojim se. Lukasek to prvni zvladl taky dobre, prospal cely den. Samozrejme u pichani taky rval, ale to by snad ani nebylo normalni, kdyby ne.

Holky, preju krasne jarni svatky.
Petrus a Lukasek 11 tydnu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.03 20:57

Ahoj Ivco,
trochu me prekvapuje, ze ve formatu gif ti to nejde vlozit. Zkus ty fotecky ulozit nebo vyexportovat z formatu gif do jpg a pak znova vlozit do nove fotogalerie.
 Petrus

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.03 17:25

AHOJ HOLKY, jen Vám chci popřát krásné VELIKONOCE...­..........Pa Gab­ča

Vložit nový komentář