Výherce soutěže o body z Moiry

Ostatní

Včera skončila soutěž s www.nosenideti.cz o body z Moiry.   Položila jsem Vám tři zludné otázky. Zajímají Vás správné odpovědi?

1. Je zdravé nosit miminko v šátku nebo klokance čelem od sebe?

NE.****Nošení čelem dopředu s nožičkama visícíma dolů se nedoporučuje z několika důvodů:**** ** **miminku je znemožněno fyziologické schoulení, takže je přetěžována páteř i kyčle;**** ** **dítě je přetěžováno vnějšími vjemy, nemá možnost si odpočinout;**** ** **miminko nemá pohodlí - celou vahou sedí na rozkroku, když usne nelze zajistit hlavičku.

2. Je možné nosit miminko v poloze „v sedě“ už od narození?

ANO.****Tradič­nejší je sice nošení v kolíbkách, ale německé školy zabývající se výukou nošení v šátku, doporučují už i nošení v sedě. Obavy z poškození páteře byly srovnávacími studiemi vyvráceny, takže je možné začít brát ohledy také na kyčle, které jsou, na rozdíl od nošení v kolíbkách, při nošení v sedě v ideální poloze. Při nošení novorozenců v sedě je ale nutné dbát několika základních zá:,–(: pokrčené nožičky, kolínka výš jak zadeček, podsazený zadeček, mírně ohnutá ale pevně podepřená záda, možnost zajištění hlavičky ve spánku. Miminko vypadá jako žabáček, ale je to pro něj přirozené.

3. Kolik barevných variant šátků nabízí firma Easycare?

Deset.Tato otázka se ukázala být záludnější, než jsem si původně uvědomovala. Mnoho z Vás se nechalo nachytat. Šátky Easycare jsou dostupné v 4 délkách ale jen v 10 barevných variantách. V průběhu soutěže také došlo k výpadku náhledu jedné barevné varianty, takže jsme nakonec uznali za správné i odpovědi s devíti barvami.

A kdo tedy bude mít pod stromečkem body z Moiry? Balíček dostane:

Renata Králová z Pardubic

Gratuluji!

Věřím, že vás neúspěch neodradil a že s námi budete soutěžit i příště.

Věra Kalousková

www.nosenideti.cz

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama