Vše není tak růžové, jak se ze začátku zdá

Těhotenství

Vždy jsem si myslela, že otěhotnět před tím, než dovršíte 18, je naprostá katastrofa, ale mně se to stalo. A můžu říci, že to zatím bylo to nejhezčí, co mě kdy potkalo, až na hromadu ztrát, které jsem v poslední době prodělala.

22 týden
8 komentářů

Začalo to vše před necelými šesti měsíci. Bylo mi tehdy 17 let, chodila jsem na střední školu, měla jsem známost 3 měsíce a říkala jsem si, jak se mám báječně, jak jsem zamilovaná, ale to, že se co nevidět dozvím, že jsem těhotná, mě ani ve snu nenapadlo. Už jsem psala jeden deníček o tom, jak jsem otěhotněla, takže to tu nebudu nějak moc rozvádět. V tomhle deníčku mi jde spíš o to, ze všeho se vypsat.

Do třetího měsíce těhotenství vše probíhalo naprosto ukázkově a v pořádku. Měla jsem pocit, že mě přítel stále „miluje“, a tak jsem si připadala jako ta nejšťastnější nastávající maminka na světě. Pak už to ale začalo, přítel přestal nějak jevit zájem. Ovšem to, že nechtěl vybírat oblečky a věci pro mimčo, jsem tak trochu chápala, přece jen to není moc mužská záležitost, a tak jsem si dál naivně namlouvala, že je vše v naprostém pořádku.

Když jsem byla asi tak ve 4 měsíci těhotenství, všechno se to na mě najednou svalilo. Takovou ránu bych vůbec nečekala. Přítel mi oznámil, že ho to se mnou prostě nebaví, že chce mít jiný život, a nedokáže si představit, že by ho měl trávit se mnou. Byla jsem prý pro něj omyl. Věta, která mě nejvíc dorazila, byla: „Nelituji toho, že mám dítě, ale lituji toho, že ho mám s tebou". Jasně, každý nejsme bez chyby, ale já se celý vztah snažila a dělala pro něj maximum, aby si nepřišel nějak odstrčený, když jsme čekali miminko.

Nějak jsem se s naším rozchodem nemohla srovnat, a tak jsem udělala tu nejhorší věc, co jsem mohla. Začala jsem mu podlézat a prosit ho, aby se k nám vrátil, a dal nám alespoň ještě jednu šanci. On za čas povolil, šanci mi dal, ale nebyl to ani týden a už to vzdal. Bylo mi to už ze začátku jasné, že to nevydrží. Chtěla jsem jen pro naši holčičku to nejlepší, a protože jsem z neúplné rodiny, vím jaké to je, vyrůstat bez otce.

Dnes už si bývalý po měsíci našeho rozchodu píše s jinými a užívá si, jako by nic. Chodí po diskotékách a na nás ani nepomyslí. I když každý asi řekne, že stojí za nic, já stále doufám, že se třeba po porodu „umoudří“ a vrátí se k nám, až malou uvidí.

Maličkou čekám 2. 2. 2013 a moc se na ni těším, i když sama ♥

Hodnotilo 11 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
italia
Kecalka 372 příspěvků 42 inzerátů 06.10.12 17:02

I když pro někoho brzo…buď ráda, že máš zdravé miminko, které brzo přivítáš na světě. Vynahradíš si vše později. :srdce: :dance:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26674 příspěvků 06.10.12 17:18

Ja za tebe doufam, ze se umoudri, jeste neni nic ztracene, jste strasne mladi ;) No a chlapi jsou tak trochu pozadu v mysleni, ale ikdyby to s nim nevyslo, budes mit uz navzdy svoji holcicku a nejaky ten tatinek se taky brzy najde uvidis…Hlavni je ted ta mala, preji ti… Tobe a Tve holcicce moc stesticka I zdravicka :srdce: :srdce: :srdce:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 06.10.12 17:39

Drž se. Máš to těžký, ale na přítele bych se vykašlala. Opustit těhotnou přítelkyni, to je prostě hnus a říct ti, že lituje, že má dítě s tebou..Už bych ho nikdy nechtěla vidět. Promiň, ale pro mě je to prostě hajzl. :(

 
zlatí
Kecalka 401 příspěvků 06.10.12 17:42

Ahoj tak to je mi moc líto já jsem zažila něco podobného taky mě nechal když jsem byla v 5 měsíci těhu a vytrpěla jsem si sním mooc ale umoudřil se a vrátil se k nám hodně se změnilo nekoukám už ružovimy brylemy ale musím říct že tet je to mnohem lepší je to vzorný tata a moooc se stará a klape nam to líp než před tím aspon si to myslím já přeji vám hodně štěstíčka a zdravíčka a držím pěstičky ať vám to vše výjde :D

 
Anie84
Povídálka 21 příspěvků 06.10.12 17:50
Mám to podobně

Hodně mi to připomíná moji situaci. Po krátké známosti jsem ve 27 otěhotněla a přítel(34) mě od začátku tlačil do potratu. Že myslel, že mě má rád, ale prý mu došlo, že to byl omyl a rodinu se mnou mít nechce. Já jsem se ale nedala a teď mi na klíně spinká tříměsíční holčička. :srdce: Je to to nádherný pocit, moc ji miluju a vím, že mi vynahradí všechny chlapy na světě. Tatínek se celé těhotenství neozval a ani na zprávu, že se malá narodila nijak nereagoval. Taky jsem vyrůstala bez otce a vždy jsem toužila po úplné rodině, ale ne za každou cenu. Věřím, že jednou toho pravého najdu a když ne, nevadí - už nejsem sama! :*

 
skrudzz
Kecalka 262 příspěvků 06.10.12 18:08

Moc děkuji všem za podporu, snad to s malou nějak zvládneme, ať už bez tatínka nebo sním :)

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 06.10.12 18:19

Pujde to i bez neho, prijde lepsi tatinek! jinak si mic krasna maminka:-)…vsechno dopadne dobre, budes se mit lip bez neho!!!

 
Misuldy  06.10.12 18:26

Jsi hezká mladá maminka… vykašlala bych se na něj. I s miminkem najdeš partnera, který si tě bude vážit a ne takového vola! :hug:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 06.10.12 18:34

Ano, jsi moc krásná a těhotenství ti sluší. Podle toho, co tu píšeš, jsi i moc rozumná a chytrá holka. Takový blbec si tě nezaslouží.

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 06.10.12 18:52

Smutné, že je někdo takový, že si užívá a když přijde na zodpovědnost, tak stáhne ocas… ty jsi se ale postavila zodpovědně a držím ti palce! Maličká bude mít výbornou mamču! Třeba otec někdy zjistí, co je v životě důležité! ty mu nepodlézej, chovej se normálně, buď svá a on až se mu rozsvítí tak se uvidí! Opravdu buď šťastná, že máš zdravé miminko a vůbec se nestresuj, přenáší se to na malou. :hug:

 
gagos01
Nováček 5 příspěvků 06.10.12 19:11

Byla jsem v podobné situaci jako ty..ale přitel se mnou zůstal..
V jednom deníčku jsem se tu setkala s názorem..že otec není ten kdo splodil, ale ten kdo se stará. Veřím tomu že takového tatínka své holčičce najdeš. :) Držím pěsti a přeju hodně zdravíčka tobě i malé. Budeš skvělá máma :srdce:

 
luciee9  06.10.12 19:46

Ahoj, je mi to moc líto. Ale zase, alespoň víš, že ten chlap stál za nic. Určitě, časem najdeš toho pravého jak pro sebe tak pro malinkou. Já jsem taky mladá, stále mi je 17 let a jsem ve 29.týdnu těhotenství. Také čekáme holčičku :srdce: Bydlíme teda s přítelem spolu. Ale asi, tenhle vztah funguje jen že se známe déle a byli jsme předtím, než jsme spolu začali nejlepší kamarádi. A nějak se to zvrtlo a 27.12. máme první termín. A nelituji ničeho. Jen ti chci říct, že jak jsi psala. Pokud to jsou tvoje nejkrásnější chvilky života, tak si je užívej. Přece, za chvilku budeš mít krásnou a doufejme ZDRAVOU holčičku. Tak se těš na ní a na přítele se vykašli, hlavně mu nepodlejzej. Kolik ženských je samo a zvládají to mnohem lépe, než kdyby byli s chlapem u kterého nemají jistotu, že jim neublíží nebo je nepodvede. Tak snad, se ti zadaří a budete spokojený ženský. :srdce: Jinak, jsi krásná, mladá těhulka. A fakt ti těhotensví sluší. Tak přeji hodně štěstíčka a hlavně toho zdravíčka :srdce:

 
skrudzz
Kecalka 262 příspěvků 06.10.12 20:33

Tak to vás obdivuji, že jste spolu vydrželi, a tak tiše i trošku závidím :) ale snad se nějaký ten tatínek najde, když už ne pokrevní. Pořád doufám že se do porodu alespoň ozve, a až uvidí malou, dostane trošku rozumu, ale uvidíme, každopádně vám přeji zdravou holčičku a hodně štěstí :srdce: :)

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 06.10.12 21:14

Já zase doufám že už se nevrátí, protože tohle mi říct tak ho ani nepozdravím. Zasloužíš si normálního chlapa a ne kluka co nenese následky. Toť můj názor. Přeju zdravé miminko a rychlý bezproblémový porod :-)

 
suchoš
Stálice 87 příspěvků 06.10.12 21:28

:hug: :hug: :hug:,jsem s tebou! I když se na tebe přítel vybodne a bude to moc těžké, tak neboj, maličká ti vše vynahradí. Až troch povyroste, rozběhne se k tobě obejme tě kolem krku a řekne-maminko moc tě miluji, tak tento pocit je k nezaplacení. A to ti garantuju, že tato situace jednou příjde a dojme tě až k slzám :srdce:.

Příspěvek upraven 06.10.12 v 21:32

 
Olion
Závislačka 2692 příspěvků 06.10.12 22:39

Ahoj, podobně na to byla i má kamarádka. Také otěhotněla v 17. Dcera se jí narodila měsíc po 18nar. Přítel jí během těhu několikrát opustil a zase se vrátil. Nikdy to moc dlouho nevydržel. Nakonec jí opustil několik týdnů po narození dcery 2dny před štědrým dnem a už se k ní nevrátil. Nemyslím si že by mělo cenu mu podlézat. Představ si jak bude v noci plakat miminko on je evidentně tip kterého hned vše obtěžuje. Vykašli se na něj a jednou třeba najdeš toho nej strejdu pro své dítě. Lepší nej strejda než táta co nejeví zájem. Kamarádky dceři jsou 4 roky a ač bydlí oba v praze tak jí vídá tak 2× do roka a tváří se že je to na něj moc. Držím ti palečky a přeji ti vše nejlepší.

 
LadyAnnBH
Ukecaná baba ;) 2061 příspěvků 06.10.12 22:43

Vyprdni se na toho blbouna. Jseš hezká, chytrá holka. Nebude to určitě trvat dlouho a najdeš osobu, která Vás obě princezny bude milovat a udělá pro Vás první poslední. :kytka: Moc držim palečky ať to zvládnete holky :*

 
Bobbka
Stálice 55 příspěvků 06.10.12 23:07

Necetla jsem komenty, ale nechtej takovyho tatinka, nezaslouzi si ani tebe ani malou.Vim,ze to mas ted strasne tezky, ale zas bude fajn, ver mi :hug:

 
zrzule23
Závislačka 4933 příspěvků 07.10.12 05:40

Teda já bych se na myšlenku, že se vrátí rozhodně neupínala…myslím si, že i kdyby se poporodu k tobě vrátil, nebude to bohuželna dlouho a opět ti ublíží. Soustřeď se na holčičku a tatínka časem přinese osud.ale takovýho který tě bude milovat i s holčičkou. S biologickým tátou bys měla akorát peklo…neboj stesk po něm vyléčí čas.
Přeju ti jen to nejlepší… :hug:

 
labilniveverka
Kecalka 147 příspěvků 07.10.12 06:23

Lepší žádný táta než takový!!Držím palec!

 
Petrlis
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 07.10.12 07:41

Neboj i bez tatínka to zvládneš, a určitě brzy najdeš lepšího tatínka pro svoji princeznu. Jsem taky ze Zbůchu tak se můžem třeba někdy sejít a popovídat. Když budeš chtít napiš zprávu. Držím palce :hug:

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 07.10.12 08:21

Treba mu dojde, ze dela chybu, treba ma ted pocit, ze tim tehotenstvim mu ty neco beres, chces ho pripravit o jeho mladi, kamarady, uvazat ho doma… mozna mu dojde, ze je vul a prijde s prosikem a mozna taky ne… ale ver, lepsi vyrustat bez taty, nez s „uplnou“ rodinou, kde je dusno a rodice jsou spolu jen kvuli diteti. to neni dobre pro nikoho.

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 07.10.12 08:36

Ahoj,
slovy jednoho našeho nestora kultury a umění - Dítě si umí udělat každý blbec, ale vychovat málokdo. A kdo dítě vychová a věnuje se mu, je jeho skutečný rodič.
Drž se, uvidíš sama, že časem vše odezní. Drž se :hug: :kytka:

 
mončatom
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 07.10.12 09:13

Ahoj teda po precteni tveho denicku bych tomu tvemu chlapovi dala po hube to ti povim…ja prvni mimco mela ve 20 a reknu ti ze radsi budu bez chlapa a nebo je plno hodnejch kteri nemaji stesti tak jak ty ale toho tveho bych zpatky nevzala…ukaz mu ze mas i na jiny..ver mion se nezmeni nikdy…zazila jsem svoje…ted ma 6ti tydeni dvojcatka holky a oni jsou pro me vsim a ostatni (chlapy)jsou tabu..bohuzel nikdy neni vsetak jak si prejes…drz se

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 07.10.12 11:35

Po třech měsících? vztahu? (to se ani vztahem nazvat nedá) si myslím, že bude lepší se na něho vyprdnout… kluk (podle mě to je teda kluk) se nejspíš lekl a prostě miluje svůj volnej život a nechce si dělat závazky.. takových je ikdyž to jsou 40ti letí chlapi. Kašli na něho, protože pokud on o někoho jednou bude stát, ty to nebudeš a možná mu za pár let se svědomím dojde, že má dceru a bude si stebou hrát na kočku a myš. Což bych ti nepřála, ale takových je hodně. Ty jsi najdi časem jinýho chlápka, co vás bude mít rád obě a na tohodle kašli. Víš nejhorší je, že ty se trápíš a jemu to je evidentně úplně jedno. Tak proč to neudělat tak, že ti on je úplně jedno a až mu to dojde, že to zvládáš ibez něho tak už bude mít smůlu. :) my ženský to přeci s chlapama umíme a nenecháme se sebou zametat. Držím palce. :)

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 07.10.12 11:41

Nechtěj aby se k vám vrátil… bylo by to pořád to samé dokola… :zed:

Je mi jasné, že jsi „zamilovaná“, ale vztah s takovým člověkem by byl i pro tebe i pro dcerušku spíš utrpení než radost. Nepochybuju o tom, že se najde zodpovědnější chlapák, který u žbude dost vyzrálý na to aby se o vás postaral a bude vás milovat obě! Né jen malou jako tenhle tydýt.

Přeji hodně štěstíčka! :hug: :kytka:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 07.10.12 12:00

Vyprni se na něj, když tohle udělal tak za to nestojí…užívej těhu a pak miminka to ti vše vynahradí a pak se najde i chlap který tě bude milovat takovou jaká jsi i s miminkem :pankac:

 
sarka 24
Kecalka 143 příspěvků 07.10.12 12:21

Ahojky zakladatelko.Byla jsem ve stejné situaci jako ty jen mi bylo patnáct a dcera se mi narodila v čerstvých šestnáct. S tatínkem jsem to držela zuby nehty rok.Byl mladý a chtěl se bavit. Zůstali jsme sami a byla to ta nejlepší volba. Dceři je teď deset a bere si ji zřídka. Alimenty neplatí ani po vyhraném soudu a já jsem šťastná, že jsem dceru vychovávala sama než s takovým člověkem. Taky to zvládneš :hug:

 
verča3636
Stálice 91 příspěvků 07.10.12 14:00

Ten chlap vůbec není pro tebe. Chlap??Je to mizera. I kdyby se chtěl vrátit, já bych ho vykopla. Zasloužíš si lepšího. A co ti řekl je to neodputitelný. Přeji hodně sil. Když mi někdo ublíží, říkám si NA KAŽDÉHO JEDNOU DOJDE. Velká pravda.

 
skrudzz
Kecalka 262 příspěvků 07.10.12 14:03

Děkuji ještě jednou moc všem za podporu :)
Můžu vám říct, že do dnešního rána, jsem byla pevně rozhodnutá.. i přes to jaký je, mu dát šanci když se vrátí!.. ale teď vím že je to beznadějné, začal mi psát jaká jsem ubožačka.. a pí*** když už to tak musím říct. Sice ho mám ráda, ale pomalu si začínám uvědomovat, že tenhle mi za nic nestojí.

 
becky87  07.10.12 15:45

Tak vztahem bych to vasesouziti ani nenazyvala :nevim: Co jsi cekala, holka nestastna? Po trech mesicich otehotnet a cekat, ze se ten mladej kluk, bude o tebe starat do konce zivota? Holt si udelala botu, ted se s ni musis vyporadat.Na mladeho kasli, to se dalo cekat, ze te necha.Ted ti nastanou ty velkestarosti, na chlapa si ani nevzpomenes.On se jednou ten tatka najde, ale zkus lovit ve starsich vodach ;) :mavam:

 
skrudzz
Kecalka 262 příspěvků 07.10.12 15:47

Bohužel jsem tomu i já naivně věřila, Jelikož při mě stál, byl hodný.. a už jsme měli vše naplánovaná, a pak se to takhle zvrtlo.

 
becky87  07.10.12 16:29

Ano, nekdy to tak bohuzel je, nejen v 17,klidne i ve triceti. Uvidis, jak se male narodi, budes zit jen pro nej. Nejaky mladychloutek ti muze byt vis kde.Ses opravdu krasna zenska, urcite se brzo najde, nekdo kdo vas bude milovat oba :hug: Drz se!

 
amille
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 07.10.12 19:17

Drž se! :hug: I kdyby se neumoudřil, jak ty říkáš, buď šťastná za to krásné miminko a život jedním nevydařeným vztahem nekončí. :) Uvidíš, že se určitě najde časem daleko lepší tatínek, který si vás vážit bude. Anebo to přítelovi dojde a přileze s prosíkem.. Držím palce, ať to dopadne pro vás co nejlépe!

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 07.10.12 23:09

Hele, jestli je to mladej klucina, tak se nediv, bohuzel priroda to tak zaridila, ze chlapi maji vzdycky tu volbu odchodu, a vetsinou se to v mladi i stane, ja otehotnela v 19 a taky jsem skoncila sama, to zvladnete spolu s malickou, hlavne se moc nestresuj, je to zbytecny, on si to uvedomi pozde, az prijde o ty nejlepsi chvile, a jak pak bude blbec malicke vysvetlovat proc na ni kaslal?? minimalne mu zneprijemni zivot alimentama. hele, lepsi tata zadnej nez spatnej, tot moje zkusenost a tot fakt. Rozhodne ti drzim palecky at to zvladnes, nebudes to mit lehky, ale zase si usetris ty nervy, co se s chlapama nesou, jestli nemas doma neporadek, co na to rekne az se vrati z prace atd:DDDD tak se mej, a drz se :hug:

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 07.10.12 23:12

Zase pozor, ono sice po trech mesicich, ale kazdy vztah dopadne jinak, ja sice otehotnela po 2 mesicich a rozesli se, ale kamaradka, ktera rodila 2 mesice prede mnou mela 17let, seznamila se s klucinou na diskotece, kvuli blbym antibiotikum v kombinaci s antinou otehotnela taky po 3 mesicich, a malymu jsou 4 roky, jsou spolu do ted a uz maji i druhy, zalezi jak jsou partneri vyspeli na svuj vek:)
Jinak nic osobniho:)

 
Miťulka
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 08.10.12 00:59

Zdravím :mavam:

Bohužel muži takový někdy jsou :( to podlézání mu byla myslím chyba, protože chlapa si na dítě neudržíš. Můžeš mít těch dětí třeba 10, ale pokud chlap nechce, tak s tebou prostě nebude :nevim:
Je mi to líto, ale ty se nestresuj, at si ty i mimčo v pořádku. Já porodila měsíc po 18tých narozeninách, syna miluju, ale byla jsem hrozně mladá, nevyzrálá.. Držím ti palce, at to zvládnete!!!

 
prcekniky
Závislačka 3009 příspěvků 08.10.12 08:45

Nepřeji Ti, aby Tvůj bývalý zmoudřel! Přeji Ti, abys potkala jiného a lepšího! Hodně štěstí a sil :potlesk: :palec:

 
krystle  08.10.12 10:04

Tvůj přítel není asi zralý na rodičovskou roli a buď ráda, že tě opustil, protože to není dobrá vizitka charakteru a s věkem se to bude zhoršovat. Najdeš si určitě někoho lepšího. Nebudeš to mít jednoduché, ale věř mi, že to zvládneš a posílí tě to. A pak nám napiš, jak žijete…

 
gambettka
Závislačka 3575 příspěvků 08.10.12 10:57

Skrudzz, nezoufej. Taky jsem zůstala s malinkou sama. S přítelem jsme se rozešli, když byly malé asi 2měsíce. Celkově jsem těhotenství, porod a následnou péči o malou prožívala sama. Taky mě to mrzelo, že to tak dopadlo, ale věř, že bude líp. Užívej si každého okamžiku s miminkem a buď šťastná, že ho máš. Všechno ostatní přijde časem. Přeji ti hodně síly, budeš jí potřebovat, ale zvládneš to :hug:

 
bjetuschka
Závislačka 4171 příspěvků 08.10.12 11:05

Je to nevyzrálej vůl :( Najde se jiný, lepší, uvidíš. :hug:

 
Nancynka
Kecalka 129 příspěvků 08.10.12 18:18

Já bych ti spíš přála abys potkala chlapa kterej by stál o tebe i o malou a postaral se o vás… Hlavně ať je maličká zdravá, tak se ničim netrap ať pak doma nemáš uzlíček nervů :-)

 
Granda - nepřihlášená  08.10.12 20:41

Taky jsem si to myslela, ale u nás to proběhlo úplně stejně a neumoudřil se. Ani se nezeptal, co se mu narodilo, od té doby se neozval. A jsem u za to šťastná, než takového otce, raději žádného. Bude lepší.

 
LenkaZi
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 09.10.12 13:56

Ahojky jak už to tu bylo napsané malá ti vynahradí vše. Ale ze své zkušenosti že jsem doufala a prosila ho aby se vrátil a nic z toho nebylo k ničemu. jednou mě dohnal na potrat a podruhé jsem mu to už nedovolila. To že jsi do něj stále zamilovaná chápu, ale vše přebolí a najdete někoho kdo vás obě bude milovat. tvůj příběh je skoro jako přes kopírák od toho mého akorát mě bylo 27a jemu o dv aroky více. Dneska mám ještě 18 měsíčního chlapečka a Jakoubka kterému bude 5 let v prosinci. Ex se nikdy nezajímal i když poslla alíky a opčas se ukázal, ale bylo to spíš horší než lepší. Můj manžel také neni dokonalí, ale který chlap je, ale mého prvního syna miluje jako vlastního. A to bohžel zas jeho děti nechtějí. Život je složitý a nikdy nevíš co ti přichystá. Ale upřímně řečeno s tvým ex přítelem to jiné nebude. Pokudse stane zázrak tak ti přeji aby už nikdy nepochyboval, že si ta nejlepší na světě. papa a držím palečky :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

V 18 letech maminkou

Těhotná v 17


Reklama