Všechno zlé je k něčemu dobré - neplodnost jinak

Snažení

O neplodnosti V celém civilizovaném světě sledujeme stejný úkaz lidé rodí méně a později. Objevují se páry, které po dítěti netouží a jiné páry, které děti mít nemohou. Počet spermií u mužů klesá. Naše medicína objevila řadu postupů, které mohou vést k nápravě tohoto stavu a zařídit” tak vytoužené miminko. Existuje ale dobrý důvod pro to, že porodnost klesá. Jsme přemnoženi, zoufale přemnoženi, ob:,(ili jsme prostředí a pokryli Zemi. Půda, voda i vzduch jsou plné našich odpadů, žijeme ve městech, která jsou stovky čtverečních kilometrů veliká.

V přírodě se jakákoli přemnožená populace, od bakterií po hlodavce chová tak, že po odbobí růstu začne stagnovat.

Neplodnost je v současné době snahou přírody regulovat nárůst lidí. Je jen přirozené a dobré, že se náš explozivní nárůst zastavuje. Může se též snadno stát, že příroda vytáhne i účinnější mechanismy, jak se zbavit části nepohodlného lidstva. Třeba chřipka… ta španělská zabila 20 milionů lidí, 2× více, než zemřelo v první světové válce…

Týká-li se neplodnost právě Vás osobně, přemýšlejte nejdříve o tom, zdali nemá svůj smysl, zdali to není dobře. Ve světě, kde žijeme, nezáleží jen na nás samotných, ačkoli to tak mnohdy vypadá.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mikaa
Kecalka 147 příspěvků 18.12.05 09:31

Ahoj Shamot,

Tvůj příspěvek je určitě zajímavý, nicméně tu vidím malý rozpor: proč se neplodnost rozšiřuje v zemích civilizovaných, ve kterých počet dětí v jedné rodině je stejně cca 2 (či spíše 1,5?) - přesné statistiky neznám a tam, kde své děti uživit neumí nebo nemůžou, jsou plodní až až… (Afrika, Asie). Kdepak asi příroda udělala chybu??? Nebo že by to nezáleželo na přírodě???

Mikaa

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 18.12.05 09:37

Souhlasím s Mikou, že v civilizovaných zemích je to daný životním stylem a životním prostředím.
No a nemyslím si, že kdybych nemohla mít děti, že mě tvoje vysvětlení Shamot uklidní.

 
mroe
Extra třída :D 13514 příspěvků 18.12.05 10:54

Ja souhlasim, ze neplodnost je rozhodne spis dan za nezdravy zivotni styl v nezdravem prostredi. Ale jinak uz priroda podle me „zauradovala“ v snizeni plodnosti, kdyz vyslala do boje AIDS. Tam kde se vice plodi, je i vice nakazenych a nemocnych.

Mroe

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 18.12.05 11:13

Tak z tohto článku mám zmiešané pocity.

Samozrejme, že keď sa roky snažím, roky aj premýšľam - nielen o tom, ako mať dieťa, ale určite aj o tom, či to tak nemá byť… čítam o problematike neplodnosti, ale čítam aj o ekológii a životnom štýle, o politike a zbrojení, o ekonomike, nezakrývam si oči pred ničím. Mám aj svoju vieru …

Ale naspäť k článku:
„Půda, voda i vzduch jsou plné našich odpadů…“ - odpad je v civilizovanom svete aspoň spracovávaný, v Afrike a Ázii mnohokrát nie je ani kanalizácia (nehovorím o veľkých mestách) a práve tam žije najviac ľudí.

„…příroda vytáhne i účinnější mechanismy…“ - to robí neustále - lekári diagnostikujú stále nové choroby, na ktoré hľadáme lieky

Dalo by sa tu o tom diskutovať dlho, a aj tak to nevyriešime. Naozaj neviem, čo ťa viedlo k napísaniu tohto článku. Ja ako žena snažiaca sa mať dieťa som z toho smutná. Keď je môj osud taký, že to dieťa mať nebudem, zmierim sa s tým. Ale myslím si, že práve to trápenie a snaha, ktorú musím vynaložiť mi otvorila oči a zmenila ma.

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 18.12.05 11:20

Píšeš: „Týká-li se neplodnost právě Vás osobně, přemýšlejte nejdříve o tom, zdali nemá svůj smysl, zdali to není dobře…“

Ano, týká se mě osobně. Možná, že ta neplodnost nějaký smysl má, ale bez dítěte nemá smysl můj život. Tak to jednoduše cítím… Takže i přes to, že jsme letos jedno dítko adoptovali (nejspíš jsme trochu pomohli přemnožené přírodě :o)), budeme se všemi možnými způsoby snažit o dítko vlastní.

Docela by mě zajímala jedna věc. Shamot, máš děti? Jestli ano, kolik? Nebo se neplodnost týká i tebe?

Dadla

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 19.12.05 08:39

ahoj,
Dadlo-mě ten článek připadá ve stejném duchu jako od toho anonyma, co minulý týden nabádal k adopcím…jak jsme se většina nad tím pozastavovali…skoro bych se v:,–(ila, že to je tentýž člověk…pokud ne, tak se Shamot omlouvám:o)

Shamot, ano, máš určitě pravdu, příroda vždy „regulovala“ počet obyvatel na této planetě, různými nemocemi (hladomory, chřipky, nyní AIDS, rakovina,SARS…) taky je jasné, že nejvíc tam, kde je přelidněno.
Ale být neúspěšnou snažilkou, tak mě ten článek vůbec neuklidní…Ano jistě, člověk by měl přemýšlet nad tím, co mu život přináší, co tím snad (Někdo) chce říct, ale stejně…

Jen tak mimochodem postřeh z mé praxena soc. odboru-je velmi zajímavé, že naše klientky(nejen Romky, těch bylo u nás jen pár rodin, ale ženy řekněme nízkého soc. statusu, nižší IQ apod) jsou plodné ažaž, mají několik dětí s různými muži, otěhotní, ani neví jak, i když mají tělo zhuntované drogami, kouřením, alkoholem…Přestože mnoho z nich kouří a pije v těhotenství, děti většinou donosí až do konce a rodí v pohodě, a navíc ty děti jsou až na výjimky zdravé a hlavně se vždycky nadd nimi rozplýváme-neboť jsou fakt mimořádně krásné! (co z nich je pak, o tom tady psát nebudu…) Tak teda nechápu čím to je…Možná tím, že ony se absolutně nestresují, nemyslí na to co bude zítra zatímco my mnohdy řešíme vše až moc… Třeba jsem měla depkku po porodu, když jsem ty první týdny si fičela v parádním poporodním blues a nestíhala si ani dojít na WC, tak jsem si říkala-sakra, jak ty naše klientky to dělají s několika dětmi, navíc ony žádné poporodní depky nemaj, nezřídka hned po návratu z porodnice už sedí is mimčem v hospodě…no asi se moc nestresují.
Tím jsem nechtěla říct, že je to tak v pořádku, jen něco malého k zamyšlení :o)))

Kristýna

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 19.12.05 12:03

Kristain, neda mi to, ale napadly mne ruzny veci. Nemyslim to vubec zle, je to jen dalsi zamysleni. Co kdyz prave ty zeny, s nizsim IQ, dejme tomu…maji pravo rodit deti proto, ze v nich priroda nevidi hrozbu? Ze neprijdou s novymi vynalezy, jak jeste lip zhuntovat prirodu a nejspis ani jejich deti ne. Tyhle lidi jsou taky lip prizpusobivi, kdo myslite, ze prezije, az dojde k nejhorsimnu? Ti, co si nebudou brat servitky s nikym a nicim…
Jinak pokud si vsimate, tak Afriku decimuje AIDS, Asii i jine nemoci, v Cine treba radi rakovina, jejich katastrofy taky stoji za to… Vubec to neni tak, ze to odnasi jenom vyspela civilizace…

Ale jinak: taky chci jeste deti, taky s tim mam problemy a rozhodne se s tim neminim smirit! Myslim, ze bez deti je to hodne smutny, pokud je nekdo chce a vidi v nich smysl.
Pokud by lidi ztratili schopnost mit deti, asi by doslo ke katastrofe mnohem driv, nez z premnozeni…proste pokud ztratime smysl ziti, proc zit?

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 04.01.06 20:20

Mě se neplodnost dotýká!!!

A právě mít vlastní dítě , to je ten můj smysl života a taky si to tak sama matka příroda zařídila. Proto stvořila muže a ženu, aby se množili!

A když už si myslíš, že reguluje počet lidstva, tak by byla asi sama proti sobě, když určí neplodné páry, které jsou zárukou toho, že na svět přivedou děti, které jistě nebudou kriminálníci, z kterých budou vychovánat služné občany apod.

Je zvláštní, že jsem se ještě nesetkala například s rómským neplodným párem, tito jistě nemají problémy!!!

Takže jsi přesvědčena, že je to regulace počtu lidstva????

 
leila
Neúnavná pisatelka 16742 příspěvků 08.02.06 17:21

Shamot tak ty jsi teda hustá…to je všechno co ti ktakovýhle kravině můžu říct

 
Mircule
Nováček 1 příspěvek 27.09.06 16:20

Fajn, chápu, že se příroda snaží regulovat počet lidí na zemi. Ale proč slušný holky, který by daly svému děco všechno a možná ještě víc, otěhotnět nemůžou a kdejaká svině, která neuživí ani sebe, natož dítě nebo dokonce děti, otěhotní hned, jak si řekne????  To teda sorry, to je nad moje chápání. Už se snažím rok otěhotnět. Máme kde bydlet, čím jezdit a vím, že jsme schopni naše dítě po všech stránkách zajistit. Ale nepřichází:-(  A z mého sociálního pojištění se platí příspěvky dámám, které do toho vlítly, aniž by věděly jak, a svého dítěte si neváží.......
Mircule

 
Dede
Stálice 76 příspěvků 27.09.06 18:02

Ahoj,

 

Tak nevim, nevim. Pri prvnim precteni me tento clanek dost nastval, ale po jeho nekolikatem precteni si rikam, ze autor(ka) tu dost nechutne placa.
Mas jiste pravdu v tom, ze existuje dobry duvod pro to, ze porodnost klesa. O tom diskutovat nechci. Ale precist si, ze bych o sve neplodnosti mela premyslet, tak to mi hlava nebere.
A to o me neplodnosti premyslim skoro 5let. Nenachazim vsak jedno jedine, pro me prijatelne, vysvetleni, proc mi priroda dite nedoprava.  

A obavam se, ze v mem pripade to s prirodou nema moc spolecneho. Ma neplodnost je vysledek  do­pravni nehody a vskutku neverim tomu, ze by toto vse, jako ta nehoda a vse, co po ni nasledovalo, bylo dilem prirody.  

I presto, ze je pro me priroda ,,mocna carodejka,, a ze skutecnost, ze vubec dojde k oplodneni je pro me zazrak, tak az tak daleko, jako ze ,,priroda mi nehodu nachystala,, aby redukovala porodnost nasi populace, nezachazim.  

A at uz je pro kteroukoliv zenu neplodnost zpusobena tim ci onym, nijak to nemeni fakt, ze ta bolest a bezmocnost je pro kazdou zenu stejna.  

Dede 

PS: Zkus se treba zamyslet nad tim, proc vubec dochazi treba k transplantacim. To, ze se clovek narodi s nejakou vadou, to tez napovida o jiste regulaci populace, kdy chce priroda zachovat jen ty silnejsi jedince. Ovsem nedokazu si predstavit, argumentovat takto pred lidmi, kterych se tento problem tyka. Ale to uz se ma reakce ubira jinym smerem.

 
 
fonek
Nováček 2 příspěvky 08.10.07 17:36

To je právě o tom, co říkal ten příspěvek. Došlo by ke katastrofě pro lidstvo, ale planeta by měla od nás pokoj. Zvířata by si žila svým vlastním životem, nikdo by je nevraždil a netýral, kdyby lidé vyhynuli. Samosebou, každá žena chce být matkou (včetně mě), takže takovéhle úvahy (ač pravdivé) nepřicházejí v úvahu.. 

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama