Veronika a Adámek 23.týden

Rodičovství

Ahojky holčiny a miminka, tak už jsme zase tady s novým deníčkem. A hned Vám musím vylíčit, jak jsme Adámka neplánovaně mučili usínáním v postýlce. Zrovna včera se to stalo.

Adámek běžně usíná u prsu při kojení. Teď to nebylo jinak. Jenže po asi půl až 3/4 hoďce se probudil a protože si neodříhnul (což už večer nedělá, když u toho vytuhne), vzala jsem ho na ruku. Většinou si odříhne, chvíli ho hajcám na ruce, usne, dám ho do postýlky a spinká. Jenže tohle jsem udělala asi 3 x, protože jakmile jsem Adámka uložila do postýlky, oči jak baterky a pláč. Pak přišel na řadu Tom, a to samé asi taky 3 x. Já už teda nemohla, záda bolela jak čert a Tom teda prohlásil, že ho necháme vyplakat, aby vysílením chudinka moje malá usnula :-((((( Tak se taky stalo. Já se šla radši umýt, abych to moc neslyšela. No samozřejmě pláč jak nevímco. Takže když jsem byla umytá, nedalo mi to a šla jsem k postýlce. Naštěstí neřval jak tur a neklepal ručičkama a nožičkama, jako už jednou. Sedla jsem si k němu, stáhla postranici, hladila po hlavičce, držela za ručičku, nic nepomáhalo. Tom přišel 2 x, že ho teda vysápne, jenže už jsem si řekla, že to vydržíme, že se to přece musí naučit a my jednou konečně vydržet. No matka herodeska. Takže jsme pokračovali. Já mu zpívala a chtělo se mi u toho brečet. Ve finále jsem si řekla, že teda odejdu. Jenže nějak jsem mu dala ruku víc kolem hlavičky a ručičky, teď sama nevím jak, ale Adámek mě chytnul a jako by říkal, mámo, nenechávej mě tady samotného, buď tu se mnou, ať tu nejsem sám. Koukala jsem na to gesto jak blázen, tak jsem si zase sedla, dala svoji hlavu k té jeho, pšípala o 106 a Adámek se upokojil, začal si šmudlat očička a usnul. Pořád si mě i ve spánku držel, abych mu neodešla. Šmudla moje malá. Když zabral, vyprostila jsem se z objetí, utřela sobě slzičky a šla jsem i já spát. Vím, že některá miminka usínají v poho, teď taky vím, že ten náš způsob je od začátku špatný (holt prvorodička), protože když jsme si Adámka přinesli z porodnice, já ho večer nakojila, Adámek byl vyčumítkovaný, takže jsem si šla lehnout a Adámek si ležel na Tomovi, někdy usnul, někdy jen tak koukal a byl v klidu. Tom mi ho až potom přinesl na kojení…a až teprve potom putoval do postýlky. Jenže já na tohleto Adámkovo gesto nikdy nezapomenu. Byl to takový jeho první projev, nevím, jak to napsat, jako by si uvědomil, že jsem jeho mamka a nikdy ho nenechám na holičkách. Byl to pro mě strašně silný zážitek. Líčila jsem to své mamce a ta u toho plakala. No jako já teď, když to píšu.

Tak to jsem se rozněžnila na začátek.

Adámek si udělal změnu režimu. Mezi kojením byl tak hoďku a půl maximálně vzhůru a pak tak 3/4 hoďky spal. Kojení nám vycházelo po cca 2,5 hodinách. Jenže teď vydrží být vzhůru tak 2,5 hoďky a půl hoďky spí. Takže jí po 3 hodinách, ale to jeho zabavení během těch 2,5 hodin, to je kolikrát na palici. Samozřejmě sedíme a stojíme na nožičkách, pořád ležet??? Nezájem :-)))))

Když se mu něco nelíbí, začne se vlastně bouchat nataženýma ručičkama do nožiček a srandovně u toho hučí. Takže jsem mu začala říkat HUČÁLEK. Taky jsem si oblíbila říkat mu BROUČKU a taky BROUČÍ. Prostě je to můj malej brouček.

U nás zatím žádné pokroky co se týče přetáčení. Ale jak říkala jedna kamarádka, která je vlastně učitelka (ale školstvím nedotčená, protože neučí) a má 2 děti, HLAVNĚ NESROVNÁVAT. Každé dítko je jiné a „trápit“ se tím, že stejně staré se už přetáčí, a to třeba moje ne, nemá smysl. Takže si vždy řeknu HLAVNĚ NESROVNÁVAT a je to :-))) Přetočí se na oba boky, to jo a taky se točí dokolečka na zádíčkách. Jenže tohle dělá i v postýlce, takže ho většinou najdu na druhé straně, než jsem ho uložila. Navíc má nad postýlkou kolotoč s medvídky, takže poránu si s nimi hraje, a to nejen ručičkama, ale „kope“ do nich nožičkama!!!! A protože je to takový cestoval a kopálista, většinou ho najdu odkopaného. Teď jak bylo teplo, byl přikrytý jen dečkou - larisou. Deku mu teď zandavám mezi slamníček a šprušlinky. Někdy to vydrží, někdy ne. Máma mi radila, ať na konce deky nebo peřiny našiju tkalouny - mašle a těmi přivážu deku ke šprušlinkám. No ještě jsem se k tomu nedostala, ale jako tip je to dobrý, myslím. Taky to vypadá, že když nemá plenku, strčí si paleček u nožičky do pusinky. Zbývá už jen kousek, tak jsem zvědavá, kdy se mu to podaří úplně.

Příští týden máme „běhání“ po doktorech. Zítra jdeme na nožičky, tak snad už budeme mít i to druhé jadýrko a Adámek už bude dokonalá hruštička nebo jablíčko :-))). Ve čtvrtek máme poradnu spojenou s očkováním, jak proti obrně, tak i poslední třetí pigáro té čtyřkombinace nebo kolikakombinace to je :-))) Tak to budeme vědět i nové míry a váhy. Adámek je dlouhán, tak počítám s takovými 70 cm a tak do 7,5 kily.

To je z mých poznámek vše (celý týden si píšu, co Vám chci napsat, jsem zapomětlivka), mám vyžehlené plenky a hurá do hajan.

Hezké sny a hezký týden (bude prý deštivý)

přeje Veronika a Adámek (23.týdnů zítra…prostě 5 měsíců a něco, ty týdny jsou už děsivý :-)))

Váš příspěvek
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.05.03 18:55

Ahoj holky, holčičky a kluci!
Tak se mi konečně podařilo dát aspoň dvě Mojánkovy fotky do fotogalerie (ale zařadily se na 32. a 37. místo, jestli jsem to dobře pochopila - podle čeho se to řadí?). Ostatní ještě nemám naskenované.
Na té jedné je malinko pestrobarevnej - holt, mamka nestíhala žehlit :-))) ! Ale když se tak hezky tváří, nefoťte to…
Máme novinku - Mojík se plazí! Je jak malej ještěr. Zvládne to už přes půl obýváku (když ho nalákám na nějaký zajímavý reklamní leták :-))) ).
Dneska to je zas jen rychlovka, běžím chystat koupání.
Mějte se moc krásně a pište! Já to teď taky moc nestíhám, ale ráda si přečtu co nového u vás.
Ahoj
Ivča a Mojánek (kolikpak asi týdnů? No, před týdnem jsme slavili půl roku, tak jestli se vám to chce přepočítávat…)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.05.03 19:13

Ahojte holčiny a miminka,

teda Mojánku, velké gratulace k plazení. Ty jsi ale šikula. Tak budeme muset dávat Adámka více na bříško. Ono se mu to tam moc nelíbí. Ivčo, jak často je , vlastně byl Mojánek na bříšku?

Sulanku, prozatím židli nemáme a chci ji pořídit, až bude Adámek sedět. Prozatím krmení plánuju tak, že si ho vezmu na klín a pod krk mu dám asi plenku. Počítám, že jídlo bude asi všude. Stačí, když já něco jím a mám ho na klíně, hned mi do všeho šmatlá. Gratulace Verunce, že to očkování zvládla takhle dobře. Tak to ani tu šetrnou očkovací látku ani nebudete potřebovat.

Gabči, díky za tip na Betynku. Zítra si ji koupím, ať máme inspiraci. Já byla rozhodnutá dávat Adámkovi jen ty průmyslově dělané blivajzky, ale naše dr. zase říkala, že zlatá střední cesta. Třeba doporučuje kombinovat např. Hami s uvařenou bramborou atp. Takže Betynka se nám bude hodit. Jé, já tak nerada vařím, sice to umím, ale neláká mě to. No, snad to zvládnu.

Zatím ahojky Veronika a Adámek

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 23.05.03 21:26

Čauky,

Tak máme za sebou druhou očkovací várku, brrr je to děs.

Ve středu ráno, přesně na naše 4. měsíční narozeniny jsme začali obrovským úspěchem ? otočili jsme se na bříško. Měla jsem z toho táákovou radost, že jsem Ondráše celýho opusinkovala, ten teda moc nadšeně nevypadal, ale nemůže se ještě bránit-hihi. No a pak to začalo, na devátou jsme měli být u doktorky. Nejdřív klasika ? vážíme 7,25kg a měříme 63 cm. A pak to pícháníčko, byl teda moc statečný, ale i tak zaplakal. Když jsme jeli domu, tak spinkal a protivka začal být tak ve 2 odpoledne, dala jsem mu hned čípek a zklidnil se, takže všeho všudy velký brek asi půl hoďky. Ještě včera byl dost unavený a měl maličko teplotu, ale dneska už byl v pohodě a blbnul o sto šest.

Jinak dneska už bylo zase docela hezký počásko, takže jsme byli na zahrádce, já jsem dokonce i něco uvařila. K véče jsem udělala z listovýho těsta rohlíčky plněný nivou, eidamem a salámem, je to moc dobrý, jen trošku těžší do žaludku, takže k tý večeři to není moc ideální.

Díky Verčo za informace ohledně příkrmů, i když jsem toho už taky nastudovala docela dost, každá informace navíc se hodí a tu Betynku si asi taky koupim.

Židličku zatím ještě žádnou nemáme, ale zrovna dneska jsem o tom přemýšlela, že do budoucna něco pořídíme. Ze začátku budu Ondru držet na klíně.

Holky, vy jste tady samý VŠ? To teda smekám, já jsem pouze gymplačka s jazykovkou navrch.

Esterko, ty jsi neuvěřitelná, hrozně vám fandim, kdybyste se náhodou rozhodli pro tu adopci. Obdivuji něco takového a nevím jestli bychom na to já s Davidem měli. Jste pašáci. Musí to být krásný a taky náročný dát opuštěnýmu miminku domov, kde ho budou mít rádi.

Tak já dnes již končím a přeji všem krásnou sobotu a neděli, má být sluníčko, tak si to pěkně užijte a mimča ať si nespálí nosy.

Papa

Irena a Ondrášek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.05.03 21:47

Ahoj Iren,

no já to taky dnes komentovala doma, že je to tady samej vzdělanej člověk :-))) A Tom hned na to, co jsem čekala, že internet budou mít doma dělnasi??? Ježíši, nikoho neurážím, promiňte!!! No já o tom nijak neuvažovala. Takže i tak, jsme tu dobrá společnost :-)))

Teda Ondrášek je pašák, gratulujeme. My zatím nic, ale jak říkám, NESROVNÁVAT :-)))

papa Veronika a Adámek

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 23.05.03 22:36

Ahoj holciny,

To teda koukam, jak porad behate s miminkama po doktorech. My byli od narozeni dohromady jen 3× i s ockovanim a to mu budou ted 4 mesice. Rentgen kyclicek se vubec nedela, tak snad to, holky, nebude tak dulezity s tema jadyrkama. Na jednu stranu jsem rada, ze tam aspon nic nechytne, ale zase jsem zvedava, jak pribyva. Lukasek se taky porad snazi nekam zaprit nozicky, jakmile se dotkne treba ve vanice druheho konce, hned se prohyba a snazi se zvednout. Musim ho hlidat, aby to moc neprehanel aspon do toho 6. mesice.
Verco taky dekujeme za rady ohledne prikrmu, dost to odpovida tomu, co jsem uz nasla. Jsem rada, ze to mame ted potvrzene i od pani doktorky. Taky se chci na papani zeptat az pujdem na druhe ockovani. Jinak Adamek je opravdu pekny cahoun, uplny nadkosovy hrac :)
S odkopavanim deky mame taky problem. Strkam ty konce pod matraci a zatim to jakz takz funguje, ale je to otazka casu nebo spis Lukaskovi sily, nez to taky vytahne. Ty tkalouny jsou dobry napad.
Holky, vzala jsem Lukaska ven do nekryteho bazenu a moc se mu to libilo. Ja se bala, ze bude treba studena voda, ale on byl uplne vpoho. Placal nozickama jak zabicka. Drzela jsem ho jen pod bradickou za jedno raminko a on se krasne udrzel. Jednou si malinko loknul, tak se zakuckal, ale nijak mu to nevadilo. To spis mne, ze tu vodu do sebe dostal, no na druhou stranu si musi trochu posilovat imunitu. Zkousim ho ucit potapet podle tech prvku, co jsou tady na emiminu. Nezkousite to taky nektera? Prvky A-C zvladame bez problemu, ale k prvku D, to jest potopit ho pod hadinu se jeste nemuzu odhodlat. Myslim, ze porad jeste neumi zadrzet dech na muj signal. Moc nevim, jak to jiste poznat.
Tak papa, jsem porad dost unavena, protoze nase 2-3 nocni intervaly neberou konce a ja uz jsem vzdala vyhlidky na to, ze to nekdy bude lepsi. Ten mrnavej krokodylek se proste rozhodl, ze me asi sni. Navic se doba nocniho spani jeste zkratila, takze uz vpodstate spi jak normalni dospely clovek plus teda 3× pul hodky pres den, coz mi prijde hodne malo na 3-4 mesicniho prcka.
Myslim na Johanku, jak zvlada to stehovani s Marcelkem na ruce, asi to bude pekna fuska.

Petrus a Lukasek brzo 4 mesice

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 24.05.03 17:14

Ahoj Petrus (a ostatní), zatím jen balík, rovnám do krabic, vyhazuju starý věci atd. - velká likvidace, stěhování propukne příští víkend. Nebude to tak hrozný, protože jdeme bez nábytku, jen s pračkou a elektronikou. Plavat ještě nechodíme, začneme asi až za měsíc, až bude trochu větší klid.
Jestli tě to potěší, já vstávám určitě častěji než ty:)) v noci vstávám cca každé dvě hodiny, k ránu po hodině, přes den kojím cca po hod. a půl až dvou hodinách, výjimečně po dvou a půl. Ale jak jsem několikrát psala, jsem už zvyklá a nedělám z toho drama, jestli vstanu v noci 2 x nebo 15 x. V noci si většinou jen cucne a spí dál nebo chce jen pochovat, když se nad tím zamyslím, kojím v noci naplno asi 3×. Prostě jsem šťastná milující mamina, ochotná pro prcka obětovat vlastní pohodlí:))
Jinak obráceně, ze zádíček na bříško se otáčíme už týden, putování dokolečka v postýlce je taky děsná zábava (a odrážení se od žbrdlínek a zahakování). Je to čipera, aktivní a veselej celej den, pořád vychechtaný, naštěstí si dokáže sám hodně dlouho vyhrát a stačí mu, když na mě vidí, občas mě zkontroluje, jestli tu jsem a povídá si pod hračkama dál nebo do nich zuřivě mlátí. Nosím minimálně, protože Marcelek už skoro nepláče, jen když nemůže večer nebo někdy přes den usnout. Musím říct, že nosím „dobrovolně“ (ne že by se toho pláčem dožadoval), chodíme po bytě a já mu vyprávím, na co jsou různé věci, může si hlavičku ukroutit, jak je zvědavej.
Kakání - 3 x do bylo po 5 dnech a od té doby kakáme denně, tak jsem ráda, že se to spravilo.
Vše v pohodě, máme se dobře. Díky (už nevím komu) za tip s Betynkou speciál, koupím si ji. Sice mám už příkrmy nastudované od Dity z SOS maminek, má to podle mě dobře a komplexně zpracované, a taky z jiných serverů, ale každá informace navíc se hodí. Na první očkování jdeme příští týden (ve 4 měs) a na RTG kyčlí taky.
Mějte se všichni krásně,
Johanka a Marcel (bez týdne 4 měsíce)

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 24.05.03 17:15

Omlouvám se, v té první větě nemá být BALÍK ale BALÍM (snad jste to pochopily…) nečtu to po sobě.

Vložit nový komentář