Veronika a Adámek 9 měsíců - střídačka Sulanek a Verunka

Rodičovství
  • euka2
  • 12.09.03

Ahojky holčiny a dětičky milované, a tradičně mé oblíbené....toto letí. Oslavili jsme 9 měsíců a co nevidět tu máme 1.narozeniny, vánoce... děs běs.

To se nám ochladilo, co? Teď zas abychom špekulovaly, do čeho ty naše pokládky obléknout. Nejdřív jsme se to učily, když se narodily (moje máma by Adámkovi dala 10 vrstev nejradši!!! :-)))), pak zase léto, aby mu přece jen nebylo trošku zima a teď už zase máme to ošklivé počasí. Prozatím dávám Adámkovi bodýčko s dlouhým rukávem, punčocháčky a ještě na to triko, i když jsme doma. Netopí se a je docela kosa. Bačkůrky samozřejmě nesmí chybět. A na ven dostane bundičku z myšákoviny s kapucí a botičky (bačkůrky sundáme :-)))) Už by to chtělo asi nějakou čepici, ale prozatím to řeším kapucí, protože jsem žádnou parádní neviděla.

Tak vám popíšu naše koupání, značně se totiž liší od prvopočátků. Při koupání Adámek zá:,–(ně sedí, o ležení na mé ruce ani vidu ani slechu. To jen když chci umýt hlavu, ale to musím rychle, protože se hned zvedá. A koupeme se DENNĚ!!! To je hlavní rozdíl. Pořád totiž přes den někde hrabe ručičkou v zemi, při capání sahá na auta, je to přece jen kluk!!!!. A jak chodí v bačkůrkách a botičkách…tak mu pěkně smrdí nožičky :-)))))uaaaaaaaaaaah­hhhhhhh. Ve vaně má hračky, ale nejlepší je stejně lahev s olejem do koupele, případně miluje i moje mýdlo s pumpičkou Chilly intima :-))) Chvílí sedí, ale nejradši stojí a tahá za sprchu, pořád se někam sápe a nejradši sápe koupelnový závěs (pořád tam chci dát něco pevného, ale nemám na to čas), takže neustále říkám NENENENE, ale co myslíte? Usměje se a tahá dál, tak zvyšuji hlas. Takže chvíli sedí, chvíli vstává.
Už jsem začala trošku používat mýdlo SEBA MED, ale většinou jen na zadeček. Jen jednou jsem myla vlásky šamponem SEBA MED (měla jsem vzorek), abych ho vyzkoušela. Nádherně voněly, ale myslím že samotná voda doposud stačí. Koupání trvá asi půl hoďky a Adámek ho miluje. Když ho vyndávám, musím přibrat i nějakou hračku, aby to bylo bez křiku. A utírá se také vestoje a natíráme mlékem EXCIPIAL U LIPOLOTIO (předepsala nám ho doktorka když se Adámek narodil a po světýlkování od žloutenky měl kůžičku hrozně vysušenou a tohle je bezva) taky ve stoje. Kde jsou ty doby, že v klidu ležel, nejdřív se natřela zádíčka, pak jsem ho otáčela…dávno tomu.

Už vážně uvažuju o koupi větší autosedačky. Do té, co se dává na přední sedačku se nevejde, ale nikoli do šířky, ale do délky, nožičky už mu pěkně čouhají a má je skrčené. A z toho důvodu se mu v ní asi nelíbí.

Nevím, jestli jsem to už nepsala v nějakém komentáři k minulému deníčku, ale Adámek udělal 1. SAMOSTATNÝ KROK!!!!! Ale opravdu jen 1 a od té doby nic. Táta plánuje trénovaní na tento víkend, tak jsem zvědavá, kam pokročí. Já osobně to tipuji ještě tak na 1 - 2 měsíce chození za ruku.

Pápá zvládáme, prý, ale já to ještě neviděla. Trénujeme jak je Adámek veliký, ale zatím bez úspěchu. Zato ráno v posteli miluje, když si povídáme a já říkám, jak dělají jednotlivá zvířátka…začínáme tradičně pejskem haf, haf,…kočička mňau, mňau, přes vepříka, oslíka, kozičku, ovečku, ptáčky - orel, datel, slony, hady,slepice, kohouty, myši (dělají myš, myš :-))).....a pořád dokola. Usmívá se a asi si myslí, jestli se ta máma nezbláznila.

Ale asi jsem se zbláznila, protože jak jedeme do Tunisu, tak musím koupit letní botičky!!!! Teď na podzim!!!!! Které samozřejmě nemáme. A pochybuji, že v obchodech ještě nějaké budou mít. Takže podle prodavaček jsem se asi zbláznila. Ale zase nějaké v sekáči nechci kupovat, protože si myslím, že i tak malé dítě si tu botičku samo vyšlápne tak nechci, aby si ji kazil po nějakém dítěti. Jsem střelená, co?

Pár vzkazíků:
Karlo, ohledně odstavování jsem napsala myslím začátkem sprna samostatný článek, o kterém se strhla obrovská diskuze, že jsem nezodpovědná a že kojení je to nejlepší…To rozhodně nepopírám, ale rozebírat to tu nebudu. Když tak se na to mrkni a případně mi napiš osobní zprávu.

Esterko, držím pěstičky u zkoušky…obdivuji Tě, že se přinutíš a najdeš si čas. Navíc už to u vás doma jasně vidím…každou chvíli ruce nahoru… a je po soustředění. Myslíme na Tebe s Adámek a držíme pěstičky o 106.

Darino, to je bezva nápad o těch restauracích, ale já bohužel o nich nevím. Leda bychom se scházeli v IKEA :-)))) tam je to 100% bezva. No a teď o tom přemýšlím a opravdu to není špatný nápad, jenže o víkendech je tam zatraceně narváno.

Tak vyčerpala jsem vše, co jsem měla napsáno na lístečku, abych to nezapomněla. Mějte se hezky a hodně zdravíčka jak maminkám, tak i dětičkám přeje

Veronika a Adámek

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.03 22:34

Ahoj,
Johanka měla dotaz v minulém deníčku - ale radši odpovím tady, aby to nezapadlo:
kavárny a restaurace, kam se dá jít s dětmi: je jich žalostně málo. V létě tady byly dvě moje kamarádky s dětmi, které se vdaly do ciziny (Kanada, V.Británie) a říkaly, že v tomto směru je to tady dost šílený. V cizině má prý většina kaváren a restaurací dětský koutek, VŽDY nekuřáckou část a několik židliček pro děti. Tady se většinou kouří všude a židličky spíše nejsou a když už, tak mají jednu, takže pokud se sejdou dvě rodiny s dětmi, tak druhé dítě si už nemá kam sednout.U nás je ještě stále zakořeněné, že by matka s dítětem měla sedět doma. Také máte podobné zkušenosti? Dokonce se mi stalo , když jsem před dvěma lety byla na kávě s tou kamarádkou z Kanady a s dětmi - tehdy jim byl rok a ani moc nezlobily, ale které roční dítě vydržní sedět hodinu na místě - že po nějaké době přišel číšník s účtem a slovy ´přály jste si platit´, tedy jakýsi ´slušný´vyhazov.
Takže v Brně se dá s dětmi jít do Café 99 (Úvoz), je tam nekuřácká část oddělená dvěřmi a pro větší děti tam jsou k dispozici pastelky, omalovánky, knížky a hry. Pak jsou nekuřáci u Fischera (Masarykova), ale pro děti žádné atrakce, to samé v cukrárně Aida (Jakubské nám. - vynikající zmrzlina!), ve špalíčku Jarmark a už Veronikou zmíněná IKEA. Ještě jsem slyšela chválu na Pohádkovou restauraci (Dobrovského ul.), kde je prý klouzačka a dětský koutek. Jinak se skoro všude kouří a o nějaké zábavě pro děti si můžeme nechat jen zdát.
Když jsme byli před časem u manželových příbuzných v Řecku, vzali nás do takového zařízení, kde hlavní částí byl nafukovací hrad se skluzavkou a spoustou hraček pro děti, o které se staraly slečny,a součástí toho podniku byla výborná kavárna. Pracovnice zajistily, že si děti hrály a rodiče mohli v klidu u kávy povykládat, číst nebo pracovat aniž museli stále jedním okem sledovat děti. To bylo super. Škoda, že taková zařízení nefungují i u nás. Ato nemluvím o nakupování! Málokde je dětský koutek ( a teď nemám namysli hypermarkety, ale obchody v centru), aby si maminka mohla v klidu vyzkoušet oblečení nebo boty. A přebalování? V létě to je pohoda, ale v zimě aby člověk šel přes celé město do Mc Donalda nebo do C+A, protože nikde nic není.Nicméně věřím, se postupně všechno bude zlepšovat, jak bude přibývat maminek, které budou vyrážet s ratolestmi do kaváren a na nákupy. Kdyby někdo měl tipy na dobré kavárny a restaurace v Brně i v Praze, budu ráda. Zima se blíží…
Ještě pro Veroniku - myslím si, že na týden klidně můžeš botičky koupit ze sekecu nebo si půjčit, to určitě následky na nožičkách nezanechá. Můžu nabídnout k půjčení modré sandálky vel.19.
Krásný víkend všem,
 Darina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.03 07:59

Ahoj,
Adámek už je velký šikovný kluk, my se taky rádi koupáme, ale posedíme jen chvíli a nožičky nás zatím neunesou, takže doposud vede poloha ležmo. A v té dokáže Klárka pěkně řádit- namazat, dát plínku a obléct, to je někdy boj. Z kosmetiky používáme weledu/je bez chemie/, jako dárek jsme dostali johnsons a po tom nám naskočila vyrážka. Ale nejvíce si užíváme vody v klubu plavání. Klárce se to moc líbí. Zatím se učíme manipulaci s dítětem ve vodě, spoustu říkanek, uvidíme až dojde na potápění-brrrrrrrrrr já pod hladinu hrooooooozně nerada!

Verčo, už taky vybíráme větší autosedačku. Tento měsíc vyšel časopis D-test, kde je zrovna testovali. My jsme předběžně rozhodnutí pro Maxi-cosi XP S.P.S., čekáme, až dostanou nové potahy. Nepoužíváte ji někdo?

Teď mě tak naštvali v jednom obchodě: prodavačka na nás spustila, že dovnitř se s kočárkem nesmí, slušnost se tam asi nenosí, tak jsme se vytočili a šli-ke konkurenci.

Po porodu jsem zhubla asi o 5kg, než jsem mívala před těhotenstvím. Byla jsem hodně hubená, teď se to upravilo na 57kg a jsem spokojená .

Holkýýýýýýýýýý, ten sraz je bezva nápad, škoda jen, že bydlíme tak daleko, musíte pak informovat. Prozatím nám nezbude než vás okukovat ve fotogalerii- no, jste tam všichni úúžasní.

Šulánku, až se vrátíte z návštěvy, mohla by si mi napsat, jak probíhá cestování s Verunkou- tipuji to na takových 300km, zajímalo by mě jak to prcek zvládá, jesli to prospí, nebo si vydrží hrát, jak často zastavujete, no prostě jestli to zvládáte v pohodě.

Dnes se chystáme mimo jiné do Ikea, už se těším do hraček, prý mají spoustu novinek, musím se inspirovat- Vánoce se blíží!

Užívejte si víkend a nezmrzněte!
Tina+Klárka/8.měs./

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.09.03 10:50

Ahojte všichni od Veroniky a Adámka!
To je ale zima,co?Brrrrrrr.Já zimu nerada,uvidíme,co na to naše Klárka.Babička jí koupila podzimní bundičku,je červená,s proužky na kapuci a na rukávech.Móóć hezká,a taky móóóc drahá.Pouhých 830 Kč,no nekupte to.Já bych ji nekoupila,ale když měla Klárinka v srpnu svátek,tak se babi rozšoupla.Takže podzimní oblečky už neřešíme,my je máme.Ale dalo to práci,něco v našem malém městečku sehnat.Prý tyhle věci berou jen na jaře:o((((.Holky pražandy,buďte rády,že všechno seženete v pohodě,a taky máte slevy.Tohle slovo prostě naši obchodníci neznají.

Verunko,Adámek je prostě šikula,on už chodí za ručičku?My to trénujeme,ale Klarikovi se líbí,když může lézt,všude se staví,ale chodit,to né.

Zítra jedem do IKEI,máme to nejblíž do Brna.Už se moc těším,na chvilku si odpočinu od naší dračice,nakoupíme nějaké hezké věci,posedíme v místní restauraci a hlavně budeme s manžílkem sami!!!No,řek­něte,jestli to někdy není fajn,odložit dítě na odpoledne k rodičům?Doufám,že to nezní tak,že se chci Klárky zbavit,jsem moc ráda,že ji máme,ale nemusí mi pořád viset na noze,že jo.

Na ten pochod jsme nakonec nevyrazili,je doslova hnusné počasí a navíc tatík zase přesčasuje:o(((((­.No,snad se počasí odpoledne umoudří,ať aspoň mrknem na trhy.

Mějte se fajn,ahoj Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.03 11:20

Ahoj holky a dětičky,
Tomáš jel s Honzíkem pro naší milovanou Janičku. Přiveze ji na oběd a pak snad s ní a s dětmi vyrazí do ZOO (vlastně bude mít děti 3, tomu nejstaršímu bude příští týden 55 let :))
Jestli mě tady najde, jak plkám u netu a neučím se, tak mám průšvih. Ale už jsem to nemohla vydržet. Po delší době jsem mrkla na fotky. Jste tam všichni naprosto úžasní a velcí fešáci a fešandy. Já tam moc často mrkat nemůžu, neb bych zřejmě definitivně zruinovala rodinný rozpočet. Hele, kolik tak měsíčně platíte za telefon?
Ivčo, je super, že vám ta dovolená vyšla pěkně. My už jsem to vzdali. Taky proto, že se ta moje kamarádka na Menorce rozešla s chlápkem, kterému patřil ten skvělý domeček. Tomáš mě teď teda trochu vyděsil, když mi sdělil, že až mu přijdou prachy (prodal svůj podíl na domu u centru Prahy), tak si prý vezme měsíc!!! neplaceného volna. Málem jsem omdlela a vyhrkla na něj, že to je děs, že mi tu bude měsíc ?smrdět?. No nasmáli jsem se. Šimůnkovi přejeme další faldíčky, i když podle fotek je to super krásný kluk. Ale maminka jistě nejlíp ví, co je mu třeba, že?
S restauracemi a dětmi je to fakt děsivý. Nakonec MacDonald je snad jediný přijatelný. Občas jsme narazili na pizzerii s dětským koutkem, ale klasické restaurace a kavárny jsou fakt mimo. Mě v létě vyhodili v plzeňský ZOO z obchodu kvůli kočárku! Ikea je v tomhle výborná. Byli jsme tam včera pře obědem, ale bylo tam narváno jak o víkendu, což bývá většinou ?smrt?. Koupila jsem, co jsem chtěla, strčila Honzu na chvíli mezi hračky a metelili jsem rychle pryč. Ale věci tam teď mají naprosto fantastické, jen kdyby bylo za co je kupovat.
Docela mě deptáte s tím, že už všechny vaše dětičky mají botičky. Budu to muset napravit po těch zatracených zkouškách.
Jinak my jsme stále domácnost plná úrazů, hlavně bohužel Kájík. Zrovna ve středu jsem si stěžovala před manželovou dcerou, že je to děsivý, když je doma tolik Honzíkových hraček, které jsou logicky pro Kájíka nebezpečné. Tomáš mi oponoval, že prý je to dobře, protože má mladší dítě víc podnětů. No tak si Kája ve čtvrtek vrazil dřevěný šíp do patra. Fakt děs, jeden konec píchnutý v koberci, druhý v pusince. Naštěstí to byl jen škrábanec, ale když jsem ho zdvihala, představovala jsem si nějakou děsivou díru z krku do mozku. A včera večer přilezl do kuchyně a chytil se za otevřená dvířka od trouby, já držela pekáč a jediné, co jsem udělala bylo, že jsem zařvala a odkopla ho nohou. Zase jsem viděla ručičku rozškavřenou na cucky, ale měl to jen růžové. Tak jsme ledovali, oplachovali a pak půl hodiny seděli spolu na zemi a hráli si s kostkami ledu v misce s vodou. Nechal se docela nachytat a moc se mu tahle léčebná procedura líbila. Natřeli jsme to panthenolem a šli raději spát.
Tenhle rok je fakt nějak prokletý. Já jsem snad za posledních 10 let nebyla tolik nemocná jako od té doby, co se Kájík narodil.
Srazík v Průhonicích vám závidím. My nebudeme zrovna v Praze, ach jo. Tak si to aspoň vy ostatní hezky užijte.
Prstový kartáček máme ještě po Honzíkovi, ale nějak jsme ho zatím nepoužívali. Po vašich komentářích a taky potom, co Kájíkovi minulý týdne narostly už i dvojky dole, jsem ho tedy vyvařila a už pucujeme. Moc se mu to líbí.
Katy, prosím Tě nemohla bys zopakovat recept na chleba. Chtěla bych to zkusit. Vloni touhle dobou jsi ho tady psala pro Johanku a mě se to nechce hledat. Předem díky.
Všem krásný víkend, i když venku to není zrovna babí léto.
Pa pa Esterka a spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.03 12:01

Ahoj slepičky s kuřátkama : - ))) !
Mojánka jsem uložila ke spánku, na ksichtík plácla vypínací masku (manžel mě hodlá vyvést večer do restaurace, tak abych trošku vypadala ? jo, ať žijou modelky, co? ? čekám, kdy se do nás zas někdo obuje hi hi) a hurá na netík (hora prádla se na mě tady výhružné tváří ? ať si!)! To je zas příspěvečků (minulý deníček + ten dnešní) ? asi nestihnu na vše konkrétně reagovat neb musím ještě jít tvořit oběd (takže neberte si to osobně, pokud na někoho zapomenu : - )) ).
Verčo Pravdová-Čejková (ať žijou golfisti!) gratuluju k zakoupení zájezdu a přeji vám úspěšný let a pobyt. Já měla opalovák jen 12, ale značku neporadím. Kšiltovku jsem Mojánkovi snažně dávala, ale vydržela mu na hlavě vždy tak 2 vteřiny (do jeho strhnutí), takže jsem to nakonec vzdala? Schovávala jsem ho pod slunečníkem nebo pod stromama. Jinak souhlasím s Veroničiným seznámkem. Jo, a Mojánek byl taky nahatej. Spolehlivě kaká ráno po snídani a odpolko po svačince, takže tyhle momenty jsem měla vychytaný, abych nemusela sbírat ?okurečky? (jak to nazývá náš tatínek) po pláži : - ))) ! Rovněž gratulace k novému kombíčku. I když já se přiznám, že při dnešním provozu jsem vděčná za své malé autíčko, protože parkovat v přecpaných ulicích s velkým autem je moje noční můra. Když jedu náhodou někam naším rodinným vozem, tak musím parkovat jedině na parkovištích typu Makro, Tesco a to ještě v těch opuštěných řadách (nalevo, napravo nic) : - ))).
Petro a Ireno, zdravím Kelly, ať je Matyášek co nejdřív v pořádku!
My máme naštěstí jen aftíky, pan doktor mi řekl, že si to Mojánek přenesl i na ručičky, jak si je pořád oslintává. Matlám mu na to jodovou tinkturu (pan doktor prohlásil, že ho to bude pálit jako čert a asi bude plakat. Mojánek teda rozhodně nepláče, naopak si pomlaskává, když mu to na ten jazyk naplácám ? no, snad z něj nebude nějakej toxík : - ( ! ). Papá už líp, tak jsem hned klidnější. Aktuální váhy a míry: 9,47 kg a 75 cm! To jsme dlouháni, co? Příští týden píchanec-trojkombinace ? to se netěšííím!!!
Téma ? váha. Já si nestěžuju. Před otěhotněním 50 kg, po porodu 49, teď kolem 50-52 (podle toho, jak si zrovna dopřávám). A stejně jako u všech ? to bříško by potřebovalo trochu zpevnit ? ale kdyby to tak někdo odcvičil za mě : - ))).
Johanko, ty sladkožroute ? na tebe teda nemám a to mi furt manžel říká, že se něčím cpu chi chi! Přesnídávky taky přihřívám, Mojánek tu ledárnu nechce. Mám je vyráběné vlastní rukou, tak je radši skladuju v lednici. A čaj studenej nechce, takže taky strkám do mikrovlnky a dávám aspoň vlažný.
Závidím vám, že máte blízko do Ikey. Je to taky můj oblíbený obchůdek. Ale zase na druhou stranu ? štěstí pro naše kontíčko, že to mám z ruky? Ono na utrácení se dá sehnat i daleko obyčejnější obchod. Zjistila jsem, že Mojánek ze všeho vyrostl a mám na něj jen asi tři trika s dlouhým rukávem. Tak jsem vyrazila do Tesca, koupila troje body, punčocháčky, teplou mikinku, dvoje ponožtičky a u pokladny se hroutila při ceně 983,–- Kč! Fakt strašný?
Hooolky, já bych tak srazovala!!! Jenže jsem z toho Hradce. Už jsem zkoušela na manžela, jestli si neuděláme nějaký rodinný výlet do Průhonic? Ale nějak se mu nechce. I kdybychom vyrazili, tak by si v Praze šel zařizovat svoje věci. Že bych ho dostala do babince, to teda nehrozí (pokud manžel Petry dorazí až na místo, má můj obdiv). Já se autem sice nebojím, ale jak už jsem psala, mám krátký pás na předním sedadle, takže ta autosedačka je taková ukotvená-neukotvená. Přes Hradec si troufnu, za město už ne. A velkým autem teda sama nejedu! Jo, manžel mě pobavil, když pravil: Tak jeď sama, ne? Musela jsem mu vysvětlit, že při tom srazíku jde asi hlavně o děti, že já vás asi zas tak nezajímám? Ach ty chlapi.
Ještě k čištění zoubků. My máme jen dva spodní a pan doktor mi řekl, že mám začít čistit. Prý nám to asi moc nepůjde, ale jde hlavně o to, aby Mojánek spolykal pastu. ??? Tak nevím. Dneska jsme s tím začali (koupila jsem v lékárně dětský kartáček za 19 Kč-vypadá i za tu cenu moc dobře a pastu Elmex od prvních dětských zoubků do 6 let) a moc se mu to líbilo, jak ho šimrám po dásničkách a chechtal se u toho. Snad mu to vydrží a nebude se cukat : - ))-
Mojánek se naučil dělat tik-tak na hodinky a hodiny všeho druhu, takže všude, kde je zahlídne (lékárna, čekárna u doktora, obchod), začne ?tiktat? jako o život ? je to sranda.
Holky, viděly jste v televizi, jak pes zakousl to jedenapůl roční dítě? Manžel měl husí kůži, já skoro brečela. Hrozně nás to vzalo, zvlášť proto, že manžel má u rodičů taky psa (sibiřskou lajku, což je docela velký a statný pes) a Mojánka necháváme v jeho blízkosti s ledovým klidem. Vůbec si nedovedu představit, že by na něj najednou zaútočil?
Jo, ještě bych měla jedno témátko k diskusi: máte nějaké svobodné bezdětné kamarádky, které vám sem tam vyčtou, že už na ně nemáte tolik času jako dřív : - ((( ??? Já jsem někdy ráda, že lezu a musím poslouchat řeči, že s nima nezajdu na kafe a tak. Zrovna včera mi jedna kámoška poslala SMS, že se straním kolektivu (mám tři kámošky, které mají všechny přítele, ale jezděj si na dovolenou bez nich, občas si naplánují nějaký víkend bez nich, i když s těma klukama bydlej?)-fakt mě to celý večer mrzelo. Copak mám to srdce nechat manželovi, který po práci jede makat na stavbu, malýho na krku a jet s nima někde trajdat??? Dyť bych stejně pořád myslela na to, co doma?a nic bych z toho neměla.
Jinak obdivuju ty z vás, který choděj spát třeba kolem 21-22. Kdy žehlíte, vaříte blivajzky, uklízíte??? Já jsem asi nějaká neschopná, protože nic z toho moc přes den nestíhám, neboť hlídám to naše torpédo, aby se někde nepřizabilo, případně s ním chodím po procházkách, abych ho zabavila? Pak třeba do jedný do rána drhnu koupelnu (je fakt, že kamarádky mi říkaj, že jsem uklízecí cvok : - ))) ) ? ať žijou naleštěný baterie a strhaný matky!!!
Všem dítkám gratulujeme k novým dovednostem a novým zoubkům!!!
A teď už opravdu končím, neboť manžel je na cestě ze stavbičky a já nestojím u plotničky!!!
Pá pá rošťákům a ahoj maminám posílají
Ivča a Mojánek (zlatíčko moje-ještě spinká)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.03 12:03

Já to tušila, že to tam bude… A je to tam… „Přečíst zbytek komentáře“…

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.09.03 13:18

Ahoj Ivčo,
já o kamarádky přišla hned po narození Honzíka. Je to dost trapný, ale jediný, koho znám a s kým se „bavím“ jste vy.
Já nejsem původem z Prahy, takže moje kamarádky se tady rekrutovaly z řad kolegyň z práce a spolubydlících z ubytovny, popř. bývalé spolužačky, které jsou taky v Praze. Ale všechny jsou buď bezdětné, nebo naopak s dětmi dvacetiletými. Jedna mi dokonce jednou zakázala u ní doma nakrmit Honzu babánem, že by jí to upatlal. Ostatní návštěvy u nás komentovaly naši situaci stylem - nejlepší antikoncepece. Tomáš pokaždém takovém výroku vyhrožuje, že takové lidi k nám už prostě nepustí, že jeho děti a vůbec celou jeho rodinu nebude nějaká kr… urážet. A chodit „ven“ odmítám, když kojím mimčo, které se co chvíli vzbudí. Prostě nebudu svoje děti stresovat. Jedna kamarádka mi vyčetla, že i když k nám zajde, tak buď koupu, ukládám nebo odbíhám kojit. Jiná byla náramně dotčená, že se moje roční dítě neumí samo zabavit v pokojíčku. Já o takové kecy a tím pádem ani o takové lidi nestojím. Občas, když se sejdou všechny chmury, tak je mi z toho smutno. Nikdy jsem nechápal lidi, kteří visí s virtulálním kamarády na chatu. Od doby, kdy jsem se poprvé odvážila vecpat se k Monáčkovi, je mi vlastně skvěle. Nemusím se pořád nikomu omlouvat za to, že bohužel nemám historky typu:co bylo na poslední pařbě, kdy, kdo a s kým, kam příště, co a kde mají atd. I když jsem každá jiná a věci děláme po svém, tak se tady cítím nejlíp. Moje segra je bodrouš a dokáže si najít kamarády téměř okamžitě a kdekoli, já to nedokážu. Začala jsem kdysi s Honzíkem chodit do mateřského centra v naději, že tam mi to půjde snáz. Půl roku jsem byla jediná matka v herně plné dětí a ostatní maminky vedla pily kafčo a klábosily. Nedokázala jsem se zvednout, jít tam a říct - ahoj …
Tak papa (opuštěná) Esterka a spol.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.09.03 13:35

Zapomněla jsem se vám pochlubit pekným začátkem dne. Vysypalo se mi kafe, tak jdu hledat lopatku a smetáček, ale kde nic tu nic. Okamžitě jsem udeřila na Tomáše, že to jistě vyhodil spolu s odpadkama. Popsal mi, do kterého kontejneru to hodil a já vyrazila. Vysela jsem tam jak brouk pytlík, ale nenašla. Tomáš s HOnzíkem mě povzbuzovali z okna. Darebáci! Potom vyrzil Tomáš, ten už byl fikanější a vzal si sebou nějaké prkno. A uspěl! To jsme ale rodina,co? Ivča leští baterie, my se hrabeme v popelnicích.
Ještě další záblesky:
Ivčo, afty jsou děs, já na to trpím od mala a vážně to bývá děsivé. Moc na to přes obrazovku Mojánkovi foukám, ať to brzy zmizí. Ivčo, proč na srazík nezkusíš dorazit vlakem? Pak by Tě třeba do Průhonic mohla hodit jiná z účastnic, ne? Tu Tvojí dvěstěšestku Ti moooc závidím, i když má krátké pásy. My to máme v rodině s auty trochu obráceně. Já jezdím kombajnem (kombík) a manžel má dvěstěpětku. Je to paradox, ale já s ní prostě nezaparkuju nikdy na první pokus.
Sulánku, gratuluji dodatečně k umístění ve fotosoutěži. Verunka je krásná ale na všech fotkách. Super je čágo ve vaně, maminčina kancelář a noční tanečnice. Jaká je ta výhra?
Verčo, ať se vám u moře moc líbí. Kdy vlastně letíte, nějak jsem to přehlídla? V případě nouze bych ty sandálky koupila v bazaru, na tu chvilku by to snad nevadilo. Kousek od Jasný je veliký bazar dětských věcí Dráček a tam mají věci (i botičky) v nesrovnatelně lepším stavu než v klasickém sekáči. Nějaký menší bazárek je v zadním vchodu u vaší paní doktorky, ale tam jsem nikdy nebyla, tak přesně nevím, na co tam člověk narazí.
Samozřejmě jsem zapomněla na tisíc věcí, tak se omlouvám. Až mi něco bleskne v hlavě, tak se vyjádřím zase k věcem týden strým, ach jo. Jestli to takhle bude i u zkoušek .....
Tak pa pa Esterka a spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.03 21:48

Ahoj, teda vy jste se pěkně v novém deníčku rozjely! Je co číst, to je dobře.
Esterko, ty zase perlíš jako vždycky, vy jste rodinka:)) ta smůla na nehody a úrazy… a vůbec, zase jsem se nasmála.
S tou „opuštěností“ a tvými pocity mi to připomíná moje stavy, který někdy mívám… od doby co jsem byla těhotná - taky se mi odcizují (nebo už odcizily) kámošky a kolegyně bezdětné nebo s odrostlýma dětma… řekla bych, že převažují takové ty „třicítky“, co se nehodlají vdávat ani mít zatím rodinu, že je SPOUSTA času, jsou od rána do večera v práci, jezdí po různých akcích, žijou hodně společensky a mají úplně jiný starosti kam vyrazit, kdo kde s kým jak (jako já před pár lety:)) atd. Nedávno ke mě jedna bývalá kolegyně zavítala na návštěvu (typická „single“ 32 let), vysmátá, nový auto, upravená jako vždycky, pěkný ohoz… přijela neohlášeně, já vylezla ve vytahaném triku s dítětem v náručí a bylo mi různě… ne, neměnila bych s ní v žádném případě, jen mi to přišlo takový divný, rozpačitý, nebylo moc o čem mluvit, na ní bylo vidět, jak jí vadí, že si s ní nedám skleničku, že pořád odbíhám k Marcelkovi, který si logicky sám hrát celý odpoledne nebude. Nakonec jsem byla ráda, že vypadla, vzala jsem kočár a jela se do parku odreagovat.

U nás nic nového není, zoubky žádné, dovednosti nové taky žádné, občas se povede pá pá pá, botičky nepotřebujeme a dlouho potřebovat nebudeme, M.je pořád ještě nesměle plazící se mimi (a pořád jen kousek, daleko neuteče, spíše se odkoulí válením), vstávání nehrozí, sezení trénuje (a zvedání do sedu).
Autosedačka nám taky začíná být malá (krátká), myslím, že je pro Marcelka už hodně nepohodlná, po cca půl hodině jízdy začíná být celý nesvůj, je to na houby poloha pro děťátko, co je zvyklý na pohyb a prostor, po nových jsem ještě nekoukala, ale asi to bude zase Maxi Cosi.
Veroniko, já Marcelkovi myju hlavu vsedě, splachuju normálně sprchou, trochu mu předkloním hlavičku, podržím ruku na čele jako by přes oči, voda steče dolů a nedostane se mu do očiček a když trochu, vůbec mu to nevadí, směje se tomu.
Koupeme denně taky, cca od 3 měsíců, M.je na to zvyklý a myslím, že by bez koupání špatně spal, je to takový rituál a zábava, hlavně s tatínkem.
Tak se mějte hezky, budu 2-3dny mimo internet, jedeme k rodičům a na takové ty stresující rodinné návštěvy po dlouhé době.
Ahoj, Johanka a Marcel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.03 21:55

Esterko, jen k poplatkům za telefon:)) - my jsme po přestěhování nezavedli vůbec pevnou linku, rozhodli jsme se necpat už Telecomu prachy, byly to šílený pálky to připojování přes klasickej modem a vůbec… každý má mobil, tak je pevná linka na prd.
Máme (bacha, reklama!) GPRS Data Nonstop od Eurotelu, platíme 1000 Kč měsíčně stabilně a jsme 24 h neomezeně na netu a neplatí se za přenesená data, to mi připadá super… nemusí se člověk hlídat, jak dlouho je připojenej a kolik je hodin (špička/mimo špičku je to fuk), předtím v bytě jsme za připoj.přes modem platili kolem 1500-2000 Kč/měsíčně a to jsme se hoooodně omezovali ve všední dny! Jsme s tím Eurotelem spokojení, nemají žádné výpadky, vše funguje.. a hlavně máme možnost se připojit odkudkoli, když vezmeme počítač s sebou. Čau Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.03 22:38

Ahoj Johanko,
doufám, že jsi našla tipy na kavárničky v Brně. Já mám na kmarádky docela štěstí, protože skoro všechny „třicítky“ jsme otěhotněly během jednoho roku a máme děti v rozmezí několika měsíců a těch několik, co děti nemá je úplně v pohodě. Naopak - když někam společně vyrazíme, pomáhají se mi starat o děti a tak si vždycky výlet nebo kafíčko super užiju.
Kdybys chtěla - myslím, že všechny ostatní od Veroniky jsou z Prahy - můžeme se někdy sejít v Brně. Fakt je ten, že s se single kámoškama není moc o čem pokecat, protože je ty naše „dětský starosti“ vůbec nezajímají a dokud ony samy nebudou mít dítě, tak se nikdy nedokáží vžít do naší situace. Měj se hezky, Darina

Indianka
Povídálka 19 příspěvků 14.09.03 17:17

Ahoj holky,

mám teď chviličku. Zjistila jsem, že jsem tu nebyla snad měsíc, naposledy někdy po dovolený. !!!Nevíte někdo, jak to udělat, aby dětičky v noci spali?
Danečkovi bude 23. září 7 měsíců a spát se mu prostě nechce. Přes den spí tak 3×, ale dohromady tak hodinku a v noci se budí snad každou hodinu. Dokonce jsem i přestala kojit a dávám mu na noc kašičky¨, ale nějak to nepomáhá.
Jak se pozná hyperaktivní dítě??? Pediatr říká, že mám šikovnýho kluka, ale já nevím. Už měsíc leze, sedí bez opory a 14 dní už stojí s oporou. Dokonce se sám stoupne, když se má čeho chytit. Stojí v postýlce a tak. Dělá sám krůčky, když ho držím za ručičky. Přes den je to fakt nezmar, ale je s ním legrace. Už umí paci-paci. Od 7. července do 7.srpna mu vyrostlo 7 zubů 20. srpna 8. zoubek. Dneska už je má obrovský a pěkně kouše.
Budu ráda, když mi někdo poradíte, jak to udělat, aby v noci alespoň chvíli spal v kuse.
Jinak jsme se přihlásili na plavání kojenců v Liberci, tak se moc těším, protože Daneček má vodu moc rád.
Nemám moc času, příště to snad bude lepší a budu si moct i v klidu přečíst všechny vaše komentáře. Zatím všechny zdravím a dětičky ať rostou.
Jo a ještě jsem zapomněla, už máme za sebou neštovice, dostal je přesně na půl roce. No fakt blázinec.

Tak pa
Indianka a Daniel 6,5 měsíce

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.09.03 20:47

Ahoj holky!
Tak jsem pročetla vaše komentáříky a i přes to, že tady na mě číhají domácí práce, neudržím se?
Verčo, to mi teda řekni, jak dělá slon : - )))))))))))))))) ?! Já se totiž vždycky u nějakého zvířete zarazím a jsem naprosto bezradná. U myší teda např. pištím (manžel si u toho pohybuje ukazovákem u čela : - ))) ? ), u koníka dělám i-ha ha (strašný!), u hada syčím (to by ještě šlo), u ptáčků dělám pípíp, ale třeba tučňáci mě teda dostali ?? : - (((. Myslím si, že kdyby stál občas někdo za dveřma a poslouchal, je to na svěrací kazajku (ale co bychom neudělali pro duševní rozvoj našeho bezpochyby geniálního potomka, že?).
Půlhodinové koupání je u nás už dávno nereálná věc, protože Mojánek se staví po celou dobu očisty, neustále mu to někam prokluzuje, rovněž tahá za sprchu a radostně shazuje do vany všechno, co je po ruce, případně mě tím ostřeluje. Takže u nás je průběh následovný: namočit, položit na předloktí, třikrát-čtyřikrát potrénovat signálek á-šup (aby nás nehubovali na plavání, že Mojánek špatně zadržuje dech), potom rychle umýt zepředu, zezadu, namydlit prdelku, opláchnout prdelku (taky jinak mýdlo ani šampon nepoužívám, tak jsi mě uklidnila), vrazit do ruky hračku (v podobě špuntu od vany) a hurá na souš! Tam svedeme nelítostný boj, kdo s koho-Mojánek má jasnou převahu, ale nakonec za použití mírného násilí (přitlačením toho raráška loktem k přebalováku : - ))) ) vítězím (ale moje uši si užijí své, neboť přemožený Mojánek se hooodně zlobí)!
Jak dostanu na hlavu našeho neposedného dítěte čepici, to jsem teda zvědavá. Zatím všechny pokrývky hlavy letěly do několika vteřin na zem. Asi budeme muset zvolit model se šňůrkama ? to bude kluk fešák!!!
Veru, letní botičky bych neřešila ? bude chodit bosky! Po městě asi trajdat za ruce nebude a všude jinde to snad nevadí, ne? My jsme teda byli po celou dobu dovolené nahatí od hlavy až k patě (teda ? my né, jen Mojánek samozřejmě chi chi J ) a tvrdé kamínky ani beton Mojánkovi nevadili. Jen ta kolínka a chodidla byly někdy k neumytí?

Esterko, my platíme za telefon kolem 4 stovek, máme nějaké volné minuty a někdy je ani nevyčerpáme (já jukám jen na e-mimčo a nějaké stránky o bydlení, manžel zase studuje motoristické stránky ? ale většinou jen o víkendu nebo po nocích, takže to ještě s těma účtama jde), ale je fakt, že pevnou linku máme jen kvůli internetu, jinak žhavíme mobily.
S tou Janičkou to zas máte fajn, no, snad jste to zvládli v pohodě a bez nervů. Reakcí na manželovu měsíční dovolenou jsi mě pobavila. Já totiž furt žehrám, že s námi manžel moc času netráví, ale někdy, když je ?naveženej? doma, tak si říkám, že když jsme s malým sami, máme všechno hezky zorganizované a naplánované. On nám v tom udělá vždycky takovej guláš? A pořád po něm něco uklízím? nebo chce pořád jíst? : - ))).
Hrozně se omlouvám, ale nad tvým líčením Kájíkovým nehod jsem tady doslova úpěla smíchy (ještěže tátu nemáme doma, protože by zas pohyboval tím ukazovákem k čelu : - ))) ). Já si totiž všechno hned konkrétně představuju a vaše domácnost je občas jak ze seriálu Taková normální rodinka. Snad se na mě nebudeš zlobit (kdyby všechno dobře nedopadlo, tak bych se samo nesmála.). Jinak mě mrzí, že se nezúčastníš srazíku. Kdybych se tam přece jen dostala, ráda bych poznala osobu, co jí nad hlavou svítí takovej ten kruh : - ))) ! Moc držím pěstičky, ať zkoušky dobře dopadnou, přeji ti, ať i přes to vzrůšo kolem (které si zpestřujete lezením do popelnic a tak : - ))) ) lezou vědomosti pěkně do hlavičky.
S kámoškama jsi mě uklidnila, tak nějak jsi popsala stav, který prožívám. I já jsem vděčná za e-mimčo, že se tady můžu beztrestně vykecat a nikdo mě nepomlouvá, že se dokážu bavit jen o přebalování a o tom, co už náš malej umí a tak? Mám štěstí aspoň v tom, že mám tři kamarádky s dětmi v Mojánkově věku, takže občas pokecám s nima (např. o tom, jak jim chlap zase doma nepomáhá a tak ? to ty svobodný fakt nechápou!).

O větší autosedačku máme postaráno ? manžel ještě před narozením Mojánka jednu vyhrál v soutěži, kterou měli v práci (značku zjistím). Vypadá docela pěkně, je hezky barevná. A když tak o tom píšete, napadlo mě, že by nebylo od věci ji vytáhnout ze sklepa a možná by v ní už Mojánkovi taky bylo v autě líp než ve ?vajíčku?.

Indianko, zdravíme tě po delší době! Jó ? tak jak se pozná hyperaktivní dítě, to by mě taky zajímalo : - ))). Náš pan doktor taky o Mojánkovi říká, že je šikulka, já jsem někdy zralá na mokrej hadr na hlavu : -)! Zvlášť teď má období, že se bojím ho nechat vteřinu bez dozoru. Se spinkáním jsme měli jednu dobu taky problém, večer špatně usínal a v noci se často budil. Teď se to trochu zlepšilo. Tak ať je u vás taky brzo líp!

A teď už fakt jdu nebo se manžel vrátí a byt najde ve stavu, v jakém ho opustil (rozuměj ? vypadá jako po lehčím bombardování, neboť kam člověk šlápne, tam brkne nebo popojede po hračce).

Dobrou noc vám přeje
Ivča a Mojánek 10 měs. (zlatíčko, dnes usnul už v 19,00 hod.!)

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.09.03 21:05

Prosím, prosím - kde najdu všechny ty vaše krásné fotky??? Je to v Nové fotogalerii? A Miminka nebo Děti? Pátrám marně…
Díky!
Už vás chci všechny zkouknout!
 Ivča

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.09.03 21:19

Ahoj Ivi,
nové fotky našich zlatíček jsou ve speciální sekci úúúúplně dole, pod snažilkama, Cipískem atd., a jmenujeme se: … a kamarádi. Teď si fakt nevzpomenu jestli je to Verunka a Adámek nebo jenom Adámek, každopádně už je tam spousta krásných fotek. Přeju Ti úspěšné pátrání.
Ahoj Katka

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.09.03 21:35

Ahojda holčiny a mrňátka,
zdravím vás všechny po stráááášně dlouhý době. Jsem trochu nezmar, přelouskávám všechny deníčky, občas zařadím aktuální fotku, ale jinak vůůůbec nestíhám reagovat. Takže občas budu poněkud pozadu :o)
K mrkvičce a jablíčku - nestrouhám ji, ale dělám výbornou šťávičku v odšťavňovači. Matyášovi strašně chutná a je schopnej jí vypít třeba 3dl denně. Čajíčku nevypije ani decku…
Dovolený u moře vám docela závidím, já nebyla u moře plných pět let. Ale jednou to určitě dopadne. Na jaře se alespoň na pár dní chystáme lyžovat do Francie, samozřejmě bez Matýska, jestli to ovšem povolí. Jestli se z něho stane „mamánek“, tak ho nebudu týrat.
Jinak jsme udělali spoustu pokroků, už umíme lézt (jako píďalka: na čtyři, na bříško, na čtyři…). Je docela legrační a hlavně strašně rychlej. Párkrát už se mu podařilo se po:,–(it, ale moc to nepřehání. Spíš se snaží u čehokoliv se postavit, takže já během dne vůbec nic neudělám, protože pořád sleduju kde je a co právě dělá. Taky toho přes den moc nenaspí, usne 2× denně na 15 min. Zato pak spinká od osmi do osmi do rána. Což má ovšem taky něco do sebe :o) Aktuální míry neznám, na osmiměsíční prohlídku jdeme zítra. Tak jsem zvědavá. Moc ale asi nepřibírá. Jo a taky máme dva malinký zoubky, jedničky dole. Dokonce se to obešlo bez pláče a bez teplotky, to jsem docela zírala.
Jinak všem dětičkám gratuluju k novým dovednostem, Esterku obdivuju, já bych na to všechno asi nezvládla a už bych byla zavřená v Kosmonosích…
A ještě ses mě Šulánku ptala na Julinku: no je prostě úúúúžasná, v naší galerii je na fotce s Matýskem. Je moc hodňoučká, pláče akorát když má hlad. A v noci spinká, je zdravá, co víc si přát, že?
Musím končit a trochu něco dělat, takže se mějte krásně a já se zase někdy ozvu :o)
Ahojky Katka a Matyáš 8. měs.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.09.03 14:06

Ahojte holčiny a dětičky,

tak jsem se prolouskala příspěvkama a píšu:

Dari, díky za půjčení sandálek, ale do Brna pro ně nejedu :-)))), nějaké se mi podařilo sehnat a i po synovcovi máma nějaké našla, tak ten týden snad přežijeme. Ale i tak děkuji.

IKEA, jak oblíbený to obchod. Já tam o víkendu skákla, ségra chtěla nějakou bednu na hračky. Tak jsem tam koupila úžasný pléd - deku na kočár i do postýlky (jen jednu :-))) za neuvěřitelných179,–Kč!!!! Mají různé barvy: svítivě žlutá, slunečnicová žlutá, červená, svítivě zelená, bílou snad taky a modrou. Koupila jsem ji i 3M synovcovi, tak budou kluci stejní. Doporučuji ji, je opravdu měkká a neštípavá, z mé oblíbené myšákoviny.

Teda Esterko, Ty máš teda věci. Ale souhlas s tím, že radši „odkopnout“ dítě, než ho nechat popálit. Poslouchej, Vaše rodina je kalamitní, opravdu Taková normální rodinka je oproti Vám hadr :-)))))) Úplně jsem se lekla toho dřevěného šípu, Kája je teda pěkný číslo. Jak to všechno zvládáš… 2 děti, k tomu ještě jedno přestárlé dítě, psa myslím mate taky??? škola.....Vůbec to nemáš jednoduché.
Většinu kamarádek - těch opravdových mám v Liberci, tady jen jednu, ale moc se nevídáme, taky toho má dost. A Adámek když ji vidí, tak pláče. A když náhodou přijdeme do práce, tak jsou z něj nadšený. Takže takový problémy, že by k nám chodily nějaké třicítky potřebující si dokázat, jak jsou úspěšné, to nehrozí.
Esterko, nebuď smutná, Tvůj život je daleko pestřejší než těch „kráč“…víte, co nebo vlastně kdo je to „kráča“…to je oblíbený výraz máminý kamarádky a je to složenina z kráva…to můžu napsat a pí.. to už nenapíšu…ale když to spojíte, je to nádherná nadávka, kterou ráda používám.
Kdybys nááááhodou někdy měla čas, můžeme se setkat, bydlím v Modřanech a ségra na Lhotce, takže to máme k sobě blízko. I když vím, že Ty toho volného času opravdu moc nemáš a já mohu jen o víkendech. To jen kdyby sis chtěla poplkat o dětech, chlapech…a tak vůbec o životě.

Holčiny, v sobotu jsem lítala a scháněla kufr, plenky, botičky, ale k tomu se ještě vrátím, takže jsem mimo jiné zavítala i na Smíchov do Carrfouru…asi se to tak nepíše, ale nevím jak…mají tam v I. patře ještě v CF v oddělení oblečení punčocháčky pro děti různé velikosti za 29,90!!!!!! V menších velikostech mají jen žluté a sv.modré. Takže jsem tam patery hned koupila - velikost 74 - 80 a ještě jsou Adámkovi trochu větší. Doporučuji, je to naprosto bombová cena!!!!!

Kartáček na zoubky teda máme, ale Adámek se u toho šklebí, tak mu to není příjemné. Ale zato když já si čistím zuby, hned mi chce sahat do pusy…to mu nevadí, frajerovi :-)))))

To co se stalo té holčičce, to je děsivé…taky jsem to nechápala. Aimy je čistokrevná labradorka, vychovaná, tak snad se nic nestane. Taky jsem z toho byla vyjukaná…a té mamince museli dávat tišící injekce…vůůůů­ůůůůůůůůůůbbbbbbbbbbe­eeecccccccc se nedivím, já bych potřebovala koňskou dávku…jen to nepřilovávat.

Chodím spát kolem 22 hoďky, ale mamka Adámkovi uvaří čerstvé, uklízím jednou za týden, tj. vytírám. Jinak jen zametu, máme plovoucí podlahu, ale to musím dělat tak obden, ne-li denně. Prádla na žehlení není zas tak moc, protože když někdy není vyhnutí, tak i Adámkovi to jen složím a nežehlím. Pleny žehlím už jen z jedné strany, abych ušetřila čas. Svým věcí mám na žehlení málo a to stihnu po večerech. Ale někdy taky zalehnu až kolem 23 hoďky, to si nemyslete. O víkendech když jsem sama nebo s Adámkem, tak vypadnu - vypadneme ven a jíme venku. Sobě si odmítám vařit a Adámkovi to udělám během chvíle čerstvé nebo kupované. Takže taky dobrý.

Esterko, letím 20. a Dráčka znám. Kupovala jsem tam jídelní stoličku, už používanou. Ségra tam často nakupuje. Je to bezva mít takhle blízko nějaký dětský obchod. Ještě jeden je v modřanské poliklinice, ale není tak zásobený.

Spaní…Adámek se pořád budí, někdy i 4 - 5 x za noc a to rezignuju a putuje ke mě do postele. Žádné zaručené fígly neznám, čekám, že ho to přejde samo. Zajímavé je, že když je u tatínka, tak spinká podstatně lépe. Nebo že by ho tatínek neslyšel?????

Ivčo, SLON DĚLÁ TRÁRÁÁÁ, přece :-)))) A nemysli si, taky si občas připadám na svěrací kazajku, ale pobavila jsem se skvěle…JAK DĚLÁ TUČŇÁK???? Toho neumím :-)))))) … chápete to? Kdysi nás zajímaly úplně jiné věci a teď tohle, tučňák asi dělá tuč tuč uaaaaaaaaaaaa­aaaaaahhhhhhhhhh :-))))))))))))) Čepice na šňůrky, kategoricky to odmíííííííítttttttttá­áááááááámmmmmmmmm. V tomhle teda Adámek chodit nebude, i kdybych mu tu čepici měla věčně cpát na hlavu. To je přece děsivý. Máma teď vyhrabala po synovcovi - tom starším - kloboučky k moři…no kanýrama to jen hejří.....měl to na hlavě a vypadal jak holka…ale i když se mi to protiví uznávám, že to aspoň trochu kryje krček, tak jeden vezmu, ale fotit ho v tom nebudu. To by nám táta dal!!!!!

Teď krátce k víkendu. Adámek odjel s tatínkem, já poklidila a vydala se s kamarádem na večeři, ale to není podstatné, hlavně jsem se z pátku na sobotu vyspinkala do růůůůůůůůůůůů­ůžoova. A vydala se směr Zličín za pakůpkami…plenky v Tesco…koupila jsou dvoje za 369,–! Asi tak nějak. Skvělá cena pro Huggies a k tomu 2 + 1 zdarma Huggies mokré kapesníčky …a taky okase, tj. výhodný nákup za cca 200,–. K tomu měli ještě nějakou akci, takže jsem si na „kole štěstí“ vytočila hrníček - pítko a čepici jakou mají dětičky v reklamě na plenky…taková skřítkovská zelená…no bombová. Pak jsem si naložila do košíku všechno jídlo pro Adámka, ale bylo toho tooollliiiikkkk, že jsem zase část přesnídávek vrátila zpátky a jedny svačiny budeme dělat čerstvé. Ale botičky tam neměli…u Bati taky ne, ale tam jsem koupila kufr. Skořepinový, protože látkový se nedal zavřít na zámek. Stál jako třetina dovolené, ale zase ho máme napořád. Černý Samsonite na kolečká, takže jakmile ho Adámek viděl, hned se na něj sápal. Dobrá hračka. Pak ještě do LA HALLE, ale letní botičky zase nic. Tak hajdy zpátky na Smíchov (tam jsem koupila ty punčocháčky) a opětovně do LA HALLE. Sehnala jsem - jsou to sice bačkůrky, ale vykukovací, vel.17, je mu to tak akorát, tak to ten týden vydrží. Holky, mají letní botičky, ale za 1600,–!!!!!!!! Tak to je síla. Adámka miluju, ale na týden botičky za 1600,– mu teda nekoupím. Všude bylo tolik lidí…děs běs. Sama jsem si chtěla koupit něco k nové sukni, ale byla jsem tak otrávená těma lidma, že jsem jela domů a tahala nákupy na 3 x. Nicméně vše podstatné již máme. V pátek si Adámka vezme Tomáš, abych se trochu před cestou vyspala a mohla v klidu zabalit, protože to by s Adámkem nešlo a v půl 6 večer máme být na letišti, tak huráááááááááááááá. Počítám, že Adámek mi v letadle usne, ale to je snad jen dobře.

Tak jsem to napsala letem světem, dnes opravdu za korunu drahá, jdu něco dělat.

papa Veronika a Adámek

PS: Omluva za chyby, nečtu to po sobě.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.09.03 14:07

A hele, to už se mi dlouho nestalo…předčíst zbytek komentáře…šikula.

papa V a A

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 15.09.03 20:53

Ahojky,

to bylo dneska ale krásný počasí. Po dlouhé době jsme zase vyndali Ondráškovi ven deku a on se na ní ?pelešil?, teda jeho zajímá hlavně travička. Naškube si jí a pak jí ochutnává. Nenene už jsem dávno vzdala a řekli jsme si s Davidem, že až pozná, že to není nic dobrého, tak s tím přestane sám. A zatím to funguje. Taky se musíme pochlubit, že už jsme hruštička nebo možná i jablíčko, prostě jadýrka máme a na kontrolu s kyčlema už nemusíme, huráááá!

Indianko, co se týká uspávání, tak my ti taky neporadíme. Ondráš teď usíná čím dál tím později. Vždycky je hrozně unavený, ale po jídle se úplně probere a vydrží vzhůru ještě hodinku. Zrovna dneska i včera jsme ho uspávali snad do půl devátý. Dneska ještě k tomu, když už jsem myslela, že spí, tak mi přišlo, že nějak smrdí. Tak jsem mu pro kontrolu šáhla do plíny a co myslíte..? Zabořila jsem se do něčeho teplého a mazlavého, takže jsem rozsvítila, přebalila a bylo po spaní. Ale teď už naštěstí chrupe. Budíme se furt 2× za noc a vstává kolem 5.30-6.00, což jsem vždycky na mrtvici, prostě jsem si nějak nezvykla. No a přes den si schrupne tak na hoďku-dvě, někdy trochu víc.

Esterko, ty máš teda historky, možná by jsi se slušně uživila jako spisovatelkaJ Škoda, že se vám to na ten sraz nehodí, teda psala jsi to ty? Já už jsem občas pěkně zmatená.

Verčo, ty tučňáci mě dostali, od zítřka to začnu Ondráškovi taky předřikávatJ

Dneska jsem také absolvovala přijímací zkoušky na VŠ, obor andragogika (dálkově) a ve středu se dozvím, jak jsem dopadla. No nebylo to nic extra těžkýho, ale pochybnosti stejně jsou. Hold už jsem z toho nějak vypadla, naposled matura v 96, pěkně jsem zlenivěla. Ta škola je soukromá, tak si myslim, že jim půjde hlavně o penízky a budou mít zájem mít co nejvíc studentíků.

Jo, psala dnes Kelly, že už by snad mohli jít ve středu domů, takže to vypadá, že se Matýskovi daří již lépe, huráá.

Končím, jsem ?dead?, ostatně jako každý jiný denJ

Irena + Ondrášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.03 22:02

Nazdárek,
tak my jsme taky začali trénovat zvířátka, k našemu oblíbenému haf, mňau, béé, kokodák, búú, jsme přidali myš, slona i tučňáka…dík za inspiraci…CHI CHI!
Esterko, ráda bych u vás prožila aspoň jeden den, kromě té svatozáře jsi veselá kopa. S kamarádkama jsme na tom asi všichni podobně. Ivčo, to mě teda při koupání čekají pěkné věci, zatím se u počítače jenom směju, ale až začne být Klárka mrštnější…
Se zubním kartáčkem si užíváme, dobrovolně ho nedá z ruky-pusy.
Indianko, my spinkáme celkem dobře, nepočítám-li, že v noci chodím cca 5× dávat dudlíka. To má na mě takovou fintu: v polospánku krátce zakřičí a poslouchá, jestli jdu. Nechá si ho dát do pusinky a spí dál. Ale běda mě, když jí neslyším…to je řev!! Špatně spala, když jí rostl zoubek-asi tři noci plakala a teplotkovala. Nedovedu si představit, co by se dělo, kdyby jí rostly zoubky tak rychle jako vám.
No a Irčo, gratulace k jadýrkám. Nechali na sebe čekat, ale hlavně, že už tam jsou.
Nevím, kdy se zase připojím, tak ti chci Veroniko a Adámku popřát móóóc krásnou dovolenou, mějte se bááááječně!!!!!!!!!!­!!!!

Pádím do hajan. Ahoj. Tina+Klárka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 16.09.03 00:00

Ahoj holky a jistě už spící mrňata,
tak to mám za sebou za jedna mínus. Ten magor mě tam trénoval tři a půl hodiny!!! Zažily jste některá něco takového. Jednou mě nechal nakojit 10 minut na chodbě a jednou jsem kojila během hovoru. Zbytek času jsem se pokoušela Kájíka zásobit hračkami a chovat (dvakrát choval zkoušející). No docela děs. Na konci jsem byla zpocená jak myš. Teď ještě zkouška v ve čtvrtek nebo pátek a další v pondělí nebo úterý. Ale to už je docela v klidu - teda aspoň v to pevně doufám!
Irčo, vítám Tě do řad studujících matek, výborně! Mimochodem z andragogiky musím ještě udělat zápočet, ach jo.
Taková normální rodinka je skutečně náš vele oblíbený seriál a zřejmě i náš vzor, ale pozor my se taky učili od Homolků. A citacemi a dokonce i jmény aktérů se velice často častujeme.
Holky, s tou svatozáří je to nějaký opravdu velice trapný omyl. Vůbec nechápu, jak se mi podařilo ve vás vyvolat takhle ujetý zhodnocení. Zřejmě jsem dobrá manipulátorka. Já se vám asi nikdy nikomu nebudu moci předvést. Jsem totiž víc než světice docela ?socka?. Jednak já jako osoba a druhak všechny věci s naší rodinou spjaté. Tak třeba naše auto je tzv. hnojňák. Každý den s ním manžel totiž jezdí přes pole k lesu, pak do něj s Honzíkem a Kájíkem nanesou několik kamenů, větví a stébel trav. Pak tam odhodí šlupku od banánu, pytlík od svačiny a nějakou tu flašku. Občas tam zapomenou nedojedenou zmrzlinu, nějaké to lízátko atp. Honzík se obutý proběhne po všech sedačkách ? O tom, co tam nadělá pes, ani nemluvím. Já to tak jednou za 14 dnů vzdám a vykydám to nejhorší. Luxovat to a jezdit s tím do myčky odmítám. A manžel dělá, že to nevidí. Je to taková naše prima hra. No a náš byt je obdoba našeho auta. Sice (až na výjimky) každý den luxuju komplet všechno a vytírám tak 2× týdně (nebo dle potřeby), ale vzhledem k absolutnímu nedostatku úložných prostorů (skrývaček), je náš byt takové slušně řečeno ušmudlané skladiště. Jo, Ikea je pro mě místo k postesknutí. Ale až já budu bohatá?! Mimochodem nošení kamenů a klacků do bytu jsem striktně zarazila teprve poměrně nedávno. A tím jsem se stala v očích Tomáše a Honzíka nepřítelem číslo jedna. Logicky moooc pěkně vypadá taky náš kočárek a autosedačka. Tomáš razí myšlenku ? špinaví ale šťastní -a já už ji taky vzala za svou. A abych vás už definitivně šokovala, tak za zmínku stojí i můj kladný vztah k nikotinu, kterému jsem nyní opět podlehla. No to si zas o sobě asi přečtu věci od mých milovaných anonymů, že?
S prádlem je to u nás docela děs. Peru tak 10 až 15 praček týdně, a z toho je na žehlení asi 90%. Ale statečně to nestíhám, takže když to přestane pojímat koš na prádlo, což je vždy, tak to cpu do obřích tašek, které se vrství různě po bytě. Mým opakem je moje segra, která má byt jak z katalogu. Jenže ta má u manžela dole v obchodě skladiště větší než můj obývák a taky půdu (v neposlední řadě taky jinou finanční situaci). To se jí to machruje.
Kájíkovo spaní je docela děs běs. Do hodiny od uložení (cca v osm hodin) je vzhůru poprvé, pak tak ještě 4× než jdu do hajan já (to je kolem půlnoci). No a potom to už nepočítám. Ale šacuju to tak po hodině až dvou. Vstává tak mezi sedmou a osmou. Hele holky, jak často v noci přebalujete?
Verčo, nevíš náhodou jak dělají mravenci? Proti srazíku nic nenamítám, naopak bych byla pro. Ale my minimálně do konce podzimu jsme o víkendech na chalupě. No teď už jistě společně s těma, co dělají myš, myš.
Už radši končím, ať tam nemám ?přečíst zbytek??, stejně to tam asi bude :)
Mějte se a dobrou noc nebo dobré ráno.
Pa pa Esterka a spol.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.09.03 09:01

Ahojky Iren,

no to jsem tak ráda, že nejen mě připadá, že večerní jídlo - u nás kaše - snad obsahuje kofein, protože Adámek po ní vždycky ožije a je to taky tak na hoďku, než odpadne. V posteli nevydrží, takže opět bereme bačkůrky, na pyžamko dáváme župánek a chodíme…jsem z toho taky na mrtvici.

Tak ať už je Matýsek zdravý, chudinka jedna malá…to musí být nervy.

papa Veronika a Adámek

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 16.09.03 09:03

Ahoj holky od Adámka a Verunky,

moooc Vás všechny zdravím a mám na vás, teda spíš na Veroniku nebo Esterku, dotaz. Holky, kde je ten bazar Dráček? Ráda bych se tam jukla, ale nevím, kde to přesně je. V Modřanech znám jako orientační bod polikliniku.

Občas sem juknu (když je trochu čas) a moc Vám všem fandím.

Veroniko, přeju Tobě i Adámkovi hezkou dovolenou.

Díky za odpověď a mějte se hezky.

Pa

Šárka + Šimůnek (11 týdnů)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.09.03 09:14

Ahoj Esterko a holčiny,

zapomněla jsem gratulovat Iren vůbec k odhodlání dělat vejšku. To už bych teď nezvládala. Poslouchej, Esterko, to ten zkoušející je pěkně děsnej. To jsem nikdy nezažila, aby mě někdo dusil tak dlouho. Jsi šikula…ještě u toho kojit, chovat…Tvoji kuráž tak mít…Nicméně tím líčením jsi mě neodradila…svatozář Ti i nadále zůstává. Já být zkošející, tak Ti to prostě dám, jen za statečnost, že k tomu všemu studuješ.

Tak kolik dětiček spinká celou noc???? Verunka Šulánkovic takhle spinkala, jak je na tom teď? Přijde mi to, že ty naše dětičky jsou pěkný nespavky. K Adámkovi vstávám tak 3 - 5 x za noc a pije čaj. Takže minimálně jednou v noci přebaluju. Ségřin klučina 3 měsíční spí celou noc a ségra se diví, že ona nepřebaluje. Někdy se stane, že mu to proteče a pak převlíkáme komplet. To je většinou s pláčem, protože je rozespalý a vůbec neví, co po něm chci.

A jak dělají mravenci…vzhledem k mému myš myš u myší a tuč tuč u tučňáků, tak to bude mrav mrav...... :-))))))))))) uaaaaaaaaahhhhhhhh jak jinak. Ale opravdu to netuším. Hihihihihi.

Jdu něco dělat a odpol pádím za Šulánkem vypůjčit si ohřívačku na dovču. Díky všem za přání k hezké dovolené.

papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.09.03 09:22

Ahoj Šárko,

Dráček je na Lhotce, orientační bod nákupní středisko Jasná. Jéžíš, jak se ta ulice jmenuje? Pšenčíkova ul. Jestli víš, kde se dělají občanky a pasy, tak to je Cílkova. A hned ta další směrem do centra je Pšenčíkova. Pojedeš až skoro na konec a po pravé straně je nízká budova (asi dříve nákupní středisko) je tam i ovoce a zelenina a tak tam je Dráček. Myslím, že přes poledne mají někdy zavřeno, ale přesně netuším.
Tak když pojedeš z Modřan od polikliniky, tak na kulaťáku doprava a pořád nahoru k OBI. Na 1. světelný křižovatce za OBI zase doprava. Hlavní se Ti potom stáčí doleva, tak po hlavní. První odbočka je myslím Cílkova a druhá je Pšenčíkova. To už musíš určo najít.

Tak příjemné nakupování.

papa Veronika a Adámek

PS: Díky za přání k dovče.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 12:12

Ahoj Darino, díky, tvoje příspěvky a tipy jsem četla, byla jsem 2 dny mimo připojení, tak teď jen bleskově posílám pozdrav (anonymous), někdy bychom se sejít mohly, to je pravda, jen se domluvit:) třeba někdy v říjnu, to bude ještě pěkně. Abych byla upřímná, mám teď v září pořád co dělat a co vyřizovat, taky nás čeká ještě několik návštěv příbuzenstva (pozítří přijede tchyně - poporvé od narození M.(!) - má to totiž „šíleně daleko“ (50 km), to je prostě neuvěřitelný… - za celý jeho život ho viděla 3× a to jsme jí ho museli přivézt až pod nos… tak zítra budu dělat velký úklid, ona je totiž takový ten typ, co všude šmejdí a kouká, kde je nějaký prach nebo něco… ale říkám si, jsem obyčejnej člověk, nebudu si na nic hrát a leštit tady kde co.. že se kvůli ní nepos.. ale aspoň povrchní velký úklid teda udělám.
Jak už víš, od října se chystám na pár dnů v týdnu do práce, tak se snažím objezdit si a povyřizovat co se dá, do toho zafixovat pomalu nějaký pravidelný denní režim s krmením, spinkáním atd, aby se tu taťka pak nezbláznil v mé nepřítomnosti… taky mám v plánu se trochu dát po fyzické stránce do kupy - přebrat oblečení, do čeho se vejdu, do čeho ne, zajít si něco udělat s vlasama, na kosmetiku, pedikúru, koupit něco nového na sebe, boty… pořád to odkládám (a ono to dřív ani nešlo, když jsem se od Marcelka nemohla hnout na déle než hodinu a půl až 2 hodiny kvůli neustálému kojení).
Kdyžtak mi pošli prosím tě osobní zprávu tady přes emimino s tvou e-mailovou adresou, ať tady „nerušíme“ ostatní…
Ahoj Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 13:01

Ahoj, tady nepřihlášená Johanka (ta lenost!)Tak jsem pročetla snad všechno důležité… co je u nás nového?
Od neděle máme 2 zoubky dole! Našla jsem je při svačině na benzínce mezi Brnem a Prahou, když jsme jeli k našim, měla jsem obyčejnou lžičku a cinkalo to jak blázen (haha,ty naše matky a tchyně měly pravdu:) s tou lžičkou.. to jo, ale otravovat s tím od 2 měsíců nemusely…
Zoubky se vyklubaly bez větších obtíží, bez teplot, bez brečení, Marcelek teda dost špatně spí už asi 3 týdny nebo měsíc, myslím ale, že to zubama nebude, prostě se zase vše vrátilo do starých kolejí(pamatujete si určitě jak jsem vstávala po hodině pořád celou noc) - takže dneska to vypadá běžně tak, že kolem 19 hodiny usne, pak se vzbudí do hodiny a do půlnoci než jdu spát tak ještě minimálně 4×, někdy jen pochovám, někdy ještě trochu nakojím, když mám pocit, že se málo najedl před spaním (kaše samozřejmě vůůůůbec na nic nepomáhá, zkoušela jsem kdysi asi 3× a nic, tak ji zatím nedávám, podvýživou M.netrpí). No a od půlnoci spí když je dobrá noc tak po 3 hodinách do 7 h ráno (čili kojím 2× a pak ráno) a když je špatná noc, což je skoro denně, tak se budí řevem po hodině, hodině a půl až dvou… jak kdy - někdy dám prso, někdy chovám, někdy jen tiším v postýlce, podle toho, jak manžel jde nebo nejde druhý den do práce, když vstává na ranní, tak dávám prso pořád bez okolků, abych ho nerušila neustálým řevem… v tom je asi ten problém.
„Učit spinkat“ metodou nechat brečet jsem já se svojí povahou a názorama taky už zkoušela, i když jinak než se má (ležela jsem vedle Marcelka v postýlce, případně ho chovala a tišila v náručí, chodila s ním atd.. všechno možný, jen jsem mu prostě nedala prso dřív než po 4-5 hod spánku), drastický to vůbec nebylo, vždycky plakal tak max.10 minut, většinou jen minutu nebo dvě, po 3 dnech to „pochopil“ a začal dobře spát od večera až do 3 h ráno (takže nám ukázal, že hlady to buzení není, vydrží 8 hodin spát v kuse, když chce).
Vydrželo nám to pěkné spaní celý 1 (slovy JEDEN) TÝDEN a pak to začalo znova jako předtím, tak už na to kašlu, nebudu ho trápit a ještě to vydržím nějaký čas (jak ten čas bude ještě dlouhý, ví bůh).
Veroniko, přebaluju v noci minimálně jednou, má po cca 3-4 hod.úplně těžkou plínku jak kdyby tam bylo kamení -chudák by se nemohl ani otočit kdyby nebyl přebalenej (z toho jak je pořád ke mě přicuclej, má asi hodně tekutin). Jak tu Pampersku rozlepuju, je to strašně hlasitý, že se v noci toho vždycky lekne, začne plakat a já musím po přebalování ještě 5 minut uklidňovat a uspávat. Huggiesky tak hlučný při rozlepování nejsou, mám s nima ale špatný zkušenosti, že protékaly (kdysi vel.MINI) a nic lepšího na noc než Pampers si nedovedu představit… tak se přebalování bez pláče asi neobejde.
Je fakt, že když kojím v polospánku, tak to kolikrát zaspím a jsem ráda docela vyspaná, budu to tak asi praktikovat dál. Lepší než pořád úplně vstávat - když nedám prso tak někdy hned usne jak ho pochovám, ale často se úplně probudí, že uspávám třeba půl hodiny(!) a když takhle uspávám třeba 5× za noc, dovedete si představit, jak mi ráno asi je. Na „převýchovu“ kašlu a čekám, že se to nějak časem zlepší samo.
No to jsem se do toho pěkně zamotala.. zkrátka v noci kojím zhruba 3-5× a budíme se cca 10×.
Další novinka - už asi týden chce spát M.pořád na bříšku, v noci ho otáčím aspoň vrškem na bok (od pasu dolů ho nechám rozplesklýho „na žabičku“, tak aby neměl hlavičku zabořenou do deky. Snažím se otáčet na bok nebo na záda, ale nemá to cenu, za půl hodiny je zase ve své poloze.
Nezlobte se, že nereaguju na vaše témata, snad jen ten spánek jsem rozpitvala… musím končit, M.se budí, jdu připravit nějaký obídek.
Ahoj Johanka a Marcel 7 a půl měs.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 13:22

Ireno, ještě jsem ti už dávno zapomněla napsat, abys moc pozdravovala Kelly, ať se brzy její klučík uzdraví, často jsem na Kelly vzpomínala (jak jsme jsme spolu tloustly od prvního trimestru, když jsme byly těhotný:)) Chudák si od porodu už užila problémů dost, tak že přeju hodně štěstíčka, ať už je všechno v pohodě!
Johanka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 16.09.03 13:26

Ahojky Veroniko,

díky moc za rychlou odpověď. Manžílek jezdí do SQUASH ARENY, tak to bude tam někde poblíž. Tak se s ním někdy se Šimůnkem svezeme a pokoukáme po Dráčkovi :-)))

Měj se moc fajn a kašli na ty řeči, co se tady vedly ze začátku, když jsi zase začala psát deníček. Koukala jsem na to jak blázen a nechápu, že někomu stojí za to takhle šťourat do soukromých věcí ostatních.

Pa

Š+Š

Indianka
Povídálka 19 příspěvků 16.09.03 18:47

Ahoj holky a mrňata,

děkuju za povzbuzení, že v tom nejsem sama. Ale tady u nás snad vstávám takhle jediná. Sestra na půlroční prohlídce teď říkala, že to dělá schválně, ať ho zkusím nechat vyřvat. Jenže včera Dáda začal plakat a asi v půl 12. Jenže jeho tatínek přišel zrovna z práce a neměl to srdíčko ho nechat stát v postýlce a řvát, takže skončil u nás. Ale jen na tu chvíli, než zase usnul. :o))) Jinak jsme měli 8,9 kg.
Jo, budu muset nastudovat ty zvířátka, abysme nebyli pozadu.

Pa Indianka a Daneček 6,5 měsíce

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.09.03 23:20

Děkuju za radu ? konečně jsem objevila fotečky!!!!!! Ještěže Mojánek už spinká ? kdyby viděl ty slaďoučký holky, tak by určitě poslintal obrazovku? A kluci jsou taky fešáci (všichni maj tak kouzelný kukadýlka). Že se ty děti ale vyvedly, co??? : - )))))
 Ivča

P.S.: Když jsem viděla ty vaše princezničky, klidně bych si dala na tu holčičku ještě říct: - )))!

P.S.2: Šulánku, vy máte ale botiček!!!!

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.09.03 09:10

Ivčo, já taky, já taky. A co nejdříve, teda tak do roka - dvou, dokud je člověk takhle v záběhu :-))))))

Teda holčiny, ty botičky, co jsem koupila, jsou prostě tak akorát, ale spíš malý. Tak dnes namastím do Dráčku, jestli tam nebudou mít nějaký sekáčový. Mě klepne, no přece tam nepojede v plných botičkách, to by se úplně zapařil!!!!!

papa Veronika a Adámek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.09.03 10:20

CAuky Veroniko,

jestli chces pujcit sandalky sekacovky, mame doma troje, 2× c.18 a myslim ze ty jedny jsou c.19 … jsou hooodne zachovale. Chodime v nich podoma, pristi rok uz budou male … ja je kupovala asi pred pul rokem a myslela si, ze je bude mit na pristi leto, cha-cha … to jsem ale naivka:-))) Kdybych vedela, mohla jsem ti je vcera ukazat …

Papa

Sulanek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.09.03 11:47

Jéééé Šulánku,

to jsi moc hodná. Tak já ještě dneska zkusím skáknout do Dráčku, jestli tam něco neobjevím a pokud ne, tak bych Tě poprosila. No my Tě nemít… museli bychom si Tě vymyslet. Díky díky moc, ozvu se.

Veronika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.09.03 12:08

V poho, klido se muzes pro ne zastavit … mohu to domluvit i s mamou nekdy v prubehu dne at ti da vybrat z tech 3 krasnych modelu pokud by ti to casove nevychazelo az po praci (po me).

Koukam, ze toho dracka budu muset taky nekdy navstivit kdyz tady ma takovou propagaci:-)))

Papa

Sulanek (hrooozne hladovy:-)))

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.09.03 14:11

Čau holčiny,

mám botičkyyyyyyy­yyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!­!!! Huráááááááááá­áááááááá. V sekáči - pro jistotu dvoje, protože oboje jsou č. 19, ale jedny větší a druhé menší. Celkem za 190,–Kč, no to je zadarmo, i kdybych je potom měla vyhodit, protože příští léto už nám opravdu nebudou!!!!! V Modrém pavilonu v Krči.

A navíc jsem spořádala Twixku, protože oběd byl pěkně hnusnej (nějaké hovězí po burgunsku), tak si spravuju chuť. Na sladký jsem otužilááááá chihihihihihihi.

A taky už máme opravenou boudičku od golfek, takže už opravdu nic nebrání, abychom odletěli. Naštěstí mám už Adámka zapsaného v pase, tak tohle taky nemusím řešit. Ještě jsem si chtěla koupit pro sebe nějaké sluneční brýle, ale to už mě nechává klidnou. Hlavní je, že botičky máme, boudičku taky. Už nikde nelítám. Včera jsem si zkoušela plavky z doby hodně před těhotenstvím…já plavky totiž moc nenosím, protože vždycky jsem to hrotila na chatě nahá, nebo u moře jen ve spodním dílu. Teď jak budu věčně lítat s Adámkem, tak by asi nebylo vhodné, aby „ty moje chudinky“ lítaly vzduchem :-)))). Ale pokud tam uvidím byť jen jednu osobu ženského pohlaví nahoře bez a bude na tom ještě hůře jak já, jdu do toho a svlékám se také. Mě to hned škrtí, když jdu z vody je to mokrýýýýýýý…takže vidíte, že já a stydlivost nejsme kamarádky.

Tak jdu zase něco porobiť…

papa Veronika a Adámek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.09.03 14:52

Cauky Veroniko,

Jak uz jsem ti psala do SMS, nejsi zaden minimalista, resim to ale uuuplne stejne, pokud nakupuju neco v sekaci a libi se mi i nekolik kusu, koupim a rikam si, ze kdyz se to i nevynosi, neva, za ty prachy mi to lito nebude. Ovsem boticky za 500 ci 800 ci i vice by mi bylo moooc lito nenosit … to bych je snad obouvala i na spani:-)))

Ja dneska nemela uvareny obed a tak jsem se odbyla pouze houstickou se syrem, ale pribalila jsem si taky fidorku s bilou cokoladkou a kokosove trubicky … tak jsem je tam poslala za tou houstickou, at ji neni smutno:-))) MNAM!

Koukam, ze jste plne vybaveni a muzete skutecne odletet … jeeee, zacinam vam zavidet, jeste bych si more letos i dala … no, musim si nechat zajit chut a nacerpat pak energii z vaseho vypraveni a fotecek!

Ja to u more s hornim dilem plavek vubec neprehanela, obycejne jsem ho oblikala pouze na cestu k mori pod triko ci k sukni a pak snad jenom na foceni v mori:-))) Jinak to byl uuuplne zbytecny kus obleceni … stejne jsem furt kojila a prsa byla venku, tak co je zavirat do chlivku, ne?:-)) Ale kdo vi jak to chodi v Tunisu, vsak tam neletis poprve tak urco rychle zhodnotis situaci jak te znam:-)))

Ja dneska v rachote vubec nic nedelam, opravdu se tady vyplatim, barak je temer prazdny a ja ci procitam net a delam si svoje veci … ani bych to nemela priznavat … ale ja to zase dohonim od zitrka, ukolu mam az nad hlavu…

Zatim papa

Sulanek+Veronika

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 17.09.03 15:28

Ahojda!
Po delší době se hlásím s Klárkou v našem deníčku.Snad mezitím nevyšel další,chichi.
Tak jsme v neděli byli KONEČNĚ v IKEE.Bylo to maso,ale jindy,než v neděli se tam nedostanem,můj manžílek totiž dře jak kůň a chodí do práce i v sobotu,někdy i v neděli.Achjo,kdy­by ta mateřská byla aspoň 5 tis.,to by byla jiná.....,ale to vy matky na mateřské znáte.Úplně chápu Vás,holky,které musíte chodit do práce,já si nedovedu představit,že bych sebe a Klárku uživila jen z „darů“ od státu.Což mi připomíná,že jsem četla starší deníček,někdy za srpna,kde se dost nechutně některé anonymky pouštěly do Veroniky.Já sice nevím,jaká je u vás všech rodinná situace,ale tím spíš bych se neodvážila někoho odsuzovat,že pracuje a má malé dítě.Já jen můžu být ráda,že Mates vydělává slušné peníze a nemusím každou korunu obracet v ruce.

Jé,to jsem se nějak do toho zamotala,teď už k té IKEE.Jeli jsme nakonec já a manžel a kamarádka,která má také 9-měsíční holčičku.Bylo to fajn,něco jsme koupili holkám,udělai jsme radost i sobě,ale chvílema jsme si připadaly(já a Andrea)jako střeštěný matky:o))))Tak jsme se na tu cestu těšily a pak jsme smutnily,co dělají ty naše kočičky.Samo,že jim bylo fajn,babičky se vzorně staraly,holky byly hodný a žádný zemětřesení se nekonalo.
Takže jsme zase zpátky u práce,jak to můžete bez těch drobečku vydrrrrrržeeeeet?Já bych asi aspoň ze začátku bulila jak želva,kdybych musela na 8 hodin pryč.

Indianko,úplně žasnu,jak máte šikovný miminko.Daneček je moc krásnej,jukla jsem na vaše fotečky na Rodině.A jak se pozná hyperaktivní dítko taky nevím,někdy si říkám,jestli nám jedno neroste doma:o)))).Ale jinak si myslím,že se to pozná až později,u bato­lat,jen nevím jak.

Esterko,co vlastně studuješ?To Tě obdivuju,mít tak malé děti,domácnost na starost a ještě školu…To bych asi nezvládla.Chvílemi jsem koketovala s myšlenkou,že se přihlásím na bakalářské studium ošetřovatelství(jsem zdr.sestra),ale už jsem to zavrhla.Bydlím v malém městě,nemocnice tu není a to vzdělání bych tady neuplatnila.

A teď ke Klárce.Klárinka se o víkendu (asi babiččina péče) naučila Paci,paci a šmrdlá si prstíčkem po dlani a povídá si u toho,prostě dělá Vařila myšička kašičku.Tááák veliká ji přestalo bavit,ale jednou jsem to zachytila na fotku,když u toho v každé ručičce držela mističku,bohužel to je na normální foťák a scaner nemáme,jinak bych to hodila do fotogalerie.
A teď mi holky prosím poraďte,fotogalerie teď vypadá jinak a nenašla jsem tam nikde kolonku"Přidat fotku",jak je tam vkládáte?

Pusu všem dětičkám posílá Hanka a Klárka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.09.03 15:53

Čauky Hani,

to koukám, co Klárka dovede. My budeme trénovat u moře a myslím, že už do Adámka něco víc nahustím. Zvládá, kde má auto kolečka. To je taky důležitýýý, že jo????

Vůbec se Ti nedivím, že se Ti stýská, když jste byli v IKEA. Mě se taky stýská, to si nemysli, když jsem v práci. Adámka mám na 2 fotkách před sebou na stole. A když je s Tomem, tak ho mám zase na televizi. Ale vím, že je o něj dobře postaráno…mamka se už těší, že bude chodit sám, nebo jí z toho „L“ chytne hexenšus :-)))) Můj byt se postupně naplňuje dětskými věcmi jako židlička, chodítko, velké auto, krabice na hračky…to je věcí, které jsem dříve nepotřebovala a teď jsou nezbytné. Ale že bychom se tam nějak extra vešli, to teda ne. No zatím si nestěžuju.

Podle mě, když si otevřeš naši fotogalerku, tak tam je přehled foteček. A nad nimi je „přidat nebo přihrát obrázek“ myslím. No a pak už postupuješ standardně. Tak to zkus.

Zatím papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.09.03 15:56

Omluva všem,

ona ta galerka je opravdu jiná. Taky nevím, jak do toho. Promiňte, promiňte, promiňte…zas mi ta moje chytrost nevyšla…hihihi.

Jdu pátrat dál.

Ahojky Veronika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.09.03 16:22

Chytrolin Sulanek se hlasi s radou, jak pridat obrazek … proste tam nahore je potreba najit „Upload obrazku“ … a tam to narvat:-))) … ale vse je fakt jine, dokonce ta fotka nevyjde hnedka ale az po schvaleni adminem … takze ja taky cekam, az nam vyjde nejnovejsi foto!

Galerka je ted hodne zajimava, libi se mi stranka „nahodne obrazky“ a taky „nejnovejsi fotky“, ale zase kdyz se otevre nase galerka, uz to nejde poznat hnedka podle jmena a musi se fotka otevrit. No … vse ma sve vyhody i nevyhody a nebudeme preci konzervy, ze? Za chvili si zvykneme a prijde nam to skvele:-)))

Papa a jdu domu za malym Sulaneckem

Sulanek+Veronika

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 17.09.03 21:21

Ahoj holky, tak se opět hlásím do klubu!
tak koukám, že se tu probíralo spaní, u nás bylo do sedmi měsíců spaní docela děs. Šimon se budil poařád častěji, dožadoval se prsa už pomalu po dvou hodinách, co jsem ho uložila do postýlky, okolo půlnoci putoval ke mě do postele a vydržel dumlat prso celou noc. Jednoho dne (na popud Katky, když popisovala, jak učila spinkat Tomáška), jsem se rozhodla udělat konec. Prostě jsem ho jeden večer asi 3/4 hodiny nechala řvát a on kupodivu hned pochopil, co se od něj žádá. Od té doby spinká pěkně (klepu), do postýlky jde okolo osmé a kojím až v 6 ráno, vstáváme teď někdy i k deváté hodině, paráda! To si pěkně válim šunky, co?! Ono mi to určitě taky přestane. Šimon se naučil stoupnout si, takže teď nedělá nic jiného, než že stojí, taky se snaží vylézt na postel. Takže za chvíli se vzbucí v těch 6, nakojím ho, on sleze z postele a já budu muset taky, fůůůůůj!
Jinak v noci nepřebaluju, až ráno… myslím, že akutní to není.
Koncem září bych chtěla odbourat večerní kojení a nechám si jen to ranní. Jsem zvědavá, jak to půjde.
Včera jsem se bylo podívat v práci a řeknu vám, že bych zfleku nastoupila, tam je taková pohodááááá, nechápu, že jsem si toho dřív nevážila..... úplně mi bylo líto, že tam nechodim, to jsem cvok? No zase nebudu přehánět, ono doma to má taky svý výhody..... například to vstávání v 9…!
Já bych do práce mohla nastoupil od ledna 2005, jsem tak domluvená se šéfem, ta holka, co je na záskok, má smlouvu jen na 2 roky, abych případně mohla nastoupit… ale času dost na rozhodování. Mám ještě nějaké „podnikatelské“ aktivity, taže úplně na „podporách“ nejsem.

Veronice přeju pěknou dovču, nás taky ještě jedna čeká, bohužel „jen“ v Jizerkách, ale já se těším, hory na podzim miluju! Irčo, doufám, že ti VŠ vyšla, já se pořád odhodlávám vytáhnout opět učebnice francoužštiny, byla jsem rok ve Švýcarsku, ale ajajajaj, kolik jsem toho zapomněla....­.stydím se! taky pozdravuj Kelly, myslím na ní! Škoda, že nemá připojení z domova!
Esterko, jak píšeš o své lásce k nikotinu, já se přiznám, že jsem byla takový ten „sváteční " kuřák, když se něco slavilo, tak šup, krabičko cigaret ke mě. Teď už opět "vystrkuju“ růžky, vínko po večerech není vůbec špatná věc, atačí mi teď k veselé náladě opravdu málo a občas už přemýšlím i o té cigaretě. Anonymusové, pojďte mě ukamenovat! Tak koukám, že jsem se nějak rozvrkočila, mějte se fajn

katy a šimon stojící-nesedící 8 měsíců a 2 dny

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 17.09.03 21:29

Ještě napíšu recept na chleba pro Esterku:
400 g mouky (1/2 celozrné, 1/2 bílé
polohrukbé, či hladké)
2 dcl vody
1/2 kostky droždí
1 lžička cukru
3 lžičky soli
2 lžíce oliv. oleje
1 vejce

Uděláš kvásek (mléko, droždí, cukr, posypat hrstí mouky), nechat vzejít 1/4 hod, přídat mouku a ostatní, dobře vypracovat, nechat kynout v teple cca hodinu. Během kynutí promíchat. Pak udělat bochníček
(do chleba lze přidat olivy, ořechy, různá semínka, bylinky, nastrouhaný sýr atd atd podle fantazie). Trubu přehřát na 220, bochník nechat před vložením do trouby ještě asi 10 min vykynout, potřít vodou se solí a nechat asi 10 min zapéct, aby se udělala kůrka. Během této doby troubu neotvírat. Dopékat tak 3/4 hod na 190, že je pečený poznáš tak, že zaklepeš na spodek chleba a on duní.
pečení zdar
 katy

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 17.09.03 21:46

Ahoj, zdravím Vás všechny,

mám takových poznámek po přečtení všech komentářů, že mi nestačil ani papír. Tak hrrrrrrrrrr na to:
Autosedačku máme tu 0-13 kg od Jeepu, je už taky na Adámka krátká, líbí se mi Maxi-cosi Priori XP (reklama v Betynce), ale nevím kolik stojí. Myslím, že ji ale i tak koupíme.
Za telefon platíme tak kolem 500 Kč, jinak máme každý projistotu 2 mobily. Tak se i ty peníze za telefony trošku kutálejí.
U nás v Říčanech jsem ještě nezažila, že by mě nepustili do obchodu s kočárkem. Radši se vždy zeptám, zda můžu a vždy můžu. Kdyby se mi to stalo, tak už tam nevpáchnu a dám jim značně najevo, že mých „milion milionů“ utratím jinde. Ať prasknou vzteky.
Botičky taky hned tak potřebovat nebudem, jediný pokrok je ten, že když držím Adámka v podpaží, tak stojí a dokonce našlapuje střídavě nohama, což jsem teda čuměla. Asi místo lezení bude rovnou chodit :-)))). Otáčení z bříška na záda a lezení trénujeme denně, moc se mu to líbí, zvlášť to otáčení, ale to je taky všechno. Přemýšlela jsem, že to, že neleze a neválí sudy je asi zapříčiněno tím, že je buď v ohrádce nebo v židličce, a tam se to moc trénovat nedá. Zas má teda moooooooc šikovný ručičky a prstíčky (to z tý ohrádky, hraje si s hračkama a trénuje, nejradši má můj mobil a ovladače od televize). Nenechávám ho jen tak na zemi, protože máme DOBRMANKU, no jo, už to slyším, taky jsem byla zděšená z toho zabití holčičky tím labradorem-dobrmanem. Já bych se šla asi pověsit, fakt. Upřímně řečeno: Erince je 7,5 roku, znám ji dost, ale na 100 % jí teda nevěřím. Pořád je to zvíře, kdyby ne, měla by přeci maturitu, ne? :-))) Proto nenechávám Adámka plazit se na zemi (jen u rodičů o patro výš, kam Erinka nechodí - nebo jen, když někdo nezamkne - umí si bleskem otevřít dveře), a vím, že třeba konkrétně jako to bylo v tom nešťasným případě - kombinace Adámek, Erinka a odstrkovadlo jakéhokoliv druhu nepůjde nikdy dohromady. Holt si bude Adámek drandit jen když bude Erinka na procházce mimo zahradu. To se nedá nic nedělat, lepší kompromis než zabití. Ona totiž nesnáší ani kolo, ani skateboard, ani kolečkový brusle, sekačka, kolečko, prostě nic s kolama, akorát je divný, že kočárek jí vůbec nevadí. Je to sice dost náročný, ale celý život je plný kompromisů, tak o jeden víc či míň ..... Jinak se mají ale spolu moc rádi, Erinka ho olizuje jak vdolek a vrtí u toho ocáskem a Adámek k ní natahuje ručičky a otvírá pusinku - to dělá dost často, když ho něco zaujme. Prostě spolu nikdy nebudou o samotě a všechny tzv. rizikové situace se snažím dopředu předvídat.
Dneska jsem řekla manželovi o tom srazu v Průhonicích vše do detailů, SAMOZŘEJMĚ MĚ TAM ODVEZE (nečekala jsem nic jinýho), ale prý tam nebude, pak pro nás zase přijede. Tak uvidíme, jak to bude doopravdy. Pro ty z Vás, kdo se mi zatím nepřihlásil, prosím o potvrzení účasti abych mohla zarezervovat místo v Creperii, na můj meil petra.kraliko­va@mujmejl.cz, sraz je 4. 10. v 13.30 u brány průhonického parku, palačinky pro lepší tloustnutí tak od 14.30, v případě deště rovnou varianta palačinek. Ivčo, my máme Opel Vectra, kterou jsem drandila já do práce, a manžel „lítá“ pickupem, protože provozuje hospodu a musí navážet zboží. S tím jsem jela dvakrát a stačilo mi to. Byla bych moc ráda, kdybys dorazila, myslím, že jsme všechny zvědavé i na Tebe, tak to zkus, prosííííííííí­íííííííím.
Esterko, myslím, že jsme se tu sešly nějaké všechny opuštěné. U mě je to úplně to samý, jen s tím rozdílem, že se svobodnými a „fiflenovitými“ kamarádkami jsem se rozešla už před mimčem, protože jsem nikam bez manžela nechodila (málo kdy, což možná byla chyba, ale asi ne tak velká jako chodit s nima). Nemáme to od sebe taky tak daleko, tak až nebudete jezdit na chalupu a budeš si chtít popovídat o „opravdových ženských“ problémech, tak se ozvi. Já mám docela spoustu známých, co respektují mě, manžela, Adámka i Erinku, ale vyložených kamarádek na spolehnutí se nedostává. Asi jsme se všechny sdružily tady :-))))).
Indianko, gratuluji k tak šikovnému miminku, i když Ti zas až tak nezávidím to nespaní a poletování za Danielkem. Adámek teď přes den spí půl hodiny dopo a hodinu a půl odpoledne, usíná totálně zničen mezi 19-20, vstává v 7-8, ale do půlnoci se mi tak 5× vzbudí pláčem, že vypadl dudlík. Opravdové probuzení na kojení je 2× za noc, v 1 a tak ve 4. To už spí u mě v posteli.
Koupu ho zatím v jeho vaničce, kterou mám na pračce, vleže a je moooooc spokojený. Tak mě neděste, že ta pohoda skončí ......
Verčo, zase si mě dostala, KRÁČA je báječná, začnu to používat a první kandidát je naše bláznivá ožralá sousedka (to už jsem psala), zvířátka zatím neděláme, jen pejska Erinku haf haf, ale teď teda začnu, protože tučňák tuč tuč, myška myš myš, mravenec mra mra, slon … kruci zapomněla jsem to!
Irčo, Ty jsi teda odvaz, že jdeš na VŠ! Esterka má svatozář pořád a teď další horký kandidát. Já si jdu zítra na slavnostní předávání ceritifikátu od Svazu účetních, jsem „bilanční účetní“ HURÁAAAAA, bylo to 6 zkoušek, 2 jsem dodělávala s Adámkem v 8. měsíci a měla jsem toho po krk. Esterko, toho zkoušejícího bych skopla ze schodů, ale holt je to chlap, tak mu budiž odpuštěno. Četla jsem, že Sára Saudková řekla o ženě, že je jako stroj, všechna práce se do ní musí vejít. Moc se mi to líbilo a myslím, že tady to na nás platí na všechny. Ale jinak Esterko taky mooooooc gratuluji k úspěchu.
Končím, určitě bude „přečíst zbytek komentáře“.
Ahoj, PetraK a Adámek, 7,5 M

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.09.03 10:47

Bingo, byl tam :-)))) Ty jsi šikula, gratuluji Ty jedna bilanční účetní.

papa Veronika a Adámek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.09.03 11:29

Ahojky holciny a kuratka,

tak jsme zpatky z Moravy a vcera jsme mely co delat se ctenim vsech komentaru … mame na co reagovat, to fakt jo:-)) Mame nekolik novinek, ale nechame si je az do noveho denicku, ktery vyjde co nevidet …

Takze co se tyka oblekani, tak nez prislo tohle naaaadherne babi leto, taky jsme doma oblekaly puncochace, teplacky, body a na to nejakou mikinku a na nohy bud hrube ponozky nebo casteji capacky ci boticky. Ono od zeme je fakt celkem zima i kdyz se to na gauci nezda:-)) Na venek jsme jen misto teplacku daly nejake kalhoty a misto mikiny na body nejake triko a pak flisku s kapuckou na to. Obcas davame i cepicku bavlnenou ci bavlneny satek, ale zvlaste ten satek se nam nevede na hlavicce dlouho udrzet, takze kapucka se fakt hodi.Ted je babi leto a tak mame o jednu vrstvu vseho mene, ale ke kratasum ci satickam jsme se nevratily… stejne uz jsou uklizene a zase az tak velke teplo neni:-)

Koupeme ve velke vane asi tak od 4M, zkusebne u babicky i drive. Lehatko pouzivame stale v prvni fazi, kdy myjeme pusinku, hlavicku, ruciccky, krcek, nozicky, prdelku … jezisi, no proste cely predek vcetne prdelky. Mydlo pouzivam na rucicky a prdelku, ale do vody davam trosicku detske peny z Bubchenu (asi je to spatne napsane, sorry) a vlasky myjeme kazdy druhy den taky samponkem z Bubchenu. Koupeme se samozrejme kazdy den a to jakmile zacali ty silene paraky, takze asi tak od jara. Navic Verunka je z vody uuuplne unesena a je to pro ni i zabava. Jenom obcas, kdyz prijedeme domu pozde a je velka unava, musi poslouzit i rychla sprcha, ta se vsak taky mooooc libi. Po ocicste na zadech vytahujeme lehatko a otacime na brisko a zabava zacina. Vana je vetsinou plna barevnych hracek, takze poradame hon na hracky a hlavne oblibene barevne kulicky, tahame za hadici od sprchy, snazime se otacet a myt vanu z boku (holka se nezapre, chi) a taky nacvicujeme lezeni po 4 … coz je legrace, nebot to siiiilene klouze. Zatim nevyzaduje ve vane sedet ani stat, nastesti ..... ono to tam totiz vazne klouze a tak obdivuju vsechny, ktere to zvladaji uhlidat v jinych polohach! … i kdyz vim, ze k nam to taky prijde:-)

Adamkovi gratulujeme k prvnimu samostatnemu kroku, je to sikulka a jak ho vidim na fotkach stat frajersky, brzy se urco pusti.Veroniko, z te IKEi mame rovnou 3 ty deky za 179,–KC … jsem si nemohla vybrat barvu:-))) Je fakt super a jeste potrebuju tmave modrou do golfek, chi:-))) ?KRACA? je bomba vyraz, pisu si do sveho slovnicku a zacnu pouzivat, navic naoko to ani neni sproste:-))) … tedy pro neznale puvodnich slov:-)))
Zvireci vyrazy mne uuuplne polozili na lopatky:-))) … taky rozsirim slovnicek a pridam k beznemu zvirectvu slona, mravence a tucnaka, chi … ty nase deti budou prechytrale:-))))

Gratulujeme Esterce ke zkousce, to musel byt ale pekne vydus. Taky tvoje domaci story pokracuji neustale ve stejnem duchu, to je fakt dilo a o zabavu postarano, hlavne ze neni hur:-)))

Irco, taky gratulace k prijimackam, horim zvedavosti, zda te prijmou a bude mezi nami dalsi studentka … budete se moci vzajemne podporovat a spolecne nadavat:-))) Stejne jsi odvaha, ja jsem rada ze mam vsechno co jsem chtela vystudovat za sebou, ted uz bych to asi nezvladala. A taky mame radost z Ondraskovych jadyrek!

Petre, nasi bilancni uuuucetni, taky veeeelikaaanska gratulace k certifikatu, pamatuju si za ty nervy v prosinci!

Jeeezisi, zase je to siiiilene dlouhe a nejsem na konci poznamek ke vsem komentarum … tak to necham na jindy, treba v novem denicku.

Mejte se bajo a krasny den vsem preje

Sulanek+Veronika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.09.03 16:49

Ahojky holky,

tak jsem napsala a poslala novy denicek … ale ceka ve fronte, prede mnou je 10 prispevku, takze trpelivost a budeme mit opet do ceho psat. Zatim je prostor tady, ze?

Jdu domu za Sulaneckem mym malym milovanym

Tak papa

Sulanek veliky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.03 19:41

Ahoj holky.....Nějak nestíhám, škola, Kristýnčiny kroužky, ted´jsme začali s Karolínkou chodit na plavání, dala jsem se do mytí oken a peru záclony. Takže večer padám za vlast.......VER­ČO..mocccc krásně si užijte s Adámkem dovču, hlavně ve zdraví a v pohodě. Budeme na vás myslet… Šulánek bude jistě informovat vid´??? Pa Gabča s Karolínkou 9měsíců

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 18.09.03 20:36

Ahoj holky,

tak mě přijali! Já fakt budu chodit do školy, no nejsem pošuk pustit se do toho ve 25 letech? Ale už se moc těšim, v úterý si jdu vyřídit všechny potřebný věci, dneska jsem se nechala vyfotit, abych měla fotky do indexu, no prostě paráda. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to nadšení vydrží, tipla bych, že do prvních zkoušek, chichi. Jinak dík moc za podporu. To tady budem ale hlavy studované:-))

Dneska bylo opět báječné počásko, na prochajdě jsme byli jen v krátkym rukávku a kraťáskách. Dopoledne jsme byli u jedné paní přes inzerát, prodávala oblečení po svým klukovi, takže jsme něco pokoupili a mám z toho dobrý pocit. všechno bylo pěkné, čisté, zachovalé:-) to jsem ale spisovná.
Jo a dneska měl Ondráš premiéru, máme moc hodnou paní sousedku a nabídla se nám, že si Ondráška bude brát na procházky, takže jsme to dnes testli. A dopadlo to dobře, byli venku přes dvě hodinky, tak paráda, občas není nad to , když takhle můžu Ondru na chvilku odložit. Za tu dobu jsme s Davidem posekali trávu, já vyluxovala a vytřela ( už to teda potřebovalo), no stihli jsme prostě spoustu užitečných věcí.

Verčo, přejeme ti moc krásnou dovolenou a v pořádku se nám vraťte, budeme se těšit na vaše zážitky a na fotečky.

Mějte se bágo

Irena a Ondrášek (o víkendu 8 měsíců)

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 18.09.03 20:48

Tak vám jen napíšu, jak je u nás po kontrolním převážení - aktuální váha v osmi měsících a třech dnech 6700 g! Takže Šíma přece jen něco nabral, asi 20 dkg za 14 dní! To je úspěch, ale budu ho ládovat ještě víc! Dostane na noc plnou porci kaše!

čau katy a šimon hubeňour

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »