Vrabčí hejno v září od Vojtíška pilůtka

Rodičovství

Ahojky holky a kluci, tak je to tady, první změna v dlouhém cyklu Jírových lumpáren. Jako nejmladší člen ze stálic na Vrabčím nebi, vás nebudu tentokrát obtěžovat novými dovednostmi, které většina z vás má za sebou již minimálně dva měsíce, ale budu vám vyprávět, jak jsem se stal opravdovým pilůtkem.

Mamka s taťkou si říkali, že tuto sezónu mě ještě do letadla nevezmou, že jsem moc malý a stejně to ještě nebudu vnímat. Měli taky strach, aby mi třeba nezalehly uši z převýšení nebo z hluku. No, ale co bych to byl za pilůtka, kdybych se do roka nesvezl. A tak minulou sobotu, kdy měl taťka zrovna půjčené krásné velké dvoumotorové letadlo, které se nazývá (pro znalé) L 200 Morava, a bylo moc hezké, slunečné, skoro podzimní počasí, povolili mí zlatí rodičové a vzali mě konečně na ten letecký výlet.

Když jsme kolem desáté hodiny dopoledne dorazili na letiště, tak tam bohužel nikdo nebyl, aby taťkovi pomohl otevřít hangár a vytlačit z něj letadlo, tak mu musela pomoct mamka. Ale co se mnou? Když kočárek s sebou neměli, protože ten by se do letadla nevešel :-) a v autě jsem sám sedět nechtěl. Mamka mě tedy po:,–(ila hezky do trávy a já pozoroval, jak se ke mně pomalu blíží to letadlo s funící mamkou na křídle. To vám byla švanda. Taky se mi ale moc líbilo, jak jsem seděl sám v travičce, nikým nehlídán, tak jsem si jí začal sunout do pusinky. Naštěstí tam nebyly žádné řapíkaté listy jako u Kubíčka, tak když jsem se začal dávit já, tak mi mamina to dlouhý stéblo pohodlně mohla vytáhnout z pusinky.

A pak už se konečně nasedalo. Vzhledem k tomu, že v letadle nejsou žádný airbagy, nehrozí srážka s jiným letadlem nebo policejní kontrola, mohl jsem si sednout na přední sedadlo mamce na klín. Jakmile jsme se u:,–(ili a připoutali se, tak jsem se hned chytil beranů (to je ta řídící páka, u jiných letadel je to též knypl) a zkusil si přitáhnout, šlo mi to jako po másle, mám sílu po tatínkovi. Kdybychom v té chvíli byli už ve vzduchu, tak by to letadlo tím mým zatáhnutím letělo nahoru. Tatínek se potom po:,–(il vedle mě na druhé pilůtkovské místo a začal startovat letadlo. Nejdříve nastartoval jeden motor a když zjistil, že mi to vůbec nevadí, tak přidal i ten druhý a už to tedy vrčelo pořádně, ale já jsem se spíš zajímal o všechny ty budíčky, které byly přede mnou a taky jsem sledoval taťku, co to všechno dělá, abych se to pěkně naučil a mohl řídit sám.

Vyrazili jsme po pojížděčce směrem k dráze a já jsem mezitím mávala parašutistům, kteří tam zrovna skákali. Teda vlastně za mě mávala mamka, protože já jaksi tyto dovednosti nechávám ladem. Dojeli jsme až na dráhu a tam taťka pořádně zatůroval motory, prý se to musí dělat, ale já jsem stejně ani nehnul brvou. A konečně to přišlo, začali jsme se strašně rychle rozjíždět a když jsme byli tak v půlce dráhy, skoro jsem si ani nevšiml, že už nejedeme, ale letíme. Naši mě furt pozorovali, co tomu budu říkat, ale já jsem se hezky díval z okénka. No byla to opravdová nádhera, všechno kolem bylo tak krásně barevné a malinké a i ten pohyb byl takový mnohem klidnější, než třeba jízda v autě. Málem jsem z toho až usnul, ale naštěstí jsem si to nechal až po přistání. Chtěl jsem se podívat, kde bydlí moje babička, tak jsme letěli do vedlejšího města a pak hezky podél hor zase zpátky. Tatínek mě mezitím fotil a samozřejmě jsem to řízení éra v té chvíli musel přebrat já. Maminka potom už řekla, že napoprvé to úplně stačí a že dlouhých výletů si ještě užiju a tak jsme šli na přistání. Taky vám musím říct, že tohle letadlo má vytahovací podvozek, což jiná malá letadla nemívají, a tak jsme ještě před přistáním kontrolovali s mamkou, zda ta kolečka máme hezky venku a pak už jsme jenom ladně sklouzli zpátky na dráhu. Ani jsem to necítil, protože můj taťka je ten nejlepší pilot na světě, teda alespoň pro mě :-).

Po přistání měl taťka neuvěřitelnou radost, jak jsem to hezky zvládl a že létání mám prostě v krvi. Od té doby taky všude vypráví, jakého má doma šikovného pilůtka. Tento můj nádherný zážitek si můžete všichni obrazově doplnit na našich stránkách http://family.cz/pilutek v albíčku Můj první let.

Tak jsem vás hezky zasvětil do tajů létání a úplně bych vám zapomněl napsat, že už asi čtrnáct dní dělám indiána a dost si to užívám. Nedávno tu o tom psala Viki a já jsem si řekl, že tohle je konečně věc, která by mě mohla zajímat. Nějaké pacipaci, jakjsemveliký nebo pápá je pro mrňata, ale tohle je věc, která se dá velmi dobře využít. Tak zaprvé, když mě maminka hubuje a říká nenene a tytyty, tak na:,–(ím indiána a překřičím ji. V druhém případě je to při jídle. Když mi něco nechutná a mám toho plnou pusinku, tak to při tom hezky lítá všude kolem a maminka se moc hezky rozčiluje.

Ani nevíte, jak moc se těším na ten náš sobotní srazík. Tatínek slibuje hezké počasí, tak nám to snad výjde. Bude nás tam opravdu spousta, tak jenom doufám, že to tam maminka od Viki nějak dohodla a zarezervovala.

Nakonec už jen gratulace k posledním malým narozeninkám Kubíčkovi.
Mějte se moc hezky a tímto předávám střídací štafetu mému jmenovci Vojtíškovi staršímu švihadlovému :-)
Papa
Váš Vojtíšek PILŮTEK

PS: Ahoj děvčata, přeci jenom mi to nedá, abych se vás nezeptala, co jste dělaly s vašimi dítky, když začaly být vybíravé v jídle. Vojta doteď papal všechno, co jsem mu předložila, včetně neochucené zeleninky. Asi před třemi dny začal zeleninu odmítat a já to přičítala zoubkům, že je rozmrzelý. Dnes v poledne jsem se ovšem nechtěla vzdát a odmítnutou zeleninu jsem mu smíchala s jeho oblíbenou kaší. Nejenže snědl svou obvyklou porci, ale snědl tu porci zeleniny i s porcí kaše. Já vím, že mám být ráda, že jí aspoň tohle, ale přeci ho nemůžu od rána do večera cpát kaší. Ještě k tomu, když je nad slunce jasné, že si jen vybírá, co bude jíst, protože vždycky první lžičku ochutná bez řečí a potom se teprve rozhodne. Já tedy doufám, že je to jenom přechodné, ale vy mě určitě vyvedete z omylu, že?
Tak ahoj
 Zuzka

Váš příspěvek
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 18.09.03 20:03

Ahoj Vojtíšku a všichni mí Kamarádi,

musím vám napsat,že bohužel v sobotu nedorazíme,protože mě skolila angína.Měla jsem od středy ráno pořád 38t a maminka doufala,že to budou nové zoubky.Ale když mi ta teplota neklesala ani po siroupkách tak mě vzala k doktorce a ta mi koukla do krčku a bylo jasno!Taky prý mi porostou všechny 4 špičáky najednou:o))
Taky si mě maminka zvážila,takže ve svých 13.měsících mám 8.80kg,já tu devítikilovou hranici asi hned tak nezdolám,kor při nemoci.
Téda Vojtíšku my jsme byly tak zvědavé čím nás překvapíš,ale to nás vůbec nenapadlo,my jsme si myslely jestli už nechodíš:o))
Takže to je od nás zatím vše
Ahoj Barborka 13 m

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 18.09.03 20:15

Ještě Vám všem chceme napsat,že vás moc pozdravujeme a přejeme vám aby se vám ten srazík vydařil,hlavně to počasí a aby jste to všichni ve zdraví přežili!
Nezapomente hodně fotit,jsme moc zvědavé na vás všechny.
Jako kdyby jí to nemohlo skolit až v neděli bůbůbů,my chceme taky na srazík!!!
Takže si to hezky užijte a budeme čekat na vaše dojmy a zážitky.
Ahoj Verča

Zuzko s tím jídlem je to u nás trochu jiné,Barborka chce jíst mermomocí vše sama a podle toho taky toho moc nesní,sice se snažím do ní něco nacpat,ale nejvíc je toho na zemi a na ní:o))

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 18.09.03 20:58

Ahojky Vojti,
tak teda ty jsi už fakt pořádnej chlap!! Že jsi živé stříbro, to vím z vlastní zkušenosti, ale že umíš i řídit letadlo, to jsem nevěděl.Budu muset taky něco vymyslet, abych nebyl jen za pojídače řapíkatých dráždivých traviček :o)
S tím jídlem máš pravdu, nejez , co ti nechutná, nejsme žádné popelnice, no ne??!! Mamky taky jedí jen jogurty nebo čokolády Margot (že Zuzy) a na nějakou neslanou omaštěnou zeleninu zvysoka… To mamčino Mňami, mňami už jsem taky prokoukl a jak tohle azčne, vím, že to bude něco obzvlášť hnusného a jistě děsně zdravého…a navíc, to bude mít jistě i neumixované kousky, které bych měl snad kousat!! TAk já je nekoušu, polykám to celý a pak z gustem zvracím. Mamka celá zoufala mi pak dá můj oblíbenej jahodovej jogurt, tam jsou taky kousky, ale jahod a ty já si ochotně ukoušu.Jsem průhlednej, ale zatím to funguje :o)
Na srazík se těšíme, jen já mám dnes celej den 39horečky.Mamka se hroutí (první zdravotní abnormalita),ale teď jsem dostal čípek a zatím spím.TAk snad…papa v sobotu
Kubík (11m) a mamka Klára

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.09.03 22:34

Ahooooj a jupíííí a johohooo!

Teda, nejdřív gratulace a závist Pilůtkovi - my jsme to s mamkou tedy už vyšpízovaly, ale neprozradily :D Vojtíšku, ty svoji leteckou krev určitě nezapřeš a já chci letět takyyy! Zatím jsem jela jenom na motorovém člunu (což tedy taky nebylo k zahození), ale lítám zatím jenom taťkovi na rukách. Taky gratuluju k indiánovi - netušený rozměr zábavy, co??? :)

Jinak nevím, jestli jste to ještě v minulém deníčku zachytili, ale mamka zarezervovala tu restauraci na sobotu od 14:00 na jméno Berná. My dorazíme snad přesně, podle toho, kdy se probudím, hehe. Tiše doufáme, že kromě Barborky a Kubíčka už nikoho žádná škaredá nemoc neskolí, abychom tam neseděly s mamkou samy ;). Tímto přejeme nemocňoučkým brzké uzdravení, ať ty mamky nemají starosti. V té restauraci se na nás moc těší - nájezd 10 mamin s 10 kočárky + nějakými staršími dětmi navrch tam prý ještě neměli :D. No, všechno je jednou poprvé.

U nás moc novinek není, kromě několika nových slov (kterým stejně nikdo nerozumí :) a ťapkacích pokroků - už trávím většinu času na dvou, i když občas teda ještě pořád padám na 4 :))). Nemůžu mamku přece nechat zapomenout na špinavý kolínka a ručičky :D.

Tak, to by bylo od nás všechno, zbytek si, doufám, povíme v sobotu z očí do očí.

Papapa, Viki (13 m)

A něco od mamky k papání: Zuzko, Viki byla docela vybíravá od začátku, měla období, že dlabala jenom jídlíčka Hipp (nic dražšího si vybrat nemohla :). Vlastně až teď, v roce, když jsem začala trošku solit a jídla jsou podobnější těm „dospělým“, jí normálně a v podstatě všechno, co jí dám. Každopádně já jsem matka tyran, což znamená, že když nějaké jídlo odmítne (tedy ne po první lžičce, ale třeba v půlce), tak ho prostě odnesu a nic jiného nedostane. Pokud jí opravdu nechutná (tj. první lžička a dost), příště zkusím jídlo jinak upravit nebo zkombinovat s něčím, co má ráda.

Jeden příklad za všechny: špenát s bramborem (nesolená zelená hmota) jsem zkusila dvakrát s odstupem asi 2 měsíce, ani jednou nesnědla víc než 1 lžičku. Teď v roce jsem udělala těstoviny se špenátovou smetanovou omáčkou a Viki se po nich může utlouct.

Přeju Pilůtkovi mlsnému jazýčkovi, ať mu vaříš jenom to, co mu chutná, a tobě pevné nervy, já měla vždycky vztek, když jsem se půl dne s láskou patlala s jídlem a ono pak letělo do drtiče odpadků :))).

Ahoj, Iva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.03 18:00

Ahoj kamarádi

Tak se na vás zítra na srazíku budeme těšit. Vypadá to, že přijedu jen s mamkou, brášku bude hlídat děda. To je škoda, že se s námi Barborko nesetkáš. A taky jsem teda zvědavý kdo všecko dorazí. Dorazíme kolem té druhé hodiny, záleží to na mamce jak to rychle najde:o)

Teda Vojtíšku já ti to letadýlko závidím, to musí být jiný pokoukáníčko z táákhle velké výšky. Jen co to dopíšu půjdu omrknout tvé fotečky.

Jinak co se týče jídla moc neporadíme, protože já zatím všecko spapám co mi mamka nandá. A to ještě bych chtěl přídavek od dospělých a to bych taky všecko spapal.

Teď už budeme s psaním končit a zítra se na vás budeme těšit.

Ahoj David (10 m) a mamka Eva

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 19.09.03 23:20

Ahoj Vojtíšku,
teda dostal jsi mě i mamku-letět v letadýlku,to musela být krása!!! :oD
Na fotkách ti to móc sluší a je jasné,co budeš dělat, „až budeš velký“…

Zdravíme celé Vrabčákovo hejno! U nás nic moc nového-stále trénuju ťapkání,mamka už se mnou chodí do lesa bez kočárku(cca 5 min cesty)-nese mě „na koníčka“-na ramenech,v lese ťapkám za ručičku „cestou necestou“ (více necestou,pozn­.mamky) a pak zase „na koníčka“ a domů,kde ještě alespoň půl hodinky ťapkáme po zahradě-našemu hafíkovi se to vůbec nelíbí,protože na něj mamka venku vůbec nemá čas-moje aportky nechce,tak dobře mu tak…

Zatím papa Ondrášek(14 měs.)

Zuzi,některé děti jsou dost vybíravé…navíc kolem roku začne většina dětí prosazovat „své chutě“…Ondra mi hezky baštil do 10 měsíců..pak začal odmítat úplně všechno(kromě mateřského mlíka),postupně jsme se dopracovali ke 2 větším jídlům (a několika svačinkám)-do ničeho jsem ho nenutila a snažila jsem se zachovat klid..(ideálně to řeší Bublina..).Ondra by nejraději jedl jen jogurty -takže má denně jogurt smíchaný se zeleninou a masem,kromě toho ožužlává ovoce a pečivo a taky ještě dost kojím,takže jsem v pohodě-hlady rozhodně netrpí a snad má vše,co potřebuje..ty chutě mohou trvat docela dlouho(2letá dcera mé kámošky jedla půl roku jen sýr-Lučinu a je v pořádku-byla na vyšetření krve..).Tož přeji pevné nervy..Andrea

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 20.09.03 09:27

Ahoj Vojtíšku (a pochopitelně i ostatní děti a maminy)!

teda ty jsi hrdina, že jsi takhle letěl letadlem. To mně by se určitě taky líbilo. Mamka tvrdí, že jí taky, ovšem to si neumím představit, když je jí blbě i na kolotoči pro mrňata, hehe :o)

Akorát to vaše letadlo musí být strašně veliký, když jste se do něj vešli. Co já jsem viděl lítat éra tak ty jsou hrozně maličký, ale rámus dělají pěkný.

Já o svých lumpárnách psát nebudu, protože si je schovávám pro své vyprávění.
Tak pa Jíra

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 21.09.03 21:56

Ahoj Barborko a Kubíčku,
ani nevíte, jak se nám na srazíku po vás stýskalo. Teda, že si ty nemoci ale umí vybrat čas. Ale nebojte, mamka říkala, že se určitě zase brzo sejdem.

A Kubíčku, ty máš s těma čokoládama úplnou pravdu. Mamka se od rána do večera cpe jenom čokoládkou a mně nedá ani ochutnat, a pak po mně chce, abych jedl tu neslanou nemastnou zeleninku. Něco s tím asi udělám, až se bude příště ládovat zase nějakým sladkým, tak už se nenechám odbýt.

Tak se hezky uzdravujte a napište, jak jste to zdárně překonali.

Vojtíšek ml.

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 21.09.03 22:13

Teda Viki,
ta tvoje mamka dáva bezva rady. Ta moje se konečně přestala snažit o nemožné a co se týče zeleniny, tak do mě dostane maximálně dvě lžičky a pak to klidně odnese a víc mi nenutí. Dvě lžičky spapám proto, že tu první vždycky musím ochutnat, jestli to není nějaká dobrůtka a tu druhou na mě mamka vždycky vyzraje, když po chvilce snažení řekne POSLEDNÍ a KONEC a to já vždycky vím, že ona slovo dodrží, tak jí udělám radost a tu poslední (druhou) lžičku spapám. Má to jenom jednu nevýhodu a to, že mám celkem brzy zase hlad, ale to má mamča už připravenou nějakou dobrůtku v podobě jogurtu nebo přesnídávky. Takže pohoda.
Dík
Vojtíšek ml.

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 21.09.03 22:16

Teda Davídku,
tímhle způsobem si ty mamky nevychováme. Musíme přeci dělat nějaké drahoty s jídlem, aby si pak vážily každého sousta, které do nás dostanou. Ale jak jsem viděl na srazíku, tak jsi moc hodný chlapeček ve všem.
Mějte se hezky
Vojtíšek ml.

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 21.09.03 22:20

Ahoj Ajo,
jak je vidět, tak ten desátý měsíc je asi všeobecně s tím jídlem krizový. Můžeš mi ještě napsat, jak často kojíš a jak jste na tom v noci se spaním a kojením?
Dík
 Zuzka

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 21.09.03 22:24

Ahoj Jiřinko,
jsi moc hodná, že jste s Jírou dorazili na srazík. Co by to bylo za sraz Vrabčího hejna bez Vrabčáků. Už se moc těším na tvoje další psaní, docela rychle to utíká.
Mějte se hezky
 Zuzka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.09.03 23:28

Nazdárek Vrabčata :-)

Hlásím se vám plný dojmů z Vrabčího srazíku, bylo to opravdu super setkání, jen škoda,že někteří onemocněli a tak jim aspoň přejeme brzké uzdravení (Barborko,těšili jsme se na nevěstu stejné váhové kategorie,tak snad příště :)

S mým jmenovcem Vojtíškem pilůtkem jsme se potkali hned před rastaurací a řeknu vám,že je vážně čipera a čertíček a pořád vysmátej kluk,prostě celá maminka :-) Umí nádherně vrčet jako auto,vlastně spíš jako letadlo!!!!! Jinak jsme se moc oplácat a ožužlat nestačili, byli jsme oba dva neustále v pohybu, mě velmi zaujala místní kašna,chtěl jsem se nutně koupat,ale bohužel se mi povedlo pouze omočit nožku.

Co se týká Viki,tak to je vám opravdová dáma :-) Narozdíl od mé osůbky jí jentak něco z klídku nevyvedlo a ačkoliv se nechala v naprosté pohodičce vykrákat od pilůtka za kudrnky,jinak bylo vidět,že by se pro nějaký ten pěstní souboj nemusela nechat dlouho přemlouvat a tak jsem se sice párkrát o bližší prozkoumání pokusil,ale raději z větší vzdálenosti.

Davídek se nám nejdřív skvěle vyspinkal a pak byl táááááák hodňoučký a tichoučký chlapeček,ta maminka Eva se má,zřejmně bude tak hodný po ní :-) Jinak holky,Davídek má tak krásná a hluboká kukadla, hned byste se do nich zakoukaly.

No a Vrabčák Jíra je ještě větší frajer než na fotkách,hezky mu to ťapká,ale bohužel dorazil později a to už jsem zase já za chvilku odjížděl a tak jsme spolu nestačili provést žádnou lumpárničku,škoda.

Prostě se setkání vydařilo,restaurace byla skvělá,jen škoda že nedorazili všichni,bylo by víc legrace. Johanko,Johanko, já se na tebe těšil,myslel jsem,že provedeme něco opravdu nepřekonatelného ve tvém stylu a že se přiučím nějaký horolezecký či jiný zběsilý kousek,ach jo.

Jinak na závěr nesmím zapomenout řádně vychválit pilůtkovo letecký den i albíčkovou dokumentaci,to je tedy opravdu něco nepřekonatelné­ho!!!!!!!!!

Tak pa pa pa,pište pište co je u vás nového a očekávám také žhavé drby ostatních účastníků srazíku :D.
Nazdárek Vojtíšek švihadlový

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 22.09.03 19:00

Zuzi, přes den kojím asi 5-6krát ,kromě toho si Ondra ještě občas „cucne“ na žízeň anebo jen tak pro potěšení(?). Od začátku jsem ho v kojení nijak zvlášť neomezovala(než jsem začala dávat příkrmy,kojila jsem i 10-12krát za den..)..v noci se obvykle budí 2krát(cucne si a spí dál),pokud se tlačí zoubky budí se mnohem častěji…spí obvykle od 20 do 6.30 h.
Jak už jsem několikrát psala,spí se mnou na matraci,takže mě noční kojení až tak moc nevadí..navíc,když jsem ráno „mátoha“,klidně si ještě chvíli podřímávám a Ondra lozí po ložnici a hraje si.S odstavením taky nějak zvlášť nepospíchám…docela mi to vyhovuje (jen je matka kapku „svázaná“..holt na „noční život“ si ještě chvíli počkám…).
Jestli ti dělá to jídlo opravdu starosti,klidně se poraď s doktorkou, ale věřím tomu,že „mimčo“ sní to,co potřebuje..pokud je Vojtíšek v pohodě a přibírá,nelam si s tím příliš hlavu (nezbývá než zkoušet,co mlsnému jazýčku zachutná…).
Ondra někdy nesní skoro nic a druhý den se láduje o stošest..taky kombinuju mixované jídlo a kousky vařeného masa a zeleniny..(nej­lákavější je stejně to,co máme na talíři my…)

Přejeme hodně „kulinářských úspěchů“!!

Andrea (a Ondra,momentálně ležící a spící)

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 22.09.03 20:19

Ahoj Vojtíšku,
ani nevíš jak jsem se na tebe těšila,hihi dokonce jsem i teplůtku srazila a dělala,že mi nic není,ale maminka se bála,aby to nikdo ode mě nechytil,takže to bylo k ničemu:o))
pozn. mamky:celou sobotu jsem pořád přemýšlela jestli opravdu nemáme vyrazit,ale antibiotika a sluníčko a aby to dětičky nedostaly také(to byste nás asi neměly rády,co?)ale hlavně aby jí nebylo ještě hůř!
No určitě to nebyl poslední srazík,tak příště určitě!!!
Jo vojtíšku asi budu lehčí,jím ted tak polovinu svého papání a pěkně u toho zlobím.V pátek jdu na kontrolu,tak si mě maminka zváží,jak jsem zhubla.Posílám ti velikou pusinku a měj se mooooc hezky!!!
Ahoj Barborka

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 22.09.03 20:41

Ahoj Vojtíšku,
nám se taky stýskalo,máma žhavila internet celou neděli,jak byla zvědavá jak se vám to líbilo:o)))
Ted jsme zkoukly fotečky,nejlepší je chlebová siesta!!!Hned bych se přidala,ale museli by jste mi nechat patičku,tu já mám nejradši.
Posíláme ti něco dobrého na zoubek,tak bud rychlejší než maminka a kdyby ti nic nenechala tak si to vyber pěkně v noci jako čokoládové mlíčko!!!!Posílám ti pusinku!
Ahoj Barborka
jak mi je jsem už psala Vojtíškovi staršímu,tak si to přečtěte tam:o))

David1
Kecalka 287 příspěvků 23.09.03 11:34

Ahoj holky a kluci

Tak jsem před chvilkou mamce pomohl dobalit tašku, protože jedeme dnes za babičkou, dědou a tetama do Ústí. Asi si umíte představit jak jsem při tom balení byl stráášně důležitý. Co máma naskládala do tašky, tak to jsem zase všecko vyndal:))

Jinak jak už řekl přede mnou Vojtíšek, sraz byl supeeeer!!! Vojtíšek švihadlový už umí mooc pěkně ťapkat a taky povídá o sto šest, asi z něho bude jednou velký řečník:)
Vojtíšek pilůtek byl taky moc prima. Už umí hezky chodit za ručičku a já jsem to od něho v sobotu odkoukal, heč:o) A taky hezky povídá, dokonce mě přemluvil ať mamku s tím jídlem taky trochu potrápím no a od neděle už nechci jíst večeři:))
Jediná slečna Viki byla naprosto okouzlující. Má tak krásné kudrnaté vlásky a hezká očička. A teda už taky umí chodit pěkně, to se musí nechat a je z ní opravdu dáma. A skoro bych jí ani nechtěl věřit, že má už 14! zoubků.
Poslední dorazil Jíra s mamkou a ten vám už je tááákhle veliký. Má taky pěkný modrý očička a chodí pěkně. Potom mu taky přišla babička a to si jí uměl chránit. Že je jeho, to se dalo hned poznat:o)
Restaurace se nám taky líbila, vybraly jste to holky mooc dobře a počasí nám při tom taky přálo, takže to bylo fajn a budeme se těšit zase někdy příště.

Včera jsem se s mamkou koupal ve vaně ale moc jsem si to nestihl užít, protože jak jsem se otočil, tak jsem viděl papáníčko a už jsem se na mamku sápal, takže mě ani hračky nezajímaly. Mamka mi někdy schválně říká „lidožrout“:)))

Včera jsem si taky málem vyrazit ty dva zoubky co mi rostou nahoře. Stál jsem totiž u stolu a nějak jsem se zapomněl držet a po chvilce přišlo bum bác a okamžitě jsem teda začal brečet aby mě mamka vzala. A ta jak mě viděla, tak začala pátrat odkud mi to teče krev. No bylo toho jenom malinko ale ta bolest:)) No hlavně že to zoubky ustály:)

A ještě jsem včera mamku vylekal, myslela si že mám nějakou vyrážku ale pak si vzpomněla že jsme měli maliny, které mi teda moc chutnaly. Ale já jsem je zkoušel dostat do bříška i jinou cestou ale nešlo to:) Akorát mi teda zůstalo špinavé bříško:o)

Viděl jsem ty tvoje fotečky Vojtíšku s letadlem a musím ti to závidět. Jó takovou věc bych si na hraní přál taky. Moc ti to na fotkách slušelo. Teď se ještě půjdu podívat na ostatní jak vám to všem sluší a napíšu pak zase až se vrátíme domů.

Mějte se tedy všichni moc fajn a hlavně vy marodící se koukejte honem rychle uzdravit.
Ahoj David (10m) a mamka Eva

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 23.09.03 14:14

Ahoj svišťata,

tentokrát jsme s mamkou tak rychlý nebyly, a tak fotečky ze srazíku budou v albíčku nejdřív dneska večer, ach jooo. Ještě, že maminka Pilůtková je tak důsledná a nenechala vás dlouho v napětí.

Srazík byl bezva, škoda, že nás nebylo víc, hlavně jsem byla sama holka mezi chlapama :). Né, že by mi to tak vadilo, to víte, růže mezi trním :D. Ale „trní“ bylo fakt super, řečník Vojta švihadlový, vrčící Vojtíšek pilůtek, uhrančivě hnědooký Davídek a nakonec dorazil i lumpík číslo 1 Jíra (tímto děkujeme jeho mamince, že si to zařídila!). A nesmím zapomenout na švihadlovou sestřičku Terezku, ta vám má krásný vlásky, až budu velká budu mít taky takový!

Místo srazíku bylo super, jenom škoda, že nám mamky zakázaly koupání ve fontánce. Jediný, kdo na to vyzrál, byl Vojta švihadlový, na pískovišti se obalil tak, že ho jeho mamka nakonec dobrovolně vycachtala… No jo, je vidět, že je z nás nejstarší a v rodičovských lstích je kovaný :).

Za kudrny mě nikdo moc netahal, kluci jsou prostě džentlmeni, nejvíc na mě šahaly jejich mamky hihi.

Pořád musím obdivovat Davídka, jak je hodňoučký, mamka normálně krutě záviděla jeho mamce - dobře, Davídku, že aspoň s tím jídlem jsi začal trochu zlobit! ;)

A Pilůtek se zapomněl pochlubit, že když jsme spolu objevili velkýho hafíka u vedlejšího stolu, tak v zaujetí zapomněl, že neumí stát a STÁL! Šikulka!

O Jírovi potvrzuju, že je lumpík lumpíkatý, ani na chvilku se nezastaví a umí zaměstnat mamku i babičku najednou - a to je dobře, abychom se zase mohli inspirovat, konec měsíce a nový deníček se blíží :). Mamky taky zkoumaly, kde teta Jiřina schovává Drobinku, protože ještě pořád nemá skoro žádný bříško, ale i tak jí to moc sluší.

Tak, už jsem se vypsala z toho hlavního - doufám, že na příštím srazíku nebudu sama ženská (Johankooo, co jsi mi to udělala? Nemohlas mamku trochu „nakopnout“?) - Barborku samozřejmě omlouvám :).

Papa, pozdravujte mamky a za pár dní zase tady!

Viki (13 m)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 23.09.03 15:13

Nazdárek Barborko,
posílám pusinku a baci baci ošklivým bacilům,ať už od tebe rychle utíkají pryč!!!A s papáním si starosti nedělej,kdybych já měl nemocný krček jako ty,určitě bych nebaštil nic jiného než mámino mlíčko!!! Však ty to brzy zase doženeš,neboj.
Tak pa pa pa pa pa a na příštím srazíku se určiťánsky sejdeme!!!!!
Vojtíšek

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 23.09.03 20:22

Ahoj batolátka a batolata,
napíšu vám co se mi povedlo v létě na chatě(maminka vám to zapomněla napsat) ukousla jsem dva čudlíčky z ovládače na televizi a byly pěkně fuj fuj,tak jsem je vyplivla a nechala je ležet na zemi,takže ovládače jsou nadobro vysoko:o)
Ale mě to nevadí já ted radši bacám ručičkama do televize a máma když mě vidí tak mě odnese a já tam lezu hned zpáky a cestou se zastavím a otáčím se a čekám jestli mě zastaví a jsem vysmátá jak lečo a jdu zase bacat:o))
Dokonce jsem mamině naladila program 2 v 1 číslo 12 hihi čt 1 a čt 2 dohromady,kde dávali hokej a byla tam i paní hlasatelka,to teda mamina koukala.Bylo to sice trochu zrnité,ale čt 12 nikdo nemá:o))
Dneska hrála mamina s Kristýnkou pexeso a já jsem našla film do fotáku vyndala jsem ho z krabičky,z pou­zdra a povedlo se mi ho i celý vymotat,to se mamina divila:o)
Jinak už víc chodím než lezu,doma mi to jde tak rychle,že skoro běhám ,ale venku se pořád rozplácávám.
To je zatím vše nové mějte se bezva
Ahoj Barborka 13 měs. a mamka Verča

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 23.09.03 21:10

Ahojte,
tak já se už hlásím, že jsem zdravý…ale teď jsem zas děsně rozmrzelý, plačtivý a vůbec do mě nic není :o(
Měl jsem tu záhadnou 6.nemoc…do soboty jsem horečkoval (39st.) a v neděli jsem se osypal…no a od pondělka poplakávám, pofňukávám a mamka se mnou neví co by.Pani doktorka řekla, že osypáním nemoc končí..a taky jo,ale mně se zalíbilo, jak mě mamka nosila a nenutila mě do jídla a vůbec, to bylo všechno nějak lepší…tak si to trochu prodlužuju. Mamka hrozí nějakou spartanskou výchovou a já ji přesvědčuju, že jsem pořád děsně nemocný a nebo že mi alespoň lezou zuby.
Prostě teď nevím rychle, jestli jsem nemocný nebo zubatý.
Přes tohle všechno vás ale zdravím a moc se těším, že se seznámíme naživo. Když jsem byl tak dlouho nezvěstný,protože mamka si u vás četla a vůbec mě nenechala vám taky něco povědět.
Tak papa a zvláštní pozdrav Pilůtkovi a jeho mamce za to, že nás chtěli svézt a já jsem jen tak zbůhdarma onemocněl…slibuji už to neudělám a budu se na vás těšit.
papa Kubík (dnes 11m) a mamka Klára

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 24.09.03 22:57

Ahoj Kubíčku,
jsem moc rád, že jsi už zdravoučký a že to byl jenom tento klasický zádrhel. Teda, trošku mě straší, jestli mě to taky čeká, nevím, jestli to musí dostat povinně všechna mimča, ale jestli jo, tak to budu statečně nést stejně jako ty. Kluci a holky, dejte mi kdyžtak vědět, kdo tu nemoc měl a kdo ještě ne.
Tak papa a boji proti nemocem zdar
Vojtíšek pilůtek

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 24.09.03 23:24

Ahoj holky a kluci,
moc se omlouvám, že jsem poslední účastník srazíku, který vám píše, ale chtěl jsem si počkat na nové desetiměsíční míry, ale naše doktorka se někam stěhuje, doufám, že hodně daleko :-), a tak z toho sešlo.

Takže o našem setkání už jste si přečetli u kolegů a tak jenom dodám velký dík Jírovi a jeho mamince, že dorazili, protože co by to byl za slet bez Vrabčáků, že? Jenom jsem se trochu obával, aby se maminka nezačala pídit po tom, jak hezky Jíra kaká na nočníček a zjišťovat, jak se to vlastně naučil. Představte si, že si totiž jednou dovolila mě na ten nočník po:,–(it, tak jsem jí dal velmi hlasitě najevo svůj názor.
Ani se nedivím, jak Viki psala, že jí kluci netahali za kudrlinky, protože já jsem to přeci jenom zkusil, tomu se přece nedá odolat, ale ona to přešla s naprosto ledovým klidem, takže jsem to víckrát nezkoušel.
Davídek byl, stejně jako minule, vyspinkaný dorůžova, takže byl moc hodný chlapeček a pěkně si s námi hrál.
A kdo si myslíte, že se stihl skoro vykoupat v té nádherné fontánce? No, byl to náš Vojtíšek švihadlový, a to nejen když ho mamka myla od písku, ale on dokonce i sám zvládl překonat ten vysoký obrubník a strčil tam jednu nožičku. K jeho i naší nelibosti ho bohužel odchytila včas jeho maminka, tak bylo po legraci.
Dostal jsem moc krásné dárečky: od Davídka rybičky do vody, už si s nima pěkně ve vaně užívám a od Vojtíška kousací balónek a hlavně náááádherné bodýčko s letadýlkem. Myslím, že moje mamka měla určitě větší radost než já.
Při zpáteční cestě jsem v autě k mamčině nelibosti usnul a tudíž jsem ten den šel spát až po půl dvanácté. Měl jsem na to taky nárok a to hned ze dvou důvodů. Tak zaprvé jsem ten den slavil malé desáté narozky a za druhé se mi konečně vyklubal další v pořadí třetí zub, a představte si, že je to dvojka vpravo nahoře. No, ještě aby vylezla i ta druhá a bude ze mě upírek.

Dneska jsem opět zahájil další kurz plavání a hned na první hodině jsem to pěkně rozjel. Aby se paní instruktorka na mě upamatovala, tak jsem jí zase utekl z té podložky. No, moc jsem si užil, tak doufám, že i vy jste přemluvili svoje mamky a chodíte taky plavat.

Tak zatím se mějte papa
Vojtíšek pilůtek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.09.03 02:27

Ahoj Vrabčata,
hlásíme se obě hříšnice neozývavší se tak dlouho. Maminka chtěla vylepšit rodinný rozpočet a zdařilo se jí to tak, že nám zrušila připojení, narychlo sehnala jiné mnohem dražší a teď postupně shání nějaké to levnější, takže jsem byla donucena se neúčastnit zdejších radovánek, ale kdykoli jsem se nedívala, tak si tu maminka vesele chatovala a vymlouvala se, že je to to jediné, co jí funguje :-) No ale vezmu to odzačátku, nejprve tedy začněme s omluvami.
Moc mě mrzelo, že jsem se nezařadila do posledního Jírova týdeníčku a že jsem nemohla za sebe i za mamku vyjádřit obrovskou vděčnost tetě Jiřince i Jírovi, tolik trpělivosti a zodpovědnosti při vedení deníčku a tolik inspirujících rošťačin, lumpáren, skotačin, rozpustilostí atp., z nichž mnohé jsem mohla zařazovat do svého ročního vývoje - co bychom si s mámou bez Vrabčáků počaly. Takže dodatečně moc děkujeme. Bylo to a bohdá ještě bude super.
Leničce a Lucince se omlouvám za nezaslání fotek, ale už jsou na cestě mailem, jestli to rodičům nebude stačit, tak prý mají poslat zprávičkou adresu a můžou dostat CD s plnými daty - v některých případech i originál foto (u portrétů). Tim také hlásím, že se budu snažit co nejrychleji doobnovit své albíčko, doufám, že už to tam máma sype.
Další velká omluva je zúčastněným srazíkovských kámošům. Máma se rozhodla, že je king a zvládně vše. Ráno jsme se tedy vypravily do práce, ta se ovšem trochu protáhla, už mě nebavilo čekat, takže pan šéf se rozhodl, že mě trochu povozí a uspí. No a pak mě unesl! Zkrátka vrátil mě hladovou, nevyspalou, lehce pohroumanou a s krvavým kolenem a hlavně o hodinu a půl později, než bylo určeno, a tudíž o hodně později, než abych vás ještě zastihla. Strášně mě to mrzí, mámě jsem za to stihla ještě večer nabacat a pomstila jsem se jí tím, že jsem už několik nocí spala stíží 4 hodiny - ať si se mnou užije, v noci se přeci nejlíp žvatlá, hraje, mazlí a podobně. A když spustím řev, tak to v ztichlém domě taky hezky zní.
Poslední omluva bude předem, pozítří mámě začíná další týden dovolené, chystáme se přemlouvat chaloupku, aby přežila další zimu a vydržela do příštího jara nespadnout. Ale až se vrátím, tak poreferuju, jestli mi půjčili pilu, sekeru, vidle,… :-)

Z nových zážitků hlásím, že jsem se již naprosto vyčlenila ze skupiny normálních dětí - normální bývá, že se nedorostlý a zlobící jedinec dá do ohrádky, aby maminka mohla rychle udělat nějakou činnost, při které je naše spolupráce nevhodná. V naší rodině byl zvolen opačný přístup. Zaohrádkovali jsme Filipa a jeho kutloušek na patře - při prohlížení albíčka zjistíte hnedle proč - vede k němu sedm schodů bez zábradlí. No a maminka nešťastná z mého bravurního ovládání restartu, CD mechanik, vypínání monitoru, oblíbeného entru a escapu na klávesnici a hlavně z mé neustálé spolupráce, kdykoli k počítači zasedla, se tedy zaohrádkovala i s počítačem. Takže běhám po celém bytě a občas se na ní chodím do klece dívat a přes mříže na ni dělám nevraživé ksichtíky. Když nebude vrčet, zkusím ji někdy i nakrmit.
To je další z oblíbených činností, krmení. Ne tedy moje - sice se snažím jíst vše, co mi kdo předloží, ale většinou vždy jen půlku předloženého - ať je množství jakékoli. Mamka se rozhodla, že je načase začít mě učit dlabat samostatně. Takže k závěru krmení mi často předá lžičku, z toho jsem pochopila, že mám tedy krmit já mámu, už to zvládám i s vidličkou - do nosu se trefuju opravdu už jen občas.
Dovednosti prohlubuji, co to jde - už vůbec nepoužívám k pohybu klek - ťapkám všude a stále více zrychluji. Naučila jsem se posílat pusinky a olíbávat lidi na požádání, dohnala jsem všechny mezery v dětských říkačkách, takže pacipacám, šiju boty, kovám nožičky a vařím kašičky, až se ze mně kouří - ale zá:,–(ně beze slov - asi ze mě bude pantomim. Hlasu užívám k velice vysokému tenkému zpěvavém doprovodu při zběsilém tanci a k rozčilování, když se mnou okolí nekomunikuje. To přijdu k mámě, pohrozím jí oběma rukama a seřvu ji na tři doby mnoha slabikami splácanými do dlouhého souvětí. Občas ani sama nevím, co to plácám, ale máma většinou chápe, která bije.
No a jinak zlobím, vztekám se, odmítám spát či poslouchat, tak jako vždy - jen jsem to malinko znásobila, aby naši pochopili, že čím větší dítě, tím více starostí :-)

Uf, už musím přejít ke vzkazům:
Jsem ráda, že se opět mezi námi objevil Kubíček, mně se po něm moc stýskalo.
Barborko, ovladače a mobily mi taky moc chutnají, konečně se mi podařilo ukousnout čepičku antény u mobilu, ale moc mi nechutnala, tak jsem ji vyplivla. Z ovladače čudlíky pryč nejdou, tak ho vždycky rozeberu a vyžďobrám baterky - ty se príma žužlají. A taky už vím, že když se v televizi ozve věta „A vrahem je…“, tak v ten okamžik musím rychle nějaký ten čudlík zmáčkout a hodit ovladačem hodně daleko od rodičů - to je potom doma prima mumraj. Taky to funguje při větách typu „..a Nedvěd už míří k bráně, teď nahrává Poborskému, ten napřahuje…“ Takže to taky někdy zkus. Každopádně jsem ráda, že zlá nemoc je zažehnána a že jsi už fit.
No a na závěr velká gratulace Vojtíškovi pilůtkovi - ještě teď jsem zelená od závisti (nebo že by to bylo od pastelky?), máma z toho dokonce žloutla. Takový krásný výlet. A jak jsi krásně pilotoval! Jsi velký šikula.
A vůbec, všichni jste velcí šikulové a šikulky, zase jsem tu našla pár inspirací, takže se mějte, já jdu zkoušet - taková šestá nemoc - to jsem ještě neměla, nebo bych mohla zkusit další zub, a taky pořádné kakací číslo ještě neumím…
Ahoj
Johanka (dnes 14 m) s Romanou

Vložit nový komentář