Veronika a Adámek (9.týdenní a i 2.měsíční - pokračování Joh

Rodičovství

Ahojte holčiny a miminka, tak myslím, že už jsme snad všechny od Johanky odrodily. Když si pročítám znova ty komentáře, jak jste rodily, vždycky smekám. A já doktorovi nevěřila, když mi říkal, že jsem měla rychlej porod. Nejhorší je, že už si vše přesně nepamatuji a říkám si, že ten porod není zas tak hrozný. :)))

Dneska jsme byli s Adámkem na kontrole. Byla jsem moc zvědavá na jeho váhové přírůstky. Za 3 týdny přibral 850 dkg, což je týdně cca 280 dkg. Takže se to přibírání zpomalilo, z původních 400 dkg týdně. I když paní doktorka říkala, že „je Adámek teda pěknej“ a myslela tím tlusťoučkej. I když podle mě tlustej není. Má dvě brady, ale to asi má každé miminko. Měří 58 cm a váží teda 5,52 kg. Na 2.měsíční miminko je to asi hodně, ale hlavní je, že je Adámek zdravý. Vzadu na hlavičce má červené fleky a to je prý nějaký "oheň, který sám vymizí a nic se na něj nedává. Paní doktorka si ho prohlídne, poslechne. Dnes jim to tam Adámek pěkně počůral. Musí být nahý a mají tam normální teplotu. Doma při přebalování je v koupelně, kde je teploučko a kolikrát ještě zapínám takovej teplofukar, když se začne klepat. Na příští kontrolu jdeme 6.3. a už začnou Adámka očkovat. Nedávala jsem moc pozor, jak tomu sestřička říkala, ale pochopila jsem, že to budou injekce po měsíci snad a bude se to píchat do nožiček? Asi ano. To si asi užijeme.

Takže ve 2. měsících Adámek zvedá hlavičku, sem tam se vzepře i na předloktí. Nejradši má, když jakoby stojí, trénuje nožičky. Asi se to nemá, ale když sedí na nohách, hned se zvedá. A začíná s nimi jakoby pochodovat, takže si nacvičuje chůzi :-)))) Kojím ho přes den po 2 hodinách a paní doktorka říkala, že už teď by mu mělo stačit po 3 až 3,5 hodinách. Ale to asi nezvládne a já asi taky ne. Zabavit ho dá práci, protože nejradši stojí. Rozhodně ho mučit hlady nebudu. Noční spaní má to první po 4 - 5 hodinách a pak se vzbudí po 3 hodinách. Nají se a jde znovu spát. Ježíši, ten se tak máááááááá :-))))

Přes den se nají a většinou hned usne. Paní doktorka říkala, že i dopoledne ho mám dávat na balkon, že prý bude déle spát a nebude moc jíst. Tak to zítra vyzkoušíme. Už si trošku udělal nějaký rytmus, myslím tím, jídlo - spánek - jídlo - spánek, odpoledne kolem 2 jdeme na procházku ven, ale večerní usínání máme v rozmezí od 20 do 22:30, jak kdy.

Ve 2 měsících se zatím moc nesměje, to asi musí mít náladu, ale když náhodou ten úsměv vykouzlí, jsem nesmírně šťastná a spokojená. Hned je ten den lepší. Začíná si broukat, ale to taky ne moc. A pozor, už mě oslovil :-)))))) hihihihihihihih­hihihihihihi Abyste rozuměli, synovec když moc nemluvil, říkal mi Eu - Euko no a Adámek v tom svém broukání taky „řekl“ Eu :-))))))))))))) Takže jeho první slůvko bylo Eu :-))))))) No jo, já vím, jsem střelená, samozřejmě, že to žádné slovo nebylo, ale i tak jsem na něj pyšná :-)))))) To zase říká ségra na toho svého syna - mého synovce, když se mu něco podaří. Tak jsem na Adámka taky pyšná :-)))) Střelená matka, já vím.

Pomalu už opouštíme velikost 56. Bodýčka už máme 68, ale to asi díky větším plenkám. Už kupuju velikost mini.

Já mám ještě 4 kila, ale zatím to neřeším. Ale už se vejdu do předtěhotenstkých věcí. Konečně mám co na sebe. Koupila jsem si teda „vršky“ rozepínací buď na zip nebo knoflíky, kvůli kojení. Vysoukávat triko nahoru se mi nechce a hlavně to pořád padá. U gynekoložky na 6 nedělní prohlídce proběhlo vše také OK. Jen jsem měla strach, až mě bude prohlížet. Bylo to nepříjemné, ale přežila jsem to. Taky jsem si řekla o antikoncepci, takže si statečně polykám. Já ji totiž nikdy nebrala !!!!!!!! Ve 33 letech je to asi síla, co? Ale rozhodně pokud další dítě, tak teď rozhodně ne. Ježíši, to by mě asi kleplo. I když taťka říká, že teď garantuje Adámkovi ségru. Prý ví, co dělá :-)))))))) A to by chtěl celkem 3 děti!!! On si lajsne 3 děti, ale on to není, kdo v noci vstává a kojí a přebaluje. Ne, nestěžuju si, uvaří nám, a to je nejdůležitější, že se o to starat nemusím. taky chodí na nákupy, uklízí. I když jak už jsem psala, je mi 33 a to noční vstávání :-((((((((((( ne, to je děsivý. Ale to je hudba budoucnosti.

Když jsme byli v Liberci u babiček, došla jsem si k holiči. Mamka jezdila s kočárkem po městě. Taky jsem nevěděla, na kolikátou se objednat (dostat se někam na určitou hodinu je složitý, i když zatím jsme třeba doktorku vždy zvládli včas). Nakonec jsme to riskli na 2 odpolední, to je většinou Adámek v kočárku na procházce a spí a vyšlo to. I když vám povím, vždycky jsem se na to těšila, že budu relaxovat, ale teď už to není ono. Pořád jsem byla nervózní, jak to bude dlouho trvat, jestli Adámek nebrečí, takže jsem babičku dirigovala na dálku mobilem. Teda dirigovala, jen jsem volala, jestli je vše v poho. Bylo ale stejně mi to nedalo. Jsem ostříhaná, obarvená (ty šediny jsou hrozný). Ještě bych potřebovala pedikůru, zkusím si najít na internetu někoho, kdo chodí domů, to by bylo bezva.

Taky posiluju břišní svaly, pokud mi to vyjde, i 3 x denně po 50 cvicích. Je to málo, vím to, ale aspoň něco. A ve sprše cvičím cviky na posílení pánevního dna. Někdy totiž když si kýchnu, tak mám pocit „trošku mokra“. Určitě by to chtělo cvičit víc, já bych se i přinutila, jenže je tolik věcí, co bych měla přes den udělat, že na to zapomínám. Takový drobnosti jako umýt nádobí, dát do pračky, pověsit, vyvenčit Aimy, dát jí najíst, najíst se sama… přebalování..... no vždyť to znáte. Večer padnu jak zabitá a jakékoliv „hrátky“ jsou mi nahony vzdálené. Ale víte, co mě bolí? Zápěstí a palce!!!!! Asi od toho, jak Adámka zvedám. Přes den to moc necítím, ale v noci, když Adámek spí 5 hodin a já ho potom beru z postýlky, to je vám bolest!!!

Dnes jsme se taky byli podívat v práci a šéf hned, jestli bych se na něco nepodívala. Já mu to slíbila, že budu „po ruce“ a vlastně mi i platí tenhle přístup na internet. Takže jsem řekla, že se na to mrknu. Není to často, takže jim vyhovím.

Adámek se moc líbil, už tam byl podruhé. Všichni ho chtěli chovat, on už měl hlad, tak se tam rozplakal, taky kolik lidí kolem sebe..... má rád svoje prostředí. Takže jsem ho tam nakojila, ale potom nemohl zabrat. Ani se nedivím, byl celý vyjančený z toho kvanta lidí. Přes den jsme jen spolu a večer přijde taťka, tak ho to rozhodilo :-))) Jakmile byl v autosedačce a oblečený, usnul okamžitě a spinká doteď. Už to moc potřeboval.

Už jsem toho napsala dost a dost tak zatím papa, maminky držte se, miminka hodně spinkejte, ať si mamky odpočinou.

Veronika a Adámek (v nedělí 2.měsíční, dnes 9.týdenní)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.03 09:07

Ahoj Euko,

ty palce a zápěstí můžou být prostě bolavý klouby - jak kojíš, tak se Ti odvápňuje tělo a klouby uvolněný po těhotenství a porodu to těžce nesou. Doporučuju geladrink týden v dvojnásobný dávce a dva týdny tu standartní a úplně se to spraví. A s kojením po nějakejch hodinách se ve dne neštvi. Ať si Adámek sosá podle potřeby. V noci, když by se budil moc často, tak ho můžeš ob jedno kojení místo sosu pochovat. Usne taky, a postupně se mu ty spací intervaly začnou prodlužovat. Člověku to na začátku přijde jako surovost vůči miminku, ale fakt to funguje (vyzkoušeno řadou kamarádek) a Ty se vyspíš.

Lisa + Honzík (2roky&2měsíce) + 37. t.t.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.02.03 11:18

Ahojky Liso, Honzíku a dosud nenarozené miminko,

díky za radu, zkusím to. Zatím polykám Vitacalcin ráno a večer.

Dnes byl Adámek vzorné miminko. Usnul v 9 večer a vzbudil se ve 3!!!!!!!!!! To byla taková paráda, ale já měla tak tvrdou půlnoc, že jsem vůbec nechápala, co se po mě chce :-))))))))) Adámek byl pak vzhůru hoďku, ale to se dalo přežít. Teď si na radu paní doktorky spinká venku na balkone, tak jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží.

Držím pěstičky, ať je miminko zdravé a hodné.

Papa Veronika a Adámek

Tony1
Stálice 83 příspěvků 11.02.03 22:39

Ahoj Veroniko,

já ti chci říct k těm kloubům (a to mě docela překvapilo, že by to mohlo být odvápněním, já myslela, že je to proto, že je náš chlapeček takovej obřík :-), že se mi to výrazně zlepšilo, když byly Toníkovi asi 3 měsíce. Do té doby jsem to měla přesně jako píšeš, hlavně v noci to bolelo jak čert, mně teda kromě palců a zápěstí i lokty. Ale teď už je to dobrý, tak ti to chci říct pro povzbuzení.

Mějte se hezky, ahoj, Mája

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.02.03 08:41

Ahoj Májo,

díky, díky, taky si myslím, že je to nezvyk, jak Adámka pořád zvedám. Tak se ty palce a zápěstí musí vytrénovat :-)))

papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.02.03 16:10

Ahojky holčiny a miminka,

tak mám jeden postřeh a radu i pro vás, které ty svoje pokládky kojíte. Adámek od včerejška nekakal a já už se bála, co se s ním děje. Naštěstí ho snad ani nebolelo bříško a byl v poho. V „nepoho“ jsem byla já. Zkoušela jsem mi dát i teploměr do zadečku, abych to „prošťouchla“ :-))) a ono nic. Taky mě máma vyblbla, tak jsem zavolala paní doktorce a ta mě uklidnila,že u kojených dětí je to obvyklé, protože mléko je lehce stravitelné a je tudíž možné, že jej všechno strávil a žádný „odpad“ není. Prý to může trvat i týden. No nicméně kdyby ani zítra do plínek nic neposlal, mám zavolat. A co se samozřejmě stalo? Jakmile jsem položila telefon, Adámka jsem začala kojit a najednou řacha a druhá a bylo to tam. I když se mi nezdálo, že by toho bylo hodně, alespoň něco. Po kojení jsem ho přebalovala a že toho bylo málo??? Ani náhodou, chlapeček to měl až na zádech :-)))))) Takové množství jsem u něj ještě neviděla.

Tak jsem vám byla tak rááááááda :-)))))..... a teď si říkám, to je změna životních hodnot.....:-)))) Dřív mě zajímalo, co na sebe, jít do fitka… a takové blbosti a teď mi záleží na tom „pokakaným štěstíčku“ :-))))) Je to zvláštní, fakt. Adámek je moje zlato a už bych nepřežila, kdyby se mu něco stalo..... ale co se mi ještě stalo?

Šli jsme teda na procházku a jelikož máme podvozek v autě, tak Adámka přenáším ve vršku - hlubokém kočárku. Jenže už u výtahu jsem nějak nešťastně chytila uši a korbička mi spadla a s ní i Adámek. Hned začal vřeštět, já ho popadla, naštěstí v neštěstí byl ve fusaku a nabalený, takže se mu nic nestalo. Hned jsem se mu omlouvala, klekla na špinavou zem a pusinkovala. Aimy taky kňučela, viděla, že se něco stalo. Brzo se uklidnil a usnul, ale já ho celou procházku pozorovala, jestli dýchá. Vím, že se to stane, ale měla jsem takový strach. Teď už si na to dám pozor. Fuj, to je hrozný.

Tak já ho jdu zase zkontrolovat a papa

Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.03 21:43

Ahoj Veroniko,
jen jsem ¨Ti chtěla napsat, že nechápu, proč Ti pořád doktorka nutí, aby Adámek jedl po více hodinách, abys ho dávala na balkon, že nebude moc jíst. To je podle mě nesmysl. Miminko by mělo dostat, tak jak si řekne a přibírání 280 g týdně je normální průměr. Navíc Adámek je teď ve třetím měsíci, kdy probíhá tzv.„růstový spurt“ - tzn. že dítě se dělá vývojový „skok“ nejen fyzicky, ale i psychicky a to většinou děti jí mnohem častěji ( tyto růstové spurty jsou 3. a 6. týden a 3.a6.měsíc, možná si vzpomeneš, jestl sei Adámek 3. a 6.týden dožadoval krmení o něco častěji.) Takže bych Ti doporučila, abys kojila, tak jak si řekne. Když mé dceři ( dnes 2roky a 8 měsíců ) začal tento spurt ve třetím měsíci, kojila jsem snad po hod. s půl. Většinou tato zvýšená potřeba jíst odezní koncem třetího měsíce, ona to však měla tahem až do konce sedmého. Ale říkala jsem si, že jsem tady pro ni, že nemá cenu ji nechat nějak trápit nějakými časovými limity a kojila jsem ji, jak bylo třeba. Píšu Ti to jen proto, že někteří dětší lékaři jsou co se týče kojení trošku rigidní ä nepřipouští moc novot.
Očkování Vás čeká do nožičky, je to kombinace zášktr, tetanus, dávivý kašel , hemofilus a tuším, že tam k tomu přidávají i žloutenku typu A, ale nejsem si jistá. Pro děri je to docel nepříjemné, protože pak mohou mít pár dnů teploty (není to pravidlem), ale je to jen pro jejich dobro.
Tak držím palce,
Darina, 35.t. - druhé mimi

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 12.02.03 22:01

Ahojky,
tak mi zdárně bojujem s tím mým zánětem prsu. Vypadá to, že už se lepším, červený flek z prsa pomalu bledne, teploty se už neobjevily, tak doufám, že je vše zažehnáno, ale můžu vám říct, že jsem měla fakt nahnáno. Broučka jsem před chvíli vykoupala a nakojila, nicméně si vzal jen trošku a hned „vytuh“, takže předpokládám, že spaní moc nedá a do půlnoci bude mít obrovský kukadla a bude se dožadovat další várky. Odpoledne jsem si naštěstí schrupla, hlídala mi mamča, a tak nejsem úplný tuhoň a ještě vydržim aspoň chvíli vzhůru. Musim říct, že mi ty dny letí jeden za druhým, ani nevím jak.
Chtěla jsem se Verči zeptat, jak to plánuješ s návratem do práce?? Psala jsi tu, že po půl roce, ale jak to budeš dělat s Adámkem? Bude ti hlídat mamča? Já zatim o návratu do práce neuvažuju, i když teda uvidim, jak na tom budeme s penízkama:-(. Splácíme hypotéku, takže s mojí mateřskou to asi nebude úplná sranda. No ještě uvidim. Teda jak popisuješ, že ti Adámek spadnul, to bych byla asi pěkně vystrašená, ale ono se to stane, ani nemrkneš. Já bydlim v baráčku a když scházim schody do přízemí s Ondrou v náručí, tak si dávám pěkně bacha, abych neškobrtla, protože bych se dole pak rozmázla jak nic. A že už se mi to málem povedlo.
Tak se mějte krásně a už žádné pády:-)))
Irena + Ondrášek

Tony1
Stálice 83 příspěvků 12.02.03 22:47

Vítej v klubu! :-) My jsme Toníka vyklopili úplně stejně a dokonce mu tak způsobili prvni bouli a modřinu a upřímně řečeno jsem z toho vyklepaná dodnes. Ale naštěstí to bylo jen takové varování, aby si člověk dával fakt pozor.
Takže už žádné pády a kakáníčku zdar!!!
Ahoj, Mája

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.02.03 11:07

Ahoj Iren,

tak to musí být pěkně nepříjemný, ten zánět. Já si myslela, že se to může stát jen když se prsa nalejou, ale ono to asi může být počas celého kojení. Asi to potřebuje důslednou hygienu (tím nemyslím,že jsi šmudla, to rozhodně ne!!!), kterou nám říkali v porodnici, abychom na prsa používaly jiný ručník. Já to teda flákám, ale zatím to musím zaklepat (na monitor :-))) nic se mi nestalo.

Jo, do práce se chystám 15.8., to mi končí základní mateřská (jako rozvedená) mám nárok na 37 měsíců (myslím). Víš, zatím to mám tak naplánovaný a uvidím, jak to půjde. Adámka by měla hlídat mamka, je už v důchodu a moc se těší, i když je jí už 57, letos 58, tak to snad zvládne. Jen se bojím, aby mi ho nerozmazlila, protože jak ona říká, ROZMAZLOVAT, TO JE BABIČEK POVINNOST :-)))))) Právě mám taky hypotéku a další stavební úvěry, něco dávám mamce, aby si přilepšila… takže na placení je toho spousta a ta almužna od státu mi rozhodně nebude stačit. A když budu trpět já (nepřítomností Adámka) nebo to naopak nebude Adámkovi vyhovovat, půjdu znova na mateřskou a svůj byt pronajmu a z toho snad vyjdeme :-(((. Zatím si ho nechávám volný, když právě přijede mamka, aby měla kde spát.
Takže teď to neřeším a budu to řešit, až ta potřeba nastane. Tohleto rčení jsem odkoukala od Scarlet O´Harrové (snad se to tak píše).

Zatím papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.02.03 11:12

Ahoj Darino,

máš úplnou pravdu, že Adámkovi dávám jak si řekne a rozhodně ho nedusím, aby vydržel 3 až 3,5 hoďky. To bych z toho byla hotová jak já, tak i Adámek. A to nemáme zapotřebí. A další pravdu máš v těch růstových spurtech. Ve 3. a 6. týdnu jsem kojila po hoďce a byla to teda síla.
Adámka jsem dala jen jednou dopoledne ven a spal stejně dlouho jako doma, takže jsem zůstala u zavedeného a spí si doma v kočárku. Když jsem ho dávala ven, po kojení mi usnul, tak jsem ho spícího oblékala, bála se, aby si neublinknul… takže to nehrotím.

Díky za vysvětlení s očkováním, aspoň vím, co nás čeká a nemine :-)))

Držím pěstičky, ať Ti to dobře dopadne, koukám, už to máš za pár, tak ať jste oba zdraví.

Papa Veronika a Adámek

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 13.02.03 18:56

Ahoj Verčo,
myslím, že přesně to Scarlet říkala: „Budu na to myslet až zítra:-))“ a taky jsem to od ní odkoukala, fakt dobrá rada:-)
tak pa
 Irena

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 16.02.03 12:09

Ahoj holčiny,
kampak jste se všechny poděly??? Musim se pochlubit, že dneska udělal Ondrášek spací rekord. Nakojila jsem ho naposled večer okolo desáté a pak spinkal až do 4 do rána, (úplně jsme se nejprv lekli, jestli se mu něco nestalo, že tak dlouho spí) a pak znova spinkal až do osmi do rána, takže jsem se na dnešek super vyspala. Taky jsme byli včera navštívit babičku (mojí mamku), aby si Ondráše pěkně vychutnala a byla z něj úplně vyřízená, jak je prý krásný a úžasný:-)))). To zahřeje na srdíčku:-)). Tak jsem zvědavá, jak rychle toho našeho broučka „děda s babčou“ rozmazlí.
Taky už se tak těšíte na jaro až bude svítit sluníčko a bude pěkně teplé počasí? Mě už ta zima teda leze krkem. Mám ráda hory a jela bych si hrozně moc zalyžovat, ale to letos nepřichází v úvahu, takže už se modlím, aby byl aspoň duben:-).
Krásnou neděli přeje
Irena + Ondrášek

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.02.03 12:24

Ahoj maminky a miminka!
Zdravím vás a měla bych zas nějaká témata do diskuse. Nemáte někdo zkušenost, případně neslyšely jste názor na chodítka? Já už jsem ve dvou časopisech četla, že se to moc nedoporučuje, protože to není přirozené a tím pádem nezdravé pro vývin kloubů a zad. Je pravda, že moje neteř chodítko měla a neuměla lézt po čtyřech. Nejdřív se naučila chodit a pak až lézt. Než začala chodit, pohybovala se docela legračně. Sedla si do tureckého sedu a patičkama se odstrkovala dopředu. Nevím, jestli to bylo samozřejmě způsobeno chodítkem, ale už jsem takových případů slyšela víc. Tak raďte a pište své názory!!!
Přemýšlíte, že těm vašim rošťákům a rošťandám pořídíte ohrádku, až začnou běhat po bytě? Já jsem teď měla na návštěvě dvě kamarádky s dětmi okolo jednoho roku a řeknu vám, byla jsem jak na trní, kdy se ta malá stvoření potlučou někde o roh nebo kde na sebe co stáhnou. Já jsem navíc hrozná milovnice kytek, tak mám všude květináče. Kamarádka jen suše poznamenala: No, jsem zvědavá, kam si za rok ty kytky vyrovnáš? Jejího synáčka totiž ta květena šíleně přitahovala!!! Nejvíc bych se bála třeba nechat je běhat v kuchyni. Myslela jsem, že bych malého šoupla do ohrádky, rychle vše udělala a hurá s ním ven. Tam ať se vyřádí. Naši to s námi tak praktikovali a mamka si to pochvalovala. (Ale prý důsledně dodržovala to, že nás doma z té ohrádky téměř nevyndala, abychom nezjistili, že se i doma dají dělat lumpárny a shodit vše, co je v dosahu.). Naši mají zahradu, takže jsme doma trávili času opravdu minimálně. Pak jsem zas někde četla názor, že pobyt v ohrádce omezuje dětský rozvoj. No ? my s bráchou rozhodně zaražený (a doufám ani omezený) teda nejsme!!!
Mojánek mi teď začal dělat na přebalovánku takovou rošťárnu ? chci mu dát plenku nebo dupačky, jenže v tu chvíli se prohne jak luk, natočí se na bok a odmítá se mi ?podvolit?? Tak nevím, jestli už přišel na to, že mě tím dost ?dostane? nebo jestli už začíná trénovat otáčku na bříško. Minule jsem mu totiž trochu pomohla a celkem snadno se přetočil na bříško a jevil velikananánskou spokojenost!
Mějte se moc krásně a ať vám lumpíci a lumpačky dělají jen samou radost!
Hezký den přeje
Ivča a Mojánek (dneska nám jsou tři měsíce!!!)

Myska3
Povídálka 29 příspěvků 17.02.03 11:14

Ahoj Ivčo, já své mimi teprve čekám, ale moje kamarádka má teď devítiměsíční holčičku a dává jí do chodítka. A ta malá taky neumí lézt.Zrovna v pátek mi říkala,že neleze,že asi bude rovnou chodit. Tak nevim,já jsem v chodítku nechodila ani brácha a ten už v devíti měsících chodil sám.Ale tenhle názor jako ty jsem už taky slyšela.
Ahoj Myška

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 17.02.03 15:26

Ahoj Ivčo,
jen rychle k tématu:
taky nejsem zastánce chodítek, myslim si, že až bude děcko chtít začít chodit, začne samo a bez chodítka. A když mu to bude trvat dýl, taky to žádná tragédie nebude. Je mi to prostě proti srsti. Ale zkušenost s tím nemám žádnou, je to jen můj pocit.
tak papa
 Irena

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.03 17:27

Ahoj Ivčo,
mám kamaráta vyštudovaného fyzioterapeuta a ten mi vravel, že chodítko v žiadnom prípade. Jedným z dôvodov je aj to, že v nich sú detičky obvykle nehávané príliš dlho, čo im nerobí dobre na chrbticu, ktorá je vtedy stále vo vertikálnej polohe a je viac zaťažovaná, kým ešte nie je úplne spevnený chrbtový svalový korzet. Potom v puberte a dospelosti je vyššia pravdepodobnosť vážnych problémov s chrbticou (kto má sedavé zamestnanie, skúste si predstaviť, že z tej stoličky nemôžete kedykoľvek vstať a popreťahovať sa…). Pri prirodzenom vývine chôdze sa dieťa najskôr naučí loziť - chrbtica je v horizontálnej polohe menej namáhaná - a hlavne sa vtedy riadne všetky svaly precvičujú, posilujú a vyvíjajú a keď príde pravý čas, tak sa dieťa veľmi rýchlo postaví a behá samo. Tým, že je od začiatku nútené udržiavať na dvoch rovnováhu bez neprirodzenej opory, sa rýchlejšie vyvíjajú aj jemné motorické funkcie, čo na druhej strane má vplyv aj na vývoj neurónovej siete - zapájaním komplexnejších svalových skupín sa posiluje aj mozog, ktorý ich musí ovládať a správne synchronizovať :-). Takže sa môže stať že chodítko síce ušetrí dieťa od prvých pádov, ale môže spomaliť rozvoj iných schopností. Takže ja by som radšej volila pol hodinku v ohrádke s hračkami, kde sa môže dieťatko pohybovať ako chce a pri únave si kedykoľvek ľahnúť(aj keď na obmedzenom priestore), ako ten istý čas v chodítku.

Veľa radosti s drobcami praje
Danka 31t.t.

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 17.02.03 21:33

Ahoj maminky a miminka!
Podělím se s vámi o zkušenost s koupáním. Doufám, že na mě nepoženete sociálku!
Ze začátku jsem dávala vodu doporučovaných 37 stupňů. Po měsíci jsem snížila na 36, po dalším na 35. Jenže teď si ještě před koupáním s malým hraju na přebalováku, protože má dobrou náladu a brouká si. Vzhledem k tomu, že v bytě máme asi 22 stupňů, tak voda rychle stydne. Manžel přišel minule k vaničce a chtěl na malého našplouchat vodu a se zděšením konstatoval, že je ta voda nějaká studená. Malej byl navýsost spokojenej, kopal nožkama jak o život, pusu od ucha k uchu, vejskal si, nijak mi nepřipadalo, že by se mu ve vaničce nelíbilo. Manžel tam hned dal teploměr a voda byla 32 stupňů!!! Druhý den jsem mu teda dala vodu jen 34 stupňů a neprotestoval. Takhle to praktikujeme už čtrnáct dní (33-34 stupňů) a můžu říct, že je malej hlavně o mnoho hodnější, když ho vyndávám z vaničky. Když měl tu vodu teplou a vyndala jsem ho, tak se hrozně rozbrečel. Teď se usmívá a dělá blboviny. Tak si říkám, že je mu to možná příjemnější, než když byl rozehřátý z vody a já ho pak vzala ven do chladné místnosti. Minule mi to nedalo (bála jsem se,jestli ta vodička pro něj opravdu není příliš studená), tak jsem si napustila vanu s takovou vodou, aby mi v ní bylo příjemně. Změřila jsem teplotu a měla 31 stupňů. Tak mě to uklidnilo.
Máte některá z vás doma taky takovýho otužilce?
Hezký den všem přejí
Ivča a Mojánek (12 týdnů)

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 17.02.03 21:36

Ahoj Danko!
Děkuji za Tvou vyčerpávající odpověď, která mě jen utvrdila v tom, že chodítko vynecháme. Ale asi budu muset Tvůj příspěvek ofotit všem příbuzným, kteří nechápou, proč chodítko nechci…
Ahoj
 Ivča

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 18.02.03 01:03

Ahoj, všechny maminy i miminka zdravím, budu teď několik dnů trochu mimo, nestíhám, mám dost vyřizování přes den a taky nějakou práci na doma, tak na internet není moc času… když mám volnou chvilku, zalehnu a spím. Brzy se polepším.
Jinak Marcelek je pořád hodnej, jen když ho trápí prdíky a bolí bříško, tak vyvádí a taky už to není přes den ideální jak to bývalo, už přes nespí, ale chce se chovat a „povídat si“, je mi ho líto nechávat ležet v postýlce, tak se mu věnuju a začínám mít slušně odělaný záda, měla bych cvičit.
Dneska jsme byli v poradně, už váží 3,70 kg v necelých 3 týdnech (porodní váha 3,30), zdá se mi to dost, ale paní doktorka říkala, že u kojených dětí je to akorát a že se rozhodně nemusím bát, že by se přejídal, prý si to miminka regulujou sami, ten příjem mlíčka. Takže ho nijak neomezuju, kojím podle toho, jak má chuť, přes den když je vzhůru tak klidně po hodině a půl, nenechávám ho brečet. V noci spí po 3 až 4 hodinách tahem, tak se docela vyspím, i když už pár skoro probdělých nocí už jsme taky zažili (kvůli tomu bříšku).
Taky se Marcelkovi líbí jezdit autem, jak začne auto drncat, okamžitě usne a je spokojenej, jako v kočárku:) Musím říct, že jsem se sedačkou Maxi Cosi City moc spokojená (mám ji i s fusakem - moc se hodí), inspirovala mě Veronika a vůbec nelituju, že jsem nekoupila levnější Chicco.
Tak se zatím mějte, ani jsem neměla čas pročíst všechny vaše příspěvky, je toho za těch několik dnů dost, stáhla jsem si to.
Ahoj Johanka

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.02.03 18:43

Ahoj holky!
Mojánek se dnes probudil v 5 hodin ráno a už nechtěl spinkat! Tak jsem rozsvítila, dala ho do košíku v obýváku, kde si začal houkat a dělat alotria. U toho všeho se na mě šklebil, pusu od ucha k uchu. Asi ho pobavil mámin zničený výraz, že už má budíčka taky. Když jsem seděla u koše, tak se na mě culil a dělal blbovinky. Jak jsem si lehla, začal se hned zlobit a křičet, rošťák? Tak jsem nakonec musela kravinky dělat s ním, abychom nevzbudili celý barák.
Jako na potvoru mu ještě k tomu včera praskl dudáček a i když jsem mu dala stejný typ, tak ten novej prostě nechce a pořád ho plive. Jsem zvědavá, jak to bude probíhat. V kočárku totiž bez dudlíka většinou neusne a hrozně vyvádí. A při strojení taky. Uvidíme - třeba dva dny propláče a pak se dudlíka jednou provždy vzdá. Což by taky nebylo na škodu. Moc tomu ale nevěřím. Nemáte s tím někdo zkušenost? Případně i s tím časným ranním vstáváním? Dost by mě vyděsilo, kdyby se to mělo opakovat. To by ze mě byla troska!!!
Mějte se krásně a ať dětičky ani tatínkové nezloběj!
Ahoj
Ivča a Mojánek (3 měsíce a kousek)

Vložit nový komentář