Verunka,Adámek a kamarádi - DVĚ TLUSTICE od Loly

Rodičovství

Ano, opravdu, dvě tlusté čárky se mi objevily na těhotenském testu poprvé ve středu, to jsem si jěště dělala naděje, že to bude prošlou zárukou testu (5/2005)který jsem měla jěště z doby před třemi roky, kdy jsem testovala Adu, nicméně ve čtvrtek jsem si zakoupila dva další testy, každý raději od jiného výrobce a oba ukazují to samé. Dvě čárky!!!!

Radost nemám vůbec žádnou, třetí dítě jsme plánovali „až někdy“, já se těšila, jak od ledna už konečně po víc jak šesti letech půjdu zase do práce, kde budu mezi lidma, těšila jsem se na to, že si konečně polepšíme po finanční stránce a dokončímě rekonstrukci domu, příští léto poletíme k moři…Je toho spousta na co jsem se těšila a co budu muset nejméně o tři-čtyři roky odložit.

Podle poslední menstruace mi vychází termín porodu okolo 15 března, musím se objednat ke gynekologovi,pro­tože nevím, jestli miminko počaté přes hormonální antikoncepci nebude nějak postižené. Jenže zatím jěště ani nevím, ke kterému. Jediné co vím naprosto jistě, že k mému dosavadnímu už to nebude, je to neochotný dědula (66) jehož názory jsou z komunistické doby, stále jsem doufala, že brzy půjde do důchodu a předá ordinaci někomu mladšímu a schopnějšímu, ale dýl už čekat nebudu. Při mojí poslední návštěvě někdy v dubnu mi povídal, že mi ze stěru v laboratoři zjistili zánět děložního hrdla. Jenže, já sečtělá, jsem mu oponovala, zrovna nedávno jsem četla článek, že výsledky z laboratoře zkresluje třeba nechráněný pohlavní styk 48 hodin před vyšetřením, dokonce, že by se před vyšetřením 4 hodiny nemělo mýt okolí pochvy, že i voda zkresluje výsledek, stejně jako nachlazení či jiné nemoci. Slušně jsem ho požádala, jestli by mi nemohl udělat stěry znovu, protože při zánětu bych měla cítit bolesti v podbřišku a já nic necítím a také mi dělal stěr v době, kdy jsem měla po angíně. Řekl mi , že je to vyloučeno, že by to byla zbytečná práce navíc pro něj i pro laboratoř a že mi na ten zánět dá silná antibiotika, která, i kdyby tam žádný zánět nebyl, mi rozhodně neublíží. Antibiotika mám doposud doma, a jíst je rozhodně nebudu, když jsem si přečetla, že jsou na pohlavní nemoci, jako je kapavka, a jaké mají vedlejší účinky, tak ani náhodou si kvůli arogantnímu dědkovi nebudu drásat zbytečně tělo. Tip na nového gynekologa už mám, budu muset jezdit 20 km daleko, ale je mladý, šetrný, chytrý, v ordinaci má ultrazvuk, jenže nevím, jestli jěště přibirá nové pacientky. Musím mu hned v pondělí zavolat a uděláme si výlet, spojíme gynekologa s návštěvou hradu Helfštýn, na který se Lena moc těší.

Tak a zpět k těhotenství:-) Vůbec si nedokážu úpředstavit život se třemi dětmi. Lenička je pohodová holka, která si vydrží hrát i hodinu, dvě sama, když se nudí, tak si jde kreslit, modelovat, skládat puzzle nebo něco tvořit, dokonce už vydržela několikrát nejméně půlhodiny sama doma (na její přání) ale na druhou stranu jěště si spolu hodně hrajeme, hlavně společenské hry, miluje čtení knížek a hraní divadla, takže se jí jěště hodně věnuji. Ada, tak ten si sám nějak moc hrát neumí, teď o prázdninách si hraje hezky s Lenou, dokáží být spolu sami na zahradě i hodinu, ale pak stejně přiběhne za mnou se slovy „maminko pojd za nami si hrát“ . Občas si sám staví z lega, nebo kreslí , stříhá nebo modeluje, montuje bateriovým šroubovákem své šroubovací auto nebo motorku, ale dýl jak 15 maximálně 30 minut mu samostatná práce nevyrdží. A pokud bude miminko náročné tak, jak byl Ada, u prsa býval a pil i hodinu, když jsem mu jej sebrala dřív, tak spustil hysterák, v noci se budil i po 1,5 hodině a poprvé celou noc prospal až v 15 měsících, neustále se chtěl nosit ( ale to mám pocit, že jsem si ho rozmazlila), v kočárku nechtěl ležet, procházky jsem si plánovala tak, že když byl Ada unavený, mohli jsme jít, Ada po chvíli huronského řevu usnul, spal půl hodiny, pak se vzbudil a až se rozkoukal (tak 15 minut) začal nanovo řvát a my museli honem pádit domů:-( Lenička byla úplně jiná, od 6 týdnů prospala celou noc,ale do šesti týdnů to byla hrůza, dokázala celou noc nespat a střídavě ji prořvát a prokojit, v porodnici jsme spala tři hodiny denně a měla myšlenky, že bych to uřvaný dítě vyhodila z okna, projíždky v kočárku milovala, dokázala třeba hodinu koukat a pak teprve usnula, po probuzení zase hodinu koukala, pak jsem ji nakojila a zase byla spokojená, ale nosila se také ráda. Tak jsem zvědavá, jaké bude to třetí. Moc bych chtěla holčičku, takovou klasickou, jaká Lenička není, která by ráda nosila culíky, parádila se a byla hodná!!!:-) Takže budu mít zlobivýho kluka!

Už dva dny přemýšlím o kladech a záporech miminka, takže je pro vás, co byste plánovali třetí dítě shrnu.
Začnu klady, těch je málo: mohu být jěště další 4 roky doma, tzn. že Ada, pokud nebude chodit do školky, tak může být doma s námi a do školky chodit nemusí, na Leničku, která začne chodit od příštího září do školy budu mít více času (možná), nebude muset chodit do družiny (ale určitě mi nebude vadit, pokud tam bude chtít chodit). Už se těším na to, jak mi poroste bříško, jak ucítím první pohyby a pak silnější kopance, na to čekání, jaké dítko asi bude, jak bude vypadat.Dokonce už se těším i na porod, na voňavé miminko, které se mi hladově přisaje k prsu, ale jsou tu i zápory.

Zápory: ten, že nemohu jít do práce je asi největší, štve mě, že strávím další roky mezi praním, žehlením, vařením, přebalováním, dokonce se ani moc netěším na kojení, jak budu mít zase nalitá prsa, které budou těžké, věčně budu mokrá-jednorázové vložky do podprsenky jsem měla prosáklé asi během pěti minut, tak jsem si pořídila plastové košíčky se sběráčkem, ale i ty byly brzy přeplněné a vytékaly ven-pokud máte někdo tip, jak to vyřešit, budu ráda. Zase budu nevyspalá, pod očima budu mít krásné černé kruhy. Děti budou nosit ze školky a školy spoustu nepříjemných nemocí, které může chytit i miminko-v našem případě je na 100% dostane,a vůbec si nedokážu představit , že by Ada měl zánet uší. To pak v noci chce mít obejmutou okolo krku jenom mě a nedokážu si představit, jak bych takhle kojila. Taky nemám na miminko žádné oblečení, všechno po Adovi průběžně rozdávám, myslela jsem si, že až někdy budeme mít třetí dítě, tak bude oblečení vyšlé z mody, doufám ale, že od kamarádek, co mají malé děti něco podědíme zpátky. Taky netuším, kde budu miminko spát, Lenička má pokoj malou nudli, kam už nevejde ani Adova postel (stejně tam nechce) a v ložnici má k naší manželské přistavenou velkou postel Ada, asi se bude muset Ada přestěhovat do rohu ložnice-nebo miminko? Velká nevyhoda pro mě, ale samozřejmě i pro děti je, že nemáme žádnou hlídací babičku, ke které by se mohli děti dát, aspoň na pár hodin týdně. Děti by měli změnu a já zase úlevu. Vůbec nevím, jak to bude, až budu rodit. Jestli si k sobě děti někdo vezme, přes den by se snad někdo našel, a v noci pochybuju. Takže jestli budu rodit v noci, tak budu bez manžela, protože ten bude muset být doma se staršíma dětma:-( Ale 8 měsíců je jěště dlouhá doba, tak třeba nějakou chůvu-babičku nalezneme. Vůbec nepřemýšlím nad tím, že bych měla v těh. nějaké potíže a musela být delší dobu hospitalizovaná, ale také by to manžel s dětmi doma zvládl!

Na závěr bych chtěla napsat všem, kteří mají z tohoto deníčku pocit, že jsem krkavčí matka, co nechce třetí dítě, tak že tohle jsou moje první pocity po pozitivním těhu testíku, v první chvíli jsem si myslela, že je to tragédie, ale každým dnem si uvědomuju, že vlastně už se na miminko těším a že ho mooooc chci, i když se objevilo takhle neplánovaně a já ho vůbec nechtěla. Ted se jen děsím toho, že by to mohla být dvojčata:-)
Jak říkala jedna známá, matka 4 dětí, nejhorší je přechod z jednoho dítěte na druhé, dvě nebo tři-to už vyjde na stejno:-)

Na úplný závěr bych chtěla jěště jednou pogratulovat Hance k Andrejce a Ivči k Tomáškovi, a popřát jim, aby jejich miminka byla stále jen hodná, zdravá, spavá, hezky papala a dělala rodičům jen samou radost. A sourozenci KLárka a Mojánek aby se s miminky brzy sžili, měli je rádi a netrápili je, ale to oni určitě nebudou, Mojánek je chytrý chlapec, brzy pochopí, že si na lumpačiny s bráchou musí jěště pár měsíců počkat, a pak si to vynahradí, stejně jako Klárka se sestřičkou.
A my všichni ostatní si hezky užívejme zbytek července, podle meteorologů má být dnes poslední upršený den a pak zase vykoukne sluníčko a teploměr se bude šplhat k třicítkám! Tak hurrráá do přírody a k vodě!
papa Lola+Ada 2,5 roku+Lenka 5,5 roku+Vítek 4-5tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Missorka  23.07.05 07:56

Lolo,

dovolím si gratulovat a i jako „jenom“ nakukovatelka napsat JAK MOC TI ROZUMÍM A JAK MOC JSOU TVÉ POCITY NORMÁLNÍ!!!

Nechci srovnávat tvoji a svou situaci, dvě a tři děti jsou patrně rozdíl… Na druhou stranu vím, jaké je to čekat NEPLÁNOVANÉ, ačkoli VELMI CHTĚNÉ dítě. Držím palečky a neboj, jsi skvělá a zkušená máma, půjde to samo!!!

Peta. Vojta a Klíšťátko od vedle :-)

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 23.07.05 08:03

Peto,
děkuji, že jsi mě ujistila, že jsem normální.
Pořád mám pocit, že to prostě nezvládnu ale na druhou stranu už se těším.
Tebe obdivuju, dvě děti téměř po roce, smekám klobouk. To bych byla zralá na Chcholouška! I ty tři roky mi připadají málo, ale aspoň si budou spolu víc rozumět…
papa Lola a spol.

 
Anonymní  23.07.05 08:22

Tak sa sem nanútim ako ďalšia nakukovateľka - v prvom rade Gratulujem!!! Ja to poznám z opačnej pozície, ja som to tretie nechcené dieťa (tiež pri antikoncepcii), navyše narodené po bratovi s postihnutím. Mama spomína, že keď jej doktor povedal „budete mať Zuzičku“ tak sa jej zrútil svet. Potom vraj len tak bez pohnutia sedeli pred nemocnicou aj s mojim otcom bez slov na zábradlí a doma mala chuť vyskočiť z okna. Ale 1. poschodie nie je ktoviečo. A žiaľ cítim to po celý život, aj keď s mamkou máme dobré vzťahy, ale neustále počúvam, čo by bolo keby a ako im už vtedy mohlo byť dobre. Ja to chápem, ale na svoju obranu musím povedať, že som bola dobré dieťa čo v noci spalo, vzorne jedlo, samé sa hralo a potom pomáhalo so všetkým :-)

A čo tvoj manžel? Ako reaguje? Vie o tom? Myslím, že najťažšie na tom celom je zmieriť sa s tým, prijať to a nájsť na tom to dobré. Všetko bude fajn, mimi bude super, uvidíš. A do práce sa ešte nachodíš, že sa ti ani nebude chcieť. (Ja som tam denne a mimi sa nedarí… keby ste neboli tak ďaleko, tak prídem na výpomoc…) Lucia

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 23.07.05 08:25

Lolo,
blahopřeji a spěchám s ujištěním, že jsi zcela normální. My na druhém dítěti chtěli „začít pracovat“ až budou Sofince dva, ale otěhotněla jsem, když jí bylo devět měsíců - docela rozdíl… a šok.Teď jsou dva Matesovi, třetí dítě sice chceme, ale když jsme minulý měsíc měla „těhupocity“, tak ve mně docela hodně hrklo. Nebylo z toho nic, ale vyděsila jsem se pořádně. I kvůli práci, já překládám z domova a teď už mám zase docela slušnou rutinu, ale se třemi tak malými dětmi… no nevím, nevím. Tak jsem ráda, že zatím to třetí pořád vypadaá na někdy a ne na hned. Takže tě zcela a naprosto chápu. Ale jak píšeš už se moc těšíš a to je fajn, takže přeju zdravé a krásné miminko a ať jsou chmury con jedříve pryč. Zdraví

Jindra od Štěstíček

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.07.05 08:42

Ahojky Lolinko - skoro 3-maminko:-)))

Teda reknu ti, to je bomba vsech bom, cekala jsem vselijake hrozne zpravy, ale ze to bude tak miloucka a skvela zpravicka a jeste k tomu absolutne necekana … jsem teda necekala:-))))

I kdyz jsi v rozpacich a ani nevis zda mas byt rada, musime OOOOOOBRRRR POGRATULOVAT!!!!!!!!!­!!!!! Ano, urcite to bude honicka a makacka, ale laska tvych 3 deti ti to vse vynahradi, to jsem si jista!!!

Ja pochazim taky ze 3 deti a jsem nejmladsi … 4 roky od brachy a 3 od segry (mezi brachou a segrou je bez 1t rok …ano, taky neplanovane!) a byla jsem jasne nechtena, mama sla totiz na prohlidku pred nastupem do prace a sup, tehu jak vysite bylo jedine, co ji potvrdili:-) Taky meli ze mne sok a mama chtela na potrat … rodina vcetne babicky a sourozencu ji presvedcila, ze se to zvladne … pravda minili opravdu pomoci s hlidanim a taky pomahali, i kdyz vsichni bydleli 60km a to na Slovensku a dokonce moje kresnicka jeste pred narozenim chtela, at mne da moje mama k adopci, ze ona si mne veme, nemohla nejak otehotnet. Moje mama mne vsak nedala:-))) … diky bohu! Pravda tak asi 1,5 roku jsem byla misto v jestlich u babicky a nasi za mnou jezdili minimalne kazdy vikend a ja to citim tak trochu jako krivdu za to, ze mne odlozili, ale vlastne se tomu smeju a myslim, ze me mame zminka na toto obdobi ublizuje … proste nebyly penize a byla desna bida a mama do prace musela chte-nechte.

Nakonec jsem nejoblibenejsi dite, ktere bylo docela hodne, dobre se ucilo, nebylo s nim moc problemu … proste zlaticko … si fandim, co?:-))) A s mamou mam senza vztah!!!! Myslim, ze nasi nakonec nikdy nelitovali, ze si mne nechali:-))))

Takze verim, ze ani ty litovat nebudes, jsi totiz bezvadna mama, ktera kus lasky prideli i dalsimu detatku a nebude s tim mit zadne problemy … a pocatecni sok k tomu vsemu asi patri!!!:-)))

PApa

Sulanek s usmevem na tvari od ucha k uchu a Nika pyzamovnik

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.07.05 08:51

Ahojky Loli,

no to je naprostá bomba. Uf…tady si pláču, co napsal Šulánek… a nějak mě to celé dojímá. I Berunku jsem kojila při čtení Tvého příběhu. Naproto Ti rozumím, že třetí dítko a ještě ke všemu neplánované Tě zaskočilo, ale hned na začátku jsem pochopila, že se o dalšího člena rodiny přece jen rozroztete. Neboj, u Adámka při kojení jsem proseděla hodiny, ale Berunka je najeděná během 5 minut a je zlaťoučká. Každé dítko je jiné a to Tvoje třetí bude stejné jako Berunka. Pevně tomu věřím.

Moc a moc gratuluju a přeju jen to nej těhotenství…jsi skvěláááá.

papa VABE

 
Anonymní  23.07.05 10:02

Ahoj Lolo,nedá mi,abych nereagovala.Ocitla jsem se ve stejné situaci před devíti měsíci.Po mateřské jsem nastoupila na zkušební dobu,byla jsem tam dva měsíce a před výměnou jedněch nevyhovujících pilulek za druhé mi brali krev.A co mi dr nezavolá-čekáte mimi!!!Aby toho nebylo málo,měla jsem obě starší dcerky císařem.Když jsem za ním došla byl přesvědčen,že půjdu na potrat.Já tolik přesvědčená nebyla,ale riziko třetího císaře a navíc probíhajícího rozvodu(mimčo mám s přítelem) mě nutilo o něm uvažovat.Hodně jsem v té době plakala,nevěděla jak to vyřešit.Přítel mě hodně podržel,jeho reakce,když jsem mu řekla,že čekáme mimi-postýlka se vejde tam a holkám koupíme patrovku,vejde se sem v pohodě.Ještě musím podotknout,že bydlíme ve 2+1 a přítel má dvě děti z prvního manželství.Jak to dopadlo určitě tušíš,vedle mě leží měsíc stará Natálka.Po počátečním šoku,jsem se moc těšila,bála se o své bříško,bála se porodu.Nakonec proběhlo vše docela v pohodě,narodila se císařem,je zdravá a já,přítel i všechny naše děti jsme rádi,že ji máme.Jsem šťastná,že jsme se rozhodli takto,i když problémy řešíme každý den. Takže si dovolím Ti gratulovat a přeji hodně odvahy a síly do dalšího boje Matty + 5 dětí

 
Anonymní  23.07.05 10:57

Ahoj Lolo,
nedá mi to (i když bych měla jít veřit a z žehlícího prkna na mě pokukuje koš prádla) napsat Ti. Měla jsem podobné pocity tento týden. Bylo mi „těhotně“ a přemýšlela jsem, zda si udělat test nebo ještě počkat .. být raději v nevědomosti a ještě nic neřešit. Tytéž pocity, jako ty … chystámse každým dnem do práce, dvě děti mám (2,5 a 4), konečně jsme byli alespoň na krátké dovolené, začala jsem alespoň jdenou za 14 dnů chodit večer na keramiku, kočárek jsem prodala, beru antikoncepci, a teď ještě antibiotika … no nakonec jsem si test udělala: jen jedna tlustice , a věříš, že první moment mi to bylo líto … asi nevím, co chci … Ale ty rozhodně nejseš krkavčí matka - jsi super - a určitě to zvládneš … držím palečky a přeji zdravou, hezkou, vlasatou, pohodovou, prostě nej… holčičku:-))) A když to bude chlapeček, tak ho pošli k nám :-)) my máme dvě cácorky :-))

 
Anonymní  23.07.05 11:39

Ahoj Lolo,
ani na sekundu by mne nenapadlo, že jsi krkavčí matka. Čekám s novým manželem čtvrtou dceru - jeho první dítě - a i když jsem souhlasila, že to zkusíme, hrozně mne zaskočilo, když to vyšlo hned napoprvé./viz deníček z 18.5. amnio u Metelky/ - pamatuji se přesně na všechny ty proti chůdné pocity.Byla jsem s nejmladší doma čtyři roky, našla si bezvadnou práci a byla jsem tam teprve rok, ale stihla jsem si zvýšit kvalifikaci a teď čtvrté dítko…A věk do toho a rizikové těhotenství - teď jsem ve 31 tt a blížím se mílovými kroky k cíly a jsem hrozně zvědavá, jaká bude, těším se na vůni miminka a na jeho první úsměv…Kojení je sice taky krásná věc, ale nejmladší byla hotový tyran, kojila jsem ji dva a půl roku a nechtěla se pustit a já na to její srdceryvné řvaní prostě neměla nervy, zvlášť když jsem měla mlíka fakt jak pořád dost…No, tak takhle to tentokrát neudělám, doufám, že bude mít děvenka rozum a já víc trpělivosti při odstavování někdy po roce a půl, víc ne…
Promiň, že jsem se tak rozepsala,ale ještě jednu věc Ti chci sdělit - uvidíš, že to bude hodné dítě, děti z velkých rodin bývají šťastnější povahy a srdečnější, jsou zvyklé se dělit od malička a vnímat víc ostatní a neboj se, uvidíš, že to zvládnete, zvláště, jestli máš v manželovi oporu.Přeji Ti hodně štěstí a zdravíčka a neboj, všechny pocity jsou normální, to se srovná, hormony se o to postarají…
Zdraví Metelka.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 23.07.05 12:20

Ahoj Lolo!
Musím Ti hrozně moc pogratulovat. takovouhle novinku jsem tedy nečekala ). No ty jsi to celé čekal asi ze všech njemíň. Nic se neboj, počáteční šok určitě rychle odezní. Miminko bude rozhodně to nejzlatější zlatíčko! A zvládneš vše rozhodně v pohodě, o tom nepochybuju! A že budeš další roky doma? No třeba při tom stihneš ještě studium :)))). Prostě bude doma dětí jako smetí a jistě si vyhrají společně. Ještě jednou gratuluju. A mimochodem já taky nejsem tak úplěn chtěné dítě. Koukám, že nás tu takových je :).

Mějte se všichni krásně. My odjíždíme na chalupu a pak na dovolenou „k našim“. Jo ti se mají u moře fakt skvěle..... Máma hned první den upustila na dlaždice fungl novou flašku parfému a druhý den tátovi na pláži ukradli boty..... Ha ha ha. Čekám, co se jim stane dnes.
Ahoj Esterka & spol.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.07.05 12:38

Ahoj holky!
Mám toho neuvěřitelně moc na srdci a přitom neuvěřitelně málo času… :(.
Mojánek s taťkou odjeli do Mladé Bol. na výstavu psů, abych měla chvilku klídek a mohla si to tady nějak zorganizovat. Zároveň čekám dětskou sestřičku, že přijde zkontrolovat pupík a převzít Tomíka (zase jsem chtěla psát Mojánka, hrozně se mi to zatím plete!!!) do péče, tak jsem chtěla i trochu poklidit.
Vezmu to napřeskáčku, jak mi jdou myšlenky hlavou…
LOLO, určitě to všechno zvládneš, i když záhul to bezpochyby bude!!! Ale zase na druhou stranu ti to tři dětičky oplatěj svojí láskou!!! Co na to manžel?
HANI, to teda valím oči, že Ája vypila 65 ml!!!!! ? Tomášek z obou prsou 25, já to tušila, že s tím mlíkem zas budem bojovat jako u MOjánka :(. A to jsem jak průtokáč - piju snad 5 l tekutin a furt lítám čůrat.
Jinak soužití bratrů se mi zatím jeví jako docela napínavé. Fakt nemůžu Mojánka ani na minutu spustit z očí. On to myslí dobře, jenže ještě nemá ten cit, takže mává malýmu nad hlavou různými hračkami. Kdyby mu to nedejbože vypadlo, má Tomášek značné šrámy :(. U všech činností chce asistovat (což já ale chci podporovat, aby se cítil zapojen, ale je to náročný). Dneska jsem přebalovala Tomáška, brečel jako divej a Mojánek ho hladil po hlavě a povídá: „No, nebul, nemůžeš mít přece pokakanej zadeček…“ To jsou ale ty zábavnější věci. Pořád by ho chtěl vozit v košíku, jenže ne pomalu, ale dělal by mu z toho formuli 1 - prostory na to máme dostatečný :(. Přiznám se, že včera manžel odešel asi na hodinu dělat něco do garáže a já se po půlhodině zoufale rozbrečela, že to nezvládnu :(. Potřebovala jsem kojit, do toho Mojánek NUTNĚ něco potřeboval a začal se vztekat, že nejdu. Když jsem konečně začla s úspěchem kojit, nahlásil, že jde kakat a já přemýšlela, jak jednou rukou tu „akci“ úspěšně ukončím… Do toho přišel manžel s tím, ať si sepíšu, co chci nakoupit, že tam zajedou a nějak to na mě padlo… Snad si o mě nebudete myslet, že jsem to totálně nezvládla. Dneska už je líp, ale docela se obávám toho, až manžel začne chodit do práce. Veroniko, Ireno, Katko - vy my připadáte takový v pohodě!!! Já se úplně před vámi stydím, že hned druhý den skuhrám, ale aspoň se z toho vypíšu. Taky nevím, jestli se na Mojánkovi neprojevilo těch pár dní, co měl trochu změněný režim - staral se o něj střídavě manžel, babičky… Prostě je z něj ukázkovej vzpurňoch. Ale úplně neuvěřitelnej. Když už pohrozíme, že dostane na zadek, pokrčí rameny a řekne: „Tak dostanu…“ a dělá si dál svý.
Téda, já sem vlezu na chvilku a už to na vás hrnu. TAk se holky nezlobte, já doufám, že ze mě zas bude brzo optimista s úsměvem na tváři!!!!!
Tomík se budí a taky bych měla jít stvořit aspoň nějakej obyč rychlej oběd.
Mějte se moc krásně, děkujeme za gratulace a myslete na nás, ať to soužití zvládnem.
Popis porodu snad zvládnu v nějakém deníčku - domluvím se se Šulánkem
Ahoj Ivča a plnej barák chlapů

 
Anonymní  23.07.05 15:00

Ahoj, hlásí se vydovolenkovaná NIKA!!!
To je šok za šokem!!!Nejen,že se tu rodilo jak o život minulý týden,ale mega šok připravila i Lolinka!A jak krásnej.Neboj Loli,vše zvládneš a než se mimoušek narodí,bude mít i Ada rozumu mnohem víc,určitě už si sám dojde na záchod a obslouží se mnohem víc než dnes.Sama víš,jaké rychlé pokroky v samostatnosti děti v tomto věku dovedou.Za devět měsíců ti bude ještě pomáhat!Nicméně přesně chápu tebou popsané pocity.Pamatuji se,že když jsi byla u nás,mluvila jsi do budoucna o třetím dítěti,ale že to vemete takhle hopem,jsi určitě netušila ani ty.Zvládnout se to určitě dá a na dovolenou si zajedete i v pěti,uvidíš­.Jenom to pravda nebude hned.Věřím,že se ti narodí krásná okatá a moc hodná holčička.

Ivčo ,přesně tak, jak popisuješ jsem se cítila,když jsem si přivezla z porodnoce Patrika a Nik se ještě ke všemu strašně snažil pomáhat.Byl mu rok a půl,tak si umíš představit,jak to vypadalo.Patrik byl naštěstí spavé mimi a šlo to.Neboj,zvládneš to taky a že ti ruply nervy?To je normální,vždyť ti hormony v krvi lítaj jak vlaštovky a jsi po porodu!!!Normální by nebylo,kdyby jsi byla klidná.Holky mají taky někdy určitě krušné chvilky a mají toho plné zuby,ale vědí,že je to za chvilku přejde a bude to dobrý.Hlavně zapoj manžela a pokud vím,tak máš fungující rodiče,kteří taky pomohou.Ještě jednou gratuluji k narození mrňouska a těším se na zážitky z porodu!!!

Hani,Tobě taky ještě jednou moc velká gratulace k Andrejce(vybrali jste nádherná jména pro obě holčičky)a taky doufám,že popíšeš porod,pokud jsi to už neudělala v minulém deníčku.Ten jsem vůbec nečetla a nechávám si ho jako odměnu po tom,co pověsím horu prádla.

Jen v rychlosti,měli jsme se krásně,třebaže počasí nebylo podle našich představ.Koupali jsme se jeden den,ale zase jsme prošli zámek ve Vranově nad Dyjí,byli se podívat na přehradě,na Kornštějně a na hradě Bítov.Prošli lesy křížem krážem a přecpali se malin a hub,které rostly opravdu po desítkách u cest.Hlavně hřiby a klouzci.Vašek z nich udělal výbornou směs na topinky pro nás dva a houby zase rok nemusím.Byla jsem na jižní Moravě na dovolené poprvé v životě,ale vřele doporučuji,lidé jsou moc příjemní,příroda překrásná,vzduch čistý a víno fantastické.Kluci byli taky nadšeni,dokonce Nik ušel běžně i 10km,Patrik za lehkého donucení Vaškem tak pět taky,což jsem byla v šoku,protože mu někdy dělá i problém dojít od zastávky autobusu k jeslím.Našli si tam i kamarády a když jsme došli do bungalovu,opravdu mi bylo trapně do pláče,když oba zahulákali,mami jdeme za klukama a dvě hodiny lítali po hřišti,jen Páťa občas přišel pro pomazlení a hned zase odběhl.Já je chodila z povzdálí kontrolovat a říkala jsem Vaškovi.Táto,mi už jsme sami a tak brzy,nedávno to byla miminka a teď už mají své kamarády.Byla to první dovolená bez plen,lahviček,mlíka dudlíků a kočáru-PARADA.Za rok pojedeme už i bez krosny,to bude zase lepší.Celkově jsme si to moc užili a dovolená se vydařila.Jen já tam chytla angínu(jako loni)a Páťa ji hned chytil ode mě.Ale poučená od loňska jsem měla s sebou ATB,takže jsem nám je nadávkovala a druhý den nám bylo dobře.

Příští rok bysme rádi do CHorvatska,kde byli letos naši s Nikem,protože tam má Nik od pana domácího slíbenou projížďku lodí ,kouknout se na delfíny.Tak naškudlíme korunky a snad se tam dohrabem.Mejte se krásně,jdu na minulý deníček.NIKA

 
Anonymní  23.07.05 15:31

Holky,děkuji vám všem za pozitivní reakce, po přečtení vašich komentářů začínám mít pocit, že třetí mimčo zvládnu.
A co na to říkal manžel? Jeho první reakce byla, že mi řekl " Co už naděláš , na potrat stejně nepůjdeš, takže je to vyřešená věc, v březnu nás bude víc". V tom má pravdu, na potrat bych nešla, ani kdyby to bylo páté dítě. Když už se u mě to malinké stvořeníčko u:,–(ilo, tak ho přece nebudu vyhánet! A rozhodně mu nebudu nic vyčítat, vždyť ono za nic nemůže. První dítko jsem měla také neplánovaně, a ani náhodou mě nenapadne jí vyčítat, že jsem musela opustit dobrou práci, už jako těhulka, i když jsem to jěště netušila jsem uspěla v konkurzu na asistentku ředitele, připadala jsem si jako blázen, když jsem práci dva týdny po konkurzu odmítla, ale dítě bylo přednější a nelituju toho! Tak doufám, že nebudu litovat ani ted.
Jěště jednou děkuji za podporu
nepřihlášená Lola a spol.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.07.05 16:13

Šulánku,
poslala jsem ti teď v rychlosti pár fotek, tak je prosím zmenši a šoupni do galerky.
Moc dík!!!

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.07.05 16:34

Iviku,

diky moc za fotecky, jsi fantasticka a skvela … a Tomacek pusinka mala k sezrani a tobe to slusi jako vzdycky, dokonala zena-matka!

A ze mas jemnou depku z toho, jak to vse zvladnes??? Se ti ani nedivim … ale je to fakt normalka, sluzebne starsi matky, ci vlastne vicematky by o tom mohly vypravet … mas na to narok a jak te znam, za par dni to bude v poho a budes stihat jako drive …jen nechtej mit vse dokonale, to je fakt zbytecne!

Fotecky loadnute, holky na neeeee!!!

Preju hodne sily a pohodicky

Sulanek a Nika

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 23.07.05 23:23

Ahoj !!

Ráda bych dodatečně pogratulovala Ivče k Tomáškovi ! Hodně štěstíčka a zdravíčka a ať vám to spolu ve čtyřech krásně klape.

Lolo - to jsou překvapení - jenže věřím, že 9 měsíců bude vše jinak :o) A miminko si k vám cestičku našlo, tak bo bude určitě z důvodu, že ví do jaké rodiny se dere :o)
Gratuluju a přeju bezproblémové těhotenství. U vás v deníčku je teď tolik pupíků a mimísků, až oči přecházejí :o)
Tak jen tak dál !! :o)

Ed od Štěstíček

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 24.07.05 06:18

Ahoj Ivčo,
když jsem si přivezla z porodnice Adu, měla jsem úplně stejné pocity jako Ty. Manžel nás vyložil doma a hned zase někam jel, doma byl strašlivý binec, já neměla vůbec nachytané věci pro Adu, manžel smontoval postýlku a tím to končilo (rodila jsem nečekaně 38+6 takže nic nachystáno předem) a do toho si jěště Lena chtěla hrát a měla hlad, aspoň Ada hezky spal svých rekordních 5 hodin. Tak jsem si sedla na pohovku, vzala do náruče Lenu a rozbrečela se, že tohle nemůžu nikdy zvládnout. A teď se už děsím toho, jak to bude vypadat, když přijedu z porodnice a vrhnou se na mě dvě děti, ale to už manžela nikam nepustím!

Dala jsem do fotogalerky pár fotek Ady, a taky fotku koťátek, jsou nádherná, mazlivá, ale nemůžeme si nechat všechny tři, pokud byste měli někdo zájem, rádi do dobrých rukou přenecháme:-))

Za chvíli, až se děti vzbudí jedeme do zoo Lešná a pak za prababičkou, která bydlí kousek od Lešné, necháme u ní děti a půjdeme s manželem na hřiby a borůvky.

Mějte se krásně
papa Lola a spol.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 24.07.05 10:06

Ahojte!

Mám chvilinku čas,Klárka s Martinem jeli do lesa na houby(haha,jsem zvědavá,kolik jich přinesou),Ája spinká,maso se vaří,piju kafe,áááách,ta pohoda:o ))).

Lolo,mooooooc gratuluju k //.I já chápu tvé pocity.Sama víš,jak jsem se potácela mezi tím,zda budu mít ráda své děti,jak to všechno zvládnu,proč jsme šli do druhého dítěte,když nám třem bylo tak skvěle.No a ty to máš ještě těžší.Čekáš třetí děťátko,čekají tě další 3 roky doma a bude toho asi opravdu hodně.....Ale­.....Lenička už je velká holka,na miminko se určitě bude moc těšit a bude ti aspoň trošičku pomáhat.A Áda už vlastně taky bude velkej kluk a bude mnohem samostatnější­.Určitě to zvládneš,jsi profesionální mamina,máš to v krvi:o ).

Ivi,jen jsem četla tvé obavy z dostatku mlíčka.Hele,těch 65 vypila Ája,když jsem měla nalitá prsa,teď už to tak není a já kojím třeba i 3× po hodině a mám ji na prsu i půl hodiny.Zkrátka to nehrotím jako s Klárkou a dám jí,když si řekne,rozuměj,když „honí“ ruce.Jen se snažím dodržovat ty hodinové rozestupy,aby neměla prdíky.ťuk,ťuk,za­tím ji bříško nějak moc nezlobí.

Šuldo,v půlce srpna budu s Ajulou sama doma,taky bych mohla sepsat porodní deníček,pokud teda bude zájem,ju?Ani nevím,zda máte rozebrané srpnové termíny.

Já teď na netu moc viset nebudu,chci se věnovat Klárce,když bude čas,aby nepřišla nějaká žárlivost,zatím je to dobré.I když včera se jí asi moc nelíbilo,že chovám Andrejku,i když jsme si zrovna prohlíželi Klárčino album miminkovských fotek.Dělala děsně uraženou,nebavila se ani s Martinem,ale za chvilku ji to přešlo.Jinak Áju hladí a pusinkuje,podává plínky a ubrousky a asistuje při převlíkání.
A večer,když už holky spí,tak jsem hodně unavená a jdu spát.Třeba to brzy přejde,jinak jsem oproti prvnímu porodu fit,stehy jsou pryč,slušně sedím a ani únava přes den není moc velká.

Jdu něco udělat s vlasama.

Pa Hanka,Klárka a Andrejka,týden a 1 hodina(šmarjá,to letíííííí)

 
Anonymní  24.07.05 10:34

Ahojky Hani,

zrovna sedim na netu v Electrowordu, Nika si hraje v prazdnem detskem koutku a kazdou chvili na mne hulaka a holky nakupuji v Makru, tak vyuzivam situace:-)

Terminy uz mam nachystane na uverejneni a rozebrani, ale cekala jsem prave na tebe a Ivcu, budete mit prednost, na popis porodu se mooooooc tesime … jakmile budu doma, tak je uverejnim k rozebrani a mozna se nejdrive s tebou a Ivou mailem domluvim, ktere datum by vam vyhovovalo, jo?

Z toho tveho psani mam pocit, ze mas opravdovou MATERSKOU DOVOLENOU … proste pohoda pohodicka, nohy na stole, cigarko a kafinko … vim ze to tak neni uplne, ale cisi z to z tebe.

A to ze tady moc pobyvat ted nebudes je uplne jasne, verim vsak ze sem tam zajdes a hlavne ze hodis sem tam nejakou fotecky roztomile Ajinky do galerky, nemohu se ji nabazit!

Tak papa a uzivej si pohodicky

Sulanek a Nika radici v koutecku

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 10:41

ahojky Sulanku :))

chci se zeptat co Verunka a nestovice? uz je to dobry a domaci vezeni konci ?

pa market ( dnes do peti rano parici )

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 24.07.05 10:43

Čau holky!

No jo,kafíčko je vypité,pračka pere,oběd se vaří,je ustláno,dokonce se tu nepovalují hračky a je to poooooohoooooda!

Ale hlavně.....Když se tak ohlídnu zpátky,byla jsem posledních pár týdnů hodně nervózní a protivná,na Klárku jsem se utrhovala i kvůli prkotinám a teď,jak jsem se zbavila toho příšernýho břicha,se mi děsně ulevilo a jsem duševně tak nějak v pohodě.Hodně jsem se bála nějakých depkoidních stavů,ale zatím žádné nepřišly,i když to taky bude,ale to je asi normoš.
Prostě jsem (zatím) spokojená mamina dvou holčiček a jsem mooooooc šťastná!
Včera jsem si připadala jako za starých časů,Andrejka spala v kočárku,byli jsme u našich a Klárka si hrála s Eliškou z ČB(chjo,za chvíli nám zase ujedou),plácala jsem bábovky,lítala za holkama a vůbec jsem si nepřipadala jako 6 dní po porodu.

Á,hladovec se hlásí,jdu kojit.Jo a máme půjčený monitor dechu a vřele doporučuju.V noci spím jako špalek!!!!!!!Prostě mé podvědomí vypne,když vím,že něco hlídá Áju a probudí mě až takové to funění,když hledá prso.

Dnes budem fotit Klárku,jako chová Áju,pokud se fotky povedou,hodím něco do galerky.

Pa Hanka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 10:51

Hani :))

z tebe cisi takova pohodicka :))), fakt super. POradne si to uzivej a dej holkam pusu

stale nakukujici a pisajici Market

 
Anonymní  24.07.05 10:54

Cauky parmanko nejvetsi:-)

U koho byl na hlidani Delfinek? Ze by paril s vami?:-))))) Jsem si rikala vcera, ze tady nejak citelne chybis nebo co:-)))

Domaci vezeni jsem zrusila vcera v podvecer a vzala Niku na kolo k Hostivarske prehrade, je tam takovy bufacek se zahradou pro deti … klouzacky, piskoviste s hrackami, houpacka … hlavne je to tam moc prijemne a clovek se muze i obcerstvit a doprat neco i svym tukovym bunkam:-) Uz se ji to hoji, puchyrky vsechny prasknute a s tendenci se hojit, dokonce jsem vcera na radu MUDr. udelala olejovou koupel a rozhodla se dat vale pudru a mazu ji to pro rychlejsi zahojeni tea tree olejem … tak uvidime, kdy budeme mit doma zase krasavici, zatim jeste vypada dosti odpudive s temi fleky po celem tele:-) TEplotky jsou kazdopadne pryc, svedeni i 80% lepsi, noci klidne … co vice si prat? I nalada je hnedka lepsi kdyz uz nemusime cele dny sedet doma. Jen se mi nelibi, ze ma byt pristi tyden vedro a slunecno, to pro nas jeste neni … vcerejsi i dnesni pocasicko je tak akurat super bomba:-)

A co Delfinkove nudlicky? Uz se ztratily?

Pa

Sulanek a Nika zebrajici keksiky

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 24.07.05 10:59

Šuldo,to je príma,že už se neštovičky téměř zahojily.A máte to,holky,za sebou!Nás to teprve čeká,jen aby je Klárka nečapla hned jak půjde do školky,přece jen bude Ája ještě malinká a nemusí je mít v prvním roce.

A počasí bez sluníčka je na pupínky skvělé,řekla bych,logicky,že čerstvý vzduch by mohl uspíšit hojení.Ale jestli bude příští týden slunečno,tak to máte pitomý.No,ale třeba už budou pupeny pryč a budete moct vylézt ven.Chápu,jaká je to doma otrava:o (.

Tak z koja zatím nic není,A.chrní a chrní,tak tu můžu smrdět.

H.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.07.05 11:01

hihi :), delfinek si uziva u babicky,za chvili si pro neho jedu,uz je mi desny smutno,jsem proste zavislacek. Jinak Filda vcera slavil narozky a ja jsem nakonec opet byla za ridice,ale uzila jsem si to i tak :)) Jinak delfinek uz je zdravy,nudle jsou fuc

tak to je super,ze to nestovice konecne zabalily a domaci vezeni konci :) s tim teplym pocasim,nechame se prekvapit :)))

chci se zeptat,pristi nedeli tedy jsi? Budu mit Fildu na koncerte v Bruntale,tak kdyby se ti chtelo jit na bruslicky,dej vedet :))

jdu do vany,zatim pa

market

 
Anonymní  24.07.05 11:05

Hi-hi, hezky se honime, prave jsem si vse precetla vedle u vas:-)

Pristi nedeli bych mela byt tady, mam vsak mit navstevu … kamosku i s detmi a to na cely vikend … tak se uvidi, jak dlouho zustanou, jinak bych samozrejme bruslit chtelaaaaaaa a to desne mooooooc!

Pa

Sulda chapajici zavislactvi:-)

 
Anonymní  24.07.05 11:09

Jo Hani, pupeny uz jsou pryc, uz jenom ty hnusne strupy at zmizi a vse se krasne zahoji a budeme vsichni spokojeni:-))) Pravda, nestovicky by Ajinka rozhodne tak brzo chytnou nemusela, s plinama si to ani neumim predstavit, uf! Tak prejeme, at se to Klarce vyhne a chytnete to az ten dalsi rok a najednou:-)

Pa, jdeme o dum dal, Kika na nas ceka, dame tam dneska cela rodinka i obed at mame klid a nemusime varit doma … to je pohodlnost, co?:-)))

Sulanek a Nika vytirajici svym telem Electroworld

 
Anonymní  24.07.05 14:36

Ahoj Hani,
to je paráda,jak to krásně s Ajinkou zvládáte!A ještě kafíčlo si stihneš dát,tak to je teprve klídeček.Tak ať ta pohodička trvá hodně dlouho.
Doufám,že až to bude číst Ivča,že ji nešlehne.Neboj,bu­deš mít pohodku taky brzy.

Sulánku,tak to jsem opravdu moc ráda,že se vám neštovičky chýlejí ke konci.Muselo to být o nervy,být takhle dlouho s Nikou doma pro ni i pro tebe.Tak ať jste brzy zdraví.
Ten trapásek s Božským mě rozesmál,ale buď ráda,že jsi neudělala ještě důvěrnější hmat či hmaty,mohl by to být ještě větší trapas.A co že zase Božský?Jen to vybal,když už jsi se práskla.My tady řešíme kolikrát intim. témata(viz. křivý pindík Luky)a ty nám toto zatajuješ a mlžíš tak napůl.

Já jsem zase v práci a je tu pohodička,naš­těstí.Nevím,jak bych tak brzy po dovolené byla schopná makat přesně ,rychle a hospodárně.

Diny,tak jak bylo na dovolené?Proběhla podle vašich představ?A co tchánova kuchyně?Dost jsem na vás vzpomínala,jak se válíte u moře a užíváte sluníčka,zatímco u nás fučelo a chvílemi i pršelo.Hlavně,že jste se v pořádku vrátili všichni domů.

Pište a reagujte neboť mám čas a není co číst!!!!!NIKA

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.07.05 14:56

Ahoooj, hlásí se nakukovatelka:)

Holčičky, vy jste mě dostaly!!! Šuldíkovi moooc děkuju za zprávičky o miminkách, já tam lítala po pláži jako cvok, když jsem se dozvěděla a Andrejce a Tomáškovi:))) Ještě mě uniformovala Missorka a Magrátka, jste všechny holky zlatý, ty smsky se četly tak krááásně:)

Takže ještě jednou a už on-line přeju čerstvým novorozeňátkům (hihi, no princezně už je týden a Tomíkovi 6 dní, tak už tak čerství nebudou:))) strašně moc štěstíčka a lásky do života, maminkám pohodu a aby kolem zlatíček a to i těch starších všechno zvládali s přehledem a až to na vás holky někdy padne, tak ať to zase brzy odpadne a užívejte si svých nádherných krásných a zdravých drobečků:) Já vám tak závidííííím…opravdu a to i vzhledem k tomu, že za 3 týdny mě čeká tělísko a končíme s miminkama… no ale tělísko není sterilizace, že:)))

Ještě jsem chtěla Lole, napsala jsi to moc hezky a uvidíš, že to vaše třetí štěstíčko bude strašně hodný miminko!!! Ono se říká, že když přijde mimi do třetice, bývají to děti, které když rodiče zestárnou, nejvíc pomůžou… Je to zvláštní, ale v mém okolí to opravdu tak je… Takže ať mimísek zdárně roste a ty se krásně kulatíš:)

Veru, tobě jsem chtěla speciálně: koukala jsem do albíka k vám na fotky a Berunka mě naprosto dostala!!! To už je taková slečna a tak nádherná!!! Víš, já nejsem typ ženský, který se líbí každé dítě, nebudu kecat, není to tak. Žádné mi naopak nepřijde třeba hnusný, když to řeknu takhle nahusto, ale jsou děti, co mě prostě neosloví. Ale Berunka, ta je neskutečná!!!:) Strašně moc a úplně nejvíc se vám povedla, roste do krásné holčičky a co víc, i ten čertík jí kouká z očí, to nebude holka bez šťávy:))) Tom bude mít co dělat odhánět fešáky kulovnicí:))) Posílám jí pusinku:) A Adámkovi samo taky, bráškovi velkýmu - moc se mi líbí, jak on je blonďáček a Berunka tmavá, moc jim to spolu sluší!!!:)

Tak jsem se k vám vrtla a zase jdu. Po dovče zahrádka úpí pod tíhou jak úrody, tak plevele a taky mi tu úpí a pořád někdo něco mele a povídá, hlava mi to už nebere:))) No jaká matka, takový syn, pusu nezavře a už mu je občas i rozumět:)))

Papa

nakukovatelka Diny odvedle:)

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 24.07.05 17:02

Ahojky,

Lolo, krásný deníček, úplně jsem koukala, to je překvapení!!! A krásné!!! Já vím, že se Ti hlavou honí všechno možné, ale uvidíš, že miminko bude ta vytoužená holčička, moc krásná a Ty si to užiješ. A až zestárneš, uřčitě nebudeš vzpomínat na to, jak jsi chodila uštvaná z práce, ale na to, jak jsi si užívala s dětmi a s láskou se na ně budeš dívat, jak si krásně rozumí, jak si hrají, jak si pomáhají. A Lenička už bude velká holka a bude se o miminko taky starat. Jak na to vůbec reagovala? Už to ví?

Hani, je vidět, že si užíváš pohodičky, to musí být nádhera. Musím se pochlubit, že pro Andrejku máme dáreček a už se moc těším, až jí uvidím. Tebe a Klárku taky. :-)))))

Ivčo, neboj, ono to přejde a všechno zvládneš. Ale jak říká Šulda. Všechno nemusí být uklizeno a uděláno. Nestresuj, zítra je taky den a kluci potřebují mít víc vyrovnanou pohodovou maminku než naklizený barák. Když Ti to dovolí, jdi si na chvilku lehnout a manželovi klidně řekni, že si si potřebovala odfouknout. On to pochopí, uvidíš!!!

My jsme zabalení a jedeme na sever. První noc bude asi u Loch Lomond a pak uvidíme. Máme tip na městečko, odkud se dá jet na lodi na velryby. Sice hlásí zimu, ale to snad přežijeme. Mějte se všichni krásně, užívejte léta, my si jedeme užívat rodinné pohody. Jedeme bez kočáru pouze s krosničkou, tak to snad zvládneme.

Kája včera dostala za nepočůrávání se bubínek, musí jet s námi. Ale v noci jsme ji našli v pěkné louži. Tak nevím, jestli to nebylo předčasné, ale týden před tím byla suchá.

Diny, vítáme Tě z dovolené, hezky si to užij doma.

Jana a Karolínka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.07.05 20:13

Ahojky kočky,

my se vrátili z chaty, tak koukám, co se tu děje.

DINY, díky moc za pochvalu Berunky. Je to moje krasavice, jsem do ní úplně zamilovaná a pořád ji opusinkovávám. No to jsem dělala i u Adámka, samozřejmě. Kluci jsou spolu na nákupu, tak mám chvilku. Doufám, že jsi si užila dovolené. Musím se podívat k vám do deníčku, jestli jsi to tam už líčila :-)

HANI, pohoda z Tebe jen čiší. Moc Ti to přeju.

IVI, u nás taky byly krizovky, nemysli si. Adámek taky něco NUTNÉ potřeboval a já prostě nemohla…kolikrát to skončilo třískáním věcí - jak já, tak Adámek…ani jsem netušila, jaký jsem to rapl, ale vše se ustálilo. Navíc oproti Tobě mám výhodu, že nemusím uklízet a vařit, takže na dětičky mám dost času, abych oběma vyšla vstříc. A pokud můžu, tak si na úklid taky někoho sjednej. Je to veliká pomoc a za ten čas bez nervů to rozhodně stojí.

NIKO, dovolená se vám vyvedla, to je moc dobře.

ŠULÁNKU, tak super, že už je Nika po neštovicích, teda skoro po. Docela závidím, že to máte za sebou.

Jdu se juknout na fotečky, zatím papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.07.05 20:15

Jo a ještě já. Psala jsem Blance o Lolině těhu,t akže přepisuji:

Ahoj, to je super zpráva. Budou krásná velká rodina. Na nás se to teď nějak valí - můj taťka je hodně nemocný, do toho rekonstrukce domečku,nová práce…Snad bude líp. Any je v pohodě, dneska se s martinem vrací ze Šumavy, Já s nimi byla do úterý, pak jsem musela do práce. Pozdravuj éčko. Snad se brzy ozvu. Pa PaM

Tak to je celé. ppa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.07.05 20:25

Olalláááá,

VŠE NEJ KRISTY K SVÁTKU. TEĎ JSEM TO ODHALILA.

PAPA vabe - MUSÍM OBJEDNAT NĚCO PO NETU.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.07.05 21:34

Olalaaaaaa,

pridavame se k prani a Kristy prejeme jen to NEJ … a brzy treba i dve tlustice na testicku a z toho miminko v pupicku:-)))

At se ti povede co ma!!!

Sulanek a Nika

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 24.07.05 21:53

Ahojky holky,
tady nakukovatelka Sylva.
Chtěla jsem vás, co máte pro dětičky velkou postel, poprosit o nějaké odkazy, rady a pod…
Budeme se na podzim stěhovat a Ondráš půjde do svého pokojíčku (bééé, už je mi smutno - a manželovi taky :-))). Při té příležitosti bych mu chtěla koupit postel…ovšem nemám šajn jakou. Vím, že tady máte i tu zvětšovací z Ikea i různé se skluzavkama…tak prosím prosím, napiště nějaké tipy.
Díky moc

Sylva od špuntíků

PS: Lolo, moc gratuluju…mám kamarádku, která jednou začala brát antikoncepci asi o dva dny později…a teď je z toho půlroční chlapeček, krásný, zdravý…a třetí v pořadí :-))), takže neboj, mimi bude určitě OK a ty všechno zvládneš! Příroda ví, co dělá :-))

 
Anonymní  24.07.05 22:38

Ahoj,

dnes jsme se vratili z chalupy a tak ted jen v rychlosti nakukuji.

Lolo, to je teda PECKA! Chapu tve rozpolcene pocity, ale myslim, ze se to casem ustaly a ty budes mit tri krasna ditka. Moc ti fandim a obdivuji te a drzim samo palecky.

Ivi, tvoje pocity si tez dokazu predstavit. Kdyz jsem byla poprve sama s obema detma, tak me po 10 minutach zacala bolet hlava jako strep. Ono se casem vse upravi, ale chvili to asi potrva. Doporucuji prijmout jakoukoliv pomoc - vareni, uklid, vyzehleni, pohlidani Mojanka. Mne takhle moc pomohla mama. A casem vse prejde do zajeteho rezimu. Vydrz!!!!! Myslim na tebe, hlavne nedepkuj, at mas dost mlicka pro Tomaska.

Hani, cisi z tebe pohodicka, to je parada, ze jsi tak fit 6 dni po porodu. Ja byla po Vikim dost zrujnovana, stehy bolely a jeste jsem chytla hned nejakou zaludecno-strevni virozu.

Sulanku, super, ze pupinky mrsky zmizly!

No a jeste jsem chtela neco napsat, jo Kristy vse nej!!!!!

papa, kouknu do galerky

Irena, Ondra 2,5R a Viki 7M

 
Anonymní  24.07.05 22:51

Fotky jsou super!!

Verco, Berunka tak roste a jaka je hezoucka, holcici, zavidim:-))))

Ivco, Tomasek se mi zda podobny Mojankovi, ale mozna je to jeste predcasne na nejake podoby, kazdopadne vam to moc slu.

I dalsi fotky jsou super, Luka od Kristy ma super sibalsky usmev, fotka z Korsiky - nadhera a kluci od Marty jsou naprosto super.

tak pa, jdu to konecne zabalit nebo zitra „chcipnu“

Irena

 
Anonymní  24.07.05 23:01

Ahoj holky!

Téda Lolo, tos mě fakt dostala! No to je ale náramné překvapení! Deníček jsem doslova hltala očima a pomalu jsem tomu nemohla ani uvěřit! Je mi jasné, že Ty jsi těm dvěma tlusticím taky nemohla uvěřit a pořádně Tě to muselo vykolejit! Chápu Tvé pocity a rozpaky, jak to všechno zvládneš, ale jsi obětavá a svědomitá mamka a určitě to půjde! Ten začátek bude fuška, ale Lenička už je velká holka a bude Ti určitě moc pomáhat. Ada bude taky už rozumější a z „Vítka“ bude mít radost! No já Ti samozřejmě přeju, aby to vyšlo a byla to holčička (ani nevíš, jak moc Tě chápu a přeju si totéž), ale jak je vidět na klučíka jsi taky připravená!!! Navíc jsem moc moc ráda, že zde v deníčku bude další těhulka!!!! Takže nakonec moooc a moooc gratuluju a hlavně Ti přeju bezproblémové těhotenství, které budeš při Leničce a Adovi v pohodě zvládat! A březen - krásný měsíc pro rození!!! Nakonec dotaz - Vítek je pracovní název, nebo už víš, že případný kluk by se tak jmenoval?

Kristy - gratuluju k svátku! Doufám, že sis to užila a pořádně oslavila!
K Tvému dotazu na balení pindíka do plínky - taky jsem úplně samozřejmě dávala Lukymu pindík dolů! No ale popravdě musím konstatovat, že ho má taky trošku křivě! :-( Ale já v tom nevidím žádný problém. Možná tomu jako holka nerozumím! :-O

Ivčo - přeju Ti, ať se ta vaše situace trošku sklidní! Mám obavy, že u nás to bude po Prckově narození vypadat totálně stejně, takže by mě moc potěšilo a uklidnilo, kdybych od Tebe brzo četla zprávu, že to všechno klape jak na drátkách a jste sehraní! :-) Idealismus, co?! Ale fakt by mě to povzbudilo!

Hani - Tobě ať ta pohodička vydrží! Určitě přijdou těžké chvilky, ale zdáš se být kliďas, tak to určo zvládneš!

Šulánku - to je dobře, že už má Nika neštovičky za sebou! Trošku závidím, že jste tím už prošly, ale teď by se nám to moc nehodilo!

Niko - dovča byla asi paráda, že?! Zdáš se být odpočatá a plna nových sil!!! Tos už potřebovala jako sůl! A tak vám to vyšlo, což je bezva!

U nás nic moc nového! Byla jsem v týdnu dvakrát na houbách! Poprvé se švagrovou, hlídala tchyně a podruhé s manželem a Lukym!!! Nic moc jsme nenašli, jen nějaké babky a suchohřiby, ale s manžou a Lukym i 2 bedle!! Ty milujem! Aby se mi to obalování a smažení vyplatilo, tak jsem v obchoďáku přikoupila 6 žampiónů :-))) a udělala jsem řízečky! I ty velké suchohřiby jsem nakrájela a osmažila!!! No nečekala jsem to, ale Luky je dlabal jak o závod!!!! Fakt mu to děsně chutnalo! Měla jsem strach, jaká bude noc a jestli nebude blinkat (navíc jsem mu čerstvě převlékla povlečení), ale zvládl to naprosto v pohodě!!! Manžel má velkou radost, protože v Lukym tuší dalšího milovníka hub a prý ho budem tahat pořád do lesa!!! On sice bydlel celý život asi 100m od lesa, ale nerad do něj chodí, protože nesnáší klíšťata! :-))) Tak už se hrozně těší, že na té naší veliké zahradě vysázíme fůru boroviček a modřínů a budem mít vlastní pěstírnu hub a pak ho nebudem nikam tahat! :-)))

Tak pro dnešek končím! Užijte si příští týden slunečného počasí (já si neužiju - v horku teď mám špatný tlak a je mi blbě, takže vítám každý mrak!) a třeba se bude dat i koupat!

Ahoj
Monča a Luky a Prcek 21tt
PS: omlouvám se za případné chyby! Nečetla jsem to po sobě!

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 25.07.05 06:29

Mončo,
Vítek je zatím pracovní jméno, i když bych se chlapečkovi Vítkovi taky nebránila.
To vymyslela Lena, večer, hned po testíku, jsem dětem místo pohádky povídala o tom, jak se mi v bříšku u:,–(il malinkatý skřítek, který ale poroste a poroste, a Lena hned na to " to je takový skřítek, jako Vítek, že?" (skřítek Vítek je večerníčkový seriál) a on té doby mu říkáme Vítek.
Jména zkusím na manžela vytáhnout opět Václava a Alžbětu ale myslím, že mi je zamítne, jako vždycky, tak se teprve budou vymýšlet taková, aby se líbila oběma.
Vy už, Mončo, máte jména vybraná?

papa Lola a spol.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 25.07.05 10:10

Ahojky!
Kluci odjeli pro bráchu na Ruzyň, tak mám čas nakukovat :). Jo, dneska se cítím úplně jak popisovala Hanka - naprostáááá pohoda. Ráno manžel jel na chvíli do práce, Mojánek byl vzorný dítko!, takže se mi rozlil v duši klid :). Odešla jsem něco dělat a Tomášek se rozbrečel v postýlce. Mojánek k němu přišel a povídá: „Nebreč, jsem tady u tebe…“, to jsou fakt dojemný chvilky…
Včerejšek byl oproti tomu pernej a doufám,že něco podobnýho mě v nejbližších dnech nečeká :(. I přes veškeré snahy jsme se neubránili nájezdu tchyně a zbytku rodiny. Zrovna včera jsme měli zvlášť krizový den co se týká mlíčka - kojila jsem každou hodinu a navíc Tomík pije třeba půl hodiny, takže jsem si připadala, že vlastně kojím nepřetržitě :). Když se příbuzný dotazovali, jestli můžou přijet, řekla jsem manželovi, že dnes to teda není ideální, ale jestli to nevydržej, tak ať přijedou večer na koupání a že bych si přála, aby to byla návštěva maximálně na půl hodiny a chceme mít s Tomem klid… Výsledek? Samo nevydrželi a přijeli pro jistotu už ve čtyři odpoledne, odjeli krátce před 7!!! Skoro 2 hodiny z návštěvy Tomášek probrečel, ale to je vůbec neodradilo. Neustále ho někdo choval, hladil po hlavičce, chtělo se mi brečet a křičet zároveň! Manžel něco dělal venku, tak ani netušil, co se doma odehrává, já byla hotová. Pak jsem si uvědomila, že si nikdo z příchozích ani neumyl ruce, ale hlavně že ho všichni oňuchňávali. Jsem na sebe naštvaná, že nejsem větší tvrďák a nedokázala jsem je slušnou formou vyhodit. Pak jsme se kvůli tomu s manželem ještě pohádali, což mě po našich téměř druhých líbánkách :) mrzelo nejvíc. Prostě to dopadlo přesně tak, jak jsem se toho obávala už od porodu…:(.
Dneska měli přijel naši, ale řekla jsem manželovi, že jestli se bude opakovat kojicí maraton, nikoho tady nechci a že naštěstí moji rodiče jsou NORMÁLNÍ, pochopěj to a nebudou se sem cpát.
Ach jo, proč jsou některý lidi tak bezohledný??? Nebo jsem fakt tak nesnášenlivá :)? No, snad už je to za námi a doufám, že nehodlají návštěvy v šestinedělí nějak zpravidelnit :(.
Z Tomáška jsem den ode dne víc vedle :). Přesně jako Mojánek se po kojení nevědomě usmívá a má dolíčky ve tvářích. Podobný si opravdu jsou, hlavně pusu a nosánek. Krásně se otáčí za hlasem. Nevím, jestli je to v těch pár dnech možné, ale je to tak. Na bříšku drží tak dvě vteřinky nahoře hlavičku, ale nechci ho zatím moc trápit. Na dnešek jsem v noci kojila asi 3×, takže jsme se docela vyspali.
Ještě jsem se chtěla zeptat holek s čerstvějšími mimi - dáváte dudáčka a odkdy? Já se tomu pořád bráním, ale někdy mám pocit, že Tomášek nepije, ale ududává se u prsu ke spaní. Když je dost času, tak mi to neva a klidně mu to dopřeju. Ale až budeme doma bez taťky a bude potřeba někam dojet, dojít na čas, tak to asi nepůjde. Mojánek dostal dudáka asi na čtrnácti dnech, přesně ze stejných důvodů :(.
Moje tělo už se dostává do normálu :), bříško se pomalu zmenšuje, i když pořád je to takovej 5.měsíc :) :). Váha 51 kg, šlo to dolů raz dva.
Tak dneska jsem to vzala docela podrobně a hezky se tu vykecala :).
Jdu ještě na komentáře a pak už asi hurá kojit!
Mějte se krásně a ahoj
Ivča s Tomáškem, dnes osamocení

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 25.07.05 10:34

Kristýno,
dodatečně vše nej k tvému včerejšímu svátku!!!! Přeji pohodový vztah s Brajou a malej ať tě moc nezlobí.

Pobavila mě diskuze o křivosti pindíků :). Až kluci přijedou, musím to u Mojánka zkontrolovat!!! Ale snad je to o.k. :).

IVča

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 25.07.05 10:52

Ahoj holky!
Všechny vás zdravím z chalupy. Práce zdatně pokračujou, ale konce nevidět. Sice chodíme do lesa, ale je tam úplně prd. Ale máma mě navnadila, že u nich to roste jako divý, tak si to snad od zítřka začnu vynahrazovat. Moniko, moc závidím, že Luky baští houby. Moji kluci se bohužel potatili. Sice je všichni tři nesmírně rádi sbírají, ale jíst je odmítají.

Niko, dovolená musela být super, i přes nepřízeň počasí a nemocí. Je skvělý, že si kluci našli kamarády a ty jsi mohla s V. odpočívat. Já tady o klukách většinou ani nevím, přiletí jen pokud se někdo někde praští, nebo se děje nějaká jiná tragédie. Když je volám domů na svačinu, tak sice přijdou, ale často mi pouze sdělí, že už se najedli „u babičky" - tedy u sousedů. Teď zrovna někde lítají v holínkách a terorizují sousedovic kotě a demolují „Mařenu", míchačku, traktůrek.

Ivčo, to co se u vás doma teď děje je myslím úplně normální. U nás to občas byla hrůza všech hrůz. Honzík házel Kájovi do košíku obří náklaďáky, nutně vše potřeboval během kojení...... řev, scény, vztekání..... Ale všechno jednou přejde a ne každý den je (byl) takový. Prostě někdy je líp někdy hůř. Ty se konečně vyprdni na svou pečlivost a na některé domácí činnosti prostě rezignuj. Nikdo není dokonalý. A kdo se o to pokouší, tak brzy zcvokne :)!

Hanko, ty si užíváš pohodičku se vším všudy, co? Já byla po druhém porodu fit taky hrozně rychle. Je to super pocit, když se člověk těmi dny nepropotácí jako úplná troska, co :)?

Kristýno, všechno nejlepší k včerejšímu svátku! Co tchýně, už dorazila?

Od včerejška hlídáme dvě feny. Zrovna před chvílí jsem tak přemýšlela, kolik pacientů s rakovinou se nám tady sešlo. Ta starší fena má nádor jako hrom na břiše.

Večer odjíždíme k našim a od zítřka si snad budeme užívat výletů, hub, koupání atd......Ovšem taky non stop připojení na net. Ale doufám, že počasí vyjde.

S tím Egyptem je to opět pekelná hrůza.

Mějte se všichni krásně.
Ahoj Esterka & spol.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.07.05 15:29

Ahojky kočky,

IVI, já dudlíka dala Berunce už v porodnici. Adámek ho vůbec nechtěl a ona je jím uklidnila a byla spokojená. Teď jí ho dávám jen na usnutí a to si ho vezme ráda, zadudá si a usne bez problému. Ze začátku to vypadalo, že bych mohla kojit taky často, ale to bylo jen v porodnici. Úderem příchodu domů jsem začala kojit po 3 - 4 hodinách.

My dnes byli na prohlídce kyčle A JSME HOTOVÉ JABLÍČKO!!!!! Máme obě jadýrka, jupí, tak UŽ MŮŽEME CHODIT :-))))))))))))))) S Adámkem jsme to vzali k Mekáči a dostal čokoládového donuta, pak do lékárny a prodejny dětských věcí v modřanské poliklinice a ve finále ke mě do Modřan pro poštu. Tak jsme to měli pestré, ale pak jsme doma začali SPOLU VAŘIT!!!!! Ano, i já jsem se po delší době pustila do vaření. Kluci v neděli donesli plno hub a já si poručila, že chci nechat něco na řízky…ty já miluju. Smaženici ani tak nemusím, ale řízky, to je žůžo. No a Adámek notně pomáhal. Obaloval v mouce, já ve vajíčku a strouhance…moc nám to šlo, ale byla jsem zpocená až bůhvíkde :-)) Do toho volal Tom, tak jsem mu říkala, že ho obdivuju, jak v klidu s ním vaří. To bych nezvládala. Pořád chtěl píchat do hub, jestli jsou už měkké…no pořád něco, ale zvládli jsme to. Navíc jsem zvyklá mít při vaření čisto, tak jsem i postupně odmývala nádobí, do toho uvařit brambory. Na konec už Adámek odešel k TV nebo si hrál, to nevím, tak jsem to v klidu zvládla sama. A jak jsme si pochutnali. Mňam. Tomovi jsme taky něco nechali.....no kdybych se večer neozývala je jasné, kde tak asi jsem :-)))

Tak se zatím mějte hezky a papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.07.05 15:38

Ahojky Sylvo,

my jsme Adámkovi koupili normální dospěláckou postel u firmy DEGR. je teda na zakázku, trvá to 6 týdnů. Nechali jsme ji natřít na modro a lze k ní dokoupit i postranní „záchranné“ madlo :-))) Matraci jsme koupili nějakou obyčejnou, protože je stejně lehký a až povyroste, koupíme nějakou kvalitní. Na www.degr.cz se dozvíš více. Je myslím smrková, v čele jsou 3 šprušle :-) a v nohou není nic. Ale lze to udělat všelijak. Postel si sestavíš podle svého. Stála kolem 11 tis. - tak nějak. Bylo to i s dovozem a montáží. Taky jsem chtěla pro Adámka tu „rostoucí“ z IKEA, ale ta se mi líbila jen v tom složeném stavu, ale jako už „velká - rozložená“ :-) se mi moc nelíbila. U téhle firmy jsme si objednali i naši novou postel a až Berunka povyroste, dostane stejnou jako Adámek, ale asi růžovou…teda tu nemají, ale taková červená nebo oranžová to bude určitě :-)) My teda ještě k té posteli máme vlastně 2 záchranná madla, protože jsme ji původně chtěli dát do prostoru, ale i když je u zdi, tak jsme je tam obě nechali. A máme ještě 2 pojízdné šuplíky, které jsou pod postelí a je to super úložný prostor.

Beru si mě žádá, tak zatím papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.07.05 17:52

TAk hola hola, kde to vázne???

U nás nic nového za odpoledne :-) Adámek spal 3 hoďky, Berunka si spánek zkrátila a většinou spí jen 30 - 45 minut, jinak je vzhůru, ale dost se zabaví sama, případně se ududá v košíku ke sladkému spánku. Já jsem začala číst knížku Šifra mistra Leonarda od Dana Browna…je to teď hoďně čtené, tak jsem na to zvědavá. Četla jsem od tohoto spisovatele už jednu knížku - to jsem vám psala…jo Pavučina lží se to jmenuje.

Jdu si dát salátek.

papa VABE

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.07.05 19:33

Ahoj Veroniko!
Můžeš mi říct, o čem je ta Pavučina lží? Já jsem překládala film, který se jmenoval stejně, tak abych si nekoupila knihu, která byla předlohou. Taky jsem se chtěla zeptat, jestli na tu Parukářku chodíte i o víkendech? Naši bydlí nedaleko, takže se tam někdy vyskytujeme. Třeba bychom se mohly někdy i potkat, ne?
Měj se a ať jsou dětičky pořád tak hodné, já teď ze Sofinčina „tříletého vzdoru“ téměř lezu po zdech.

Jindra + šelmičky

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.07.05 20:01

Ahojky Jindři,

Pavučina lží je z prostředí Bílého domu. V krátkosti: Za Polárním kruhem NASA objeví meteorit, který nese otisky zkamenělin živých tvorů. Objev je situován na dobu prezidenské kampaně, přičemž je současným prezidentem USA náležitě prezentován a tím „vrazí kudlu“ :-)) svému soupeři senátorovi a teď nevím jméno :-) Ve finále se ukáže, že jde o podvod. Tak to je v krátkosti.

Na Parukářce jsme už teda delší dobu nebyli, ale pokud je počasí o víkendech ošklivé, teda žádné sluníčko, většinou jsme v Praze, takže se můžeme na někdy domluvit :-) Určitě. Jakmile je „pozitivní“ předpověď :-) razíme na chatu.

Já jsem taky hotová z Adámkova SÁM!!! :-)))) Jsou to zlatíčka.

Zatím papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 25.07.05 20:29

Ahojky,

tak uz sedim u PC a deticky spinkaj. Vikisek to zalomil okolo pul osme a Ondra taky tak, protoze proste odmita spani po obede. Nechapu to. kdyz jsme na chalupe, tak jde celkem ochotne spat po o a spi 2-3 hodky a jak jsme doma, tak s nim nehnu a nehnu. Pak je samo hotovka a protivka. O nejakem cestovani autem behem odpoledne nemuze byt rec, protoze by vytuhnul a pak by sel spat zase desne pozde. Dnes jsem tu mela vecer na vypomoc mamcu a tak jsem to zmakla dobre, je to super kdyz se muzu soustredit jen na jednoho prdolku a vim, ze o druheho je zatim postarano a nesplha mi „po strope“. Ale i tak je to zahul min. 12 hodin nonstop. A jeste je ted Ondra tak palicatej. No nic, konec stezovani.

Vikisek dela pokroky, uz se sam dostane na kolinka a je vytazen na rucickach a pohupuje se jako ze by uz trenoval lezeni, tak jsem na nej zvedava. Dnes jsem s nim taky byla poprve venku v golfacich, protoze hlubokej kocar jsem si nechala na chalupe, abych ho furt netahala sem tam. Viki byl moc spokojeny a cumakoval si ven, nohy hozeny pres madlo, no parada.

Soupnu taky nejake fotecky do galerky.

Tak zatim pa pa

Irena a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.07.05 20:39

Ahojky Iren,

živě vidím Vikiho, jak má nohu přes madlo. Berunka na chatě jezdí ve sporťáku taky s madlem a frajersky si nohy dává nahoru a moc je spokojenáááá. Máš pravdu. Když někdy přijedeme z chaty a Tom je „za babama“ :-)), tak je to fofr oba dva uložit. Berunka vytuhává pravidelně první, tak když je v klidu a třeba má i otevřená očička, ale jinak je tuhá, tak jdu koupat Adámka a mám zapnuté chůvičky. Berunka už za chvíli z hlubokého vyroste. Ještě se tam na délku vejde, ale je to tak tak :-)) už se těším na sporťák nebo golfky.

zatím papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 25.07.05 20:50

No mas pravdu, golfky jsou parada. Ja si to dnes vylozene uzivala, jsou tak lehky!

Minuly tyden na chalupe byl Viki tak desne protivny a ja pak nekdy ve ctvrtek koukam, ze ma prorezany obe horni jednicky! Takze uz jsme 4zubci:-)

Jo a gratulace k JABLICKU!!!! My jdeme na kontrolu az v zari, protoze jsme v cervnu jeste nic nemeli, holt kluk:-))

Tak pa, fotky uz jsou v galerce.

Irena

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama