Voláme jaro aneb ptáčci na okně

O životě

Velmi jednoduchá dekorace pro radost Vaši a Vašich dětí. Potřebujete: Rozkvetlou větvičku (Zlatý déšt, kočičky, jívy, či jiného stromu), pokud už jsou u Vás tyto druhy odkvetlé či naopak, můžete si na procházce ustřihnout jinou větvičku, ale pozor konec sestříhněte zešikma aby Vám doma po uložení do vázy hezky obrazila. Dále potřebujte dřevěné kolíčky (můžou být i umělohmotné pak je, ale třeba lepit vteřinovým lepidlem), lepidlo,tvrdý bílý papír, pastelky nebo voskovky, nůžky, můžete atlas ptáků (není nutný, můžete si s dětmi namalovat ptáčky dle skutečnosti a současně jim vyprávět o tom jak ptáček žije, jak se jmenuje atd).

Na tenký papír si předkreslete obrys ptáčka a ten pak přenesete na tvrdou čtvrtku, nezapomeňte, že potřebujete na jednoho ptáčka dvě strany, pokud bude v okně a jednu pokud si ho dáte někam do místnosti. Po překreslení šablony vzniklý obrys libovolně vymalujeme, dle fantazie, či ptáčka, kterého jsme vybrali v atlasu. Potom ho vystříhneme a zobáčkem ke straně která přichytává prádlo nalepíme na kolíček, pokud si Vaše děti budou chtít namalovat třeba vlaštovku doporučuji ji nalepit spíše ocáskem aby to vypadalo že na větvičce sedí,stejný postup opakujeme i z druhé strany. Hotového ptáčka pak přikolíkujeme k větvičce, zda budou dva či celé hejno stejní, nebo různí, fantazijní, nebo skuteční záleží jen na Vás a Vašich dětech. Hodně zábavy přeje Majčus.

*

obrázek od Diblika (viz komentář)*

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Diblik
Kecalka 468 příspěvků 02.04.07 12:09

Majcus, tak takove ptacky uz mame doma, jen trosku jinaci. Na papir jsme nalepili jeste pestrobarevnou latku (misto vybarveni) a zobacek (kolickovy) jsme nabarvili na cerveno fixou. Ptacci nam uz tri roky zdobi nas fikus! Je to moc prima!

Diblik

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 02.04.07 15:26

I tenhle postup znám, ale tohle se mi zdálo vhodnější pro maminy s malými dětmi, princip omalovánek zvládnou již tříletí a nelepit jim to pomůže mamina:D, kolíček vlastně potom není vůbec vidět, funguje jenom jako držák:D

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 03.04.07 10:20

Ahojky,  

Majcus, super napad, diky za inspiraci :-) Nahodou nejaka fotka by nebyla?  

Mata

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 03.04.07 13:02

Bohužel, nemám digifoťák a ani sken, takže nee, ale pokud si je budete dělat, určitě vyfoť a pak sem dej odkaz. Kolíček je úplně schován  není z něj vidět nic funguje jako držák ptáčka na větvičce. To jsem totiž do návodu zapoměla napsat tak to pro jistotu připisuju:D, moc se omlouvám. Hezké Velikonoce

 
Diblik
Kecalka 468 příspěvků 03.04.07 14:43

Ahoj!

Hodila jsem Ti do galerky obrazek naseho ptacka, ktery je trosku jinaci, Papir je polepen latkou a kousek kolicku vykukuje, jako zobacek.

Diblik

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 03.04.07 22:20

DĚKUJU MOC A MOC, vážně moc hezkej

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama