Veronika a Adámek - střídačka Sulanek a Verunka

Rodičovství
  • euka2
  • 02.08.03

Ahojteeeeeeeeeeeeeee holčiny moje zlatý a miminka zvlášť!!!!!!!!!! Jakýpak miminka, už to jsou velký holčičky a kluci, přece, ne????? :))))))))) Tak už jsem zase zpátky, online, takže sem můžu jukat. Už ráno jsem tu byla a představovala si, že jakmile přijdu do práce, hned vám něco napíšu a že tu budu jen tvz. ZDOBIT :))))) No nepovedlo se mi to, protože mě hned zaúkolovali a teď jsem to dodělala (ale potila jsem krev, to vám řeknu :))) a dnes už budu opravdu pouze zdobit :)))))))

Chci vám toho tolik říct, tak určitě budu skákat od něčeho k něčemu… no snad to dám dohromady.

Spojení s Sulankem funguje spolehlivě, i včera jsme si psaly a domluvily jsme se, že dnes napíšu nový deníček já a pak už se budeme střídat. Za chvíli do toho Sulánek taky spadne rovnýma nohama, tak nám to bude hezky vycházet. Zatím jsem ještě nestihla projít minulé deníčky a příspěvky, ale určitě to napravím.

Takže něco o Adámkovi. Zlatíčko moje milovaný. Odstěhování od Toma zvládl dobře. Už jsem ho i odstavila, byl plně kojený do půl roku a úderem půl roku jsem ho začala odstavovat. Asi ještě napíšu něco extra o odstavování, abych to sem nemíchala. Ale musím říct, že to proběhlo naprosto bezbolestně, bez zánětů, stahování, léků a bůhvíčehoještě. Měla jsem strach, že Adámek nebude chtít lahvičku, ale jakmile zjistil, že z toho neteče jen voda, kterou mi dr. doporučovala ve vedrech, ale teče z toho mléko případně i čajíček, bylo vyhráno. Já z toho měla takovou radost, že umí pít z lahvičky, že jsem to hlásila hned na všechny světový strany. Takže ráno kolem 7 máme mlíčko, kolem 10 ovoce s jogurtem nebo tvarohem nebo se žervé. Na obídek nějaké blivajzky, ale musím vám říct, že i mě teda chutnají. Navíc jak se nesolí a nechutí tak mi přijde ostatní jídlo strašně slané. Dávala jsem si ráda Lučinu a říkala jsem si, že ji začali asi víc solit. Jenže ono je to tím, jak to člověk ochutnává to neslané, tak i mě se chutě trošku změnily. Odpoledne zase nějaké ovoce buď samotné, nebo s jogurtem nebo piškoty s mlékem. Taky se osvědčili koktejly. Banán s mlékem (samozřejmě Adámkovým Nutrilonem)… no má boule za ouškama. Večer následuje kaše, která mu teda taky moc chutná a mě taky moooooccc. Mléko dávám jedině když mu např. oběd (ten většinou) nechutná, tak se dopije mlékem. Celkově si myslím, že mléčných výrobků má dostatek a vitamínů taky. Masíčko, když si vzpomenu, tak má tak 2 x do týdne. Uvařila jsem kuřecí a mám ho nakrájené na kostičky a zamražené. Takže ho jen vytáhnu a je to.
A vlastně začala jsem odstavováním a došla k jídelníčku. Ale původně jsem chtěla říct, že Tom se stavuje kdykoliv a Adámka si bere na víkendy. Teď u něho byl Adámek každý víkend (kvůli mé zlomené noze, k tomu se taky ještě dostanu), ale pak to bude asi jednou za 14 dnů. Klasika. Nejdříve jsme to zkoušeli na 1 den, pak 1 noc a teď zvládne i na 2 noci. Měla jsem strach z uspávání, ale Tom ho vždycky nechá, až sám odpadne. Což teda zase není zrovna nejlepší, protože to doma taky vyžaduje… ale… nechám to být. Vždycky „přijde“ unavený, že lehne a spí. Táta s ním vyvádí, dělají spolu kotrmelce… no užívají si to hošánci moji :-)))

Adámek tomu přetáčení moc nedá, sudy neválí, ale zato sedí, sám si i sedne, i když takhle si miminka určitě nesedají (z lehu do sedu a pomáhá si přitom ručičkou), sám si stoupne, když se chytne mě, nebo postýlky nebo nějaké opory (takže postýlka putovala o jedno patro níž). To se mu moc líbí. Mlátí sebou teda jak nudle v bandě, takže ho přidržuju. Rád taky capká po bytě. A proto už mu Tom koupil BOTIČKY!!!! Já to teda vždycky odsuzovala, ale jakmile mám vlastní dítě, nic skvělýho pro něj není nejlepší :-)))))))))))))) Takže má frajer botičky od NIKE, ale nááááááááááddddher­nýýýý. Jasně, za chvilku z nich vyroste, ale já mu to ještě když byl v bříšku slibovala, tak je dostal. Jsou bombový, na zip, tmavěmodré. Chlapeček k pohledání.
Nádherně sedí a hraje si. Nejlepší hračky jsou klíče, nerez misky a takový pomůcky do kuchyně…ježíši, nádobí se tomu říká, ty trubko (to jako já), ta MD se na mě pěkně podepsala hihihihi, takže jsem myslela sběračky, metličky atd.
Zvládne se i natáhnout pro hračky, ale sem tam s sebou žuchne dopředu na obličejík. Ale je statečný a ani moc nepláče.
Prozatím žádné ba, pa, ma neříká, ale tady jsem v klidu.

A pozor!!! Prokazatelně máme 2 dolní zoubky!!!! Na 7 měsících se objevily. Tomáš ho jednou přivezl na chatu a byl celý nevrlý, sám to odhadoval na zoubky, ale ještě nebylo nic vidět. K tomu se přidružila horečka, ale docela dost vysoká, kolem 39. Koukla jsem do pusinky a jeden zoubek tam byl!!!! Dostala jsem na šaty!!!!!!!!!!!!! Druhý vykoukl za pár dnů nato. Adámek byl nevrlý, žádné zaručené triky nepomáhaly…horečka nepolevovala ani druhý den ani po čípkách, tak jsem pro klid jela na pohotovost, jestli se nám do toho nepřidružilo něco jiného. Jeli jsme na pohotovost a tam mi řekli, že je to teda těma zoubkama, ani ho neposlechli…no nic. Poradili studené zábaly. Když teda horečka pořád neklesala, přistoupila jsem k zábalům. Osuškovou plenu jsem namočila do studené vody, Adámka svlékla, jen plenku jsem mu nechala a zabalila ho. No ale vůůůůůůůůůůůůbec se mu to nelíbilo. Hned jsem ho zabalila i do velkého ručníku a držela jsem ho. Představte si, ono mu to muselo hodně pomoc a hned se mu ulevilo, ztichnul a jak jsem s ním chodila po bytě, usínal mi miláček na rameni. Muselo to odčerpat tu horkost, kterou v sobě měl. Po 10 minutách jsem ho vybalila a protože byl hotovka malá unavená, jen jsem ho dala do župánku a položila do postele a v mžiku usnul. Za hoďku jsem ho přeměřila a horečka tu byla znova. Tak ještě jednou jsme to absolvovali a zase mi usínal na rameni. Noc jsme přestáli docela dobře, jen hodně pil čajíček. Třetí den ráno ještě měl horečku, ale po prvním denním spaní ho to opustilo a byl klid. Pro jistotu jsem volala naší dr., jestli se máme přijít ukázat, protože se Adámek lehce opupínkoval. Tak mě napadlo, že to přece jen nebyly zoubky, ale něco jiného. Dr. říkala, že to teda zoubky nebyly, ale prý ŠESTÁ DĚTSKÁ NEMOC. Určitě jste o tom už slyšely. Takže průběh je 3 dny horečky a následné opupínkování. Měli jsme se přijít ukázat za 2 dny, protože to ty pupínky nás měly opustit. Jenže nás neopustily, naopak se víc rozlezly. Takže opětovně k naší dr., která konstatovala, že to jsou ZAŘDĚNKY!!!!!! Sama nechápala. Volala na hygienu, jestli mají hlášený nějaký výskyt - a nebyl. V cizině nebo s cizincema jsme se taky nesetkali, aby to někde chytnul, tak nevím, kde k tomu přišel. Naše dr. je už 10 let neviděla!!! Očkuje se proti nim, ale nevím v kolika. 21.8. jdeme na 8 měsíční prohlídku a Adámkovi budou brát krev, jestli už v ní má protilátky. Podle toho teda zjistí, jestli to byly zarděnky nebo ne. Pupínky se rozlily do flíčků a na temeni měl hmatatelné bouličky, takže prý na 98% to zarděnky byly. My musíme mít vždycky něco extra!!!! Za 2 - 3 dny se to ztrácelo a teď už je dlouho v pohodě. Ven jsme nemohli… k tomu ta vedra… Hrůůůůza. Takže ze zoubků, k šesté dětské nemoci až k zarděnkám. První nemoc a takhle velká. Kdyby byla ta moje čutka malá trochu větší, hned mu jdu něco koupit za odměnu. To mě moje máma taky dělávala, když jsem byla nemocná, tak mi něco koupila a hned mi bylo lépe :-)))))))))))))

A spaní, to je náš problém. Kde jsou ty doby, kdy Adámek spinkal v noci od 9 do 6 v jednom kuse. Dávno ne. Tak už 3 měsíce se budí v nepravidelných intervalech. Ani kaše na noc nepomohla. Dávám ho spát mezi 7 a 8, pak se budí ve 12 a pak většinou po 2 hoďkách chce pít čajík. Napije se a zase spí. Už si teplý čajík nechávám zabalený v dece v posteli, abych pořád nemusela lítat ho ohřívat. To samé s mlékem. Pokud se vzbudí mez 4 a 5, připravím i teplé mléko a jakmile je do růžova vyspinkaný, dostane mléko, po kterém něci i dál spinká.
Přes den už toho taky moc nenaspí. Spával tak 3 - 4 x za den, ale za poslední 2 dny se to zase zlomilo. Předevčírem spal dopoledne 2 hoďky, to byl ale výkon!!!, většinou spí jen 3/4 hoďky a dost a odpoledne po 5 hodinách bdění spal jen půl hoďky. A včera??? To spal jen hoďku dopoledne od 11 do 12 a pak už vůůůůůůůůůbbbbbbbbbe­eeeeccccc!!! Ale jak byl unavený a šmudlal se, ale nic nezabralo. Ani kočárek, ani čajík… prostě nic. Večer odpadnul v půl osmé. A nejradši i já s ním. Ale v noci stejně 2 x pil a po 2. pití byl hoďku vzhůru, jako že si bude hrát a byl naprosto čilý. Tak tomu spaní moc nedá. Sama jsem zvědavá, jak to budu i já zvládat, když relativně vyspalá moc nejsem. Jedině když je u Toma, tak se vyspím, jenže to zase pro změnu budím já a hledám ho v posteli, kde že ten můj chlapeček je!!! Spíme teď spolu v posteli, protože.....

.....minulé úterý mi babiny přivezly závěsy, že je teda pověsíme. Což jsme zvládly, jenže mě se něco pořád nelíbilo, takže jsem lezla na barovou židličku (jinou nemáme) a pořád něco upravovala. Při poslední, samozřejmě poslední úpravě, už to bylo hotovo, klekla jsem si na židličku, že teda jako už lezu dolů. Druhou nohu jsem dávala dolů, jenže jsem blbě došlápla a slítla jsem… do skříně!!!!! Naštěstí se Adámek neprobudil, dělala jsem to u nás v ložnici, přičemž předtím jsem asi 3 x slízávala a tišila ho, aby pořádně zabral. Tak ta žucha ho neprobudila… a já si tak říkám, jestli je to kotník, tak mě klepne. Už jsem ho měla 3 x v sádře, tak coby ne počtvrté, že jo. Moc jsem se nemohla zvednout a když už se mi to podařilo, nemohla jsem došlápnout. Kotník zatím vypadal dobře, ale na nártu mě to bolelo čím dál tím víc. Volala jsem Tomovi, že to vydržím do rána a pak uvidíme. Tak radši říkal, ať si zavolám rychlou hned a ať se na to podívají, že když tak přijede. Rychlou jsem si teda zavolala a že do 10 minut přijedou a musí mě odvézt na rentgen… tak jsem jim zase začala vysvětlovat, že jsem sama, že musím někoho sehnat k Adámkovi… no měli mě za blázna, volám si rychlou a pak sháním hlídání. No ale koho jiného jsem měla volat??? Tom za chvíli teda přijel a rychlá, kam jsem znova volala, protože jsem se s nima domluvila, že jakmile někoho seženu, zavolám znova, dorazila do 5 minut. To už otekl i kotník a stoupnutí bylo možné jen na patu. Ještě, že jsem se předtím osprchovala a stihla to doma trochu pofackovat…Tak mě odvezli, zrentgenovali a ta kůstka co vede k malíčku je zlomená. Dostala jsem nechodící sádru, poukaz na berle a jela jsem zpět sanitkou. No řeknu vám, to skákání je teda věc. Všechno mě bolelo. Navíc jsem byla odkázaná na pomoc a to mě deptalo. Adámka jsem taky nemohla vzít a někam s ním jít třeba ho jen přebalit…Aspoň jsem se k němu mohla přesunout na deku a hráli jsme si. Mamka vždycky ráno přijela, já si to večer připravila (čaj a mléko) a noc jsme zvládali sami. Aspoň že tak. Po týdnu jsem šla na kontrolu, teď v úterý vlastně a já bláhová si myslela, že mi to sundají a odejdu po svých, protože mi to spousta lidí tak říkala, že měli to samé a měli na to jen škrobák. Tak nic, mám chodící sádru, plastovou, na kterou jsem připlatila 567,–Kč, ale je lehčí a dá se s ní i sprchovat, což je neskutečná pohoda. Sice si ji i tak zakrývám ručníkem, ale náhoda..... znáte to :-)))) Hlavně, že je to chodící sádra. Mamku jsem dočasně ze svých služeb propustila a 2 dny jsme byli sami. Jenže teď už teda chodím do práce a zase už „nastoupila do služby“. Takže kvůli nechodící sádře, abych Adámka nemusela vytahovat z postýlky, když se budí na čajíček, spíme prostě spolu. Adámek je ve svém živlu, protože se točí i ve spánku na všechny světový strany, nejvíce dokolečka :-)))

Jsem s nima v telefonickým kontaktu, nejdraši bych jim tam nainstalovala kameru a na dálku měla přehled, co se děje :-))))) no jo, střelená matka. Adámek je na babičku zvyklý, tak to jsem taky moc ráda. Už se na něj těším.
Zatím teda nemohu jezdit autem, ale Tom mi půjčí svého automata, takže se svou sádrou na levé nožce to bude brnkačka. Vycházíme spolu dobře, to jsem moc ráda, hlavně kvůli Adámkovi, ale i kvůli sobě.

A jakmile jsem dostala za zoubky na šaty, hned jsem to šla rozfofrovat. Na Smíchově v Promodu a v H a M jsem strávila jedno sobotní odpoledne, co kluci byli spolu. Ještě jsem si dělala srandu, že mě teda nebavilo chodit si neustále sama pro jiné velikost a vybírat kombinace :-))))) Teď je nakupovaní neskutečná pohoda. Slevy… no byla jsem ve svém živlu. Konečně se vejdu do své velikosti, i když mi teda pořád ještě 2 kila zbyla. Ale to neřeším. To už půjde samo. Když jsem kojila, šlo to dolů samo. A jak jsem se cpala Marskama, Twixkama, polomáčenejma suškama… hmmmmmmmmm, to byla neskutečná pohoda. Teď už se přece jen musím hlídat…celulitýda je pořád, do fitka se hned tam nedostanu, ale takový sukně ke kolenům mají taky něco do sebe hihihihi.

A víte, co mě tak napadlo??? Že bych si dala říct i k druhému dítěti, což sem kategoricky zavrhovala. Teda ne hned, tak až budou Adámkovi 2 roky bych do toho šla znova. Bolest z porodu je dávno zapomenuta a když vidím toho malýho človíčka, jaké dělá pokroky a jak je neuvěřitelně v pohodě..... Jak říká Bára Nesvadbová: „Ještě více kojenců“ :-)))))))))) Jenže nemáme k tomu tatínka, tak si budu muset nechat zajít chuť. Jak jste na tom vy? To je otázka do diskuze!!!!

Doufám, že jsem teda stihla všechno popsat. Určitě se sem teď dostanu víc, aspoň si to tak plánuju, ale znáte to… člověk míní a většinou nyní v mém případě práce mění :-)))

Jsem moc ráda, že jsem se s vámi mohla zase podělit o to, co je nového a konečně můžeme konzultovat co a jak :-)))

Papa Veronika a Adámek (9.8. osmiměsíč­ní!!! - týdny už nepočítám, to je marný :-))))

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.03 00:32

Je mi z vašeho příspěvku velmi smutno. Asi si sama neuvědomujete, že ve své sobeckosti šidíte své dítě o základní jistoty, mámu, která je se svým dítětem doma a tátu, který je s ním každý den . Asi jste na tom dobře finančně.Já mám tři děti, každý měsíc vyjdeme s penězma jen taktak, ale všechen čas oba s manželem dětem věnujeme a s Vámi bych nikdy neměnila.Hana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.08.03 01:53

Musím se Veroniky zastat. Neznáte její příběh se všemi podrobnostmi a nevíte, co ji k současnému uspořádání a nástupu do zaměstnání vedlo (bylo to zde jen naznačeno - tak nelze soudit, kdo je ten špatný - já pochopila, že v tomto případě asi oba udělali tu nejsprávnější věc pro dítě - rozešli se raději teď jako přátelé a dobří rodiče, nežli za rok za dva jako nepřátelé s nechutnými tahanicemi o majetek i dítě). Jak čtu od počátku její deníčky, je to jako bych četla svůj příběh, ovšem před patnácti lety. A ze synka vyrostl šikovný kluk, který si váží obou rodičů a nikdy mu nevadilo, že je nemá pohromadě, naopak, občas je rád, když si může jít k druhému postěžovat, protože ví, že se nad tím nemávne rukou.
Nástup do zaměstnání je pro samostatnou maminku nutnost, ze státních příspěvků by nezaplatila ani činži. A nechat se vyživovat od otce dítěte, který navíc vzorně funguje jako tatínek a mamince pomáhá i jinak, to je zase moc na můj žaludek.

Veroniko, promiň, že si tě tu takhle beru do úst, ale tvůj příběh mi opravdu připomněl kus mého života - možná se pletu a je vše jinak.
Ale jen jsem ti z vlastní zkušenosti chtěla poradit: 14tidenní víkendová klasika je málo (taky hrozí vynechávání kvůli nemocem, zaměstnanosti atp.) já jsem k tomu taťkovi přidala minimálně jednou týdně ještě odpoledne, aby se viděli co nejčastěji - třeba jen u nás doma, zpočátku to byl pro tatínka zápřah, ale jak začal Filípek trošku víc komunikovat (s prvním kopnutím do míče :-) ), tak se jim to zalíbilo tak, že si občas domlouvali i další dny navíc. A Filip tím pádem neměl vůbec žádné problémy s chybějícím otcovským vzorem - co mají dělat děti tatínků, kteří např. jezdí s tirákem, že?
Přeji ti, ať tě v práci moc neutahávají, ale o to víc platí. A ať se vše srovná k všestranné spokojenosti. Chybělas nám, i když Sulánek popisovala Adámkovy pokroky barvitě, není nad originál. :-)
Romana (od Vrabčáků)

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 03.08.03 08:06

Ahoj Veroniko, tak jsem se prokousala tvými dlouhými příspěvky a mám jeden dotaz: proč sis nenechala aspoň večerní (noční) kojení a Adámka odstavila tak rychle a úplně? Býváš někdy večer/v noci pracovně mimo domov, že by to nešlo nebo je to kvůli taťkovi, když A. spinká u něj? Je to samozřejmě tvoje věc, nic mi do toho není, jen mě to tak napadlo… bylo by to pro tebe i pohodlnější v noci, se jenom k Adámkovi v polospánku přitočit, aby si cucnul, nepotřebovala bys u postele lahvičku s čajem nebo chodit v noci ohřívat mlíko…
Já i když nastoupím do práce (kolem 1 roku), chci si pokud to půjde nechat ranní a večerní + noční kojení, myslím, že to bude lepší pro miminko a i pohodlnější pro mě (na usnutí a kvůli citové vazbě).
Jinak ti přeju pohodu v práci i doma, měj se pěkně, ahoj
Johanka a Marcel 6 měsíců a něco

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.03 09:15

ahoj maminky a mimískové,
už dva týdny spává Áda ve svojí postýlce. Přechod z naší postele do svojí zvládl docela bez problémů, měla jsem strach z nějakýho velkýho řevu, ale ten se naštěstí nekonal. Večer nakojím v naší posteli, a když začne zavírat oči, seberu prsíčko, dám odříhnout a položím do jeho postýlky. Bud zavře oči hned, nebo jěště chvilku pšípšám a hladím po zádečkách, a on pomalinku zavírá očička a usíná, žádné řvaní.No jsem na sebe pyšná že jsme to takhle zvládli:-))
Horší je že se v noci budí po dvou, maximálně třech hodinách na pití, ale to jenom nakojím, naximálně 15 muinut, šupnu zpátky do postýlky a je opět klid:-)
Poslední dva týdny trápí chudáčka ekzém, který ho asi hodně svědí, hlavně na obličejíčku. Nejdříve jsem si myslela, že jsou to potničky, ale když se začal čkrábat do krve zašli jsme k mudr, která konstatovala že se jedná o ekzém. Dala nám nějaký krémy na promazávání, a kapky Fenistil, jenže mi připadá že po těch krémech to má jěště horší, začala jsem ho promazávat obyčejným dětským olejíčkem a vypadá že mu ten hnusný ekzém konečně ustupuje…Snad nebudeme muset jít na kožní, u nás totiž funguje kožní o prázdninách jenom jednou do týdne, a když jsem tam viděla ty fronty důchodců, kteří by nás samozřejmě nepustili před sebe a jěště bychom od nich mohli chytnout něco škaredšího, tak si moc přeju, aby to Ádovi zmizelo alespon do září, kdy už tam zase budou fungovat normálně:-)
Včera jsem Ádovi objevila třetí zub, první dva dole má od pátého měsíce, a ted se mu objevil třetí nahoře, jenom má smůlu že není naproti těm spodním( je to dvojka a dole má jedničky)a tak nemůže jěště kousat:o)
Dáváte už mimátka do jídelních židliček? My jsme ji včera vytáhli, Áda tam byl naprosto nadšenej, seděl v ní 15 minut, žmoulal piškotek, a já mohla v klidu vařit.Jenom krmit ho v ní jěště nemůžu, židlička je moc veliká, a Áda má kam uhýbat, takže pěkně v sedačce, tam se opře a nemá kam uhýbat s hlavičkou když se blíží lžička:-))
Na další dítko nepomýšlím, ani náhodou, snad možná za pět let. Máme už doma jednu čtyrletou princeznu, k tomu Ádu, myslím že to stačí, i když za pár let, kdo ví:-))
Veroniku naprosto chápu že šla do práce, kdybych měla možnost ( nemáme hodný hlídací babičky, ani jiné hlídačky…) a byla v takové situaci jako je Veronika určitě bych taky neváhala, no teda váhala, ale šla bych do práce také.
No pro dnešek toho bylo dost…
pá Lola+Áda skoro sedmiměsíční

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.08.03 08:57

Ahoj Romano,

možná, že jsem to popsala špatně, ale Tomáš se s Adámkem vídá i přes týden, kdykoliv se mu to hodí a má čas. Když jde z práce, tak se zastaví, blbnou spolu. Je to tak většinou 3 x do týdne. A počítám s tím, že až bude trošku větší, bude u něho i přes týden spát a třeba ho vodit i do školky. V tomhletom myslím není problém. Adámek je pro nás oba velké štěstí a že to nevyšlo nám dvěma, s tím se nedá nic dělat. Ale i tak díky za pochopení.

Papa Veronika

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.08.03 09:04

Milá Hanko,

určitě nejsem sobecká, i když to tak možná vyzní. Prostě nám to s přítelem neklapalo a vytvářet iluzorní dojem rodiny, usmívat se na sebe, když nám to nejde od srdce, nuceně se bavit a vlastně o ničem..... Nemyslete si, i já jsem dlouho zvažovala,zda to mám udělat. Nakonec jsem se rozhodla tak, jak jsem se rozhodla. Nemyslím si, že i vy byste setrvávala ve vztahu, který je určen k záhubě. A práce, to prostě byla nutnost. Státní příspěvky jsou směšně malé a kde další vzít, když si přivydělat moc nemůžete. Mé měsíční platby jsou dost vysoké, takže nástup do práce byl opravdu nutností.
Jak už psala níže Romana, není můj příběh ojedinělý a takto žije spousta žen. Adámek svého tátu má, může ho vidět kdykoliv.

Stejně si myslím, že mě nepochopíte, ale takto to cítím já.

Mějte se hezky Veronika

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.08.03 09:07

Ahoj Johanko,

Adámka jsem odstavila právě kvůli taťkovi, aby u něho mohl spinkat přes noc. Kvůli sobě vůbec ne. On totiž sem tam chtěl i prso, a to by u taťky byl problém :-)))

papa Veronika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.03 15:38

Ahoj holky a špuntíci........Ty vedra jsou příííííšernýýýýý, už toho mám plný zuby. Zlatě doma. Verčo, jsem moc ráda že jsi opět mezi náma, přeju ti, at´ ti to v práci utíká a můžeš být s Adámkem. A jak zvládá odloučení na celý den???? Ani trochu ti nezávidím jsem ráda že do práce nemusím. Chtěla jsem se zeptat, jaké jogurty a tvarohy mu dáváš???? Myslím jaké značky kupuješ. Předem moc dík. Adámek je šikulka, že už stojí s oporou. To Karolínka sedí natáhne se v sedě pro hračku, válí sudy a začíná si dávat pod sebe kolínka. Jsme bez zoubku, vzhledem ke kojení jsem ráda. K těm dětem, starší Kristýnka jde po prázdninách do školy, už ted´ mě jímá hrůza jak to budu stíhat. Na manželovu pomoc nespoléhám, jelikož podniká. No uvidíme. Mám za sebou dva císaře, takže třetí mimčo už asi néééé. Ale nikdy neříkej nikdy že???? Tak já končím a neupečte se. Pa Gabča s Karolínkou ( 7,5 měsíce)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.08.03 16:31

Ahoj Gabči a Karolínko,

jogurty dávám pouze Danono Activia bez příchutě. Myslela jsem si, že mu budou chutnat samotné, ale to teda ne, takže mu do toho dávám banán, broskev, jablko, meruňky… no prostě co dům dá. Sní tak půlku jogurtu a někdy i celý banán, jak kdy. Tvarohy jsou snad z Polabské mlékárny, ale prostě ty v kelímku. Jsou tekutější a líp se „rozmatlávají“. Kupuju ty bez tuku.

Adámek zvládá odloučení naprosto v poho, až mě to diví, ale jsem opravdu ráda, že s tím nemá problém. Na babičku je zvyklý. Jen když přijdu domů, tak se ode mě nemůže odtrhnout, takže se rychle převléknu a už se toho mého zlata nezbavím :-)))

Máš pravdu, venku hrozně. V práci máme klimu a doma taky, takže tam se to dá vydržet. V těhle vedrech nejde ani Adámek ven, protože se tam prostě nedá vydržet. Zítra asi pojede s babi na chatu a já tam večer přijedu. No samotného jim ho nenechám :-)))

Neboj, všechno stihneš, to půjde.

Nějaké téma bylo o židličkách. My jsme byli na návštěvě u Sulánků a tam jednu od Chicca měli, tak jsme si ji v bazárku taky hned koupili. Adámek z ní zrovna „urvanej“ nebyl, ale na jídlo je dobrá. Je omyvatelná, polohovací do výšky a celá se dá naklodit dozadu, takže jsme s ní spokojený. Hlavně se tam dá Adámek přikurtovat tříbodovým pásem, takže nehrozí, že by vypadl, co kolikrát má v úmyslu, jak tam „lukuje“, že už jíst nebude a vzteká se.

Tak zatím papa Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.03 21:01
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.03 21:04

Pokud vím, tak Veronika měla v plánu nástup do zaměstnání takhle brzy i před porodem..... takže jsi Romano asi nečetla pozorně…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.03 21:31

Nezlobte se holky,ale musím reagovat na to, jak dítě může tatínka vidět kdykoliv… braní na víkendy atd. Matka (Veronika) by měla myslet taky na to,že její bývalý přítel nezůstane asi věčně sám a nebude žít jen pro Adámka,je to blbý, ale je to tak,určitě si najde novou přítelkyni a bude s ní chtít žít „normální a spořádanej“ život, vaše představy o budoucnosti jsou dost pohádkové. Nová přítelkyně bude chtít mít „svoje“ dítě, normální rodinu,a určitě se jí nebude líbit,když bude Tom několikrát týdně jezdit za Adámkem, brát si ho na víkendy, kupovat mu spoustu věcí..už jen styk s bejvalkou (i když jen kvůli dítěti) je na skousnutí děsnej.Vím,o čem píšu,protože manžel má dítě z prvního manželství,jeho „povinné“ návštěvy mi vadí,finančně na tom nejsme nejlíp,máme spolu 2 malé děti a ještě musí klukovi z prvního manželství kupovat dárky k různým příležitostem,a i jinak z něho tahá peníze,když jedou na výlet.Je potřeba to vidět i z druhý stránky,ono to může vypadat hezky teď,ale přece nezůstane Tom navěky sám,aby byl Adámkovi dobrým otcem a neměl problémy doma!
Myslím že frekvence 1× za měsíc je akorát, pokud má po rozchodu ten druhý nového partnera(ku).
Přeju vám Veroniko,aby vám to vyšlo podle vašich představ,hodně úspěchů.
 Zuzana

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 04.08.03 22:04

Ahoj Veroniko, chci jen napsat svůj názor na tvaroh - podle toho co jsem vyčetla a i podle Dity v SOS Maminek, se má s tvarohem „zacházet“ opatrně, já ho budu dávat až kolem roka věku. Jogurty - to je něco jiného, tam je to mlíko nějakým procesem vhodně upravené, ale tvaroh, to je podle mého názoru stejné, jako kdybyste dávaly miminku kravské mléko v jiné podobě… Taky je tvaroh zbytečným zdrojem proteinů (mimo jiné zdroj budoucí obezity), jestli dáváte občas maso a jinak vyváženou stravu, obešla bych se bez něho.
Nechci dělat chytrou, jen se dělím o informace:))

My s jogurtem a masíčkem počkáme cca do ukončeného 7.měsíce, teď papáme už pátý den jen zeleninu v poledne a k tomu kojím - a tak to budu dělat celý první měsíc příkrmů, možná po 3 týdech začnu přidávat pomalu ovoce na odpolední svačinu, podle situace. Musím říct, že jsme zatím s krmením bez problémů, Marcel jí rád, s chutí a bez zašpinění čehokoliv (kromě vlastní pusinky), každý den přidávám o „kostičku“ víc, dneska snědl už 4 kostičky = asi 50 gramů, jestli dobře počítám - podle Dity je 1 kostka cca 15 g(?). Marcelek by snědl i víc, ale nechci nic uspěchat, pěkně pomalu a postupně.
Nevím, jestli je to tím, že jsme začali přikrmovat, ale prodloužily se nám intervaly mezi kojením na cca 2 - 2,5 h přes den, v noci když jdu já spát kolem 23 h až půlnoci, tak vstávám jen 1 x kolem 3-4 hod. ranní a pak až ráno v 7 h, to úplně vstáváme. Přes den Marcelek 4 x spinká po hodině, vůbec nepláče, je veselý a v pohodě… celkově bezva režim, jsem spokojená.
Přeju vám všem, co začínáte přikrmovat, aby to šlo taky tak hladce jako u nás.
K tématu druhé dítě - jak už jsem kdysi psala, antikoncepci neberu a zatím ji nemám v plánu, až to přijde, tak to přijde, necháváme tomu volný průběh, jestli hned nebo za 5 let, je druhé miminko vždycky vítáno. Zatím nemenstruuju tak to asi nehrozí, i když takových případů bylo:))
Dobrou noc,
Johanka a Marcel - půl roku

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.08.03 23:21

Ahojky maminecky a miminecka,

ahoooooojky specialne Veroniko a Adamku!!! … tak jsme se vas konecne dockaly … v patek jsme byly nazhavene a ono to vyslo az v sobotu, to uz jsme byly v Marianskych Laznich na vylete za babickou, ktera si tam uziva plne lazenske pece. Holky, tam je fakt naaaadherne, krasna architektura, nadherne a rozsale parky, super restaurace a kavarnicky, zdrave prameny a hrajici fontana!!! Proste paradicka!!!
Odjely jsme i se sestrou v sobotu rano, v nedeli se sestra vracela vlackem domu a na stridacku prijely me 2 kamaradky autickem a dneska rano jsme padily smer Praha. Takze vcera vecer jsem uspala tu mou malou milovanou smudlinku a sla se bavit … chi … pily jsme kaficka, papaly mnamky, vykladaly karty (ty dve kamosky jsou tak trochu blaznivky, chodi ke kartarce, k astrologovi, grafolozce, zabyvaji se numerologii a mimo jine si zacaly vykladat karty … ale je s nimi sranda, chi) a planovaly dovolenou … to je totiz novinka, minuly patek se zrodila myslenka jet do Chorvatska a vzit mne a Verunku sebou … proste parada!!! Jeste v zime jsem o podobne akci vazne uvazovala ale postupne muj sen miznul v nenavratnu … a najednou … huraaaa … pojedeme!!! Uz mame sepsany seznamek kdo co a tak … a muj nejvetsi a nejdulezitejsi ukol je sehnat nejaky mensi kocarek, jinak nemame sanci se vejit to oktavky na plyn (v kufru je velka plynova bomba). Takze jsem dneska obehla Cerny Most … bazary i prodejny a narazila na jiz predem na netu vyhledane golface, ktere jsou polohovaci, maji strisku takovou vetsi, ktera se da i odepnout z pulky kvuli vetrani … vypadaji celkem fajn, jsou od abc designe a jsou jenom za 2500 (jsou v akci v BabyStaru) … z toho co jsem videla jsou za tu cenu to nej… Nemam na shaneni moc casu a tak pro ne asi zitra zajedeme … jen ktery designe vybrat???? To zase bude problem:-)))Tesim se jak male dite a jen doufam, ze sezeneme v poho nejake ubytovani a cesta bude ok, tyhle vedra jsou totiz siiiiilene … a ja uz se tak tesila ze to mame za sebou a bude do konce prazdnin v pohode … ha, ha!

Takze Veroniko, prosim, jeste napis denicek i tenhle tyden, odjizdime asi ve stredu vecer a planovany navrat je az ten dalsi patek…a po navratu a vyspinkani napisu sve dojmy z moooore, jo?

Vite co se stalo v Mariankach? Ale hlavne mne moc nekamenujte … i kdyz si to asi i zaslouzim … ten muj maly zazrak mi tam totiz vypadnul z kocarku … :-( Jak se to stalo? Ja vam fakt nevim, tri jsme staly u kocarku a popijely zdravou vodu a ten muj maly smudlinek se tam vrtel na brisku a ja jenom pronesla, ze bude urcite za chvili na zemi … a najednou baaac … a byla tam … ja tam hystericky zajecela a sbirala to moje zlaticko ze zeme, aaaaach jo, to vite ze placinkovala … nicmene jsem netusila, jestli spadla na hlavicku ci jak vlastne, byla jsem uuuplne hotovka a jeden pan, co ten pad zrejme videl, mne hnedka prisel uklidnit, ze na hlavicku urcite nespadla, ze to vzala po raminku ci jak … a opravdu, mela smouhu na bodicku na raminku a tot vse … zaden sram, zadna modrina … fakt nic, nikde nic … po padu mela to raminko cervene a tak rucicky, ale do vecera vse zmizelo a opravdu ani nema nic odreneho!!! Jsem pekna trubka, co? Musim ji vice hlidat, ale kdyz mne je lito ji v tom kocarku ksirovat v tom vedru … nejak to budu muset vyresit…

Kdyz se tady bavite o jidelni zidlice, tak ja v ni Verunku krmim celkem casto, hlavne obidky a svacinky dopo a odpo, vydrzi v vsak akurat tak to papanicko, dele se ji tam moc nelibi, max 5-10 min kdyz treba myju nadobi a vidi na mne, jinak tedy nazdar maaaamo a ber mne odtud, chi.

V jake poloze spinkaji vase zlaticka? Verunka totiz spinka nejradeji na brisku a pretoci se na nej ve spanku z jakekoliv polohy … takze uz jsem ji i prestala vracet zpatky na zadicka, to bych totiz musela delat cele noci… a snazim se nebat ji tak nechat spinkat … A co vy? Otacite ty svoje drobecky?

Veroniko, ja bych si nechala druhe detatko udelat treba i hnedka, fakt se mi to materstvi mooooocc libi a za ty 2 roky bych se tedy vuuubec nebranila … ale … my tatku nemame, takze … se proste uvidi co bude a zda bude… Ted musim od zari do prace abych nas uzivila … davky od statu jsou smesne a soudy jsou silene pomale, takze kdo vi kdy uvidime nejakou korunu od ploditele. Uz ted mam z toho depku, pujdu s hooodne velkou nechuti a budu doufat, ze mne to prejde nebo ze se tam dokazu pretvarovat…A Ve­roniko, nic si nedelej z te pani Hany, ktera tvuj pribeh asi moc nezna … ani nechci vedet, co by napsala mne kdybych ji popsala svuj zivot a rozhodnuti … ja jsem vsak zastancem radsi spokojeneho zivota v neuplne rodine nez nasilnou plnou rodinu plnou nestesti pro vsechny cleny rodiny … a navic se mi u tebe moc libi to, v co ja jenom doufala … pohodovy vztah s tatinkem Adamka a volny pristup k Adamkovi!!!

Je to nejake dlouhe a chce se mi spinkat, takze vsem papa

Sulanek+Veronika 27t

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.08.03 23:30

Cauky Johanko,

kdyz uz jsi tady nakousla tu menstruaci, muzeme rozpoutat malou intimni diskusi, jestli uz nekdo zacal i pres kojeni krvacet?

Muj pripad to neni, jeste jsem nemenstruovala i pres neuplne kojeni od pocatku, kojim vsak stale a musim rici, ze nutrilon uz jsme dlouho nedelaly, prikrmuji taky jogurty, zeleninkou, masickem i ovocem a k tomu kojim a podavam cajiky a na noc kasi, takze neni prostror pro nutrilon … a chci si to jeste chvili uzit nez pujdu do prace. Kojeni si chci ponechat od zari, kdy nastupuju, vecer a rano, eventualne i obcas odpoledne, kdyz budu mit bud praci z domova ci prijdu drive (doufam ze to neni naivni predstava), jsem sama zvedava jak se mi toto me predsevzeti splni…

Tak papa

Sulanek+Veronika neco pres pul roku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 00:22

To jste mne asi špatně pochopila, vás si Sulanku vážím,protože vy jste bojovnice, u vás je odchod do práce nezbytný. Ale domnívám se, že u Veroniky byl rozchod s přítelem zbytečnost, žila s ním delší dobu a on se o ní i o Adámka asi dobře staral. I její názor na budoucnost je dost naivní a zase čeká, že bude vše probíhat tak, aby to vyhovovalo jejímu pohodlí. Co kdyby tatínka napadlo třeba chtít Adámka do svojí péče. Možná bu mu lecjaký soudce dal za pravdo.Hana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 07:32

Hanko, souhlasim s vami, myslim ze kdo si neni jisty pevnosti vztahu, nema si „delat“ dite,ty deti jsou pak chudaci…hlavne ze se matka sobecky „uspokojila“ a ma potomka za kazdou cenu.Prece kdyz vim predem, ze vztah nema cenu a ze nemam na dite cas,nebudu ho radeji chtit nez aby muselo zit v neuplne rodine a videlo tak spatny vzor,ne?U Veroniky mi to pripadalo jako ze mela strach, ze ji ujel vlak,honem honem,je mi pres tricet, mela bych mit dite… Je to kazdeho svobodna volba, bohuzel odnaseji to prave ty nevinne deti.Taky mi neni jasne,proc je spani Adamka u byvaleho pritele dulezitejsi nez kojeni?Zase naznak toho, jak matka mysli jen na svoje pohodli. muze si ho prece brat pres den, spat tam muze az bude starsi, tedy jestli o to bude Tom jeste stat.
Jinak se omlouvam,ze jsme tady asi narusily vas denicek,ale po precteni toho dlouheho prispevku to proste nejde nic nenapsat, je mi z toho vseho zle,chudak Adamek.
Pekny den vsem,Zuzana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 07:36

Jeste bych rada dodala, ze proti Sulankovi nic nemam, vazim si ji a obdivuju,jak vse zvlada,tak je ta situace o necem jinem.
 Zuzana

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.08.03 09:29

No to jsem to do vás schytala,

už se k tomu nehodlám vracet a ani nikomu nic vysvětlovat. Nežily jste s náma, takže nevíte, co v tom bylo, proč jsem se tak rozhodla. A do detailu to rozebírat nechci. Rozhodně nemám naivní představy o budoucnosti, samozřejmě počítám s tím, že si Tomáš najde nějakou partnerku a bude s ní chtít mít děti. Až tato situace nastane, bude se řešit. Nemyslím, že bych se teď tím měla zabývat a řešit něco dopředu. To, že jsem přestala kojit byla naše dohoda s Tomášem, aby si mohl brát Adámka na delší dobu. Tečka, konec.

Mějte se Veronika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 09:35

Já si myslím, asi jako Zuzana, že to odstavení, kvůli tatínkovi, bylo trochu zbytečné. Vždyť Adámek by mohl strávit s tatínkem celý den a na noc se vrátit k mamince. Není to tak?

Markéta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 10:06

Myslím, že tohle může napsat asi trošku zakomplexovaná a staromódní chudinka. Veronika je naprosto normální moderně uvažující matka a nevidím v jejím počínání nic divného, nopak. A Adámek určitě žádný chudáček není (podle fotek tedy určitě ne :-)). Maminka se mu věnuje maximálně, obdivuji jejich pohodový vztah s bývalým partnerem. A myslím si, že větší chudáci jsou děti z rodin, kde to neklape, ale snaží se vztah kvůli předsudkům držet za každou cenu. Tyhle děti jsou pak neurotické a nevyrovnané, protože jsou velmi vnímavé a velice vnímají když něco není ve vztahu v pořádku. Veronice i Šulánkovi držím palce a moc jim fandím. Já sama mám dvě děti a naprosto pohodové manželství, ale přesto jejich situaci chápu a líbí se mi, jak to zvládají. Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 15:38

Chtela bych se trochu zastat pisatelek kritickych pripominek. Nevidim nic moderniho ve zbytecnem odstaveni kojence a v predcasnem odchodu do prace. materialni prepich, který asi adamkovi bude nahrazovat materskou peci tezko nahradi kontakt s maminkou. Ale o lasku asi Adamek osizen nebude, bude mit proste rad toho, kdo o nej bude pecovat, babicku nebo nejakou chuvu. Mama bude proste pani, ktera se objevuje nachvili vecer pred jeho usnutim a po casu mu bude vicemene lhostejna. Mam v sousedstvi podobny pripad, starsi pani hlida triletou holcicku a ta vzdycky v patek place ze nechce k mame, ze chce byt doma. Doma znamena u te pani na hlidani.
 Jorga

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 16:45

Mám z toho stejný pocit, i když mi do toho vůbec nic není, je to jen Veroniky věc, bohužel, to nevinné dítko nemá na vybranou. Sousedka takhle šla do práce po půl roce,po pár měsících dosáhla toho,že u ní malá nechtěla být a měla radši babičku, která ji hlídala. Miminko do jednoho roka věku nepochopí,proč máma odešla, bere to jako zradu,a protože nemají ještě pojem o čase, nepoznají, že je to jen na půl dne, pro ně je to hrozně dlouhá doba a zpočátku mohou trpět pocitem,že je to napořád… zbytečně je to traumatizuje, teď se to nepozná,ale později v dětství se to může nějak projevit,třeba neurotičností, počuráváním atd.K tomu ještě ty víkendy… mnoho studií poukazuje na to,že dítě do jednoho roka by nemělo být od matky (pokud je na ni zvyklý) odloučeno na déle než 24 hodin a i to je moc. Rozhodně přespávání jinde, i když u tatínka, není pro Adámka ještě dobré, s tím bych počkala.
Jinak takhle rychlým a brutálním odstavením se riskuje taky rozvoj alergií,budoucí obezity a snížení imunity.Znovu však opakuju, je to jen a jen Veroniky věc,měly bychom do ní přestat rýpat, snad si to uvědomila… ae asi se s tím už nedá nic dělat, na všechna pro i proti měla myslet dřív,když dítě plánovala. My taky splácíme hypotéku a máme plateb požehnaně,ale byli jsme předem schopni naspořit si takovou částku „bokem“,aby mi umožnila být se synem do dvou let doma, stále kojím, ráno a večer,pomalu a citlivě odstavuji,v lis­topadu dovrší 2 roky a od ledna jdu do práce s klidným svědomím,jen na 3 dny v týdnu a ne od rána do večera.
Sulánek to podle mě má od samého začátku promyšlené a v hlavě srovnané, obdivuju, s jakým životním optimismem vše zvládá, sleduji vás už od těhotenství, Verunka rozhodně citově nestrádá a strádat nebude ani po nástupu Sulánka do práce - přeju upřímně hodně štěstí a držím palce!!
Být Veronikou, uvažuju třeba o zkráceném prac.úvazku nebo o částečné možnosti pracovat doma, nebo se alespoň na plný úvazek věnovat Adámkovi během víkendů,než bude pozdě..ono mít dítě za každou cenu není nejlepší. Už jen to, že najednou nemá mámu a tátu pohromadě, je traumatizující i pro takhle malého kojence.Vím, že takhle dopadá spousta rodin, je mi všech dětí moc líto, bohužel si nemohou vybrat, komu se narodí. Botičkama značky Nike se láska nedá vynahradit.
Ivana a Vojtíšek

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 05.08.03 19:24

Ahoj holčiny,
to teda koukám, jaká kritika se tady rozjela. Ono je to totiž strašně jednoduché někoho odsoudit aniž bychom pořádně znaly pozadí věci. Jorgo, obzvlášť komentáře typu ? Adámkovi (sice jsi nejmenovala, ale je to jasný) bude máma lhostejná ? mi přijdou nevhodné. Nikdo z nás do věcí mezi Veronikou , Adámkem a Tomem nevidí přímo a tímto výrokem (dost osobním) zraňuješ. Maminy, které se od dětí nehnou a kojí do roztrhání těla taky nejsou automaticky 100% skvělé matky, ne???

Ale pryč od tohoto tématu. Šulánku, Electroworld je na ČM při výjezdu z Prahy po levé straně ještě před Humanicem, ale to už jsi možná zjistila. Maj tam fakt moc hezký věcičky.

Z těch veder je mi taky na nic, ale předpověď je stále stejná snad až do konce srpna, úplně mě jímá hrůza. Máme sice na zahradě bazén, takže Ondráška pravidelně ochlazuju (i sebe) ale i tak je trochu protivnější než obvykle. Večer v pokojíčku má 28 stupňů a je chudinka celý spocený, i hůř spinká přes noc. Snažíme se v noci otevřít okna dokořán a větrat, ale stejně nejde teplota v bytě pod 25 stupňů. Ráno zase všechno zabedníme a snažíme se to nějak přežít.

Pokročili jsme opět v lezení ? drží se vysoko na ručičkách a strká pod sebe kolínka, vydrží pár sekund, načež se zbortí a rozplácne jako žába. Je tak sladkej, chichi. Krmím ho zatím v autosedačce, protože v tý židli na krmení se mi může víc kroutit a nechce pak vůbec papat ze lžičky. Stejně nám to teda zatím moc nejede. Trpělivě mu strkám do pusiny v poledne zeleninku (zbaští tak 3 lžičky, někdy 4) a dopo a odpo ovoce (taky tak 3 lžičky). Maso jsme ještě nezkoušeli, ani jogurty. K pití zatím vodu a mlíčko ode mě. S tím tvarohem jsem to taky četla (jak tu píše Johanka), je to prý moc bohaté na proteiny, takže opatrně.

Menstruaci taky stále nemám, jsem spokojená a vůbec mi nechybí. Beru teda i tak antikoncepci a 2. mimčo bychom rádi začali zkoušet někdy příští rok. No uvidíme, jak rychle se zadaří.

Tak holčinky a mimča, mějte se krásně, Šulánkovi krásnou dovču a Verčo, tobě držím palečky ať všechno dokážeš pěkně skloubit dohromady.

Irena a Ondrášek (6m a 14 dní)

PS: Šulánku, Ondrášek mi dnes taky upadl, skácel se ze sedu na bok a klepl se hlavičkou do autíčka, takže máme první bouli a šrám. Verunce posíláme pofoukáníčko a vzkazujeme, že spinkáme na boku a občas se překulíme na bříško, kdepak na zádech, to už dávno ne, hihi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 20:04

Ahoj holky a mimískové!
Tak jsem se konečně zas po delší době dostala k psaní.
Minulých čtrnáct dní jsme trochu netradičně trávili dovolenou. Brácha, který bydlí asi 10 km od nás, odjel s rodinou na dovču k moři a prosili nás o zalévání zahrady a čištění bazénku. Tak jsme to trochu zneužili a navrhli jim, že místo každodenního ježdění se tam prostě nastěhujeme. Mojánek mohl být celý den venku, cákat se v bazénku, matka (teda jako já) měla naivní představu, že se třeba bude chvílema i opalovat. Ale jelikož jsem osoba nedisciplinovaná, ve chvílích, kdy Mojánek spinkal v kočárku a já mohla smažit své lepé tělo, popadla jsem kbelík a hrábě a šla sbírat spadaná jablka (po večerech jsem z nich ještě jak blbec tvořila přesnídávky), zalévala květenu, stříhala okrasné keře a podobné blboviny. Prostě jsem ?trénovala? na baráček. No, po těch čtrnácti dnech mohu jen v klidu prohlásit: zlatý ?dva jedna?!!! Já nestíhám uklízet někdy ani ty naše dva pokojíky, natož pak takovouhle ratejnu. Navíc každýho svádí tam lízt málem v botech až do obýváku, když jsou všude dlažby a venku sucho, takže by člověk mohl lítat furt s hadrem v ruce? A na to jsem se teda pak už vyflákla.
Každý den jsem se taky musela postarat o nějakou tu potravu, ale pojali jsme to dovolenkově: sem tam ňáký buličí oko, klobáska na grilu, makrela - no žádnej Alkrón.
K novinkám ? konečně se nám vyklubal první zoubek! Radost mi jen trochu kazí to, že ho našel taťka : - ))))))))))), takže mamka zůstane bez novejch šatů a táta se opakovaně dožaduje nějakého dárku (já potvora mu ještě nic nekoupila?).
Na plavání jsme se už potápěli po nosánek do vody. S paní lektorkou byl skvělej. Pak to zkoušela maminka a ponořila ho malinko dřív, tak se lekl a byl z toho pláč. Ale prej nejsem jediná matka, která se takto nechtěně pokouší topit své dítě, tak mě to uklidnilo?Ale v závěru hodiny jsem dostala doporučení, ať to s ním sama doma nezkouším a počkám raději do příště : - )))))))). Se paní přece jen trochu bála?
Mojánek je zlatíčko milovaný, přes den je hrozně hodnej, ale večery nám pořád zpestřuje pláčem ? včera vydržel celých 45 minut a to u něj manžel seděl, hladil ho a držel za ruku, což jindy funguje. Už jsem vyzkoušela všechno možné (zabírá možná pouze to, když bych si ho vzala uspat k sobě do postele, ale na to já ho fakt učit nechci ? odstrašujícím příkladem je pro mě kamarádka, která si to zavedla, malému jsou nyní skoro 3 roky a ona se nemůže večer nikam hnout, protože by prostě neusnul, kdyby si s ním máma nešla lehnout). Já u něj klidně budu sedět, držet ho za ruku nebo ho hladit, ale chci, aby věděl, že jeho místo je v postýlce.
Teď, když jsou ta hrozná vedra, tak jdem ven třeba jen na hodinku a jsme radši zalezlí doma. Tady aspoň pustím větrák, zatáhnu žaluzky a dá se tu existovat. Začali jsme praktikovat i chladivé koupele přes den ve vaně a Moječek je tím přímo nadšen! Babičky by byly taky, kdyby věděly, že nebohé dítě mácháme v pětadvacetis­tupňové vodě! Ty by nám daly : - )))).
Ale když vidím, jak je šťastnej?
Párkrát už jsem vyrazila někam s kočárkem městskou hromadnou a to vám jsou zážitky. Nevím, jaké máte zkušenosti vy, ale já teda nic moc. Lidi asi čekaj, že ten kočárek do autobusu vzlítne nebo co. Stojej kolem vás, dělaj, že neviděj a skoro se bojej, že je snad oslovíte a požádáte o pomoc. Pak vám nakonec vyhověj lidi v důchodovém věku (já na ně furt nadávala, ale kam se hrabou na ?pracující inteligenci?!). Vrcholem bylo, když jediný, kdo mi nabídl svou pomoc, byla ?bříškatá? paní (můj zkušený pohled prvorodičky to odhadl tak na 36.týden?). Jelikož jsem jí nějak nechtěla urychlovat porod, její pomoc jsem odmítla. Ona pak nesměla pohlédla na svého spolusedícího, asi třicetiletého mladíka se slovy: Třeba jestli by vám pomoh pán? No, nepomoh. Koukal se tak usilovně z okénka, že jsem měla strach, že pod jeho pohledem vypadne? Nakonec mi pomohla starší paní ve chvíli, kdy se už skoro zavíraly dveře. A takových příběhů bych měla víc.Hrůza, děs.
Tak jsem se snažila v rychlosti napsat, co jsem měla na srdíčku a jdu se vrhnout na domácí práce. A to jistě chápete, že se už nemůžu dočkat : - ))))))! Nebo vás to nebaví???
Moc vás všechny zdravíme!
Ivča a Mojánek (8,5 měs.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 20:09

Ahoj Veroniko a Adámku!
Tak vás tady zase vítáme! Už jsme byli zvědaví, co je u vás nového. Hned jsem si stáhla článek i komentáře a těším se, jak to tady budu před spaním hltat. Teď se holt ještě musím vrhnout na úklid…Ach jo.
Měj se hezky a ať ti to v práci rychle utíká!
 Ivča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 20:10

Jéje - my jsme anonymové! to mám za to, že jsem tu tak dlouho nebyla…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.03 21:45

Ahoj všichni,
téééééda, jsem z těch všech příspěvků celkem paf!! Při té vší kritice bychom neměli zapomínat, že nikdo nejsme dokonalý, a že každý se snažíme žít, jak nejlépe dovedeme. Veroniko, držím ti palce, ať vše dobře zvládáš, ať se tvé rozhodnutí ukáží v budoucnu, jako správná. A to i přesto, že mnohé studie dokazují......
K té menstruaci-snažila jsem se kojení udržet do konce 6.měsíce, což se povedlo a dál se uvidí, ale Klárka o prso moc zájem nemá. Po tuto dobu zatím menstruace nepřišla, ale teď, při kojení 2-3×denně/v noci se na jídlo nebudí/, ji očekávám každodou chvíli. Nad horm. antikoncepcí se hodně rozmýšlím/ spíš ne/, takže případné 2.děťátko by bylo fajn, ale raději až později.
Lolo, ten exém v těch vedrech musí být nepříjemný, tak ať se ho Ada brzy zbaví. Jídelní židličku máme podobnou jako Sulánkovic Verunka,jen od jiného výrobce, pápáme v ní obídky a někdy svačinky a jsme s ní moc spokojení. Má i kolečka, takže se s ní dobře manipuluje. Co nám však ještě chybí, jsou zoubky. Už mám připravenou lžičku- teď ještě najít někoho, kdo nám dá na ty nové šaty.
Posledních pár dnů nám Klárka předvádí nááádherný nový úsměv, je to naše zlatíčko. Také chvíli vydrží sedět, ale to má ještě čas.
Nějak na mě padá únava, tak zase příště.
Všem miminkám pusinku!!
Tina+Klárka-brzy 7.měs.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.03 13:28

Ahoj holky a špuntíci.....Šu­lánku takových pádů ještě bude… hlavně že se Verunce nic nestalo. Mě Karolínka taky už spadla na zem, potřebovala jsem si odskočit na toaletu, tak říkám Kristýnce, počkej u ní a dávej pozor at´ti nespadne. Nechala jsem je v ložnici na posteli, a za chvíli slyším mamííí pocem honem Kája spadla, tak tam letím a Karolínka ležela na koberci obličejem dolu. Taky plakala tak jsem jí pochovala a byl klid, nic se jí nestalo…Taky mi padá v noci z postele, jelikož kojím tak spí se mnou na letišti v ložnici, protože postýlka se mi do ložnice nevejde jak jí máme „velkou“. Tak mám na zemi na noc polštáře, aby když jí neuhlídám když tak spadla do měkka. Tak já končím, mějte se. Pa Gabča s Karolínkou 7,5 měsíce

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 06.08.03 16:19

Ahojte holčiny a mimískové,

od Sulanka vyřizuji, že dnes odjíždějí směr Chorvatsko. Menší kočárek sehnala, tak to snad všechno holky poberou. Doufám, že se od moře ozve, takže Vás budu informovat. Páteční deníček po dohodě napíšu taktéž já. Přeju jim, aby dobře dojely a vše zvládly.

Díky všem za podporu, kterou mi věnujete, už se k celé záležitosti vracet nebudu.

Víte, ani teď nevím, co napsat, aby se to zase neodrazilo do nějakých dalších diskuzí. Prostě jsem pracující matka, tak to tak prosím berte. Mám Adámka na stole na fotce, skvěle se směje. Zítra ho naskenuju a přiložím do fotogalerie. Samozřejmě, že mi chybí, ale jinak to nejde. Večer když přijedu na chatu, jakmile si umyju ruce a převléknu, hned se mu věnuji až do doby, než odpadne a spinká. Vypadá to, že začíná spát lépe. Už 2.den se vzbudil jen 1 x za noc, ale zase je vzhůru kolem 6 a chce se bavit. Tak si hrajeme, povídáme, šťourá mě prstíčkama do očí, nosu…chechtá se u toho. Už se těším na víkend

Každé miminko si asi musí svůj pád zažít, takže Sulanku, stává se to a nemusíš mít žádné výčitky. Mě se to taky stalo, když byly Adámkovi asi 2 měsíce a od té doby se bojím, aby se něco takového neopakovalo. Jen se člověk víc strachuje.

K menstruaci jen lehce. Po kojení nic, jakmile jsem přestala kojit, resp. kojila jen tak 1 x za 3 dny, do 14 dnů do přišlo a byla to síla. Tohle jsem prostě nezažila. Antikoncepci jsem nebrala.

Zatím papa

Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.03 22:46

Aho mimča a mamky,
tak mi to nedá, abych taky nenapsala. Jsem z té kritiky celkem nepříjemně překvapená a obdivuji Veroniku, že má ještě chuť sem psát. Ono se to kritizuje v anonymitě od počítače pěkně,ale hoď kamenem kdo jsi bez viny. Proboha, jak to mají dělat třeba maminky v Anglii! Ty přece také záhy chodí do práce. Je to přece jen a jen Veroničina věc a nemyslím si, že by byla špatná maminka. Na tom, že ji situace „nutí“ jít do práce, přece naprosto nic není. I kdyby nakrásně doma prostě zůstat nechtěla z úplně jiného důvodu. Vždyť spolu prožijí i tak spoustu času. Je to smutné, že se najednou ozývají s kritikou maminky, které sem nikdy ani nepsaly.
Veroniko vydrž. Já s tím sice také moc nesouhlasím, aby se utíkalo do práce - já chci být doma do 3let, ale naprosto Tě toleruju a v žádném případě si nemyslím, že bude Adámek nějak strádat.
No tak jsem se rozhořčila. Chtěla bych poprosit maminky, které s mimčama cvičí - rehabilitují, aby nám ty cviky tady trošku popsaly. Myslím, že takové lehké cvičení neublíží žádnému miminku. Matýsek teď v těch vedrech špatně usíná,ale to je stará písnička - asi to všechny znáte.
Mějte se pěkně a pa pa
Dana + Matěj 5,5m a Tom 6,5l

Darina1
Nováček 5 příspěvků 07.08.03 14:07

Ahoj Veroniko,
jsem ráda, že jsi opět on-line. Já sic do žádného deníčku nepřispívám pravidelně, ale zato je čtu a měla jsem radost, když jsem zase našla tvůj příspěvek.
Byla jsem ale v šoku z některých reakcí. Následující řádky jsou tedy určeny převážně těm pisatelkám, které poslaly kritické komentáře:
Hned na začátku bych chtěla říci, že nikomu nic není do toho, kdy má maminka odstavit dítě nebo jít do práce. Nikdo Tě nezná osobně - snad kromě Šulánka - a to se to kritizuje! Nikdo neví, co tě k tomu vedlo a nikdo nedokáže tvou situaci posoudit. A ty řeči o tom, že dítě matku nepoznalo, když chodila do práce! To už na mě bylo moc. Copak se dá láska k dítěti měřit počtem měsíců, které matka kojí nebo počtem let, které stráví s dítětem doma? Tvá láska k Adámkovi z Tvých deníčků je úplně cítit.
A mnoha maminkám, které nemohly kojit nebo musely z nějakého důvodu přestat brzy, může kojení půl roku připadat jako hrdinství.
A ty připomínky o skromnosti a financích! Kde je psáno, že matka s malým dítětem nemůže žít trochu na úrovni? A když nemá partnera, tak se o to musí postarat sama, ne? Copak se dá žít z těch almužen od sociálky? Ono to je asi všechno o typickém rysu české povahy - nedej Bože, jak někdo vybočí z řady! Už se slétne hejno vos, aby si rýply.
Naopak - myslím si, že tento deníček bude o to zajímavější, že chodíšdo práce, protože takový na emiminu ještě není a určitě bude cennou pomocí a inspirací pro maminky, které budou muset řešit pobodnou situaci nebo pro ženy, které mají nějakým způsobem zajímavou kariéru a přemýšlí, jaké to asi bude, až se jim narodí děťátko.
Jsem si jistá, že čas, který máš po práci a který teď trávíš s Adámkem, je o to intenzivnější a možná i kvalitnější, než když jsi s ním byla celý den.
Co se týče mně, já jsem doma od léta 2000 s dcerkou, ke které přibyla letos na jaře druhá. Já jsem doma, protože mně to tak vyhovuje a to i z toho důvodu, že manžel má dobrou práci a tak nemusím přemýšlet, jak děti zabezpečit. Ale kdoví, jak bych postupovala, kdybych byla v podobné situaci jako ty.
na závěr bych jen chtěla zopakovat, že milující matka není nutně ta, která tráví s dítětem 24 hodin denně, na úkor dítěte se uskromňuje apod. Milující matka musí být hlavně sama spokojená a vyrovnaná, ať už je doma nebo v práci.
Už jsem se zmínila, že jsem v jiné situaci a že bych se takto asi nezachovala, ale strašně mně štve, jak dokáží někteří lidé soudit jiného, aniž by o něm cokoliv věděli. Je to každého věc, jak se zachová.
Přeji Veroniko hodně sil, abys zvládala práci i Adámka v pohodě a těším se na tvé další deníčky.
Zdraví Darina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.03 21:09

Ahoj všem!
Původně jsem chtěla začít psát o něčem jiném, ale nedá mi to, abych se nevyjádřila k těm nehezkým slovům, které jsem přečetla?
Hanko, souhlasím s tím, že si Tom časem může najít partnerku. Stejně tak není vyloučené, že si Veronika najde partnera (proč ne, je to fešanda : - )) ). Adámek se nakonec sám může rozhodnout, kdo pro něj bude ?táta?. Mám ve svém okolí podobný případ. Manželé se rozešli kvůli ?hodně pijícímu? tatínkovi. Vztah otec ? syn probíhal celkem v pohodě. Jednou za čtrnáct dní pobyt u něj, bral ho na výlety, snažil se ho zahrnovat dárky, no prostě taková klasika. Když bylo malému něco kolem šesti let, začala máma žít s přítelem. Syn si ho po nějaké době tak oblíbil, že k tátovi už nechtěl na víkendy jezdit. Ten si totiž mezitím založil novou rodinu a i když se k malému tátova nová žena prý chovala hezky, necítil se tam už dobře, když se jim po čase narodilo miminko (malý ?bráška?). V e l m i u těchto bývalých manželů obdivuji, že se dokázali dohodnout ? svého biologického otce syn navštěvuje na vánoce a jezdí s jeho novou rodinou na dovolenou (otec se ho nechtěl úplně vzdát, je to přece jen jeho krev!), ale zbytek roku tráví se svým ?tátou? a všichni jsou naprosto spokojení (nyní je mu patnáct let a žádnými traumaty netrpí, naopak bych řekla, že má s oběma ?otci? kamarádský vztah). Tolik jen příběh ?ze života? (možná výjimečný, ale skutečný)? Takže přejme Veronice, aby se jejich životní příběh odvíjel pokud možno co nejšťastněji pro Adámka. Já jim to přeji moc. Od srdce.
A ještě něco k Zuzce (aspoň myslím, že to psala ona). Když se někdo o někoho dobře stará, ještě to neznamená, že s ním člověk musí být šťastný! Nemohla bych žít s člověkem, u kterého bych měla pocit, že se o mě dobře stará, ale ?nepoložil by za mě život? (když to přeženu). To by bylo hodně smutné. Nemám ráda, když někdo někoho odsuzuje a nezná okolnosti. Já je neznám taky, proto neházím kamenem. A rozhodně souhlasím s názorem, že dítě bude šťastnější, když bude mít spokojenou mámu, než v rodině, kde to neklape?
A ještě k tomu, že si měla Veronika dobře rozmyslet, s kým si dítě pořizuje? T e o r i e! Nechci tady ze sebe dělat vědmu: měla jsem přátele ? zamilovanější lidi svět neviděl! Všichni jim jejich vztah záviděli. Po 3 letech manželství miminko a rok nato rozvod!!! Co k tomu dodat????
A teď už obraťme list?
Mojánkovi dávám jogurty od ukončeného 8.měsíce. Zatím jen bílé, nejlepší se mi zdá Choceňský smetanový, ostatní, které jsem vyzkoušela, byly takový vodičky, nedalo se to skoro nabrat lžičkou. S tvarohem zatím taky počkáme. S piškotkama jsme zatím nezačali, ale asi už je zkusím. Snad to tím jedním zubanem Moječek užužlá.
Jídelní židličku taky plánuji vyzkoušet. Ale problém bude asi v tom, že my na ní žádné kšírky nemáme a ten náš neposeda mi z ní asi bude vyskakovat : - ))). No, uvidíme, vyzkoušíme, pak vám napíšu, jak to dopadlo?
Malé vyjádření k otestovaným výrobkům: kamarádka mi podarovala vlhčené ubrousky Oli (budiž ji omluvou, že má již patnáctiletou dceru, takže v tom není zběhlá) ? řeknu vám, to si spíš zašpiníte ruce, když chcete odstranit nějakou ?nálož? ? jsou tenké, malé, špatně se vytahují (jsou v takovém oválném stojacím pouzdře), prostě nedoporučuji. Levné, ale taky tomu odpovídají.
Naopak zase musím pochválit aviváž Silan Sensation pro citlivou pokožku. Krásně voňavá a dlouho ta vůně vydrží (já jsem přes to prádla fakt malinko úchylná :- ))) ).
Holky, předevčírem jsme měli den D ? to bylo na odebrání dítěte do ústavní péče : - ((((((((( ! Ráno jsem odvážně nechala lézt to naše dráče po obýváku, protože v ohrádce se mu už nelíbilo. Furt jsem to měla pod kontrolou. Pak se postavil u stolku a než jsem k němu stačila z kuchyně doběhnout, tak bác a pláč! Asi za půl hodiny se objevil šrám skoro přes celé čelo. Pak jsme šli na vycházku, dorazili jsme ke tchyni a já tam s kočárkem zastavila u živého plotu. Mojánek si tam otrhával listy a byl šťastnej až na půdu. Najednou s jedním lístkem šup do pusy. Tak já se po něm hned vrhla, jenže už jsem ho vůbec nemohla dostat ven. Tak jsem zavolala na pomoc manžela, kterej se chytal za hlavu, jak se mi to může stát. Silou Mojánkovi otevřel pusu a konstatoval, že tam žádnej list nevidí. A Mojík najednou polkl, trochu se zakuckal a bylo to. Tak taťka už jen zkonstatoval: To už nezachráníme, dej mu to aspoň hodně zapít. No, do rána jsem nežila, jestli mu z toho nebude špatně, ale ťuk, ťuk, ťuk, snad je to dobrý. Čekala jsem, jestli ho třeba celej nevykaká, když ho spolk bez kousání, to bych aspoň měla klid, že je to z něj venku : - )))))), ale nic!
No a završila jsem to tím, že jsem nechala kočárek na sluníčku a hrála si s Mojíkem v bazénku. Pak už jsme chtěli jet domů, tak já ho usušila, dala do kočárku a on z toho kočáru vyjel jak divej a začal příšerně brečet. Já se lekla, že tam třeba byla vosa nebo tak něco. Tak jsem začla kočár prohledávat a najednou au!, popálila jsem se o přezky na kšírách. Ty vám byly rozpálený snad na 100 stupňů?. (a mě, trdlu, to vůbec nedošlo!). Chudák malej. Měl pak na stehýnku takovej růžovej flíček, to jsem mu dala!!! Manžel to komentoval, že už se asi Mojánek ten den těší, až půjde spát, že už mu nic neprovedu? : - ((((. Fakt hrozný. A to si pořád říkám, jak jsem na něj opatrná.
Dneska jsme byli v hypermarketu, manžel tlačil kočárek, já snášela potraviny do vozíku. Takže jsem na chvíli odběhla a když jsem se vrátila, manžel mi líčil, co zas ten náš lumpík vyved. Manžel se zastavil u pultíku s časopisama a začal si listovat. Pak se kouknul do kočáru a Mojánek NIKDE! Tak se úplně vyděsil, že za ty dvě vteřiny Moječka někdo ukrad? Ale pak si všiml, že visí ve svíčce hlavou dolů z kočárku a rukama hrabe po kolečkách (asi zkoušel, zda je správně nahuštěno). On si, rošťák jeden, odepnul na jedné straně kšíry (jak jednou přišel na to, že s tím chvíli pozápasí a pak to vyhákne, tak je konec ? budem to muset nějak zalepit izolepou napevno) a tím pádem měl dost ?rozlet??. Jen jsem ráda, že se to stalo hlavě rodiny, u mě by to zas bylo: Jak se ti to může stát??? No, u Mojánka úplně lehce : - ))))).
Včera jsme si s manželem dopřáli trochu adrenalinu. Jeli jsme si do Brna zajezdit na závodní okruh na motorce. No, zážitek kouzelnej, ale když vám ve 200 kilometrové rychlosti bleskne hlavou, že máte doma toho bezbrannýho tvorečka, úplně se mi sevřel žaludek. Už to prostě není, co to bejvalo. Máma dnes zhodnotila, že aspoň jako jeho matka bych měla být zodpovědnější, toho ?blázna? (měla na mysli otce dítěte) už prý nepředělám, ale já bych měla mít rozum. Tak se budu snažit?
Mějte se všechny moc krásně, kluci a holčičky ať vás nezloběj a tatínkové taky ne!
Ivča a Mojánek (za pár dní devítiměsíční)

P.S. : Už jsem tak ?dlouhá?, že se bojím něco připsat, ale ještě k tomu plánovanýmu druhýmu miminku. Někdy bych ho chtěla hned, pak jsou dny, kdy tatínek moc nefunguje (podnikání, stavba, sporty), to mám depku a mám pocit, že jsem vycucnutá z Mojánka a nedovedu si k tomu představit plačící miminko. Takže to víceméně také necháváme osudu. Když přijde, bude.

Baryna
Povídálka 45 příspěvků 07.08.03 21:42

Ahoj holky a mimča,
tak jakpak si v těch vedrech žijete,asi tak nějak přežíváte jako my,že?:-))

Teda Sulanku,ty si troufáš s malou k moři.Naši nás taky lanařili,abychom s nimi jeli koncem srpna do Chorvatska.Já bych si dala říct hned,ale nakonec jsme to kvůli malýmu odložili na příští rok.Už teď se moc těším.Chorvatsko je nádherný a s Aleškem bude ještě nádhernější.-))

Dneska jsme byli na půlroční prohlídce,vážíme 8,48kg,měříme 72cm.Pro včeličku si půjdeme až příští týden,jelikož máme tento víkend plný nákupů,oslav narozenin a návštěv,takže bude lepší,když si tu možnou bouřlivou reakci užijeme ve všední dny a snad se nám do té doby taky trochu ochladí.

Teď k nadhozenému tématu- menstruace.Tomu jsem se zasmála a jak závidím těm co ji nemají.Antikoncepce neberu,coby plně kojící matka do pondělního poledne :-))),jsem dostala mentruaci hned po šestinedělí,a tak se taky dostavuje pravidelně každý měsíc,jsem z toho vážně děsně nadšená,protože jsem automaticky předpokládala,že budu mít od „komančů“ na nějakou chvilku pokoj.Snad jedno pozitivum-dříve pravidelné bolesti a křeče břicha apod.nejsou.

A abych Aleška také zařadila mezi již spadnuvší mimča,tak u nás se pád uskutečnil asi před 14-ti dny.Alešek seděl nepřivázaný v autosedačce na židli,a než jsem stačila vynést kelímek do koše,už ležel na zemi přiklopen autosedačkou.Po prvotním šoku nastal hysterický řev,který se mi podařilo naštěstí rychle uklidnit,výsledkem pádu bylo modré kolínko a boulička na čelíčku-podstatné je to ,že jsme přežili :-)))Vždyť ty miminka se taky musí naučit padat.

V pondělí byl náš dlouho očekávaný den,neboť jsme začali s příkrmy.Prvním Aleškovým obídkem byla mixovaná mrkvička smíchaná s mojím mlíčkem (rada od Mudr.),ale výsledek nic moc-špinavej bryndáček,špinávé bodíčko,zkrátka upatlaný celý dítě,já od něj poprskaná a v Aleškovým žaludečku asi jedna lžička mrkvičky :-( V úterý to samé,ve středu jakbysmet a dnes jsem už na to neměla nervy,takže bylo jenom prsíčko a Alešek zářil jak sluníčko :-)))

O druhým mimču jsme zatím opravdu neuvažovali.Jen občas si manžel dělá srandu,jestli jako dnes nebudem dělat Aleškovi sestřičku,ale kdyby se náhodou zadařilo,asi by se nám pěkně potáhly ksichtíky :-))Ale co,až to bude,tak to bude.

Páček všem.
Baryna a Alešek(půl roku a něco)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.08.03 22:15

Ivčo, vyřiď Mojánkovi, že když si takovéhle nádherné lumpačiny zhustí do jednoho dne, tak se ochuzuje o pravidelné příděly úžasu,
teď jsem se nachechtala pouhé dvě hodiny, přičemž každý z těch zážitků v jediném dni stál za dvouhodinový chechtot. Moc mu děkuju, aspoň mi naše Johanka nepřipadá jako exot. Taky má dny, kdy zvládne mnohé. :-) Ale už taky přišla na to, že občas se vyplácí být hodná holka a přesky nerozepínat, z kočárku nevyskakovat, maminčina Ne poslouchat apod. Ale jenom občas, abychom my maminky příliš nezměkly. Přeji hodně úspěchů při akrobcii.
Romana (momentálně bez Johanky)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.03 22:55

Taky si myslím, že jedním rysem „české povahy“ je to, že neumíme diskutovat. Já tu vidím, že Veronika, to vše nějak zkousla a už se k tomu nevrací, jenže se pořád nachází někdo, kdo jí musí „zachraňovat“. Dost mi tu začíná vadit, že jakmile, chce někdo řicí svůj názor, který se zrovna nehodí, tak se na něj všichni sesypou. Tenhle deníček není první, už jsem tu několik takových diskuzí viděla… prostě jediné, co je tu možné přizvukovat a přizvukovat. To se mi nelíbí. Myslela jsem, že každý může říci svůj názor, ale tady bohužel ne, když ho člověk řekne, hned by ho odsud vykázali! To mě teda dost vadí.

katym

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 11:38

Ahojky!
Měla bych malý tip na čištění lahviček po čajíku. Možná to tak některé praktikujete, já mám pocit, že jsem objevila Ameriku : - )))) ! Lahvičku sice každý den vymývám a čistím štětkou, ale byla už taková zažloutlá a přišlo mi, že je na stěnách takový tenoučký povlak, jak se ten čaj usazuje. Tak jsem ji dnes zkusila vypláchnout vodou, aby se vevnitř navlhčila, nasypala jsem tam asi polévkovou lžíci soli a pořádně to štětkou pročistila. Výsledek ? lahvička jako nová! Zase krásně průhledná.
Tak ahoj hygienička Ivča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 13:25

Milá Zuzano,
píšete asi svojí realitu, na druhou stranu je potřeba konstatovat několik faktů: pokud jste začala vztah s mužem, který má již manželskou historii včetně dětí a dnes píšete, že Vám jeho návštěvy vadí, je to pouze Váš problém. Na začártku Vašeho vztahu jste měla možnost buď se svým novým partnerem souhlasit se vším, co k němu patří, tedy i dětí a předpokládaných návštěv, nebo začínající vztah ukončit. Tento stav byla Vaše volba a navíc pokud žárlíte na manželovu bývalou partnerku, je načase si říci, že by jste měla urychleně navštívit psychiatra. Další věc, která mě zarazila je Váš finanční stav, který jak píšete je špatný. V tom případě nerozumím tomu, proč jste si oba pořídili 2 děti. A Vaší poznámku, cituji: „že ještě musí klukovi z prvního manželství kupovat dárky k různým příležitostem,a i jinak z něho tahá peníze“ je vrchol hnusu. nejsem si jistý, jestli Vaše zakomplexované histerické smíšlení patří na tyto stránky a to z důvodu jednoduchého a prostého - je to dítě Vašeho manžela jako ty 2 Vaše současné a pokud se takto vyjadřujete o jednom, je předpoklad, že se vyjadřujete i o dalších.
Z Vás Zuzano musí mít manžel opravdu radost, že Vás má doma a jste mu opravdu oporou.
 Polpot

Vložit nový komentář