Veronika a Adámek (4.týdenní) - pokračování Johanky :-)))

Rodičovství

Tak Vás všechny zdravím v novém (zítra :))) týdnu, co je u Vás nového? Doufám, že všechna miminka jsou zdravá a pěkně přibírají. A Adámek má (zítra) 4 týdny!!!!! Hurááá, řeknu Vám teda, pěkně to letí. Zatím máme velikost 56, některé 56 jsou nám skoro malé hihihihi, do některých ještě musíme dorůst.....Máme, musíme.... samozřejmě Adámek, ale nějak mi to přijde, že to množné číslo je nám šité na míru :)))

Řeknu Vám, to kojení, to je teda věc. I když doktorka říká, že se má kojit max. 20 minut, tak sem tam vydržíme i hoďku a půl. Ale když bych Adámka odstavila, bude řvát hlady, tak kojíme dle potřeby. Ale myslím, že jsou na tom stejně všechny maminky.

Asi jsem to už psala, ale pro jistotu: Při první návštěvě u paní doktorky měl Adámek 2850 g, a po 14 dnech měl 3420 g (jasně, už jsem to psala, to si vzpomínám, jsem to trubka jazzová :-))) Tak z něj mám radost. Tváře se mu pěkně syslí :-)))

Mamka mi donesla moje fotky z doby, když jsem byla malá, abych teda snad už rozpoznala, komu je podobný. No fotky z doby miminka, tam jsem se nepoznala, ale když mi bylo tak 5, ne, možná míň, asi 2 - 3, tak Adámek… to jsem celá jáááááá :-))) Holt bude po mamince. Zatím je pořád hodný, v noci spinká a budí se po 2 - 3, příp. 4 hoďkách. To se i vyspím.

Jinak statečně jezdíme na procházky, to se Adámkovi moc líbí. Podvozek z kočárku necháváme v kufru auta a korbičku nebo autosedačku bereme nahoru do bytu. Sice máme výtah, ale je malý a navíc k němu vedou dvoje schody. To je taky výmysl :-(((

Holčiny, chci se Vás zeptat, co vlastně tak jíte? Já mám takovou chuť na pomerančový džus, ale když jsem si ho „káča nevědomá“ hihihi dala v porodnici, Adámek se hned osypal. Já se toho džusu dočkám až přestanu kojit :-))) Z ovoce se smí snad jen jablka, hroznové víno a banány. A ze zeleniny? Co myslíte rajčata??? Prozatím se živím vitamínama v tabletách, ale sem tam bych si takový salátek dala. Jenže mě taky skoro veškerá zelenina nadýmá a s tím shora popsaným ovocem je to jakbysmet. Ach jo, chudák Adámek. Prdíky ho taky trápí, když spí v noci, tak si je v klidu „vyprdí“, ale většinou k večeru ho dost trápí. Takže plácáme po zádíčkách a zadečku jak zběsilí. Slyšela jsem něco o kapičkách SAB??? Nebo tak nějak? Máte s tím někdo zkušenosti??? Nebo s něčím jinačím ??? Co by člověk, hlavně maminka neudělala pro toho svého drobečka.

Zítra jsem poprvé sama bez pomoci mamky. To jsem na to moooooccccc zvědavá. Zejména na Aimy, kterou určitě nevyvenčím v době, kdy už si na nějaký rytmus začíná zvykat. Bude mi jí líto, ale přece nenechám Adámka samotného.

No a taky potřebuju zajet do Makro pro plenky, na katastr vyzvednout smlouvu… tak autem teda jezdím, ale je to nějak moc vyřizování. Ale jsem holka šikovná, tak si snad nějak poradím :-))) Jak to děláte Vy? Třeba přemýšlím, jak si zajít do nějakého krámu něco koupit i s kočárkem. Zkusím tam vjet i s ním a uvidím, co se bude dít. Doby, kdy se nechávaly kočárky venku je asi nenávratně pryč. Jak to děláte Vy?

Tak já jdu žehlit, plíny, plíny, plíny… ani si nedovedu představit, kdybych používala jen látkové, to bych strávila život u žehlení. Ještě, že někdo vynalezl jednorázovky… Díky, díky díky :-))))))))))

Váš příspěvek
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.01.03 02:30

Ahoj Veroniko a Adámku a ostatní maminky a miminka!
Moc a moc vás zdravíme! Hned v úvodu gratuluji Esterce ke Kájovi a Ivetě k Magdalénce!!! Ať vám dělají jen samou radost.
Je to bezva mít zase přístup na internet, protože si tady člověk přečte o spoustě ?problémů?, které mají ostatní a vidí, že v tom není sám. Konkrétně třeba kojení? Mojánek se vždycky najedl, pak spal tři hodiny a byl úplně zlatý miminko. Když mu byly tři týdny, tak se najednou začal hlásil o jídlo snad každou půlhodinu a navíc se ode mě nechtěl odtrhnout ? jedl třeba třičtvrtě hodiny. Potom, co jsem strávila dva dny prakticky s malým u prsu ? málem jsem si nestihla dojít na záchod,jsem zavolala laktační poradkyni a ta mě uklidnila, že nastalo období růstového spurtu. Mám prý vydržet, nevzdávat kojení, začít třeba opět střídat prsy (při jednom kojení mu dát na střídačku z obou a třeba je i několikrát během jednoho kojení vyměnit) a že se to upraví. Pravda je, že třetí den se mi prsa nalila a zase byl klid. Totéž se opakovalo v šestém týdnu. Musím říct, že i já jsem z toho byla zoufalá, neboť jsem se obávala, že mám málo mléka a budu muset skončit s kojením a začít s přikrmováním. Někde jsem se dočetla, že na tvorbu mléka jsou dobré mandle a mrkev. Tak se snažím to téměř obden zařadit do jídelníčku. Piji asi 4 litry tekutin (většinou nějakou stolní vodu). Dvakrát až třikrát denně si vařím čaj Laktozan, který podporuje tvorbu mléka a navíc je v něm fenykl na prdíky a uklidňující meduňka, takže si myslím, že potom Mojánek líp spinká. S prdíkama problémy nemáme. Mažu mu ještě bříško olejíčkem od Weledy a zatím musím zaklepat, že máme klid.
Hlavně si do ničeho nenechte mluvit od ostatních, hlavně ne od lidí ze ?staré školy?. Tchyně u nás byla na návštěvě zrovna, když jsme měli tu ?laktační krizi? a byla v šoku, jak malý dlouho jí. Řekla mi, že ho mám nechat pít max.10-15 minut a pak ho dát pryč. Výsledkem bylo, že skoro hodinu plakal, já byla nervozní jako pes a těšila se, až odejdou, abych mu mohla zase dát najíst. A hned byl klid. Pak jsem si nadávala, že jsem takovej blbec, kterej se neumí vzepřít a ubližovala jsem tomu malému tvorečkovi kvůli tomu, abych někomu vyhověla. A ještě k tomu jsem poslouchala, že pláče, protože ho asi bolí bříško, když vím, že na to netrpí.
Když už se někdy stane, že se mu nechce odříhnout nebo se přece jen mrská a vypadá to, že se v něm něco prohání, pomůže,když ho položím na bříško a je to raz dva. A máme to štěstí, že ani neublinkává. Když už píšu o tom bříšku, musíme se pochlubit, že už asi od třetího týdne Mojmírek krásně zvedá hlavičku a to skoro na minutku, z čehož teda jsou všichni úplně paf. Moje neteř to podobně zvládla až někdy na třech měsících, lenoška jedna! Od minulého týdne se to zlatíčko naše směje od ucha k uchu kdykoli na něj mrknem, někdy dokonce nahlas, až se zalyká. A začal si i broukat, někdy to vydrží i celých pět minut v kuse.Je legrační pozorovat, jak občas celé minuty špulí pusinku kvůli jednomu malému zahouknutí. Nad postýlku jsme mu dali kolotoč, z kterého je úplně hotovej. Když mu přestane hrát,začne škubat ručičkama a nožičkama a tím se dožaduje pokračování.
V noci se docela vyspíme, protože Mojánek většinou kolem půlnoci usne a budí se až kolem půl šesté ráno. Jen aby mu to vydrželo!
Přibírat bychom mohli asi víc. Máme 57 cm a 3,97 kg. Ale uvidíme, co na to za čtrnáct dní pan doktor.
Měla bych i několik dotazů. Taky vaše miminka mají tak často šťukajdu? My to musíme vytrpět někdy i třikrát za den.
Myjete mimča každý den mýdlem? A jak často myjete hlavičku šamponem? Já to zatím nechci s tou kosmetikou moc přehánět. Na prdelku se mi například nejvíc osvědčila úplně obyč mastička z lékárny (Leniens nebo tak nějak se to jmenuje, dávali nám to v porodnici). Pak jsem mu zkusila i nějakou jinou a hned byl zadeček samej pupínek.
Ještě bych si vám taky chtěla ulevit, že nejvíc na větvi jsem poslední dobou z návštěv. A Mojánek asi taky, protože mi po každém takovém ?útoku? přijde nějak nervoznější a uplakanější. Nejlepší je, když mu pustěj kolotoč, do toho na něj mluvěj, jeden ho hladí po ručičce, jeden po hlavičce ?člověku je hloupý je pořád okřikovat. Kdyby to dělaly děti, tak se to dá ještě pochopit, ale oni ho takhle jančej i ty dospělí! Ach jo. Poslední dobou mě taky štve, že je každej zvědavej na to, jak už povídá, takže kdykoli přijdeme někam na návštěvu , tak by chtěli, abych malého vzbudila. Když spinká, jsou otrávení, že si ho ?neužijou?. Minule už jsem se rozzlobila, řekla jsem, že by se jim asi taky nelíbilo, kdyby je někdo budil a že když je pak malej rozmrzelej, odnesu to s ním já. Oni si pohrajou a já ho pak doma chlácholím?
Nemáme to lehký, co? Ale asi se musíme naučit říct taky občas to ne, protože už jsme zodpovědné i za to malé.
Všem vám v tom novém roce přeji vše nejlepší, hodně zdraví a jen samé radosti s vašimi uzlíčky!
Ahoj Ivča a Mojánek (7 týdnů)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 06.01.03 09:59

Ahoj Ivčo, Mojánku a všechna další miminka,

fakt bezva, že tohle éčko existuje. S tím kojením jsem si oddechla, že je to naprosto normální u všech maminek a miminek.

Díky za radu, zkusím to pokládání na bříško. Adámek už taky zvedá hlavičku a kouká jak želvička.

Já vůbec žádná mýdla ani šampony zatím nepoužívám. Od paní doktorky máme olejíček do koupele na promaštění (jak byl Adámek pod světýlkem, celý se sloupal) a mazala jsem ho ze začátku slunečnicovým olejem, ale ten podle mě akorát vysušovat, tak máme předepsaný, ale jde to i koupit bez receptu, nějaký Excipial Lipolotio nebo tak nějak. Už jsem si říkala, že bych nějaké to mýdlo na zadeček začala používat, ale prozatím na to stačí voda.
Adámka nekoupu každý den. Většinou když si ublinkává a potom až tak jednou za 2 dny, když nedojde k žádnému maléru. Voda se mu docela líbí, vždycky v ní ztichne a kouká jak u vytržení, co se to s ním děje. Ale jakmile je z vody, začne vřískat, no to už má hlad, tak honem honem oblékat a začít kojit :-)))
Na prdelku taky používáme mastičku, kterou jsme používali v porodnici - Lavarizin. Zkoušela jsem Bubchen na opruzeniny, ale ten není tak „sametový“.

Závidím, jak Mojánek spí. Adámek spí v kuse tak 3 - 4 hoďky, ale musím přiznat, že mi to stačí k tomu, abych nebyla večer hotová.

Návštěvy zatím chodí, i když ne tak často a zatím s tím takové problémy jako Ty nemáme. Když spí, tak spí a nebudím ho. To jen jednou ségra, ať ho vzbudím…tak jsem jí řekla, že nic takového a navíc je sama v jiném stavu tak ať si to přebere sama, jak by jí to bylo příjemné.

Tak zatím papapa

Veronika a Adámek - dnes už 4.týdenní hurááááááá (toto ale letí, hmhmhm) :-)))

Dneska jsem první den bez pomoci mamky, tak už jsem se stihla i nasnídat, osprchovat… tak to zatím jde.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.01.03 11:02

Ahoj (čerstvější) maminy :)

My už máme některé starosti (díkybohu) za sebou, ale mám je docela v čerstvé paměti :)))

Naši Viki prdíky trápily celé 3 měsíce, dokonce jsme kvůli tomu byli na pohotovosti, takže receptů na větříky máme asi milión. Od masírování bříška kolem pupíčku (po směru hodinových ručiček), přes teplou plenku pod body, cvičení s nožičkama (skrčit na bříško a natáhnout - aspoň 20× a nejméně 5× za den) a kapky Sab Simplex (15 před každým jídlem přes den, aby navečer bříško tolik nebolelo) a hlavně nošení a natřásání… Stejně nakonec všechno pomáhalo jenom trošku - jo, ještě jsem zapomněla koupání ve velké vaně s tátou - trošku teplejší voda, přidat trošku nějakého oleje, aby se miminku nevysušila kůžička a aspoň 15 minut plavčení. Viktorce se to strašně líbilo, nahřála si bříško a mrskala ve vodě nožičkama a hodně jí to pomáhalo.

Nakupování s kočárkem je dneska celkem normální, ve většině větších obchodů je to v pohodě, ovšem malé krámky mívají schody a málo místa na manipulaci. Kočár (ani prázdný) bych venku nenechala, kamarádce ho takhle někdo ukradl. Nejlíp se nakupuje ve velkých hypermarketech - já malou v autosedačce přicvaknu na podvozek od kočárku a frčíme. Nejhůř se tedy s kočárem dostává na různé úřady včetně některých pošt… my to nějak přežijeme, ale od doby, kdy jezdím s kočárem, docela lituju vozíčkáře - ti to mají na celý život.

S tou kosmetikou je to taky různé u různých miminek - my koupeme v dětské pěně Johnson's a nepoužíváme nic jiného. Po koupání nemažeme ničím, jen trošku pudru do podpažíček a faldíků (vysaje zbylou vlhkost). Zadeček mažeme při každém přebalování krémem SebaMed proti opruzeninám - funguje bezvadně. A protože máme princeznu vlasatou, šampón používáme obden, v den, kdy nemyjeme šampónem, přejedu vlásky vlhkou žínkou (spíš proto, aby šly trochu učesat :). Dermatologové všeobecně nedoporučují miminko ničím mazat, pokud má kůži zdravou, aby „nezlenivěla“ a to, co si má vyrobit sama, nečekala zvenku.

Takže pro dnešek dost rad, nenechte se „zprudit“ různými samozvanými poradci a hlavně poradkyněmi - samy poznáte, co je pro ten váš pokládek nejlepší.

Pa, Bublina s Viki (skoro 5 měsíců)

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.01.03 00:33

Já zas pro změnu závidím pomoc mamky. Můj manžel byl před týdnem nemocnej, tak jsem se nastěhovala na pět dní k našim a to byla pohodička!!! Mojánek skoro nezabrečel, protože byl pořád po ruce někdo, kdo by mu dal dudlík nebo mu pustil kolotoč - chování jsem zakázala, to bych se pak doma asi zbláznila, kdyby mi ho na to naučili. Mamka mě rozmazlovala s jídlem, taťka si to taky pochvaloval - prý si díky mě náramně pochutnává i ve všední den. Taky jsem za těch pár dní přibrala 4 kila!!! To víte - na stolech ještě něco vánočního cukroví :-))) … tak to šlo rychle. Ale myslím si, že je zase rychle zhubnu. Dneska jsem si málem nesedla ani u oběda…
Ahoj
 Ivča

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 07.01.03 22:27

Ahoj maminky,

tak se také hlásím se svou „troškou do mlýna“ :o)))

Ovoce i zeleninu jím od začátku úplně jakýkoliv, hlavně banány, jablka, mandarinky, pomeranče (ty mám radši vymačkaný), rajčata … Akorát jsem zatím nejedla zelí. Teď na Nový rok jsem si dokonce troufla čočku … a vůbec nic se nestalo. Žádný osypání ani prdíky ani nic takového nás netrápí. Jinak piju 2× denně čaj Spokojené bříško od Hippu. Koupili jsme ho totiž omylem 2 piksly a Jíra ho vůbec nechtěl, tak jsem si říkala že ho přece nevyhodím a piju ho sama a nevím jestli po něm, ale krásně se vždycky vyprdí (a já taky, hahaha). Nebo jsem si dělala navečer čaj ze sušených bylinek z vlastní zahrádky - meduňka (na uklidnění), máta (na trávení), když na mě trochu lezla rýma tak jsem třeba přidala ještě lipový květ, květ bezinky, skořici, zázvor … Pokaždý to namíchám jinak, přidám lžičku medu a chutná mi to :o) Jen jsem se v bylinkové knížce dočetla, že se při kojení ani v těhotenství vůbec používat šalvěj, ale proč, to už si nepamatuju (jinak je výborný právě na zánět nosohltanu, takovou tu „zadní“ rýmu, na kterou jsem dost trpívala).

Koupání - já Jíru koupu každý den, přece jen má někdy ty hovínka na prdelce tak nalepený, že je potřeba to pořádně vymáchat. Na celý tělíčko včetně hlavičky (vlásků ani ve 4 měsících moc nemáme) používám mýdlo Nela Batole. Na zadeček po každém kakání používám Dětskou mast z lékárny, stojí kelímek asi dvacku a stačí na víc než měsíc. Jinak zadeček utírám obyčejnýma papírovýma kapesníčkama v krabici (na tekutý hovínka) nebo „žínkou“ z rozstříhané plenky namočené v teplé vodě. Ty parfémované čistící ubrousky se mi vůbec neosvědčily, smrdí mi to a zatvrdlý hovínka s tím stejně umýt nejdou a ještě je to drahý jak pes. Na tělíčko nedávám buď vůbec nic nebo lehce namažu krémem nebo olejem Nela Batole (když už jsem to předem aktivně zakoupila, že :o)) Pudr taky mám, ale ještě jsem ho nepoužila, nebylo na co.

Návštěvy vysloveně vítám, sotva jsme byli pár dní doma tak už jsem jak prdlá všechny známý votravovala, ať už se přijedou podívat :o))) Jíra to snáší celkem bez problémů, když spí tak spí a když ne tak si ho třeba vezmu na klín nebo tak. Nejvíc mě navštěvují moje kamarádky. Mí rodiče a ségry bydlí za rohem, takže když se tu staví tak to ani neberu jako návštěvu, a manžel rodiče nemá, takže tchýňové mi odpadají. Ale je pravda že každá návštěva je několik dní předem ohlášena a pečlivě zapsána do kalendáře a je jí předložena alespoň bábovka nebo koláč který s láskou upeču a s radostí konzumuju:o)))) Žádnou laktační krizi si nepamatuju, my měli krizi v nemocnici se zánětem ledvin (nevím jestli to všichni na Vrabčákovi četli, bylo to asi v 8 nebo v 9 týdnech, už se mi k tomu nechce vracet). Nákupy obstarává taťka (závidíte? :o))) autem cca 1× týdně, u nás na vesnici nic moc není, pro nějaké drobnosti buď zajede on autem nebo já s kočárem a klidně ho nechám před krámem (i když ho skrz výlohu stejně sleduju). A ještě k žehlení: já peru tak 1× týdně a mám v tom pokaždé tak sotva 10 plen, takže si neztěžuju a mám za dvacet minut komplet vše vyžehleno :o))

Doufám, že jsem vám trošku poradila a moc vás nenaštvala :o)))
Ahoj Jiřina s Jírou 4 měsíce

P.S: Veroniko, pořád přemýšlím proč „EUKA2“ ????
Ahoj maminky,

tak se také hlásím se svou „troškou do mlýna“ :o)))

Ovoce i zeleninu jím od začátku úplně jakýkoliv, hlavně banány, jablka, mandarinky, pomeranče (ty mám radši vymačkaný), rajčata … Akorát jsem zatím nejedla zelí. Teď na Nový rok jsem si dokonce troufla čočku … a vůbec nic se nestalo. Žádný osypání ani prdíky ani nic takového nás netrápí. Jinak piju 2× denně čaj Spokojené bříško od Hippu. Koupili jsme ho totiž omylem 2 piksly a Jíra ho vůbec nechtěl, tak jsem si říkala že ho přece nevyhodím a piju ho sama a nevím jestli po něm, ale krásně se vždycky vyprdí (a já taky, hahaha). Nebo jsem si dělala navečer čaj ze sušených bylinek z vlastní zahrádky - meduňka (na uklidnění), máta (na trávení), když na mě trochu lezla rýma tak jsem třeba přidala ještě lipový květ, květ bezinky, skořici, zázvor … Pokaždý to namíchám jinak, přidám lžičku medu a chutná mi to :o) Jen jsem se v bylinkové knížce dočetla, že se při kojení ani v těhotenství vůbec používat šalvěj, ale proč, to už si nepamatuju (jinak je výborný právě na zánět nosohltanu, takovou tu „zadní“ rýmu, na kterou jsem dost trpívala).

Koupání - já Jíru koupu každý den, přece jen má někdy ty hovínka na prdelce tak nalepený, že je potřeba to pořádně vymáchat. Na celý tělíčko včetně hlavičky (vlásků ani ve 4 měsících moc nemáme) používám mýdlo Nela Batole. Na zadeček po každém kakání používám Dětskou mast z lékárny, stojí kelímek asi dvacku a stačí na víc než měsíc. Jinak zadeček utírám obyčejnýma papírovýma kapesníčkama v krabici (na tekutý hovínka) nebo „žínkou“ z rozstříhané plenky namočené v teplé vodě. Ty parfémované čistící ubrousky se mi vůbec neosvědčily, smrdí mi to a zatvrdlý hovínka s tím stejně umýt nejdou a ještě je to drahý jak pes. Na tělíčko nedávám buď vůbec nic nebo lehce namažu krémem nebo olejem Nela Batole (když už jsem to předem aktivně zakoupila, že :o)) Pudr taky mám, ale ještě jsem ho nepoužila, nebylo na co.

Návštěvy vysloveně vítám, sotva jsme byli pár dní doma tak už jsem jak prdlá všechny známý votravovala, ať už se přijedou podívat :o))) Jíra to snáší celkem bez problémů, když spí tak spí a když ne tak si ho třeba vezmu na klín nebo tak. Nejvíc mě navštěvují moje kamarádky. Mí rodiče a ségry bydlí za rohem, takže když se tu staví tak to ani neberu jako návštěvu, a manžel rodiče nemá, takže tchýňové mi odpadají. Ale je pravda že každá návštěva je několik dní předem ohlášena a pečlivě zapsána do kalendáře a je jí předložena alespoň bábovka nebo koláč který s láskou upeču a s radostí konzumuju:o)))) Žádnou laktační krizi si nepamatuju, my měli krizi v nemocnici se zánětem ledvin (nevím jestli to všichni na Vrabčákovi četli, bylo to asi v 8 nebo v 9 týdnech, už se mi k tomu nechce vracet). Nákupy obstarává taťka (závidíte? :o))) autem cca 1× týdně, u nás na vesnici nic moc není, pro nějaké drobnosti buď zajede on autem nebo já s kočárem a klidně ho nechám před krámem (i když ho skrz výlohu stejně sleduju). A ještě k žehlení: já peru tak 1× týdně a mám v tom pokaždé tak sotva 10 plen, takže si neztěžuju a mám za dvacet minut komplet vše vyžehleno :o))

Doufám, že jsem vám trošku poradila a moc vás nenaštvala :o)))
Ahoj Jiřina s Jírou 4 měsíce

P.S: Veroniko, pořád přemýšlím proč „Euka2“ ????

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 07.01.03 22:29

abyste si nemysleli že jsem se zbláznila - nejdřív jsem ten komentář naklepala ve Wordu a pak to zkopírovala a asi omylem 2× za sebou tak se nezlobte.
 Jiřina

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.01.03 09:43

Ahoj Jiřinko,

proč Euka 2??? Když jsem byla v práci, tak jsem se přihlašovala jako Euka a teď z domova už Euka nejde, tak Euka 2. A proč jméno Euka??? Když byl můj synovec, nyní 10.letý, malý a neuměl moc mluvit, Veronika bylo pro něj moc dlouhé a těžké a navíc to rrrrrrr. Tak mi začal říkat Euka nebo Eu a už mi to zůstalo. V rodině mi tak už jinak nikdo neřekne… To samé s babičkou Věrou… tu si zkrátil na Eda a babičku Kami na Mani :-))) Teď už samozřejmě mluví hezky, až na to rrrrrr, ale v Euce není, tak to používá pořád.

Musím Ti říct, že Tvůj deníček Vrabčáčka je nádherný… Musím se vrátit k tomu, jak jste dávaly dohromady básničku Kuře v obilí??? tuhle jsme to s mamkou zkoušely a moc nám to nešlo. Musím se po něčem takovém ohlédnout a koupit. Člověk si z dětství vůůůbec nic nepamatuje :-)))

Tak díky za rady

papa

Veronika a Adámek (zítra 1.měsíccc)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.01.03 09:50

Ahoj holčiny a miminka,

to máme blbý počasí, co? Já už bych tak chtěla jít s Adámkem na procházku, ale při mínus 7 asi těžko. Teď si Adámek spokojeně spinká, v noci se to taky podařilo.

A jak Vám jde starost a péče o miminka? Taky jste tak unavené, že si chodíte s mimikem lehnout? Docela by mě zajímalo, kdy si Adámek udělá nějaký rytmus a jestli teda vůbec. Podle rad paní doktorky pije kdy si řekne, i když nejdříve za hoďku a půl. To už je jakž takž vyhládlý, takže nestrávíme kojením celý den :-))))))

Jak Ivča psala, čekám na 6. týden, kdy začně období „váhového spurtu“. Ve 3. týdnu nás to taky potkalo, že jsem z toho byla nešťastná, ale teď jsem se to dočetla v nějaké chytré knížce, že i ve 3. a 6. měsíci je to to samé.

V pátek jdeme k paní doktorce, tak jsem zvědavá na toho jedlíka, kolik zase přibral. I když ho pozoruju každý den, zdá se mi, že se už zase trochu „zasyslil“ - má syslí tváře a celkově je větší. Pořád ho opusinkovávám, ale to asi každá maminka to svoje hvíždě.

Sem tam kouknu k Johance, na ty jejich starosti ještě s těhotenstvím… a jsem moc ráda, že už to mám za sebou. Hlavně ten porod. Držím kočkám pěsti, ať je to moc nebolí a je to rychlovka.

Tak zatím papapa

Veronika a Adámek (zítra nám je 1. měsíííííííc­ccccc, huráááááá, toto ale letí)

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.01.03 11:17

Ahoj Veroniko,

krásné pohádko-básničky (včetně Kuřátka) jsou v knížce Fr. Hrubína Dvakrát sedm pohádek - koupila jsem ji normálně v knikupectví.

Pa, Bublina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.03 16:31

Ahoj mamci a miminka,

Je to fakt bajo ze si muzem takhle pokecat a porovnat zkusenosti. Ja jich za ten prvni tyden jeste tolik nemam, ale tady jsou me prvni dojmy:

Kojeni: Tomasek hlta jak o zivot a vetsinou je s tim tak za 15 minutek hotovej, i kdyz nekdy ho davam odkrknout i driv a pak ho jeste dokrmim a pak znovu odrihnout. On totiz jak hrozne hlta tak ma pak na prdiky zadelano … Krmi se vetsinou za 2 - 3 hodky, ale nekdy taky po hodine. Den a noc pro nej nejsou zadny rozdil. Bohuzel hodne ublinkava, ale byla jsem ubezpecena, ze je to normalni. Tak holt prevlikame a prevlikame … Taky nejak nemam vyreseno, jestli prebalovat pred nebo po kojeni. Kdyz pred, tak je hezky v suchu a asi se mu lip pije a taky s nim pak nemusim moc hazet s plnym brichem. Jenze zase behem kojeni nebo hned po tam stejne neco vyrobi, takze abych hned prebalovala znova … Takze vetsinou prebalujem spis po kojeni.

Koupani: Koupeme ob den, mezitim jen otirame oblicej a prdelku vatovymi smotky namocenymi v prevarene vode. Pri koupani pridavam trochu tekuteho mydla od Aventu primo do vody, po koupani mazu olejickem. Pri prebalovani pouzivam vlhcene ubrousky hlavne v noci, kdyz se mi nechce se pripravovat s vodou, jinak zase vata a prevarena voda.

Nakupy: s kocarem jezdim dovnitr do obchodu, kdyz to nejde, tak tam nejdu. Jinak Tomaska taham v nositku na brise, i kdyz me z toho docela boli zada a mam trochu strach, abych sebou ve snehu nesvihla.

Tomasek se narodil malickej, mel 2.65 kg a 46 cm. Za [prvni tyden uz pribral na 2.9, takze se asi rozhodl to brzo dohnat.
Ja jsem celkem v pohode, i kdyz pres den se do postele nejak nedostanu. Jsem behem dne sama, partner chodi zprace kolem 8., takze spolecne vykoupeme atd. a pak vetsinou padnu do postele kolem 11. V noci vstavam jen ja, protoze kojim, takze tatku nechavame spat. Musim rict, ze k veceru uz jsem poradne utahana.

Tomasek se prave prihlasil o jidlo, tak to dnes ukoncim. Mejte se moc krasne a vam miminka pekne papaji a spinkaji!!!

Ahoj, Katerina + Tomasek (1 tyden)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.01.03 10:00

Ahoj holčiny a miminka,

dnes má Adámek 1 měsíííííccccc. To to neskonale letí. Za chvíli půjdu do práce :-))))))).

Adámek byl dnes v noci mooooc hodný a nechal mě vyspat. Spal od 22 do 2 a potom do 6. To byla neskonalá pohoda. Děkuju Ti Adámku. Závidím maminkám, kterým ta jejich zlatíčka spinkají taky tak nebo ještě lépe.

Dneska jdeme na kontrolu k paní doktorce, tak jsem moc zvědavá, kolik ta moje přísavka přibrala. Má super tváře jak slabikáře a ručičky se mu taky zvětšily. Za chvíli budeme vyřazovat první oblečení. Kolikrát si říkám, že je to takový upírek. Saje a saje. Jen mi trochu dělá problém počasí. No, sedneme do auta, nechám ho zahřát a vyrazíme. Snad se za tu chvíli na mraze nic nestane. Kolikrát si říkám, už aby bylo jaro a já ho nemusela tolik strojit. Už se moc těším, jak se plácneme někam do parku na sluníčko, snad do té doby budu ještě kojit, abychom vše potřebné měli s sebou :-)))

Adámek se zatím nijak neprojevuje, pořád má ty „psotničky“ nebo jak se tomu říká. Sem tam si teda broukne, ale zatím nic účelovýho to asi není.

Tak já si jdu trochu zacvičit a ještě se ozvu

Papa

Veronika a Adámek 1.měsíc přesně

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.01.03 15:59

Ahojte kočky a miminka,

tak si představte, jakej je Adámek hladovka. Za týden přibral 45 dkg!!!! Normálně prý miminka přibírají tak 20 dkg týdně. Adámek je pěkná přísavka upírovka. Ale paní doktorka říkala, ať mu dávám, když si řekne. No nicméně to budu muset trochu omezit, protože: Když jsme vyráželi, ještě jsem ho nakojila, ale to bylo po hoďce, kdy pil plných 20 minut. Takže hlad moc neměl, a proto se ta moje hladovka komplet poblinkala. Připadalo mi, že všechno co vypil, vyblinkal. Naštěstí měl na sobě plenku, ale zase jsme potřebovali přebalit… a přitom si taky ublinknul už na nové oblečení, takže oblékání znova.

Jinak je s ním paní doktorka moc spokojená, další kontrola bude za 14 dnů a pak už se to prý bude prodlužovat na za 3 týdny, měsíc..... Taky máme předepsané vyšetření kyčlí, které se dělá v 6 týdnech a krevní obraz, to kvůli té žloutence. Jsou tam poránu, tak jsem zvědavá, jak to zvládneme. Taky musíme 1 x měsíčně dávat kapičku vitamínu K. Adámek postupně odžloutává, i mě to tak přijde, nicméně kvůli tomu světýlku se celý sloupal. Tak se toho neděste, pokud Vás to taky potká. V šesti týdnech taky čeká kontrola mě u mé gynekoložky, takže budeme pořád lítat po doktorech. Ještě, že máme to auto. Jinak MHD bych si to nedovedla představit.

Teďka jsem trochu vytrvala, protože Adámek byl najedený, přebalený, dala jsem ho do kočárku a začal vřískat, ale jen tak decentně, jinak, než když je hladový. Já si dělala zrovna oběd, byly asi 3 hoďky, tak jsem ho nechala chvilku vyřvat. Chudinka moje malá. Za chvíli usnul. Už jsem to musela udělat, protože to bych ho pořád měla na ruce. Měla jsem s tím začít dřív, já vím, jenže to tu byla mamka a pořád, že je tam tak sááááááámmmmmm. Takže jsem nastoupila já s „tvrdou výchovou“. Sice mě to drásalo nervy, ale jelikož to nebyl hladový pláč, tak jsem vytrvala. Teď sem tam ze spánku zapláče, ale hned zase přestane a spinká.
Máte taky takové starosti? Nebo jste to už začali od příchodu z porodnice?

Tak zatím papa

Veronika a Adámek

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 11.01.03 21:21

Ahoj maminky a miminka,
předně gratuluju Kateřince k Tomáškovi. Až to dopíšu, jdu zjistit k Johance, kdo novej je na světě a případně dodatečně pogratuluju dalším čerstvě narozeným.
Nechci se opakovat, protože už jsem se až kam rozepisovala právě u Johanky. Tak jen ve stručnosti, hlásíme se k Adámkovi, Mojánkovi, Magdalénce, Tomáškovi a k všem již dříve narozeným miminkům. V neděli 29. 12. 2002 ve 14.47 hod se nám narodil (druhý) chlapeček Kája, měřil rovných 50 cm a vážil 3,20 kg. Má tmavě modré oči a hnědé vlásky a pro nás je to samozřejmě to nejkrásnější miminko na světě. Z porodnice jsme přišli trošíčku žlutý. a tak poctivě spinkáme na přebalováku (dostatečně zašprajcovaný) u okna. Ač jsem nebyli na světýlku, stejně jsme se sloupali jako had. A taky jsme se drobátko osypali, a tak jsme dostali od paní doktorky speciální „olejíček“ do vaničky a mastičku na zadeček (máme tam totiž hned na krajíčku jakoby slezlou kůžičku). Od příchodu z porodnice jsme papali tak vydatně, že za první 4 dny jsme přibrali 30 dkg a myslím, že v tom úspěšně pokračujeme. Kojíme se, jak zrovna potřebujeme a většinou to máme odbyté tak za 15 min, někdy dřív. Ale hodně ublinkáváme. Dneska se chudáček malinkej už dvakrát pozvracel obloukem. Podruhé to bylo obzvlᚡˇt děsivý, protože mu letěl jeden proud z pusinky a dva malé z nosánku, ale je to pohodář, ani při tom nekníknul, na závěr zívnul a usnul. Dálkové vyprazdˇˇnování bude asi jeho specialita hend 1. den se vykakal mě na břicho a zbytek až před přebalovák. V porodnici si během prvního rozbalení načůral do ouška. Začíná být úspěšnější než starší brácha. Narozdíl od bráchy je Kája naprosto neuvěřitelnej se spinkáním. Předevčírem spal 10 hodin. V sedm po koupání usnul a probudil se v pět. Jinak většinou tak prokouká a prodříme brzké dopoledne, usne tak mezi 10. a 11., probudí se mezi 3. až 4. zase tak polehává a pokˇˇnourává, v sedm se vykoupe a probudí se v jednu.
Já jsem od čtvrtka nemocná (manžel od středy, Honzík už 14 dní), tak jsem na víkend povolala babičkovskou posilu. Tak toho využiju a utíkám si lehnout.
Zdravíme všechny mimča a maminky. Všem hodně zdravíčka.
Ahoj Esterka a Kája (2 týdny)

Vložit nový komentář