Verunka, Adámek a kamarádi - SKOROJARNÍ od Katky a Tomáška

Rodičovství

Ahoj maminky, těhulky, předškoláci, batolata, miminka i malé fazolky :) To to máme krásně pestré, lepší už to snad ani nemůže být :). Tak co říkáte na to počasí je JAROOOOOOOOO!!!!!!!!

Já na sebe raději hned v úvodu prásknu, že nemám žádné nosné téma, nic převratného se u nás neděje a moje zarýmovaná hlava ani není schopná nic originálního vymyslet. Ale podělím se s vámi o můj velký objev, který jsem učinila teď koncem zimy.

Mám ráda zimu, ale mohla by pro mne skončit tak asi dva týdny po vánocích. Tyhle dva týdny bych pak ideálně strávila na horách, kde by byl skvělý prašan, svítilo by sluníčko, lyžovalo by se tak akorát a po návratu bych zjistila, že už je jaro, kvetou narcisy a tulipány a člověk se nemusí moc oblíkat.

Fakt, že skutečnost je úplně jiná, mě obyčejně někdy koncem ledna vrhá do deprese a já počítám dny do kalendářního jara, i když ve skutečnosti vím, že to bude nejspíš ještě sněžit.

No a teď ten objev. LETOS NIC. Deprese nikde. Po důkladné analýze příčin vím jistě, že je to tím, že za a) byla spousta sněhu a břečky se konaly jen ve městech, kterým jsem se obratně vyhýbala a za b) A TO ZEJMÉNA - objevila jsem úplně novou dimenzi mateřství. A teď se mi prosím nesmějte, mě to fakt upřímně překvapilo. A sice to, jak úúúúúúúúúžasný je s Tomáškem aktivně trávit čas. Jasně, že jsme i dřív chodili na procházky, scházeli se s kamarády, chodili na písek, plavat atd. Ale teď se to nějak najednou změnilo. Jdeme bruslit a není to tak, že já Tomáška hlídám, když on bruslí - BRUSLÍME SPOLU!!!! To samé s lyžováním, bobováním..... Je to všechno v začátcích, ale já najednou vidím a cítím, co leží před námi a sice se mi stýská po miminku, ale zároveň mám takovou radost z toho, že jsem v Tomáškovi objevila kamaráda, parťáka a že spolu budeme dělat spoustu věcí a užijeme si spoustu srandy. Asi si říkáte co je to proboha za objev, to si myslela, že bude Tomáš batole až do puberty???? No, nemyslela, ale je to asi tak, jako když se vám narodí miminko, je tááááááákhle malinkatý a vy ani náhodou nevěříte, že jednou bude nosit ty dupačky č. 86, který vám někdo daroval. Tak asi tak.

A jak se má Tomášek? Chodí do školky a tatínkovi vykládá, že chodí do práce :). Ze školky chodí spokojený, ale na jakoukoliv otázku, co tam dělají, jedí atd. odpovídá NEVÍM, popřípadě NIC. A pak ho ve vaně nachytám, jak si zpívá nějakou novou písničku ..... Jo a jednou na sebe prásknul, že chtěl dát jednomu klukovi pusu a ten že utekl. Na mou otázku, jestli taky zkusil dát pusu nějaké holčičce, odpověděl že NÉÉÉ a to s výrazem TY JSI SE, MATKO, ÚPLNĚ ZBLÁZNILA. Tuším, že u nás bude jednou veselo. Paní učitelky ho ale moc chválí, mají velkou radost z toho, jak ohromně papá (haha zatím mají ještě radost), že usne hned jak lehne a hezky si hraje s dětmi, i když se prý straní velkých skrumáží a dává přednost menšímu kolektivu - celá maminka :).

Jak už jsem říkala, chodíme bruslit a lyžovat, Tomáš je šikula a myslím, že příští zimu už to spolu pěkně rozjedem. Taky chodíme na procházku do lesa a chodí s námi sousedovic čoklík, malý bílý voříšek, kterého Tomáš miluje a to i přes to, že se odjakživa psů docela bojí. A dokonce se s ním rozdělí i o piškoty, což je teda fakt co říct. Když si vzpomenu, jak jsme chodili sypat oříšky veverkám a Tomáš vždycky rychle běžel aby byl u oříšku první a mohl ho veverce vyfouknout… Nebo jak jsme koukali, jak v parku lidi krmí labutě, Tomáškovi někdo dal kus chleba aby ho taky mohl hodit a on si ho radši nacpal do pusy a málem se udusil......

Vzhledem k tomu, že co se mi neřekne alespoň 20×, to si nepamatuju, tak nemůžu přispět žádnou Tomášovou řečnickou perlou. Ale jednotlivá slova, která tvrdošíjně opakuje a nenechá si je vymluvit, ta si pamatuju, tak schválně jestli uhodnete: OTŘEVÍT, TEVIZE, APLÁN, NASKELÁDANOU, ZAVÁZAT VEN, KUJU.

Já stále ještě podléhám nátlaku a mluvím na Tomáše anglicky, i když mě to čím dál tím víc otravuje a fakt mám velký nutkání se na to vykašlat. Na druhou stranu je přece jen velice pozitivní, že v angličtině rozumí všemu a to nejen v mém podání, ale i tatínkově, eventuelně filmům a pořadům v AJ nebo našim návštěvám. Mluví ale už téměř výhradně česky, ale to jsem očekávala. A tak asi nakonec ještě vytrvám, pro klid v rodině. A třeba to je pro něco dobré.

A to je od nás všechno. Marodníčkům přejeme brzké uzdravení, těhulkám žádné bléééé stavy, maminkám co nejméně negativismu a nám všem krásný konec zimy A HLAVNĚ BRZO JARO!!!!!! Jupíííííííí.

Vaši, Katka a Tomáš

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.02.06 13:27

Prvnííííííííí­íííííííííííí!

Hanka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.02.06 13:41

Katko,
já ti úplně rozumím,s tím,že Tomášek najednou „dospěl“.Vystihlas to moc hezky a je príma,že si tohle období s Tomáškem tolik užíváte.
Já myslela,že to byl tvůj nápad,abys s Tomáškem mluvila anglicky,to byl nátlak od Edwarda?Znám jednu maminku,která mluví s chlapečkem anglicky,je vlastně stejně starý jako naši tříleťáci.Ale tak nějak mám pocit,že je to pro ni cizí řeč a že to snad ani nejde od srdce,já bych to prostě neustála,i kdybych nakrásně mluvila naprosto dokonale,takže máš můj obdiv.
Slovíčka jsem celkem pochopila,jen nevím,co je to „aplán“.

Dnes jedu na gyndu,se mi fakt „chce“.....Jo,vloni jsem tam byla pečená,vařená,ale zase jsem si odvykla.Pořád přemýšlím o té antiko,jestli si nechat Cerazette napsat na půl roku.....Ono to totiž s kojením vypadá tak,že už asi moc dlouho nebude,Ája o něj fakt moc nestojí,jen si cucne a konec,ještě tak večer a v noci se slušně napije,jinak je to bída.A nechci brát tuhle HA,když bych nekojila,co jsem vyčetla v diskusích,hodně holek mívá problém se špiněním,když přestanou kojit nebo kojí už jen sporadicky.

Mějte se krásně,už je fakt skoro JARO!!!!!!!!
Jen když se dívám na ty hromady sněhu,tak to tak nevypadá,sníh tu bude zase až do půlky dubna.

Pa Hanka,Klárka 3r a kousek a Ája 7m a kousek

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 20.02.06 13:42

Seš vopice :o)))! Celý víkend se tu ani neukážeš a vyfoukneš první komentář tomu, kdo sedí od rána u pc a tvrdě maká!!! Se nedělá :o)))

Katko, deníček je moc krásný, u Tvého líčení Tomáška „parťáka“ jsem téměř zaslzela. Nějak špatně nesu ty naše nemoce, vlastně všechny akce podniká Mates s tátou a já hlídám mimi…, a to většinou doma.

No, určitě bude líp, bude jaro (i přes to, že je tu půl metru mokrého sněhu), kytičky, teplo… Vlastně ta Tvoje zimní depka letos skolila mě, ač zimu „normálně“ miluju.

Ještě musím využít klidu (děti u babi) a tak se zatím loučím, páááá. Určitě budu průběžně nakukovat.

Katka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 20.02.06 13:47

Ahoj Hani,

„aplán“ tipuju na letadlo…

Páni, Ájince je už 7 měsíců??? To to fakt utíká. Nojo, my vlastně budeme za měsíc slavit rok…

S tou gyndou Ti to nezávidím, taky by se mi nechtělo. Naštěstí mě to čeká až za půl roku. Bohužel mám před sebou jiný chuťovky - zubaře, bléééé

Holčičkám posíláme pusu. A přihoď nějakou fotečku do galerky.

K.

P.S. Zánět středouší se nekonal, Filip jenom viděl z okna Matesa a chtěl být s ním. Od chvíle kdy přišel Máťa domů, bylo všechno O.K.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.02.06 13:57

Ahojky Katko,

já myslím, že je super, že mluvíš na Tomáška anglicky. To je ohromné plus do života. Určitě vydrž, i když Tě to otravuje, přece jen mluvit na svého synka mateřštinou má také své kouzlo :-) Uvidíš, že se mu to vyplatí.

Hezká nová dimenze mateřství :-) Ano, už to jsou parťáci a je s nimi fajn…pokud zrovna neterorizujou mladší sourozence :-) Ale Em se nedá a když jí vezme nějakou hračku, tak pěkně ječí.

Dnes jsem se zděsila, protože Em vyleze na Adámkovo křesílko u TV, které nám slouží hlavně jako jídelní židle … Adámkova. A to na ni moc pozor nedávám, myšleno na Em, ale z tohohle křesílka z IKEA se může snadno převrátit a karambol je na světě.

Sotva jsme vytáhli motorku, máme další karambol. Na Parukářce bylo ještě trošku sněhua ledu a Adámek na to najel a bum…byl na zemi. ale nic se mu nestalo, takže super…teda řev jo, ale šlo to.

Venku svítí sluníčko, ale Em půjde spát a Adámek je vzhůru od 6"15, tak počítám, že by taky mohl odpadnout…a já s nimi. Jupííííííííí.

Tak papa, jdu Em uložit, i když se netváří ospale.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.02.06 14:33

Ahojky Hani,

já mám taky Cerazette, kojím jen večer a zatím OK. Uvidím, jak dlouho s kojo vydržíme. Zatím teda mléko je.

Jdu se pokusit uspat Adámka. Já bych spala hned a on si tu lítá jak blázen.

papa VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 20.02.06 16:10

Ahojky,

k deníčku se vyjádřím později, teď jsem se pěkně rozčílila, tak Vám to musím hned za čerstva napsat.

Narazila jsem na server rodiče.cz, je tam hezky popsaný vývoj miminek v těhotenství. Ale zároveň je tam upozornění čtenářkám z emimina, že kopírování článků nebo částí článků bez předchozího souhlasu je porušování práv o duševním vlastnictí. A nakonec se omluvili maminkám, které s tím nemají nic společného, že je tím otravují. Já jsem čtenářka emimina a taky s tím nemám nic společného. Nevydržela jsem a napsala e-mail, zda by upozornění nešlo opravit, protože ne všechny čtenářky se tohoto přestupku dopouští. Já jsem z toho fakt cítila, že mě někdo obviňuje z něčeho, za co nemůžu a uráží tím i hodně mých kamarádek, které jsou bez viny taktéž. Uvidíme, jak zareagují.

Potřebovala jsem se z toho vypsat, fakt mi to hnulo žlučí, možná to jsou těhotenské hormony.

Jana, Karolínka a Neználek 7tt+0

 
Missorka  20.02.06 16:19

Jani,

nemám čas to hledat, můžeš mi poslat to upozornění a pokud ti to nevadí, tak i tvůj mail a případnou reakci na něj?

Díky.
Peta

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 20.02.06 17:03

Ahojky!

Katko moc fajn deníček! Taky poslední dobou intenzivně prožívám, jaký je z Anežky skvělý paťák. Je to fakt asi nejlepší období. Jsou ještě takoví slaďoušci a přitom už šikovní pomocníčci a parťáci. JE super, že už se nemusíme časově omezovat kvůli spánku. Anežka sice ještě po obídku většinou spí, ale když to nejde a je nějaká zábava, v pohodě vydrží a vůůůůbec nic se neděje. Prostě paráda! Přesně jak píšeš…není to o tom, že já něco dělám a přitom hlídám Anežku, ale děláme to společně.

Jsem moc ráda, že se tady můžu „vykecat"…včera cestou z divadla mě opustil hlas. Celou neděli mě příšerně bolelo na průduškách a nakonec jsem z toho totálně ochraptěla. No ono se nedá ani říct, že chraptím…já prostě můžu jen šeptat )))
Divadlo bylo super! Hurvínek se Anežce líbil, ale myslím, že celkově jsou lepší malá divadélka. Je to více kontaktní a děti se spíš „zapojí".
Docela mě mrzí, že se mi nepodařilo sehnat na Vás kontakt. Anežčina kamarádka měla horečku a tak nemohli jet a sháněli jsme náhradníka. Jenže doma nemám PC a tak jsem to zkoušela přes Šulánka, ale nepovedlo se. No nevadí…snad příště.

Zítra má Anežka ve školce karneval.....na­konec bude princezna…jak jinak, že ano ))))))) Tak to abychom vyrazili z domu zavčasu, abych ji stihla převléct. Jsem na prcka zvědavá )))

No nic, dneska to tu balím a jedu domů.

Mějte se krásně skorojarně!!!!

Pa Blanka+Anežka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 20.02.06 17:06

Jani,

tak jsem si tam taky najela, a hlo mi to taaaak žlučí, ač jsem byla tebou varována, že mají mejla i ode mě…

Takže tě podpořím, zajímalo by mě, jestli to tak vytočí i nějakou netěhuli:))

Diny

PS: Pohlazení Neználkovi:) A prosím tě, budete chtít vědět, až to půjde, co je Neználek zač?:)

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 20.02.06 17:22

Diny,

to jsem ráda, že nejsem divná jenom já. :-)))))))))

O tom, zda budeme chtít vědět, co je Neználek zač se tu každý večer dohadujeme a ani jeden nevíme. Já bych možná chtěla překvapení, ale pokud to bude kluk, budu mít možnost tu koupit hodně věciček za úplně jiné ceny než v Čechách, tak by to možná nebylo marné. Ale určitě dám vědět.

A Vy víte, co je Diňátko?

Pozdravuj všechny svoje dětičky a pohlaď bříško.

Jana

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.02.06 17:39

Ahojky kočky,

promiňte, že se vám do toho míchám…ale Jani, jsem pro překvapení. Je to to nejúžasnější překvapení, které Tě v životě čeká…podle mého názoru..... .....ale když jste v UK, tak by nebylo marné tam něco pořídit, zvlášť, když říkáš, že je to tam za jiné ceny…to říkala už i Katka.

No tak jsem do toho vnesla chaos :-)

papa VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 20.02.06 17:44

Veroniko,

já fakt nevím, ale ještě je hodně času o tom přemýšlet. Kája překvapení byla, tak už mám částečně splněno.

Jana

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 20.02.06 17:54

Jani,

no já jsem obě děti věděla, tak teď chceme změnu:) Bude překvapeníčko:) Čím víc se blíží datum posledního utz, kdy to půjde zjistit před porodem, tím jsem si jistější, vůbec o tom nepochybuju, že vydržíme nevědět:) Je to moje poslední těhotenství…tak bych ráda zažila jaké to je, poznat miminko se vším všudy až v okamžiku, kdy opustí bříško…:) Tušení ale psát můžu, je to sranda, všichni mi hádají klučíka, tuším až na Magrátku, ale my dvě cítíme holčičku:) Tak se uvidí:)))

Tak uvidíš, třeba se to ve vás to rozhodnutí zlomí, až budeš na utz ležet:) Pohlaď Neználka, že mu Diňátko posílá pusinku (hihi, doufám, že nejsou oba stejného pohlaví:)))

Diny a děsně ukecaný Davča, mám už díru do hlavy:)))

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.02.06 17:57

jani :))

odpovim za Diny :)), cekaji prekvapko :)))

pusu rodince a pohlazenicko Neznalkovi :)))

market a delfinek

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 20.02.06 20:13

Ahoj, zdravím všechny po hodně dlouhé době, občas sem kouknu, něco přečtu, ale asi tak do konce března musím hodně pracovat, abych překlenula momentální finanční krizi, jsem rozhodnutá zkusit zůstat do 3 let se Šimonkem doma, tak sháním peníze, kde se dá.
Moc gratuluju novým těhulkám, ať jste v pohodě a miminka jsou zdravá.
Nedaří se mi moc dostat do obrazu a číst straší deníčky, tak nevím, co psát.
Máme se dobře, kluci nám dělají jen radost, oba se „zklidnili“, ty první 3 měsíce po porodu byly dost hektické.
Budu se snažit něco napsat brzy… Šulánkovi jsem taky už dáááávno slíbila fotky, omlouvám se…
Pěkné začínající jaro přeje
Johanka, Marcel 3r 1 měsíc a Šimon 5 měsíců (8 kg!)

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 20.02.06 20:16

jo… straší deníčky! = samozřejmě STARŠÍ

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.02.06 21:00

Jani,
tak jsem na ten server mrkla a zřejmě už upozornění upravili,o emiminu tam není zmínka.....
Ale chápu,že tě to rozladilo,když jsi čtenářka emimina a přesto neděláš nic nekalého.
Chápu,že bys ráda v Anglii nakoupila věcičky na mimi,tuhle jsem narazila na stránky Nextu a jen jsem slintala!!!!!!!!!!­!!!!!!Nádhera,a­le ty ceny,brrrrrr.Zlatě v sekáči:o ).A narazíš i na značky Adams,Motherca­re,apod.?

Johanko,jsem ráda,že se ozýváš,zahlídla jsem tě v diskusi nad RP.Chápu,že nemáš moc času,je to škoda,že ti to krásné miminkovské období kvůli práci tak utíká,ale snad bude,jak píšeš,v dubnu trošku líp.
A Šimonka je kus chlapa!!!!A foto dodej,to je prostě povinnost:o ).

Já mám za sebou gyndu,vše je OK,vyfásla jsem recept na Cerazette a nechala jsem si ho napsat na půl roku,ovšem půl roku ještě kojit nebudu,vidím to den ode dne víc bledě,Ája se mi asi odstavuje,fakt nemá zájem:o (.Tímhle tempem je do týdne na suchu.
Ptala jsem se na tu slepenou prcinu a prý se to rozrušuje sondičkou,ale až tak ve 12-18 m,aby dítě lépe spolupracovalo a že to bolí:o (.Jani,prosím tě,Kajka to měla taky,ne?Jak to u vás probíhalo?

Jdu spát,dobra nočka.
Hanka a spol.

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.02.06 21:15

Ahojky všem!

Katko, vystihla jsi to, je to s těma tříleťákama už paráda - už abysme mohli takhle parťákovat i s Adamem - je to zatím ještě pěkný mimino. A vydrž s angličtinou! Už to děláš dlouho, ono se to asi nezdá ale jestli se může už teď dívat na anglický pořady, tak je mnohem napřed než ostatní děti, kterým to začnou valit do hlavy až ve škole a bude to víc a víc znát - ta výhoda.

Já dnes dopol byla u zubaře - vrtala mi sedmičku, ráno mi upadl kus plomby - jako by věděl, že jsem dnes objednaná… No objednala mě zas za měsíc na pževrtní něšeho dalšího - když jsem viděla ten černej amalgám, bylo mi dost nepříjemně. Dostala jsem bílou i dozadu - snad to teda bude ok.

Honzík dneska byl po nemoci poprvé ve školce, šel tam odevzdaně, taky o pobytu tam moc nemluví a když tak si i vymejšlí. Perla byla, když jsem chtěla pusinku a dostalo se mi odpovědi, že je vybitá… tak snad se mi brzo nabije! My máme pořád tyhle technický záležitosti - ruce jsou vrtule atd. Pro různý věci jsou na těle různý tlačítka - na zvdací jeřáb ale i na různý pusinky - čokoládový atd.

Já jdu padnout, mějte se krásně a už chci to jarooo! Já to většinou přivoůávám nošením jarního oblečení - te´dpo chřipce si trochu musím dát bacha.
Marta a kluci

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 20.02.06 21:24

Hani,

odkaz je tady.

http://www.rodice.cz/…den/7tt.html

Nevadí, když na všechno ostatní budu reagovat až zítra, máme tu hodně k řešení a ani nemám náladu. Ale jsme v pohodě, je to o naší budoucnosti, zatím není vůbec nic jasné.

Jana

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.02.06 08:49

Aha,už jsem si toho všimla,já koukala pod článek,kde je zmínka o copyrightu.

Ty mě děsíš,co to řešíte…Já myslela,že už jste rozhodnutí,jak to bude s návratem a bydlením.....

Pa Hanka

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 21.02.06 10:00

Ahoj Katko a holky,
denicek je super - rozumim ti uplne presne. Jak s tou zimni depresi - taky si myslim ze zima by mela skoncit po vanocich :) i s tim, jak ty nase deticky vyrostly a da se s nimi delat mnohem vic veci aktivne. V Praze je to tedy dost casto o nicem, ale takhle nekde v prirode, to je teprve parada :)

Tomasek je sikulka - hlavne ze se mu ve skolce libi. U nas to ze zacatku bylo uplne stejne - na otazku co delaly vetsinou odpovedel, ze „dobre“ coz znamena ze se jako mely dobre…ale nejakou specifickou aktivitu z nej nedostanu :) Dobry taky je, kdyz rekne ze k obedu mely „nic“, pripadne mely „svacinu“. :)) Pani ucitelky si taky pochvaluji, ze dobre ji, ze neni vybiravy, a ze usina jako jeden z prvnich.

A s tou anglictinou - chapu, ze je to otrava…ale zkus jeste vydrzet - davas mu tim hrozne moc a urcite ti za to bude jednou vdecny. Vis jak se to rika - „kolik reci umis, tolikrat jsi clovekem“ :))) Me to vzdycky do hlavy cpala babicka, az s tim byla otravna, ale myslim, ze svym zpusobem je to pravda :) Tak hodne sil do dalsiho anglictinovani :)))

Jani, hned jsem se taky koukla na tu stranku s tim upozornenim a nadzvedlo me to tri metry ze zidle - a to nejsem tehulka! Takze rozhodne nejsi divna :) Ted jsem ty stranky navic jeste studovala podrobneji, a uplne me to rozcililo…nechapu, proc si tam proste nedaji nejake vyraznejsi upozorneni, kdyz uz jim nestaci copyright v dolni casti stranek…proc museji upozornovat na ctenarky emimina…fakt tomu nerozumim. Navic me rozciluje, ze krome autora, ktery publikoval clanek, nemaji uvedeny zdroj informaci…ja tedy nejsem nejaky expert ale taky si klidne muzu myslet, ze to autorka opsala z nejake knihy nebo tak…Navic jim nefunguje odkaz na „kontakt“ takze vubec neni jasne, kdo za strankami stoji…pokud je to treba nejaka lekarka nebo tak… No nic, uz se nebudu rozcilovat… :))) Doufam, ze jste vyresili vse ke spokojenosti vsech :)

KatkoN, uplne tvou depresi chapu - uz aby kluci byli zdravy - to musi byt fakt na hlavu - vzdyt jste doma snad od rijna…Tak drzim palecky, at si konecne muzete zacit uzivat aspon zbytku zimy a hlavne aby jaro prislo co nejdriv :)

Luka me moc pobavil minuly patek, kdy uz tedy konecne prisel domu s nejakou historkou ze skolky - kdyz jsem z nej totiz vydolovala, ze k obedu mely rybu (lososa), tak zacal vykladat, jak jemu spadla na zem, protoze chudak to musel jist lzici…a kdyz jsem se ho ptala, jestli mu pani ucitelka dala novy kousek, tak ze pry ne - ze pry uz nedostal nic :) Tak mi ho bylo lito :))

Vcera jsme byli u holice, tak ma zastrizene vlasky - uz bylo na case…mel uz vlasy vselijake :) Akorat mi tedy musel sedet celou dobu na kline - sam odmital…takze jsem byla od vlasu i ja. No ale co - hlavne ze to vydrel bez nejakych silenych revu :)

Jinak u nas je docela hodne novych veci - bohuzel nemuzu rict, ze by byly nejak zvlast pozitivni, ale o tom snad az v denicku…pokud si to ovsem nerozmyslim a nebudu se snazit napsat nejaky hodne optimisticky :))

Tak zatim pa pa, Blance preju at se ji brzy vrati hlas a vsem nemocnickum brzke uzdraveni.
Ahojky,
Kristyna a Luka

P.S. Lene od Loly preji vse nej k dnesnimu svatku a Lolinko - pokud i ty jsi Lenka, tak tobe samo taky :))

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.02.06 10:35

Ajoooooooooooo!

Loli,tobě i malé Leničce přejeme ke svátku všechno neeeeeeeeeejjjjjjjj,hez­ky si užijte oslavu:o ).

Tak,jdu zkusit kojo a pak honem ven,nakoupit a zase do školky.Mám teď lehy,včera odvedla Klárku do školky babi,dnes děda,to je pohodička,když musím jít jen jednou.
Odpolko jdem s MC na prohlídku hasičárny,těším se,necháme Áju doma a vyrazíme jen s Klárkou,ta je taky natěšená.

Pa Hanka a spol.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.02.06 10:58

Ahojky,

Tak snad konečně něco napíšu, dneska je mi zatím dobře. Včera jsem nebyla schopná udělat skoro nic, byla jsem děsně unavená a navíc mě trápila jakási střevní choroba.

Katko, moc hezký deníček, je vidět, že si s Tomáškem moc užíváte a to je dobře. Závidím všechny zimní aktivity, Kája si bohužel moc sníh užít nestihla, trošku si na něho zvykla, ale neměla moc času, tady žádný nebyl a už asi ani bude. L(((((((((
Já Tě stejně obdivuji, že na Tomáška mluvíš anglicky, já bych to nikdy nebyla schopná začít. A když už jsi vydržela tak dlouho, tak to zkus ještě chvíli, určitě mu to pomůže do života a tatínek bude mít taky radost.

Kristy, gratulujeme k zastřiženým vláskům, u nás se stříhalo minulý týden, už přes ofinu neviděla. Už se těším na novinky od Vás, uvidíš, že se všechno k dobrému obrátí, prostě musí. J))))))))!!!!­!!!!!!!!!

Hani, se slepenou prcinou. Já jsem nějak byla na kontrole na gyndě i s Kájou, Mudr. jsem se o tom zmínila a zeptala se a nebyla jsem si jistá, že je to slepené. Navrhla, že se na to podívá, bylo to naštěstí pouze zablaněné. Normálně to rozdělila pouze namočenou vatovou tyčinkou, Kája chvíli řvala, ale nijak hrozně. Na doléčení jsme dostaly framykoin mast a bylo vystaráno. Jestli chceš, tak to zkus pomalu sama ve vaně nebo hodně promazávej (myslím, že Ro to rozlepily mazáním vazelínou), třeba bude stačit málo a budete mít klid. Nejhorší je, že se pod tím zachycují zbytky moče, Áju by to mohlo svědit.

Johanko, to jsem ráda, že jsi se ozvala. Určitě máš hodně práce, ale zároveň si kluků užíváš, že? Tak si užívejte i nadále a někdy se zase ozvi.

Doufám, že se Šulda krásně užívá hory a odpočívají.

Holky, přestavte si, že před třemi lety jsem měla termín porodu. Jo, holt dítko si myslelo něco jiného a ještě se týden dopékalo. U nás nic moc nového, Kája je lepší, ale začíná ji opět rýma, to by mě zajímalo z čeho, když jsme chodily jenom ven a ne mezi lidi. Dneska jdeme do města, má slíbenou hračku za braní penicilinu, chci nějak pořešit pozvánky na malou narozeninovou párty a taky mají slevy na botasky. Jí sice ty loňské jsou, ale asi koupím větší na další rok, přeci jenom Adidas, Nike nebo Reebook za 420-460 Kč v ČR nekoupím. Obzvlášť na malém městě.
Hani, první plán je jet domů, ale všechno se zapeklitě komplikuje, hlavně s Pavlovým případným podnikáním, tak vymýšlí plán B a C. Navíc jde ve středu na konkurz do jedné továrny, velice dobře platí, možná by to všechno měnilo situaci. Ale já CHCI DOMŮ. Zakazuji si myslet na něco jiného, nebo bych z černých myšlenek snad potratila. Omlouvám se, ale nechci tu rozepisovat podrobnosti, můžu napsat email, jestli Tě to zajímá. Přeci jenom to čte kde kdo.

Mějte se krásně a užívejte posledního sněhu, příští rok určitě žádný nebude.

Loli, Tobě i Leničce všechno nejlepší k svátku.

Jana, Karolínka a Neználek

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 21.02.06 12:16

Ahojky,

Katko, denicek je prima a mas uplnou pravdu, ze ti naši 3ročáci jsou uz docela fajn partaci a da se s nimi podnikat vsechno mozne. Jsem z toho taky nadsena, ale u nas to je trochu limitovano tim, ze Vikisek je oproti Ondrovi hrozne moc miminko, coz je jasne, samozrejme. Ale i tak jsou kluci skveli, i kdyz se desne mlatej a tahaj o hracky, myslim, ze jsou uz na sebe vzajemne dost navazani.

To me privadi k dnesnimu clanku na Seznamu. Maminka odlozila do baby boxu 1 mesicni holcicku, dokonce pockala nez si ji lekari prevzali, prilozila pruvodni dopis i rodny list a holcicka byla ze dvojcatek, tz., ze jedno mimi si doma mamca nechala. Jak to na vas pusobi?? Mne to prislo desne nespravedlive, podle ceho se mamina rozhodla ktere si necha a ktere odlozi? Ale samo lepsi nez aby mimi nekde pohodila.

Tak holcinky, musim koncit, jsem zase v praci a povinnosti volaji a cas obeda vyprsel:-)

Lenkam vse nej k svatku!

papa

Irena

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.02.06 12:38

Jani,
napiš na mejla,prosím,pokud ti to nebude vadit,fakt mě to docela zajímá.
Už jsem nás viděla,jak se budeme od května navštěvovat........

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 21.02.06 12:51

Ahoj Iren,
ty jsi pilna vcelicka :)) Fakt jsi uzasna, ze chodis do prace, zvladas dva rarasky a jeste delas skolu… a chodis jeste predcvicovat?

Ja jsem ten clanek necetla, ale myslim, ze jsem to vcera zaregistrovala na nejakem serveru…ze se neco takoveho stalo. Tak ted uz jsem si ho precetla … myslim, ze je hrozne, ze dvojcatka nevyrostou spolu (i kdyz treba se to jeste nejak vyvrbi a ta moznost tam nakonec bude), nicmene si myslim, ze je rozhodne lepsi, kdyz ta maminka takhle detatko preda, nez aby, jak rikas, bud skoncilo v popelnici, nebo jeste nedej boze neco horsiho…pripadne aby obe devcatka vyrustala spolu, ale v naprosto treba nevhodnych podminkach. Myslim, ze to urcite spravedlive neni, a nechtela bych byt v situaci te maminky…rozhodnout se, ktere ze svych deti takto dat pryc…ale se svym svedomim se bude muset ta maminka vyporadat sama…Taky me napada, ze muze byt ovlivnena hormonama…chapu, ze pokud je sestinedelka s dvojcatkama, samozivitelka, a treba bez pomoci…tak to muze delat sve…Tak treba to vsechno nakonec bude jinak… Kazdopadne si myslim, ze pokud odlozeni (ac to zni hrozne) jednoho z deti bylo pro ni jedine mozne reseni, tak ho aspon vyresila relativne dobre. Ja jen doufam, ze to ze prilozila rodny list a tim padem ditko neni anonymni, tak se tim nezkomplikuje pripadna adopce, tak jak o tom v clanku mluvi a holcicka bude mit brzy nahradni rodinu.

Tot tedy moje uvaha dne … ani nevim jestli dava smysl :) Jsem posledni dobou nejaka mimo :(

Ahojky a zdravim kluciky :)
k…

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.02.06 13:00

Ahojky Iren,

ono to bylo i v reportáži myslím na Nově ve Zprávách. Byla jsem z toho v šoku. Jak to někdo může udělat??? Rozhodnout, které z dětí??? Taky jsem z toho byla smutná, ale přesně jak píšeš Ty, aspoň, že tu holčičku dala do baby boxu. Aspoň ěnco. Je to strašně nespravedlivé. Taky jsem to nechápala…ach jo. To jsou osudy.

Taky se připojujeme s přáním k svátku všem Lenkám.

papa VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.02.06 13:19

Hani,

v květnu nebo začátkem června doma budeme, určitě na delší dobu, já si letos ty třešně, rybíz, jahody a borůvky prostě vzít nenechám. Mejla napíšu, možná odpoledne nebo večer, teď chceme jít do města.

Jana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.02.06 13:27

Kristy,

právě, že to že holčička není anonymní pravděpodobně adopci bude komplikovat. Někde jsem to dneska ráno četla. Bylo tam dokonce zmíněno, že nejlepší by bylo, pokud by se nějak pomohlo matce a dítko se vrátilo k ní.

Jsou to děsné situace, buďme šťastné, že nic takového řešit nemusíme, nikdy nevíme, co všechno maminka prožívala a proč se rozhodla, jak se rozhodla. Možná je to všechno doopravdy způsobené jenom hormony a pokud se toho někdo zodpovědný ujme, bude možné jim všem pomoc.

Jana

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 21.02.06 13:58

Jani,
ja vim - cetla jsem to tam - ze tim ze neni anonymni tak se adopcni proces komplikuje…proto doufam, ze, jak rikas ty, se toho nekdo ujme a nejak jim pomohou. Drzim jim palecky.

Jen je mi lito ty holcicky, ze ted bude muset byt v kojenaku :(( Skoda, ze tady nefunguje nejaky system nahradni pece, ze takhle male (nebo vlastne i starsi) deti by se na tu prechodnou, predadopcni, dobu umistovaly do pestounskych rodin. Asi je to jina vec, kdyz se jedna o deti, ktere maji sanci na adopci z ruznych duvodu mensi…ale i to by snad pestounske rodiny mohly zvladnout. No nic…moc o tomto tematu nevim, tak do toho nechci nejak zebredavat :)

Pa pa a uzijte si prochazku mestem. Ja jdu s Lukym odpoledne - potrebuju mu koupit boty - zase uz jsou mu male :(

Ahojky,
k…

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 21.02.06 14:25

Ahoj holky,

Tak dneska se nam to jaro nekam zatoulalo :(. No ma na to jeste narok, pry ma jeste dost mrznout, ale uz je to za paaaaar!! To je jisty :))

Katko to me mrzi, jestli jsi slizla muj letosni pridel depresi :(( Vy jste si to letosni zimu s nemocema fakt vybrali na hodne dlouho, to by me veselo taky nebylo. Tak snad vas s jarem vsechny nemoce konecne opusti a budete tim naopak zoceleni a po zbytek roku zdravi!!

Kristyno uz se tesim na ostrihaneho Luku, urcite mu to moc slusi :). A co ty tvoje tajnosti - doufam, ze je vse alespon v primerenem poradku. To me je teda Lukyska taky lito, kdyz si predstavim, ze mu obed upad na zem a nemel nic. To Tomas by to s klidem sebral a sned, ten se nezastavi pred nicim, kdyz jde o kus zvance :))

Blanko tak co, jak ti jde septani?? To teda musi byt na palici. Doufam, ze se hlas rychle vrati. A jaky byl karneval, jak se princezna libila? Vyrabela jsi kostym sama nebo jste koupili?

O tom miminku v baby boxu jsem slysela v aute, musela jsem hrozne mrkat abych se nerozbrecela a videla na cestu. Predstavila jsem si tam to mimi, nic netusici. A taky maminu, ktera udelala tohle sileny rozhodnuti. A taky si myslim, ze je jeste sance, ze to proste prehodnoti a nesnese to pomysleni…Je hrozny, ze je v situaci, kdy vubec k romu rozhodnuti dospela. Hruza.

Holky dekuju za podporu s tou anglictinou. Tak ja teda jeste vytrvam, co mam s vama delat :)))

Dneska sel Tomasek se skolkou do divadla, tak jsem zvedava, jestli to zase zapre :). Meli jsme deticky hezky obliknout, tak sel v kosili.

Pristi tyden mame taky karneval, tak uz vymyslim, za co bychom meli jit. Tomas ma od Jeziska masku spidermana - prevlek a masku na oblicej. To by se mu urcite libilo, s tou maskou si hodne vyhral, ale zase mi to pripada takovy bez fantazie. Ale kdyz uz ji mame … No musim to promyslet.

U Tomaska ve tride se objevili nestovice, takze mozna mame zadelano na program pro pristi mesic. Na jednu stranu je asi idealni obdobi, na druhou mame jet na hory … no uvidime, ono se to uplne hodit nebude nikdy a je asi lepsi to mit z krku.

Zatim papa, Katka a Tomasek

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 21.02.06 14:43

Ahoj Katko,
no, s tim lososem - ja myslim, ze Luka by to taky sned i z te zeme, ale pochopila jsem to tak, ze mu to snad pani ucitelka zakazala… I kdyz, taky vlastne vim houby - nic z nej nedostanu a vetsinou si toho stejne pulku vymysli :)))

A s nestovicema - jsme prvni v rade, jestli je dostanete :))) My je chceme taky :) I kdyz zrovna kvuli tem horam by se to zrovna nehodilo…navic Luka by mel jet nekdy pristi tyden do Belehradu a na hory tam…ale to bych naopak brala aby uz je mel - nechce se mi ho tam poustet. Ja tam tentokrat nejedu, takze pojede jen s tatinkem …

Jee, to se Tomasek ma ze do divadla chodi - v Lukyho skolce chodi divadlo do skolky :)))

Ahoj a moc vas oba pozdravujeme,
k…

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.02.06 14:44

Katko - my se moooc hlásíme o případné nakažení! u nás ve školce už nejsou…
Marta a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.02.06 14:47

To je zájmu, to je zájmu :-))))))))

My se zatím nehlásíme. Nevím, jak to prožívají děti do jednoho roku. U Adámka by to bylo fajn, mít to teď v zimním období, ale u Beru? Na to je ještě asi malá. Teď si chrupe venku a já bych taky taaaaaaaaaaakkkkkkk spallllllaaaaaaaaa.
Ale synek nedovolí :-((((((((

papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 21.02.06 15:00

Kristy,

dekuji za vyznani, jaka jsem sikovna:-))) A ano, jeste k tomu predcvicuji, ale jenom jednou tydne, vic opravdu nezvladam.

Katko, denicek to s tim jarem asi uspechal, predpoved je az do poloviny brezna spis zimni, teda co jsem cetla na netu, bleee.

pa

Irena

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.02.06 15:11

TAk jsem se dočetla, že děti do 1 roku mohou mít vážnější průběh než děti starší. Tak radši počkáme, až bude Beru starší.

Bože, já bych spaláááááááááááá.

papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 21.02.06 15:15

Ahoj Katko,

moc se neraduj, to že jsou ve školce neštovice vůbec nic neznamená!! V Máťově třídě jsou v tomto školním roce už potřetí a vždycky je měly max. 2 děti. A náš Mates, kterej běžně chytne kde co, je domů ještě nepřinesl. Ne že bych o ně stála (kvůli Filipovi, který běžné nachlazení dokáže vygradovat do neskutečných rozměrů), ale jen Tě chci upozornit, že je vůbec nemusíte dostat.

Tak mějte príma den, já tu mám prababi, takže se jí musím běžet věnovat. Katka

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 21.02.06 15:37

Jasne holky, pisu si vas do poradniku, kdyby neco, tak udelame nestovicovou party :))))

Ale jak pise Katka, neni nic jiste. Ja jsem si teda myslela, ze je to straslive nakazlivy, ale asi to neni tak dramaticky. Dneska jsem se docetla, ze je taky mozny, ze je clovek nikdy nedostane a to proto, ze do styku s virem prisel, ale onemocneni nepropuklo a presto se vytvorily protilatky a uz je proto nedostane. Teda pisu to dost kostrbate, ale snad je to jasny. Da se to zjistit zkouskou na protilatky - delaji to vetsinou dospelim, kteri nestovice nemeli a uvazuji o ockovani.

Ireno i ja se propojuju k pochvale a obdivu, taky si neumim predstavit, jak bych zvladla to co ty, klobouk dolu. A s tim predcvicovanim jsi me dostala, jak bych tak potrebovala pohyb a nejsem schopna se dokopat .....

Pa, Katka

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.02.06 15:44

Irenko, ty jsi ale přímo úžasná víš?! Nechápu jak to zvládáš… Ty moji borci mě úplně drtěj. prosim tě kde a co předcičuješ? že bych se čase, přidala… jinak mě ty špeky zahuběj.

S těma neštovicema jste mě zklamaly - Mates je teda extra odolnej. Veroniko - naše dr. taky řikala, že do 1 roku raději ne ale pak už klidně (měla prej i 2měsíční miminko a probíhalo to v pohodě, takže taky záleží případ od případu).

Mužíček si dnes někde na parkovišti zamknul klíče v autě . jeli jsme ho vysvobozovat - kluci z toho maj ještě teď vyvalený oči. Musim se smát, aspoň nejsem doma za blba jen já… aspoň nám nakoupil koblížky a jiný dobroty, aby tam nemrznul venku.

Blanko škoda - my bysme bejvali na Hurvajze šli ale to neva jdem příští neděli! A co princezna - jak dopadla?

já letim nebo mi tu všechno zbořej.
Marta a kluci

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 21.02.06 16:00

Ahojky holky!

Jo jo, pořád šeptám a je to hroznýýýýýýý! Jinak mi v podstatě nic není. JEn prostě nemluvím. Všichni se mi děsně smějou…:-)))) Najhorší je, že ani nemůžu pořádně komentovat našeho novýho šéfa :-))) Je to fakt npříjemný a nevím co s tím. Chvilkama si připadám jako chlapec v pubertě…

A že jste si k nám pro ty neštovice nepřijeli. Taky jsem začátkem roku nabízela. A byl to asi pěkně nakažlivý kmen. Ve školce je chytli snad všechny dětičky, které je ještě neměly. Do Prahy jsme je tenkrát poslali přes Anežčinu „pískovou“ kamarádku :-)))
Jinak počítejte s tím, že inkubační doba je 14 dní. A to celkem přesně. Jsou infekční den před vyklubáním prvního pupínku a pak ještě 2 dny, dokud se vysypávají nové. Pak už je to pasé a nikoho nenakazíte. Záleží asi na spoustě věcí. Tenkrát u nás byla kamarádka s 3letou holčičkou a ročním klukem a ten je nedostal od Anežky, ale pak až za 14 dní od ségry :-))))
TEdy doufám, že jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně.....

Anežka byla na karnevalu za vílu…měla takové princeznovské šaty a vílí křídla. Problém prý nastal, když do třídy přišla paní učitelka převlečená za klauna… Nějak se Anežce nelíbila, nebo co a byl brek…
Jinak prý ale dobrý. Když jsem na to ráno koukala, bylo tam dobrých 90% holčiček za princezny :-))))) Jak jinak, že?

Tedy chudinka Luka…takhle nešťastně přijít o jídlo :-)))) Anežka je taky dobrá popelnička a určitě by to dorazila ze země. Ale paní učitelka, zasáhla :-((((( Anežka baští ve školce prý taky moc dobře…no nevím…doma včera slupla ještě pěknou porci čočky a když to dojedla, ptala se co ještě dobrého máme:-)))) A pak nemá být takové bidlo! Problém má v tom, že je stejně velká, jako min. o rok starší „spolužačky“ a pak vypadá poněkud opožděná :-((((( Oni se s ní začnou bavit jako se sobě rovnou, ale ona je prostě tříleťák a kouká na ně jak puk.....

Mějte se zatím…za chvilku to tu balím a jdu sledovat hokej :-)))

PA Blanka+ Anežka

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 22.02.06 10:51

Ahoj všem!

Tak jsem dnes ráno byla nadšená - Honza šel s tátou do školky v 8 a Adam spal do 8.20 = měla jsem 20 min úplně pro sebe! Jenže já trubka to vyplnila činnostmi, které můžu dělat i s Adamem, místo abych konala něco, co se s ním dělat nedá. Asi ho zase nenechám moc spát po obědě, aby šel spát večer brzo s Honzou a ráno vyspával, to mi vyhovuje - snad to vydrží.

Pak jsme jeli nakoupit (internetové připojení ukazovalo 24, takže se nedalo nic dělat a vyrazili jsme hned. To je fakt paráda nakupovat jen s jedním…

No právě se mi zlil Adam čajem, prej abych si to tak nechválila!

zatím pa Marta
ps: Blanko nemluvila jsem 3 dny, pak se to začalo lepšit - ale nemohla jsem ani houkat na kluky, to bylo blbý.

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 22.02.06 11:22

Ahojky Marti,

tak to vypadá na stejná průběh…já už taky pomalu začínám mluvit. Tak snad bude už líp :-))))

…a zítra ráno budu rřžet palečky, aby se zase takhle hezky zadařilo :-)))) U nás tedy pozdější usínání nemělo a nemá vliv na čas budíčku, ale zkusit se to může,co?

Zatíííím!

Blanka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.02.06 11:33

Ahojky,

Marti, to věřím, že máš pohodičku. A vůbec si nedělej hlavu s tím, že jsi ráno mohla dělat věci, co můžeš i s Adamem. Ten klid je nejlepší a Ty jsi si to užila. Uvidíš, že Honzík bude chodit do školky a Ty si budeš užívat dopoledne jenom s Adámkem!!! Mám dotaz, co znamená, že internetové připojení ukazovalo 24?

Blani, s tím hlasem, tchýni se to stává dost často, léčí vincentkou s mlíkem, teď nevím, jestli do toho přidává i med. Ale ono to přejde a hlas se vrátí.

Kája právě snídá vánočku a housky, co jsem tu do půlnoci pekla. Prostě blázen. :-)Už má druhou housku.
Včera jsem ve městě byla úspěšná, máme nádherné botasky Reebok, bílé s lemovanou jahodovou červenou, princezně se bohužel nelíbí a nechce si je zkusit. Jsou hodně velké, možná až na příští jaro. Za pouhých £11, no nekupte to.

Dále jsem zvládla obhlídnout těhotenské oblečení, to tedy extra levné není, ale úžasný výběr a moc hezké (hlavně H&M). Jsem blázen, mimi oblečení mě vůbec nebere, ale koukám, co si hezkého koupím já. Hani, máme tu ještě Mothercare, Adams zrušili někdy na podzim.

Kája dostala ze odměnu za vzorné užívání penicilinu skákací loutku (mohla bych to nechat jako kviz, ale to by asi nikdo neuhodnul), je to taková barevná pružina, co skáče ze schodů. Je z toho úplně odvázaná. A protože akorát spala v kočárku (v poslední době to má moc ráda, doma mi neusne, ale v kočárku je do 10 minut tuhá, nevím, co bychom dělaly, kdyby už bylo druhé J)))))))), přikoupila jsem švihadlo k narozeninám, ještě dostane koloběžku. Tady je odkaz http://www.elc.co.uk/toy-34667, kdyby jste se někdo chtěl podívat.

Já jsem si ještě koupila knížku jóga pro těhotné, snad se donutím cvičit. Tak to dopadne, když ženská dostane do ruky výplatu a tím pádem větší obnos peněz po skoro 2 měsících.

Veroniko, v Mothercare jsem si včera vzpomněla na Tebe a Berunku, měli nádherné plavečky vcelku a k nim i sukýnku, jasně, že růžové, velikost na 1-1,5 roku. Hledala jsem je na netu, ale nenašla.

To jsou asi novinky od nás, nic nového a závratného se neděje, jen ta hromada prádla na žehlení roste a roste, asi bych ji měla začít likvidovat.

Papa

Jana, Karolínka a Neználek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.02.06 13:09

Ahojky Jani,

díky s těma plavečkama. TAdy v Praze Mothercare je tak se tam podívám. Už se těším. Tam by mě plavečky nenapadlo kupovat.

Schvaluju nákup oblečení pro Tebe. Jasně, musíš být přece krásnáááá těhulka.

papa VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.02.06 13:14

Veru,

klidně zkus i Next nebo Adams, tam by je mohli mít taky.

Jana

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 22.02.06 13:22

Jani jasně, že si musíš koupit těhu oblečení! S jogou je to taky super nápad, já bych asi neměla trpělivost - s těma dvěma rarachama to prostě nejde.

S těma jedenácti librama jsi mě teda dostala - toho musíte využít!

Jinak si myslím, že to anglický prostředí bude mít na Káju určitě taky vliv a pak bude mít jednodušší učení.

Rychlost připojení internetu jsem myslela těma „24“ = 24kb = 0, teď mám připojení 1Mb/s - trochu nám to tu kolísá ale velmi málokdy, naštěstí. Promiň, někdy to píšu jak se mi to sype z ruky… Taky u toho myslím ještě na 100 - 1000 jiných věcí.

Jestli tě to uklidní, prádlo nám tu přetejká tradičně a už mě to ani nevytáčí. Vytáčí mě Honza, že dělá retardovanýho, že si ani neumí zout boty, když přijdem ze školky. Teď mi vylez na klín a škemrá o fotogralerii - u toho mě jemně olíbává tvář, to se teď naučil, konečně opustil ty pusinky, co musej cinkat zuby o sebe. Tak jdu pustit k internetu mladší generaci…

Pa a hezky si to bříško užívej!
Marta a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.02.06 13:29

Adams nevím, kde v Praze je. Ani jejich kolekci neznám.

Ale NEXT mě v poslední době zklamavá. Vždycky tam měli super, ale opravdu super prďácké věci, ale teď jsem tam byla cca 3× za sebou a nic mě nenadchlo. Ještě když se Beru narodila, tak v létě jsem tam nakoupila hadříků…no radost pohledět.
Teď se mi moc líbí ZARA. Mají moc hezké a jednouché, nepřeplácané věci, takže tohle je teď moje č. 1 :-)

Těhu oblečení, teda jedny kalhoty a triko jsem měla od Formes. Jsou teda tady v Praze dražší, ale tou kvalitou se to vyrovnalo. Opravdu jsem se v tom cítila moc fajn. A navíc jsem v těhu chodila do práce, takže v tomhle jsem mohla chodit i na jednání a bylo to fajn.

Doufám, že až si něco těhu koupíš, tak se nám v tom ukážeš - foto ukážeš :-)

papa VABE-

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 22.02.06 13:38

Ahojky Jani,

koloběžka je nádherná!!! Karolínce se bude určitě líbit.

A nový botasky za super cenu upřímně závidím. Já tady boty pod 500 seženu jen neznačkový :o(( I Essi jsou kolem 600Kč. A jsou teda nic moc. Nechceš si zařídit zásilkovou službu :o)))

My byli dopo opět u Dr. (jsme tam téměř každý týden), docela mě potěšil, že opět na poslech nic neslyšel. Nemusím dávat ani žádný sirupky a můžeme ven! Teda ne mezi děti, ale tohle mi úplně stačí.

Víc nestíhám, Máťa nespal, Filip je už taky vzhůru, musím k nim.

Zatím pá, večer určitě nakouknu a konečně budu snad i reagovat.

katka a spol.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.02.06 13:40

Veru,

já jsem v Nextu nikdy moc nenakupovala, ale anglický je fakt přeplácaný, občas nechápu, jak to někdo na děti může oblíknout. Občas tam narazím na něco hezkého a jednoduchého, tak kupuju, ale ne moc často. Kája teď vlastně nic nepotřebuje, tak se nevášním.

Já naštěstí v těhu nic do práce potřebovat nebudu, tak půjde jen do džín a možná ještě jedněch kalhot a nějakých trik, jinak na to kašlu. Zatím to není nutné, blahořečím módě bokových kalhot, vydrží prostě delší dobu.

Až něco koupím, tak se ukážu, ale teď jenom okukuju.

Jana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama