Veronika a Adámek (7 a 8.týdenní - pokračování Johanky :-)))

Rodičovství

Ahojte holčiny hned na úvod: Sulanek je pořád v porodnici, měla horečku, takže do ní píchali injekce, teď má prášky. Takže i málo kojí a Verunka moc nepřibírá. Ale snad zítra si myslí, že je pustí. Držíme jim s Adámkem pěstičky, aby to vyšlo. Samozřejmě, že Vás moc a moc pozdravuje.

A další úvod: Gratulujeme všem novým maminkám, Johance k Marcelkovi, Petře K k Adámkovi (taky jsem četla komentáře, ale nějak asi špatně), takže doufám, že jsem to nespletla. Jestli jsem na někoho zapomněla, moc a moc se omlouvám, ale gratuluji samozřejmě taktéž.

My jsme dnes dorazili od babiček z Liberce, takže nějaké to vybalování, Adámek už po hoďce chtěl jíst, takže jsme ho vydusili koupáním, pak se nakojil během 10 minut a teď už hezky spinká. Zatím teda na taťkovi, ale už se moc těší na postýlku. A jak bylo?

Moje přesvědčení, že Adámek bude přes den v kočárku samozřejmě vzalo za své, takže byl skoro pořád na ruce u babiček. Chudák, ani netuší, co ho tady čeká…

…ale povím Vám, že to byl celkově záběr. Chtěla jsem se pochlubit, takže v pátek po příjezdu jsme byli na jedné návštěvě, v sobotu na druhé a v neděli na další… ale Adámek byl z toho tak na větvi a unavený, tak jsem si řekla, že jestli ho chce někdo vidět, ať se přijde podívat k nám. Všichni si ho chtěli chovat, děti na něj mluvili… večer padnul za vlast a spal…tak jsem si říkala, co jsem to za matku herodesku, moc jsem se mu omlouvala. Taky mu nedělala dobře změna prostředí. Vím, že sice ještě moc nevidí, ale rozeznává světlo a tmu a při kojení „ví“, kam se kouká a najednou koukal jinam… no moc Vám to cestování nedoporučuji. Ještě, že to máme za sebou. V pondělí jsme šli do města, nakoupit Adámkovi nějakou parádu, takže má nové kalhotky a mikinu s kapucou na ven, nějaká bodýčka, dudlíky a hlavně!!! Fusak do autosedačky. Je bezvadný a Adámkovi je v něm teploučko.

¨Další návštěvy se odehrávali u nás doma, tak už to potom šlo. I když tady doma v Praze třeba Adámek spinkal v poho 3 hoďky v kuse a tam se jeden den budil po hoďce. V půl 3 ráno jsem si říkala, že už snad musí zabrat, ale on ne a pořád po hoďce… no síla, ráno to na mě mamka viděla, jak jsem hotová, takže si ho vzala na odpolední procházku sama a já si spinkala. Jsem to stejně trubka, mohla jsem spát samozřejmě každý den odpoledne, protože by si ho vzala sama ráda, ale já prostě chtěla být s nima a s Adámkem, takže jsem si moc neodpočinula. Naštěstí už máme tohle cestování za sebou. ufffffffffffffffff.

K tomu, co jsem pochytila z kometářů:

Usínání a denní režím:
paní doktorka mi říkala, ať to zatím nehrotím (tak to samozřejmě neřekla :-))), že je Adámek na to ještě malý, že si režim vytvoří sám tak ve 3 měsících. I tady na éčku jsem se to dočetla, takže kočky, VYDRŽAŤ!!!!!!!! Každý den je s Adámkem jiný, někdy spí dopoledne i odpoledne, někdy jen odpoledne… dělá si prostě co chce a čeká, že to budu akceptovat… což ostatně dělám, protože mi samozřejmě nic jiného nezbývá.

Pomoc maminek:
při příchodu z porodnice mi mamka pomáhala, byla tu asi týden a byla jsem moc ráda, protože nevím, jak bych to ze začátku zvládla… praní, žehlení, starost o Adámka… a to jsem nevařila, o to se postaral Tom. Takže na pomoci i v pozdějším stádiu nic špatného nevidím, naopak ji vítám. Bohužel je mamka v Liberci, takže to teď nehrozí. Ale musím říct, že i tak to zvládám. Ale nevařím. To je velká úleva, že to po mě nikdo nechce.

Oblékání:
Esterko, když se Adámek nakojí a odříhne, což ostatně není vždy, ale pokud si neodříhne, čekám s oblékáním až po tak 15 minutách po skončení kojení. Oblékám ho opatrně, abych to z něj nevyklepala, ale nestává se, že by si ublinknul. To se tomu sama divím. Někdy se u oblékání vzbudí, většinou ano, ale nějaký problém mu to nedělá. Když je nabalený, začne kolikrát i plakat, ale jakmile ho dám do kočárku, uklidní se a za chvíli spinká. Většinou ho stihnu i přebalit, protože po obědě toho má v plenkách požehnaně. A přece ho v tom nenechám, i když jemu to teda moc nevadí :-)))))

No a ještě vám musím napsat, že Adámek už má cílený pohled, určitě mi rozumíte, co tím chci říct. I když ne moc často, už mě registruje. První úsměv viděla babička (ach jo, proč ne mamka???? teda jako jááá???). Adámek si trošku brouká, ale zase jen lehka a málo kdy. V Liberci byla na námi známá s holčičkou o 3 týdny starší, ale ta se už chechtala a koukala..... no je starší, tak snad už to bude taky za chvíli.

Tak to bylo letem světem…těším se na Johanku, Petru K a Sulanka, až se k nám připojí.

Papapa Veronika a Adámek (v pondělí 8 týdnůůů, toto letíííí)

Váš příspěvek
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.02.03 15:41

Ahojte holčiny,

tak jsme se vrátili z nákupu. Adámek si spinkal v autosedačce. Už v Liberci jsem mu koupila fusak do autosedačky, tak mu bylo příjemně teploučko. Do toho fusaku mě naverbovala máma, protože jsem ho v sedačce jen přikrývala, a to je prý málo. Ale musela jsem jí dát za pravdu. Takhle je to lepší.

Jeden poznatek. Adámek měl plenky Pampers Newborn, ze kterých už chlapák vyrostl. Pak jsem koupila Huggies mini - myslím 3 - 6 kg. Do Liberce jsem jich vzala jen pár, protože jedny plenky dostal Adámek dárkem. Byly to Fixies mini - 3 - 6 kg. Jenže ouha, ony jsou malé stejně jako newborny od Pampers. Takže pokud je někdo používáte, Fixies a prý i Pampers mini jsou skoro stejně velké. Osobně doporučuji Huggies, jednak mají pro chlapečky zesílenou přední vrstu, aspoň mi to tak připadá, že tam mají něco přidané a navíc jsou větší a další plus!!! Ty úchytky - suché zipy, nejsou v záhybu lepící. Pampersy a Fixies se mi vždycky na Adámka tou přelepkou přilepily a Huggies ne. Prostě to tam nemají. Takže jednoznačně doporučuji Huggies. Jsou sice dražší, ale určitě to stojí za to.

V Letňanech jsem v C a A koupila Adámkovi nádherný svetřík, velikost 74 (to bude mít na jaro) je hnědý, přízový, na zip a s kapuckou. Já mám podobný, ale bez kapucky, tak to nám to bude slu :-)))) Stál teda pětikilo, ale nemohla jsem odolat a nekoupit ho.

Holky, taky spíte pořád při světle? Teda tlumeném světle? Zvykla jsem si na to v porodnici, že jsem na Adámka viděla kdykoliv se probudil on nebo já a nemusela se stresovat rozesvíceným světlem.

Jak už jsem psala, Adámek začíná pomalu koukat na svět a začíná ho vnímat. Taky už byla 1.slzička, která se nám začíná objevovat, když uvízne chudák v kočárku a já nemám čas, třeba zrovna myju nádobí nebo se sprchuju. Vždycky tak lítostivě pláče, až se nad ním musí srdce ustrnout. TAky se už poprvé usmál. Teda na babičku, to mu nezapomenu :-)))), ale už jsem ten jeho úsměv viděla. Samozřejmě už drží pěkně sám hlavičku. V pondělí mu bude 8 týdnů. Bože, toto letíííííííííí. Když je čas a nikam nespěcháme, tak si spolu „hrajeme“. Adámek lítá do vzduchu, teda lítá, jen ho zvedám a tak srandovně se kření a potom nakonec „přistává“. Už se těším, až se tomu bude doopravdy smát. Zatím ho to moc nebere, ale doufám, že už to brzy přijde. V Liberci byla na návštěvě holčička o 3 týdny starší a ta se už hezky smála a broukala si.

Kočky, jak ty svoje miminka oblékáte v zimě??? Adámek má bodýčko, dupačky, ponožky a navrch bundičku z fleesu (myšákovina :-))) s kapuckou a je zasáplý ve fusaku a když je v kočárku, tak má ještě ten dekl na kočárek. Když je pod nulou, tak má ještě jednu vrstvu, buď bodýčko, nebo mikinu. Ale když přijde do tepla, musím ho hned svléknout, to mi přijde, že je celý horký.

Dáváte spát ty svoje pokládky na bříško? Adámek je na bříšku při odříhnutí, pak když si ho vezme táta, ale i když máme baby sence (snímá Adámkův dech a kdyby byl náhodou malér, začně houkat, ten baby sence :-), tak Adámek na bříšku nespinká. I když se mu tam dost líbí. On je takový cestoval v postýlce. Takže spí na boku a kolikrát přicestuje ke „mřížím“ postýlky dopředu, nebo naopak cestuje nahoru. Nahoře má takový ten límec, takže se nebouchne, ale vpředu ho nemá, to bych na něj neviděla. Zatím se to teda stalo jednou, ale to jsem tak potřebovala na toaletu, bylo to v noci, že jsem ho jen rychle odsunula a po toaletě si ho vzala. Byl z toho chudák vyplašený až hrůza.

Dnes mám takovou psavou, takže další téma. Jak jste na tom s pitím? Já vypiju minimálně 3 litry (2 Aquily neperlivé) a k tomu čaje pro kojící matky a fenyklové. Většinou tak 4 celkem denně. Adámkovi to dost pomáhá na prdíky, takže kolikrát v noci prdí jak „starej“ chlap. To jsou teda řachy.

Zatím je Adámek plně kojené miminko. Jsem moc ráda, jednak je to pohodlné pro mě a Adámek má veškeré živiny, které potřebuje. Ta holčina z Liberce už musela přikrmovat. Jsem ráda, že zatím nemusíme. To už by byl asi s kojením konec. KDyž Adámek spinká dlouho, jako dnes na první zátah 5 hodin (to bylo bezva, skvěle jsem se vyspala), mám prsa tak nalitá, až to bolí. Adámek to má pak pohodlnější, že to z nich samo teče samospádem, jak tomu říkám. Určitě bych chtěla kojit do Adámkova půl roku. Všichni říkají, že jakmile se začne s příkrmem, už si to miminko zvykne na jiný způsob sání, takže je konec s kojením.

Tak jsem dala více tématů k debatě, tak zatím papa a ještě vzkaz od Sulanka, že moc gratuluje Johance k Marcelkovi.

Ještě jsem zapomněla. Když jsem si v porodnici dala multivitamín, měla jsem na něj děsnou chuť a hlavně na něco šťavnatého, Adámek se pěkně osypal, takže jsem se bála dát si pomeranč, o kterém říkají, že se obecně citrusové plody nesmí. Mamka mi v Liberci vymačkala pomeranč a byla jsem zvědavá, co na to Adámek. A Adámek??? Nic, zvládnul to bez osypání. Tak mi to doporučila paní doktorka, protože v těch mulťákách jsou různé pří:,–(y a barviva, takže mu to může škodit. Doporučuji zkusit to jednou a uvidíte. Já mám totiž pořád děsnou chuť na něco šťavnatého, teda přímo na pomeranč. Ten vymačkaný pomeranč jsem si dávala i 3 dny za sebou a bylo to v poho.

Takže končím a mějte se skvěle

Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.02.03 16:33

Ahoj holčiny,

ještě jednou se hlásím se zprávami od Sulanka.

Bohužel je pořád i s Verunkou v porodnici a nevypadá to, že je zítra pustí. Sulanek má nová antibiotika a horečka se jí snad vrátila, v tom důsledku nemá moc mléka a Verunka tak nepřibírá. Ach jo. Úplně jí rozumím, že je z toho na dně. Takhle jsem na tom byla s Adámkem, když taky nepřibíral v důsledku žloutenky.

Držíme jim oběma s Adámkem pěstičky, ať už se to konečně zvrtne a jdou brzo domů.

Papa Veronika a Adámek

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 02.02.03 18:19

Ahojky,
je mi Sulanka moc líto, přesně chápu jak jí je. Já jsem měla problémy s kojením, takže Ondra vůbec nepřipbíral a taky nás nechtěli pustit. Už jsem z toho byla úplně na nerva, dokonce jsem se i rozbrečela, no prostě to byla depka.
Jinak my jsme dneska přesně týden doma, už jsem si docela zvykla na nový režim, teda jestli se to dá režimem nazvat. V noci hezky spinká, vstávám k němu jenom jednou. musim dát Verče za pravdu, že v té noční delší pauze mám prsa úplně bolavá a taky to z nich pak pěkně lítá:-)). V kočárku jsme venku ještě nebyli, ale doufám, že se počasí trošku umoudří a vyrazíme už co nejdříve. Na bříško dáváme Ondru každý den na chviličku, ale zatim spíš jen tak bezmocně hajá, i když se mu už povedlo přetočit hlavičku z jedný strany na druhou. Pláčeme hlavně večer, kdy nás asi trápí prdíky, ale pak když se mu to uvolní, prdí jak starej chlap a stejně tak i krká.
Jinak já se vrhla do cvičení a každý den se snažim tomu tak 15 minutek věnovat. Sice žádný zázrak, ale aspoň trošičku se snažim.
Tak zatim papa
Irena + Ondrášek (v úterý 2 týdny)

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.02.03 22:25

Ahoj holky,
tak já jsem poprvé bez svého staršího synáčka Honzíka a se samotným Kájou si připadám jako na luxusní dovolené. Problém je, že tak nějak nevím, co dělat, za ty tři roky jsem zapomněla odpočívat, tak si zítra budu muset poručit a každou volnou chvíli okamžitě spát. Včera v noci jsem v jednu! už nevydržela a šla požádat sousedy, zda by mohli uklidnit děti, které mi vesele povykovaly nad hlavou. Byly to děti z několika rodin a té nejmladší jsou sotva 4 roky. Pak se zase začal budit Kája, tak jsem dnes docela hotová. Dopo přijeli naši = blázinec, jen co večer odjeli přišly manželovy dcery s partnerama slavit narozeniny té starší (je o týden maldší než já, cha cháá).
Veroniko, pozdravuj, prosím, Sulanka moc na ni i na Verunku myslím a přeju rychlé uzdravení a odchod z porodnice.
S tím Adámkovým oblíkáním teda čubrním, ani si nechci představovat, co všechno ze svých útrob by mi Kája předvedl, kdybych ho po kojení přebalovala. Máte evidentně nějaký lepší typ žaludku než my :) Jo, Kája na procházku má většinou bodýčko, dupajdy, kombinézu a fusak a zatím vždycky byl po návratu domů taky celej rozpálenej.
My v noci máme zhasnuto, protože bydlíme v prvním patře a hned za oknem máme lampu, která nám přes vodorovně nastavené žaluzie v části okna dostatečně posvítí.
Holky, nevím jak je to možné, ale já mám tentokrát tak klidnej průběh laktace, že se sama divím. Poprvé jsem mívala prsa jak dvě ohromný skály, tvrdý a samou bouli, a nakonec jsem si vyrobila v jednom částečný zánět, musela jsem ptom šˇˇnupat tekutý oxytocin, bléé. Tentokrát je to naštěstí táááková pohodička. Veroniko, ještě nikdy jsem neslyšela (a ani se s tím u nikoho nesetkala) nic o tom, že by po začátku přikrmování nastala nějaká změna v kojení. Já kojila rok a půl. Ke konci sice už jen před spaním, ale přikrmováním se nic nezměnilo.
Holky mějte se pěkně, já jdu odpočívat.
Esterka a Kája (dnes 5 týdnů)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.02.03 09:38

SULANEK A VERUNKA JDOU DOMUUUUUUUU

Tak už se brzo připojí. Gratulujeme moc a moc. Bezva den, to nám to pěkně začíná.

papa

Veronika a Adámek

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 03.02.03 13:24

Tak gratuluju moc a moc, že už vás konečně pustili:-)
Irena + Ondra

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.02.03 17:43

Usínání v postýlce

Ahoj maminky!
Tak se s vámi můžu podělit o další zkušenost, kterou jsem udělala, když se pokouším Mojánka naučit usínat v posteli.
Když usínal kolem půlnoci, tak vydržel spát do půl šesté do rána (bez přerušení), dvakrát se dokonce probudil až po sedmé hodině, pak se najedl a vydržel spát ještě třeba do deseti hodin. Teď už se mu skoro týden daří usínat v postýlce kolem půl deváté (poslední krmení před spaním probíhá ve tmě v ložnici a když u toho usne, položím ho po chvíli do postýlky a už tam vydrží.Někdy se třeba po půlhodince ozve, tak tam jdu potichu a potmě nahlédnout, pohladím ho po tvářičce nebo po ručce a zase usne.) Problém je v tom, že se pak vzbudí kolem půlnoci až jedné hodiny, pak ve tři až čtyři a potom kolem šesté. Po šesté se napapá, začne si povídat a o spinkání nechce ani slyšet. Tak ho ještě chvíli nechám v postýlce, kdyby náhodou zabral a když to nedopadne, přenesu ho do toho koše na kolečkách, aby věděl, že postýlku má na spaní, koš na hraní.
Z mého hlediska teda bylo lepší, když usnul až kolem půlnoci (stejně dřív spát nechodíme), pak jsem se hezky celou noc vyhajala a ráno jsem stihla do těch deseti provést osobní hygienu, převléknout se, nasnídat a pak se malej vzbudil. Teď se s ním několikrát za noc budím a časně ráno už mě taky zaměstnává (asi to má zvečera naspané). Ale zase pro něho je asi lepší, když se naučí usínat dřív. Tak se bude maminka muset pár týdnů obětovat, časem už třeba vydrží spát celou noc i od těch devíti. Ve Velké knize o matce a dítěti jsem se dočetla, že režim ukládání k spánku se má začít dodržovat kolem šesti měsíců, tak to máme kdyžtak čas.
Mějte se všechny krásně a ať miminka moc nezlobí!
Ivča a Mojánek (10 týdnů)

P. S. : Ač si myslím, že dělám pro tvoření mléka maximum, mám ho málo a musíme večer dokrmovat Nutrilonem. Přes den se malej hlásí o krmení už po hodině a půl, takže nic moc. Ale nechci to vzdát, aby byl aspoň částečně kojen co nejdéle. Tak uvidíme. Jestli máte někdo nějakou radu nebo zkušenost, jak zvýšit tvorbu mléka, uvítám to!!! Děkuji.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.02.03 20:25

Ahojte kočky,

tak Adámek má první noční spaní většinou delší, tj. 4 - 5 hodin, pak se ale budí po třech hodinách, případně k ránu i po hoďce, a to je asi hladový. Ale jakmile je kolem 7 - 8 ráno, je vyčumítkovaný a spánek je v nedohlednu. Takže ranní hygiena probíhá tak, že po nakrmení je v kočárku a já se rychle oběhnu ve sprše, snídaně jak kdy - s Adámkem na ruce nebo v kočárku a to mu vysvětluju, že on už papal, tak se musí i mamka někdy napapat. To samé probíhá u oběda. Dnes jsem ho nechala trošku vyplakat, srdce mi to rvalo, ale zvládnul to a pak se uklidnil.

Teď myslím už to zalomil na půlnoc a spí na taťkovi. Chtěl dělat daně, ale moc se do toho nehrne :-))))

Já mám vyžehlíno a jdu taky hají. Jsem spíš ranní ptáče než ta sůva sůvová. A s Adámkem je nutné využít každé chvilky ke spánku :-)))

Taky jsem začala posilovat břicho. V porodnici říkali, že šikmé svaly se mohou posilovat hned a přímé až po šestinedělí, nebo tak jsem si to vsugerovala. Takže teď se snažím 3 x denně po 50 cvicích přímé břišní svaly posilovat. Někdy mám i Adámka na bříšku. Zatím se k tomu moc nevyjadřuje, je rád, že není v kočárku, protože z něho nevidí a takhle má bezva přehled, co se děje :-)))

Tak čusky, křušky, Sulanek je s Verunkou určitě už doma a mají toho plné panenky, když si vzpomenu na první den… :-))))

Papa a hezké sny

Veronika a Adámek - dnes 8.týdenní

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 03.02.03 21:23

Ahojky holčiny,
tak u nás je to tak, že naposledy kojím většinou mezi půl jedenáctou a půl dvanáctou, záleží jak nám to vyjde a pak Ondrášek vydrží zhruba do půl čtvrté, kdy proběhne další kojení a pak spinká tak do šesti, do půl sedmé. Potom ještě vydrží tak do osmi, ale pak už o spaní nechce ani slyšet, dneska byl takhle vzhůru od rána do 2 odpoledne a ne a ne zabrat. Už jsem z toho byla docela hotová a když konečně usnul, tak jsem zabrala s ním a spala asi hodku a půl. Přes den jsem většinou OK, ale pak k večeru, hlavně takhle okolo deváté, desáté to na mě pěkně padá:-). Teď bych měla ještě něco vyžehlit, takže se na to asi vrhnu, taťku doma nemáme, dělá totiž 24h směny.
Takže papa a hezké sny!
Irena + Ondrášek

PS: Ivčo, já měla s kojením problémy v porodnici a někdo mi radil, že pomáhá nastrouhaná jablíčka s mrkví (bez citronu) a potom teda piju čaj, který podporuje kojení, stojí asi 28 Kč a je normálně v sáčkách, ale nevim jak se jmenuje.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.02.03 22:13

Ahoooojky Veroniko, Adamku a taky ostatni maminky a miminka!!!!

Tak se hlasim koooonecne mezi Vás … HURAAAAAAA!!! Konecne jsme doma … na to ze uz mame 11 dni tak je na case, ze? Jak uz psala Veronika, trochu se nam to po pohodovem porodu, ktery byl pro mne uuuuzasnym zazitkem, zkomplikovalo … u mne horecky, pozdni laktace a k tomu malo mlecka a u Verunky nesmirna chut ke spanku a maly hlad, ktery zpusoboval neustaly pokles vahy … takze az do vcerejska nas nechtely propustit ani jednu. Dneska zasvitilo slunicko a vse se v dobre obratilo:-)))

Holky, moc vsem dekujeme za prani a zaroven prejeme vsem rozdvojenym jenom stastne chvile se svymi stesticky!

Vsechny zmeskane komentare si stahuju, zitra je snad prolouskam a k veceru se snad vybicuji k nejakemu poradnemu prispevku … o predporodu, porodu i pobytu v porodnici.

Zatim se mejte vsichni bajo

Papa

Sulanek+Sulanecek 2t. (Radka+Veronika)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.03 16:04

Ahoj maminy.

Za poslední dny se počet rozdvojení pořádně zvýšil. Všem novým maminkám gratuluju a přeju pohoooodová a zdravá miminka.

Magdalénka se na nás směje asi od jednoho měsíce a všechny mi dáte asi za pravdu, že je to to nekrásnější … v té chvíli úplně zapomenu, že jsem nevyspalá, utahaná a uvědomím si, jak svou holčičku miluju a že udělám všechno, aby byla spokojená. Taky začínáme broukat, hečet a povídat. Prostě nádhera.

O denním režimu se u nás dá mluvit pouze v náznacích. Večer usínáme po koupání mezi 8 a 9 hod. a budíme se po 4-6hod. poprvé a pak po 2-3 hod. Ráno je většinou vyspaná kolem 6-7 hod. a to už většinou neusne. Další spaní máme okolo 10hod. a to s ní jdu na procházku. Odpoledne zase spí kolem 3 hod. /další procházka/. Ale ne každý den je to stejné, spíš se snažím dodržovat zhruba pravidelné časy určitých činností - koupání, procházky.

S kojením nemáme větší problémy. Jak píše Esterka někdy kojíme 2× do hodiny a někdy je pauza / hlavně v noci/ i 6-hodinová. To pak už čekám, až se malá probudí, protože prsa jsou maxi velikosti. Při kojení používám raději než prsní vložky normální látkovou plenu. Prsní vložky totiž to množství mléka nejsou schopny úplně zachytit a pak jsem mokrá já, Magda a všechno okolo:)). A Madlence dávám obyčejný látkový-froté bryndák .. výborně se nám osvědčil.

Ivčo, s tím kojením zkus vydržet. Já jsem se svou starší holčičkou měla podobný problém nebo pocit, že mám málo mléka. Chce to několik dnů vydržet ten kojící maraton, hodně pít a nepodléhat stresům. Uvidíš, že se to upraví a budeš mít mlíčka tolik, kolik Mojánek potřebuje.

Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo po očkování proti TBC nějakou reakci. Magdalénka má na levém ramínku veliký pupenec a začal ji hnisat. Včera po koupání z něho vyteklo celkem dost hnisu. Hned jsem telefonovala našemu dětskému lékaři a tvrdil, že je normální a že to může trvat i 5 týdnů:((. Mám to občas vyčistit a dezinfikovat. Doufám, že to našeho broučka moc netrápí.

Pozdravujte své štěstíčka a zatím papa.

Iveta s Magdalénkou /7týdnů/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.03 18:45

Ahoj Iveto.
Dceři mojí kamarádky (bude jí 1 rok) taky začal hnisat píchanec po očkování na TBC. Po nějakém čase se to zlepšilo, ale malé se objevila bulka u klíční kosti. Běželi na pediatrii a odtamtud je poslali na plicní. Holčičku prohlédli a zjistili, že bulka je následek nepřiměřené reakce na očkování. Od té doby je sledována na plicním. Nechci Tě tím vystrašit, ale pokud by se to tvojí dcerce nechtělo hojit, radši si zavolej na tu plicní ambulanci a vyžádej si nějaké přesnější informace.
Zdraví Šárka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.02.03 18:47

Ahoj holčiny,

tak to mě překvapuje, jak se Magdalénka už tak dlouho směje. U Adámka je to ojedinělé, tak jednou za den. Spíš mi přijde, že je pěkně zamračené miminko. Teď se hoďku a půl cpal, asi se potřeboval najíst na noc a usnul. To jsem zvědavá, jak dlouho bude spinkat.
Taky spinkání 6 hodin u Magdalénky je bezvadné. Adámek vydrží první spaní max. 4 a výjimečně 5 hodin, ale to bylo snad jen 1 x.
Ale nestěžuju si :-))))

Papap Veronika a Adámek

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 05.02.03 20:13

Lékař má pravdu - je to běžné. Je to dokonce lepší než kdyby reakce nebyla žádná, pak by vás totiž čekalo nové očkování už ve 2 letech. šárka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.02.03 21:05

Ahojte holčiny,

já jsem vám úplně zapomněla napsat, že Adámek uzavřel (v mém zastoupení samozřejmě) první smlouvu!!!!! Založila jsem mu stavební spoření, protože se snad uvažuje, že by státní příspěvek měl být snížen, tak ať to ještě využijeme. Musela jsem se smát, protože do kolonky pan, paní, slečna se zaškrtlo PAN a do stavu SVOBODNÝ. Chlapeček můj malej je pan :-)))))

Taky jsem si všimla, že tu máme přechlapečkováno a pouze snad jen jednu holčičku, Magdalénku. Je to tak? Vlastně jsem zapomněla na malou Verunku od Sulanka, tak to máme 2 holčičky. Ale jinak samý kluci, ne? To bude ženichů pro ty princezny :-))))

Tak papa, Adámka trápí prdíky, tak jdeme plácat po zadečku.

Veronika a Adámek 8týdnů

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 07.02.03 10:56

Ahojte holčiny a miminka,

nejdříve VŠE NEJLEPŠÍ Verunce Sulankové k svátku.Ať je hodně a hodně zdravá a dělá mamince jen samou radost.

Zato Adámek mi dal dnes skvělý dárek k svátku. Od 3 hodin v noci se budil každou hoďku a byly to buď prdíky, které se následně vyvinuly v hlad, nebo to byl hlad. Tak je moc ohleduplný ten můj chlapeček. Děkuji ti Adámku za dárek k svátku :-)))

Poslední dobou se přes den stává, že jakmile se nají, usne jak amina a ani si neodříhne. Tak s ním blbnu tak 15 minut a ono nic. Blbnutím myslím, že je buď přehozený přes rameno a kývám se s ním, nebo leží na bříšku. Někdy to ustojí a ve spánku se nepoblinká, někdy trochu ano. Pak je z toho vyjevený, leze mu to i nosem (chudinka moje malá) a řve jak tur, co se to s ním děje. Tak mu vysvětluju, že si za to může sám, protože si neodříhnul.

Po delší době mě bolí jedna bradavka. Zjistila jsem, že se mi „kousek“ odloupnul. Asi jsem nedávala pozor při kojení a Adámek nebyl správně přisátý. Teď si to léčím Bepanthenem a doufám, že to brzy odezní. Už jednou se mi to stalo a řeknu vám, je to pěkná bolest to kojení.

Když už jsme u kojení… říkám všem kamarádkám, ať narození miminka neodkládají. Mě je 33 a říkám s čistým srdcem, že jsem na to stará. Ne, že bych Adámka nezvládala, ale to noční kojení :-((((((() Ach jooooooo. Usínám u toho, jsem jak zmlácená. Už se těším, až Adámek bude spinkat aspoň 5 hodin. To bude žůžo. Před otěhotněním jsem byla schopna jít spát klidně v 8 nebo 9 a spala jsem do 8 rána. Teď? Sice usnu taky v 8, ale Adámek má první spaní 4 hodinové a pak po 3 hoďkách. Většinou, nebýt dnešní noci :-(((

Adámkovi říkám, že je to můj malý budha. Když mi sedí na bříšku, vypadá přesně jako on. Má syslí tváře, dvě brady, většinou je „vyčumítkovaný“, očička jak dvě kukadla. Taky mám pro něj různá oslovení, Adámku samozřejmě, broučku, šmudlí, smudelínku. Sice nevím, co nebo kdo to smudelínek je :-))), asi zkomolenina ze šmudly :-))))

Zrovna včera jsme takhle blbli, že mi seděl na bříšku a najednou prrrrddddddd a bylo to mokrý. Tak si říkám, jdu tě přebalit. "Zapovídali jsme se " :-))) a zase prrrrrddddd. Tak říkám, tak teď už jdeme. Jenže než jsme se zvedli znova prddddd. Tak už potom jsme teda šli a v plenkách byla pěkná nálož :-))))))

Adámkovi se na bříšku dělá taková bílá ťupka, pupínek. Pořád to mažu a ono nic. Asi to nic zlého není, musím se zeptat paní doktorky. Vypadá to jako milie, a to snad miminka mívají, někde jsem to četla.

Koukám, že píšu jen já. Holky, já vlastně my vás s Adámkem zmydlíme ?!?!?! :-))))

Tak zatím papa Veronika

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 07.02.03 14:09

Ahoj holky,
tak předem všechno nejlepší všem Veronikám. A taky velikááánskou gratulaci Petře k Lukáškovi, ať jste oba zdraví a šťastní. Veroniko, s tím Budhou je to výstižný, Tomáš (manžel) o našem prvním synovi tvrdil, že vypadá jako Churchil. A Kája už na tom teda tvrdě maká, obrovské tváře, několik bradiček, vlásků tak akorát, aby se něřeklo. Kája se od svých čtyř neděl taky krásně usmívá. I když o pár dní dřív si začal trénovat, takový ten výraz zachraňte mě někdo, oni mě tu mučej! Nejdřív dá dolů koutky a potom vystrčí spodní ret a začne pobrekávat, tedy pokud to zrovna jenom trénuje, pokud je to live, tak závěrečná fáze je ukrutánský řev a po příletu matky (tedy mě) ještě chvilku ukřivděné fňukání. No hezky se mnou chlapec cvičí. A co teprve, když se na mě usměje, tak to jsem úúúplně hotová. Ještě k tomu dovede tak cudně otáčet očička nahoru a někdy oevře pusinku a mlaskne jazykem o horní patro. Nedávno začal usínat u kojení a najednou se začal z toho polospánku smát a podařilo se mu zrovna takové to zajíknutí a přitom mu vystřelila ruka, kterou se okamžitě plácnul do kolínka. Musel jsem se chytit za pusu, abych nevyprskla nahlas. Vypadal jako takovej maličkej starej dědeček, kterej se chechtá tak, až se plácá do kolen, akorát to prso přes celou pusinku bylo trochu degradující. V pondělí jsme byli s Kájou v práci (záchranný bod na kojení) a všichni ho moooc obdivovali, na jednoho kolegu se regulérně hlasitě chechtal (prý se nemám divit, když mu říkal jak je krásnej), což neudělal nikdy pře tím ani po tom. Pak jim ovšem předvedl zvracení nosem a bylo po machrování, odneslo to jenom křeslo.
Podle mých letmých propočtů bych řekla, že snad už všechny holky od Johanky, které už porodily, by měly být doma, tak jak to, že se nikdo nechlubí miminkama? Ozvěte se aspoň jestli jste všichni v pořádku, nebo jestli máte někdo jiný nějaké zprávy? Jinak to Veroniko vypadá, že tu snad zůstaneme jen my dvě, a to já se proti Tobě výrazně flákám.
Já jsem až do neděle bez Honzíka, potom jedu za ním k našim a od úterý do pátku budu muset i s Kájou dojíždět každý den do školy. No to jsem zvědavá, jak to zvládneme. Obávám se, že se tam každý den spíš tak nějak ukážu a pojedeme zpátky. Je mi ho chudinky už předem líto, ale pokud to nechci vzdát, tak se tam musím ukázat. Budu tam mít k dispozici vlastní pokoj, tak budu mít aspoň klid na kojení a přebalování, ne někde v rohu na chodbě. Což mi připomíná, že musím jít volat na studijní.
Veroniko, nedělej si iluze, že mladší matky ty noční maratony zvládají líp. Tedy asi jak kdo. Mě je 27 a usínám při nočním kojení stejně jako jsem usínala ve 24. Já tě obdivuju a závidím, že to dokážeš zalomit v těch osm, já se dostanu do postele většinou před půlnocí. Ale teď si užívám volna a spím s Kájou během dne a je to úúúžasný. Někdo nám tydy začíná plakat v kočárku, tak se budu muset jít kouknou, kdo to asi je?
Mějte se všichni krásně a pa pa!
Esterka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.03 15:12

Ahoj Iveto
Náš Davídek měl na tom ramínku to samé. Volala jsem tedy k doktorce a ta mi řekla, že to není nic závažného, že to mám nechat být a samo se to ztratí. Jen se to prý nemá moc namáčet do vody, takže pozor při koupání. Dnes už to má celkem v pořádku.
Tak se neboj, není to neobvyklá reakce.
Ahoj Eva s Davídkem, 11 týdnů

Evca5
Povídálka 45 příspěvků 07.02.03 15:24

Ahoj Ivčo

Možná bych pro tebe měla jednu radu jak na kojení. Nám totiž v porodnici dětská paní doktorka říkala, že pro tvorbu mléka je velmi důležité NOČNÍ KOJENÍ. Prý se tak uvolňuje nějaký hormon a tak se tvoří víc mléka. Také říkala, že by se mělo od narození do cca 4 měsíců kojit alespoň 2× za noc. Možná by jsi také mohla zkusit víckrát za den přikládat Mojánka k prsu. To by se také mělo vytvořit víc mléka. A nebo by jsi se mohla optat někde u odborníků, třeba zkusit zavolat na horkou linku kojení

  • Laktační liga ve Fakult. Thomayerově nemocnici tel. 261082424.
    Tak vám přeji aby jste to kojení nějak zdárně vyřešili. Mějte se hezky.
    Ahoj Evča s Davídkem, 11 týdnů
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 07.02.03 19:04

Ahojky,
tak já se připojuji ke gratulaci: všem dvoum Veronikám k svátečku a Petře k Lukáškovi:-)))
Teda holky, já se fakt pobavila, když jste popisovaly, jaký ksichtíky dělají ty vaši lumpíci. Ten náš brouček se tváří všelijak, taky trénujeme stahování rtů dolu a pak pobrekávání a popřípadě řev, nebo má různý opičí cuky a taky strašně koulí očičkama, krčí čelíčko a vyplazuje jazyk. Někdy se musim smát nahlas, když ho takhle pozoruju. Při kojení mu občas teče mlíčko po bradě i po tvářích a je pekelně upatlanej, ale to mu vůbec nevadí, snad naopak. Ještě s tim kojenim, mám taky podrážděnou jednu bradavku a taky to mažu Bepanthenem a musim říct, že to je teda slušná bolest vždycky, když se přisaje. Pak když už cucá, tak to nebolí, ale ty první okamžiky pěkně nadskakuju. Jo a zvracet nosem taky umíme:-)))
Verčo, jak už tu psala i Esterka, já jsem taky pěkně „tuhá“ a je mi 25 a to Ondrášek spinká v noci v kuse 4-5 hodin. Než se dokopu vstát z postele a jít se na něj podívat, to je vždycky hrůza:-) A tak se to taky snažim dohnat přes den a lehnout si aspoň na 2 hoďky.
Dneska jsme byli v poradně a už vážíme přes 4 kila, přesně 4.06kg, přibral za týden 40dkg, to pani doktorka málem spadla ze židle, říkala, že normál je 15dkg týdně. No holt z nás bude otesánek, nejprv sní mámu a pak i tátu:-))). A za 14 dní nás čeká ultrazvuk kvůli kyčlím, tak doufám, že bude vše OK.
Taky mám zprávy od Kelly, nakonec skončili s malým na jipce v Motolu, nevim přesně proč, ale malej prý hodně zvracel a začal se jí i dusit, řikala, že to bylo na nervy, ale snad už jsou teď v pořádku a doma.
Tak to je asi všechno, přeji vám krásný víkend, jestli teda ještě registrujete zda je všední den nebo so+ne.
Irena + Ondrášek
PS: Dneska jsme byli poprvé venku v kočárku a bylo to super!!!

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 07.02.03 19:32

Ahojky,

no konečně něco !!!!! :-)))

Taky se připojujeme gratulací Petře k Lukáškovi. chudák Kelly, to musely být nervy. A já s Adámkovou žloutenkou tak vyváděla. To muselo být asi ještě horší.

Dnes jsem začala Adámkovi říkat „SÁČEK“ a že mě „VYSÁČKUJE“. Už jsem myslela, že má zaděláno na půlnoc, protože se nemohl dojíst. Jedl 2 hoďky a usnul. Už jsem z něho byla mimo, že jsem si říkala, že už prostě nemůže mít hlad. Ale on ho měl. Tak jak saje, říkám mu, že je můj malej sáček :-))) A taky mu ještě říkám „KAČENÝ“ :-))))

Obdivuju Vaše miminka, že se už chechtají. Adámek sporadicky, je spíš pořád zamračený a to mu říkám, že jsem jeho maminka a jak ho mám moc ráda a takový blbostičky. Dneska jsme si spolu lehli do velké postele v domnění, že budeme spát. Odpoledne. Já v domnění, Adámek mě však z toho domnění vyvedl. Chtěl si „povídat“ a já u toho usínala. Tak jsme šli k televizi a za pomocí dudlíku usnul. Tak honem honem do postele a spali jsme 3/4 hoďky. Aspoň něco.

Tak už zase ječí, i když si s ním taťka povídá, no on to fláká, protože kouká na zprávy. Tak asi půjdeme koupat, ať to přežijeme. Miluju, když je vykoupaný a navoněný a pokadí se :-))))) To je bezva věc. Ale myslím, že to taky znáte :-)))) Těm klukům se to z těch záhybků tak blbě dostává :-)))

Tak zatím papa a hezký víkend

Veronika a Adámek

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.02.03 21:09

Ahoj holky!
Nemáte některá zkušenost s kombinováním kojení a umělého mlíčka? My jsme teď začali s přikrmováním Nutrilonem, protože kojení Mojánkovi přestalo stačit. Takže mu vždycky na noc (po koupání) dávám 100 ml Nutrilonu. Vždycky tu stovku vypije a pak začne šíleně brečet a vrhá se mi po prsu. Dokud jsem ještě večer nějaké svoje mlíčko měla, tak párkrát zatáhl a spokojeně usnul. Poslední dva dny ale opravdu už nic nevytáhne, u prsu sebou nervózně mrská a pak vydrží třeba hodinu brečet. Za tu hodinku se mi tam něco zase vytvoří, tak se dorazí a usne. Tak nevím, jestli je mu ta stovka málo ? možná už je po tom mém ?slabém? celodenním kojení večer tak vyhladovělý, že by toho potřeboval víc. Ale to já si netroufnu mu dát, když v návodu píšou, aby se dodržovaly doporučené dávky.
Jinak Mojánek má velmi oblíbené spaní na boku, ale než se tam z těch zádíček ?domrská?, tak se už dvakrát stalo, že spal v postýlce zkroucenej napříč. Vždycky mě to vystrašilo, protože jsem na to přišla v noci a bojím se, aby si nenacpal nožičky mezi šprušle a něco si neudělal! Asi ho obložím srolovanejma froťákama! Límec kolem postýlky má totiž jen v horní části a dole by se snadno mohl někde zaklínit. Taky se hrozně odkopává, tak se bojím aby nenastydl, protože v ložnici máme jen asi 17-18 stupňů. Jsou to s těma drobkama starosti.
Někdo jste tady chválil plenky Huggiesky. Já musím říct, že Mojánek se po nich v porodnici osypal a museli jsme nějakou dobu dávat látkové plínky, než jsem si zas troufla na nějaké papíráky. Tak nevím. Teď používám Pampersky MINI (3-6 kg) a jsem s nimi spokojená. Pak jsem zkoušela i nějaké z DM drogerie, které tady někdo doporučoval a taky byly docela dobré. Největší hanu jsem slyšela na plenky značky Tesco. Jsou levné, ale prý tomu ta kvalita odpovídá.
Mějte se krásně a ať mimča nás mamky moc nezloběj! Taťky můžou?
Ahoj
Ivča a Mojánek (ještě týden a kousek a budou mu tři měsíce!)

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.02.03 21:21

Nevíte někdo, jak se daří Johance a Marcelkovi? Kdypak nám o sobě něco napíšou? Nebo jsem to přehlédla? Snad se nepletu, ale už by měli být doma, ne?
Mějte se a ahoj Ivča

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 07.02.03 22:12

Ahoj Ivčo,

já teda zkušenosti s tímhle kombinováním nemám, ale když Mojánek má evidentně hlad, tak mu dej víc. Ať se na noc nacpe a spinká. Asi problém bude, aby to nevyblinkal, aby to ten žaloudeček malý skousnul a všechno pobral. Člověk když kojí, tak vlastně neví, kolik toho ti drobečkové vypijou.
Adámek večer předvádí něco podobného. Normálně se kojí tak 13 minut plus mínus nějaké minutky a pak třeba hoďku blbne a chce pořád jíst. Sem tam si cucne, někdy trochu déle, ale nedat mu? Tak to by řval jak o život. Takže to večer přežiju a pak si spokojeně usne a je to bez stresů.

Huggiesky jsem chválila já, ale je to asi opravdu individuální, jak které miminko reaguje. Já jsem hlavně spokojená s jejich velikostí a způsobem zapínání. Nemají ty lepítka uvnitř přelepek, takže se to na Adámka nepřilepí..... Teda máte pěknou zimu, ale ono je to lepší na spaní. My máme vypnuté topení a stejně je tu kolem 21 stupňů.
Já Adámka dávám spát jedině na bok. Dělalo se to tak v porodnici a Adámkovi to vyhovuje. Je pravda, že je to taky takový cestovatel, že se z toho boku docestuje dopředu k těm šprušlím. Taky mám kolikrát strach, aby si něco neudělal. Ale to už jsem většinou v pohotovosti a skáču po něm :-)))

O Johance nic nevím. Tady se zatím neobjevila. A Sulanek zatím taky ne, teda s podrobnějšíma informacema. Určitě toho mají kočky plné zuby. Ve finále si říkám, že je „dobře“, že jsme byli v porodnici tak dlouho, protože jsem se tam rozkojila a naučila jsem se to pořádně. Jít za 4 dny domů, tak to už bych asi nekojila.

Tak se jdu ospršit a honem hají.

Papa Veronika a Adámek 8 týdenní

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.02.03 00:29

Ahojky kocky,

mala Veronika dekuje vsem za prani k svatku (maminka trochu zarli nebot za cely svuj zivot nedostala tolik pranicek k svatku … zadny totiz nema … chi) a preje vsem dalsim Veronikam jen to NEJ…! Tete Veronice a Adamkovi dekuje zvlaste za osobni pranicko, ktere samozrejme opetuje.

Taky gratulace Petre a Lukaskovi!!!!!!

Holky, dneska opet strucne, ten komentar o porodu a prubehu tydne jsem jeste nezvladla splodit … je to s miminkem nejake hooodne narocne, i kdyz je hodnoucke a hodne spinka … ja to spinkani vsak nejak nestiham:-))) … ale to vy dobre znate, ze? Taky jsem obihala cely tyden urady, mela doma porodni asistentku a doktorku a dneska jsme byly i na stredisku … mimo jine mereni a vazeni … tak jsme vyrostly o 2 cm a nepribraly temer nic … jenom 10dkg… ale to muze byt jinou vahou a tak se pujdeme prevazit pristi patek znovu … to jsem tedy moooc zvedava.

Mame za sebou taky velkou navstevu ze Slovenka … prababicku, prateticku a 2 prastryce … a pak se divte ze uz nemam silu na psani:-))) Poctive vsak ctu komentare temer kazdy den!

Je hodne hodinek a to moje zlaticko bude asi brzo vstavat tak jdu na chvili zdrimnout … a bud o vikendu nebo do noveho denicku uz urcite prispeju necim delsim … i kdyz radsi nic neslibuji:-)))

PAPA maminky i miminka a prejeme bajo vikend!!!

Sulanek+Veronika 2t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 08.02.03 10:12

Ahoj, jsem tady, žiju, omlouvám se, čas rychle letí a nebyl čas…
Dneska jsem poslala vyčerpávající a poslední příspěvek na emimino o porodu, pak už budu psát sem k vám, jak bude čas, zatím si musíme doma zaběhnotu nějaký režim:)) Ale budu se snažit připojovat co nejčastěji! Štastná novopečená maminka Johanka s týdenním Marcelkem.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 08.02.03 10:59

Ahoj, hlásím se se zprávičkami o tom, jak to zvládáme doma. Jsem tady s komentářem už tak brzo, využívám toho, že M. spí a že jsem dneska docela vyspaná. Zatím pohoda, od úterka jsme doma, manžel měl do dneška dovolenou a se vším mi pomáhá i teď, kdyý chodí do práce, vaří, uklízí, přebaluje, chová, uklidňuje když bolí bříško atd. nemůžu si stěžovat. Snažím se ho chudáka nechat vyspat a tak v noci kojím, přebaluju atd. v rámci možností potichoučku, i když to ne vždycky jde:) Marcelek je zatím zlatý miminko, úplně vzorně saje, neublinkává, bradavky mám v pohodě, mlíčka dost. Jsem šťatsná, že plně kojím a že nám to spolu jde, měla jsem z toho docela obavy, jak to zvládnu. Kojím zhruba každé 3 hodiny, jak se malej vzbudí, někdy častěji, třeba po hodině, když nechce spát, prostě jak si řekne, nijak ho neomezuju. Skoro nepláče, v noci si hlady nejdřív jen tak zakňourá, já ho hned vezmu, než se rozpláče, abychom nebudili taťku. Řvát na celý kolo dokáže pěkně jen když má zaražený prdíky, když ho bolí bříško, pravidelně navečer, nevím proč, žádnou dietní chybu myslím nedělám ve svém jídle, prý je u kojených miminek tohle normální, jak při sání polykají nějaké množství vzduchu. Stěžovat si ale nemůžu, pomáhají masáže bříška a různé polohy, co mi ukázaly sestřičky ještě v porodnici, taky pomůže vzít si ho k nám do postele a trochu ?napolohovat? do pohodlné pozice, aby břiško nebolelo a vždycky je do půl hodinky všechno v pořádku a zse spokojeně usne. Kakáme míchaný vajíčka při každém přebalování, často se pokaká i během kojení, takže co kojení, tak dvě plínky, jednu před / jednu potom (ve špinavé by během kojení nevydržel, vždycky pláče, vadí mu to). Jak jste psaly o tom světle, my máme u postele takovou tlumenou lampičku, kterou někdy nechám svítit, když hrozí, že bude Marcelek brzo vzhůru (kňourá a kroutí se tak půl hodinky před vzbuzením) a někdy ji nechám svíti jen tak, prostě vytuhnu ani nevím jak… a někdy spíme potmě a pak rozsvítím, Marcelkovi před rozsvícením zatáhnu záslonku (nebesa) na postýlce u hlavičky, aby ze světla neměl šok.
Koupeme v kyblíku obden, moc se mu voda nelíbí, vždycky brečí (zatím jsme koupali dvakrát), jinak otíráme tělíčko mokrou žínkou a čistím záhyby speciální hypoalergenní neparfemovanou baby-vodičkou, pak namažeme mlíčkem a mastnějším krémem místa, kde má ještě drobné šupinky, co měl po porodu, už se to ale ztrácí. Taky jsme zkoušeli masáže olejíčkem, to se mu hrozně líbí, vyvaluje na mě ty jeho kukadla a spokojeně si pobrukuje. S opruzeninami ani vyrážkami zatím problémy nemáme, bez problémů snáší různé plenky (zkoušeli jsme Pampers, Huggies, Fixies) i vlhčené ubrousky.
Fakt si svoji novou roli užívám, jsem z Marcelka celá ?hotová?, pořád na něj koukám, mazlíme se, taťka je taky z něho celej mimo… prostě taková rodinná idylka. Stíhám i lehce vařit i dbát o sebe, naštěstí nemáme žádné potíže a M. vydrží 3-4 hodinky spinkat, tak se dá toho spousta udělat a v rámci možností se i v noci přerušovaně vyspat. Necítím se vyčerpaná ani moc utahaná, vůbec nehjsem nervózní a nemám žádné poporodní depky, nebrečím, jsem v pohodě, čekám, jestli ještě nějaké ty stavy přijdou, kdy budu mít pocit, že nestíhám nebo že si nevím rady… zatím dobrý (říkám si dokud toho malého človíčka nic nebolí).
Mějte se zatím moc fajn, přeji všem taky tak pohodový miminka.
Johanka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.02.03 11:15

Ahojte kočky a miminka,

to se nám to konečně pěkně zaplňuje. Ještě, že jsme tu byli s Esterkou a hájily hrad :-))) Chápu, že toho má Sulanek a Johanka „plné zuby“, protože ten návrat z porodnice je věc. Sotva si miminko zvykne na nějaké prostředí, už si má zvykat zase na jiné.

Jak jsem si stěžovala na Adámka, že mi dal bezva dárek k svátku, že jsem se nevyspala, musím se mu omluvit. Omlouvám se Ti Adámku, dnes v noci jsi byl vzorný chlapeček a nechal jsi mamku vyspinkat. Usnul v půl 10 a vzbudil se ve 3!!!! Ve 2 jsem se probudila, protože si šel taťka lehnou a Adámek měl tuhou půlnoc. Když jsem se koukla na hodinky, když se vzbudil, nevěřila jsem svým očím. Přitom ještě přicestoval v postýlce k šprušlinám, tak jsem ho hned vysápla, aby si něco neudělal. Najedl se, to teda trvalo hoďku a čtvrt spolu s přebalováním a převlékáním. Jak spal dlouho, měla jsem prsa tak nalitá, že mu to muselo samo stříkat do pusinky a jak hltal, tak při odříhnutí si ublinknul. Hlasitě, takže jsem to hledala na zádech, ale žádné mokro nebylo. Ale dnes ráno při stlaní jsem to mlíčko objevila. Bylo na stěně za postelí :-)))) Takže Adámek usnul ve čtvrt na 5 a vzbudil se v půl 7. Tak to byla pohoda.

Ještě jak jsem psala k tomu oslovování, říkáme mu taky Maláček. Jednou mamka volala a ptala se, co dělá její malej miláček a vzešlo z toho Maláček. A taky ještě Želví. Protože vždycky tu hlavičku vystrčí z krčku jak želvička.

Tak já musím končit, hlad se ozývá a Adámek má ještě chvilku času, takže jdeme chodit po bytě a koukat na věci.

papa Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.03 18:59

Milá Johanko,
moc gratuluji k Marcelkovi a přeji ji Vám vše nejlepší.
Moc by mě zajímalo , kde můžu najít komentář o Tvém porodu.Díky Zuzka

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 08.02.03 22:35

Ahoj vsechny maminky a miminka,

tak jsem se konecne dostala k tomu, abych taky napsala, a to jsem doma uz od minule soboty. Lukaskovi je dnes uz 9 dni a je to krasne a porad hladove miminko. Kojime kazde 2 h vedne vnoci. Uz pomalu usinam i ve stoje. Obcas se mu podari spat i 3 h, ale za:,–(ne odpoledne, pres noc ani nahodou. Navic se vzdy paradne pokaka i pocura, tak behem kazdeho kojeni vzdy prebalujem a to i 2×. Pres jednorazovou plenku davame i latkovou, protoze jinak musime taky celeho prevlekat, a to Lukasek fakt nesnasi.
Johanka pise, ze Marcelka uz koupe, ja jsem se zatim neodvazila, ale dneska uz ho taky vykoupu. V nemocnici mi rekli nekoupat dva tydny, jen otirat teplou vodou. Pupik uz mu odpadl asi pred 4 dny, tak si myslim, ze uz koupat muzeme. Jsem zvedava, jak se na to ten muj malej cervicek bude tvarit. Dela krasne grimasy, hlavne, kdyz se probouzi, tak se u toho celej kaboni a porad protahuje. Nemuzu se na nej vynadivat. Tatka prijde z prace az vecer kolem 7h, tak si na chvilku vezme a ja muzu jit delat aspon veceri. Jinak pres den stiham docela prat, zehlit i neco poklidit, ale na spanek uz moc casu nezbyva. Budu s tim muset neco udelat.

Taky jsem rikala, ze trosku popisu porod a vubec jak to vsechno tady v Kalifornii probihalo. Tak tady to mame:
Asi od uterka 28.1.od rana jsem mela slabe kontrakce, nepravidelne a odchazela hlenova zatka. Myslela jsem ze jsou to ty poslickove, ale ono to porad pokracovalo a vlastne neprestalo az do stredy do pulnoci. Pak jsem sla spat a najednou „rup“ a uplne jsem citila, jak ve mne neco prasklo a odtekla voda. Tak jsem mazala na toaletu a porad to pokracovalo. Pak zacaly silnejsi kontrakce asi po 10 min a porad zesilovaly a intervaly se zkracovaly. Tak jsem volala na kliniku a ptala se delat. Tady neexistuje, ze se sami seberete a jedete si do nemocnice, musite mit svoleni od porodnika, ktery je na tom tel cisle 24h denne. Ten vam rekne, co delat a jestli uz muzete jet. Taky vas musi predem nahlasit v porodnici, takze o vas uz vedi, ze tam brzy dorazite. No musim rict, ze to telefonovani a vysvetlovani, jak vsechno probiha v dobe, kdy uz jsem mela kontrakce po 5 min (asi 1h rano ) nebylo nic prijemneho. Navic, kdyz zjistil, ze jsem prvorodicka, tak rikal, ze muzu i pockat a jet tak za dve hodiny. Ale klidne i hned, jak se citim. Pry to nebude tak hned. Jenze ty kontrakce silily, tak jsme zavolali manzelova sefa domu, stale nemame vlastni auto. On prijel do 20 min a hned jsme jeli. Do nemocnice jsme prijeli pred 2h rano, tam me sestricka vysetrila a divila se, ze to jde tak rychle. Zavolala doktorku a ta teda zirala, ze jsem uz otevrena na 6,5 cm. Tak jsem sla hned na porodni pokoj. Kontrakce uz byly po 3 min, Lukasek krasne spolupracoval, bylo to videt na te krivce, jak mi monitorovali bricho. Porad mi nabizeli epidural a opet se divili, ze ho nechci. Ale slo to vazne rychle, tak jsem si rikala, ze to zvladnu. Tady si epidural bere skoro kazda rodicka, natoz pak prvorodicka. No a pak v 5h rano jsem mohla zacit tlacit a v 5.45 se Lukasek narodil. Byl to krasny zazitek, jak mi ho polozili jeste teplouckeho na bricho, celej se kroutil a pak spustil. Manzel byl celou dobu se mnou a vse natacel a fotil, Ja mu pri tom drtila druhou ruku :))
Musim rict, ze vsechny sestricky i doktori byli skveli, strasne ohleduplni a naprosto respektovali vsechna moje prani a soukromi. Pokaze jsem mela vlastni sestricku a celou dobu pobytu (2 dny). Nez nekdo vstoupil na muj soukromy pokoj, vzdy zklepal, predstavil se atd. Lukaskovi jsme nahlasili peditra, ktery je tady od nas kousek na klinice. Je to vsak asi 5 mil od Stanford porodnice. On tam musel za nim kazdy den prijet a zkontrolat ho. Rikala jsem, ze ho klidne muze zkontrolovat i pediatr primo v nemocnici, ale jakmile ma vlasniho doktora, tak to zadny jiny delat nesmi. Stejne tak muj porodnik musel prijet do nemocnice za mnou. Pak oba musi podepsat propousteci papir. Nikdo mi nenutil zadny klystyr nebo holeni.
Jinak jidlo bylo bezva, maji normalni menu skoro jak v restauraci, kde si zaskrtnete, co chcete. To mi opravdu vyhovovalo, protoze mam bezlepkovou dietu a zdaleka nemuzu jist vsechno. Na privatnim pokoji je taky postel pro manzela a muze tam normalne prespat zadarmo, to je hrazene pojistovnou (aspon tou moji). Lukasek hned dostal prvni ockovani proti hepatitide B, to teda bylo dost strasny. Sestricka mu natahla nozicku a do stehynka mu vrazila celou jehlu kolmo. Kdyz jsem to videla, tak sem malem brecela za nej. Krev z paticky taky odebirali a vysledky nam prijdou domu do 14 dnu. Tak jsem byla opravdu spokojena a na svuj porod budu rozhodne vzpominat rada.
Jinak prvni tri dny trochu zchodil, ale uz v utery na prvni kontrole u peditra u nas na klinice mel svoji vahu zpatky. Tak vim, ze vsechno jen nevykaka. I kdyz mam pocit, ze pri tom mnozstvi v nem snad nemuze nic zustat.
Tak jsem toho napsala uz spoustu, tesim se na popis od Johanky a Sulanka. Lukasek se uz zacina trosku kroutit, zase budeme krmit.

Papa,
Petrus a Lukasek 9 dni

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 09.02.03 17:10

Ahoj holky,

moc děkujeme za gratulace. Konečně jsem se dostala na internet. Je to hrozný, nic nestíhám, nejradši bych spala, Adámka trápí prdíky i přes kapičky, co jsme dostali od paní doktorky, ale naštěstí pěkně papá, takže taky pěkně tloustne. Porodní váhu měl 3,89, a když jsme šli z porodnice domů, tak měl 3,84. Typuji, že teď má tak něco pěkně přes 4 kg, dokáže za den udělat i 140 g.
Ohledně oblékání na ven, já mu dávám košilku, dupačky, svetřík a kabátek z fleesu, zavinovačku a fusak z kočárku. Myslíte, že je to moc? Taky je vždycky krásně teploučký když přijdeme domů.
Můj porod byl náročný, v pondělí jsem nastoupila do porodnice, už jsem měla kontrakce, ale nic moc, takže mi je ROZHÁNĚLI (což nechápu) kapačkama a injekcema, vypadalo to, že budu rodit dopoledne v úterý císařem, protože byl malý otočený obličejem k mému břichu, a to nemá být. Nakonec jsem začala i přes ty kapačky mít silný kontrakce od 18.00, myslela jsem, že chcípnu, chtělo se mi brečet, na hekárně (ač byla útulná) jsem byla sama, manžel byl pryč, protože co by tam do úterka dělal, no hrůza. Porodní asistentka mě vyšetřovala, konzultovala to s mým doktorem po telefonu, nakonec ve 22.00 řekla, že doktor jede do porodnice, tak jsem šla do sprchy, už jsem ty bolesti nemohla vydržet, navíc jsem byla strašně oblblá těma injekcema a kapačkama, doktor přijel ve 22.15, a rovnou jsem šla na sál, nikdo mi nic neřekl, furt se nevědělo, jestli budu rodit spontánně nebo císařem, Adámek nesestupoval, tak mi píchli vodu. Klystýr mi nedali, epidurál taky ne, na nic nebyl čas. Nakonec jsem volala Zdeňka z mobilu ze stolu, že už budu rodit, chudák, málem byl jak Schumacher, jak se hnal aby to stihnul. Rodila jsem spontánně, doktor ve mně při každé kontrakci malého otáčel, no hrůza. Ale zvládla jsem to rychle (byla jsem pochválena jak pěkně jsem tlačila, uf), ve 22.55 byl Adámek na světě. Zdeněk to stihl, dokonce byl málem při tom, ale já ho vyhnala, bála jsem se, že to nezvádnu a neměla jsem ani klystýr, no on tam nakonec taky nechtěl být, ale byl to hrozný zmatek. Nejhorší mě ale čekalo. I přes nástřih hráze jsem se natrhla až do konečníku (Adámek měl hlavu 37 cm, já jsem dost úzká), takže mě museli šít chirurgové pod narkózou. Celých 14 dní jsem byla na vodové dietě, od včerejška už jím normální nekořeněné měkké jídlo.
Sešitá jsem pěkně, každý den mám hrůzu jak zvládnu velkou potřebu, abych si to třeba nenatrhla znova. Stehy ještě mám, zatím nevypadaly. Holky, jak dlouho jste krvácely? Já zatím krvácím pořád, jen intenzita je tak 1-2 vložky denně.
Budu končit, jsem grogy, Adámek od 5.30 pořádně nespal, usnul až v 16.30 a v 18.00 už jdeme koupat. Někdy mám dojem, že to nemůžu vydržet. Ale hlavně že je šmudla zdravý a hezoučký.
Mějte se moc hezky, jo zapomněla jsem, Kelly má chlapečka a rodila chudák 34 hodin.
PetraK + Adámek, 2. týden

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.02.03 18:24

Ahoj Petro, gratuluju k úžasnému výkonu, že jste to i přes komplikace zvládli.
Prdíky nás trápily první dny taky, nejdřív prý z hladu, když jsme byli na mlezivu, že při sání polykal moc vzduchu jak mu skoro nic neteklo, pak když jsem začala kojit, tak se to zlepšilo. Sice první 3 noci Marcelek řádil, trpěl a kroutil se, tatínek o musel nosit a masírovat, ale dneska už je to ok a spíme už druhou noc bez potíží. Kapičky Sab simplex, co jsme dostali, pomohly, anebo to ustoupilo něčím jiným, těžko říct… Hodně nám pomáhalo měnit polohy, krčit nožičky a pokládat ho jakoby na bříško (na ruku nebo si ho házet přes rameno) a přitom hodně hladit.
K tomu krvácení - krvácela jsem víc asi jen první, max. druhý den, pak už to sláblo, teď doma krvácím a teču jen při kojení, jak se těma hormonama cosi spustí a taky jsem víc tekla vždycky ve stresu, když jsem brečela, jak jsem chodila malýho kojit na „solárko“ kvůli žloutence (viz moje povídání o porodu), byl to fakt žalostnej pohled, navíc to bylo vladtně na JIPce, kde byly přes skleněnou přepážku vidět chudinky miminka v inkubátorech s kapačkama atd. tak to jsem byla vždycky promočená krví durch.

Mám dotaz na všechny zkušené: chtěla bych pomalu začít odstříkavat mlíko, protože Marcelek nevypije při kojení zdaleka všechno a zůstávají mi prsa dost nalitý a bolavý. Ráda bych si udělala nějakou zásobu do mrazáku třeba na období růstového spurtu nebo kdybych náhodou měla někdy pocit, že mlíčko nestačí (abych nejančila) nebo aby mohl někdy krmit sám tatínek a já si mohla odběhnout… a nevím, do čeho se mlíko zamrazuje. Vím, že v mrazáku vydrží až 3 měsíce, jen bych potřebovala vědět, do čeho ho zamrazit - prodávají se v lékárně nějaké speciální sáčky nebo jak to děláte? Poradíte? Je to škoda odstříkávat ve sprše a „vyhazovat“, když se může někdy hodit.
A po jakých dávkách napytlíkovat? Po 100 ml?Díky za rady.
Johanka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.02.03 18:30

Petrusi moc gratuluju, je to zajímavé že jsme rodily ve stejný den (jestli se nepletu psala jsi to v minulém deníčku?), s tím jídlem v porodnici ti závidím, v naší por. vařily neskutečný blafy a ještě k tomu naprosto nevhodný pro kojící matky (příklad večeře: dva krajíce čertsvého chleba a mastný uherák, oběd: těstoviny celý zasypaný moučkovým cukrem a tvaroh - hnus, k snídani paštika májka a rohlíky, vůbec jim nebylo blbý uvařit třeba i zelí s knedlíkem, a jídlo pokaždý studený jak psí čumák, žádná zelenina ani ovoce ani jogurt), takže jsem byla odkázaná na jídlo, co mi nosil manžel.
Zatím se měj, ahoj Johanka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.02.03 18:55

Ahoj Zuzko, asi odpovídám pozdě.. našla sis to určitě sama - „Johanka-porod“ viz normální emiminkovský deníček.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.02.03 19:04

Pro Ivču: ohledně toho kojení a nedostatku mléka - myslím, že je to tím, že jste nekojili (nekojíte) v noci. Když cítíš, že je mlíka nedostatek, měla bys co nejčastěji přikládat mimi k prsu, střídat oba prsy třeba po 10 minutách (stejně jako se to dělá zpočátku v porodnici než se mlíko vytvoří), i když v prsou skoro nic není. Přiložit, nechat dumlat (drážděním se vylučuje oxytocin a ještě něco - nevím co) a pak třeba přikrmit umělou výživou, když už jste na ni najeli a malej by měl hlad a plakal by.
Chválit miminko, jak pěkně spinká „celou noc“, je špatně, pak nastávají problémy skoro u každého s laktací. Já osobně když M. spí už třeba 4 hodiny, jsem celá nesvá a netrpělivá, čekám, až se probudí a odpije mi mlík, protože už mám prsa tak nalitý, že nevím, jak bych si lehla, pro mě jsou optimální ty 3 hoďky. Doporučuje se mimi budit každé 2-3 hodiny na kojení, ať chce nebo nechce, jinak to nejde. Vyspinkat se dýl - třeba 5-6 hodin může vyjímečně dejme tomu jednou za 2-3 dny. Není to moje osobní zkušenost, jsou to poznatky z kurzu a taky doporučení mé zkušené sestry. A taky pij hodně tekutin, 3-4 litry - vodu, kojicí čaj, cokoliv, pořád celý den i v noci mezi kojením pít. Můžeš zkusit taky masáže prsou teplou vodou ve sprše a dráždění rukama (bradavky). Důležité je hlavně být v pohodě, nestresuj se.
Přeji ti ať se vše vrzy srovná!

K těm Huggieskám - M. se mi v porodnici po nich tak osypal na nožičkách a zadečku (dostali jsme po porodu pár Huggiesek - asi 10 ks), tak jsem hned začala používat svoje Pampersky a je všechno ok, asi každý mimi reaguje jinak. Ale s těma lepítkama má Veronika pravdu, taky se mi občas na nožičky přilepí, co naděláme.
Johanka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 10.02.03 09:48

Ahoj Petrus a Lukášku,

moc gratulujeme s Adámkem. Jen obdivuji, žes v 5 mohla začít tlačit a v 5:45 byl Lukášek na světě. Bože, to muselo být šílený. Já tlačila asi 10? minut? No víc ne a i tak jsem toho měla plné zuby.
Jste pašáci.

Papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 10.02.03 09:55

Ahoj Johanko,

ještě jednou gratuluji k Marcelkovi. S tím odstříkáváním a uchováváním mléka. Já mám odsávačku od Aventu a k ní prodávají speciální igelitové pytlíky s uzávěrem, který to neprodyšně zavře. Ty pytlíky se dají koupit i volně, ale ty uzávěry asi ne. Ty byly součástí soupravy. Já jinak neodstříkávám. Prsa mě po kojení nebolí, tak to neřeším. Možná že by to šlo uchovávat v normálních lahvičkách, ale to opravdu nevím. Zkus se zeptat svého pediatra, ten by Ti měl pomoci.

Adámek se budí tak ho jdu vysápnout z postýlky.

papa Veronika a Adámek

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 10.02.03 18:54

Čau Petro,
gratuluju k výkonu, koukám, že jsi to neměla jednoduchý, hlavně, že jste oba zdraví! Jaký to vlastě bylo v Thomayerce, byli tam hodní?
Zajímalo by mě, jestli tu je někdo po císaři, jestli byl taky tak vyžvejklej jako já… Když jsi vezmu, že ještě týden před porodem jsem dobíhala autobu, gruntovala, malovala a já nevím co ještě, tak nechápu… teď jsem tak schopná dát prádlo do pračky nebo nádobí do myčky, vlastně už jsem taky zvládla vytřít, jsem dobrá…
Taky gratulu Petrus k Lukáškovi!
Zatím končím, jednou rukou se špatně píše, má s. na ruce, jinak pláče. čau katy

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 10.02.03 18:56

Jo a ke krvácení, já krvácela docdela málo, teď už tak týden nekrvácím a jsem vlastně 3 a 1/2 týdne po… jenže nevím, jestli to není tím císařem? možná…
 katy

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 10.02.03 20:59

Ahoj holčiny,
tak jsem se nakonec dopracovala k zánětu prsa. Od včerejška od rána mi bylo čpatně, měla jsem pocit, že na mě leze chřipka-bolesti kloubů, zad a hlavy, třesavka a hrozný pocit únavy. Šla jsem si teda lehnout, ale nepomohlo to a k večeru jsem měla teplotu 39 a bylo mi pěkně mizerně. Na pravym prsu se mi objevil červený flek a trochu mě i pobolívalo. Nicméně jsem mohla normálně kojit a ani žádný zatvrdliny jsem na prsu neobjevila. Konzultovala jsem to s porodní asistentkou z Neratovic a bylo mi řečeno si hned vzít paralen - ta teplota je fakt nebezpečná kvůli ztrátě mlíčka a před kojením prso nahřívat, masírovat a po kojení schladit. Teplotu už nemám, ale prso je furt červený, tak uvidíme jak to zvládnem. Mělo by to odeznít během 3 dnů až týdne, jinak bychom museli dát antibiotika. Tak doufám, že to zvládnu za vydatné pomoci manžela, který k malýmu v noci vstával a i přes den se o něj vzorně staral. Nemáte náhodou někdo podobnou zkušenost? Nevíte čim je to způsobený-ten zánět??

Jinak k plenkám, je fakt, že Huggiesky maj super lepítka, nepřilepěj se na tělíčko. Zatim jsme zkoušeli Pampers a Fixies a Huggies a vyhovovali nám všechny. Taky koupeme každý den v kyblíku, Ondrášek to miluje a vždycky se hodně zklidní, protože večer trpí na prdíky a koupání mu pomáhá. Včera se nám dokonce do kyblíku vykakal:-)))
Tak já pádim, za chvíli budu kojit.
Irena + Ondrášek (zítra 3 týdny)

Vložit nový komentář