Vpomínka na porod

Porod

Dcerka se narodila 26.4. 2012, s ročním zpoždění píši vzpomínky na porod :)

26.4.2012 21:31h 3660g 50cm

Dne 26.4.2012 jsem měla mít kontrolu na poradně v porodnici na Bulovce, objednaná jsem byla až na 9 h :) Termín jsme měly mezi 25-28.4.

Toho rána jsem se vzbudila okolo 5-6h rano s divnym tvrdnutím břiska (+ mi odešla hlen. zátka, což ale neznamená okamžitý potod). Válet jsem se vydržela cca do 7h, moc pozornosti jsem tomu nedávala, bylo mi v celku dobře, říkala jsem to doma našim. Nějak jsme to neřešili, ale domluvili jsme se, že pojedu do poradny dřív, jelikož nemáme auto a přítel byl v práci. Začala jsem alarmovat kamarádku, ta okamžitě přijela, že budeme rodit :D. Tak jsme tedy jely na Bulovku, v čekárně jsme seděly cca 15 min. Hned co přišla sestřička, tak jsem jí řekla mojí situaci, hned mě vzala do ordinace a okamžitě jsem šla na monitor :)

Verdikt zněl, máte slabé kontrakce po 5 min (jo, fakt, ale mně je docela dobře :)). Jenže Bulovka měla porodnici zavřenou kvuli údržbě porodních sálu, co teď? Sestřička mi řekla, že musíme do porodnice na Vinohrady, nabídla mi odvoz sanitkou, ale pokud máme auto, tak že můžeme jet samy :). Tak jsem neváhala a řekla, že jedem samy, že mi nic není :). Cesta byla sice dlouhá, ale vše v pořádku, stihla jsem obvolat a obepsat všechny, co jsem potřebovala :). Po příjezdu do porodnice na Vinohradech jsem šla na příjem jak do poradny, byly sme tam něco přes hodinu, tam mě vyšetřily, opět jsem šla na monitor. Tak verdikt zněl, máte slabé kontrakce po 7 minutách :)

Daly mi papíry pro vyplnění a pustily mě ven, ať to zkusím vychodit :) Mezitím přijel přítel i s nějákou baštou, přijeli i naši :). Vůbec jsem neměla pojem o čase :) Po tom co jsem vyplnila papíry, jsem šla ještě na ultrazvuk a pak hned na hekárnu. To bylo 16 h odpoledne. Na hekárně mi daly jejich košily, tam jsem se převlékla, osprchovala, pak klasika, klistýr, sprcha a ještě chodit po pokoji:) Cca po hodině, co jsem tam byla sama, mi tam konečně pustily přítele, jenže to už mě položily na (stůl) na monitor.

Povídaly jsem si, tam jednou za 20 min přišla sestřička, koukla na monitor a odešla. Když už to bylo dost krutý, tak přišli sestřičky, doktorka i s anesteziologem s otázkou, jestli chci Epi. To byla blbá otázka :D Jak jsem řekla, vůbec nemám pojem o čase. Takže ani nevím, v kolik mi ho napíchly :) Úplně jsem i zapomněla, že babička s kamarádkou čekají před porodnicí :) Tak jsme jim volaly, trochu jsme je vyplašily, že nikdo neví co a jak.

No a po chvíli to přišlo, šíleně rychlej spád :) Najednou jsem měla nohy přivázaný a jen slyším ještě, netlačte, ještě né… a pak najednou šup, 3× jsem zatlačila a Naše princezna byla na světě :) 21:31h ♥ ♥ ♥. No následné tlačení placenty a šití, to už jsem nemohla, strašně to bolelo :/ Byla tam nějaká chytrá paní, ani do dneška nevím, kdo to byl, tak jediný, co tam na mě hulákala, co řvu, že už to bolet nemůže. Ale i tam mi spodek ještě injekčně umrtvovaly, strašné. Na pokoj mě odvezly až po 3 hodinách, jelikož jak jsem říkala, tak Bulovka byla zavřená a Vinohrady za ní sbíraly porody.

Můžu říct, že až teď po 13 měsících, se mi pár věcí teprve vybavuje, a zatím stále o druhém miminku nepřemýšlím. :)

Hodnotilo 17 lidí. Score 2.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Alishiii
Stálice 69 příspěvků 06.06.13 11:48

Pěkná rychlovka, gratuluji k miminku :D

 
katerina2095
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 06.06.13 13:03

:potlesk: gratuluji a preji hodne zdraví :kytka:

 
Habibi91
Kecalka 152 příspěvků 06.06.13 13:16

Děkuji taky si myslim že to bylo rychlí ale jak říkam od 16h jsem vubec nemela pojem o case :)

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 06.06.13 16:30

Paráda:-)

 
APetra
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 06.06.13 21:55

Tak hlavní je, že byla další porodnice poblíž. Jinde to mají horší a pak ty maminy se asi dost stresují. Časem si každý asi vzpomene a vybaví i jiné věci, ale hlavní je ten závěr. Když držím to své krásné miminko, tak všechna bolest je pryč.
Tak ať krásně rostete a jse zdraví. :dance:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Syndaktylie


Reklama