Vysněný porod mnohých maminek

Porod

Aneb a pak že to u nás v porodnicích nejde... :) Mám za sebou druhý porod, porod jako ze snů mnohých těhotných.

Termín podle MS paní doktorka stanovila na 6.ledna 2015. Podle UTZ ve 12. týdnu byl termín na 1. ledna 2015. V těhotenské průkazce jsem měla vyplněný jen termín dle MS s odůvodněním od paní doktorky, že to bude pro můj klid a pohodu. Druhého ledna by mě označili za přenašečku a nahnali zbytečně brzy na vyvolání.

Těhotenství probíhalo v poklidu, na začátku trochu nevolno, špatně, ale bez zvracení. Všechny testy během těhotenství dopadly dobře (test na OGTT, tlak, screening, moje váha, bílkovina v moči, streptokok). Prostě nebe a dudy oproti prvnímu těhotenství, které sice také probíhalo náramně dobře, ale můj gynekolog čas od času neopomněl vypustit z pusy něco, co můj klid rozhodilo – například pozitivní triple testy a následná amniocentéza nebo také nízký tlak.

Nová paní doktorka byla úplně jiná, na rovinu mi hned na začátku řekla, že pokud nechci, nemusím k ní docházet ani na kontroly, natož absolvovat různé odběry a vyšetření.

V 38.týdnu jsem začala na kontroly a monitor docházet do vybrané porodnice, protože ke své paní doktorce jsem to autem měla 35 km a přeci jen už jsem se bála jezdit na kontroly sama. První věc, kterou v porodnici udělali, bylo přepočítání termínu a jeho posun na 1. ledna. :-/ Doplněno vyčítavými dotazy porodní asistentky, jak je možné, že ho v těhotenské průkazce nemám napsaný. No moje pusa vykrojená jim to vysvětlila přesně tak, jak to bylo. Že mě budou chtít vyvolávat, jak termín 1. přejdu vcelku. Porodní asistentka jen zvedla významně obočí, prohlásila něco o tom, že to ale přece nejde a byla ticho.

Během docházení na kontroly a monitor jsem stihla poznat pár lékařů a porodních asistentek. Po zkušenosti při prvním porodu s epinem jsem asi dva lékaře informovala o tom, že cvičím s balonkem. Zajímala mě reakce na tuto informaci – někteří ho berou, jiní se vysmějí, že je to stejně k ničemu. Komentovali to jen velmi málo, ale bylo vidět, že vědí, o čem mluvím.

Na kontrole na Štědrý den otevřená na dva prsty a vše nachystané. Na Silvestra mě tam měli znovu - to už paní doktorka prohlásila, že je vše nachystáno, jen to spustit. Pokud prý nic nenastane samo, tak 8. ledna na příjem. Porodní asistentka už už to chtěla napsat do kalendáře, tak ji paní doktorka usměrnila, že mám ještě čas a že si myslí, že do té doby opravdu přijedu rodit sama.

Tímto dnem jsem začala být nervozní jako tygr v kleci. Představy vyvolávaného porodu jsem se děsila jako čert kříže. Korunu tomu všemu nasadila moje babička dotazem: „Tak co? Jak dlouho ještě?“ Podrážděně jsem jí řekla, že NEVÍM!!

No doma jsem se vrhla na mytí schodů – ručně. Nic. Druhý den jsem se vrhla na manžela ráno i odpoledne. Nic. Nebo že by jo? Poslední měsíc mě snad každou noc trápili poslíčci, ale nikdy z toho nic nebylo. Až to nedělní ráno, kdy jsem noc opět poloprobděla chozením po bytě v doprovodu mých nejlepších kamarádů poslíčků, mi při cestě na WC najednou špláchla voda na zem. Měla jsem takovou radost, že se konečně něco začne dít a že vyvolávačka nebude. :-)

Na radu porodní asistentky, že v případě odteklé plodové vody můžu doma klidně vydržet další 4 hodiny a až poté dojet do porodnice, jsem neplašila a šla si zapnout notebook a surfovat po internetu. Voda ze mě tekla tak nějak pořád, ručník mezi nohama byl nezbytností. Voda odtekla v 6:15, asi po hodině se přidaly bolesti, které byly ale dost nepravidelné a různě dlouhé.

Nicméně jsem to nevydržela a v 8 hodin vzbudila manžela se slovy, že dnes se bude rodit. Ten reagoval otázkou: „Jak to?“ „No miminko si vypustilo rybník, takto.“ :-) Šel se nasnídat, zkulturnit a v půl deváté prohlásil, že je připraven. Tak jsem ho uklidnila, že ještě chvíli vydržíme doma. Nejpalčivější problém pro mě v tu chvíli byl, jak dojet do porodnice se suchými kalhotami, když ze mě pořád teče voda. Nakonec jsem jela v látkových plenách, které byly připraveny pro miminko. :-D Sranda musí být, ale obyčejná vložka by to množství tekutiny prostě nepobrala.

Příjem v 9:30, vyšetřoval mě ten samý pan doktor, který tam byl na Štědrý den. Nález stále stejný, otevřená na 2 prsty. Udělal mi Hamiltona, což vůbec nebolelo a asi přišel v pravou chvíli (nedovedu posoudit). Natočili mi monitor, kromě ozev bylo vidět i kontrakce. Porodní asistentka zahlásila, že nějaké tam jsou, tak jsem ji ujistila, že o nich vím. :-D

Pan doktor se vyptával na průběh prvního porodu, shrnula jsem ho slovy: „Byl dlouhý, ale ve finále dopadl moc dobře a bez nástřihu, dcera měla 3,75kg.“ Na to reagoval údivem, že bez nástřihu, a dodal: „Tak teď střihneme pořádně.“ No vtipkoval. Vládla tam opravdu dobrá nálada. Ještě si mě jedna sestra stihla splést s jinou pacientkou, která už měla porod za sebou – císařem. Tak jsem ji ujistila, že nejsem paní Novotná, ale že bych to zase už měla alespoň za sebou. Na to pan doktor prohlásil: „Nebojte, vy porodíte normálně, žádného císaře dělat nebudeme, to ani nechtějte.“

Po příjmu jsem si vyzvedla manžela ve slušivém modrém oblečku a odkráčeli jsme na porodní sál. Tam vám to bylo jak doma v obýváku; čajíček uvařený, voda na pití připravená, křesílka, stoleček, kuličkové křesílko, co se rozleze do všech možných tvarů a rozměrů, záclonky. :-D No alespoň si měl manžel kam sednout. Mě se ujala porodní asistentka, připravila si kanylu na ruce, že prý to budeme potřebovat, a zavedla mi Yal. Vše probíhalo vleže na porodním křesle, které se ale v tuhle chvíli tvářilo jako normální postel – dokonce s polštářem a peřinou.

No po 15 minutách jsem změnila své působiště na koupelnu a WC a už odtamtud až do porodu nevylezla. Skákala jsem si ve sprše na míči, bičovala tělo teplou sprchou a čekala, až se z těch 2 cm, na které jsem byla otevřená už 14 dní, posunu dál. Manžel na mě bezmocně koukal ode dveří koupelny, jak prodýchávám kontrakce po 4 minutách. To jsem byla ještě plná humoru a zeptala jsem se ho, zda si sebou vzal knihu na čtení, že to bude dlouhé. První porod začal také odtokem plodové vody a dcera se narodila až za dalších 12 hodin.

Před polednem se na mě přišel podívat pan doktor, vyšetřil mě a jeho verdikt otevřená na 3-4 cm mě celkem odrovnal a byla jsem přesvědčená, že to bude do večera. Po vyšetření jsem zůstala ležet na porodním křesle, protože byl ještě na řadě monitor. Prý tak na čtvrt hodinky. Ve sprše jsem bolesti snášela poměrně dobře, ale na křesle v leže na zádech to byla muka.

Po chvíli mě vlastní tělo začalo nutit na tlačení, tak jsem se jen zděšeně zeptala porodní asistentky, že mě to nutí tlačit, co s tím mám dělat? (otevřená na 4 cm přece nemůžu tlačit). Naštěstí mě znovu vyšetřila, což bylo asi tak po 10 minutách od vyšetření panem doktorem a udiveně prohlásila, že je tam určitě tak 8 cm a že jde pro pana doktora. Ten její verdikt potvrdil, uklidnil mě, že tak jednu dvě kontrakce prodýchat a půjdeme na to. Přiběhla ještě jedna porodní asistentka, začaly s kolegyní přestavovat mou klasickou postel na ono typické porodnické křeslo s opěrkami pro nohy a docela jsem se i v té těžké chvilce vnitřně zasmála, jak s tím laborují a nevědí – prý nové křeslo a má dnes premiéru. :-D

Samotné tlačení už bylo jen třešničkou na tom nejhorším. Zopakovala jsem panu doktorovi požadavek, aby nestříhal, když to nebude nutné. Ten jen konstatoval, ať se nebojím, že místa je tam dost. Už jen zavelel, až přijde kontrakce nadechnout se, zavřít oči a pod vodu. Miminko bylo asi na 3 velké zatlačení venku. S manželem jsem si nechali překvapení na porodní sál a 4. ledna ve 12:26 se nám narodila dcera Hedvika 3390 g a 50 cm, obvod hlavičky 34 cm.

Dostala jsem ji hned do náruče, manžel stříhal pupeční šňůru – prý je to dost tuhá trubice, co jen tak přežvejknout nůžkami nejde. Po chvilce ji odnesli zvážit, změřit a zabalit. Mezitím jsem porodila placentu a už při úplně jasné mysli jsem vznesla dotaz, co šití? Pan doktor jen zkonstatoval, že nic nebude, že tady už skončil.

Po chvíli mi manžel přinesl na rukou zabalený uzlíček a strávili jsme společně další hodinu a půl na sále bez nikoho dalšího.

Manžela jsem v druhé půli těhotenství strašila tím, že u porodu budu křičet, sprostě nadávat, zatracovat ho a podobně. Opravdu jsem čekala, že to ještě přijde v souvislosti s nesnesitelnými bolestmi a dlouhým otevíráním. Nekonalo se, po 3 hodinách od příjmu bylo vše za námi. Kromě Yalu mi nestihli a ani nepotřebovali dát vůbec nic, ač v lékařské zprávě mám zaškrtnutá uterotonika. Ale tak asi něco vykázat přeci jen musí. :-D

Byl to průběh, kdy jsem přijela do porodnice přivést na svět své miminko pod dohledem zkušeného lékaře, kdyby se dělo něco jinak, než má. Nic víc a nic míň. Tak nějak by to mohlo fungovat pro všechny maminky. Moc vám to přeji zažít.

Hodnotilo 37 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tindy
Povídálka 25 příspěvků 22.01.15 00:35

Zajímavý porod i příběh :) Držím palce do budoucna.

 
ylademuerta
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 22.01.15 01:02

Krásný porod, měla jsem to podobné, jen se mi bohužel nevyhlo šití. :) ale jako prvorodička jsem přijela do porodnice ve 4 a v 18:25 se mi chlapeček narodil..:)

 
biancaa
Povídálka 37 příspěvků 22.01.15 01:11

Super, to je můj sen :) gratuluji ke zdravé dcerce :)

 
tkub
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 1 inzerát 22.01.15 07:30

Krásné, takhle by to mělo vypadat :) jen mě zaráží, ten fakt, že ti řekli, že bez vody můžeš být ještě 4 hodiny doma…

 
Zabatko
Závislačka 3387 příspěvků 22.01.15 07:33

Super, akorát ten Hamilton byl myslím zbytečný. Jinak já kdybych čekala od prasknutí vody nevím kolik hodin doma, tak jsem poridila v obýváku, takový to byl fofr. Nastřižení u 34 cm hlavičky je asi fakt zbytečné, s 37 co jsem měla u dvou dětí už se to bez toho neobešlo :-).

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 22.01.15 08:07

Úžasný deníček!!! Krása to číst!!! Gratuluji k holčičce!!!

 
tetaagáta
Kecalka 341 příspěvků 22.01.15 08:39

Moc gratuluji k miminku a po strááášně dlouhé době vyjímečné autorce, která ovládá gramatiku!!!

 
verunka8812
Kecalka 272 příspěvků 22.01.15 08:40

@Zabatko tak muj syn mel 34cm a byla jsme dosti potrhana vevnitr a nastrih taky byl, myslim ze spis zalezi na mamince jak to tam dole ma zarizeny :-D

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 1 inzerát 22.01.15 08:55

@tkub Při prvním mi také odtekla doma voda, dojeli jsme dle instrukcí do dvou hodin po odtečení (voda čirá, nezkalená) a bez bolestí. Tehdy mi řekli, že mě nechají svému osudu 12h, pak začnou vyvolávat…porod se rozběhl sám asi za dalších 5 hodin. Tentokrát jsem doma vydržela 3hodiny a za další 3h a něco byla malá na světě. Obávala jsem se, že to nepoznám, kontrakce byly nepravidelné, tak jsme raději jeli. Voda zase čirá, nezkalená a test na streptokoka negativní, takže nemuseli mi nic před porodem kapat do kapačky.

@Zabatko První dcera měla obvod hlavičky 36cm a také to dopadlo dobře a bez nástřihu. Bud mám „prostornou pánev“ nebo fakt pomohlo cvičení s balonkem. Odmítla jsem to zkoumat, jestli je to pánví nebo pomůže cvičení a radši jsem cvičila už s prvním bříškem :lol:

Příspěvek upraven 22.01.15 v 08:56

 
tkub
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 1 inzerát 22.01.15 08:59

@Miriska několik lidí nezávisle na sobě mi řeklo, že po odtečení vody do hodiny v porodnici, protože tam už je riziko, že se mimčo přidusí. V praxi pak samozřejmě většinou čekáš a čekáš a čekáš a přitom mohl být člověk doma. ale tam seš pod dozorem, což je určitě lepší

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 1 inzerát 22.01.15 09:15

@tkub To jsem nevěděla, na kurzu při prvním říkali do dvou hodin přijet po odtečení normální čiré vody. Při zkalené, zelené či jinak vypadající - ihned. A tentokrát při kontrole řekli, klidně za 4 hodiny, at tam nemusím dlouho čekat :nevim:

Příspěvek upraven 22.01.15 v 09:18

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 22.01.15 10:09

Gratuluji ke krásnému vysněnému porodu, mně se ten můj druhý také tak hezky povedl. První byl fakt šílený, to snad už nikdy víc, nepostupující horor s násilně prasknutou vodou a zakončený akutní sekcí. U druhého mi taky praskla voda (ale odtekla jen kapka) a stejně jako ty jsem v klidu dodělala věci doma… Voda praskla v 5, na příjmu jsme byli v 9, bolesti slaboučké, neznatelné, otevřená na 3. Po příjmu a přípravě jsem v 11 zalezla do sprchy, tam teprve začaly bolesti, které během hodinky začaly být tlačící, taky jsem nechápala a ve 13:30 se dcera narodila. Já jsem tedy ty tlačící musela asi půl hodiny prodýchávat, aby si dcera v klidu dorotovala a tlačení bylo taky trošku delší, ale jinak pohoda. A nástřih taky nemám. :palec:

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 22.01.15 10:27

Pekny..ja taky mela supr porod :-) Byl to takovej fofr, ze to nikdo necekal a kdyz me přijímali do porodnice kolem trictvrte na 5 rano, tak tatinka jeste poslali domu s tim, ze to bude trvat a ze az se to bude blizit, tak mu dam vedet. No tatinek sotva stacil dojet domu a uz jsem mu volala at jede zpatky, ze budu rodit :-D kdyby si nevzal taxi tak by to ani nestihl :-/ voda mi praskla ve 4 rano, v nemocnici jsem byla cca ve 4:45, celou dobu jsem mela kontrakce cca po 4-5 minutach, ktere ale byli od prasknuti vody velmi slaboucke a postupne silily ale intervali mezi nimi zustavali stejne. cca v pul 7 zacali trosku vetsi bolesti, kdy jsem zacala skakat na mici.. bolesti se stupnovali a nasledovala sprcha..no a v 7:45 byl malej venku. Desnej fofr a bolesti, ktere byly uz fakt hodne neprijemne, netrvaly dyl jak pul hodiny ;-) akorat ten nastrih teda byl, ale nic strasneho :-) zahojena jsem byla rychle nastesti :-)

Příspěvek upraven 22.01.15 v 10:30

 
hatatýtla
Povídálka 23 příspěvků 22.01.15 11:09

Gratuluju. A jakpak jste přišli na jméno Hedvika? Mám taky jednu a taky šla ven jako za odměnu. Tak ať žijou Hedviky :-)

 
Mirisska
Kecalka 101 příspěvků 22.01.15 11:48

Moc hezký porod, blahopřeji k Hedvice. :hug:

 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 22.01.15 12:13

Krásný deníček i krásný pohodový porod, ten můj druhý jsem měla taky rychlý za hodinu byla dcerka venku :-D můžu se zeptat kde jsi rodila?

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 22.01.15 12:16

Gratuluju, porod krásný. Ale i u hezkého porodu si říkám, že to není nic pro mě. Už vyšetření v porodnici, kdy do vás pokaždé hrabe někdo jiný jsou nepříjemné, až bolestivé a pro mě psychicky hrozné. Gynekoložku musím mít ženskou (chlapa jsem snesla krátce, pak jsem hledala novou dr.), nerada ji měním a představa, že budu mít u porodu cizí lidi - lékaře muže, porodní asistenty, každou chvíli mě nekdo bude kontrolovat, strkat mi tam ruce atd., to je pro mě až psychický blok, neslučitelný s nějakou spoluprácí. Nemocnice ani různá vyšetření, nástroje, injekce atd mi nevadí, pokud ovšem nevidím porodní sály, křesla atd. Hrůza, mám určitě fobii nejen z porodu (přijde mi to jako naprosto dehonestující mít roztažené nohy a nechat si to tam okukovat cizíma lidma), ale i z těch doprovodných věcí (nastřihnutí jak když nůžkama na drůbež šmiknu o víkendu kuře) a nedejbože komplikací. Jsem ráda za svůj císařský řez, na který jsem se těšila, vše mi přišlo normální. Jsem ovšem jedna z (deseti)tisíce, která to tak má

Příspěvek upraven 22.01.15 v 12:20

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 22.01.15 12:21

Hamiltona nechápu, odneseni dítěte taky ne, porod vleže je hold rutina. Jinak by to byl ideální porod. :-)

 
YaaWoo
Závislačka 3307 příspěvků 22.01.15 12:47

Moc gratuluju. Ma krásné datum narozeni… Jako ja :andel: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Taky bych si prala podobný porod :-) u nas se vůbec uvidí, co bude :-D

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 22.01.15 12:50

Pěkné, gratuluju :-) Měla jsem to podobné s prvním porodem :-)

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 22.01.15 13:01

Není nad Epino, já to ŕíkám furt :mrgreen:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 22.01.15 13:02

@ncc1701 já si třeba jiný porod než v leže neumim představit… Jiná poloha pro mě nemožná…

 
verulicek  22.01.15 13:16

Super žes napsala deníček - poslední dobou píšou jen holky, co mají blbý proběh..jinak si můžem podat ruku, já jsem se při prvním porodu otevřela z jednoho na osm za dvě hodiny:-D podotýkám, že jsem jen odpočívala na posteli (nebyla jsem na míči ani ve sprše). Mám pocit, že někdy se tělo líp připravuje v klidu, než když maminy běhají po oddělení jak střelené a snaží se dělat vše možné aby se nesoustředily na bolesti..já se soustředila hodně, přitom ležela a vyplatilo se ;) Taky přeji všem maminkám podobné porody! Já už se těším na další :mrgreen:

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 1 inzerát 22.01.15 13:35

@hatatýtla Chtěli jsme jméno méně časté, ted je to Viky, Vikynka a až bude dospělá, má neotřelé jméno, nebo dál bude Viky ;)
@janinaxx Rodila jsem v Jičíně :palec:
@Rakosnicek1983 Svou gynekoložku mám také ženu, v porodnici poprvé mě rodila také žena, ted u toho byl mladý pan doktor a byl příjemný, hýřil vtipem :lol: (Hedvika? to jako ta sova z Harryho? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
„Hrabal se“ ve mně pouze při příjmu, pak jednou při zjištění, co se děje a pak až po samotném porodu skoukl. zda šít, či ne. Byly tam 2 porodní asistentky a jinak nikdo. Dětská se zjevila až na uplném konci. Mediky jsem odmítla v papírech při registraci.
@ncc1701 já byla ráda, že ležím, jen jsem si řekla, že bych chtěla kreslo vic do sedu a vyhověli mi, naklonili mě víc. Při těch bolestech bych asi jinou polohu stejně nedala. :jazyk: Malou odnesli jen za roh v té samé místnosti, zvážili, změřili, zabalili a zase vrátili…cca 3minuty? a po porodu mi ji dali do rukou na bříško.

Příspěvek upraven 22.01.15 v 13:37

 
barca_p
Závislačka 3728 příspěvků 22.01.15 13:41

Krásný závidění hodný porod :) gratuluji k dcerce a ať je zdravá a dělá radost. Mám dotaz, v které porodnici jsi rodila?

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 1 inzerát 22.01.15 13:53

@barca_p v Jičíně ;)

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 22.01.15 13:57

Gratuluju k holčičce…ale teda já čekat čtyři hodiny po prasknutí vody, tak porodím doma..voda mi odtekla po 7:00hod, v 9:00 příjem a v 11:11 syn venku…takže to bych neriskovala :D ještě jednou moc gratuluju :hug:

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 22.01.15 14:02

@Zabatko syn měl 31,5cm obvod při narození a stejně mně prý museli nastřihnout jinka by to nešlo :think:

 
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 22.01.15 14:18

Hezké :hug: :D Gratuluji k holčičce! :kytka:

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 22.01.15 16:10

Hezký deníček! Gratuluji k holčičce a ke krásnému, pohodovému porodu :kytka: :srdce:

 
nikolinam
Kecalka 261 příspěvků 22.01.15 18:01

Gratuluji k holčičce :)
Mě čeká první porod za cca měsíc a takovýhle deníček mi vždycky zvedne náladu, pobaví a přestanu se zase o něco malinko bát :) možná je to tím že ještě úplně nevím, do čeho jdu :lol:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 320 inzerátů 22.01.15 21:19

Skvělý deníček! Doufám, že mě potká něco podobného. Gratuluji k holčičce! :kytka:

 
Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 22.01.15 22:05

Mě odtekla voda u druhého porodu v 5.45 hod. a v 6.30 byl malý na světě :-) gratuluji k holčičce :-)

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 23.01.15 00:20

Ahoj, krasne a vtipne napsany denicek! Gratuluji k prckovi :potlesk:. Jsem fakt moc stastna, ze uz i v CR se da takhle krasne porodit. Kdepak jsi rodila? Ja vzdycky jen zasnu nad tim strasnym pristupem v ceskych porodnicich, obe deti jsem rodila v Anglii a byly to nejkrasnejsi zazitky na svete, porody nastesti rychle, bez komplikaci a hlavne jsem si je ridila sama, vsechno co nejvic prirozene. Taky tu mam denicky ;). Brzo se stehujeme do CR, jeste bych moc chtela jednoho prcka, takze pokud ukecam pritele, tak si asi zaridim i osobni porodni asistentku, at mam jistotu, ze porodim, jak chci a s podporou (pritel vetsinou jen stoji jak opareny, haha) :). A k tomu terminu - ovulace mohla byt kdykoliv, takze tady maji jeden smerodatny termin podle UTZ ve 12. tydnu, ten je pry nejpresnejsi. A tehotenstvi trva 38 - 42 tydnu, takze nechapu, proc s tim v CR delaji takove problemy… A s tou pupecni snurou jsi me pobavila, pritel taky cosi brblal o tom, ze mu dali tupe nuzky :mrgreen:.

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 1 inzerát 23.01.15 12:16

Děkuji za pozitivní reakce i reakce k tomu, kdy jsemměla či neměla vyrazit do porodnice :palec:
@Mondík Rodila jsem v nemocnici Jičín. Ač teda poslední 4 dny do porodu jsem byla nervozní z hrozby vyvolávaného porodu, tak to nakonec malá zařídila po svém a nejlépe, jak mohla. Přístup personálu byl fajn, mě hrozně mile překvapil pan doktor svým přístupem. Taky jsem se obávala, co bude. No nakonec nebylo nic strašného a opravdu paráda. Možná i tím, že to bylo v neděli a neměli tam šrumec.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 23.01.15 15:49

Prave jsi popsala muj druhy porod, dokonce i v detailech o porodnim kresle a peřinach jsem se našla. Super, taky na to moc rada vzpomínám. I manžel říkal, ze toto bychom teda zvládli i doma. A s epinem jsem necvicila, jen mi oba kluky rodila šikovná PA. :mavam:

 
kotaska91
Echt Kelišová 8256 příspěvků 23.01.15 20:04

Moc gratuluji k malé :kytka: a přeji hlavně zdravíčko, super porod, tiše závidím ;)
@Zabatko dcera měla hlavičku 32 cm a museli mě nastřihnou a stejně jsem se roztrhla až k pr… :? :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama