Veronika a Adámek (19.týdenní)

Rodičovství
  • euka2
  • 21.04.03

Zdravím všechna miminka a maminky jakbysmet :))))) a nejdříve přejeme všem nádherné Velikonoce, holkám (jak mamkám, tak i holčičkám :)) ať to taťkové nepřeženou, jen trošku, abychom neuschly, hlavně pohodu a kvanta sluníčka.

Taťka upletl Adámkovi pomlázku, aby mohl mamku vyšupat, tak mě to snad nebude tolik bolet :-))))))))) Hned si ji cpal do pusinky, což se mi nelíbilo, pro jistotu se trochu rejpnul na čelíčku, ale ustál to bez breku. Taťka jeden střelenej.

A byli jsme na prohlídce u paní doktorky spojené s očkováním. O očkováním jsem už psala, takže jen v krátkosti: neskutečná pohoda s neživou očkovací látkou. Adámek se choval naprosto standardně jako každý jiný den. To jsem si oddechla.
Vždycky, když jdeme do poradny si napíšu papírek s dotazy, abych na něco nezapomněla, takže teď budu trošku za chytrou :-)))

OPALOVÁNÍ: ptala jsem se z toho důvodu, jelikož na Adámka v kočárku sem tam svítí sluníčko, tak aby se mi čutka malá :-))) nespálila. Ne, že bych ho chtěla opalovat, to ne!!!! Dostali jsme vzoreček opalovacího krému ANTHÉLIOS XL, který má ochranný faktor 60!!!! Hned jsem ho testla a zdálo se mi, že se Adámek trošku opupínkoval. Ale to nemůžu přesně říct, protože se opupínkovává pořád. Ještě ho to nepřešlo. Stojí prý kolem 400,–Kč. Další krém, který nám MUDr. doporučila, byl MICROSUN, který má být levnější, ale cenu nevím a navíc udělá vysloveně viditelný filtr na pokožce. Prý říkala MUDr. A ochranný filtr taky nevím. Nicméně oba jsou vhodné pro pleť miminek.

PINDÍK :-))))))) to se holek netýká, ale co kdyby jste se náhodou přeorientovaly při dalším těhotenství na chlapečka :-))) Jednoznačně se nemá přetahovat přes žalud, teda asi žaloudek :-))))). Prostě ho do 1 roku nechat jen tak a při přebalování normálně otírat. Až po 1 roce to lze jen lehce zkoušet. Ale na to máme času dost a stejně se na to ještě zeptám, protože teď si zapisuju do paměti: „1 rok pindík“, že se s tím teda něco bude dít :-))))

PITÍ PŘI VEDRECH:
Pokud by byla obrovská vedra, představuju si tak 25 a více, tak MUDr. doporučuje jen převařenou kojeneckou vodu. Ani čajíčky ne. Namítala jsem, že se bojím, aby když ochutná z flašky, tak aby už pořád nechtěl i mléko z flašky. Prý mohu být klidná, protože si na to prso už tolik zvyknul, že by ho za nic nevyměnil :-)))))). Do půl roku mu teda nemusím prozatím dávat nic, jen s výjimkou těch veder. Ale to se zase pozná podle množství počůraných plenek.

SEDÁNÍ a VSTÁVÁNÍ:
Adámek sám zvedá hlavičku, tak mamka aktivně mu podá ruce a vytáhne ho do sedu. Jenže sed ho nebaví a hned chce vstávat. TAK TO PRÝ TAKY NESMÍ. Jsou namáhány šíjové svaly. MUDr. se mě ptala, jestli není Adámek moc v autosedačce, třeba i doma, což rozhodně není. Zatím by měl pořád ležet na - nejlépe - zemi, kolem hračky, aby ho to stimulovalo přetáčet se. Máme mu koupit takový barevný pěnový čtverce na zem. Je to měkké, teplé, nebude mu od země zima a jak je to barevné, prý se mu to bude líbit. No co bychom pro chlapečka neudělali, že jo. Sedět by měl tak v 8 měsících a tomu bude předcházet: z lehu na bříšku si nejdříve má dávat nožičky pod zadeček a do kleku. Pak následuje lezení, no a teprve pak je sezení. Snad jsem to popsala správně. Ale abych pravdu řekla, sem tam sedí i stojí. Kolikrát už nevím jak ho zabavit a tohle ho baví maximálně. Jak by ne, když má takový přehled a vidí všude kolem :-))))))

Zapomněla bych, má 6,92 kg, takže 7 kilo a 65 cm. Na 4 měsících, kam ten klučina poroste :-))))))))) Takže to bychom měly poradnu.

Novou oblíbenou činností je „čtení časopisů a knížek“ :-)))))))) Je to šikula, už ve 4 měsících čte!!!!!!!!! Adámkovi se líbí obrázky, ručičkou po nich šmátrá a samozřejmě stránky mačká. I mě se to líbí, protože u toho můžu i já sedět.

Jak jste mnohé pěly chválu na obchod H a M na Smíchově, tak jsme tam taky zavítali. No samozřejmě, že tam taťka nechal 1500,– za 6 věciček. Náááááddddhhhhe­rrrrných, samozřejmě. Máme asi troje kalhotky, 2 trička a jeden letní overálek. Normálně je to malá hajzlina :-)))) Adámek, samozřejmě, má tolik hadrů, že ani já jich nemám tolik nových. Ale nezávidím, musí to být přece frajer libovej :-))))) Bylo tam teda narváno, i já jsem se chtěla po něčem podívat, ale představa stát jak na kabinku, tak i na kasu, tak mě to přešlo a šli jsme si dát něco dobrého nahoru. Tam jsem Adámka nakojila s taťkovou připomínkou personálu, že budeme jíst všichni tři :-)) Ale bylo to v pohodě. Mě to problém nedělá kojit na veřejnosti.

Dost často mě bolí záda. Nosit přece jen 7 kilo je zátěž. Snažím se to omezit, to nošení, ale někdy to jinak nejde. Navíc se ještě hrbím, tak to člověku taky nepřidá. Večer si připadám jak přejetá parním válcem. Jako dnes. Byli jsme u tchýně na obědě a šli jsme ze Zbraslavi k Berounce. Já frajerka v nazouvacích botičkách, takže mě bolí nejen záda, ale i nohy :-((((((((((( Aimy byla poprvé ve vodě, jako ve venkovní vodě. Honila se tam s jedním labradorem, oba proběhli kolem mě a já mám svoje světlé botky černé :-(((((( A kalhoty jakbysmet. Ale musím uznat, že se jí to líbilo. Ještě sice neplavala, ale dováděla jak šílená. Oni labradoři vodu milují. Tak se to potvrdilo, je to pravej labrador :-)))))))

Já pomalu končím, zase jsem toho napsala požehnaně. Takže ještě jednou hezké Velikonoce a hlavně zdravá miminka.

Papa Veronika a Adámek - zítra 19.týdenní

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 21.04.03 13:01

Ahoj Veroniko a ostatní maminky!
Venku sluníčko, máme se dobře, docela pohodička.
Díky za praktické informace z poradny, pro mě jsou tvoje rady užitečné, aspoň se skoro na totéž nebudu muset ptát doktorky já:)) Ohledně toho ?pindíka? jsem slyšela, že je to individuální, kdy se začne předkožka oddělovat, tak bych se zase striktně nedržela té hranice 1 roku. Prostě nechat to být a pak později sem tam lehce vyzkoušet, jestli se to začíná oddělovat a jde to přetáhnout, nic ale nervat násilím. U někoho to prý může jít třeba už v 7 měsících, u někoho později než v roce.
S tou neživou očkovací látkou to zkusíme taky, jestli bude u nás ta možnost, myslíte, že to mají všude? Za týden jdeme do poradny, tak se na to zeptám. Jestli nás teda nebude očkovat hned při té návštěvě bez předchozího upozornění, nic minule totiž doktorka neříkala ? a já mám takové tušení, že ve 3 měsících se očkuje…? Jak jsem tady pročítala vaše starší komentáře, určitě jste byly všechny na očkování ve 3 měsících ? jak to tedy je?
Nejvíc mě zaujalo to ?sedání a vstávání? ? budeme mít doma asi stejný problém, snažit se ho dávat do nevhodných poloh co nejméně, Marcel je totiž strašně aktivní živé dítě a nejraději by seděl a chodil už teď, přesně jak píšeš, má lepší rozhled, ležet ho nebaví, i když je to ještě malý miminko, jako miminko se rozhodně nechová, poloha ?ležmo? ho nebaví už pěkně dlouho:)). Když leží, většinou řve, a to poslední dobou i v kočárku, takže ho venku musím nosit (a tlačit kočár přes sebou) nebo s ním jen tak sedět venku na lavičce nebo ho nosit v babyvaku. Do sedací polohy ho dává často taťka, protože ten by z něho měl nejraději už ?velkýho chlapa?, s kterým jdou dělat různé blbiny, ne že by to bylo vyloženě sezení, ale často je v takovém pololeže/polosedě (podobná poloha jako v autosedačce), hlavně když s prckem blbneme v posteli. Venku na procházce si Marcelka taťka dokonce jednou nesl chvíli v poloze ?na žirafu? (seděl za krkem a koukal na svět z výšky).
Jinak se zádama jsem na tom taky mizerně, pořád totiž Marcelka nosím a chovám, taky mě šíleně bolí už delší dobu zápěstí a ramena, zřejmě od toho zvedání. Taky chodím večer do postele celá zmlácená, sotva lezu. Taky jsem si upletla na sebe samotnou další ?bič? ? navečer když M. předvádí řvací scény (zřejmě ho bolí bříško), kojím za chůze ? chovám, chovám, chovám, natřásám ? držím mrně v poloze bříškem přimáčknutým ke mně, pak pomalu posouvám dolů k prsu a on se chytne a tak se v klidu nají (a přitom s ním musím lehce pochodovat nebo ho jakoby kolébat). Donedávna pomáhalo při večerním kroucení kojit vleže, bohužel už to nefunguje, tak máme nacvičený tenhle akrobatický kousek. Není to žádná sranda, už váží cca 6,5 kg. A nechávat dítě ?vyřvat? já nemůžu, prostě to dělat odmítám, aspoň do těch 4-5 měsíců chci, aby Marcelek vždycky věděl, že má maminku poblíž a cítil se v bezpečí, nechci chudáčka stresovat, i když tady na to máte možná některé jiný názor ? já uznávám spíše teorie, že dítě do 6 měs. nejde rozmazlit a že mu chování prospívá… jaká je praxe, ukáže čas:)) Já psychicky vydržím poslouchat jeho pláč tak max. 5 minut, a to už musí být! Zaplaťpánbu že nepláče často, jen večer. A jak jsem zjistila, vždycky je zatím k pláči důvod! I když je napapaný, přebalený, vyprděný, vykakaný, odříhnutý, nikdy ho z postýlky nevytahuju marně ? pokaždé si totiž odříhne třeba ještě jednou nebo se chce ?dojíst? ? že si jen tak cucne anebo chce jen tak pochovat, aby se mu lépe usínalo ? vytuhne v náručí někdy během 10 sekund a já ho pak do postýlky spícího vrátím. Anebo chce jen otočit, že se mu nelíbí v poloze, jaké leží (a sám to ještě nezvládne), někdy stačí otočit na druhý bok nebo na bříško a uplakaný chudinka vzápětí usne.
Pokud jde o oblečení, máme velké zásoby, co jsem nakoupila během těhotenství a taky jsem hodně věcí jako nových podědila po ségře. Do města do ?nebezpečných? nákupních zón nejezdím, tak nemám nutkání nic kupovat, stejně na tom nejsme po finanční stránce momentálně nejlíp:)
Tak já končím, aby tam nebylo ?přečíst zbytek komentáře?.
Johanka a Marcel 11 týdnů a půl.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.03 20:34

Ahoj Veroniko a ostatní holčiny,
taky Vám všem přeju krásné svátky jara.
Veroniko, mám na tebe prosbičku. Psala jsi, že máš paní doktorku na Praze 4. Mohla bys mi prosím na ni napsat kontakt? A ještě, jestli se po porodu přijede na miminko podívat domů nebo tam budu muset a jestli má vyhrazené hodiny pro novorozence (aby tam nechodili společně s nemocnými dětmi).
Díky moc za odpověď a pohlaď za mě Adámka :-))) Šárka R. (zítra už 31.t.)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.04.03 20:50

Ahoj Šárko,

je to MUDr. Světlana Procházková, Praha 4, Zdislavická 720. Je to na Lhotce, nad Jasnou, jestli to tam znáš. Tel.241716319­. Doporučila mi ji moje ségra, která tam chodí se synovcem. Je to strašně hodná paní doktorka, do poradny se vždy objednáváme na předchozí poradně, takže nehrozí, že bychom třeba půl hoďky čekali v čekárně plné nemocných dětí. Ale na první prohlídku jsme tam jeli my. Mě to teda nevadilo, i když jsem si myslela, že je to běžné, že se sestřička chodí nejdříve podívat domů. Ve finále jsem byla ráda, protože si Adámka paní doktorka prohlédla a Adámek byl po silné žloutence. Doktorka je přece jen doktorka než sestra. Sestřička je taky moc výborná. Z porodnice jsme šli domů na vánoční svátky, tak mi i na sebe dala telefon domů, kdyby se náhodou něco dělo. S takovou ochotou se člověk hned tak nesetká.
Máme OZP pojišťovnu, a to byla paní doktorka moc ráda, že to není VZP. Asi s VZP nemá nejlepší zkušenosti.

Zatím papa a pohlazení předávám :-)))
Držíme pěstičky, ať Ti to dobře a bezbolestně :-) dopadne.

Veronika a Adámek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.03 20:58

Ahoj Veroniko,
děkuji za rychlou odpověď. Zkusím se s paní doktorkou domluvit. Bydlím sice v Nuslích, ale není to zase tak daleko. Mám taky OZP pojišťovnu a i gynekoložka mi říkala, že je nejlepší. Hradí i nadstandardní pokoje v porodnici, tak to zkusím využít (jestli bude místo).
Ještě jednou díky a mějte se s Adámkem moc hezky.
Pá, pá Šárka R.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.04.03 21:00

Ahoj Johanko a Marcelku,

víš, nevím, jestli Ti dá doktorka automaticky tu neživou očkovací látku. My jsme museli přestát první očkování a teprve podle toho, jak Adámek reagoval, se rozhodovalo, jakou zvolit. Takže asi na první očkování dostane Marcelek klasiku a pak se uvidí. Případně je možné si všechny dávky koupit, ale myslím, že jedna stojí kolem 1000,–. Mě teda doktorka na návštěvě před očkováním upozorňovala, že teda jako příště bude očkování a jak to probíhá. Předepsala nám i Paralen čípky, kdyby byla zvýšená teplota. Ta naštěstí nebyla, ale zároveň nám MUDr. doporučovala, ať tyhle čípky máme pořád při ruce, kdybychom někam cestovali. Prý miminkům dost pomáhají.
První očkování je v 9 - 12.týdnu, pak 13 - 16 týden, a pak 18 - 20 týden. Taky jestli do toho vleze „očkování“ obrny na lžičce, tak se vše o měsíc posouvá.

Já jsem Adámka taky párkrát vzala z kočárku, když řval, ale nechci to moc dělat, aby si na to nezvykl. Holt jdeme s pláčem. Navím mám většinou s sebou Aimy, takže Aimy, kočár a na ruce Adámek… to prostě nejde.

Ty teda děláš akrobatické „cviky“ při kojení. S tím nemám zkušenosti, protože Adámek v klidu pije až do usnutí. Když se vzbudí, dám mu cucnout, aby se zase uspal, ale bojím se následků, až přejdeme na flašku. To bude pláče :-(((((((

Zatím papa Veronika a Adámek

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 21.04.03 23:03

Ahoj holciny a miminka,

Tak co prdelky, nedostaly jste moc velky nasup?
Tady se v pondeli chodi normalne do prace, zadne koledy. No mne to muze byt jedno, pro me je svatek jako kazdy jiny den. Kde jsou ty casy, kdy jsem se uz od stredy tesila na vikend :))) Ale zase nemame doma tatku, kdyz je pracovni den, takze neco na tech vikendech preci jen je.
Verco vedela jsem, ze se ti H a M bude libit, hned bych se tam taky vypravila, treba se jen podivat (no i kdyz, to si nejsem jista…)
Rady od pani doktorky se nam taky budou hodit. O tom pindikovi jsem nevedela vubec nic, to jste me teda holky poucily. Opalovaci krem se taky chystam koupit co nejdrive, ale trosku se bojim vyrazky. Lukasek ma taky porad jemnou vyrazku na tvarickach, takove spis hrube a suche. Ted zkousim dalsi krem pro miminka, tak jsem zvedava. Jenze ja mu to namazu a on si ty tvaricky hned nekam otira, bud mne do rukavu nebo do pliny, kterou ma pod hlavickou.
S tim nechavanim vybrecet je to tezky. Ja byla taky za:,–(ne proti, ale ted uz ho i necham. Musim si byt jista, ze je ospaly a nic mu nechybi. Pak noseni na ruce stejne nepomaha, tak ho hold soupnu do postylky a on chvili breci a pak usne. Pres den mu to breceni stejne dyl nez 10 minut netrva. Takhle nam konecne i pres den trochu spi, tak 3× pul hodky. To jeste pred 3 tydny vubec nehrozilo. Horsi je to vecer. Nekdy usne hned, ani slzicka, ale nekdy ne a ne zabrat. Vcera brecel 40 minut. Ja pomalu rvu taky, je mi ho lito, ale nechci ho z postylky moc zvedat, kdyz breci. On by si pak zapamatoval, ze vzdy, kdyz breci, ja pribehnu a vezmu ho. Reagovala bych jen na jeho plac a byl by znej spis uplakanek, aspon ja si to tak myslim. Dost jsem to hledala i v ruznych knizkach a vsude to takhle taky doporucujou. Nastesti nam taky jinak nebreci, umi se sam zabavit. Lezi pod hrazdickou, mlati ruckama do zavesenych plysaku a culi se u toho, halvne porad uzasle kouka do zrcatka, co ma nad sebou zavesene. Vydrzi to klidne i pul hodiny. Ja mu k tomu povidam, on se culi na me, teda spis ceni ty svoje smesne hole dasnicky. Kdyz vidim, ze se mu to uz prestava libit, tak ho beru do ruky, driv nez zacne brecet. Venku v kocaru nam casto nespi, nanejvys usne na pul hodky, ale vetsinu casu prokouka s otevrenou papulkou. Odhrnu mu boudu, kdyz na nej zrovna nesviti slunicko a to je jak u vytrzeni.
Jinak ho davam spat jen na zadicka, na bok vyjimecne a na brisko nikdy. Asi 2× jsem ho zkousela dat na brisko jen tak a moc se mu to nelibi. Po chvilince zacne knourat. Ale konicky past umi, to zas jo. Taky se odstrcit od me ruky a jakoby popolezt dopredu. jen ty rucicky necha pod briskem a neumi si je sam vyndat, moulik jeden.
Verco, segra ma 6 mesicni holcicku a taky 2 leteho labradora doma. Prochazky jsou nezbytne, Samik jinak vyvadi jak pominuty. Segra musela vstavat v 6.30 rano, obliknout Michalku, kterou si parave prinesla z porodnice a jit ven, pak jeste v 10h rano a v poledne znova. Tak to probihalo cele tri mesice od prosince do unora, pak si Samik konecne zvykl jen na 2 prochazky dopoledne. S chlupama je na tom stejne. Ja jsem byla vzdycky uplne bila, kdyz jsem od ni odchazela. Vzala si stene od taty, ma fenku, ktera mela 9 svetlych labradorskych stenat. Ty byli tak naaadherni. Mam je jako tapetu na pocitaci. To jsem trochu odbocila.

Tak se mejte fajn,

Petrus a Lukasek 11 tydnu

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.04.03 00:42

Ahojky Johanko a ostatni maminky,

v poradne pred 2 tydny jsem se ptala taky na ockovani, jelikoz tento ctvrtek bude Verunce presne 3 mesice a MUDr. (pouziju Veronicinu zkratku nebot je prakticka, chi) rikala, ze prvni ockovani se provadi nejdrive 12t. po ockovani TBC (to probiha vetsinou v porodnici) a nejdrive musi byt provedena kontrola toho ockovani … a ten den jsem prisla domu a ve schrance pozvanka ke kontrole TBC nekam na plicni. Ne vsechny deti maji to ockovani ci vlastne stopy po nem v poradku a pak se nesmi ockovat dale (tak to bylo napr. s nasi neterinkou Gabinkou) ale musi se pockat. Taky mi nase MUDr. rikala, ze u Verunky s ockovanim nebude spechat a klido pocka jeste nejake 3-4t az trochu vice zesili, nebot ty jeji stehynka jsou takove tenoucke (presto uz ji nasla nejaky ten faldicek)…:-))) Takze si myslim ze s tim ockovanim na presne datum to neni az tak zhave, asi zalezi na MUDr. a taky na stavu ditete.

Celkem jsem se Johanko pobavila tvym akrobatickym vykonem u vecerniho usinani … musela jsem to precist i me mame at vidi, ze jsme matky vsechny sahle co vyvadime s temi nasimi zlaticky:-))) Myslim si vsak, ze to Marcelka prejde a casem bude zase usinat v poho a bez place … asi je to hodne individualni. Verunka mi silene vyvadela na Morave, kazdy vecer silene breky … pravda zlobila ji ta zaklopka a asi dost hodne, pak byl asi tyden klid a pak zase tyden rev kazdy vecer s blinkanim, posledni tyden mi vsak prijde v pohode, usne bud u prsa nebo nasledne lahve a tak ji nechavam v usnouci poloze jeste nejakou pulhodinku (kolikrat taky schrupnu, chi) a pak ulozim do postylky a do rana mame absolutni klid. A dokonce ani rano nebreci, kdyz se probudi, narve si pesticky do pusinky a mlaska si spokojene i s pokadenou prdylkou nez maminku to mlaskanicko neprobere.
Zato ve dne uz skoro nespi, vytuhne tak 3×denne na max. 30min … tot vse, uz ani kdysi spolehlivy kocarek nezabira … chvilemi si v nem schrupne ale jak se vzbudi, zacne se po chvili nudit a rve jako o zivot do doby nez ji nevemu na ruku ci do klokanky … to se ji vylozene libi cuminkovat po okoli, vyska si nahlas a kuli ociska … ale to preci nejde ji porad nosit, vzdyt venku fouka vitr a nekdy mi prijde ze i dost a navic je to jeste prilis maly prcek … no jo, ale dokaze si vyrvat to co chce:-))) Joooo, kde jsou ty casy, kdy spinkala v kocarku neskutecne hodin az jsem ji kolikrat musela sama budit na papanicko…

S tim nechat brecet ci ne to je taky tezke … do dneska jsem byla vzdycky mekousek a milacka jsem moooc dlouho plakat nenechavala, ale dneska jsme mely vsechny doma praci nebot jsme chtely vypadnou ven na prochazku a nas milacek nechtel ani za nic lezet sam, ani hrazdicka ho nebavila … a tak se vztekal a vztekal a ja hrala tvrdacku … i kdyz mi to srdicko rvalo, ale jinak bychom se nikdy ven nedostaly … nedalo se nic delat a ja vedela ze je napapana i prebalena. A opravdu mi prijde, ze prisla na to, ze kdyz bude brecet a vztekat se, pribehne maminka ci nekdo jiny a veme ji na ruky … ono ji totiz nestaci ze ji clovek pohladi a mluvi na ni, chce vzit proste nahoru a hotovo:-))) Jsou to takovi nasi chytrolinci, co?

Mejte se bajo a informujte o ockovani … ted je to aktualni i u nas … tedy asi, pokud nebude odklad.

PAPA

Sulanek+Veronika 12t

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.04.03 00:48

Ahojky Veroniko,

nase pani doktorka byla u nas doma po navratu z nemocnice, zadna sestricka. Musim rici, ze to bylo fajn, povidala mi vse mozne vice nez hodinu, koukla na Verunku a pozvala si nas za dalsi 2 dny na vazeni k ni do ordinace uplne mimo ordinacni hodiny aby tam nebyly zadne nemocne deti a stihla i vyvetrat. Bylo to dokonce mimo normalni poradnu, kterou ma jinak 2× do tydne. Musim rici, ze jsem to ocenila, bylo chripkove obdobi a my takhle mohly chodit vazit kazdy tyden bez cekani a styku s jinymi detmi.

Take jsem s nasi MUDr. moc spokojena, mam na ni i spojeni na mobil a je ochotna nektere veci resit i pres telefon a navic kdyz jsme byly na Morave, tak nam volala jak se mame a jak to vypada s Verunkou a jejim blinkanim … tuhle iniciativu jsem vazne moc ocenila!!!! … to myslim neni standardni. Dokonce zacinam premyslet zda za ni nebudeme jezdit az se v zari prestehujeme na druhy konec Prahy do Katerinek … dobra detska doktorka je totiz hooodne dulezita!!! Nebo si veme kontakt na tu vasi na Lhotce, z Katerinek to nebude az tak daleko a nerada bych riskovala nahodny tip dle Zlatych stranek … i kdyz u te soucasne nam to vyslo!

A tobe Sarko preju taky bezproblemovy porod a zdravoucke sladoucke miminko. Kdepak se chystas rodit? Ja mam taky OZP a nadstandard mi vubec nehrozil … i kdyz bylo samozrejme pozadano … vlastne neznam nikoho, kdo by se na neho dostal ..... tak mne holky napadlo, zda ty nadstandardy vubec existuji?:-)))

PAPA

Sulanek+Veronika 12t.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.04.03 00:49

Ahojky Veroniko a maminky usmevave,

no to je ale dneska praktickych rad do zivota a vsechny … tedy az na jednu tykajici se pindiku, chi … se nam budou hodit. O opalovani uz jsem taky uvazovala, vzdyt tvaricky jsou vystaveny slunci stale i ve stinu, toz je asi potreba obstarat nejaky kremicek na oblicejicek.

Jak jsi psala o H a M, tak jsme tam na doporuceni nekoho z minuleho denicku vyrazily minuly tyden a mooocc see mi tam libilo, poridily jsme letni tricko bez rukavku a k tomu kratasosukynku, cerveno-bila kombinace … k sezranni … a k tomu bily satecko-cepicku na leto a k tomu slunecni brylecky … ano holky, ctete spravne, SLUNECNI BRYLECKY:-))) jsou absolutne kouzelne, ramky jsou ruzove ve tvaru srdicka a na sklech byla nalepka ?100% UV protection?, tak je to snad pravda. Kdyz jsem je Verunce na:,–(ila, koukala jako puk:-))) a vypadala v nich desne legracne:-))) Musim udelat fotku a dat ji do galerie, to se pobavite:-) Dneska jsem tam jeste poridila oranzove ponozky … konecne jsem totiz sehnala oranzove bodicko Prince Oliver ale nebylo co si k nim obout na nozky:-)))
Taky jsem tam koukala po dospelackych vecech a libilo se mi tam docela dost kousku, ale jak pises Veroniko, silene fronty na kabinky a taky na pokladny … toz jsem to vzdala, vsak mam plnou skrin tak co:-))

Jinak s tim satnikem Verunky je to jako s Adamkem, hadru ma ze to v zadnem pripade nema sanci unosit … a ja mam kazdy den dvojnasobne dilema … co obleknout Verunce a co jeji mamince … strasne … to premysleni mi zabere dvojnasobek casu:-))))

Jak pises o tom sezeni a vstavani … toz to mi mame uuuplnnee stejny problem, Verunce se fakt lezet nechce, sedi vsak moc rada a nejradeji stoji na nozkach, to je stestim bez sebe. Taky vim ze to neni spravne … ale co s tim? Jak pise Johanka, to jsou polohy, ktere ma moooc rada a ktere ji asi jen tak neomrzi … proste potrebuje mit prehled a ten v leze ztraci…

Taky jsem vam asi zapomela napsat, ze jsme se byly kouknout na muj novy byt … ve fazi rozestavenosti … koupelna i WC byly uz oblozeny, vana osazena, dlazba v hale a kuchyni polozena … tot vse … ale vypadalo to baaaajecne. Konecne mam predstavu, jak to bude asi vypadat a musim rici, ze predevsim obyvaci pokoj spojeny s kuchyni vypada uuuuzasne. Ja se moc bala, ze to bude moc tmave, ale neni … je tam vsunuty balkon, ktery je proskleny ze vsech stran od stropu az k zemi … proste naaaaadheera. Uz se tesim na stehovani… snad se to bude konat uz v zari… snad … bude to narocne, v zari chci totiz nastoupit do rachoty … asi si vemu nejaky ten tyden dovolenou at to vse nastehuji a dam do poradku … no uvidime az to bude, ze?

Jeeeezisi, to zase dneska trham rekord ve psani a nevim kdy prestat:-))) a ono uz je po pulnoci … tuz to vsechno odeslu a jdu se ulozit do vodorovne polohy a doufat ze se nebudu muset zvednout pred 6.30h:-)

PAPA a preju vsem nadherny slunickovy tyden!!!

Sulanek a Veronika 12t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.03 08:06

Ahoj holky,
do Vaseho denicku moc rada nakukuju, protoze je tady spousta uzitecnych informaci, ktere se mi budou uz brzy hodit. Momentalne jsem ve fazi dokoncovani nakupu vybavicky a ostatnich veci pro moje zatim schovane miminko a mam par otazek na zkusene maminy :-) Ktere obleceni se vam nejlepe osvedcilo pro novorozence? Overalky? Nebo bodicko se svetrikem/kabatkem a s kalhotkama? A bodicko s kratkym ci dlouhym rukavem?
A pak by me zajimalo, co se s mimcem deje pres den, kdyz nespi- kde ho mate?Vyuzivate takova ta lehatka, kde maji deti prehled, co se okolo deje, nebo je mate u sebe v pokoji/kuchyni v postylce, nebo na zemi na podlozce…? Tohle si zatim neumim moc predstavit a okolo mam same bezdetne kamaradky,tak snad poradite. Diky moc a at vam vase zlaticka krasne prospivaji.
Karla, 32.t

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.04.03 11:07

Ahoj Karlo,

já dávám overálek jen na spaní a přes den byl Adámek jako malé miminko v bodýčku s dlouhým rukávem a dupačkách. Doma jsem svetřík nedávala. Vždycky jsme tu měli kolem 22 a více stupňů, tak to Adámkovi úplně stačilo. Jo a ještě měl ponožky. Teď je přes den v bodýčku a punčocháčkách (nebo dupačkách) a ponožky má taky. Když ho svléknu na přebalování, má studené ťapky, tak proto ty ponožky. Bodýčka mají jednoznačně 1*, protože dobře drží plenku. Tuhle mu tchýně koupila tričko a protože se 2 x za sebou poblinkal a já už neměla další rezervní s sebou, dala jsem mu to tričko. Pořád lezlo z punčocháčků…su­nulo se nahoru. Děs a běs. Prozatím dávám bodýčka s dlouhým rukávem. S krátkým mám už taky nakoupená, ale čekám na úplné teplo. Když jdeme teď ven, má Adámek bodýčko s dl.rukávem, punčocháčky a kalhotky. Navrch ještě buď bundičku nebo jen zase tričko s dlouhým rukávem. A nezbytné ponožky.

Před chvilkou jsem věšela prádlo na balkon, je tam pěkný vedro a protože se chystáme ven tak už nevím, jestli mu mát ty punčocháčky dát. To jsou takový dilema.

Do toho 2,5 - 3 měsíce byl Adámek přes den v kočárku a většinou se najedl a zase spal. Teď už ho to tam nebaví a přes den je na dece (2 deky + ručník a plenka) na zemi a kolem něho jsou hračky. Prozatím jsou ta miminka malá a moje MUDr. říká, že zatím žádná lehátka, sedátka, ani autosedačka jim na dlouhou dobu nesvědčí. Takže převažuje deka, ale když už je to akutní, tak se nosí, nebo sedím a mám ho postaveného na nohou. I když by se to nemělo.

Tak držíme pěstičky a papa

Veronika a Adámek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.04.03 11:10

Ahoj Petruš a Lukášku,

tak mě vyšupal jen Adámek, protože to taťka nemá rád. Aspoň mám prdelku nedotčenou :-))))

Já taky tomu vybrečení se odolávám. Někdy to ustojím, někdy zase ne. Spíš se chystám na razantní přechod při přechodu z kojení na flašku. To bude boj při usíná. Holt, prso je prso :-)))))

papa Veronika a Adámek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.03 12:33

Ahoj holky

Zaujal mě příspěvek od Johanky. Byla jsem na tom totiž podobně. Když se mi narodil můj syn, tchýně ho dost rozmazlila. Ona totiž není z Čech a tam u nich děti hooodně rozmazlují. Takže u nich je normální uspávání na rukou. A tak když ho měla ona, chovala ho na rukou a houpala. Filip se na to hned naučil a neuměl normálně usnout sám. Holky řeknu vám, že jsem se s tím moc a moc natrápila. A dost dlouho.

Filípek mi nejdřív usínal buď u kojení anebo jsem ho musela houpat v náručí a poplácávat po zadečku. Později už mu to ale nestačilo a musela jsem s ním také chodit. Pak to dokonce přešlo taky na chození při kojení. Jenže když už byl větší, bylo to dost vyčerpávající. Pak jsem si jednou řekla dost a chtěla ho to odnaučit. Jenže dost brečel a já na to neměla nervy. Četla jsem, že se má dítě nechat brečet a že pak samo usne. Všechny zaručené rady u nás nefungovaly. Jenže ten náš prcek měl prostě svojí hlavu. Tak jsem si řekla, že to zkusím později a že to prostě nevzdám. Myslela jsem, že už bude mít trošičku rozum a bude vědět co se od něho bude chtít. Tak jsem vyčkala do 8. měsíce. Pak jsem to zkoušela znovu. Ale ouha. Ten vyčůránek:o) prostě nechtěl. Zkoušela jsem to několikrát ale marně. Vyloženě řval a to i půl hodiny. Sousedi si museli myslet, že ho přinejmenším týrám. Byla jsem už bezradná.
Když už byl větší a neunesla jsem ho (to bylo asi kolem roku a půl) tak jsem ho zase „přeučila“ na to, že byl v postýlce a já ho musela hladit, buď po zádíčkách nebo po hlavičce. No řeknu vám, že dělat to každý den bylo někdy na bednu:o) Trvalo to třeba i půl hodiny než zabral. Takže jsem seděla jako blbec na zemi u postýlky a malýho hladila. Asi po půl roku začal usínat docela rychle. A až teprve před 3 narozeninama se umoudřil! To začal spát sám. A dnes, budou mu 4 roky, spí sám ve své posteli a sám ve svém pokojíčku. Už nepotřebuje žádné hlazení nebo něco podobného. Teď je zlatej…

Nepsala jsem to abych snad někoho děsila ale myslím si, že když je mimčo najedený a přebalený a chce se mu spát, že by se do té postýlky mělo dát. Teď mám druhé mimčo a už od začátku jsem měla strach aby se to neopakovalo. Tchýni jsem vše vysvětlila a mé druhé mimi usíná samo v postýlce. Taky si někdy zabrečí a to ho vezmu, ale většinou spíš jen tak kňourá a to ho nechám a do 5 minut usne.

Nechci tu být za chytrou, je to jen má zkušenost.

Mějte se hezky a spícím miminkům zdar:o)

Ahoj Eva

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.03 15:23

Ahoj, občas si vás čtu, vždycky tu najdu nějaké rady nebo se minimálně pobavím :-) Mám 14 měsíční Michalku. Dneska jsem jí koupila opalovací emulzi MicroSun. Doporučili mi jí v lékárně. Stojí 226,– (90ml). Cituji: MicroSun je komponován speciálně pro osoby se zvláště citlivou kůží. Neobsahuje žádné konzervační látky, žádné emulgátory ani parfémy.....Ochran­ný faktor proti UVB záření, které způsobuje spálení pokožky je 20 DIN. Ochranný faktor proti UVA záření, jenž způsobuje chronické změny pokožky, je přibližně 5.
Zatím jsme netestovali, až se malá probudí, napatláme a vyrazíme ven. Mějte se všichni krásně.
 Katka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.04.03 18:04

Ahoj maminky a miminka! Času málo ? nemám nachystané koupání a jídlo, ale musím vám napsat dvě novinky!
Asi předevčírem v noci jsem se šla podívat na Mojánka, jak spinká a spal poprvé na bříšku! Byl kouzelnej? Nechala jsem ho tak, myslím si, že už je dost velkej na to, aby se v případě potřeby (blinkání apod.) sám otočil.
Dnes jsme měli velký den ? poprvé jsem Mojánkovi uvařila brambor s mrkví. Rozmačkala jsem to vidličkou a Mojánek papal a papal ? nejdřív to nedůvěřivě ?válel po patře?, ale pak už hezky otvíral pusinku a dokonce se po tom sápal. Doufám, že takhle příznivě přijme i další moje kulinářské výtvory!
Mějte se krásně
Ivča a Mojánek (5 měsíců a týden)

P.S.: Zítra jdeme zase na píchanec! Ale už na poslední ? HURÁ!

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.03 18:30

Ahoj Veroniko (a Adámku a Aimy),

díky za rychlou a vyčerpávající odpověď, zítra vyrážím do sekáčů na lov dlouhorukávých bodiček a na punčošáčků.

Tak si hezky užívejte sluníčka a jara, páčko.

Karla.

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 22.04.03 18:33

Ahoj holky, mám dotaz: nevíte, kdy by se měl při plném kojení obnovit menstruační cyklus? Vím, že se to tady už dřív probíralo… a taky na Vrabčákovi, ale tenkrát jsem tomu nevěnovala pozornost. Většina z vás bere antikoncepci, jak je to u vás, co plně kojíte a prášky neberete? Asi to bude individuální, je možné být bez MS třeba i rok? Nebo to začne po 6. měsíci, až se zavedou miminku příkrmy? Díky.

Ještě dotaz na PetruK nebo ostatní, ohledně sedacích koupelí z dubové kůry, jak jsme nedávno probíraly potíže s konečníkem ? nemá ta kůra nějaký špatný vliv na poševní prostředí? Přece když člověk sedí v tom lavoru, má tam namočený oba otvory:))… když se nad tím zamyslím ? tohle je ale hodně hloupej dotaz… budiž.

Jinak pohoda, máme se dobře, nic nového není, do poradny jdeme až příští týden.
Mějte se krásně, Johanka a Marcel skoro 12 týdnů

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 22.04.03 19:52

Ahojky Sulanku,
původně jsem chtěla rodit v Krči, ale tak nějak to dopadlo, že se teď chystám do Podolí. Jednak se mi v Krči při prohlídce porodního sálu a spol. nelíbilo a taky proto, že tam budou mít v mém termínu porodu zavřeno (dělají topení). Tak jsme se byli minulý týden podívat v Podolí a byla jsem mile překvapena. S nadstandardem mi to přijde taky nějaký záhadný, protože je pravda, že všichni tam chtějí, žádají o něj a nikdo se tam nedostane. Tak uvidíme.
Měj se hezky a pěkně si s Verunkou užívejte jara. A ať dopadne dobře stěhování.
Pa Šárka R.

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 22.04.03 21:28

Ahoj holčiny,
to je ale zase počteníčka.
Tak my jsme taky v pátek vyrazili na Smíchov do H + M, fakt se mi tam líbilo spousta věcí (pro mě i pro mimča), ale vzhledem k těm příšerným frontám ke kabinkám jsem to vzdala a koupili jsme jen džinovou kšiltovku Ondráškovi, fakt prďácká, moc mu to sluší. Víkend (kromě soboty) jsme strávili na zahrádce , trochu jsme pracovali a hodně se ?poflakovali? a užívali si sluníčka. Následkem toho se mi udělala vyrážka (reakce na slunce) na rukách a svědí to jak čert. Takže krémík s pořádným UV filtrem nepodcenit!! Zítra jdeme s Ondráškem do poradny ? bohužel nás čeká očkování ? tak se poradím s doktorkou, co bych měla koupit Ondrovi. Je sice ve stínu, ale i tak se bojím, aby se nepřipekl. Jinak míry se dozvím zítra, jsem zvědavá, jak nám prďolka zase povyrostl. Co se týká toho rozmazlování, tak já jsem četla, že do věku 1 roku se děcko rozmazlit nedá. Pláče proto, že potřebuje uspokojit nějakou potřebu a neví jak jinak na to upozornit. Ale asi je pravda, že se na to nedá spoléhat, každé mimi je jiné a ne vždy co píšou v knihách se dá aplikovat i v praxi. Ale taky nenechávám Ondru plakat dlouho. Chci, aby věděl, že je v bezpečí a že je mu vždycky někdo nablízku.
Co se týká sezení ? občas Ondráška máme v té poloze ?sezecí?. Mám ho na klíně a zádama se mi opírá o břiško, má tak lepší rozhled a je spokojený, ale snažím se to nepřehánět. Taky krásně pase, ale pak když už je unavený, tak chce zpátky na záda. Leží si pod hrazdičkou a je tam celkem spokojený, nejvíc teda, když ho nechám bez plínky. (už se mi to párkrát vymstilo). Spinkat ho dávám zá:,–(ně jen na záda a usíná bez větších problémů sám ve svém pokojíčku. Jo chci se vás zeptat, jak často kakáte? Hihi, teda ne vy , ale mimča. Ondra teď ?nebyl? asi 3 dny, tak jsem už měla strach, ale dneska ráno měl pěkně nařachnutou plínku, tak jsem si oddechla.
A ještě pro Karlu: tak nám se osvědčily hlavně bodýčka a tepláčky, který už maj rovnou i ťapky, takže nemusim dávat ponožky ( furt klouzaly dolu) a ze začátku samozřejmě dupajdy. Důležitý je,aby se mimčo dalo dobře obléct a vysvléct, takže patentky u výstřihu na hlavičku nebo mezi nožičkama - při vyměňování plenky ? abys nemusela svlékat celé dupajdy. A overálky na spinkání jsou taky fajn.

Takže já se jdu uložit do postele, mějte se krásně a zítra mi držte palec na očkování, určitě napíšu, jak to probíhalo. Tvaroh už mám v lednici.

Papa

Irena + Ondrášek (včera 3 měsíce)

PS: Johanko, s tou menstruací ti neporadim, já beru antikoncepci a menstr. nemám. A jsem teda ráda.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.03 21:32

Ahoj Johanko.
Odpovím Ti já, protože budu asi jedna z mála, která Exluton nebere. Plně kojím a menstruaci zatím nemám a doufám, že ještě nejaký čas mít nebudu. U starší holčičky jsem jí dostala až po 8 měsících a pokud si vzpomínám, tak jsem ji začala přikrmovat od 5-tého měsíce. Ale je to fakt hodně individuální.
Pozdravuj své zlatíčko Marcelka.

Iveta a Magda 4měsíce

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.03 22:15

Ahoj Johanko. Já teda beru Exluton. A gynekolog mi řěkl, že menstruace by se měla dostavit když se v noci přestane kojit. Tak nevím u mě ještě nic. Jsem ráda, zatím mi to neschází…Pa Gabča

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.04.03 22:22

Ahojky Karlo,

zatím nevyrážej. Budeš mít miminko v létě, a to bych ho do punčocháčků necpala. Maximálně bodýčko s dlouhým rukávkem, když bude chladněji. Určitě Ti přes den budou stačit dupačky. Punčocháčky dávej až se ochladí, podzim a zima, myslím.

Papa Veronika a Adámek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.03 22:25

Ahoj holky.

Minulý týden jsem měla absenci. Starší holčička měla rýmu jak trám a já jsem jí od ní úspěšně chytla. Naštěstí Magdalénka odolala. Ke čtení jsem se dostala, ale něco napsat, jsem už nezvládla.
Dneska jsem byly na 4-měsíční prohlídce a všechno je OK. Magda krásně vyrostla, už má naše krasavice 66,5cm a 6,73kg. Musím se pochlubit. Začala jsem konečně sama řídit auto. Hihi, ve svých 35. letech… Vím, že se to většině z vás zdá samozřejmé, ale pro mě to je velký úspěch. Už se nebojím … nebo jen trošičku. Dneska jsem si sama zajela k dětskému lékaři, na nákup, vyzvednout Domču ze školy. Prostě paráda.
Včera jsme byli s holkama v Praze v ZOO a mělo to velký úspěch. Madla statečně hečela na slony a plameňáky. Zbytek prospala. Taky jsem ji tam 2× kojila, samozřejmě vždycky na lavičce, která se mi zdále být stranou. Ale přesto před zraky spousty lidí … už si zvykám, že je to veřejná událost.
Ještě se chci vrátit k tématu očkování. Magda kromě TBC nebyla ještě očkována, protože náš dětský lékař začíná očkovat až od půl roku. Říká, že pak už jsou dětičky zralejší a snášejí to lépe. Ono to očkování je fakt pěkný záběr. Při tom základním očkování si musí ty naše zlatíčka současně poradit s 5 infekcemi/ tetanus, černý kašel, záškrt, žloutenka typu B a hemofilovou infekcí/. V podstatě je prodělávají ve slabé formě, aby si na ně vytvořily protilátky. Proto je i první očkování s nejhorším průběhem, protože ,,bojují,, s něčím, co ještě neznají. Další jsou už jen přeočkování, kdy se posiluje odpověď organismu na již známou infekci. Proto si myslím, že má smysl investovat do šetrnější očkovací vakcíny při prvním očkování a pak už asi ne. A jestli jsem to správně pochopila, ta šetrnost má význam u dětí, které mají slabší nervovou soustavu, např. epileptici, dětské obrny, … a taky snad u alergiků.
No a teď o něčem veselejším. Dneska jsem Magdě koupila krásné bodýčko banánově žluté. Prostě nádhera, je v něm jako cumlík.
Ireno, Magda taky kaká ( ooo, jak oblíbené téma) ob 2-3dny. Nálože jsou pak veliké až převeliké, ale jí to samozřejmě neva. Myslím, že prostě to mlíčko stráví ty naše dětičky mnohem efektivněji než na počátku. Zvyšují účinnost:-)).

Všechny zdravím. Iveta s Magdalénkou 4-měsíční

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.04.03 22:26

Ahoj Evi,

díky za povzbuzení, asi k tomu budu muset taky tak přistoupit, až přejdeme na flašku. Teď usíná u kojení sám. No jo, všichni říkají, že stačí vyplakat se jednou, dvakrát a ono si to miminko dá říct. Taky mě to srdce trhá, ale asi nejde jinak.

Díky za radu.

Veronika a Adámek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.04.03 22:29

Teda Ivčo, to je Mojánek pašák. Já pořád plně kojím, tak jsem na to zvědavá, jak to bude probíhat u nás. Zatím měl Adámek lžičkou jen očkovací látku proti obrně a díval se na to nedůvěřivě. To bude špinavých triček :-)))))))

To jídlo se těm prdelkám nesolí a nekoření, viď?

papa Veronika a Adámek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.04.03 22:31

Ahoj Johanko,

k tomu druhému dotazu. Neměj obavy, já jsem si ji taky dávala, a to hned po porodu a vlastně jsem s tím měla problémy dávno před otěhotněním a žádný vliv to nemělo - na ten druhý otvor :-)))))))))) hihihi. Hezký výraz.

Papa Veronika a Adámek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.04.03 22:40

Čauky čauky,

ano, oblíbené téma kakání a šup s naší troškou do mlýna, která mě teď trápí. Adámek už 4.den nekakal. Po každém kojení čekám na nálož a ona nikde. Teda prdí nádherně, ale taky nádherně smrdí. Tak se snad už zítra dočkám nadílky. I MUDr. mi říkala, že kojené děti nemusí kadítkovat (náš oblíbený výraz :-)))) i 5 dnů. Tak čekám do zítra a pozítří začnu plašit. Už jsem mu i dávala teploměr do zadečku, ale bojím se ho tam víc strčit, takže opětovně bez úspěchu. Jinak normálně jednou denně nebo jednou za 2 dny. Tohle je rekord!!!!!!!

Tak jsem dnes oblékla Adámkovi zakoupené lacláčky v H a M a ony se z nich vyklubaly kraťásky. Já si toho vůbec nevšimla, když jsme je kupovali. Ale jelikož už byl Adámek oblečený, nechala jsem mu je. Měl pod nima ještě punčocháčky, který jsem mu musela později svléknout, protože byl úplně zplavený. Tak jsme dnes měli premiéru s holýma nožkama. Jsem zvědavá, jestli to neodstůně. Klep, klep, klep na monitor, ať ne.

Ježíši, to je zase hodin. Mažu do postýlky.

Dobrou a hezké sny

Veronika a Adámek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.04.03 01:09

Ahojky Karlo a mimisku v brisku,

je pravda, ze my tady vsechny mely miminka v zime a tak pocet vrstev i hrubost obleceni se bude znacne lisit, budes se muset taky trochu prizpusobit pocasicku. Nam se taky osvedcily bodicka a zatim jsme oblekaly s dlouhym rukavem, uz mame vsak v zasobe nejake i s kratkym a cekaji na vetsi teplicka. Prvni mesic jsem taky pouzivala takove ty normalni kosilky, nekupovala jsem zadne nove ale dostala jsem je od svagrove a musim rici, ze mi prisly velice prakticke, na rozdil od bodicek se totiz velice dobre oblekaji a byla jsem na ne zvykla i z porodnice a navic v pocatku je to mimi takove krehoucke a maminka tak trochu nezkusena, ze se mi fakt libily vice nez bodicka. Ja stejne malou davala Verunku v prvnim mesici do rychlozavinovacky i ve dne i v noci a pozdeji az do konce druheho mesice jenom na noc, takze ji urcite na zadicka netahlo. Jinak ted mam nejradeji na noc overalky, ale nekdy davam taky triko ci body a dupacky.

Taky zalezi zda budes mit holcicku ci klucika, pokud holcicku a budes ji chtit obleknout i do nejakych saticek, nejake puncochacky si klido porid, ale tak jedny max. dvoje v te nejmensi velikosti 56, na podzim jich uz urcite uzijes i vice az budes oblekat nejake kalhoty ci teplacky. Taky ponozky urcite uzijes, dupacky totiz dolu na nozickach moc nedrzi a v pocatku jsou celkem na mimi velike a tak si vypomuzes ponozkami … ty ponozky totiz stejne na hole nozicky nedrzi:-))) I kdyz mam zkusenost, ze ponozky, ktere se daji vyhrnout pod kolena ci nad kolena a obleknu je vyhrnute, drzi celkem dobre … a myslim ze v lete se budou celkem hodit.

Taky si myslim, ze v lete vystacis s tak jednim svetrikem v pripade chladnejsiho pocasi a nekolika bavlnenymi kabatky, ktere muzes oblekat pres body ci triko a v pripade velkeho tepla zase sundat. Lepsi je urcite vrstvit, lepe se pak ubira.

Preju tobe i mimiskovi hodne stesticka a zdravicka a hodne uspechu a radosti pri nakupovani

PAPA

Sulanek+Veronika (ve CT presne 3M)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.04.03 01:12

Ahojky Veroniko a Adamku,

nemej obavy, treba ten prechod ani nebude tak bolestny … a navic muzes v pocatku odstavovani kombinovat prso a flasku a pevnou stravu a udelat to tak, ze budes kojit vecer, to mozna zvladnes i u prace a pozdeji to Adamkovi uz ani neprijde … tedy snad … musis doufat:-))) Ja totiz cetla na Vrabcakovi, jak ten bojuje s pevnou stravou a cajem z lahve … vicemene nechce nic krome prsa a to uz mu je 7. mesicu a je nejvyssi cas ho prikrmovat.

Verunka mit asi problem nebude, od 3t je zvykla papat lzickou NUTRITON a zvlada to skvele, taky vlastne uz v porodnici poprve pila z lahvicky a sani se ji nepokazilo … proste je zvykla si odpapat z prsicka a pak z lahvicky, nekdy dokonce je postup opacny … kdyz je totiz prilis hladova, prisaje se na kazde prso max. 3-4min a pak rve jako tur nez dostane lahvicku a kdyz uz je nejvetsi hlad ukojen, klido se opet prisaje na prsicko a dopapa se. Jak mam totiz mleka malo, zrejme ji to nestaci zahnat rychle hlad. Je to stejne zvlastni, jindy se naopak prisaje a vydrzi na kazdem prsu klido 10-15 min, vyjimecne klidne i 20min a pak si da lahev pokud tedy totalne nevytuhne.

Mame vsak jednu zkusenost … koupila jsem novou lahvicku a ta mela jinou savicku nez je Verunka zvykla … holky to jste mely videt jak se na to tvarila … jako na kysely citron … a jak nadavala a skutecne ji to piti nejak neslo … a to i dirka byla trosicku vetsi nez je zvykla … no nastesti jsem mela sebou (byly jsme totiz ve meste) i druhou lahvicku s tou dobrou savickou a tak kdyz jsem vymenila savicku, bylo vse OK, cucala jako o zivot. Toz si na to holky davejte pozor a kupujte vzdy stejnou savicku, ty nase miminka jsou v tomhle asi dosti konzervativni:-)))

Tak mate jeste cas si delat starosti … az to prijde, urcite si nejak poradite.

PAPA

Sulanek+Veronika 3M

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.04.03 01:15

Jo Ivco, Mojanek je opravdu sikulka kdyz se chytil hnedka napoprve a vedel co se lzickou v pusince. Nas tuhe prikrmy asi taky cekaji kolem ukonceneho 5M, taky kojim a k tomu davam lahvickou Nutrilon AR, tak snad nebudeme muset zacit uz po 4M.

Tak at to Mojankovi krasne mlaska!!!

PAPA

Sulanek+Veronika 3M

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.04.03 01:17

Ahojky Johanko,

dubovou kuru jsem pouzivala uz v porodnici, predepsal mi ji doktor, takze asi urcite uskodit nemuze. Bylo to naopak velice prijemne a jestli mas strach si do toho sednout, udelej si obklad a nech pusobit 20min … je to velice prijemne a hlavne ucinnne.

Co se tyka menstruace, taky Exluton neberu i kdyz ho mam doma (dala jsem si ho pro pripad predepsat a moje iniciativni sestra popadla recept lezici na stole a bezela hnedka do lekarny, ach jo … dneska vim, ze ho asi ani brat nezacnu) a plne nekojim i kdyz kojim tak 5-7× denne a k tomu prikrmuji Nutrilonem AR, presto se ta cervena baba jeste neobjevila … diky bohu, fakt mi nechybi:-))) … nicmene jsem zvedava jak dlouho jeste nedorazi. Jinak mi gynekolog rikal, ze je to velice individualni kdy zena dostane po porodu menstruaci, nektera po mesici, nektera po 3m a nektera treba az po roce … takze az prijde tak prijde … rozhodne kojeni neni antikoncepce … nakonec viz pripad Vrabcakovi maminky Jirinky … a taky napr. moji maminky, ktere se ma segra narodila tyden pred bratrovymi prvnimi narozeninami … a to taky kojila:-)))

Tak at k nam prijde cervena baba co nejpozdeji!!!

Sulanek +Veronika 3M

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.04.03 01:18

Cauky kocicky a kotatka,

tak jsem se dneska tady uz celkem vyradila pri psani jednotlivych komentaru a jeste dopisu to co se nikam nepodarilo prifarit:-)))
Dneska rano jsme byly na kyclych ve 3M … a vysledek je, ze je mame v poradku, ale nemame jeste jaderka, tudiz za mesic musime znovu na kontrolu … toz jeste nejsme ani jablicko a ani hrusticka …:-))) … tedy leda tak bez bezjaderna, chi. A protoze jsme mely na programu jeste kontrolu TBC v odpolednich hodinach, nakrmily jsme se v nemocnici na ortopedii, tedy vlastne venku na lavicce nebot uvnitr bylo nedychatelno a vyrazily na pochuzky, ktere nas priblizovaly k mistu kontroly TBC. Taky jsme si daly s mamkou obidek v restauraci se zahradkou a presne v 13.30 dorazily na kalmetizaci … tam to byla ale rychlovka … 3min a sly jsme. Vse je OK a dalsi kontrola v 11ti letech:-))) … to jsem se smala, ani si nedovedu predstavit, ze z toho maleho mimiska bude nekdy 11ti ?leta slecinka … a jednou taky velka slecna a pak treba i pani ci maminka …a nakonec treba i babicka:-))) … uz jste o tom holky nekdy premyslely?

Dneska byla Verunka v podstate zlaticko milovane, vstavala az v 7.15h rano (od 21.30h), nez jsme dorazily na Bulovku na kycle, tak vytuhla uz po schodech dolu z domova a ja ji probudila az na RTG. Po kontrole u ortopeda a papanicku okamzite v kocarku opet usla (kolem 11h) aspala a spala a spala az nez jsem ji opet nasilim probudila ve 13.30 na tu kontrolu TBC. Dneska mela na sobe bodicko s kratkou kalhotkou, dlouhym rukavkem a kapuckou, puncosky, papucky a pres to satovku a svetrik s kapuckou. Jenze venku bylo nejak horko a tak na Bulovce jsem sundala svetrik, presto vsak byla na TBC celkem dost propocena a tak jsem sundala papucky a rekla si, ze ji vyvetram a vemu na cestu k tramvaji do klokanky … a co se nestalo? Verunka v te klokance opet usla… tomu jsem nechtela ani verit, jindy cuminkuje a raduje se z okolniho ruchu … toz opet putovala do kocarku, kde v momente vytuhla a spinkala az do prichodu domu. Zda se, ze to bude muj maly ochrapanek nebo si jenom potrebovala dospat NE a PO, kdy ve dne spinkala minimalne a hulakala v kocarku a chtela se nosit venku … no nevim, jsem zvedava na zitrek:-)))

Ohledne kakani jsme ted ve stadiu, kdy poustime do plenny tak 2× denne, vyjimecne 3× nebo naopak 0× (jako napr. dneska). Ale prvni 2 mesice jsme kakaly jednou za 2-3 dny, rekord byl 4dny.

Jeste musim podekovat za prispevky do verejneho hlasovani zda chodit na plavani kojencu ci odjet na Moravu a vyuzit kojnou k dokrmovani … vyhrala samozrejme Morava a tak ve CT opet odjizdime na 2-3t do blazince:-))) Tim padem predem upozornuji, ze se asi moc casto ozyvat nebudeme, tam neni klid ani prostror ke psani, ale pokusime se nakouknout semo-tamo, jsme zavislacky:-)))

Zitra … ci vlastne uz dneska jdu k holici a vecer cekam navstevu … kolegyne z prace prijdou juknout spolecne jak mi Verunka roste a pri te prilezitosti oslavime moje a jedne kolegyne narozeniny (jsme obe 24.4., akurat ona je o 4r mladsi … skoda ze to neni naopak, chi) a Verunciny presne 3M … duvodu k oslavam hodne, jen v mem pripade to bude asi bez kapky alkoholu:-))) … ale to mi az tak neva.
No a ve CT dopoledne balime, odpoledne jdeme do poradny na 3M prohlidku a pak tradaaaaa Morava … to zase bude velke stehovani narodu. Kamarad, co nas poveze uz mi rikal, at zase neberu pulku baraku jako posledne, ze ma ted mensi auto:-))) … no to se mu to lehce rekne, co? Kdyz to mimi ma takovou spotrebu … a zvlaste to moje silne blinkajici, nekdy zvladneme prevlikat i 3× do hodky.

Takze se tady mejte bajecne, at mimiskove rostou a sikovni se cim dal vice a ozveme se opet z Moravy.

PAPA

Sulanek+Veronika (ve CT 3M!)

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 23.04.03 19:55

Áhojte,
tak už sedím vyspršená (dnes jsem to fakt potřebovala:-)) s obrovskym hrncem bezkofeinovýho kafe před počítačem a jsem ráda, že jsem ráda.
Takže ráno na devátou jsme vyrazili do poradny. Ze začátku to byla paráda, Ondrášek rozdával úsměvy na všechny strany, vážení a měření ho prostě ba. Máme tedy ve třech měsících 6.82 kg a 61 cm. Pak jsme ukázali paní doktorce jak paseme koníky, taky dobrý a nakonec nás čekalo pícháníčko auauauauau:-(. Jednu do nožičky a jednu do prdelky, no snažili jsme se být statečný, ale nakonec brečel co mu síly stačily a já se musela kousat do rtu, abych taky nezačala, jak mi ho bylo líto. Dostal tu klasickou očkovací látku, ne tu šetrnou, řekla jsem si , že to vyzkoušíme. Cesta domů byl OK, spal asi do 11 a pak to pomalu začínalo. Nejhůř na tom byl mezi půl druhou a půl čtvrtou, plakal a plakal a nebyl k utišení, příšerně zvracel, no prostě hrůza. Teplotku naštěstí neměl. Stejně jsem mu dala do zadečku půl čípku Paralenu, který jsem dostala od doktorky a pak usnul. Od 4 do 5 jsem musela být pryč, takže hlídala tchýně a když jsem se v půl šestý vrátila, tak už byl Ondra zase v poho, jen ty očička měl trochu ublížený. Chudinka můj malej. Takže jsme to zaplať pánbůh přežili „ve zdraví“.
Já bych teď měla ještě žehlit, ale nějak se mi nedostává síla, takže se půjdu asi natáhnout:-)
Jo jinak k tomu kakání ještě:-)), doktorka říkala, že mateřské mléko můžou mimča zpracovat beze zbytku, takže je to fakt normálka, že nejdou třeba 4, 5 dní.

Tak se mějte krásně a papa. Kampak zmizela Esterka s Kájou???

Irena + Ondra (3 měsíce)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.03 20:07

Ahojte všetci,
tak dúfam že si nás ešte pamatáte, pretože od porodu nebola možnosť napísať, komentáre som si dávala sťahovať a teraz sťahujem ostatné čo mi chýbajú aby som mohla večer čítať. Takže len tak v skratke, lebo inak by to bolo veľmi nadlho. Co sa týka mňa, tak nabraté kilá som dala dolu ešte v pôrodnici a doma išli ďalšie, takže po tejto stránke všetko OK. Až na mliečko. Bolo ho veľmi málo, takže od začiatku popri kojení prikrmujeme Bebou. Najprv išli aj slzy, pretože som strašne chcela kojiť, ale po všetkých márnych pokusoch mlieka nepribúdalo, tak som sa musela zmieriť s prikrmovaním, ale čo už, je to za nami. Miška je priam ukážkové bábo. S plačom problémy nie sú, počula som ju plakať akurát pri prepichovaní ušiek, asi pred mesiacom. Inak je to len také krivenie ústočiek s kútikami dolu, je vtedy velmi zlata :-) V noci mi už prespinká 8 až 10 hodín v kuse a ráno tiež neplače, budím sa na to že si cucká ruku, pretože mi nechce zobrať cumlík. V pondelok ideme na očkovanie do oboch nožičiek, tak neviem neviem ako to dopadne… Máme aj poradňu. Naposledy mala Miška 5100 g takže teraz odhadujem cca okolo 6 kg, uvidíme. Zdá sa mi že nepapá až tak veľa, ale lekárka povedala že je to individuálne, niekomu stačí málo, iný je veľký jedák. Na prechádzku chodíme každý deň a trávime vonku vlastne celé poobedie až do večera, Miške dám medzitým niekde napapať a pokračujeme v prechádzke. Je to fajn a obe sme spokojné. Neviem čo by som v rýchlosti ešte napísala. Večer si prečítam všetkz komentáre a dúfam že už sa občas dostanem aj na net. Manžel mi teraz už asi 3 mesiace chodí veľmi neskoro domov pretože finišujú s projektami, takže sa nemám ako dostať na net, pretože som s Miškou sama. Moja mama aj celá redina býva ďalej od nášho mesta, tam chodíme len na týždňovky, teraz sme sa práve vrátili, boli sme tam druhý raz. Som veľmi šťastná, že je Miška taká dobrá, lebo inak by som už asi padala na nos, keďže od pôrodu mi s nou nikto nepomáhal. Budem už končiť, lebo musím utekať. Majte sa krásne a užívajte si svoje pokladíky. My sa ešte určite ozveme.
KatkaK+Miška (18.4. - 3 mesiace)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.04.03 20:44

Ahojte všechny,

zdravíme Katku K s miminkem. To je úplně vzorové miminko :-)))))

Kočky, já to dneska přehnala s vyletněním se :-))) Jeli jsme se podívat za babinama na chatu a protože jsem nechtěla poránu čekat, až Adámek usne, po kojení a rychlém zabalení jsme se naložili a jeli. Já ještě s mokrou hlavou a hurá do letních šateček. Myslela jsem si, že bude takové vedro jako včera. Adámek byl jakbysmet taky vyletnění, kalhotky, ponožky, žádné punčocháčky, triko s krátkým a svetřík. Ještě, že jsem na poslední chvíli přibalila do batůžku punčocháčky. No byla kosa jak blázen. Co já jsem to za matku?!?!? Adámka jsem na chatě oblékla do všeho, co jsem měla s sebou na převlečení, ale s dlouhým rukávem byl jen svetřík. No, snad to zvládneme. Sotva jsem se naučila, do čeho Adámka oblékat, když je zima, je to tady nanovo teď. To jsou dilemata. Kolik mu toho dát.
Vůbec nevím, co ho to odpoledne popadlo. Byl napapkaný, přebalený a tudíž začal čas hraní… Jenže ouha, mamka míní a Adámek mění. Byl absolutně k neutišení, moje mamka ho nosila, ségra si s ním hrála na jejím vzdouvajícím se bříšku (čeká to začátkem června)…ve finále jsem si ho vzala já, ze začátku taky plakal, ale pak se utišil. Od té doby byl jen u mě a mě už bolela záda, takže jsem zavelala k ústupu domů. Mámě to bylo líto, ale já byla z toho sama nervozní, protože jsem nevěděla, co se mu děje, prdelce mojí milované.

Tak zatím papa a hezké sny všem

Veronika a Adámek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.03 21:07

Ahoj Sulánku. Tak vše nej nej nej k narozeninám, a pozdravuj Verunku mějte se krásně......Pa Gabča s Karolínkou

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.03 21:11

Ahoj holciny a miminka,
Vsechny vas moc zdravim po velikonocich a hned (nez me Veronika bude chtit zbit) se omlouvam za neprispivani ? proste nestihacka.
Je tu nakousnutych tolik temat, tak na co si vzpomenu to napisu:
Kakani ? Tomas to tam pousti o sto sest, nejmin trikrat za den. Ted uz si da pokoj v noci, za to ale rano nema zadna plenka sanci a Tomas vetsinou skonci pod sprchou, protoze to ma az v podpazi.
Oblekani ? takovy zaklad je bodycko, kalhoty, mikina a ponozky a po ruce mam boticky, bundicku a cepici a to davam a sundavam podle potreby.
Opalovani ? no teda samozrejme ne opalovani, ale zkratka slunicko ? zatim jsme nicim nemazali, Tomas ma od zacatku takovou vylozene zdravou barvicku, to asi z toho jak jsem ho vzdycky vysoupla spat na mraz na balkon. Ted je takovej priopalenej, I kdyz se snazim ho pred slunickem ochranit, ale ono to asi nejde, takze se vydam na pruzkum a neco koupim.
Dovolene ? chystame se asi v cervnu, ale jeste jsme nerozhodli kam. Ted za sebou mame cerstvou zkusenost z velikonoc, byli jsme na pet dni v Londyne za tatinkem a zvladli jsme to na jednicku a to dokonce s prestupem v Curychu. Cestovala jsem s Tomasem sama, jen na lehko s jednou taskou a kocarem a fakt to neni tak hrozny. Samo, ze jsme meli par takovejch tech zarucenejch momentu, jako Tomas blinkajici zrovna ve chvili, kdy jsem ho upinala do bezpecnostniho pasu a nemohla jsem vubec nic delat, nebo kdyz si rihnul takovym zpusobem, ze se pulka letadla otocila a nebo kdyz se kolem nas linul smradek ? No ale to patri k veci, prezili jsme to a uzili jsme si par bezva dni v Londyne. Samozrejme jsme nevynechali nakupy ? ono je to tam totiz levnejsi. Fakt, desne me prudi kdyz vidim, jak tady predrazujou veci treba v Mothercare ? normalne to tady prodavaji treba trikrat draz. Takze jsme koupili :,-(u pyzamek, bodicek, kalhoty, tricka, boticky ?. No Tomas je velkej frajer.
Ockovani ? to je nase nejcerstvejsi zkusenost, byli jsme na prvni davce dneska (mame to vsechno posunuty protoze jsme TBC dostali az v sedmi tydnech). Pred nami tam byla holcicka, ktera rvala tak strasne, ze me se draly slzy do oci uz v cekarne, no jsem desna ostuda. Tomas byl samej usmev, moulinek jeden nevedel, co ho ceka. Ale musim rict, ze je to chlap statecnej, plakal min nez ja J))). Doma jsme na radu doktorky dali preventivne paralenovy cipek a Tomas je zatim jakz takz, trochu nevrlej a spavej, ale jinak snad v pohode.
Spani ? to je tema, ktery se tady ani moc neprobira, asi proto, ze vam vsem ty miminka tak uzasne spinkaji. Tomas umi usnout sam, nekdy je to s brekem, nekdy bez. Pres den usina samozrejme nejlip v kocarku nebo na balkone ve starym kocarku, ktery mame na spani. Jenomze v noci se budi 3 ? 4 krat a hlasi se o jidlo. Ve tretim mesici se budival jen dvakrat, ale ted uz asi 4 tydny je vzhuru kazde tri, nekdy I dve hodiny. Pritom pres den vydrzi bez piti I dyl. Doktorka mi dnes rekla, ze se to nekterym kojenym detem stava, ze jsou vlastne zavislaci na kojeni a proste potrebuji ten pocit, ani ne tak jidlo, I v noci. Silny povahy je pry mohou nechat vyrvat, ale na to univerzalni recept neexistuje, to si kazdy musi rozhodnout sam. Ja asi pockam az zacneme s prikrmama. To, take na radu nasi pani doktorky, neplanuju driv nez v sesti mesicich. No takze vydrzat, ale holky ja bych dala nevim co za jednu noc poradnyho spanku.
No takze abych snad sla radsi rychle naspat co se da.
Krasny slunicko a spokojeny mimisky preji
Katka a Tomas (za tyden 4 mesice)

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 23.04.03 21:13

Ahoj hollciny,

tak si zas pripadam pres den jak spici Ruzenka. Normalne vam zavidim vase spaci miminka. Lukaskovi budou 3 mesice a misto, aby konecne v noci spal dele, tak se vratil ke svym 2,5 hodinovym intervalum, des a bes, jak pise Verca. Takze kojime porad dokola. A ja si uz myslela, ze to bude lepsi. Posledni 3 tydny uz spal i 4h vkuse, no tak ted zase ne. Prebalovat v noci musim aspon 1×, ma tu plinu uplne plnou. Kakanicka mame taky spousta, aspon 2× spis 3× denne. Zatim se mi nestalo, ze by za den aspon jednou poradne nekakal.

Takze uz se tam ten muj malej nebo spis velkej krokodyl krouti a mlaska hlady.

Priste snad napisu vic,
Petrus a Lukasek skoro 12 tydnu

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.03 21:26

Ahoj Verčo. To si teda odvážná s tím oblékáním Adámka. To já ven Karolínce dávám body, dupsny, navrh mikču s kapuckou a čepku. Je přikrytá dekou. Ale u nás na Vysočině je vždy větší zima než v Praze… S tím kakáním :)))) Karolínka kadí každý den minimálně 1×. A musím se ti pochlubit, že co se týče tuli–tuli tak se to docela zlepšuje ( povídal miláček.) :))))))))) Tak se mějte s Adámkem krásně… Pa Gabča s Karolínkou

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 23.04.03 21:45

Sulanku,

Vse nejlepsi k narozeninam, hodne stesti a radosti s Verunkou.

Petrus

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.03 15:07

Ahoj Sulanku

Taky přeji všechno nejlepší k narozeninám. Máme je ve stejný den, taky jsem 24. dubna. Hezký datum co? A mně je letos zrovna i 24. Takže to bude asi mé šťastné číslo:)
Tak se měj hezky na Moravě.

Ahoj Eva

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.04.03 18:05

Ahoj holky, holčičky a kluci!
Chtěla jsem se vás zeptat, jestli plánujete pro děti nákup nějakých speciálních lžiček (až začnou papat ?dospěláckou? stravu). Já jsem totiž Mojánka krmila normální nerezovou kávovou lžičkou a přišlo mi, že to zvládá dobře. Dneska jsem se koukala na nějaké speciální lžičky (měli nějaké s tepelným senzorem! To mi připadá skoro zbytečné, protože já než jsem předevčírem rozmačkala brambory a mrkev, tak to bylo akorát k jídlu ? stihlo to zatím vystydnout) a stály skoro 130 Kč! To se mi moc kupovat nechce.
V lékárně jsem zakoupila dětské opalovací mléko Altermed Panthenol, ochranný faktor 12 za necelých 190 Kč. Což je myslím docela dobrá cena, protože ostatní byly okolo 3-4 stovek. (Abych tady nevypadala jak nějaký strýček skrblík, ale příští měsíc už budu mít tu nižší mateřskou, tak koukám, kde ušetřit : - ))) ).
Byli jsme včera na očkování a ten náš hrdina si zaplakal jen, když ho píchli! Pak jsem ho vzala do náruče a už byl ticho! Pak brečel ještě odpolko mezi 15 a 16 a byl celý den takový unavený. Teplotku neměl, tak jsme to zvládli docela dobře.
Dneska jsem si pořídila krém od Avonu proti celulitidě (nějaká novinka, je na to reklama i v televizi). Asi to budou stejně vyhozený prachy ? je to poslední pokus, jak s tou potvorou skoncovat (než se mi dostane až na lejtka). Manžel si dělal legraci ? prý, když to nebude fungovat, jestli se vrací krém nebo manželka : - ))) Oni si ty chlapi připadaj tak vtipný !!!
Mějte se krásně a ahoj
Ivča a Mojánek (5 měs. a týden, 7,20 kg)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.04.03 19:25

Ahoj holky!
Teď jsem se dost pobavila při koupání… Jelikož začínáme příští týden chodit s Mojánkem na plavání, začala jsem jen tak zlehka s abecedou potápění už doma. Nejdříve jsem mu zkoušela přejet vlhkou dlaní přes obličej. Takhle jsem to praktikovali asi čtrnáct dní a Mojánek proti tomu nic nenamítal. Tak jsem přikročila k tomu, že mu budu lít po tváři vodu z dlaně (leží na bříšku na podložce, takže mu ta voda stéká z tváří po nose a po bradičce dolů). V příručce se píše, že při Áááá šup! se děti naučej zadržovat dech. Tak ten náš expert na Áááá šup! vystrčil jazyk a tu vodu, co mu stékala po nose lapal a asi polykal! To pak fakt nevím, proč mu vařím mrkvičku s bramborem v kojenecké vodě : - )))) !
Mojánek dnes usnul sám, po pár malinkatých vzlykancích, podezřele už v 19,15 , tak jsem celá napjatá, kdy mu dojde, že mě zbytečně šetřil a začne pobrekávat. Rychle jdu něco dělat!
Ahojda
 Ivča

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 24.04.03 20:48

Ahojky,

teda Ivčo, ty jsi to tak krásně popsala s tím ááá šup, fakt jsem se smála u počítače jak blázen. Náš prďolka totiž taky hrozně rád olizuje vodičku a to si do ní klidně před tím i trochu nablinká a je maximálně spokojenej:-)).
Taky jsme dnes udělali takovou nálož do plínky, že jsme měli hovínka na břiše, na zádech, na nožičkách a tím pádem i na ručičkách, no byla to fakt síla. Ani jsem nevěděla, jak ho z toho pokaděnýho oblečení vymotat, aniž by to měl i na hlavě:-).
Verčo, s tím oblíkáním jsme na tom stejně. V tomhle počasí má venku jen body s krátkym rukávem a tepláčky a v kočárku je přikrytý jen tenkou dečkou. Rozhodně mu zima nebyla, packy měl teploučký. Zato já jsem se pěkně po sluníčku osypala a to i přesto, že jsem se pořádně napatlala opalovacim krémem. Je to pěkně ostrá mrška to sluníčko.

Jsem dnes zase nějaká mrtvolná, takže půjdu hajat, táta je stejně s „chlapama v hospodě“, tak co bych tu sama čumíkovala do bedny, že jo:-))?

papa

Irena + Ondrášek

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 24.04.03 21:36

Ahoj mamci,

Ja Lukaskovi koupim asi umelou lzicku. Videla jsem moc pekne s tlustou rukojeti a pevne. Pozdejc si ji bude moct drzet sam. je to prizpusobene detske rucicce. Zda se mi to pro ty mrnata lepsi nez kovova. Maji k tomu i vidlicku s kulatymi „spickami“.
Pri koupani mi taky olizuje vodu, ktera se mu dostane pobliz pusinky. Jen se snazim hlidat, aby to nelizal i s tim mydlem.

Tak koukam, jakej je Tomasek cestovatel, uz se byl podivat az v Londyne. Mam dotaz ohledne letenky. Musej prckove platit letenku? Predpokladam, ze kdyz nezaberou sedadlo tak asi ne, ale kdyz bych chtela Lukaska mit v autosedacce na sedadle tak jo? Tohle jsem zatim nezjistovala. Asi to najdu i na strankach leteckych spolecnosti, ale kdyby jste to nektera vedela, tak dejte prosim vedet. Nas ceka koncem leta asi cesta domu, babicky a vlastne nikdo z rodiny Lukaska jeste nevidel, tak musime prijet. Trochu mi to je lito, ze jsem ho jeste nikomu nemohla ukazat nazivo. Posilame hromady fotek na nasi rodinnou web stranku, ale to neni ono. Uz se mooooc tesime. Akorat mam hruzu z toho 9h posunu. To jsem nemohla rozchodit ani ja asi 4 dny, natoz ten mrnous. A za 3 tydny, aby si zase zvykal znova, no radsi to jeste neresim.

Holky pisete, ze vam drobkove usinaji pri kojeni? Ja si schvalne vecer s nim zalezu do loznice, kde mame i postylku, kojim v leze a mame rozsvicenou jen temnou nocni lampicku a stejne mi u kojeni nikdy neusne. Jakmile dopapka, hned otevre kukadla. Pak zacne vetsinou knourat, protoze je unaveny, ale usnout nemuze. Vcera brecel „jen“ pul hodiny. To uz je pokrok, uz aby se to zlepsilo. Ja jsem z toho dost hotova. Za to rano je to zlaticko, spinka dlouho, samozrejme kojime kazde 2,5 h, ale takhle vydrzi klido do 10h. Pak uz ho nekompromisne prevliknu a tim se probere, Pak je vzdycky vysmatej a upovidanej. Dneska mel k tomu skitavku a vzdycky, kdyz chtel neco rict, zaroven skitnul a vydal strasne legracni zvuk, musela jsem se mu smat. To jsem teda matka. Pak jsme to museli jit spravit a dat trochu cucnout mlicka, jinak ho ta skitavka drzi hodne dlouho.
Tak ja si jdu trosicku zacvicit misto obeda (to byl jen vtip, obed si dam po tom) dokud prdolik jeste chrupka. Kolem poledne mi vzdycky jeste na pul hodky usne.
Pusu na tvaricku vsem mimiskum,

Petrus a Lukasek 12 tydnu

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.04.03 21:49

Ahojky,

dodatečně Sulanku vše nej… k narozeninám. Já si říkala, že musím ještě něco napsat, ale zase se mi to vykouřilo z hlavy.

Jako napotvoru jsem dnes byla v lékárně a koukala jsem taky na ty lžičky pro kojence. Taky jsem viděla tu s tím tepelným senzorem. No říkají, že ty lžičky jsou měkčí než nerezové. Zase s těma nerezovýma poznáme první zoubek… to mi pořád vnucuje tchýně, abych už to zkoušela…:-(((((((((((((((((
Ale jak se znám, určitě ji koupím, ale asi bez toho tepelnýho senzoru. Zatím to ale neřeším. Mléka dostatek, takže snad do toho půl roku vydržíme. Sama jsem moc ráda, protože to kojení kdekoliv je naprostá pohoda.

Zakoupila jsem teda Micro Sun - stál kolem 270,– a ještě nám nabízeli od VICHY něco special pro dětičky s faktorem 60. To jsme zatím dostali vzoreček. Budeme testovat, co bude nejvhodnější. Adámek má dost citlivou pokožku, tak počítám, že to bude všechno stát majlant :-))))

Na víkend jedeme za babinama na chatu a zůstaneme tam tak týden, takže nový příspěvek napíšu už asi zítra. V sobotu budu balit… to zase bude hadrů a věcí. Když jsem někam cestovala já, nacpala jsem si to do batůžku a bylo, teď abych si pořídila stěhovák :-)))))) Na Adámkovy hadry, samozřejmě :-)))))))))) Ale co by člověk pro tu prdelku malou neudělal.

Tak já končím a hají. Adámek spinká naprosto vzorově. Včera spal od 20.15 do 7 !!!!!!!!!!! No zlatíčko k pomilování. Dnes vytuhnul ve 21.15 tak jsem zvědavá, do kolika mu to vydrží. Jen tak dál Adámku. Doktorka mě ale upozorňovala, že jakmile se přestane s kojením, bude mu to prso chybět, tak se asi začne budit častěji :-(((((( Néééééééééééé, takhle je to naprosto v poho.

No jo, napsala jsem, že končím a už jsem se zase rozepsala. Tak papa a hezké sny přeje

Veronika a Adámek

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 25.04.03 09:59

Ahojte holky, to teda koukám, co je tady zase nových komentářů a nakousnutých témat! Zdravím taky KatkuK ze Slovenska po dlouhé době.
Díky za rady ohledně MS a dub.kůry.
Začnu kakáním ? Marcelek od narození kaká několikrát denně, první dva měsíce kakal skoro při (nebo po) každém kojení ? jak průtokový ohřívač:)), pak začal kakat méně, ale stejně kaká minimálně 3 x denně, někdy klidně i 6×, minulý týden se nám stalo, že celý den nic, ale druhý den si vše vynahradil a kakal celý den! Doktorka říkala, že u kojených dětí je normální kakat hodněkrát za den stejně tak jako jednou za pár dnů, je to individuální, nejčastěji se prý setkává ale s miminkama typu ?průtokový ohřívač?. Je fakt, že Marcel celý den papká, já ho nijak neomezuju a spořádá toho požehnaně, jak jsme měli pohodové pro mě období, že jsem kojila přes den po 2-2,5 hod, tak to trvalo jen krátce, většinou kojím po hodince, hodince a půl přes den pořád a už jsme si zvykli, nijak mi to nevadí.
Petrus, to že se ti Lukášek začal hlásit častěji o jídlo, může být tím, že je teď v období růstového spurtu (kolem 3. měsíce), já už 2. noc kojím po hodině, max. hodině a půl i v noci, je to síla, jsem nevyspaná, ale co bych pro moje zlatíčko nevydržela… období zhruba před měsícem a půl bylo horší… takže mi to nevadí a i kdyby to mělo trvat do 6. měsíce, vydržím, kojení je naprostá bomba, nejen co se týče pocitů a pohodlí… jsem na sebe zvědavá, jak budu jednou chudáčka malýho odstavovat… asi vyměknu a zůstanu doma déle a budu kojit třeba do 2 let:)) Dneska teda Marcelek spinkal v noci 3 hod a pak po hod. a půl, tak jsem se docela vyspala (což by třeba Veronice určitě nestačilo, když má tak ?vzorně spícího? Adámka:))
Jinak mlíka mám zatím dost, prsa pořád nalitý a tvrdý (asi tím jak často kojím).
Marcelek usíná skoro vždycky při kojení, to jak řádí a brečí navečer je podle mě způsobené bolením bříška nebo něčím jiným než že by nechtěl usnout… brečí totiž pravidelně kolem 19-21 hodiny, jak kdy, asi tak hodinku, max. hodinku a půl, co ho nosím a utěšuju (že by ta ?tříměsíční kolika?? ? asi jo, protože se kroutí a pak vždycky prdí) a pak kolem 22-23 h někdy kolem půlnoci normálně u kojení usne a já ho přenesu do postýlky. Při kojení pravidelně vytuhne několikrát i během dne, hlavně dopoledne, vydrží spát s přestávkama na jídlo (asi po hodině) třeba do 12 h a pak si ještě párkrát zdřímne odpoledne.
Lžička ? máme doma silikonovou s PVC dlouhou rukojetí zn. NUK, koupila jsem ji ještě v těhotenství napřípadné dokrmování mateřským mlíčkem, což nebylo potřeba, ale používám ji na podávání kapek (vitamíny AD) s mlíčkem, a taky jsme na ni dávali kapičky Sab Simplex, když byl M. ještě menší (teď už Sab Simplex nedávám, připadá mi to zbytečný, stejně to nepomáhalo).
Krémy na opalování ? zatím nepořizuju, Marcelek je od přírody snědý a má bezva pleť, teda až na ty pupínky, ale už krásně mizí…na ven používám normální mastnější krém hypoalergenní miminkovský (zn.Atoderm), střídám se zn. Bubchen (ochr.miminkovský krém proti větru a nepřizni počasí). Taky budu muset pořídit něco s UV faktorem, vaše zkušenosti se budou hodit.
Petrus, Marcel má škytavku pravidelně každý den, je to legrace, až na to, že když to trvá někdy dlouho, tak se chudinka rozpláče a někdy se z toho i poblinká:) Víš, kdy dostane škytavku vždycky? Po ?záchvatu? hlasitého smíchu ? když se směje na plný kolo až se zajíká, třeba když blbne s taťkou, tak to plynule přejde do škytání.
Tak já holky končím, místo abych šla na chvíli spát, když v noci nemám šanci, tak jdu vyvíjet pracovní činnost (přivydělávám si trochu doma, samozřejmě ne oficiálně). Když M. dopoledne spinká, je to pohoda, můžu hodinku pracovat nebo si něco doma udělat užitečnýho (třeba vyžehlit), nakojím, M. zase usne, pak zase hodinku pracuju… nestěžuju si, času pro sebe mám relativně dost.
Ahoj Johanka a Marcel, včera 12 týdnů

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.03 10:47

Ahoj holky

Ohledně toho cestování letadlem vám můžu říct z vlastní zkušenosti, že je to úplně v pohodě. My jsme s prvním synkem letěli když mu byl necelý rok hodně daleko. Cesta trvala celkem 14 hodin.
Nejdříve jsme letěli menším letadlem z Prahy do Vídně a to seděl malej na mně. Letuška nám přinesla k tomu speciální opasek aby se mohl ke mně připoutal. Let byl krátký, takže než jsme se stačili rozkoukat, tak jsme už vystupovali. Pak jsme přesedli do velkýho letadla, co jsou na dálkový lety a tak jsme měli zamluvené místo a seděli tak v první řadě. Ty jsou určené pro mamky s dětmi. Je tam také více místa než v dalších řadách. A jsou tam na stěně před vámi takové úchytky, kam se dají přidělat takové korbičky jako u kočárku. Nenosíte si ale vlastní, ty vám zapůjčí letuška. Je to korbička skoro stejná jako u hlubokého kočárku. Tam můžete miminko v pohodě položit aby spalo nebo sedělo. Dají vám i nějaké hračky aby se mimčo zabavilo. Náš teda byl hodný a ani tam nebrečel. Ale i kdyby si to vaše třeba sem tam pobrečelo, tak bych si z toho hlavu nedělala. Kdyby to třeba ostatním cestujícím vadilo, tak ať si vezmou sluchátka na uši.
Jinak pokud dítě nemá vlastní sedadlo, neplatíte za něho. A je dobré si zarezervovat ty přední místa pro rodiny s dětmi. Máte to i blíže k WC, kde se mimča přebalují.
Jo a ještě kdyby někoho zajímalo jak je to s tím tlakem při vzlétání, tak je to tak, že si toho to děcko ani nevšimne. Já si toho teda všimla a tak jsem několikrát polkla. To stačilo. Ale malej ani nic nezaregistroval.
Takže se toho taky nemusíte bát.

Příjemné cestování.

Ahoj Eva

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.03 10:51

Jo a ještě k předchozímu příspěvku o cestování. Pokud si některá budete brát kočárek s sebou, tak jako my, tak si ho na letišti (nebo případně doma) pořádně zabalte. My jsme ho nejdřív nebalili a museli ho dát do zavazadlového prostoru a když jsme ho pak dostali, tak byl u boudičky natrhlý. Tak na to pozor. Na většině letišť ale máte takovou „baličku“ kde si to můžete nechat průhlednou fólií zabalit. Doporučuju!

Eva

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 25.04.03 18:13

Pro Karlu

Ahoj Karlo!
S tím oblečením je to asi hodně individuální. Když byl Mojánek malinkej (asi do těch tří měsíců) jsme měla nejradši košilky vpředu na zapínání. Bylo jednodušší ho do toho obléknout (věci přes hlavu nesnášel!) a tím, že se tak nevrtěl, tak mu košilky držely a nevyhrnovaly se. Teď spíš oceňuji bodíčka, protože jsou rychlejší na oblékání a při tom jeho řádění se nevysoukají a nemá holá zádíčka. Nevím, jestli se mnou budou holky souhlasit, ale nenakupuj si toho moc dopředu!!! Já si třeba nakoupila s předstihem dupačky ve velikosti 74-80 (byly nádherný! a nechtěla jsem kupovat jen malinké velikosti, protože z té 56 opravdu brzy vyrostou) a teď dávám Mojáskovi radši kalhotky nebo punčocháky a dupačky moc nevyužívám,protože mi připadá, že už je na to velkej. Aby mi nebylo líto vyhozených peněz, dávám dupsny jako pyžámko. Zrovna nedávno jsem dělala ?inventuru? (provádím tak jednou za dva měsíce ? vyřazuji, co je malé a ze sklepa tahám a přepírám aktuální modely) a skoro jsem se zhrozila, co toho Mojík má na sebe!!! Přitom máme stejně oblíbených 5-6 věcí a ostatní přicházejí na řadu, když mamka (teda jako já) nestíhá prát a žehlit.
Jelikož jsme čekali Mojánka v listopadu, nakoupila jsem už v těhotenství asi patery rukavičky. Nakonec jsme unosili na střídačku dvoje, ostatní měl Mojánek asi jednou. Stejně tak s čepičkama. Dvě mu slušely nejvíc, pak jsem dostala různé od příbuzných a kamarádek a ty třeba ani neměl. Buď jsem prošvihla dobu, kdy mu čepička byla dobře nebo se mi na něm prostě nelíbila.
Ono taky záleží na každém miminku a na jeho ?spotřebě? ? Mojánek vůbec neublinkával, takže jsme ze začátku vystačili s pár věcmi. Teď zase naopak slintá jako ďas, takže ho převlíkám několikrát za den.
Závěrem shrnu: nakup si opravdu jen to nejnutnější a časem uvidíš, co bude tobě i tomu malému nejvíc vyhovovat. Při dnešních cenách to stojí za to zvážit.
Ptala ses sice jen na oblečení, ale měla bych radu i ohledně nákupu jiných ?nezbytností? jako jsou kojící polštářek (podložka používaná při kojení) ? nahradil mi běžný malý polštářek, ale většinou jsem kojila jen tak bez ničeho, funkci polštářku plnilo zvednuté koleno, speciální koš na plenky ? pleny házím do odpaďáku, který 2× denně vynáším ? žádný zápach nikdy v bytě nebyl! (když máme plenku s obzvláště kvalitní náloží, balím to ještě do mikroteňáku), polohovací podložka do postýlky ? když potřebuješ dát miminko na bok, stačí stočit froťák nebo deku a splní to stejnou funkci, sterilizátor lahví do mikrovlnné trouby ? nakonec jsem zůstala u starého dobrého hrnce a vesele vyvařujem klasickým způsobem. Je spousta takových lákadel na peníze, ale jde se bez toho obejít (jen můj názor, klidně mi někdo může oponovat!!!). Na druhou stranu jsem ocenila separační plenky. Museli jsme totiž ze začátku používat klasické látkové pleny, protože na papíráky měl Mojík alergii a ty separační plenky zadržej to nejhorší a pleny nejsou tolik zřízené.
Hezký zbytek těhotenství a přeji krásné a zdravé mimi! ?chytrolínka? Ivča

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »