Verunka a Kubíček: Půlroční bilance

Rodičovství

Je to až neskutečné, jak ten čas letí!! Někdy mi to připadá jako sen ? že už mám dvě děti a že už jsou tak velké!! Kubíček oslavil v sobotu 6.11 2004 půl roku života. Je to krásný klučina, na svou váhu 8,85 kg není vůbec buclatý. Také má 71 cm, Verunka měla na stejnou váhu o pár cenťáků méně a byla pěkný cvalda. Říkali jsme jí Mischelinka a měli všechny faldíky pojmenované (Obrfald, Unterfald?.)

Zatím jsme pořád jen na mlíčku, s prvními příkrmy čekám, až se nám táta vrátí z Paříže. (U Verunky jsem na něj čekala také, byl pro změnu v Paříži?!) Zoubky ještě nemáme (Veru měla první v sedmi měsících), ani dásně zatím o ničem neví. Zato vlásky opět rostou, zase máme sameťáčka! Zádíčka a ouška už nejsou chlupatá. Z dovedností už pěkně rotuje a couvá. Zvedá se na celých ručičkách až k pasu a zadeček také nadzdvihuje, jen čekáme, kdy to spojí dohromady. Všechno, co je v jeho blízkosti prozkoumává: Verunčiny pohozené kalhotky (jak může, hned se svléká! S panenkami dělá totéž?.), svoje ponožky, počmáraný papír, balónek, plyšáky, upadnutý mobil či ovladač ? všechno putuje do pusinky! Už žádné tápání, jde na jisto a namáhá se tak dlouho, až se předmětu zmocní. Je sice stále pohodový, ale dokáže dát velice jasně najevo svou nelibost.

Naštěstí se nepotvrdilo alergické astma, tak jsme si vydechli. Kašel se už o moc zlepšil, na poslech to má čisté, jen občas se zakucká. Dávám mu ráno a večer dýchací kortikoidy, v lednu jdeme na kontrolu.

Na půlroční kontrole jsme byli 2.11. 2004. Bylo to spojené s opožděným očkováním. Škoda, přijít o 4 dny později, mohla jsem hlásit dvě noviny ? perfektní žvatlání a válení sudů. Nepamatuji se, že bych u Verunky zaznamenala takovou změnu ze dne na den, ale u Kubíčka to tak bylo. Do 2.11. vydával jen zvuky ? sice pestré od klokotání, prskání až po zajíkavý smích a chechot, ale následující den začal hýbat čelistí jako když mluví a vydávat ucelené slabiky. Vlastně je to souvislý projev s intonací a se vším všudy. Já tomu říkám ?Hatla, patla? jsou to slabiky, které nejvíce převládají. Jenže on začne tímto a pak přechází od ?hat? ?hata? ?tata? ?tla? ?la? až po slabiky, které nedokážu definovat. Některé dny si povídá hodně a dlouho, jindy je to jen pár slabik po probuzení. Nejkrásnější je, když sedí Verunka na druhé straně místnosti a všechno napodobuje. Kuba se pak začne uculovat, smát, chechtala, zajíkat a Verunka to po něm přesně papouškuje. Mají z toho prču oba?! Občas se musím jít přesvědčit, kdo ty zvuky vlastně vydává!

Na lezení nebo převracení čekám už nějakou dobu, protože náznaky tu jsou. Poprvé jsem si všimla v sobotu (to měl přesně půl roku), že leží na zádíčkách, i když byl předtím na bříšku. Jenž mu mohla Verunka ?pomoct?. Ale druhý den jsem to viděla na vlastní oči a zdokonalil to do převalování po celé místnosti. Několikrát jsem ho vybírala z pod křesla, jednou uvízl pod postýlkou. Začíná se nadlehčoval na kolínkách a péruje.

Z Verunky je samostatná slečna, chodí na tři hodiny týdně do školičky, těší se tam, při loučení už nepláče (většinou jí rozplakaly vzlykající děti), vítá mě dobře naladěná. Velice ráda si čistí zoubky, sama se hlásí o kartáček a pastu, někdy musím smlouvat, jinak by si je čistila i 5× denně. Dělám to tak, že jí je napřed vyčistím s trochou pasty, nechám jí vypláchnout pusinku, opláchnu kartáček a ten potom dál žvýká a pouští si na něj vodu Jeden kartáček sice vychází zhruba na týden, ale zase má dobrý návyk a pochybuji, že by vydržel déle i při šetrnějším čistění. Poměrně čerstvou novinkou je samostatné chození na záchůdek. To znamená, že si sama řekne, dojde na záchod, otevře si dveře, na:,–(í malé prkénko, s kalhotkami a vysazením pomáhám, ale když na věc přijde, zvládne to i sama. Pak zase sundá prkýnko a spláchne. To je důležité vyvrcholení, běda, když se zapomenu a spláchnu sama!! Její nezapomenutelné hlášky nás provádějí každý den!

Tak třeba ráno kouknu na hodiny a zděšeně volám: ?Juj, devět!? A Verunka hbitě doplnila: ?Deset, jedenáct, dvanáct, čináct, čtlnáct…? Jindy mi nosí ze šuplíku příborové nože. Řekne: ?Na! Nůž, nůž!? a běží pro další?? Už mám na klíně tři…, další se nese… Teď je to i s vidličkou­?.Musela jsem zasáhnout a nože jí vzít, začala s nimi píchat do všeho, co bylo na dosah. Nakonec trucuje na zemi. Odmítla jsem jí vydat nazpátek ty nože…! Kouzelné jsou její variace na lidové písně: ? Nekukačko nekukej?? nebo ?Na krku má dukáty mezi nima dukáty?.? Nemá žádná speciální slova, většinou je to velice podobné správným tvarům. Její slovníček vypadá asi takto:

Kohoutice ? slepice
Kolobotky ? polobotky
Postelíček ? kostelíček
Kolomatika ? pneumatika
Tudličky ? nudličky (označení pro všechny těstoviny?)
Koupy koupy ? koupání
Plavy plavy ? plavání
Pyži pyži ? pyžámko
Plivy plivy - plivání

Neskutečné věci provádí s teflonovými obracečkami. Říká jim lízátka (asi že jí ta normální nedáváme), pádluje s nimi ve vaničce, nosí je po bytě, strká je pod matrace, bouchá jimi o sebe?. Škodí všestranně, za tento týden jsou to jednou fixkou počmárané nohy, jednou ruce, šaty, koberec a Kubovo pyžámko, rozpatlaný jelení lůj (po posteli, tričku, tepláčkách? až po umytí Verunky jsem si všimla, že se Kubíčkovi nějak podezřele leskne hlavička?.!), počmárané a okousané pexeso, namočená a pomačkaná rulička toaleťáku, rozlomené ramínko a potrhané papíry (naštěstí nic důležitého).

U nás doma se toho moc nezměnilo. Přibyl tučňák zvaný též pinguín, zvlčuje nám vzduch. Večer do něj naliju asi tři litry vody a on pak nějakých 14 hodin fouká. Moje váha se pohybuje mezi 66,6 a 66,2 kg. Dala jsem si předsevzetí do Vánoc shodit zbývající dvě kila. Jestli zmizí těch 18 cm navíc v pase nemám tušení, ale budu na tom pracovat. Vejdu se do dvou kalhot, které mi dřív bývaly volné?

Dalším skvělým tématem by byly křtiny našich obou dětí, ale to už by bylo tááák dlouhé, že by to nikdo nečetl.

Alice

Váš příspěvek
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 10.11.04 22:06

Ahojky Alice,

teda ty Tvoje děti jsou fakt kouzelné. Kubíček je šikulka šikovná, opožděně gratulujeme s Valuškou k polovičním narozeninám. A Verunka je prostě zlatíčko, těm jejím hláškám se musím děsně smát. a to s tím jelením lojem se fakt zážitek. Máte doma veselo co?
Na popis křtin si počkáme a těšíme se.

Ahojky

Dana+Valuška

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.11.04 00:43

Moc pozdravů z Anglie !!!

Jůů u vás je veselo :o) Verunka je pěkné šídlo a kolik toho dovede !Vypadá to na pěknou rozumbradu :o)

A Kubíček ten bude brzy lozit.....Má stejnou váhu, jakou měla Daisy skoro v roce :o)))) Jsi pašák,že ho zatím nepřikrmuješ.

Nějak na mě dolehl splín z toho, že už máte půl roku !! Mě to taky utíká, přeci jen už máme 13 měísů a nedávno jsme se narodily :o) Ale i tak. U druhým mi to připadne, že ten čas letí ještě rychleji..

Mějte se moc krásně !
Ed xxx

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 11.11.04 13:08

Ahoj Dani!

Mě to vždycky mrzí, že Ti nestíhám nic napsat. Moc vám držím palce a obdivuju Tě, sama vím, jaké to je, když dětem něco chybí. Znala jsem jednu paní, co měla stejný problém jako Valuška. Kdybys byla zase někdy v Brně a chtěla si popovídat, ozvi se, moc ráda vás uvidím.

S těmi křtinami nevím, k psaní deníčku se dostanu vždy až po delší době a to už dávno nebude aktuální.

Alice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.04 13:57

Ahoj Alice!
Nechci, aby to vyznelo moc tvrde … ale musim se smat pri predstave, ze kazda z nas mamin, ktere na emimino chodi, ted sedne, a zacne popisovat svoje deti. To tu bude maglajz.....
Nebylo by lepsi resit si takováhle témata ve „tvem“ denicku, do ktereho prispivas (tusim, ze to jsou jarni miminka …?) a na hlavni stranu davat CLANKY, KTERE MAJI OBECNEJSI PLATNOST?

Misa, Alessandria (It.), 3 deti (t.c. v Cechach)

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 11.11.04 13:57

Ahoj Ed!

Ráda Tě zase vidím! :o)

Jak se mají princezny, vyhrají si spolu? U nás to vypadá na brzské protirodičovské spiknutí… Jsem překvapená, že si vystačí sami už v tomto věku. Od Verunky jsem se nehnula na krok, dovolila jsem se vzdálit jen když spala…

Taky mi připadá, že druhé dítě jde tak nějak rychleji. Možná je to i tím, že má víc vjemů ze staršího poťomka… :o)

Spěchám si počíst k vám do deníčku, ještě jsem to nestihla!! Jestli budeš někdy na chatu, pošli mail, také dokvačím!

Nechystáš se na Vánoce do vlasti?

Pohlaď za mě babulky!!

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 11.11.04 14:01

Ahoj Míšo!

Však Tě nikdo nenutí to číst.

Jako jednotlivý příspěvek je to moc dlouhé, počíst si můžou všichni, co nás znají a číst to chtějí.

Většina deníčků je osobní a jsou na hlavní stránce. Nebo je čteš snad všechny?

Alice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.04 14:29

Promin, vsechny denicky samozrejme nectu a ani me nikdo nenuti to cist, mas naprostou pravdu.
Jen me mrzi takova sebestrednost … proc tu nectu o Alence Novakove nebo Matyskovi Horackovi … Proc „Novinky z NASI rodinky“?
Jen rikam, ze okouzlujici deti mame vsechny, co tu jsme … !
Nemysli si, taky mam potrebu se svymi detmi vsude chlubit. Promin, jen me strasne nastvala ta neskromnost, uprednostnovat nejakou Verunku ci Kubicka, proste nechapu proc.
A tvoje neustale rady v oblasi zdrave vyzivy … promin, ale pripadas mi jako fanatik. Jsi lekarka, nebo z tebe odbornika na spravnou vyzivu dela pouze fakt, ze mas dve deti (coz neni takova rarita, ja mam tri a ctvrte cekam) a precetla jsi neco literatury?

Misa

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 11.11.04 19:16

Ahoj Jarňulky!

Tak jen dnes hlásím budíček v 6:40h. Vypadá to, že Elenka včera měla jen nějakou špatnou noc, ale nechci to zakřiknout, uvidím, jestli budeme pěkně spinkat i dál jak byla zvyklá. I když, kdyby se začala budit až teď, v půl roce, stejně bych s tím nic nenadělala a taky by to nějak šlo. Myslím, Magrát, že tobě se Delfínek začal budit až takhle kolem toho půlroku taky, ne?

CITLIVKO: ještě že ten pád jsi tak zvládla. Taky se mi párkrát stalo, že jsem na schodišti zakopla, a teď si musím dávat moc velký pozor, když si nesu El do kočárku, abych nesletěla s ní. To slovenské ?prekoprcnut? je teda mnohem lepší než to české přetočit.

SLNIEČKO: celkově se mi slovenčina líbí, vyrůstala jsem na Teamu a na Haberovi, tak možná i proto. Obávám se ale, že až El doroste do puberty, nebude už slovenčině rozumět. Už teď to některý děti ?postihlo?.

MAKÝŠ: tak u nás s tím topením to máme lepší. Když moc nemrzne, tak topíme plynovým topením, kdy jen zajdu do ložnice, kde je čidlo a naťukám si, na kolik stupňů chci vytopit, dole ve sklepě se zapne kotel a je to. Horší bude, až začne přituhovat a mrznout, to už plynem vytopit nestačíme, takže přepínáme na kotel na tuhá paliva a pak už na tom budu stejně jako ty. Jsme doma ale s babičkou, takže hledání společnosti Elence nebude chybět. Navíc máme asi měsíc novej kotel, starej nějak tekl nebo co, takže se teprve budu muset naučit, jak s tím zarábět. Zatím to ovládá dědeček a strejda. Snad to zvládnu.

KATKO: s tím odbíháním na mlíčko na střední škole ? u nás jedna paní (dneska už má kluk 20) kojila do 6 let. Jak to praktikovala nevím, ale moje porodní as., ke kterém jsem chodila na těhucvičení, znala paní, která kojila až do 8 let! No přiznám se, nedovedu si to vůbec představit :o)))

MAJO: to s tím chytáním palečků u nohou a ?stavěním mostů? jsme na tom stejně, Elenka si ale palečky chytá jen na přebalováku před cvičením nebo u cvičení nebo po cvičení, když ještě nemá plínku. Když pak leží v postýlce v dupačkách, tak si chytá za dupačky, ale to už jí tak nejde. Na to stavění mostů jsem se ptala taky rehabky, ale jedinou odpověď, když se jí na něco podobného zeptám je, že mi řekne, že se vzteká, tak že to dělá proto. Přitom El staví mosty a přitom něco brumlá nebo si hraje v postýlce, nedělá to, když pláče nebo když se zlobí. Jinak při cvičení mě pořád opravuje, posunuje o každý milimetr, jednou mi řekne, kde mám zmáčknout, podruhé mě řekne, že to má být výš, když pak mačkám výš, posunuje mi ruku níž, ale v závěru mě vždycky řekne, že cvičíme moc pěkně, tak z ní mám takový smíšený pocity.

ALICE: budu muset pohledat ty tvoje deníčky o příkrmech a počíst. Každej den si říkám, tak dneska už vážně uvařím tu mrkvičku s bramborem, a pořád nic. Jsem ostuda :o(((((( Výhodou bude, že když to El nebude chutnat, máme slepice a nebude to muset dojídat maminka, hihi :o))

Mějte se hezky, pozdravujte mimíse ? teda velký kluky a holky a dobrou noc přejí

Kostička a Ellenka

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 11.11.04 19:47

Milá Míšo!

Když si přečteš názvy jiných deníčků, zjistíš že se jmenují Adámek a Veronika, Nika a Šulánek, Lynnčin deníček, Verunčin a Filípkův deníček, Vrabčákův deníček… A všechny popisují vývoj jednoho nebo více dětí. Nevidím na tom nic špatného, když mají miminkovské deníčky v názvu jména dětí. Pokud sem přispěje maminka od Alenky Novákové nebo tatínek od Matýska Horáčka, můžeš si počíst i o nich.

Pokud máš potřebu chlubit se svými dětmi, tak se klidně chlub, sedni a piš, nic Ti nebrání.

Možná to nevíš, ale několikrát týdnně mi chodí maily, kde mě maminky prosí, abych jim zaslala tabulku příkrmů (několikrát jsem ji nabízela v diskuzi) a poradila jim, jak začít. Protože jsem sama začínala a něvěděla jak, chápu, že maminky takové rady potřebují, chtějí se ujistit, že to dělají dobře a nestíhám psát každé extra mail, domluvila jsem se s Ditou, která podobné deníčky už jednou psala a se Zdeňkem, že něco na toto téma pošlu. Všude píšu, že odborník na výživu nejsem a uvadím zdroje ze kterých čerpám. Litaraturu na to téma jsem četla, uvádím jí většinou pod deníčkem. Nemám pocit, že něco radím, píšu o tom, ce doporučují jiní a co se osvědčilo mě. Deníčky dají docela zabrat, stojí to dost času, někdy to píšu i po nocích, protože přes den nestíhám. Jestli to chceš přebrat po mě, klidně se toho chop, nikdo Ti nebrání.

Jestli Ti moje deníčky vadí, tak je prostě nečti, basta fidli! :o)

Alice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.04 21:12

Ahoj Alííís,

moc tě zdravíme se Štěpánkem a také opožděně přejeme Kubištovi hooodně velkou kupu zdravíčka. Příští týden jdeme na 8-mi měs.prohlídku tk jsem vzědavá. Pozdravuj obě pusinky od nás obou.

Pa Iva + Štěpánek

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 11.11.04 21:30

Ahoj Ivíííís!

Už jsem Ti chtěla napsat! Stavte se někdy!! Mám tu ještě tašku s oblečením. Těšíme se na Štěpánka!! :o)

Alice

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.11.04 22:21

Ahoj Ali!

Moc hezký deníček,Verunka je šikulka,jak pěkně mluví,skoro se mi nechce věřit,že je jen o pár měsíců starší než Klárka.To se mám na co těšit,viď:o ))))))))).
A Kubík je kus chlapa,ty jsi taky jedna z těch šťastných mamin,co jim z prsou teče rovnou smetana:o )))))))).
Hrozně to letí,připadá mi to jako včera,když jsi psala oznamovací dvoučárkový deníček a teď už máš 2 „velké“ děti.
Přeju vám všem moc zdraví!

Nevím,jestli je tohle deníček i pro ostatní Jarní miminka,ale určitě sem budou chodit číst,takže tu mám vzkaz pro Diny:
Diny,tvoje zprávička mě moc potěšila,vzpomněla jsem si na naše dávné žvatlání na chatu,kdy jsi čekala,jestli MS dorazí a ona neeeee a dnes už máš doma půlročního chlapíka!

Mějte se hezky,zdraví Hanka a Klárka a ? od Šulánka a Veroniky

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 12.11.04 09:51

Ahoj Hani!

Dlouho jsem Tě nepotkala na chatu, já tam chodím teď večer. Mohlas aspoň krátce napsat, jak se máte. Nestíhám další deníčky… No je toho víc, co nestíhám… :o)

Jestli půjdeš někdy k večeru na chat, pošli mi prosím mailíka, ráda se tam s Tebou potkám!

Alice

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 12.11.04 18:34

Ahoj holčiny!

Dneska byla u nás strašná mlha, ale jinak nefoukal vítr a nebyla zas tak děsivá zima, takže venčení Elenky bylo, ale jen jednou. Přijela teta a ?zažádala? o kočárek, takže jsem El oblekla, zabalila do dvou dek a holky vyrazili na dvě hoďky do terénu. Malá se prý pěkně vyspinkala, takže oboustranná spokojenost. To já se takhle mám, že kromě babičky a dědečka mám občas na vození kočárku i mou tetu, případně strejdu. No jo, výhoda rodinnýho domu 2×3+1, ale nevýhody to má taky, ale o nich dneska nebudu.
Chtěla jsem požádat o pomoc, nevím, jestli to dělám dobře, babička už si to nepamatuje a matka neví. Dnes jsem totiž zkoušela Elence poprvé ?oběd?. Uvařila jsem brambůrku s mrkvičkou, uhnětla kašičku a krmila. Moc jí to ?nejelo?, ale vcelku se vůbec nebránila. Spapala pár minilžiček, pak už začala trošku vyplivovat, takže jsem ji ?dorazila? mlíčkem. Když se pak odpoledne vrátila z vycházky, babička seděla u stolu a jedla jablíčko a malá ji tak hypnotizovala, až se začala rozčilovat, tak jsme jí to jablíčko jen tak strčili do pusinky (malý měsíček) a Elenka ho začala těma svýma dvěma spodníma zoubkama brousit, až si kousíček ukousala a papala. Strašně ji to šmakovalo, asi to bylo mnohem lepší, že ta mrkvička s bramborem k obědu. No kdybychom ji nechali, možná by tu osminku toho jablíčka spapala. Ale abych se vrátila k té pomoci. Chtěla jsem se zeptat, jestli už přikrmujete a čím, jestli kupovanýma zeleninkama (první lžička apod.) nebo jestli vaříte zeleninu vlastní, přip. Kupovanou. A pak taky, který druhy zeleniny přidávat. Začali jsme tou mrkví a bramborem, nevím, co za týden přidat a kdy přidat masíčko nebo žloutek. Hledala jsem nějaké Aliciny deníčky o příkrmech, ale buď neumím hledat nebo jsem slepá :o((((

DANDIS: s tím dudlíkem, nehraje ona si Valuška s ním? Zjistila jsem totiž, že moje Elenka si někdy vyhraje opravdu pouze s dudlíkem na řetízku. Jednou dává do pusinky dudlík dobře, podruhé si ho otočí a žužlá tu druhou stranu, potřetí zase cumlíkuje tu sponečku na druhým konci. Je to jedna z nejmilejších ?hraček?.

KAČÍ: taky přeju, aby se situace s tvojí maminkou uklidnila. Však ono se říká, že rodiče si člověk nevybírá. Já si teda zatím nemůžu vůbec na mou mámu stěžovat. Bydlíme spolu, moc jsem se bála, že pořád bude radit a remcat do všeho, nevím, jestli se drží nebo jestli jsem ji špatně odhadla. Od začátku mi se vším pomáhala a starala se. Všem bych takový přístup přála. Že má Baghirka blbou tchýni, to já mám taky. Ta moje chtěla zase ode mě půjčit peníze a teď se nějak nemá k vracení. Ale je fakt, že tvoje máma by tě měla ve všem podporovat. To si slibuju, že i kdyby tvoje dítě udělalo cokoliv, že prostě máma je máma a měla by stát vždycky na jeho straně. Takže hlavně klid a hodně štěstí.

ALMERKO: taky díky za básničku, uvažovala jsem, jestli už El čistit ty její dva zoubečky. Paní dr. nic neříkala, tak nevím. Ani žádný tabletky jsme nedostali.

ALICE: taky občas skouknu aerobik na čt, ale strašně blbě se mi cvičí, když mám předcvičující zrcadlově. Líp mi to kdysi šlo, když jsem se dívala dopředu na její záda. Ale říkala jsem si, že to budu nahrávat na video a když bude nálada a čas, pustím a pocvičím.

MISO: nechápu, proč se tak ?navážíš? do Alice, každá si tu do deníčku píšeme co chceme, náhodou musím Alici pochválit, že i takový deníček, který je ?jen? o tom, co se děje doma s dětma, je o něčem, zase si máme o čem povídat, nechceme srovnávat do tabulky, jestli támhle Anička už má zoubky a Ondra nemá nebo jestli jedna přikrmuje a druhá ne. Patří do takových deníčků pohodových, které mám taky moc ráda. Potěší mě i deníček, které má jasně dané téma, třeba ta dovolená nebo kalendáře, se kterými přišla Peg, to byl výborný deníček nebo prostě o svatbě, který psala Tanina. Pokud tu někdo napíše, že bude děti krmit zdravou výživou, tak ať proboha krmí!! Nikdo tu nikoho nenutí k ničemu, jsme tu všechny dobrovolně a myslím, že rády!!! Docela mě ten tvůj komentář rozčílil, takže jsem potřebovala se k němu nějak vyjádřit. Díky.

PEG a AŇOUSKU: nevím, kdo všechno už krmí mrkvičkou a brambůrkama, ale chtěla jsem se zeptat, dáváš Anetce kupované výživy nebo připravuješ sama doma? Taky jsem zapracovala na kalendáři, takže kdybys chtěla (nevím, jestli to už nemáš připraveno), tak já jsem stvořila v Excelu tabulku zhruba na A4, kde do horní poloviny dám fotku (až jakou vyberu) a v dolní polovině mám dny v měsíci, u každého jsem si dopsala svátky (to byla docela fuška) a pak tam mám ještě jeden malý řádeček na různé narozeniny. Ukázala bych vzorek, ale nevím jak. Tak jestli budeš mít zájem (nebo i někdo jiný), napiště a já vám to zamejlíkuju.

KATKO a PAVLÍČKU: i my se dodatečně připojujeme s přáním brzkého uzdravení. Nějak nám to uteklo.

Pro dnešek už vás nebudu zatěžovat svýma prosbama, takže přeju pěkný zbytek večera a snad zítra zase ahoj Kostička a Elenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.04 19:19

ahoj Kosticko

ja jsem zacala davat Krystufkovi nejdrive jen mrkvicku a par lzicek,potom jsem ho dokojila ( to je slovo ), po tydnu jsem zkusila brambory+ mrkev. Ovoce se ma zacit pozdeji z toho duvodu,ze je sladke a prckove pak zeleninku nechteji. Proste zkousej a Elenka ti da najevo,jak si to preje :))

co nocni spinkani,porad je to v pohode? Drzim palce,at vam to tak zustane,ja si tezko zvykam na nocni orgie chichi

pa magrat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.04 21:59

Ahoj Alice,

moc hezky denicek. Muzu se zeptat, kolik je Verunce? Mam doma take jednu a ted jsem tehulka (23 t.), tak by mne zajimalo, jaky je vekovy rozdil mezi tvymi detmi.

Zdravi Dana

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 12.11.04 23:10

Ahoj Alí,
teda já to po sobě znovu četla a tolik chyb v tak krátkém komentáři se mi snad zatím ani nepodařilo udělat. Omlouvám se - ale už jsem skoro spala ! Fakt ostuda.

Princezny se mají moc dobře, ale teda hrát si spolu nehrají. Záměrně se jí Polinka pořád vyhýbá a hrát si s ní nechce. Někdy se o to pokusí, jenže ty její hry - to někdy nebaví ani starší děti, jde většinou o samé hoňky a to prostě Daisy zatím nemůže.
O nějakém protirodičovském spiknutí tudíž u nás nemůže být ani řeč a jestli se toho někdy dočkám? To ukáže čas.
Zatím to u nás vypadá tak, že si každá dělá svoje a já se můžu roztrhnout, protože ani jedna nechce půjčit maminku té druhé :o)

Na vánoce se do vlasti rozhodně nechystám, ikdyž teda ----- abych nakonec nemusela, strašně mě poslední dobou bolí zuby a já bych si v ČR ráda zašla ke své zubařce. To jsem měla naplánováno na příští léto, ovšem zuby se rozhodly jinak a bolí a bolí… a tady k zubaři jít nechci !!!

Tudíž uvidíme. Kdyby to šlo, jezdím do ČR alespoň co dva měsíce :o)

Páááá a nic si nedělej z toho protivného komentáře od Paní Míši Rejpalové. To bude zase nějaká zamindrákovaná čtenářka Emimina, které ležíš v žaludku… Tvoje články jsou prima a hodně poučné a všemi vítané. Tak jako si rády přečteme o tom, co dělají Verunka s Kubíčkem.

Čauky
Ed

Vega
Kecalka 177 příspěvků 13.11.04 19:52

Ahojky holky, tak jsem si přečetla deníček a posléze i komentáře a musím říct, že je mi z toho dost smutno. Velice ráda si čtu všechny deníčky Alice, je fajn vidět, jak se mrňouskové mění a vyvíjí a pokaždé se mi u čtění deníčku zlepší nálada. To však neznamená, že to tak musí působit na každou a nemyslím si, že naší povinností je posílat pouze pozitivní reakce. Nevidím nic špatného na tom, když má někdo odlišný názor a nechápu, proč když to podle mě nebylo nic tak hrozného se do těch „negativných“ pisatelek pouštíte jako kdyby provedly bůhvíco. Myslím, že snad každá máme právo na to vyjádřit svůj názor a ne se bát něco napsat, aby mě ostatní neukamenovaly za to, že jsem si dovolila napsat něco jiného než všechny a za to jsem špatná a bůhví co ještě.
Toť vše, zdraví Vega

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.04 20:28

Ahoj Vego,

chtěla jsem napsat něco podobného, ale nějak jsem nenašla čas a asi ani správná slova.

Takže moc díky za výstižný komentář, cítím to stejně.

Peta

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.11.04 11:59

Ahojky Peto a Vego,

musím napsat něco na svou obranu :o)
Nemám totiž zapotřebí reagovat na všechny negativní komentáře, nemám na to ani právo a věřte, souhlasím s výměnou názorů - je demokracie :o)
Ale - co se týče Alice, mám pocit, že je „pronásledována“ anonymní pisatelkou už hodně dlouho, a proto se mi nelíbí, že někdo napadá JI jako osobu.
Nezdá se mi, že by Míša nesouhlasila jen s obsahem deníčků, které Alice píše, ale napadá ji jako sobeckou a přitom stačí tak málo, pokud se někomu nelíbí, že Alice píše o svých dětech - napsat deníček o těch svých, nebo prostě deníčky Alice nečíst.

Já souhlasím s výměnou názorů, rozumnou výměnou názorů, kde mají obě strany podložené argumenty, ale ted mi to přišlo spíš jako urážení a proto jsem se ozvala. Alice si najde čas napsat o kojení a příkrmech a my si to můžeme přebrat jak chceme, já osobně vím z jejich příspěvků je to jasné, že odborník na zdravou výživu není - ale práci si dává s napsáním článků velkou, většinou informace hezky seřadí a vypíše pro nás, kterým se to hledat nechce, nebo nemáme zdroje.

Pokud někdo nesouhlasí s tím co napsala o zdravé výživě, může se přeci obrátit na originálního autora článků (Alice vždy psala, z jaké literatury své znalosti čerpá)… …tak proto mě osobně vadilo, že jí zde nějaká Míša napadá.

Nelíbí se mi, když někdo chce druhého cíleně urazit. Internet je plný ubožáků, kteří si potřebují vylít svou nicotnou existenci a frustraci na druhých a byla jsem už svědkem za dobu co na Emimi chodím, že někteří své anonymity dokáží pěkně zneužít.

Myslím, že pokud má Míša problém s Alicí, může jí klidně napsat na osobní zprávy - nebo kontak emailem - ale to by musela vystoupit ze své anonymity a nemyslím si, že je ochotna to udělat.
Já osobně nevidím na tom, co Alice píše nic špatného. O dětech si tu píšeme všechny, ať už jsou články na hlavní straně či nikoliv a mě by nikdy nenapadlo někoho napadnout za to, že píše zrovna o tom svém dítěti či dětech…když to číst nechci, tak to přeskočím…hm, no tak to by bylo ode mě vše :o)

Ed x

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.04 13:01

Ahojky Ed, rozhodně nehájím ty ostré výpady na adresu Alice, taky se mi nelíbí, když se zde někdo seberealizuje v podobě sprostých urážek, ale zkus se na věc podívat z druhé strany. Alice je u nás Jarňátek, kde je nás dalších cca 20 holek. Věřím, že si alespoň jedna říká, sakra, tak já píšu do nějakého deníčku a Alice hned do samostatného příspěvku…Zatím je Alice jenom jedna, ale co když se za chvíli objeví Alice 2, Alice 3 atd… to tu za chvílu bude zase taková motanice jako před nějakým časem, proto se tady utvořily sekce a roztřídily se deníčky. Mě osobně nevadí, když Alice vyšle takto samostatný deníček, ale chápu, že někoho to může mrzet nebo taky popíchnout k nějaké té reakci. Doufám, že jsem to dostatečně vysvětlila tak, aniž bych se někoho dotkla nebo urazila. Ahoj Vega
PS: Omlouvám se, že píšu jako anonym.

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.04 13:37

Ahojky holky :-)

Myslím, že v pohodě stačilo označit deníček jako Deníček jarňat a bylo by po problému. :-)

Ale je to tak trochu žabomyší diskuse, tak toho nechme, než budeme dělat samy něco co nám vadí a co nechceme.

Krásný nedělní (a alespoň u nás slunečný) den
přeje Peta

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.11.04 16:03

Čau čau :oD
Dobře tedy, já to zkusila - podívat se na to z druhé strany a pořád mě to nějak nevadí - to že Alice napsala „svůj“ článek…
Já to totiž beru tak, že na Emimino už chodí dlouho, dlouho na něj aktivně přispívá a hodně maminek tady její jméno zná.
Ten příspěvek je nazván půlroční bilance, tudíž naposledy nám tu myslím psala, jak se Kubíček narodil a za půl roku nám osvěžit pamět jak to u nich vypadá teď, je pro mě spíš potěšení číst, než že by mi to pilo krev. Fakt promiň.

Já nemám tolik času už na Emimi chodit a pročíst si všechny deníčky, které jsem dřív navštěvovala jako čtenářka pravidelně.
Proto si ráda přečtu takový příspěvek, jako teď Alice napsala.
Možná to mohlo vyjít jako deníček a bylo by po při - přesně jak napsala Peta, ale bohužel nevyšlo - myslím, že teď už toho lituje i Alice a přitom „o nic nejde“ ne?

alici známe dlouho, já si teda nemyslím, že šlo o nějaký sobecký výkřik a o chlubení se svýma dětma… jak jí z toho nařkla Míša.

A Emimi by jí její článek neotisklo, kdyby si myslelo, že na hlavní stránku nepatří.
Pokud o svých dětech začne psát na hlavní stránku každá druhá máma, pořád v tom nevidím problém. Ano, Emimi se nepřehledné, ale dokud má nějaký článek své čtenáře, nevidím důvod proč to měnit. Myslím, že o tom už tady debat taky bylo spousta, zda povolit každé druhé těhulce „svůj“ deníček, ale kromě toho, že si mi pak špatně hledá deníček náš mi to vážně nevadí, zda tu bude předeníčkováno.
Jestli se Alice tím, že si dovolila poslat samostatný příspěvek někoho dotkla, za to já nemůžu, jen píšu, že mě to nevadilo :o)

Já se tady taky nechci handrkovat, a už vůbec ne s tebou - na to se známe moc dlouho- proto chci obrátit list a zeptat se jak se máte ? Psala jsem ti do deníčku, ale možná jsi to díky tomuhle přehlédla? Kdy se vrhnete na třetího mimíska, když to teď se dvěma tak hezky zvládáš??

Ed :o)

Ps. Peto, tady je kosa jak z nosa, ale taky svítí sluníčko !!!!

Vega
Kecalka 177 příspěvků 14.11.04 18:14

AHojky, no zvládám, děti super, akorát Áda se dotává do toho věku, kdy začíná mírně lumpačit. Bez maminky ani ránu, v noci se teď budí, asi mu roste zoubek.
Třetí miminko jsme prozatím odložili, do našeho bytu by se asi tři mimísci nevešli, tak plánujeme domeček. Ale stejně se na miminko už zase těším. :-)
Co Vy? Dvě princezny stačí, nebo už je na obzoru snaženíčko? :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.04 19:31

Ahoj holčiny,

jenom v rychlosti - děkuju všem za podporu ohledně mojí maminky, moc mi to pomohlo a teď hlásím, že jsem se vrátila před půl hoďkou z pohotovosti a Lukášek má angínu. Ten můj drobeček na mě kouká smutnýma očičkama ani si nechce hrát, je mu asi broučkovi moc špatně. Jenom nevím, kdo z nás dvou to nese hůř. Já bych mu strašně ráda pomohla a přitom nemůžu dělat skoro nic, jenom chovat, tišit a čekat, až zaberou antibiotika. Přeju pohodovou noc, my se asi moc nevyspíme…
Až se trošku vyzdravíme, písnu něco víc optimistického o mourečkovi-Lukáškovi a jeho pokrocích :-)

Kačí a Lukášek

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.11.04 23:29

Čauky,

jé vy budete stavět, nebo něco kupujete? My teda domeček máme, ale jak víš, není náš, takže by to taky chtělo něco - většího a hlavně našeho. No ale tři dětičky se nám tu ještě vejdou, takže na další mimi se taky už moc těším a definitivně nám dvě princezny nestačí :o)

My chceme nejmíň tři a snaženíčko se rýsuje na léto 2005, tudíž už je opravdu na obzoru ! Od jara bych měla brát kyselinu listovou a připravit tělíčko na další pupík :o)

A pak děj se vůle boží :o)

Pusku pro Adámka lumpíka závisláčka a jednu velkou pro Natálku, že je tak hodná sestřčka.
 Pááá

Ed xx

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 17.11.04 10:36

Ahoj holky!

Teprve včera jsme se vrátili ze Zlína, takže zpětně pročítám, co se tu dělo. Pokusím se to uvést na pravou míru.

Vego, myslím, že nemusíš být smutná. Míšu jsem přece nijak neurazila, jen si myslím, že nemá pravdu. Necítím se být fanatikem, ani nepíšu deníčky s úmyslem upoutat na sebe pozornost. Jako člověk mám právo se bránit proti nepravdivému osočení. Jiných názorů si vážím a ráda je vyslechnu, tohle bylo spíš napadení. I kritika se dá napsat laskavě.

Už když jsem deníček psala, uvědomila jsem si, že je hodně osobní, měla jsem v úmyslu napsat něco jiného, ale vyšlo mi tohle. Ten příští se třeba povede lépe.Přesto si myslím, že i takový deníček má tady na emiminu své místo. Užitečných a všeobecných deníčků jsem spáchala celou řadu, teď chci ale čas od času napsat deníček o našich dětech. Je určený pro mé přátele, pro všechny, co nás znají a co mají chuť si ho přečíst. Tuto svou funkci rozhodně splnil, vím to z ohlasů. Není to deníček Jarních miminek, proto se také tak nejmenuje. Stejně tak píšu deníček o příkrmech, který je určený všem maminkám a také není nadepsaný Jarní miminka. Vědomě jsem vystoupila z řad jarních maminek, tak se v psaní deníčku střídáme a je zasvěcený všeobecným tématům. Na jaře se narodil Kuba, ale já mám ještě starší holčičku a ráda bych uvedla do světa deníček pro maminky s více dětmi. Škoda, že Míša kromě kritiky (bohužel štiplavé, nikoliv konstruktivní) nenapsala také něco o svých dětech. Děkuji Ed, že se mě zastala a souhlasím s ní, že pokud má něco proti mé osobě, může mi to napsat mailem a tam si to můžeme v klidu vyříkat. Tyto anonymy mají něco společného ? jen napadají, ale nebudují něco pozitivního. Názor se dá vyjádřit i bez urážlivého tónu. Je to nevýhoda psaného slova a internetu, že text může vyznít jinak, než byl myšlen. Já proti Míše nic nemám, jen s jejím obviněním nesouhlasím.

Missorko, to mě mrzí, že to také tak cítíš. Já si čas od času Tvé deníčky s chutí přečtu (stejně jako deníčky jiných maminek) a moc sed mi líbí. Sama víš, že ne každý deníček se musí zrovna vydařit, jak sis představovala. Ale nevidím problém v dalším deníčku, v jarních miminách je nás hodně a čtou ho převážně ?souputnice?, já bych ráda napsala i pro všechny ostatní, které mě znají z deníčku od Ed, od Brusinky, od Montičky, od Maru, od Filutů, od Špuntíků? Prostě nestíhám všechny deníčky číst a ráda bych věděla, jak se daří ostatním a napsala, jak se daří nám. To snad není trestné, že?! :o) Proč bych měla mít nálepku ?Jarní miminka?? Psala jsem i do jiných deníčků a jiné deníčky. V jarňátkách se teď střídáme, deníček na mě vychází za 11 týdnů, to je dost dlouhá doba. Mám chuť napsat něco i v mezi čase.

Kostičko, Kačí ? mrzí mě, že jsem vás uvedla ve zmatek. Tohle není hromadný deníček, byl myšlený jako deníček o mých dětech pro známé. Možná bude lepší své komentáře zkopírovat do našeho deníčku. Mrzéí mě, že je Lukášek nemocný, ať se Ti brzo uzdraví!

Dano, Verunka měla dva roky a pět měsíců, rozdíl mezi dětmi je 23 měsíců. Také by mě zajímalo, jaké mají maminky zkušenosti s věkovým rozdílem a budu moc ráda, když na toto téma přispějí.

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 17.11.04 10:37

Ed, my už jsem si to zakusily, jaké to je psát a dočkat se destruktivní reakce. Tak chápu Tvůj příspěvek a ještě jednou děkuji za podporu. Myslím si, že umění dialogu se musíme dost učit. Mrzí mě, když se třeba Mia urazí, když upozorním na nepřesné citace z mých dřívějších deníčků a pak se mnou odmítá komunikovat. I to se tu může stát. Nečekám od každého, že se mnou musí souhlasit nebo přímo kamarádit, ale očekávám normální kontakt bez napadání. Tys mi dala jakousi laťku, jak má vypadat dobrý deníček, ve kterém se všichni cítí dobře. Bohužel to sama nestíhám, s jedním dítkem se to takeštakeš dalo, ale víš, jak to vypadá se dvěmi? :o) S chutí jsem si přečetla Tvůj deníček psaný se Simůnkou dohromady. Škoda, že nemám prašule na letenku, hned bych si nechala líbit takovou návštěvu u vás!! Je to večerní pití bychom musely vyměnit?! :o) Co bys říkala na Ferneta?!

Takže také plánujete další mimi? Chtěla bys chlapečka? Já bych moc ráda ještě jednu holčičku, ale uvidíme, jak na tom budeme zdravotně. Druhé těhotenství mi dalo trochu víc zabrat. Pak mi třeba napiš mailem, jak na sebe holky reagují a co s tím děláš.

Alice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.04 21:38

Ahojky Alice,

ja je budu mit od sebe 25 mesicu, tak uz se tesim. Budu chodit cist tvuj denicek, at vim, co me ceka. A nesetri „me“ pri psani.
Verunca je celkem hodna a to druhe ma byt klucina, tak uvidim, jak bude mala reagovat. Trochu se obavam zarlivosti. Strasne rada se chodi mala muchlat a dost se ji venuji.
Jake to bylo u vas, po prichodu Kubicka?
Sice ukazuji, ze mam v brisku mimi, ale bere to podle sveho. Mysli si, ze ho ma v brisku i ona. Je to docela sranda ji pritom pozorovat. Vzdycky se zasekne, strasne moc zvazni, vytahne si tricko, nabere dech a jakoby za stenani rika „mimi“ a ukazuje si pritom na brisko.
Take chodi ke mne a pusinkuje „mimi“, ne me. Lumpice.
Budu moc rada, kdyz mi o zacatcich mezi Verunkou a Kubickem napises par slov.

Dana

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.11.04 22:42

Ahoj Ali,

Ferneta - fůůůůůůůůůůůj - toho já můžu jen s tonikem a to ještě tak, že 1 ku 100 :oD
Fernet mi nikdy nesednul a možná je to i od dob, kdy jsem dělala v ČR na brigádě v obchodě a se šéfkou jsme si někdy po závěrce daly Ferneta.

Ona nalila do jedné nohy, do druhé nohy… no znáš to, a domů jsem se pak už je plazila :o)
A bylo mi zle :o)
Proto Fernet nemůžu ani cítit hi hi.

Něco bychom vymyslely, mě třeba ještě chutná Griotka - taková po doma dělaná - mmmmmmm to je žůžo :o)

No třeba nám to setkání taky někdy výjde - buď u vás, nebo v Ostravě, když tam budete mít cestu - shodou okolností samozřejmě když zrovna budu v OV i já :o)
Ale do Anglie jste zváni - všichni - celé EMIMINO - přijeďtě !!!!!!!!! Jáááááá chcíííííí !!!

A to třetí mimi - to se všechno uvidí. Zatím se snažíme na nečisto :o) Myslím, že na to příští léto vlítnem, ale to se fakt uvidí až pak. Zatím mě moje princezny zaměstnávají tak, že si ani nedokážu představit, jaké to je mít tři děti :o)
A jestli chci chlapečka nebo holčičku? Víš, mě to je celkem jedno. Já jsem vždy chtěla hlavně holčičku, ty teď máme dokonce dvě, takže u třetího mi to je fakt jedno. Když si dám ovšem ruku na srdce, tak musím přiznat, že bych o malinko víc brala ještě další holčičku :o) Já chci doma babinec - čtyři holky - teda pět se mnou, to se taťka zblázní !!!!!!!!!! :oD

Nooooo, tak se mějte moc hezky, pozdravuj doma a hodně štěstí s příkrmama - když už teda začínáte. Já se na to vždy těšila a pak jsem si nadávala, proč jako, protože je s tím akorát hodně práce a mimi to všechno stejně vyplivne ven :o)

Pááá
Ed xxx

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.11.04 15:19

Ahoj Dano!

Jó, s tím bříškem to moc dobře znám! :o)

Po příchodu Kubíčka byla asi měsíc celkem klid. Chodila se na něj dívat do postýlky, smála se, říkala mimi, mimi. Žárlení začalo asi za měsíc. Když jsem ho kojila, začala vřískat. Vždycky jsem se snažila si jí zavolat, pohladit a říkala jí, že jí máme rádi i když máme miminko a že si spolu budeme hned hrát. To fungovalo, ovšem na čas… Pak mu podávala hračky a napomínala ho (Kubíčku nežužlej to!), teď je to na střídačku - někdy si s ním hraje, hladí ho, jindy jde do něj pěstičkou, bere mu hračky a vyžaduje doprovod na záchůdek, když zrovna kojím…

Dva roky a měsíc je dobrý odstup, uvidíš, jak se to osvědčí Tobě. Podle mě se vyplatí mnohem víc chválit a vysvětlovat než trestat. I když mi taky ujedou nervy a jedna dobře mířená často vyřeší problém mnohem rychleji než dlouhé vysvětlování (hlavně, když už je to po dvacáté…!)

Právě další deníčky by měly být věnované odstupu mezi dětmi a žárlení, tak si určitě počteš!!

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.11.04 15:37

Čau Ed!

Jo, mě poprvé Fernet taky nechutnal, ani jsem ho nedopila… Pak nastoupil Ferda s Tondou - o dovolené v Itálii jsme si po obědě dávali pěkně vychlazeného Bavoráka. Napřed to lyl spíš Toník s troškou Ferdy, ale časem se poměr upravil ve prospěch Ferďáska…! :o) Nakonec jsem byla schopné vypít i frťáka bez dalších úprav. Ale o pití nejde, klíďo píďo si dám i čaj.

V Anglii jsem byla jednou s přáteli, jeli služebně do Londýna. Zatím jsem nikdy neletěla a nevím, jak bych to zvládla se dvěma dětmi. Ani nevím, co teď chtějí za letenku. Ale Brno nebo Ostrava vypadají reálněji. Napiš, kdy se chystáš do vlasti a nějak to vymyslíme.

S příkrmy jsem zatím nezačala, Kubíček teď kašle a mlíčko mu zatím stačí, nicméně nějaké zásoby už mám doma, rozjet to můžeme třeba dneska nebo zítra!

Jo, už jsem si nakoupila nové hadry, ani jsem nečekala, kdy nahmatám první zoubek!! Mám dvoje kalhoty, bundošku a k tomu padnoucí botky!!

Jéjda, slyším z koupelny tekoucí vodu, spěchám zachránit, co se dá…!

Alice

Vložit nový komentář