Vylodění našeho druhého potomka

Porod

Druhý porod je prý rychlejší a snadnější? Ale ještě na malý okamžik zpět k tomu prvnímu, který mimochodem také popisuji v deníčku. Vylodění našeho prvního syna trvalo od první bolesti 12 hodin, bolesti byly šílené a ty konečné mám jen v mlžném oparu, personál v nemocnici no comment a porod byl nakonec ukončen vexem a skákáním po břiše.

Když byly malému 3 měsíce a manžel přišel s tím, že bychom mohli pracovat na druhém, polilo mě horko a okamžitě se mi myšlenky vrátily zpět na porodní sál. Můj manžel má ale velice dobré přesvědčovací schopnosti, a tak po myšlenkách typu: zvládneme odchovat dvě děti za jednu mateřskou, budou k sobě mít blízko a vyhrají si, mě nakonec přesvědčila cesta do Egypta, kde si prý druhé robátko vyrobíme. Jak jsme si řekli, tak se stalo a na dovolené jsme si opravdu vyrobili miminko. Těhotenství uběhlo rychlostí blesku, vzhledem k tomu, že jsem doma měla miminko, na váze přibylo jen 6 kilo a fungovala jsem do posledního dne, jako bych ani těhotná nebyla. Ještě poznamenám, že jsme se na UTZ dozvěděli, že čekáme holčičku a s manželem jsme byli šťastní, že se nám zadařil páreček.

Zhruba 14 dní před termínem mě trápilo tvrdnutí břicha a v noci poměrně bolestivé poslíčky, takže jsem každou noc před spaním prosila malou, ať už opustí základnu, nebo se maminka porodu nedožije :) Nakonec mě poslechla tři dny před termínem, tedy spíše byla vyhnána půlkou melouna, kilem třešní a večerní hezkou chvilkou s mužem :) Vše se rozběhlo ve 23:00, kdy začaly slabé bolesti, které jsem měla za poslíčky a poučená z předchozích nocí, jsem se jen obrátila na druhý bok a spala dál. Ve 2:00 byla situace stále stejná, tak jsem se naložila do vany, kde bolesti úplně zmizely. Ve 3:00 lezu z vany, bolesti se zvětšují, ale nic co by se nedalo „pronadávat“ a já ke svému překvapení zjišťuji, že jsou na vteřinu přesně po 5 minutách.

Čekám další hodinu, jestli jako opravdu… a začíná mi docházet, že ano. Chytá mě panika, v hlavě mi běží šílený průběh prvního porodu a najednou chci, aby malá zůstala v břiše už napořád :) V 5:00 budím manžela, který chytá klasický mužský záchvat, že musíme hned jet a stresuje mě víc než samotné kontrakce. Když mu oznámím, že si ještě umyji a vyfoukám hlavu, tak poznamená něco o nenormální ženský a o tom, že to jsem musela u prvního porodu taky a ať si vzpomenu, jak jsem vypadala po něm :) Následně balíme, budíme prvorozeného a vezeme ho k mojí mamče, kde už mám bolesti po 3 minutách, ale stále se dají „pronadávat“. U mamči si objednám kafe a opět se mi od manžela dostává hysterického proslovu, že to nestihneme, co když bude plná porodnice atd. Vlastně si říkám, že se chudák ve finále nervoval víc než já, a to nemusel protlačit meloun skrz golfovou jamku :)

V 6:00 příjezd do porodnice, verdikt otevřená jen na 2 prsty, odhad váhy 3.300 gramů (vzhledem k tomu, že syn šel vexem a měl 3.100 gramů, chytám další záchvat strachu a prosím moc hezkého pana doktora, ať malou zašpuntuje a mě pošle domů). 7:30 dostávám klystýr a jdu do sprchy, kde jsem hodinu a půl a bolesti v ní zcela povolí. Mám strach, že to byl všechno planý poplach. 9:00 monitor a verdikt 4 prsty, praskáme vodu. 9:15 verdikt 9 prstů, úžasná porodní asistentka mi řekne, že prodýcháme 6 bolestivých kontrakcí a jdeme na věc.

A jak řekla, tak se stalo a já opravdu za celý porod měla jen 6 těch klasických bolestí s tím obrovským tlakem na konečník, kdy člověk chce hlavou prorazit zeď a zabít všechny chlapy na planetě :) Zvládla jsem je, PA velí chytit nohy a tlačit. Tlak na spodek šílený, roztahování od PA taky neskutečná bolest, nástřih jsem necítila, mezi tlačením si uvědomuji, že jsem křičela: kolikrát ještě? Ale nakonec malá vyklouzla na 5 zatlačení ven, a to měla 2× omotaný pupečník, položili mi ji na břicho a ve vteřině mě nic nebolelo a brečela jsem štěstím, jak jsme to krásně a hladce zvládli. Z porodního boxu jsem se zvládla dojít sama osprchovat a vyčůrat a hned po převozu na šestinedělí jsem si běžela na dětské pro malou :) Barunka se narodila v 9:45 hodin a měla 2.880 gramů a 48 cm. Je zdravá jako řípa, jí za 10 chlapů a spinká jako Šípková Růženka.

Shrnutí porodů, které byly 12 měsíců a 28 dní po sobě:

První: žádný strach před porodem, 12 hodin, 5 hodin šílených bolestí, nesměla jsem z monitoru, hromada oxytocinu, nepříjemný personál, který jen nadával, jak dělám všechno blbě, vex, skákání po břiše.

Druhý: 9 měsíců strachu, že vím, do čeho jdu. 12 hodin, 20 minut šílených bolestí, oxytocin jen při tlačení, a to, až když zjistili, že má malá omotaný pupečník. Úžasný personál, který neustále vše vysvětloval a chválil mě, tlačení na jedničku.

Takže, druhý porod byl opravdu krásný a jsem ráda, že alespoň jednou to vyšlo, protože na třetí dítko se nechystáme a já vím, že to jde i s hezkými vzpomínkami.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kacer015
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 06.07.12 08:58

Hezky denicek :palec: u nekterych vet jsem se po ranu hezky nasmala :D

 
Hamalka82
Kecalka 323 příspěvků 06.07.12 09:42

Moc hezky napsané… :hug: a pokud bych nosila klobouk, tak ho smeknu,,,mít děti rok po sobě, tak si to jdu hodit… :potlesk:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 06.07.12 09:59

Moc moc gratuluji :kytka: k malé holčičce a perfektní porod jsi zažila. :dance:
GRATULUJI k tomu že jste se rozhodly tak brzo po sobě mít děti prostě je to nádherné a moc hezky napsané. :dance: :hug:

 
theresque
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 06.07.12 10:06

Krásně napsané a protlačit meloun golfovou jamkou :lol: mě dostalo! Zajímalo by mě, jestli šlo o stejné porodnice?

 
ajva
Kecalka 325 příspěvků 06.07.12 10:30

Jojo šlo o stejné porodnice (FN Hradec Králové). Je neuvěřitelné kolik zázraku udělá s rodičkou přístup jiného personálu :palec:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 06.07.12 11:02

Já se zdravotně hrabu z prvního těhotenství a dobrovolně do toho jít tak brzo, tak jsem na marách :mavam:

 
Eilaan  06.07.12 12:46

Moc krásně napsané, určitě to ani tentokrát nebylo tak lehké, s jakou lehkostí vše popisuješ, ale díky za to!!! ;-)Moc jsem se nesmála. A velké gratulace k holčičce! My čekáme každým dnem druhého rošťáka, tak asi budem ještě o jednom dítěti uvažovat…

 
čtverda  07.07.12 08:15

Ahoj, maminko, gratuluju k miminku a krásnému porodu. mě to čeká za tři měsíce, také druhé miminko, po 18měsících. jednu holčičku už mám, druhou čekám, a také se bojím, ale po přečtení mám hned dobrou náladu. :potlesk:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 08.07.12 14:27

Moc krásný deníček, ale rok po sobě mít děti bych fakt nedala, klobouk dolů :) jsem ráda, že mám děti 2roky a 10měsíců po sobě

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama