vyvolaný porod Kubíka

Porod
  • irinek
  • 16.12.09

Tohle píšu pro ty, co čeká vyvolávaný porod nebo pro ty, aby věděli,že je i tato možnost a nebáli se. Nebudu nikomu říkat,že porod nebolí bolí a dost, záleží asi na prahu bolestivosti. Chci si to i sama připomenout po dvou letech, neboť čekáme další mimi a doufám,že vše dopadne dobře nejen mě, ale i všem,co právě čtou tyto řádky, ale i těm co je nečtou.

Termín porodu jsem měla na 26.ledna 2008, ale nic se nedělo. Stále jsem se neotvírala a tak jsem musela nastoupit do nemocnice. Hrozně jsem se bála jaké to asi bude, ale zároveň jsem se moc těšila, aby už to přišlo a Kubíček už byl na světě.

První den jsem se v nemocnici zabydlovala. Druhý den mi dali tabletu na uvolnění děložního hrdla, ale celý den a noc nic. Třetí den mi dali první tabletu ráno na vyvolání porodu, ale stále nic. Čekání kdy už to začne a zároveň strach byl už hrozný. Po třech hodinách jsem dostala další a přesně ve 12 h v poledne vše začalo. Okamžité kontrakce po 3 minutách byly nesnesitelné a ještě ke všemu mezi dalšími 2 maminky na pokoji. Seděla jsem raději na záchodě a tam pomalu brečela bolestí, ale stále se to dalo vydržet.

Ve tři hodiny mě přendali na porodní sál a konečně přišel i můj manžel, s kterým jsem to už vše mohla konečně sdílet. Kontrakce už byly po minutě, bohužel to u vyvolaných porodů tak bývá. Bolest byla už nesnesitelná a kontrakce se nedaly ani rozdýchávat. Při točení na monitoru to bylo hrozné, člověk nemohl nic a zvlášť se hýbat. Sprcha mi moc nezabírala tak jsem pořád chodila a zkoušela všechny pomůcky co tam měli, ale s žádnou to nebylo lepší. Jediné co mi pomáhalo byla myšlenka na Kubíčka. Říkala sem si tak třeba za hodinu už tu bude s námi.

Nakonec jsem sama požádala o epidurál, ale asi jsem neměla, protože se tím zastavil celý porod. Myslím, že jsem byla otevřená na 5 prstů. Ale nadruhou stranu mi bylo úžasně, protože jsem si odpočinula a bylo mi nádherně. Manžel tenkrát řekl- konečně se usmíváš.

Nakonec mi po dvou hodinách opět porod rozjeli a vše se začalo hýbat. Napíchli mi oxytocin, ten už jsem měla dokonce porodu. V 9 hodin mi řekli, e už to bude a že se přesuneme na lůžko- spíš na tu porodní kozu. Došla jsem k ní a začala jim tam zvracet- občas se to stává přitom jak miminko prostupuje děložním hrdlem. Nakonec to bylo dobré a vylezla jsem nahoru. Manžel u této fáze nebyl, byli jsme tak dohodnuti,je dost citlivý a přímo u toho být nemusel, měl pocit, že by museli obskakovat jeho a né mě. Řekl, že už pojede domů. Rozloučili jsme se mě čekalo to nejdůležitější.

Bohužel mi řekli, že už mám tlačit, ale bylo to příliš brzy. Tlačila jsem jak o život dvě a půl hodiny a pomalu bez sil. Přiznám se, že ke konci už jsem křičela jak tur, ale pomáhalo mi to. Maličkému koukala hlavička na půl a sestra mi řekla ať si na ni sáhnu, hrozně mi to pomohlo a najednou jsem v sobě našla sílu a vytlačila ho na dvě kontrakce. Vše bylo bez nástřihu a bez šití, díky tabletám co mi dávaly na vyvolání. Byl to nejkrásnější pocit, když Kubík vykoukl poprvé na svět. Celou dobu jsem se smála a byla šťastná, že ho držím v náručí. Kubíček poprvé vyšel na svět o půl dvanácté v noci 6.2.2008, měl 3,85kg a 52cm. Jenže to jsem nevěděla, že mě čeká ještě jedno překvapení.

Převezli nás oba vedle na pokoj a tam na nás čekal tatínek, o kterém jsme si mysleli, že už tam není, bylo to opravdu krásné. Oba jsme byli moc šťastní a prohlíželi si Kubíka, jestli má nožičky a ručičky a jak vlastně vypadá.
Celý porod trval 11,5 hodiny.

Teď když bude mít Kubíček bráchu nebo ségru, vím, že ať je jakýko-li porod, každý stojí za to. Vždyť je to jen jeden den a to zvládneme všechny, že? :mavam:

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Olunka
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 16.12.09 19:52

Přesně jakobys psala o mém porodu,také vyvolávaný,také jsem měla rodit 26.ledna , ale o rok později než ty,ale mě už porod vyvolali se vším všudy 27.ledna , kolem půl 12 přišly z ničeho nic,šílené,a dost bolestivé kontrakce,taky mi nic nepomáhalo,ve 14 hidin,jsem si řekla o epidurál,ale ten mi odmítly dát,právě z toho důvodu co se stalo tobě,abych nepřestala rodit,místo toho jsem dostala kapačky s oxytocinem,no a v 15:15 to si pamatuji přesně,páč mi porodní asistentka říkala,že už asi kávičku co si chtěla dát o půl čtvrté nestihne,ta věta byla pro mě jakoby spása od té bolesti,protože já věděla,že za chvilinku už tu bude náš Honzík s námi,bolesti jsem nějak snášela líp a už se zaměřovala jen a jen na Honzíka,chytla jsem se pevně přítele za ruku za druhou ruku mě držela mlaďoučká porodní asistentka a na dvě zatlačení v 15.25 byl Honzík na světě,nikdy nezapomenu jak byl najednou slyšet Honzíkův nádherný pláč a přítel jak břečel dojetím,byl to opravdu ten nejkrásnější okamžik v životě a ty bolesti za to stojej .

Příspěvek upraven 16.12.09 v 19:53

 
tukinka11
Povídálka 22 příspěvků 16.12.09 20:16
Vyvolávaný porod

Souhlasím s nesnesitelnými bolestmi, ty byly fakt hrozné, jinak já jsem ráno v 9 přišla do porodnice, ve čtvrt na jednu mi dali čtvrt tablety a v 19:01 byla Eliška na světě. O epidurál jsem šla škemrat na „hekárně“, protože to bylo fakt hrozné. Přišla jsem si jako hrozný „cíťa“, že ostatní to vydrží, přitom jinak bolest snáším dobře. Naštěstí tam zrovna byl anesteziolog, tak mi ho hned píchl, porod se naštěstí nezastavil, jak jsem psala byl to hrozný fofr. :lol:

Příspěvek upraven 16.12.09 v 20:18

 
jira105
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 17.12.09 09:35

nemohu jinak než souhlasit s tím že vyvolávanej porod bolí víc. Starší syn je pžed 11 lety vyvolávanej a stále to mám v živé paměti. Ale co je horší :-D a to se mi stalo u mladšího když se po odtoku vody pokoušej porod vyvolat a nic nic svatý pane. Skončilo to CS. Ale všechno trápení u porodu vynahraděj ty malinký uzličky néé?

 
jjelena  17.12.09 12:22

Taky můžu porovnávat, první porod vyvolávaný, nakonec skončil akutním císařem, druhý porod procházka růžovou zahradou a přirozeně. Držím Ti palce, at je to bez komplikací, ale ujištuju Tě, že i já na ten svůj první kompletně prozvracený porod (já na rozdíl od tebe zvracela od podání tablety až těsně před toho císaře, 11hodin), vzpomínám s úžasem a láskou. Dneska už ani nevnímám rozdíl mezi vyvolávaným a bolestivým končícím císařem a přirozeným bezbolestným vaginálním, ale užívám si ty dvě kočičky. :-D

 
Jindulina
Závislačka 4748 příspěvků 17.12.09 19:19

Tak já tedy holčiny měla krásný vyvolaný porod :-) Protože jsem brala hodně magnézka, tak jsem nezažila žádné poslíčky a porod mi vyvolávali kvůli vysokému tlaku.
V 7 jsem nastoupila, udělali mi monitor, převzali papíry a taková ta admina prostě proběhla.
V 8 mě vyšetřila mudra. Řekla, jak budou postupovat. Když mi zaváděla první tabletu, skromně jsem se zeptala, zda může být manža normálka u porodu. A ona že jo, ale že se určitě teď nic nebude dít, že možná se večer půjdu vyspat na oddělení a další den se bude pokračovat. Ležela jsem na porodním pokoji, manža byl se mnou. Po půl hoďce mě odpojila PA z monitoru a já se mohla konečně pohybovat, hlavně dojít na záchod. Měla jsem hrozný hlad (PA řekla, že se můžu najíst), tak jsem poslala manžu pro jídlo.
V 9:15 jsem začala mít hned po 1 minutě kontrakce, síla. Neuměla jsem dýchat, takže jsem málem omdlela, dolezla jsem na postel a nějak se snažila dýchat. PA jsem neměla jak zavolat (žádné tlačítko tam nebylo), tak jsem zavolala manžu, ať kašle na nějakej nákup a jde hned zpět. Když přišel, tak PA že to je od tablety a poradila, jak dýchat, vzala mě do sprchy a že paní mudr. příjde a vyšetří mě.
V 10:30 (asi tak) přišla mudra, že mě vyšetří. Samo se mi nechtělo ze sprchy, se mi tam líbilo. NO při vyšetření jenom řekla jenom, ať mě PA připraví na porod, že mi příjde pak prdnout vodu a že budeme rodit. Takže klistýr proběhl, holit nemusela.
Před 11 přišla, že mi prdne vodu, ale ani pořádně nepoužila nástroj :oops: Najednou tam bylo takovejch doktorů a sestřiček a rodila jsem.
V 11:30 byla Natálka na světě. Po pravdě jsem při porodu křičela asi hodně, ale jak jsem nezažila za celé těhu jediného poslíčka, tak ta bolest pro mě byla náhlá a totálně mě překvapila. No a taky mi to pomáhalo. Snad jiné maminky mě moc neslyšely :oops:
No a pak přišla ta paní doktorka, co mě přijímala a vyšetřovala před porodem, a normálně se mi omlouvala, že to proběhlo tak rychle a že mě při příjmu klamala :lol: Jsme se tomu s manžou jen zasmáli.

 
Denulenka
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 18.12.09 13:52

Irinku, napsala jsi to krásně, mně tekly slzy…taky mi to připomíná můj porod před 2 měsící, vyvolávaný porod KP.....už se těším až budu rodit spontánně:-)))tak zdravím Kubíčka,snad se mu na světě líbí

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 18.12.09 14:27

Vyvolávaný porod, je masakr, co? :lol: Po 3,5 letech se už měju, ale tenkrát jsem omdlévala bolestí. Epidural jsem nesměla, jinak bych ho brala všemi deseti.
Nejhorší je, že u vyvolávaného porodu chybí úlevové fáze, prostě začne jedna velká kontrakce a trvá hodiny :-? .

Druhou dceru jsem rodila ve 34 tt akutním císařem a můžu říct, že bych ho hned měnila za všechny ty bolesti, jen kdybych mohla zažít znovu ten okamžik, kdy cítíte jak miminko vyklouzne ven a vám ho dají na břicho :srdce: .
Co může být hezčího :-D

irinku: držím palce, aby tento porod proběhl hladce, rychle a včas :-D :palec:

 
irinek  18.12.09 16:07
Děkuji

Moc děkuji všem, že jste to četli. Je hrozné jak ty vyvolané porody jsou v podstatě pro každého stejné. Tak už aspoň vím, že skutečně to bolí více. Díky za všechny příspěvky.

 
Mourinka  18.12.09 20:22

Ahojky,

no přeju hodně štěstíčka a hlavně ať vám to dobře dopadne. Vyvolávaný porod je psychicky prý podstatně náročnějsí..

Já se svého porodu šíleně bála ( jako malou mě strašila babička ), tak jsem chodila na kurz a snažila se na TO připravit. Občas mě chytla trošku i hysterije, že teď už se tomu nevyhnu..
No, porod jsem měla přorozený - mé štěstí, ale přijeli jsme tak tak. Kontrakce mě chytily v 5 odpoledne ( myslela jsem si že mám ale pořádný průjem ) a do porodnice jsme jeli až v 5 ráno, potom co mi praskla voda.. A ten „průjem“ byl už moooc silný..V porodnici to bylo pak už rychlý.. Dokonce jsem ani nekřičela, teda ke konci jsem prý doost vrčela, ale asi jsem z toho strachu nestihla mít strach…

MOOOOC DRŽÍM PALEČKY VŠEM, CO MAJÍ POROD PŘED SEBOU!!

 
szkatka  19.12.09 19:06
Držím všem palce....

Všem které to čeká a i těm co to mají za sebou a zotavují se držím palce.No,je fakt,že mě z toho dost jímá hrůza.Jelikož jsem první měla do předu plánovaným císařem a teď jsem si vyběhala,že chci normální cestou a vůbec nevím co mě čeká,tak při čtení příspěvků mě berou mory 8-o Magnesium už mi vysadily a tak si vesele užívám dosti častých a bolavých poslíčků a modlím se abych šla rodit normálně,protože to mám od samého začátku docela problémové.A já blbka se ještě koukala na youtube na video porod.Tak to holky radši nedělejte,jinak budete vystreslé jako já a to i přes to,že už se těším na konec. :nevim:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama