Verunka z eMIMINA - mám pět roků

Rodičovství

Ahoj, bohužel sama ještě neumím moc psát a moje máma je hrozná ostuda, takže pokračování mého deníčku vzniklo až po dvou letech !!!

Na konci srpna jsem oslavila páté narozeniny a stala jsem se tak oficiálně předškoláček. Měřím 105 cm a vážím 16 kg (mám o 5 cm více než bráška Davídek a o 1,5 kg méně než on), stále nosím brejličky a stále musíme lepit očičko. Moje vlásky porostly a mám je do půl zad, na což jsem řádně pyšná, takže mám asi milión gumiček a sponeček a skřípečků a tady čelenek. Jako správná holka mám vlastní rtěnku a voňavku a speciální šampón a kondicionér. A taky mám dětský vlasový gel a flitry a hvězdičkami, ale o tom až později.

Jsem docela paličák, někdy trošku zlobím a jindy jsem hodná. A taky mám docela chytrou hlavu a pusu, na kterou jak říká moje máma bych potřebovala zbrojní pas (ona totiž mluví i ze spaní). Poznám všechny barvy, všechna písmenka, napočítám do 100, umím si pustit počítač, spustit si hru a zase ho vypnout (táta mi raději věnoval jen pro mě, prý abych mu ten jeho nezničila), vím jak vypadá, vím, kde je Itálie, Afrika a kde Amerika. Poznám spoustu kytiček a zvířátek.

Taky umím lyžovat, bruslit (na klasických kraso i na kolečkových bruslích), učím se jezdit na skaebortu (jak se to vlastně píše), umím plavat s rukávkama (letos u moře jsem odložila plavecký kruh).

Ve školce chodím do pěveckého a výtvarného kroužku a taky do mažoretek a po školce chodím do moderní gymnastiky. Taky jsem s gymnastikou byla na několika závodech (na každé si na hlavu naplpu tunu svého speciálního gelu na vlasy).

Bravurně zvládám výslovnost, dokonce asi rok už správně říkám R a Ř Umím správně používat příbor, dokážu udělat kličku na botě

V letošním roce jsem asi poslední rok ve školce, v únoru jdu k zápisu do školy. Do školky teď chdím i se svým bráškou Davídkem, máme vedle sebe skříňky, sedíme vedle sebe u stolečku a máme vedle sebe i postýlky.Ale abych pravdu řekla, už abych byla ve škole ?. Však už dnes mám na to vybavení (sešity, složku na písmenka, tužky a pastelky, barvy a štětce, chybí mi snad jen pytlík na papuče :o)

Váš příspěvek
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 19.09.04 19:08

Ahoj Verunko!

Mamka mi o tobě právě četla a já se teď nestačím divit. Ty jsi ták šikovná. To jsi ve školce určitě poslední rok a po dalších narozeninách už tě pošlou do školy.

Jak jsem poslouchala, co všechno umíš, zjistila jsem, že mě čeká ještě spoooousta práce. Já se zatím jen plazím, říkám mama, tata a baba a tam žádné R ani Ř není. Jediné, co umím jako ty je to zapínání a vypínání počítače :-)

Nooo, musím se ještě hodně učit, než ze mě bude taky taková slečna.

K narozeninám ti ještě dodatečně i s mojí mamkou přejeme všechno nejlepší! Brzo nám zase napiš.

Áňa Lajková (8,5 m)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.09.04 21:22

Milá Verunko,
tak tě vítám k nám do klubu předškoláků. Teda ty musíš být fakt dobrá holka, hned bych tě bral za kamarádku.
Myslím, že toho umím zhruba tolik, co ty, (nejvíc mě baví vesmír, dinosauři a matematika), ale to vybavení do školy… Nevím, nevím, budu to muset našim náležitě vysvětlit a popostrčit je. Konec konců, co nakoupí ještě teď, za to za rok ušetří, ne?
Tu školu jsem obrečel. Já jsem tam totiž chtěl už letos, budu mít šest už v listopadu. Ale taťka byl neúprosný.
Co je to ta moderní gymnastika, to mi bude muset mamka vysvětlit. Já zase hraju baseball, ale žádný velký zápas jsem ještě nehrál. A taky chodím do angličtiny a plavat. A teď jsem mamku překvapil, že umím všechny dopravní značky.

Vlásky do půli zad moc obdivuju, když přede mnou jede nějaká taková slečna v tramvaji, obdivuju nahlas. Děda říká, že by na mě mohl balit baby. Jak balit baby, on už tu svou má, teď jsem na řadě já, ne?

To máš dobrý, že je s tebou bráška ve školce. To bych taky bral. Jenže naše Verunka bude mít teprve dva… :-((.

Tak ahoj
Filip od Filutů z Chytrálkova

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.09.04 21:24

A ještě gratulace:

VŠECHNO NEJ K NAROZENINÁM!!!!!!!!!­!!!

Filip, Verunka a mamka Jana

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 19.09.04 22:03

Milá Verunko!

Ta naše Verunka sice ještě není tak šikovná jako Ty, ale nějakou tu písničku byste spolu už zazpívat zvládly, napočítat byste spolu mohly tak to třiadvacítky, o barvách můžete taky hodit řeč (u nás je stejně všechno ČERVENÝ!), možná by se dalo poklábosit o zvířátkách…! :o) I u nás to bude za dva a třičtvrtě roku všechno jiné.

Přejeme Ti, aby se Ti ve škole líbilo, měla jsi hodnou paní učitelku, spoustu kamarádů a hlavně, aby Tě bavilo, co se tam budeš učit!

To Ti přeje Tvoje internetová teta

Alice (maminka od Verunky a Kubíčka)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 20.09.04 11:31

AHOJ VERUNKO.

Mě už bylo také 5. Sice už v květnu ale teď jsem také předškolák a do školy se už moc těším.

Nejsem tak hodně šikovný jako ty, jsem totiž hrozný tvrdolín a mamka to se mnou má těžké protože já mám svou hlavu a učit se nic moc nechci. Malovat jsem začal také až teprve nedávno. Víš, me se ty mé obrázky m oc nelíbily a tak když po mě chtěli abych něco nakreslil tak jsem vždy brečel ať to nakraslí mamka, taťka nebo starší ségra protože oni to umějí lépe. Už jsem se ale hodně zlepšil a malování i učení mě začalo bavit.

Doufám že nám to příští rok ve škole půjde a bude se nám tam líbit.

Ahoj Tobiášek + desetiletá sestřička Krisrtýnka + téměř 11měsíční bráška Matyýšek a mamka Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 20.09.04 11:36

Ještě jsem ti zapomněl opožděně popřát všechno nejlepší k narozeninám!!!!!!!!!

Doufám že se ti oslava líbila tak jako mě a že jsi také dostala kupu dárků. Já už se moc těším na Vánoce, jenže mamka říká že mi Ježíšek nic nepřinese když budu zlobit, protože on to všechno vidí. Tak nevím, zlobím každý rok a vždycky něco přinese. Ona ta mamka asi kecá, nemohu ji moc věřit, protože Ježíšek je hodný a ví že já zlobit prostě musím, jinak bych to ani nebyl já.

Tobiášek

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 20.09.04 11:46

Jééééé vidíš teď jsem si všiml, je to ta má mamka ale trdlo, to má z toho že píše a u toho kojí, mé sestřičce ještě není 10 ale 9. 10 jí bude až v lisptopadu a mamka už z toho blázní protože si říká že má už tak velkou holčičku a že už jí potom za chviličku bude náct a z toho ona má dost strach. Tak asi i tím že nad tím poslední dobou stále přemýšlí tak se přepsala.

Tobiášek

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 23.09.04 13:04

Verunko, já Ti také přeji všechno nejlepší k narozeninám!!!
Já budu mít pět v listopadu a už se moc těším. Také jsem už předškolačka, i když falešná, protože do školy půjdu až za dva roky, i když podle paní učitelky bych mohla už za rok, máma jěště nechce.Já bych teda docela už šla.Písmenka už umím všechny, počítat do 100 také…R a Ř jěště zas tak dokonale neumím, ale snažím se a je to čím dál lepší,kličku na botě to neumím, ale zase si je umím hezky zasukovat, že pak má máma na hodinku zábavu, chicht:-))
A musím se pochlubit, včera jsme se ve šklce vážili, mám už 19 kilo a 111cm, to jěště bude bráchovi Adovi chvíli trvat než mě dožene.
Jen ty gumičky a sponečky Ti vůbec nezávidím, také jich několik vlastním, ale nemám ráda česání, takže většinou mě máma jen rychle přeletí hřebenem,culíky si nechám dělat jen výjimečně.
Brusle si přeju od Jěžíška, tak mi drž palečky at na mě Ježíšek nazapomene a brusličky mi nadělí. Chtěla bych bruslit na ledě, ale i kolečkové bych mohla pod stromečkem najít. No musím to jěště dnes nakreslit a hodit do schránky, do nebíčka dopisy putují prý dlouho, protože je to daleko.
Hezky si užívej poslední rok ve školce
Ahoj Lenička od Loly a bráška Ada 20,5M

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 23.09.04 18:40

Ahoj Verunko!
Přejeme Ti dodatečně všechno nejlepší k 5. narozeninám!!!

Já teda absolutně zírám, jaká jsi veliká šikulka. Asi se jako matka stejně starého (teda jen o pár dní staršího) Honzíka půjdu oběsit. Snad ani nebudu vypisovat, v čem všem „zaostáváme“ za takovou krásnou a šikovnou holčičkou. Ale zato umíme spoustu jiných vesměs velmi netradičních věcí. Do školy Honzík půjde až za dva roky, a tak máme na školní dovednosti ještě chvíli čas. A bráška Davídek už taky chodí do školky?? To teda zírám, nedávno jsem tady hltala popis, jak přišel na svět a on už je z něj velkej školkař.

Celé vaší rodině přejeme vše nej.
Esterka, Honzík, Kája

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.05 20:22

ich hab vergessen, beizufügen, daß ich auch zu den wichtigsten Bestandteilen dieser Organisation gehöre. Ich habe mich an der Begründung beteiligt und ich war einer der wichtigsten Personen, die den Grundstein dieser Organisation gelegt haben. Meine allgemeinen Kenntnisse in diesem Zweig sind auf einem sehr guten Niveau und meinep praktischen Fertigkeiten sind absolut ensprechend für Funktion, die ich im Moment auf der Behörde ausübe. Also das ist alles, was ich dazu sagen wollte.

Vložit nový komentář