Výběr porodnice a rychlé rozhodování

Těhotenství

Každá z nás, nastávajících maminek, se rozhoduje, kde přivede svého potomka na svět. I já se rozhodovala. A věřte, že to muselo být hodně narychlo!

Proč narychlo? No protože až do 14 týdne jsem nevěděla o těhotenství ani ťuk! Když jsem byla 14+1, nastoupila jsem k novému gynekologovi a ten mi oznámil, abych si urychleně našla porodnici, kde budu rodit.

Dost jsem se divila, co se to po mě vlastně chce. Takže jsem se musela rychle rozhodnout. A druhý den to nahlásit v porodnici, kterou jsem si vybrala. Opravdu jsem neměla radost, že se musím rozhodovat tak rychle. Přeci jen některé z vás na to měly více času. Tak zásadní rozhodnutí si zaslouží delší čas na rozmyšlení.

Většina z nás vybírá asi podle sympatií, já vybírala podle vzdálenosti. A to hlavně kvůli dojezdu do porodnice. S největší pravděpodobností mě do porodnice poveze můj táta. Takže aby jsme to měli blízko a hlavně já, abych to měla blízko do poradny od 36. týdne.

Uvažovala jste některá z vás o dárcovství pupečníkové krve? Já ano. Daruju jí, pokud to bude možné. Moje porodnice to umožňuje. A daruju jí, ikdyž vím, že z toho nic nebudu mít. Vlastně budu, dobrý pocit, že tím někomu pomůžu. Už jen ten pocit pomoci mě zahřívá u srdíčka. Přeci jen nikdy nevím, kdy budu potřebovat podobnou pomoct já.

Myslete na to i vy. Já například před těhu chodila darovat plasmu a chystám se k tomu vrátit hned, jak to bude zase možné. Nejen že tím pomáhám, ale zároveň si tak i přivydělám. Sice nic moc, ale jako přivýdělek je to dobré.

Hodnotilo 3 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 28.09.10 12:49

Veverko moc na tebe myslím a držím ti pěsti abys porodila krásné zdravé miminko a aby ti ON už dal konečně svátek! :hug: :hug:

 
žirafííí  28.09.10 12:55

stim výběrem porodnice jsem se v 6 měsíci přeobědnala do jiný (Podolí) a v pohodě mě přijmuly .. takže si myslím že zas tak narychlo to nemuselo být , ale přeci jen jistota je jistota než pak rodit xxx kilometrů od bydliště.
Chtěla jsem se zeptat na co je dobré darovat tu pupečníkovou krev? Slyšela jsem o tom ale nvm k čemu slouží :oops: . taky jsem chodila darovat plasmu :palec:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 28.09.10 13:46

Tak u mě díky vzdálenosti připadaly 3 porodnice až jsem se rozhodla pro tu nejdál. Do Litoměřické se mi nechtělo, nemocnice jako taková na mě moc sympaticky nevzhlížela, to samé Roudnická i když vevnitř to mají hezké a já ji měla nejblíž. Vadily mi malé pokojíčky, kde se 2 maminky sotva hnou aniž by o sebe nezakoply. Zvítězil Mělník. Sice nemocnice taky nic moc vzhledově a uvnitř taky, ale jako jediná se mi zalíbila. Můj dr. mi ji neschvaloval, nebyl nadšenej a orodoval za Roudnickou ve který jsem se narodila i já. O dárcovství jsem taky přemýšlela a byla rozhodnutá, že mě to nic neudělá a malýmu pak už taky ne a já bych tím pomohla, ale nikdo se mě na nic neptal a já vůbec nevím jestli ji brali nebo ne. Ve 38tt jsem měla akutního císaře.

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 28.09.10 15:05

No já volila tu nejbližší a vzhledem k tomu, že porod trval 1:05 hod od slabého píchnutí v bříšku (o kterém jsem si myslela, že jsou to zaražené prdy :oops: )ke chvíli kdy jsem měla naši berušku na bříšku, to byla dobrá volba! Jinam bych to určitě nestihla :mrgreen:

 
Eva P.  28.09.10 21:54

Já vybírala ze 3 možných porodnic, do kterých to mám od našeho bydliště vzdálené téměř stejně, kolem 25 km. Nakonec jsem vybrala porodnici v menším okresním městě, kde není potřeba ani registrace a rozhodně nelituji. Domácí prostředí, příjemný personál, narodily se tam obě moje dcery. :srdce: S tou druhou jsme dojeli taky „na poslední chvíli“. :kytka: Ještě že v noci nebývá takový provoz! :lol: Přeji dobrý výběr, nekomplikovaný porod a hlavně zdravé miminko! :kytka:

 
ladaw
Kecalka 106 příspěvků 06.10.10 22:10

Také jsem chtěla darovat pupečníkovou krev a vyplnila dotazník a proběhl i odběr krve v poradně v porodnici.
Ve zmatku při porodu jsem se připomenula pozdě a odběr pupečníkové krve se nekonal. Sestra řekla, že na to stejně nebyl čas a že si toho v mé dokumentaci nevšimla… Je to škoda. A také to, že zdravotníci aktivně odběr nenabízí. Nikoho to nic „nestojí“ a zachrání to život…
Tak se raději v průběhu porodu připomeň :-) a přeji pohodový porod.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama