Všechno zlé je pro něco dobré

Partnerské vztahy

Jak jsem se poprvé zamilovala a události nabraly nečekaný spád.

Když jsem se v 17. poprvé opravdu zamilovala, byla jsem jako ve snu. Všechno šlo stranou a já byla z Pavla úplně mimo. Pavlovi bylo 20 a ještě přesně nevěděl, co od života chce.
Jestli si užívat volnosti, nebo mít vážný vztah a nakonec dal přednost nevázanému životu. Náš vztah trval rok a já najednou byla jako šnek co ztratil svou ulitu. Cítila jsem prázdnotu a smutek. Celé noci jsem probulela do polštáře a měla pocit, že život ztratil smysl. Stále jsem na Pavla myslela a z mého smutku mě tahali kamarádi, kteří mě občas vytáhli do společnosti.

Byl mezi nimi i Dan. Cítila jsem, že se mu líbím, ale nechtěla a neměla jsem chuť bezhlavě spadnout do nového vztahu. Navíc Dan byl skvělý kamarád, vždy mi naslouchal, dovedl mě rozesmát a měli jsme mezi sebou opravdu krásný přátelský vztah. Vždycky jsem byla přesvědčená o tom, že pokud bych mu dovolila víc, to přátelství si poničíme.
Dan ale uměl čekat a pomalu se mi vkrádal do hlavy. Uměl mluvit jako básník a moc dobře to věděl. Trvalo mi další rok než jsem ho pustila do svého srdce.

Nakonec jsem podlehla a byla znova zamilovaná. Pavla jsme občas potkali a přišlo mi, že není moc rád, když mě vidí s Danem. Já se s ním zas po dlouhé době dokázala bavit a nevyčítat mu, že mě opustil. Měla jsem Dana a všechno mi připadalo zalitý sluncem.
Začala jsem bydlet sama v pronajatém bytě a čekala, že se Dan brzy nastěhuje.

Byli jsme spolu už téměř rok a on za mnou stále jen dojížděl a občas zůstal přes noc.
Má intuice mi říkala, že se něco děje, ale tu myšlenku jsem zahnala s tím, že je to hloupost. Dan vydržel tak dlouho čekat, než jsem ho k sobě pustila. Jednou jsem mu ve slabé chvíli řekla, jak moc jsem se bála nového vztahu a jak moc je mi s ním dobře. Pohladil mě, ale nic na to neřekl. Když se ale neukázal celý týden, dost jsem znervózněla. Tenkrát ještě nebyla doba mobilních telefonů a tak jsem chodila telefonovat do budky u nás před domem.

Dan bydlel s maminkou a doma měli pevnou linku. Šla jsem tedy volat co se vlastně děje.
Telefon mi vzala jeho mamka, strachovala jsem se jestli se mu něco nestalo. Ona byla moc milá paní a řekla mi „Jano, ty nic nevíš viď? - "A co mám vědět? - "Dan se žení“. Myslela jsem, že je to zlý sen. Jeho maminka mi ještě řekla, že pokud je v mých silách mu to rozmluvit, ať to udělám. Já v tu chvíli věděla, že mu nic rozmlouvat nechci a nebudu, totálně jsem ztratila všechny iluze o mužích a psychicky se zhroutila. Tentokrát jsem neměla sílu to ani vyřvat. Seděla jsem doma a koukala do blba. V noci jsem nespala, nejedla sem a nedokázala to pochopit.

Když jednoho dne zazvonil zvonek a za dveřmi stál Pavel. Moje sestra se nedokázala koukat na to, jak se doma propadám do depresí a zavolala Pavlovi, co se stalo. Pavel mě vytáhl ven a řekl mi že věděl, že má Dan vedle mě ještě tu druhou. Nechtěl mi ale ubližovat tím, že mi to řekne. Mluvili jsme celou noc. Konečně jsem dokázala brečet a říct jak mizerně a poníženě se cítím. Pavel poslouchal a občas mě pohladil po vlasech a nad ránem mi řekl „já tě z toho dostanu“.

Začal za mnou denně jezdit, byl pozorný a přátelský. Přes to jsem ho stále ujišťovala, že mi dva spolu nechodíme. Měla jsem strach začít někomu věřit, ale bylo mi s ním fajn.
Tak to šlo pár měsíců, až jsem si uvědomila, že Pavel u mě vlastně bydlí. Řekl mi, že už se vyřádil dost a chce být už jen se mnou. Trvalo mi dlouho, než jsem se mu otevřela a pustila ho do svého srdce.

Dnes už jsme spolu téměř 20 let, máme dvě krásné děti a krásný láskyplný vztah
Tak si říkám, že všechno zlé je k něčemu dobré. Před 5 lety jsem potkala na koncertě Dana, mimochodem je rozvedený a sám. Tak jsem mu poděkovala, že jemu vlastně vděčím za to, jak jsem dnes šťastná.

Tento deníček vyhrál v soutěži Napište deníček na téma „nový začátek

Váš příspěvek
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 21.02.18 11:57

Krásný deníček :kytka:

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 1 inzerát 21.02.18 16:11

Tento denicek je peknej :-) bavil me. Vyhru si zaslouzi. Akorat mi prijde ze vyhral kazdej.

Milis666
Kecalka 189 příspěvků 21.02.18 18:32

@Petruna21 @Citronkalekninka Dík holky, jsem ráda že se vám líbí ;)

dedrichov
Závislačka 2977 příspěvků 21.02.18 21:10

Přeji šťastná i následující léta, člověk rád čte takovéto příběhy. :kytka:

Hladikovka
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 21.02.18 23:22
:palec:
Mallorka
Závislačka 3033 příspěvků 22.02.18 12:11

Jak z Bravicka :lol:

luliana
Kecalka 118 příspěvků 22.02.18 22:11

To mě zahřálo na :srdce: miluju takové příběhy :)

Avrun
Extra třída :D 12495 příspěvků 23.02.18 08:25

Příjemné ranní počtení :palec:

Vložit nový komentář

Všechny deníčky uživatele

Tak tohle nikdy!!!

Jak Lenka našla lásku